Skip to main content

Czarny piątek w resorcie obrony narodowej

By 18 września, 2018Aktualności

Kilka dni temu na forum naszej strony internetowej opublikowany został Apel do Pracowników Resortu Obrony Narodowej.

Ponieważ Zarząd Krajowy Związku Pracowników Wojska „TARCZA” w pełni się z treścią tego Apelu identyfikuje, postanowiliśmy „wyciągnąć” go spośród setek komentarzy i opublikować jako odrębną aktualność.

Mamy nadzieję, że Apel ten spotka się z odzewem nie tylko działaczy i członków naszego Związku ale również członków pozostałych Związków Zawodowych działających w resorcie obrony narodowej oraz wszystkich niezrzeszonych Pracowników Resortu Obrony Narodowej!

Najlepszym sposobem okazania swojego niezadowolenia byłoby osobiste uczestnictwo w sobotniej Manifestacji, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może wraz z nami w niej uczestniczyć.

Nie biorąc osobistego udziału w Manifestacji w dniu 22 września 2018 r. – weźmy czynny udział w Czarnym Proteście w piątek w dniu 21 września, wspierając postulaty  uczestników protestu na warszawskich ulicach (czytaj TUTAJ).

Plakaty na manifestację do pobrania TUTAJ

Pokażmy, że dążenia i pragnienia uczestników Manifestacji są bliskie każdemu Pracownikowi Resortu Obrony Narodowej. (MK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
116 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz M.
18 września, 2018 23:17

Biorę udział w CZARNYM PIĄTKU.

Jasiu z "S".
19 września, 2018 08:58

Żebyście nie mówili, że województwo kujawsko-pomorskie nie bierze udziału w pikiecie to przyjedzie skromnie około 500 osób czyli 10 autobusów.

19 września, 2018 11:18
Reply to  Jasiu z "S".

A Ty, Jasiu z „S” będziesz pomiędzy nimi?
Jak widać z prowadzonych rozmów pomiędzy Rządem i „S” – dla budżetówki nic nie wynika, stąd zapewne ta konsekwencja działaczy i związkowców z województwa kujawsko-pomorskie.
Wychodzi na to, że ze strony „S” tylko ONI rozumieją obecne problemy płacowe budżetówki.
Duży szacun.

Rysiek
19 września, 2018 13:33

Na stronach OPZZ czytamy: Przedstawiciele światowych i europejskich związków zawodowych w pełni popierają postulaty OPZZ i przyłączają się do akcji protestacyjnej. Do tej pory otrzymaliśmy listy poparcia od następujących konfederacji związków zawodowych z Francji, Łotwy, Kazachstanu, Rosji, Tadżykistanu, Grecji, Hiszpanii, Belgii, Czech, Hiszpanii, Chorwacji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Listy poparcia i wsparcia dla polskich związkowców przesłała również Europejska Federacja Związków Zawodowych w Przemyśle Industriall Europa, Europejska Konfederacja Związków Zawodowych oraz UNI Global Union. Udział w demonstracji OPZZ, 22-go września zapowiedzieli: wiceprzewodnicząca Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych Eshter Lynch oraz Penny Clarke,wiceprzewodnicząca Europejskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Usług Publicznych (EPSU). Koledzy z… Czytaj więcej »

19 września, 2018 14:55
Reply to  Rysiek

Widzisz, Rysiu, nie zakładałem, że Jasiu z „S” pisząc na tej stronie może się chwalić tym, co robią organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ czy FZZ. Zapewne Jasiu „S” liczył na to, że czytający jego tekst będą myśleli, że pisze o związkowcach „S”. No, bo jak inaczej? Okazuje się jednak, że masz rację, Rysiu i ten mój wpis o szacunku mógł być trochę przedwczesny. Sprawdziłem na stronie NSZZ „S” regionu bydoskiego ale tam cisza, poza tym info, o którym Ty piszesz. Cofnąłem się nawet trochę i dotarłem do stanowiska KK „S” z czerwcowego posiedzenia w Zakopanem. http://region.bydgoszcz.pl/2018/06/21/kk-w-zakopanem-2278-zl-minimalnej-12-proc-wzrostu-w-budzetowce-i-o-300-zl-wiecej-na-fundusz-socjalny/ Jest ono o tyle… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
20 września, 2018 07:42

Solidarność nie jest w strukturach OPZZ i dlaczego miała by przyjechać i popierać żądania czerwonych związków.tak jak wyczytaliście na stronach Solidarności jest przewidywana akcja protestacyjna Solidarności ale dopiero po skończonych negocjacjach. Przypominam działaczom Tarczy i OPZZ ,ze negocjacje jeszcze się nie skończyły. 21 września 2018r. jest posiedzenie RDS i tam zostaną przedstawione propozycje Rządu co do podwyżek dla sfery budżetowej i zfśs. Sorry ale nie mam czasu na polemikę. A te 500 osób to nauczyciele z OPZZ z województwa kujawsko – pomorskiego. A dla tego cygana Rysia -Stefana co nie zna się na geografii to Bydgoszcz lezy w woj. Kujawsko-pomorskim.… Czytaj więcej »

20 września, 2018 08:27
Reply to  Jasiu z "S".

A może dlatego Jasiu z „S”, że wcześniej już przyjeżdżaliście i popieraliście się wzajemnie:
https://wpolityce.pl/polityka/166484-dosc-lekcewazenia-spoleczenstwa-wielka-manifestacja-zwiazkowcow-w-warszawie

Rysiek
20 września, 2018 12:02
Reply to  Jasiu z "S".

A gdzie ja napisałem że nie leży??
No to mamy sprawę wyjaśnioną – tak, jak od początku myślałem.
Samych pracowników szkolnictwa z jednego tylko województwa przyjedzie, jak to piszą 10 autokarów.

Bo tam jest źle… za to w wojsku jest dobrze i wszyscy czekają aż im manna spadnie z nieba.
Nadal czekajcie…
Zapewne się doczekacie… niebawem.

A tym, którzy usiłują pracowników i lokalnych działaczy związkowych zastraszać – radzę, aby nieco się pohamowali w tych swoich zapędach.
Po to, aby kiedyś się tej swojej nadgorliwości nie wstydzić.

Rysiek
20 września, 2018 13:21
Reply to  Jasiu z "S".

Napisałeś: „Solidarność nie jest w strukturach OPZZ i dlaczego miała by przyjechać i popierać żądania czerwonych związków….” „Czerwonych związków” – to ma być jakieś wyzwisko?? piętno?? a może wyraz szacunku i uznania?? Czerwone związki… Jestem dumny, że to czerwień – ta czerwień, która jest symbolem krwi ludzi pracy rozlanej przez blisko dwa wieki walki o godziwą zapłatę i godne życie. Wolę tą czerwień od innego – np. czarnego koloru… Najstarszą pieśnią, w której wspominany jest czerwony sztandar jest Marsylianka, od 1795 r. hymn Francji. Wspomnienie to wyraża się w słowach: „To tyran przeciw nam zawiesił Zbroczony krwawo sztandar ten” i… Czytaj więcej »

Rysiek
20 września, 2018 12:08

No tak…
21 września będą przedstawione propozycje rządowe, później będą intensywne i długotrwałe negocjacje i gdzieś około grudnia należałoby zapewne zaprotestować ale… koksowników nie dowiozą a styropian dawno się skończył, więc nikt d..y nie ruszy.
Zresztą po co??
Każdy będzie liczył na to, że z tego grudniowego „czyszczenia” finansów coś jemu „skapnie” i jakoś te święta ogarnie…
Ot los – los robionych w tzw. bambuko

Jasiu z "S".
20 września, 2018 14:27

Po co jechać na akcje protestacyjną skoro NSZZ PW już rozmawiał z Pełnomocnikiem o podwyżkach na 2019r. I już jest pozamiatane panie Ryszardzie z Tarczy. Znowu was ubiegł Zenek a może ktoś jeszcze i wcale o tym nie wiecie. Ja będąc na waszym miejscu to wystąpił bym o spotkanie z Pełnomocnikiem. Chociaż już musztarda po obiedzie ale zawsze można odtrąbić sukces. Może czegoś w końcu się dowiecie co planuje się z podwyżką na 2019r.A pisałem i dawałem znaki .Wystąpcie o spotkanie z Pełnomocnikiem to teraz macie znowu swoje gierki.i jesteście z wiadomościami w tyle ale najważniejsza jest propaganda czyli akcja… Czytaj więcej »

20 września, 2018 15:11
Reply to  Jasiu z "S".

