Skip to main content

Dwa ważne pisma z ministerstwa

By 13 maja, 2021Aktualności

Od początku realizacji akcji szczepień przeciw Covid – 19 w wojskowych zakładach pracy nie było równego traktowania żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Pracownicy żeby się zaszczepić zmuszeni byli brać dzień urlopu wypoczynkowego, natomiast żołnierze mogli się szczepić w ramach godzin pełnionej służby a nawet dostawali dzień wolny… na poczet ewentualnego złego samopoczucia po szczepieniu. Nie pomagały wystąpienia zakładowych organizacji związkowych, które widząc zaangażowanie rządu w przebieg realizacji akcji szczepień, wnioskowały do pracodawców o umożliwienie szczepienia pracowników w ramach godzin pracy, tj. z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Nic z tego, pracodawcy byli dotychczas nieugięci.  

Wydawało się, że sytuacja się zmieni, gdyż w ostatnim czasie do jednostek wojskowych trafiło pismo Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych MON Nr 2643/DSS z dnia 7 maja 2021 r. z klauzulą „BARDZO PILNE”. Zgodnie z tym pismem, pracodawcy poproszeni zostali „o podjęcie stosownych czynności służbowych i konsekwentne kierowanie podległych i zadeklarowanych w systemie SEW on-line żołnierzy i pracowników cywilnych resortu obrony narodowej do przydzielonych punktów szczepień z zachowanie daty i godziny szczepienia. (…) bez względu na miejsce wykonania szczepienia (podmioty MON lub spoza MON).”

Dla przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych treść tego pisma była zrozumiała i wystarczająca. Niestety, okazało się, że w niektórych zakładach pracy nie zamierza się wprowadzać w życie treści przesłanego pisma. W tych zakładach pracodawcy nie kierują na szczepienia a pracownicy w dalszym ciągu muszą korzystać z urlopu wypoczynkowego żeby się zaszczepić w ustalonych im terminach, jeżeli przypadają one w godzinach świadczenia pracy.

Gdy związkowcy w trakcie kolejnych spotkań z przedstawicielami pracodawców powoływali się na pismo z departamentu – w odpowiedzi usłyszeli, że wyraz „kierowanie” w tym piśmie w odniesieniu do pracowników został przez departament użyty niefortunnie.

Czy w związku z takim postrzeganiem pisma z departamentu należy się spodziewać kolejnego, bardziej precyzyjnego w treści i nie budzącego żadnych wątpliwości na etapie jego realizacji? Czas pokaże.

 

Pod koniec kwietnia do wojskowych zakładów pracy trafiło z Inspektoratu Wsparcia SZ pismo Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych MON w sprawie uprawnień emerytów i rencistów do pomocy z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Jak wynika z treści tego pisma, w ocenie departamentu za nieprawidłowe należy uznać ograniczenie w regulaminie Funduszu prawa do niektórych świadczeń dla emerytów i rencistów – byłych pracowników zakładu. W związku z tym pismem, w niektórych zakładach pracy już opracowywane są aneksy do obowiązujących regulaminów, które przesyłane są do zakładowych organizacji związkowych.  

Nie wiemy, co było powodem opracowania przez departament tego pisma, jednak pragniemy wskazać na stanowisko Głównego Inspektoratu Pracy z dnia 23 maja 2019 r. w sprawie gospodarowania środkami zfśs (znak UNP: GIP-19-30615, GIP-GBI.0701.72.2019.3), w którym stwierdził: „W związku z tym, że obowiązujące przepisy nie zawierają szczegółowych regulacji w tym zakresie, zamieszczenie warunku wykorzystania 14 dni urlopu wypoczynkowego, jako jednego z kryteriów przyznawania pracownikom dopłat do wypoczynku z zfśs, jest dopuszczalne. Wskazuje się natomiast, że przyznanie dofinansowania do tego rodzaju wypoczynku nie powinno być uzależnione od wykorzystania urlopu, a jedynie opierać się o kryterium socjalne. Jeśli jednak w regulaminie funduszu znajduje się zapis, przyjmujący jako jedno z kryteriów przyznawania takiego dofinansowania wykorzystanie co najmniej 14 dni urlopu wypoczynkowego, to można emerytowi „wczasów pod gruszą” nie wypłacać.”