A Ty – Jasiu z „S” – czytasz jak zwykle bez zrozumienia. 1 – Nie było mowy o podwyżkach na 2019 r. – tylko o prognozach wzrostu wynagrodzeń. 2 – Nikt nas nie musiał ubiegać, bo o spotkanie nie wnioskowaliśmy. Nasz – wspólny Strony społecznej – wniosek był o spotkanie z Ministrem ON i tego się trzymamy. Być może wystąpimy o spotkanie z Dyrektorem DSS MON – o ile otrzymamy treść upoważnienia tego Dyrektora przez Ministra ON do podejmowania przez Niego decyzji w sprawach Pracowników RON, w tym np. podpisywania protokołów dodatkowych PUZP. 3 – Nikt nam nie musi mówić… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
20 września, 2018 19:10

A co to za różnica .prognoza czy przemyślenia czy przypuszczanie czy rozmyślenia wszystko schodzi do wspólnego mianownika który nazywa się wynagrodzenie w 2019r.Trzymaj się dalej i czekaj na spotkanie .Może do 2028r. się doczekasz.Pan Minister uznał ,ze jak dał samowolnie podwyżkę to nie musi się spotykać ze stroną społeczną. I tak to wygląda Panie Geniuszu. Czekacie nie wiadomo po co i na co.A może czekacie jeszcze na spotkanie z Prezydentem od 2015r. Przypomnę wam ,że już wrócił z Chin .( jak byliśmy u niego to był z wizytą w Chinach). Ja nie robię to co mi zagrają tylko nie jestem… Czytaj więcej »

20 września, 2018 21:38
Reply to  Jasiu z "S"

Napisałeś: „…skoro nasze działania nie przyniosły skutku zwróciliśmy się do KK żeby zabrała głos w tej sprawie. i przy okazji dołączyła KK swoje dwa postulaty. i teraz spokojnie czekamy na rozwój sytuacji.” Czyli robicie dokładnie to, co my i czekacie i jeszcze chcesz nas pouczać?! A dlaczego mam pisać na ogólnodostępnej stronie TARCZY to, co mam do przekazania WYŁĄCZNIE naszym działaczom i Członkom Związku? Po to, żeby tacy jak ty czy działacze innych organizacji posiedli tę wiedzę i udawali, że są wszystkowiedzący? Mamy wiedzę kompletną i wiem, że z tytułu działania przewodniczącego Dudy, budżetu MON nie przybędzie!!! I zapewne środków… Czytaj więcej »

Rysiek
20 września, 2018 22:11

Twierdzisz nasz kolego z „S”, że czekamy na to spotkanie z decydentami, jak na Godota… Otóż my na to spotkanie już nie czekamy, bo dość tego. Wychodzimy na ulice. Na razie w Warszawie… Ogłaszamy czarny protest. Są także inne formy protestu, które wykorzystamy i zaręczam, że o tym resorcie i sytuacji w nim będzie jeszcze głośno, pomimo różnych dziwnych działań niektórych pracodawców. Tych, którym się wydaje, że postawią zarząd związku w pion i nakażą określone działanie. Nie nakażą a ja kolejny raz ostrzegam, że przesadyzm w tym względzie może się zakończyć wnioskiem do organów ścigania o wszczęcie postępowania za utrudnianie… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
21 września, 2018 07:17

Tutaj muszę z Tobą się zgodzić. ŻADEN Pracodawca nie ma prawa zabraniać pw brać udział w akcjach demonstracyjnych. ja biorąc udział zawsze noszę logo naszej organizacji z pełna nazwą Jw z której jestem .Tak robiłem dotychczas i tak będę robił nadal czy jakiemuś pułkownikowi to będzie się podobało czy nie.Czemu nie wystąpcie np. do sądu na podstawie art.35 ust 2ustawy o związkach zawodowych dostanie wyrok i ma pozamiatane. A co na to Wytyczne Pana generała DARIUSZA ŁUKAWSKIEGO (SZEFA IWSZ ) do pracodawców wojskowych o to żeby współpracowali ze związkami a spory kończyły się polubownie a nie w sądach.Pan Generał pisze… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
21 września, 2018 10:59
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu i teraz zachowałeś się jak prawdziwy związkowiec – DZIĘKUJĘ.
I proszę Ciebie, i innych o taką właśnie formę prowadzenia dialogu na tym forum.
Niech Pan Marek nie musi tu interweniować.

Jasiu z "S"
22 września, 2018 17:06

Marek było widać Tarczę na demonstracji w Warszawie . Na początku Dorotka z Krakowa a Ciebie nie widziałem i Rysia . Podsumowując napiszę tak szału nie było bo co można zdziałać każdy widział ile było członków i sympatyków Tarczy i tych co walczą o podwyżki w RON. mam nadzieję ,ze w niedługim czasie wyjdzie Solidarność i nie będzie w porywach około 15tys pikietujących tylko 150 tysięcy.członków Solidarności i niech się już PIS boi. Ale was pokazali na migawkach z akcji protestacyjnej i to najważniejsze. A ile nas będzie z RON to się okaże jak dojdzie do demonstracji ale wszystko wskazuje… Czytaj więcej »

22 września, 2018 18:11
Reply to  Jasiu z "S"

Oj było nas widać, było… i słychać nas też było.
Mieliśmy dużo do pokazania i do powiedzenia.
Podsumowując, jestem dumny z naszych – TARCZY – związkowców za to, że tak sprawnie i barwnie potrafili się zorganizować i zaprezentować.
Serdecznie Im za to jeszcze raz DZIĘKUJĘ.
Uważam, że warto było tam dziś być, żeby nas zobaczyć.
Szkoda… że tylko nas…

eelaa
22 września, 2018 18:21
Reply to  Jasiu z "S"

Jasio-Pysio

eelaa
22 września, 2018 18:22
Reply to  Jasiu z "S"

Jasio-Pysio 🙂

22 września, 2018 20:48
Reply to  Jasiu z "S"

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/protest-budzetowki-domagaja-sie-podwyzek-i-godnego-zycia,870415.html
to przesyłam Ci ten link, pod którym zobaczysz wszystkich. I Marzenę, i Dorotkę, i Rysia, no i mnie.

Grzegorz M.
22 września, 2018 19:22

Jasiu bardzo chętnie zobaczę Solidarność PW na ulicy – teraz to słowa – zaczekamy na czyny.
Trzymam za Was kciuki.

Grendel
22 września, 2018 20:55

Fakty TVN – spory fragment reportażu z manify z udziałem Tarczy. Świetnie wyszła Pani prezentująca paski z wypłatami. Szacunek i duma. Dzięki Tarcza.

22 września, 2018 22:44
Reply to  Grendel

To wiceprzewodnicząca TARCZY – Kol. Marzena.

Grendel
23 września, 2018 08:55

Przepraszam, nie poznałem.

Rysiek
23 września, 2018 15:37
Reply to  Grendel

No, no, bo Ona przecież coraz młodsza jest. Ja jej również tam na tym proteście nie poznałem w tej bajeranckiej bluzeczce…. Gdy tak oglądam ten nasz przemarsz, to jednak zwracam wciąż uwagę na dwoje jego uczestników: – na tego naszego Kolegę, który z poświęceniem niesie ciężką strażacką syrenę. Widać, że sporo go to kosztuje wysiłku. Kto tego urządzenia w ręku nie trzymał, nie zdaje sobie sprawy z tego ile to waży – wielki szacun za zaangażowanie i za to, że gdy się ona parę razy odezwała to była ponad całym zgiełkiem zgromadzenia i nic nie mogło jej dorównać. Zbiegali się… Czytaj więcej »

ktos
23 września, 2018 08:47
Reply to  Grendel

Problem w tym, że chyba tylko TVN. Jak oglądałem TVP to była tylko wzmianka o proteście i nauczycielach. Wylistowane szybko inne grupy budżetówki, oczywiście bez PW. Oczywiście TVP tak zeszła na psy, że na początku wiadomości co by się nie działo na świecie to musi być wychwalanie rządu pod niebiosa. Przestałem to praktycznie oglądać, bo jak coś ciekawego się dzieje czy w Polsce czy na świecie, to albo coś tam powiedzą na końcu, albo wcale. To już zaczyna być prywatna telewizja rządowa. Tego się czasami nie da oglądać. Innych stacji również.

Dariusz
22 września, 2018 21:51

(…-MK)

Rysiek
23 września, 2018 11:36

Nie wiem, co za r….wa musi się wpychać w takiej chwili z czymś, co nie daje się opublikować. Kanalii nigdy nie brakuje…. O tym naszym udziale w proteście można byłoby napisać wiele. Nie wszystko zarejestrowały kamery. Nie zarejestrowały np. tego, jak prowokatorzy, którzy wmieszali się w naszą grupę odpalili świece dymne pod naszymi nogami. Zapewne – celowo – po to, aby ten protestacyjny marsz przerwać a zgromadzenie rozwiązać. Nie zarejestrowały także i tego, jak operator kamery jednej ze stacji telewizyjnych rozdarł się, że jemu nasze banery i związkowe sztandary przeszkadzają w nagrywaniu. To co on tam chciał nagrywać?? Stałem niedaleko… Czytaj więcej »

Rysiek
23 września, 2018 12:36

I jeszcze o tym, co jest z tymi nauczycielami. Otóż ZNP zorganizował swoją, niejako odrębną manifę w składzie pozostałej budżetówki ale oni – a było ich najwięcej, bo około połowy uczestników sobotniego protestu – mieli w planie jeszcze przejście pod ministerstwo oświaty i tam dopiero zakończyła się ich manifestacja. Oni, tą dodatkową trasę, odbyli już jako ZNP i sobie to uzgodnili z władzami stolicy i uzyskali na to zgodę. Tak, że w tym sobotnim proteście należy rozróżnić i to stanowczo: protest całej budżetówki wspomaganej przez górników, czy hutników od protestu dużego oświatowego zz, jakim jest ZNP. Tak tez rozgraniczają to… Czytaj więcej »

ktos
23 września, 2018 14:22

Proszę bardzo:
https://fakty.interia.pl/polska/news-jacek-sasin-zapewnia-stac-nas-na-amerykanskie-bazy,nId,2634935
Dwa miliardy dolarów? A cóż to dla naszego kraju? Sasin tylko potwierdza że kasa jest. Ale na wypłaty nie ma.
Tylko dlaczego to MY mamy sponsorować amerykanów z NASZYCH pieniędzy? Swoich nie mają? Chcą tu siedzieć i pilnować swoich interesów to niech sobie za siebie płaca.

Rysiek
23 września, 2018 16:05

„Wygląda na to, że mieli na konia a na siano im zabrakło.”

Te słowa naszej Wiceprzewodniczącej – Marzenki z poznańskich Krzesin zapewne przejdą do historii i związkowego ruchu w wojsku i wczorajszego protestu…
Nasze związkowe hasło – nasze zawołanie będzie odtąd takie:
„MAJĄ NA KONIA ALE NA SIANO IM ZABRAKŁO”

Rysiek
23 września, 2018 17:53

Dla tych, którzy jeszcze wątpią w to, że stosownie się tam zaprezentowaliśmy, poniżej kilka linków do stron w necie, na których jesteśmy, Zwłaszcza do filmu z wystąpienia Marzenki na głównej trybunie.
Tu taka uwaga.
Te wystąpienia były wówczas, gdy uczestnicy zebrali się już na placu, przed rozpoczęciem przemarszu do Kancelarii Premiera i to był czas dla mediów. Naszą grupę widać w oddali a poznać nas można po naszych sztandarach…
https://www.facebook.com/portalstrajk/photos/a.2416146545079236/2416156205078270/?type=3&theater
https://www.facebook.com/portalstrajk/photos/a.2416146545079236/2416155498411674/?type=3&theater
https://www.facebook.com/portalstrajk/photos/a.2416146545079236/2416156508411573/?type=3&theater
https://www.facebook.com/portalstrajk/photos/a.2416146545079236/2416154705078420/?type=3&theater
https://www.facebook.com/portalstrajk/photos/a.2416146545079236/2416153708411853/?type=3&theater
A wystąpienie Marzenki tutaj:
https://www.facebook.com/portalstrajk/videos/vb.962708943756344/1955502508081152/?type=2&theater

eric
23 września, 2018 20:04

Byłem i ja. Dużo nas nie było ale byliśmy widoczni.
Rysiu ja stałem za Tobą i widziałem tą sytuację co chcieli wam, tzn to chyba był Twój syn, Jemu kazali opuścić naszą flagę. To był gość w okularach z koszulką Konstytucja. On był z nami jak się zbieraliśmy pod rondem…
Krzesiny fajnie zorganizowani byli:)

23 września, 2018 22:46
Reply to  eric

Zapewne eric chciałeś napisać, że „kręcił się koło nas” a nie, że „był z nami”, bo z nami napewno nie był 🙂

Rysiek
23 września, 2018 23:58
Reply to  eric

No i mało ode mnie w głupi dziób nie zarobił. Bo nikt nam nie będzie dyktował, co my mamy z naszymi symbolami robić. A kamerzysta niech d..ę ruszy i sobie kamerę przestawi, jak mu coś przeszkadza. Jednego jednak zrozumieć nie mogę… Gdy tak oglądam te sprawozdania z protestu, to nigdzie nie mogę natrafić na relację sprzed URM-u a przecież byliśmy tam prawie godzinę i cały czas na wprost trybuny. Co jest tu grane?? Ktoś to powycinał czy co?? Podobnie jak zniknęła relacja zamieszczona we wczorajszym Teleekspresie. Nie widziałem jej a mówią, że było bajerancko zwłaszcza, jak odpaliliśmy z tych naszych… Czytaj więcej »

Rysiek
23 września, 2018 20:10

No i na koniec to, co w dniu ubiegłym pojawiło się w głównym wydaniu niemieckiego dziennika.
https://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/ts-27677.html
Tam od 06:13 przez 2 minuty do 08:13 jest informacja z manifestacji a TARCZĘ widać tam doskonale w ok. 07:30.
Tak więc, to o co walczymy znane jest ludziom poza granicami naszego kraju a jedynie nasza państwowa tv jakoś oględnie o tym wspomina…

Rysiek
23 września, 2018 20:38

A to przebieg protestu z pięknym zdjęciem baneru naszego Związku i krótkim nagraniem spod URM, na którym dokładnie widać nasze flagi i banery na wprost trybuny.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23953985.html

Rysiek
24 września, 2018 10:28

Powyżej napisałem cyt.: „Nie wszystko zarejestrowały kamery. Nie zarejestrowały np. tego, jak prowokatorzy, którzy wmieszali się w naszą grupę odpalili świece dymne pod naszymi nogami. Zapewne – celowo – po to, aby ten protestacyjny marsz przerwać a zgromadzenie rozwiązać” A jednak jedną z tych prowokacji odnotowały. Jest tu pod linkiem: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23953985.html filmik z 11:40 Dokładnie widać chmurę kolorowego – zielonego – dymu, jakby celowo w wojskowym kolorze i w naszej barwie. Kolejną świecę dymną rzucono mi pod nogi podczas przemarszu, gdzieś w połowie trasy. Widziałem dokładnie tych zadymiarzy, bo weszli pomiędzy nas a była to para: mężczyzna i kobieta. Ona… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
24 września, 2018 14:28

Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności! Artykuł na stronach KK NSZZ Solidarność i to powinno niektórych obudzić. Reszta będzie należała do związków w zakładach pracy .Czyli ,macie znowu po raz drugi pole do popisu żeby negocjować a nie służyć pracodawcom jak ministranci do mszy. Dawać tym najniżej zarabiającym a jak znowu dacie ciała to będziecie gonili minimalna jeszcze przez następne 10 lat- . prawda Rysiu. .A resztę wyczytajcie z artykułu co sądzi Szef największego związku Piotr DUDA czyli NSZZ Solidarność o żądaniach OPZZ, o demonstracji i o skuteczności OPZZ , I to tyle co mam do powiedzenia..Marku czy nie przypomina… Czytaj więcej »

24 września, 2018 17:34
Reply to  Jasiu z "S".

Tak, Jasiu, przypomina mi to trochę twoich wypowiedzi i zapewne Piotrek Duda rzeczywiście słuchał ciebie. A nie powinien. Oto dlaczego. Postanowiłem sprawdzić poniższą treść odpowiedzi: „Jestem zły, bo od 2011 roku wspólnie z pozostałymi centralami konsekwentnie udawało nam się zbliżać do tego poziomu, dzięki czemu płaca minimalna rośnie szybciej, niż chciały kolejne rządy i pracodawcy. Przypomnę, przez 8 lat to grubo ponad 700 zł, czyli blisko 70 proc. wzrostu. Wtedy relacja do przeciętnego wynagrodzenia wynosiła poniżej 37 proc.” I tak: minimalne w 2011 r. – 1386 zł; Planowane przeciętne w GN – 3359 zł; Przez 8 lat nastąpił wzrost do… Czytaj więcej »

Rysiek
24 września, 2018 18:04
Reply to  Jasiu z "S".