Ocena Departamentu Spraw Socjalnych MON zawarta w przesłanym piśmie nie stanowi prawa i nie może być powodem do zmiany aktualnie obowiązujących w zakładach regulaminów. W naszej ocenie, bardziej miarodajnym jest stanowisko Głównego Inspektoratu Pracy a niewątpliwie najważniejsze są zapisy zawarte w obowiązujących regulaminach Funduszu. Jeżeli są one zgodne ze stanowiskiem Głównego Inspektoratu Pracy – nie widzimy powodu do zmiany treści tych regulaminów.(MK)

3.9 12 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
198 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
CARLOS
15 maja, 2021 18:53

Nie chce się tu wymądrzać ale Pan Pełnomocnik swoich poprzedników nie dorasta do pięt. Żałosne stwierdzenie ale prawdziwe. A ja najlepiej mogę to stwierdzić.
Nie wiem, za co mu MON płaci, skoro nic nie robi.
A co z PUZP, tabelami stawek WZ, zaszeregowania, czy premią 10% dla wszystkich pron?

Jurek
16 maja, 2021 18:05

Chciałem napisać, że nie we wszystkich jednostkach są tak betonowi przełożeni, a tym, którzy takich mają – współczuję.
U mnie:
– wychodzę na szczepienie
– dobra, jak się będziesz jutro źle czuł, to nie przychodź.

I to nie była rozmowa z dowódcą.

Grzegorz M
16 maja, 2021 22:13

Dziękuję Marku, że poruszyłeś temat szczepień. Doprawdy jest to przykład na głęboką hipokryzję w RON – Logo: #SZCZEPIMY SIĘ. W kilku zdaniach opisałeś ten paradoks nierównego traktowania i dziwię się jedynie, iż użyłeś stwierdzenia w czasie przeszłym: „Nic z tego, pracodawcy byli dotychczas nieugięci.” Mogę Cię zapewnić, iż pracodawcy nadal są nieugięci, nawet pomimo pisma Dyrektora DSS, który zwrócił się do pracodawców o podjęcie stosownych czynności służbowych i konsekwentne kierowanie na szczepienia – nie tylko twierdzą, że szczepienie jest wyłącznie sprawą pracownika, ale wręcz sugerują, iż termin szczepienia należy uzgodnić tak, aby szczepienie odbyło się w czasie wolnym od pracy.… Czytaj więcej »

Michal
18 maja, 2021 13:23

Witam. Czy istnieje szansa w 1RBLog na wypłatę oszczędności za pierwsze półrocze? Czy komuś jest na ten temat coś wiadomo?

Admin
19 maja, 2021 10:50
Reply to  Michal

Michał, jest to już kolejny wpis o podobnej treści.
Rozumiem Twoje zapytanie, bo dochody pracowników ron – przynajmniej zdecydowanej większości – na początku tego roku są znacznie niższe niż np. w roku poprzednim, ale weź pod uwagę, że pierwsze półrocze jeszcze trwa.
Oszczędności za pierwsze półrocze będzie można ustalić dopiero, gdy to półrocze się zakończy.
Tak więc uzbrój się w cierpliwość i troszkę jeszcze zaczekaj.

Ryszard
19 maja, 2021 20:06
Reply to  ZARZĄD

Nie bardzo wiem, jaki Zarząd się tu ujawnił…. Kwestie związane z obniżeniem funduszu na wynagrodzenia o 3% zostały tu na forum swego czasu dosyć wszechstronnie omówione. Szkoda tylko, że dotychczas żaden z funkcjonujących w resorcie on zz nie podjął skutecznych działań, aby te środki odzyskać, zwłaszcza tam, gdzie funduszu nagrodowego od dawna nie było co sprawiło, że zamierzano zmniejszyć od stycznia b.r. wynagrodzenia, premie pracownicze lub – po prostu – ludzi pozwalniać. Jesteś Michal z 1RBL–ogu, to przecież wiesz o tym doskonale. Podobnie, jak o tym, że w wyniku zdecydowanego sprzeciwu jednego tylko z 3 funkcjonujących w zakładzie zz –… Czytaj więcej »

Michal
21 maja, 2021 14:23
Reply to  Ryszard

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź

Michal
20 maja, 2021 10:44
Reply to  ZARZĄD

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam

CARLOS
28 maja, 2021 17:55

Najpierw niech wam wypłacą za mundury w OWC, bo nie dostaliście do tej pory NIC za 2020 r.
A co na to związki???

Ryszard
8 czerwca, 2021 04:46
Reply to  CARLOS

Związki Carlos na to jak na lato…..