Jak zwykle z koniem na rozumy się tam zamieniliście, dlatego nie wiecie gdzie jest… to siano… Pogięło was tam zupełnie a już to wbijanie noża w plecy tym, którzy o coś konkretnie walczą i nadymanie się, że jesteście naj… naj… naj… i wszyscy się was boją, i was słuchają – to śpiewka do myślących inaczej. Bo ci wszyscy, którzy myślą normalnie – widza przecież te wasze „osiągnięcia” a one są takie cyt.: „Płaca minimalna 2250 zł (zamiast 2220 zł), stawka godzinowa 14,70 zł (zamiast 14 zł), procentowy wzrost nakładów na podwyżki w budżetówce zamiast kwotowego i o kolejne dwa lata… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
24 września, 2018 14:30

Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności! Artykuł na stronach KK NSZZ Solidarność i to powinno niektórych obudzić. Reszta będzie należała do związków w zakładach pracy .Czyli ,macie znowu po raz drugi pole do popisu żeby negocjować a nie służyć pracodawcom jak ministranci do mszy. Dawać tym najniżej zarabiającym a jak znowu dacie ciała to będziecie gonili minimalna jeszcze przez następne 10 lat- . prawda Rysiu. .A resztę wyczytajcie z artykułu co sądzi Szef największego związku Piotr DUDA czyli NSZZ Solidarność o żądaniach OPZZ, o demonstracji i o skuteczności OPZZ , I to tyle co mam do powiedzenia..Marku czy nie przypomina… Czytaj więcej »

24 września, 2018 17:48
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu z „S” był trochę zniecierpliwiony i już po dwóch minutach puścił ponownie ten sam komentarz. Nie chcąc narazić się na to, że nie zamieszczam Twoich wpisów Jasiu z „S” – postanowiłem ten wpis również zamieścić.
W linku :
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/17995-budzetowka-dostanie-wiecej-to-zasluga-solidarnosci
jest ten wywiad, ale – tak na spokojnie – Jasiu z „S” może nam wyjaśnisz o ile dodatkowo dostaną pracownicy niemnożnikowi, że Przewodniczący Duda zmienił zdanie z piątku 21 września 2018 r. kiedy mówił:
Jeśli minister Rafalska nie przedstawi konkretów, trzeba wyjść na ulicę

Jasiu z "S"
24 września, 2018 18:45

Marek nie byłem zniecierpliwiony tylko zadzwonił kolega z Olsztyna który mnie poinformował, że w Pułku Ochrony szukają wartowników i gwarantują pracę od 2800 do 3800zł praca 24 godz. Ja przepycham się z RON na argumenty a tu sobie w PO w Warszawie mają służby 24 godzinne i jeszcze takie zarobki. I pan generał z IWSZ nie interweniuje. A tych panów Dowódców z PO nie obowiązuje PUZP i tabela. Przecież to są wartownicy. Jutro będę dzwonił do JW 2414 i się dowiem całej prawdy o wynagrodzeniach i czasie pracy. To tak cię zabolało, że poucza OPZZ. To jest jego zdanie i… Czytaj więcej »

24 września, 2018 19:26
Reply to  Jasiu z "S"

Napisałeś: U nas w związkach widać, że wszyscy mówią i zachowują się realnie. Nikt nie żąda nierealnych podwyżek i nie robi nic pod publiczkę. Rzeczywiście, u was w związkach macie żądania realne i w zasadzie moglibyście się zadowolić kwotą ok. 30-40 zł o czym wcześniej pisałeś. A jak występujecie o większą kwotę, np. o 100 zł to jedynie wówczas, gdy wcześniej macie to ustalone, że na to jest zgoda. Dlatego tak byliście zadowoleni z kwot, jakie MON wam przedstawił w maju 2016 r. na kolejne 3 lata. Gdy pracodawca sam daje 210, 250 i 270 zł w trzech kolejnych latach,… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
25 września, 2018 08:46

Marek wiem .ze jesteś rodzynkiem którego niedługo ciasto wchłonie.To żart A chyba nie pomylę się jak powiem ,że je wszystkie znam. Najbardziej podziwiam Marzenkę Z. która obserwuje od wielu lat czy to w NSZZ Pw czy w Tarczy wspaniały i oddany związkowiec i chylę czoła przed takimi działaczkami.Z reszta nie jeden raz z nią rozmawiałem i wiem jakie ma nastawienie na RON do i ich działań.. Solidarność jest kobietą ale pierwsze skrzypce w założeniu grali mężczyźni chociaż trochę ich. było w stoczni podczas strajku . Trochę Marku przybrałeś zły ton pisania chcieliście .dostaliście a was jako MKK nie było przy… Czytaj więcej »

25 września, 2018 09:16
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu z „S” ja nie pomawiam, tylko dobrze pamiętam o tym, co mi mówiłeś, jak jeden z poprzednich komendantów jeździł do Bydgoszczy i załatwiał dla Centrum dodatkową kasę. Mówiłeś to w takim samym stylu, jak teraz piszesz o przyroście liczby twoich związkowców. Jeżeli więc nie było to prawdą, że dostawaliście dodatkową kasę a tylko tak mówiłeś, to oznacza, że teraz przyrostu związkowców też nie masz a tylko tak nam tutaj inspirująco piszesz… to ja już nie wiem o co ci chodzi. Odnosząc się natomiast do naszego pisma o 130 mln zł, które „wyparowały” z pracowniczych podwyżek w roku 2017 i… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
25 września, 2018 21:17

A co powiesz na takie coś? Było po 1tys.zł na 15 sierpnia a teraz będzie po 2 tys. zł.i masz te twoje brakujące 130 mln zł..Może być taki scenariusz .Na rozdysponowanie tych 130 mln które szukasz czy nie . bo ja uważam ,że tak. Po pierwsze nie jeździł tylko napisał pismo .Bo w tedy decyzja chyba 88 dawała możliwości przy przekształceniach JW do wystąpienia do IWSZ na zmiany i dysproporcje płac. i takie prawo miała każda JW. O tym fakcie Ci opowiadałem i powiadomiłem wtedy p.Kalwasińskiego Komendanta 2 RBLog żeby wystąpił do IWSZ o pieniądze na wyrównanie dysproporcji płac ale… Czytaj więcej »

Rysiek
24 września, 2018 15:47

Gdy mówiłem o konieczności wykonania stosownych haseł, niektórzy się śmiali. Jednak ci bardziej doświadczeni doceniali siłę propagandy wizualnej wyrażającej się nie tylko w związkowych flagach. Dlatego – często z bardzo daleka przywieźli i z poświęceniem przez parę godzin na sporym wietrze prezentowali te swoje odręcznie wykonane hasła. Jakże skromne i jakże przy tym prawdziwe, i z serca płynące. To wielka nauka dla nas wszystkich. To zadanie na przyszłość aby to, co nam z serc płynie – przenieść na nasze hasła i banery.. A oto siła rażenia tego coście z sobą przywieźli. Poniżej linki do paru jedynie stron, na których te… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
24 września, 2018 18:58

Z cały szacunkiem dla was ale nie było na demonstracji mężczyzn w tarczy tylko Marzenka musiała przemawiać. Znowu żeście się schowali za kobiety .co za mężczyźni .Może ster w Tarczy powinny przejąć kobiety skoro umiały zorganizować tyle osób na demonstrację A mężczyźni do garów a nie na ulicę. Oj nieudacznicy. Czułem to ,ze Marzenka z Dorotą pokażą wam jak powinien się zachowywać rasowy działacz związkowy .

24 września, 2018 19:38
Reply to  Jasiu z "S"

I znów strzelasz ślepakami.
Wystarczyłoby sprawdzić na stronie TARCZY, w zakładce O nas i byś wiedział, że w składzie Zarządu Krajowego TARCZY jest – na 7 osób – 6 dziewczyn.
To dlatego, że TARCZA – tak samo zresztą jak Solidarność – jest… kobietą.
U nas wywiadów mogą udzielać wszyscy, którzy czują się na siłach.
A że mamy mądrych działaczy… stąd ta wielość i wielorakość wypowiedzi w trakcie manifestacji.
W końcu dziewczyny z nie jednego „pieca związkowego chleb jadły” – więc wyniosły to, co najlepsze!
I mamy tego efekty. 🙂

Rysiek
24 września, 2018 20:23
Reply to  Jasiu z "S"

Zrobiliśmy tak, że wyszło najlepiej, jak mogło wyjść i ty to doskonale wiesz. I tym się od ciebie różnimy, że nigdy nie twierdzimy, że jesteśmy jedyni i niezastąpieni, najwspanialsi, najpiękniejsi i nieśmiertelni. Nie twierdzimy tak, bo to poprostu płaskie i śmieszne. Dziwię się, że tej śmieszności w tym, co piszesz nie dostrzegasz. To, jak to wszystko rozegraliśmy, wyszło nadspodziewanie dobrze i tak właśnie miało być. A ty, jak widać bardzo rozczarowany jesteś, bo Marzence nie możecie dołożyć, że jest np. starym trepem, jak np. ja czy Marek – prawda?? Patrzajta ludziska – cała strategia propagandowej rozprawy z TARCZĄ legła w… Czytaj więcej »

Grzesiek
24 września, 2018 21:13
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu przestań jątrzyć!!! Nie masz co sensownego pisać to zwyczajnie idź stad już.od dłuższego czasu Cie obserwuję tzn Twoje wpisy.nie masz nic sensownego do napisania to nie atakuj.P Marek Kazimierczak wypowiadał się dość długo oficjalnie przed Kancelarią Premiera.a kobiety w wywiadach.to was nie było!!!! Tylko tarcza była.ktoś nas zauważył dzięki Jednemu związkowi.także i Europa… powtarzam.albo piszesz konkrety albo idz stąd raz na zawsze.przesadzasz.po cholere tu jesteś??? Kompleksy masz?? Nie umiesz sobie z czymś poradzić??? Wiecznie Ci sie wszystko nie podoba.a Ty co robisz i solidarność??? No co poza układaniem się z rządem?? No co?? Opamietaj się.przeginasz.zrozum.w jedności siła jest.mamy jeden… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
25 września, 2018 07:07
Reply to  Grzesiek

Nie denerwuj się Grzesiek nikt nie miał zamiaru nikogo obrażać, Napisałem to jakby w przenośni ,że mężczyźni schowali się za kobietami a wy zaraz ,że atakuje. Chwała wam za to, że byliście i pokazaliście ,że w RON pracują również pracownicy cywilni a nie tylko mundurowi i ich problem to głodowe płace. I powiem krótko osiągnęliście swój cel i chwałą wam za to..A jaki z tego będzie pożytek to druga sprawa. Teraz kilka słów do Rysia . Rysiu dla Ciebie podwyżka 47.61 zl.to grosze . a dla mnie np 50.czy 60zł. to dużo a jeszcze trochę dorzuci Dowódca i trochę „uszczuplę”… Czytaj więcej »

25 września, 2018 07:53
Reply to  Jasiu z "S".

Napisałeś Jasiu z „S”: a dla mnie np 50.czy 60zł. to dużo a jeszcze trochę dorzuci Dowódca i trochę „uszczuplę” tym najwyżej zaszeregowanym ( zgodnie z wytycznymi szefa DUDY) to zrobi się np.80 lub 100 zł. Do tego dojdą podwyżki na 2019rw RON i płaca zasadnicza przekroczy 2400zł.

Na miejscu niektórych, tych najwyżej zarabiających w Centrum już zacząłbym się obawiać po takim wpisie…
Pamiętaj jednak, że musicie dać wypowiedzenie zmieniające, aby „uszczuplić” trochę… tym najwyżej zaszeregowanym 🙁

Rysiek
25 września, 2018 08:20

Jemu chodzi zapewne o to, że gdy policzą ta zaje…ą waloryzację 2,3% to z niej – uzgadniając tą „podwyżkę”, jak w roku ubiegłym z pracodawcą „pobiorą”, jak ten komuch Janosik nieco od tych „krezusów” i zbiorą tą stówę… Jeżeli jednak będzie to waloryzacja płac ściśle określona przez odpowiednie rozporządzenie – to jakim prawem cokolwiek odbiorą tym, którym waloryzacja ich zasadniczych wynagrodzeń będzie się należała jak chłopu ziemia??? Bo Pan Duda tak nakazał?? A jeżeli taki pracownik, którego poprostu najzwyczajniej kolejny rok się okrada pójdzie do sądu, to co wówczas?? Robicie sobie w „S” zakusy na płace innych… Jak wam w… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
25 września, 2018 21:31

Nie martw się jak zajdzie taka potrzeba to świetnie znam art.42 z KP i wiemy komu można obniżyć wynagrodzenie .Najlepiej tym co mają dwa lub trzy źródła dochodu. Czyli twoim kolegom mundurowym.Oczywiście znowu żartowałem Mam pewne przemyślenia.i myślę ,że uda się je wdrożyć.np.od 1 kwietnia.2019r. jako dodatkową podwyżkę płac w ramach swoich środków. Za dużo nie mogę pisać. Dlatego w Centrum wiedza ,że ja im nie zagrażam i szkodzę a pieniądze są u pracodawcy a nie u pracowników.

eelaa
25 września, 2018 01:16
Reply to  Jasiu z "S"

JANIE „S” przesiądź się na swoją stronę OWC tam tak sucho, taka cisza, nic nie piszesz, nic nie wyjaśniasz. Tam daj popis swojej „fantazji” tyle osób cię prosi żebyś stąd się usunął, a ty dalej swoje. „S” nie jest naj i musisz się z tym pogodzić czy chcesz czy nie. I nie bredź, że jest inaczej

Grzesiek
24 września, 2018 21:18

Wiele rzeczy mi się nie podoba ale 22 bylem i uczestniczylem.tyle w temacie. Bo jeden cel mamy.my pracownicy cywilnj wojska.pariasi Ron

Rysiek
24 września, 2018 22:47
Reply to  Grzesiek

Grzegorz – jesteś git. W końcu ktoś gościowi kawę na ławę wyłożył – tak po naszemu… A to wystąpienie Marka gdzieś znajdziemy. Bo tym, którzy tego co napisałeś nie chwycili informuje, że nasz Przewodniczący przemawiał tam, gdzie – jako przewodniczący związku miał przemawiać – czyli pod kancelarią URM. A my tam na wprost trybuny przez cały czas staliśmy i byliśmy, dzięki postawie dosłownie wszystkich, którzy z wojska tam z nami byli… niewątpliwą sensacją tej manify. Zauważyły to władze związkowe co sprawiło, że jeszcze w sobotę wieczorem Marek odbierał gratulacje nie tylko od kierownictwa OPZZ ale od szefów wielu zz, które… Czytaj więcej »

Rysiek
25 września, 2018 07:56

Jasiu z „S” pisał: Wrzesień 24, 2018 o 14:28 „Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności!” i odesłał nas do wywiadu z szefem związku panem Dudą. To więcej, przyjmując założony poziom inflacji 2,3% stanowi waloryzację wynagrodzeń na poziomie inflacji. To jest zaledwie wartość powodująca, że realny wzrost – ponad inflację – wynagrodzeń będzie „0” – słownie: zero. Dlatego, że waloryzując o 2,3 % płace skrzętnie pominięto w tym wywiadzie, który tak zachwala nasz netowy koleś z „S” informację o tym, że inflacja planowana w roku przyszłym będzie wynosiła dokładnie tyle, ile ten okrzyknięty sukcesem wskaźnik waloryzacji, czy indeksacji. Należy więc wyraźnie… Czytaj więcej »

25 września, 2018 08:48
Reply to  Rysiek

Dlatego się pytałem wczoraj Jasia z „S”: jest ten wywiad, ale – tak na spokojnie – Jasiu z „S” może nam wyjaśnisz o ile dodatkowo dostaną pracownicy niemnożnikowi, że Przewodniczący Duda zmienił zdanie z piątku 21 września 2018 r. kiedy mówił: Jeśli minister Rafalska nie przedstawi konkretów, trzeba wyjść na ulicę Ale w odpowiedzi dostałem tekst, że: Nie wiem czy Duda zmienił od piątku zdanie, wiem, że będzie posiedzenie KK i oni ostatecznie zdecydują czy ulica czy „S” przyjmie to – co dał Rząd. Dlatego, nie wiadomo na jakiej podstawie Jasiu z „S” napisał, że: Budżetówka dostanie więcej. To zasługa… Czytaj więcej »

Rysiek
25 września, 2018 09:06

Z tego Marku będzie chyba to, że my już teraz – na dniach z przyszłym Ministrem ON – rozmawiać o naszych problemach będziemy i Ciebie na to spotkanie a także wielu innych zaprosimy… 🙂

25 września, 2018 09:30
Reply to  Rysiek

Oby nie trzeba było znów odczekać parę… miesięcy, aby zorientować się o co chodzi z tymi wynagrodzeniami i obszarem wynagradzania pracowników cywilnych wojska!!! Bo tak obserwując ostatnie zmiany na szczytach w MON – takie założenie (tłumaczenie) – stało się dla kolejnych Ministrów ON WYTRYCHEM na to, aby o pracownikach i ich płacach… nie rozmawiać. To tak, jak ze zbukiem… lepiej go nie ruszać. I muszę się z jednym zgodzić: jest źle a nawet bardzo źle. Tak źle nie było jeszcze nigdy a mam wiedzę, jak nikt. Obecny brak działań w tym obszarze sprawia, że problemy się pogłębiają. I będzie coraz… Czytaj więcej »