Marcin
9 czerwca, 2021 14:13

Witajcie, zważywszy że aktualność jest o innej tematyce nie sposób zrozumieć działań MON w obszarze gospodarowania funduszem wynagrodzeń w 2021 r. W aktualności poniżej dotyczącej zaniżonego funduszu wynagrodzeń w 2021 roku, przedstawiłem info dotyczące premii w priorytetowym – zdaniem MON – rodzaju sił zbrojnych, czyli WOT. 2-krotnie na przestrzeni miesięcy I-IV.2021 r. otrzymali oni dodatkowe premie (najwyższa – łącznie 7500 zł) a obecnie (czerwiec br.) – zgodnie z decyzją Szefa IWspSZ – otrzymali dodatkowe jednorazowe zwiększenie funduszu wynagrodzeń. A co w WOG? Nic, łatanie dziury po zabraniu 3% funduszu płac, w celu umożliwienia wypłat ewentualnych oszczędności po zbilansowaniu rocznego funduszu… Czytaj więcej »

Michal
18 czerwca, 2021 09:53
Reply to  Marcin

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać z powodu, jak nas traktują.
Niedługo to będziemy drżeć czy na koniec miesiąca otrzymamy wypłatę i czy na koniec lutego dostaniemy trzynastkę. Bo o premiach na święto Rblog, Święto WP i Święto Niepodległości – to już nie liczę.
Mądrze ostatnio ktoś napisał na profilu NSZZ PW, że zamiast pisać co się dzieje w sprawach pracowniczych, to zamieszczają życzenia świąteczne i klepsydry.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu.

Toja12
22 czerwca, 2021 09:00

Można odnieść wrażenie, iż związki działają prężnie wyłącznie w sytuacjach, gdy jest informacja, że będą pieniądze na podwyżki (dotyczy to wszystkich związków), gdyż wtedy to następują spotkania i dzielenie kasy, a może by tak czasem zawalczyć a nie czekać na gotowe…

Grzesiek
22 czerwca, 2021 16:19
Reply to  Toja12

Za dwa lata otrzymamy regulacje…. w 2023roku na bank Mon sypnie groszem.

Toja12
24 czerwca, 2021 11:52
Reply to  Grzesiek

Za dwa lata to Pan Minister może mnie….. cmoknąć, tyle w tym bagienku nie zamierzam siedzieć…

KtoaTam
13 września, 2021 23:49
Reply to  Toja12

Ja juz zmieniłem piece i każdemu to polecam 🙂 szkoda nerw. Jako informatyk administrator id miknet-i oraz milnet-z zarabiałem 2500 netto, teraz pracuje dla prywatnej firmy za 8500 netto 🙂 pozdrawiam i życzę kazdemu żeby znalazł aobie lepsze płatne zajęcie.

Michal
22 czerwca, 2021 20:12

Dziś napisałem poprzez Messengera do NSZZ PW w celu dowiedzenia się, czy będą jakieś pieniądze na 15 sierpnia – myślicie, że coś odpisali. Śmiech na sali.

Eric
24 czerwca, 2021 17:53
Reply to  Michal

Na 15 sierpnia dostaniesz w roku wyborczym.
Jak ostatnio listy dawali, jacy to pracownicy wojska są za.ebisci… i od tamtej pory minister wypiął się na nas…
A wraz z nim związki…
Co od półtorej roku robią ZZ poza tym, że nic…?

To ja
28 czerwca, 2021 10:55
Reply to  Michal

Niestety takiego mamy ministra, nic o Nas nie wie razem ze swoimi zastępcami.
Ma to w nosie czy pracownik cywilny dostanie podwyżkę, premię czy nagrodę.
15 sierpnia będzie dziękował Wszystkim za zaangażowanie ale jak mu nie napiszą o Nas, to nawet nie wspomni. Najważniejsze to dobrze wyglądać na trybunie honorowej.
Za to „dzieckiem” jakim są WOT trzeba się opiekować, ale nie miejmy żalu do tych, którzy tam służą i pracują, bo nie oni są winni tej sytuacji.
P.S.
Kasy na 15-go nie będzie (to moje zdanie).

msaw79
28 czerwca, 2021 12:10
Reply to  Michal

będzie IV fala – nie dotyczy ministerstwa

CARLOS
13 lipca, 2021 18:54
Reply to  KSC_WKU

A kto ma wyprowadzić ludzi na ulicę, NSZZ PW z 10 tys. członków?
Czas najwyższy, żeby Piotr D. – Szef „Solidarności” zaczął słuchać tych malutkich z zakładów pracy, np. z MON. Tylko zobaczymy, ile tych krzykaczy i pieniaczy piszących na stronach Tarczy przyjedzie do Warszawy.