Rysiek
25 września, 2018 11:44

Jeżeli to ten, o którym ja myślę – to ty jego przecież swego czasu sporo wyszkoliłeś. Może jeszcze trochę z tego pamięta… 🙂 No i chciał cię wówczas swoim asystentem społecznym zrobić, tylko Ty – naiwniak zasłoniłeś się lojalnością wobec swojego ówczesnego związkowego szefa. A mówiłem ci wówczas – bierz tą funkcję i na nikogo się nie oglądaj, bo oni i tak ci za to nie podziękują… Stare dzieje ale pamięć mi jeszcze dopisuje. Jemu również, bo potrafił uczciwie i wówczas, gdy tylko znalazł czas odpowiedzieć na Twoje wątpliwości i pytania, gdy już byłeś szefem naszego związku. Jeżeli to wszystko,… Czytaj więcej »

Grzesiek
25 września, 2018 11:03

Teraz tak.1000 dla nauczycieli… 610 dla Policjantów.656 dla żołnierzy. Dla nas – resztki ze stolu.jak zawsze.150 🙂

25 września, 2018 12:46
Reply to  Grzesiek

Cóż Ci mogę Grześku odpisać, dla mnie z pewnością te 150 jest ZDECYDOWANIE za mało.
Natomiast niektórzy tu piszący, jak i nie piszący działacze innych związków – z pewnością wzięliby te 150 zł i mówili o bajkowej współpracy z MON-em, i kolejnym kroku na drodze do… poprawy pracowniczych wynagrodzeń.
A ta droga cały czas nam się wydłuuuuuuuuuża i tego – zdaje się – nikt z nich nie dostrzega.
Szkoda.

Jasiu z "S"
25 września, 2018 21:50

A kto weźmie jak nie ty. napiszesz oficjalnie w protokole ,że rezygnujesz z podwyżki po 150 zł .Pożyjemy zobaczymy. ja wczoraj rozmawiałem z Januszem M. i powiedział ile będziemy żądać jako „S” podwyżki na 2019r.Odpowiedziałem tyle aby było to odpowiednio do żądań służb mundurowych…………………….. Przyjdzie NSZZ PW powie biorę 150 lub 180 zł. i nic nie zrobisz .Tak jak w tym roku Pan Minister dał sam od siebie podwyżkę w wysokości 200zł. i co wywalczyłeś więcej pieniędzy na podwyżki czy postawiliście się czy jakiś inny związek Jak mówiłem w czerwcu atakujemy to my czekamy na największy związek i tam można… Czytaj więcej »

25 września, 2018 23:06
Reply to  Jasiu z "S"

Do 50 mln zł na dysproporcje już się nie przyklejaj.
Tworzyliście tekst wyłącznie o podwyżkach a dopiero ja powiedziałem, że w tym piśmie musi być również o dysproporcjach, bo tego pisma nie podpiszemy.
I tak by było – nie podpisalibyśmy go.
Jak znalazł się ostatecznie akapit o dysproporcjach – nie było już problemu.
Dla nas priorytetem było wyrównanie dysproporcji.

Rysiek
26 września, 2018 09:31
Reply to  Jasiu z "S"

…”Krowy co dużo mruczą dają bardzo mało mleka”.
Bo to koty są….. 🙂

Kuba
26 września, 2018 06:39
Rysiek
26 września, 2018 08:29
Reply to  Kuba

Jedynie tego, że zaskoczył przed wyborami, że służby mundurowe w jego ministerstwie mają duży wpływ na lokalne poglądy i preferencje, co jest przecież oczywiste. U nich sytuacja jest taka, że ich pracownicy cywilni – z tego co mi się wydaje – nie otrzymali w tym roku grosza a funkcjonariusze burzą się i protestują w zasadzie od lutego. Dopiero groźba mundurowego protestu w październiku ich ruszyła ale każdy kto sobie policzy te ministerialne ustępstwa – zorientuje się, że z tym jest tak, jak z rzeczywistymi efektami odtrąbionego przez Solidarność „sukcesu” w sprawie płac w sferze budżetowej… Nie sugeruj się, że ta… Czytaj więcej »

Rysiek
26 września, 2018 13:00

No i informacja z ostatniej chwili. Okazuje się, że resort zaczyna poważnie rozpatrywać nasze propozycje.
Trud, zaangażowanie i odwaga tych, którzy uczestniczyli i w czarnym proteście i w manifie w Warszawie zaczyna już
JUŻ!!! przynosić owoce.
O co chodzi??
To już niech Marek Wam wyjaśni, bo przecież on jest tu szefem… 🙂

Rysiek
26 września, 2018 23:20
Reply to  Strażak WSP

Oto magia liczb…. Oni maja a my nie … Doprawdy?? A co mają w tym roku? Ktoś wyczytał? A u nas tysiące pw ma od stycznia łącznie po ponad 200 zł – niektórzy blisko 300 zł chociaż są przecież tacy, którzy tą przysłowiową stówę albo zgoła nic nie dostali. Ale to się nazywa – po 200 średnio na etat lub lepiej pełnozatrudnionego. Kto jednak myślał, że tyle dostanie – często bardzo się rozczarował… Na etat…. My już doskonale wiemy, jak to wygląda. U nas było w tym roku po 200 „na etat”. U nich – nic. U nas w przyszłym… Czytaj więcej »

26 września, 2018 22:43
Reply to  Olo

Odnosząc się do tego porozumienia podpisanego przez przedstawicieli pracowników Policji – można stwierdzić: NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. Fajnie, że mają Kierownictwo się chce z nimi spotykać i dostrzega ich problemy podczas, gdy w MON-ie na spotkanie z obecnym Ministrem czekamy już 261 dni. Odnosząc się natomiast do tego co zawarto w porozumieniu to: W 2019 r. podwyżka od 1 stycznia 300 zł i kolejna – od 1 lipca – 250 zł. oznacza, to, że przeciętnie w roku 2019 nastąpi wzrost płacy o 425 zł, natomiast grudzień 2019 do grudnia 2018 nastąpi wzrost o 550 zł. W 2020 r. podwyżka nie… Czytaj więcej »

26 września, 2018 23:01

A tak odnosząc się do tego mojego wpisu, mogę wskazać, że jeszcze niedawno kolega Jasiu z „S” wskazywał, a wręcz się naśmiewał z naszych propozycji podwyżki na poziomie 600 zł! A tu masz – w MSWiA mają… 550 zł! A w ubiegłym roku, gdy chcieliśmy – jako rozwiązanie alternatywne – wprowadzić podwyżkę u nas dwa razy większą ale od 1 lipca, to Wiceprzewodniczący NSZZ PW – wskazywał, że będą skutki finansowe na rok 2018 co jest niemożliwe do zaistnienia w realizacji budżetu. Związkowiec wyręczał przedstawicieli DB MON?! Było to niesłychane! A teraz co się dzieje w MSWiA? Ewidentnie jest akceptacja… Czytaj więcej »

Rysiek
27 września, 2018 00:08

Napisałeś:
„Dzisiaj minął 1046 dzień Rządu Dobrej Zmiany, której Minister Obrony Narodowej nie znalazł czasu na spotkanie z ustawowymi przedstawicielami pracowników cywilnych wojska”

To ja proponuję aby na głównej naszej stronie zamieścić taki licznik, który będzie te dni zliczał do momentu, gdy Pan Minister raczy z nami konkretnie rozmawiać…

Grzesiek
26 września, 2018 19:18

Nasi powinni to pokazać Monowi.tym świniom

Grzesiek
27 września, 2018 07:51

O co chodzi Rysiek z tym co napisałeś o Resorcie??że coś zaczyna się dziać dobrego???

27 września, 2018 08:49
Reply to  Grzesiek

Grzesiek, Rysiek napisał: …zaczyna już JUŻ!!! przynosić owoce. O co chodzi?? To już niech Marek Wam wyjaśni, bo przecież on jest tu szefem… 🙂 Dlatego wywołany do „tablicy”, odpowiem Ci na te Twoje pytania do Ryśka. Chodzi mianowicie o to, że docierają do nas informacje o tym, że nie zakłada się kontynuowania tworzenia funduszy nagrodowych w dotychczasowym trybie tj. według odgórnego zalecenia Ministra. Takie rozwiązanie jakie funkcjonowało w 2017 r. (1%) i w 2018 r. (2% z ujęciem w decyzji budżetowej) nie było zgodne z postanowieniami PUZP a ponadto odbywało się kosztem zmniejszania pracowniczych wynagrodzeń. Pomijam już fakt, że odbywało… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
27 września, 2018 12:39

(…-MK)

Grzesiek
27 września, 2018 10:15

Tak Marek.ale znając Mon i tych doradców… to może wcale nie być i funduszu i te środki będa zabrane po prostu i tyle.