CARLOS
15 lipca, 2021 11:21
Reply to  CARLOS

Zapomniałem jeszcze dodać, że pracownicy cywilni w Policji, Sądy i Prokuratura oraz inni roszczą sobie pretensje i przygotowują się do strajków a w MON wszystkie związki śpią i nie wiadomo na co czekają.
Jak ktoś inny wywalczy podwyżki, to wtedy będzie sobie sukces przypisywał np. Pan Zenon J., czy inni „wielcy liderzy związkowi”.

Carlos
15 lipca, 2021 18:55
Reply to  CARLOS

Ale teraz najważniejsze to po 2 tys.zł dla posłów na biura poselskie i około 11 mln w błoto a nie mają po 500 zł brutto dla pron.
Zobaczymy przy wyborach ile ci mądrale z PIS dostaną głosów.

Grzegorz M
15 lipca, 2021 21:03
Reply to  CARLOS

CARLOS Cieszę się, że dostrzegasz fakt, iż największym związkiem w RON jest NSZZ PW i – o ile to, co piszesz jest faktem – z 10 tys. członków w swych szeregach posiada grupę niemal 25% pracowników zatrudnionych w RON (ok. 44 tys.). W tym kontekście nie rozumiem Twego pytania: „A kto ma wyprowadzić ludzi na ulicę NSZZ PW z 10 tys. członków?” W odpowiedzi na to zapewne retoryczne pytanie odpowiem Ci: Tak, właśnie NSZZ PW powinno inicjować wszelkie działania w RON mające na celu poprawę bytu pracowników tego resortu. Powinni również inicjować działania w zakresie negocjacji PUZP, a czy tak… Czytaj więcej »

CARLOS
18 lipca, 2021 14:06
Reply to  Grzegorz M

Oczywiście zdanie było pisane podchwytliwie.
A co robi NSZZ PW?? Nic.
Solidarność i OPZZ, i FZZ chcą walczyć razem o podwyżki dla budżetówki o 12%, czy walczyć o emerytury stażowe. Właśnie zaczynamy zbierać podpisy.
Co do PUZP, to najpierw trzeba zmienić Pana Pełnomocnika a wtedy można przystąpić do rozmów. Od 2018 roku marca nic nie zrobił. Bierze przykład ze swojego pryncypała (ministra Błaszczaka, który od 9 stycznia 2018 r. też nie znalazł czasu, aby przyjść chociaż raz na spotkanie ze stroną społeczną.
Zobaczymy tych „bohaterów” przy wyborach w 2023 r.

CARLOS
18 lipca, 2021 15:44
Reply to  Grzegorz M

Dopóki nie zmienią się „liderzy ” związkowi np. w NSZ PW czy w Solidarności, to nic się nie zmieni. Niektórzy 'liderzy ” już osiągnęli wiek emerytalny a jeszcze trzymają się stołeczków. A pytam po co??
Jak PO chciało wydłużyć wiek do 67 lat, to płakali a teraz sami go już osiągnęli.
Nie lepiej – kochani „leśni dziadkowie” – z wnukami iść na spacer a młodym z pomysłami dać działać.
Póki jeszcze nie jest za późno.

Jacek
14 lipca, 2021 12:41

Trwają właśnie negocjacje pomiędzy rządem a związkami na temat płacy minimalnej i wzrostu płac w budżetówce w przyszłym roku, a u was ostatnia aktualność jest z maja.
Rozumiem, że już olewacie to wszystko i wywiesiliście białą flagę?
Wystarczy składki zbierać od naiwnych członków i nic nie robić, tak?

Smarek
15 lipca, 2021 19:13

Jak się nie podoba, to pracę zawsze można zmienić, wystarczy tylko chcieć. Ja tak właśnie zrobiłem i mam 2 razy większą wypłatę. Jak ktoś jest leniem, siedzi, pije kawkę i nie chce wyjść ze strefy komfortu, woli marudzić i liczyć na więcej, to jest nierozumny. Takie były i są czasy rozdawnictwa, że niestety źródełko wyschło, może być tylko gorzej. Do tego zatrudniani są ludzie typu: żona, córka, sąsiadka, kolega bez żadnych referencji. Pracę biurową wykonują ludzie, którzy nawet załącznika do maila nie potrafią dodać a napisanie pisma w word to czarna magia. Tacy chcą podwyżke jeszcze – bym pół minimalnej… Czytaj więcej »

Jacek
19 lipca, 2021 12:31
Reply to  Smarek

To działa również w drugą stronę: jeśli płaca wynosi 3000 zł brutto, to pracodawca za takie pieniądze może liczyć tylko na zatrudnienie ludzi typu: żona, córka, sąsiadka, kolega bez żadnych referencji lub kogoś, kto jest leniem, siedzi, pije kawkę i nie chce wyjść ze strefy komfortu. Nikt o wysokich umiejętnościach nie przyjdzie pracować za pensję sprzątaczki w korpo.

Stefan
21 lipca, 2021 16:58
Reply to  Smarek

Pieprzysz…..
A tak w ogóle to co ty tu robisz….wśród tych nieudaczników i leni popijających kawusię??

Grzesiek
22 lipca, 2021 05:00
Reply to  Stefan

Bo ściemnia i siedzi tu… i dalej pracuje w wojsku jako cywil.
Gdybym ja zmienił pracę, co bym tu niby robił??
Na co byłoby mi strzępić se nerwy?

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
23 lipca, 2021 13:59
Reply to  Grzesiek

Słusznie Grześ. Gdy tego kogoś czytam, to jakbym słyszał pewnego gostka cierpiącego na daleko posuniętą kapralską trepozę. Otóż ten „ktoś” z upodobaniem wysyła każdego – kto ma odwagę twierdzić, że nie jest dobrze i niektóre rzeczy należy poprawić – do pracy do Biedronki. Chciałbym temu „komuś” a także innym podobnym poradzić, aby się nieco ogarnęli i raczyli zauważyć, że my – pracownicy resortu on nie jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi na pańskim polu w odległym średniowieczu. Chciałbym jemu a także i innym – podobnym także zapowiedzieć, że jeżeli nie wyluzują, to może ich spotkać przykrość właśnie przed taką osiedlową Biedronką, przed którą… Czytaj więcej »

Beti
16 lipca, 2021 11:49

Nie wiem czy u nas w związku z odgórnym poleceniem czy też nie, szef zwalnia szczepiących się, na czas trwania szczepienia. Ale nurtuje mnie inny temat: czy pracodawca ma prawo pytać mnie o szczepienie??
Czy się zaszczepiłam, kiedy, którą dawką?!
Jak się ma do tego RODO?

Admin
17 lipca, 2021 18:42
Reply to  Beti

W aktualnym stanie prawnym z pewnością nie ma.
Ale w wojsku, jak to w wojsku, pytają, bo… wcześniej pytali się, kto chce się zaszczepić???
I „wprowadzono sobie” dodatkową informację do SEW-on-line.
W jakim trybie, w oparciu o kogo decyzję – „tego nie wie nikt”.
Swego czasu sprawa była (jest) aktualna, stąd pod poniższym linkiem przedstawiam jedną z wielu opinii w tym zakresie, które można znaleźć w sieci.
https://kancelarierp.pl/szczepienie-na-koronawirusa-czy-informowac-pracodawce/

Michal
19 lipca, 2021 10:49

Za niecały miesiąc Święto WP a o chociażby 500 zł brutto nic nie słychać.
Słychać tylko o 2000 zł dla posłów, bo mają mało.

Michal
21 lipca, 2021 13:39

Myślę, że na 15 nic nie będzie i do końca roku żadnych oszczędności też nie będzie.

Michal
23 lipca, 2021 11:47

Pisząc do NSZZ PW poprzez Messengera można otrzymać taka oto odpowiedź: czekamy

Biedaki-MONiaki
25 lipca, 2021 08:20
Reply to  Michal

Pytanie na co xD

Michal
27 lipca, 2021 10:51

Na oklaski

CARLOS
26 lipca, 2021 16:42
Reply to  Michal

Oni czekają aż ich lider Pan Z. odejdzie na emeryturę, a będzie to dopiero po 2030 r. lub jak inne związki załatwią – to wtedy będzie sobie przypisywać „SUKCES”.
Przecież my znamy te zagrywki już od 29! lat w RON.