27 września, 2018 11:36
Reply to  Grzesiek

Spokojnie, to nie jest tak hop siup jakby się to niektórym wydawało. To właśnie z zapisów ustawy o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej wynika tryb określania budżetów płac, w tym pracowników wojska. Generalną zasadą jest, że budżet płac kolejny jest zazwyczaj wyższy od poprzedniego co wynika z uruchamianych podwyżek a w ostateczności jest co najmniej na poziomie roku poprzedniego co oznacza, że nie ma wzrostu wynagrodzeń dla pracowników na dany rok. U nas taka sytuacja była w latach 2013-2015, gdzie budżet płac kształtował się na tym samym poziomie tj. w kwocie 1.762.456 tys. zł, natomiast pomiędzy 2011… Czytaj więcej »

Bany
28 września, 2018 05:45

https://fakty.interia.pl/polska/news-porozumienie-mswia-z-pracownikami-cywilnymi-policji,nId,2636553 przeczytajcie. W 3 lata srednio 1000 podwyzki.
A u nas???? Związkowcy są z nami czy przeciwko?

Rysiek
28 września, 2018 09:17
Reply to  Bany

Bany! Strażak WSP napisał: Wrzesień 26, 2018 o 17:00 https://fakty.interia.pl/polska/news-porozumienie-mswia-z-pracownikami-cywilnymi-policji,nId,2636553 Jak z tego widać, ta informacja została już tu i podana i omówiona m.in. w moim poście z dnia Wrzesień 26, 2018 o 23:20 rozpoczynającego się od słów: Oto magia liczb…. Oni mają a my nie … Doprawdy?? A co mają w tym roku? Ktoś wyczytał?…… Wystarczy się z nim zapoznać A to Twoje cyt.: „Związkowcy są z nami czy przeciwko?” jest i niepoważne – zwłaszcza na tej stronie – i typowo malkontenckie. Było być z nami na ulicy a nie pierdaczyć o tym z kim są związki. Poza tym…… Czytaj więcej »

Bany
28 września, 2018 11:57
Reply to  Rysiek

Nikogo nie popycham. I zebym mogl to bylbym pierwszy w warszawie. Niestety sytuacja rodzinna (choroba) na to nie pozwolila. Powiem szczerze-kilku kolegow jest zwiazkowcami. I nawet nie byli powiadomieni o zebraniu w sprawie ostatnich podwyzek… tak dzialaja zwiazki na poziomie jednostki… ale to oatologia na poziomie jednostki i wiem jak ciezka prace wykonuja zwiazki (wszystkie bez wyjatku) i jaki mur jest do przebicia. Ale zobaczmy co sie dzieje wokoł i jak jestesmy traktowani. Wiecie czemu? Nie ma zgrania ani wspolpracy a i morale pracownikow leża. Juz nie chce im sie walczyc o godnosc. Nie bede wysuwal pomyslow ale jak wszyscy… Czytaj więcej »

Rysiek
28 września, 2018 17:25
Reply to  Bany

Tu się z Tobą zgadzam… Faktycznie – jesteś bardzo bystrym obserwatorem tego naszego i związkowego, i pracowniczego życia. Ale wiesz co?? Tak sobie myślę, że do zmian doprowadzają nie ci asekuranccy, bojaźliwi i chowający się za plecami a „wariaci” w pozytywnym tego słowa znaczeniu: ideowcy, nieprzejednani, szaleni i odważni. To oni są bohaterami tej naszej pokojowej walki o prawa i przywileje pracowniczych czy innych społeczności. To właśnie tacy – choćby nieliczni ale mający w sobie jakąś „iskrę Bożą” – dokonują zmian iście rewolucyjnych na każdym polu: nauki, kultury, społecznym czy każdym innym. Jeżeli ci się nie podoba takie asekuranckie średniactwo… Czytaj więcej »

Bany
28 września, 2018 12:23

Koncząc swoje publiczne wypowiedzi zdanie moje jest takie ze: primo – kierownictwo resortu ma nas gdzies. Nie ma rozmow spotkan rozwiazan propozycji. Od lat. Secundo – my nie potrafimy sie zgrac i do tych rozmow ich zmusic. Gdzies jest wlasciwa droga tylko trzeba ja znalezc. Powodzenia.

Rysiek
28 września, 2018 17:32
Reply to  Bany

Twoja ocena sytuacji jest wg mnie racjonalna i słuszna. A jednak – nie chce być inaczej i my nie zmusimy wszystkich przedstawicieli strony społecznej do wspólnego działania. A wiesz Ty dlaczego?? Bo wielu z tych przedstawicieli ma swoje partykularne, często czysto polityczne interesy i powiązania. Wygląda też na to, że w tym środowisku są – używając informatycznego słownictwa – „trojany”, „wirusy związkowe” i inne takie wynalazki. W tej sytuacji dążenie do jedności poprzez ścisłą współpracę jest i nierealne, i z góry skazane na niepowodzenie. My w to już nie wierzymy, dlatego samodzielnie „wyrywamy do przodu”. Ci, którzy daleko w tyle… Czytaj więcej »

28 września, 2018 23:54
Reply to  Rysiek

A ja chciałem poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 28 września 2018 r. – w Dzienniku Urzędowym MON zostało zamieszczone pod pozycją 157 – decyzja Nr 131/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2018 r. w sprawie ekwiwalentu pieniężnego wypłacanego za przedmioty mundurowe pracownikom wewnętrznych służb ochrony wchodzących w skład wart cywilnych.
Szczegółowo z treścią tej decyzji można się zapoznać wchodząc klikając treść aktu pod linkiem:
http://www.dz.urz.mon.gov.pl/dziennik/pozycja/decyzja-157-decyzja-nr-131mon-z-dnia-26-wrzesnia-2018-r-w-sprawie-ekwiwalentu-pienieznego-wyplacanego-za-przedmioty-mundurowe-pracownikom-wewnetrznych/

Jasiu z "S"
29 września, 2018 11:14

Teraz dopiero decyzja. Zawsze od wielu lat była ogłaszana w miesiącu kwietniu . Ale tak działa nasz ” kochany ” RON. Strasznie powoli.Tak samo jest z podwyżkami. Zamiast od października , listopada usiąść do stołu i rozmawiać ze stroną społeczną to czekają na podpis Prezydenta.I wtedy negocjacje ciągną się aż do czerwca. A może to taka ” taktyka finansowa” RON .Ale szefowie związków tez o to nie zabiegają po prostu śpią do lutego i wtedy to co RON zaproponuje to wielce się przekrzykują . To może tak panowie szefowie związków spotkanie i ustalenie wysokości realnej kwoty podwyżek na 2019r. i… Czytaj więcej »

29 września, 2018 21:23
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu z „S”, dobrze wiesz, że nie zamieszczam twoich wpisów jedynie wówczas, gdy nie są na temat. W tym twoim wpisie też powinienem zablokować ci niektóre zdania, jednak tego nie zrobiłem. Piszesz o obaleniu Rządu, przejęciu sterów i UE która zabrania… Takie teksty zapewne pozostały ci głęboko w pamięci z czasów, gdy chciałeś przejąć „obalić” obecnego Przewodniczącego Sekcji, przejąć stery w Sekcji… Mam nadzieję, że twoje opinie wyrażane na temat udziału TARCZY i jej liczebności w sobotniej Manifestacji zostaną szybko przez ciebie zweryfikowane już w najbliższym czasie, gdy ukaże się nowa aktualność na tej stronie. Będziesz wówczas mógł nas policzyć… Czytaj więcej »

pracownik
28 września, 2018 13:22

http://www.nszzpw.pl/aktualnosci.nowosc.537.0.html

„oraz możliwości wypłat jednorazowych z okazji 100-lecia niepodległości.”

Szanowni wiecie coś więcej o tej możliwości?
Panie Marku? będzie to nie będzie jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
Z góry dziękuję pozdrawiam.