Michal
26 lipca, 2021 09:16

Sezon urlopowy dlatego taka cisza

Biedaki MONiaki
27 lipca, 2021 06:53
Michal
27 lipca, 2021 17:44

Zobaczycie że na profilu Facebookowym NSZZ PW z okazji Święta Wojska Polskiego zamieszczą tylko życzenia, bo dalej czekają.

Bas
28 lipca, 2021 12:39
Reply to  Michal

Ponoć wojska specjalne otrzymały pismo od Ministra nagrody na ŚWP 15 sierpnia…. czy reszta JW też otrzyma…? około 800 na etat?
Póki co cisza…

Michal
30 lipca, 2021 10:13
Reply to  Bas

Na stronach związkowych i MON dostaniesz przy dobrych wiatrach życzenia

radek
29 lipca, 2021 09:37
Reply to  Michal

Panie Michale. Pisze Pan na stronie „Tarczy”, nie NSZZ PW.
Nie widzę tu też odrobiny zainteresowania, choćby notatki tu na łamach „Tarczy” o próbie podjęcia współpracy ze wszystkimi związkami reprezentującymi nas pracowników RON. A cytat administratora „Zarząd” wprawdzie wyrwany z kontekstu …Ale w wojsku, jak to w wojsku -mówi wszystko za siebie. Tarcza reprezentuje w większości pewną grupę pracowników i jest ich ramieniem, więc proszę się nie dziwić, że jest jak jest.
Najpierw trzeba jedności wewnątrz, by pokazać zbiorową moc w przestrzeni publiczne. A tej ze względu na paradoksalnie konflikt interesów i osobiste animozje Góry nie uświadczymy.

Krystyna
29 lipca, 2021 09:47

Szkoda, że żaden związek nie dał informacji co z nagrodami na 15 sierpnia, czy są w ogóle jakieś rozmowy w tej sprawie. Ludzie czekają a tu nic.

msaw79
30 lipca, 2021 07:55
Reply to  Krystyna

nic nie będzie przecież to wiadomo nawet kasa za zwolnienia lekarskie zamrożona trzeba mieć na nagrody dla ministrów

olo
30 lipca, 2021 08:49
Reply to  Krystyna

1000 brutto

Michal
30 lipca, 2021 17:33
Reply to  olo

Fake news

Michal
31 lipca, 2021 12:05
Reply to  olo

Póki nie zobaczę pisma to nie uwierzę.

To ja
1 sierpnia, 2021 16:58
Reply to  olo

Ok. 5 tys. podwyżki…..
A nam zamrozili ze względu na pandemie, czy ktoś tutaj ma honor?

CARLOS
31 lipca, 2021 11:03
Reply to  Krystyna

Krystyna ja ci dam informacje z pierwszej ręki. Wystąpiliśmy 26 lipca – jako Solidarność – do MON w/s podwyżek na 2022 r. oraz premii na 15 sierpnia w tym roku.
Oczywiście, niektórzy próbują znowu coś zrobić a drudzy śpią. Do boju koledzy z innych związków. Jak są potężne pieniądze od wójta do Prezydenta i dla naszych parlamentarzystów – to muszą znaleźć się tym bardziej dla nas, czyli pracowników cywilnych ron.
Dołączmy się do walki i protestów innych sfer budżetowych. Nie siedźmy cicho, walczmy o godne płace na nasze emerytury.

Krystyna
3 sierpnia, 2021 14:53
Reply to  CARLOS

Serdecznie dziękuję! Mam nadzieję, że inne związki też dołączą.

Stefan
3 sierpnia, 2021 16:11
Reply to  CARLOS

Dobrze, Carlos, że się w końcu ujawniłeś…. Wystąpiliście w dniu 26 lipca do MON i co?? Jakie efekty ?? Co Wam odpowiedział minister rządu, który jako Solidarność wspieracie?? A może wasza Sekcja Krajowa z siedzibą w wiadomej stoczni w końcu się obudzi?? Zapewne nie, bo ma udział w budowie fregat Miecznik. Może za 20 lat one powstaną – jak dobrze pójdzie – 18 lat budowano „Ślązaka”. No, ale przez ten czas kasa i miejsca pracy będą i jakoś do emerytury ci „działacze” doczekają. Krytykując innych, popatrz na swoich. Muskuły prężycie i co?? A tak w ogóle, to ilu Was jest… Czytaj więcej »

CARLOS
4 sierpnia, 2021 10:18
Reply to  Stefan

Jak przyjdzie odpowiedź, to poinformuje zainteresowanych a nie tylko Ciebie.
Chyba, Stefan, że chcesz się zapisać do tych „30 członków” NSZZ Solidarność, o których piszesz.

Stefan
6 sierpnia, 2021 19:24
Reply to  CARLOS

Rozumiem więc, że czas płynie a olano Was ciekłym „moczem” – Ot i cała prawda o Waszym znaczeniu w resorcie i Waszej „walce”.

CARLOS
4 sierpnia, 2021 10:23
Reply to  Stefan

Stefan, co do tych działaczy związkowych z „S” co niby są ze Stoczni MW i czekają na emeryturę, to dawno już ją mają i działają teraz społecznie ale jako były wojskowy to nie wiesz, co znaczy praca społeczna za darmo.

Stefan
6 sierpnia, 2021 19:27
Reply to  CARLOS

I co takiego robią ”społecznie” dla nas??

CARLOS
4 sierpnia, 2021 17:01
Reply to  Stefan

Wejdź sobie na facebook i wpisz MOZ NSZZ „Solidarność” PC MON i tam znajdziesz pismo do Ministra ON.

Stefan
6 sierpnia, 2021 20:05
Reply to  CARLOS

A jakże – wszedłem – dzięki za pokierowanie, bo bym sam nie trafił. Wszedłem i co?? Zachęcam innych a sami się przekonają, jak o ich interesy walczycie… Moje wnioski z tej „pouczającej” lektury: 1/ – Słowem nie zająkneliście się w kwestii tegorocznego zamrożenia wynagrodzeń oraz w dodatku w kwestii zarypania 3% z funduszu wynagrodzeń w tym roku, bo przecież żadnego 3% funduszu nagrodowego w zakładach nie było. 2/ Kwestię podwyżki przyszłorocznej pozostawiliście nie wiadomo komu, bo przecież wiadomo, że te podwyżki mają być zamrożone. Wy o tym jednak zdajecie się nie wiedzieć. 3/ To, co chcecie, to jakiś datek okolicznościowy,… Czytaj więcej »

CARLOS
5 sierpnia, 2021 12:51
Reply to  Stefan

A co masz do powiedzenia w sprawie ekwiwalentu za umundurowanie.
Znowu ta Solidarność załatwiła a gdzie ty byłeś.
Wypłata zaległego ekwiwalentu za 2020r. do 15.08.2021 r. oczywiście w 1rblog.

Stefan
6 sierpnia, 2021 19:38
Reply to  CARLOS

Dobrze, że ten problem poruszyłeś, bo Twoi koledzy dobrze przecież wiedzą, jak sprawę tego równoważnika spieprzyliście i jedynie doprowadziliście do zgrzytów i zamieszania. Twoi koledzy znają przecież pismo, jakie otrzymałeś od pracodawcy, w którym wręcz wytykano Ci, że się ośmieszyłeś pisząc nieprawdę w wyniku niewiedzy w kwestii tego równowaznika i w ogóle problemu ubiorów służbowych dla pracowników OWC. A już pismo Twojego związkowego guru – niejakiego Jasia, w którym zarzuca kłamstwa w nieodpowiedzialny wręcz sposób konkretnym – wymienionym z nazwiska – osobom jest szczytem debilizmu, który jedynie sprawę pogorszył. Pisanie więc o tym, że ta Solidarność z 1 RBL-ogu cokolwiek… Czytaj więcej »

CARLOS
9 sierpnia, 2021 20:36
Reply to  Stefan

Ale pieniążki za mundury na 15 sierpnia jak zwykle przytulisz pierwszy. Oddaj na cel charytatywny, Pochwal się jakie masz sukcesy. Jeszcze pracujesz na drugą emeryturę….
I nie czepiaj się Jasia, bo to, co on robi to ty nie masz ćwiartki pojęcia.
Zresztą, Jasiu tu nie pisze i nie ma zamiaru pisać a tym bardziej z Tobą polemizować.

Stefan
10 sierpnia, 2021 17:15
Reply to  CARLOS

Nie, jak zwykle Carlos, bo nie pamiętam, aby w sierpniu i to 15 kiedykolwiek były one płacone….
Nie, jak zwykle pierwszy, bo jedynie wówczas, gdy one wpłyną na konta a mundurówki nie myl z nagrodą z okazji święta WP.
Jasia się „czepiam”, bo znam to jego kuriozalne pismo w sprawie równoważnika mundurowego i wiem, że nie tylko niczego nie załatwiło, ale całą sprawę o blisko miesiąc odwlekło. A tobie radzę zapoznać się z obowiązującymi przepisami w zakresie ubiorów służbowych dla pracowników OWC, aby się w przyszłości nie ośmieszać pisząc bzdety….