28 września, 2018 14:14
Reply to  pracownik

Na dzień dzisiejszy w budżecie wynagrodzeń pracowników nie ma takiej możliwości. Co więcej, niektórzy pracodawcy wojskowi nie dostali jeszcze z MON zwiększenia funduszu płac na te 2% fundusz nagród???!!! To tyle w odniesieniu do Twojego pytania, pracowniku. Odnosząc się natomiast do tego zacytowanego przez Ciebie tekstu – to oczywiste, że uruchomienie wypłat jednorazowych z okazji 100-lecia niepodległości byłoby wskazane i – z tego co mi wiadomo – możliwe. Zamiast przenosić – szeroko rozumiane – niewykorzystane wynagrodzenia w inne obszary działalności SZ RP, zasadnym wydaje się przenieść je do budżetu pracowniczych płac i uhonorować wszystkich pracowników cywilnych wojska – stosownie do… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
29 września, 2018 11:35

ja już pewną część pieniążków wydałem z funduszu nagród. Dałem pracownikom po 300zł. a teraz na Święto naszej JW daje po 500zł. w myśl ,ze fundusz nagrodowy jest wspólnie ustalany przez Pracodawcę ze związkami zawodowymi i rozdysponowany.Można . Nie jest to tak jakie się ” pierze mózgi ” w NSZZ PW i mówi się ,że fundusz nagród jest pracodawcy… (…-MK) A jeszcze dopowiem, że w 2019 OWC u mnie w JW dostanie następną podwyżkę płac mógłbym pochwalić się tym, że 75 % pracowników dostaje urlopy nagrodowe w wymiarze 7 dni. Tak działają wspólnie związki w mojej JW czyli „S” i… Czytaj więcej »

Rysiek
29 września, 2018 22:35
Reply to  Jasiu z "S"

To nie jest kolego z „S” żadna współpraca tylko pomawianie, wychwalanie się pod niebiosa i struganie z innych przysłowiowego wała. Mogłeś obejrzeć nagrania, do których linki na tej stronie się znajdują. Tam wszyscy jesteśmy. Pisanie więc o tym, że ten nasz udział w proteście nie ma żadnego znaczenia jest zwykłym s…………m a nie współpraca! Bo jeżeli lider związku „S” chwaląc się, że z nimi rząd rozmawia, jednocześnie publicznie dyskwalifikuje i lekceważy pracowników wojska, którzy potrafili ruszyć d..y i konkretnie upomnieć się o godne płace dla nas wszystkich – to w moim przekonaniu i odczuciu agent antyzwiązkowy nasłany po to, aby… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
30 września, 2018 08:05
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu z „S” nie wiem, jak dać Ci jasno do zrozumienia, że jak nie chcesz współpracować z „TARCZĄ ” – to Cię nikt na siłę tu nie trzyma. Brak Ci totalnie dobrego wychowania. Gdybyś wszedł do domu gospodarza w gumowcach pełnych gnoju, obrażał go i jego gości – to w jednej chwili byś wyleciał. Tutaj – jak widać – Marek i tak zachowuje wobec ciebie dużo spokoju inni próbują Ci zwrócić uwagę na to – a ty zachowujesz się, jak ostatnia ś….a. Może więc Ci wystarczy to, że przypomnę ci, że nie jesteś u siebie w organizacji – tylko na… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
30 września, 2018 08:51
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu z „S” – a tak jeszcze na marginesie twojego bałwochwalstwa to informuję, że u mnie w tym roku – wraz ze swoim pracodawcą – uruchomiliśmy środki z funduszu nagród w wysokości 350-1000 zł i teraz będę rozmawiał o kolejnej transzy dla pracowników i… a jednak nie chwalę się tym, bo uważamy te działania za swój „psi” obowiązek.
Tylko tak niedowartościowany działacz, jak Ty może chwalić się, że wykonuje jakąś pracę.
Puknij się więc człowieku w czoło albo idź do lasu i rozpędź się a… jakieś drzewo samo cię znajdzie…

Jasiu z "S"
30 września, 2018 15:13
Reply to  Grzegorz M.

Piszesz o 1000 zł co dostałeś z RON na święto 15 sierpnia. Bo skąd ty możesz mieć takie środki. Nie ściemniaj. Chyba, że jesteś z „moich RBlogów”. (…-MK)

Grzegorz M.
30 września, 2018 17:46
Reply to  Grzegorz M.

Jasiu z „S” – teraz to się ośmieszasz, przecież Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. 300-1000 zł – to w dosłownym przekładzie dla Ciebie od 350 zł brutto do 1.000 zł brutto i mówimy tylko i wyłącznie o funduszu nagród – tyle że jesteś na tyle ograniczony w swej wiedzy o wszystkich PW – że do Ciebie nie dociera że w RON poza Twoim Centrum są jeszcze inne jednostki i instytucje o których wynagradzaniu i obsadzie nie masz zielonego pojęcia – co tu już i wcześniej udowadniałeś. Kolego Ty widzisz tylko własny czubek nosa i nie liczysz się z… Czytaj więcej »

Rysiek
29 września, 2018 22:47

Napisałeś: „Nawet Premier czy pani Minister Rafalska nie chce spotkać się ze związkowcami z OPZZ, który siedzieli cicho przez 8 lat i nic nie załatwili dla nas PW żadnych pieniędzy a teraz na zamówienie politycznie strajkują. Po co, żeby obalić ten Rząd i przejąć ster i przez następne 8 lat nie dawać „robolom” podwyżek, bo Unia Europejska zabrania. Masz co roku podwyżki od tych „oszołomów z PIS-u” nie są to astronomiczne kwoty ale są coroczne podwyżki. To lepiej nie mieć nic przez 8 lat czy mieć co roku po np. 150 zł a mogę Cię zapewnić, że my jako Solidarność… Czytaj więcej »

Rysiek
29 września, 2018 22:51

Marek – nie puszczaj mi przed oczy tego komisarza politycznego, bo mnie tu w końcu jasny s…g trafi…!!!

29 września, 2018 23:24
Reply to  Rysiek

Ale przynajmniej Rysiu wiadomo, dlaczego Koledzy i Koleżanki z „S” nie chcieli, aby Jasiu reprezentował Sekcję Krajową…

Jasiu z "S"
30 września, 2018 14:59

(…-MK)

Jasiu z "S"
30 września, 2018 15:00

(…-MK)

Jasiu z "S"
30 września, 2018 15:04

(…-MK)

Jasiu z "S"
30 września, 2018 15:18

(…-MK)

Jasiu z "S".
1 października, 2018 07:43

Widzisz Marek myślałem że prenumerując Tygodnik Solidarność czegoś się nauczyłeś ale nawet gazeta Cię nie nauczyła tego ,że ten co ma najwięcej delegatów na obecna chwilę i największą ilość członków to nie musi nikogo se prosić tylko sam decyduje o tym w czym będzie brał udział . Widzisz ty musisz mieć uchwałę i zgodę instancji niższej np. na zgodę wejścia na teren zakładu i reprezentowania organizacji w 2RBLog. Ja nie potrzebuje bo w KS jestem członkiem Rady Sekcji (Prezydium ) od 10 lat. i nie muszę nikogo pytać o zgodę czy mam go kogoś reprezentować czy nie. Widzisz nadal nie… Czytaj więcej »

1 października, 2018 11:01
Reply to  Jasiu z "S".

Witaj Jasiu z „S”, prenumeruję wiele tytułów, w tym również Tygodnik Solidarność i nie widzę w tym nic nie właściwego. Uważam, że czytanie dobrych artykułów jest chwalebne, niezależnie od tego w jakich publikacjach są umieszczane. Poza tym, prenumerując ten tytuł… wspieram raz na tydzień”Solidarność” określoną kwotą! A jak już wywołałeś ten temat to można powiedzieć, że „miałeś nosa”. Akurat w ostatnim numerze – Nr 39 z dnia 28 września 2018 r. – jest wyjaśnienie związane z twoją „bytnością” m. in. w 2 RBL-ogu i tworzeniem struktur ponadzakładowych NSZZ Solidarność. Zapraszam cię więc do zapoznania się z treścią wyjaśnienia Zespołu Prawnego… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
1 października, 2018 07:48
Reply to  Rysiek

(…-MK)

Rysiek
30 września, 2018 11:28

Nasz „komisarz” napisał: „Nawet Premier czy pani Minister Rafalska nie chce spotkać się ze związkowcami z OPZZ, który siedzieli cicho przez 8 lat” 17 września 2011 r. z inicjatywy m.in. OPZZ zorganizowana została we Wrocławiu potężna euro-manifestacja pod hasłem „Razem silniejsi”, w której uczestniczyło ponad 80 tysięcy związkowców z Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Główną płaszczyzną sporu z rządem RP była sprawa wysokości płacy minimalnej. W 2010 r. dzięki staraniom OPZZ udało się wynegocjować porozumienie strony związkowej z organizacjami pracodawców w tym zakresie. Niestety, rząd nie uszanował autonomicznych ustaleń partnerów społecznych. 26 maja 2013 r. na znak protestu przeciwko… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
30 września, 2018 14:09
Reply to  Rysiek

(…-MK)

116
0
Would love your thoughts, please comment.x