Stefan
11 sierpnia, 2021 08:56
Reply to  CARLOS

Co zaś Carlos do tych moich sukcesów, to wystarczy wspomnieć i pracownicy OWC 1 RBLogu powinni o tym wiedzieć, że od połowy lipca OWC w składzie M. przeszło na 24 godzinny system pracy. Przy okazji system ochrony zmieniono tak, że ten 24 godzinny system jest dla ludzi obecnie dużo lżejszy niż system 12 godzinny. Tak więc 3 spośród 4 składów w tym zakładzie, w których funkcjonujemy pracuje już w tym systemie. Wy nie, bo to właśnie Solidarność składu D. na taki system pracy się nie zgodziła pomimo tego, że wówczas system ochrony musiałby do takiego systemu czasu pracy być dostosowany,… Czytaj więcej »

Michal
3 sierpnia, 2021 07:03
Reply to  Krystyna

Mają nas głęboko

BiedakZMONU
31 lipca, 2021 14:24

Zakładany wzrost wynagrodzeń jest taki, jak w ostatnich 5 latach średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego – tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej” – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Oczekuję zatem potraktowania mnie jak każdej innej grupy zawodowej i wzrostu wynagrodzeń o 40% tak jak to zostało przedłożone w propozycji prezydentowi.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/premier-o-podwyzkach-dla-politykow-nic-nadzwyczajnego/hlg1tf0

Maciej
1 sierpnia, 2021 11:41

Dali sobie kilka tysięcy podwyżki a my milczymy? Dość

Mariusz
2 sierpnia, 2021 09:14

Posłuchajcie propagandy pisowskiej, jakie nagrody, wszystko zamrozili w całej budżetówce a sobie wampiry po 60% podwyżki dają, czy związki tego nie widzą, czy są ślepe, nich dalej obchodzą się jak z jajkiem, to trzeba ruszyć dupy, i to patałajstwo w końcu rozgonić a nie patrzeć jak resztę godności ludzkiej nam odbierają.

Beti
7 sierpnia, 2021 11:47
Reply to  Mariusz

Właśnie czytam, że Kościnski (minister finansów) nie wyklucza podwyżek w sferze budżetowej ale, ale… nie każdemu z urzędu, tylko osobom, które rzeczywiście zasługują. Trzeba zmienić nastawienie, myślenie, dawać z siebie wszystko. To ma być jak praca w korporacji. Wyścig szczurów! A nie zaczynanie dnia od kawki. Na litość boską. Ministrze, akurat my pracownicy RON oraz członkowie KSC stanowimy jeden z głównych filarów, obok żołnierzy zawodowych tej Armii, która dba nie tylko o suwerenność państwa ale i zabezpieczenie w czasie kryzysu. Nasze zadania często wykraczają poza nasze kompetencje, jest ich coraz więcej zarówno na czas P jak i W. Nasza wiedza… Czytaj więcej »

Admin
9 sierpnia, 2021 11:50
Reply to  Beti

Napisałaś Beti: Właśnie czytam, że Kościnski (minister finansów) nie wyklucza podwyżek w sferze budżetowej ale, ale… nie każdemu z urzędu, tylko osobom, które rzeczywiście zasługują. Myślę, że minister Kościński ma w zanadrzu pomysł taki sam, jaki miał miejsce w zakresie podwyżek zrealizowanych w 2016 roku. Wówczas również ustawa budżetowa na 2016 rok zakładała wskaźnik waloryzacji na poziomie 100% a pomimo tego, na wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej „wygospodarowana” została kwota ok. 2 mld zł. W odniesieniu do członków KSC podwyżka była realizowana poprzez wzrost mnożnika, gdyż kwota bazowa – co wynika z poziomu waloryzacji w 2016 r. (100%) –… Czytaj więcej »

Eric
11 sierpnia, 2021 06:37
Reply to  Beti

Nie dla ludzi, którzy zasługują, tylko dla przydupasów i związkowców.
Tak już było, jak związkowcy zamiast na równania wzięli kasę dla swoich…
Dopóki jest nepotyzm w wojsku, to nie będzie dobrze…

Beti
12 sierpnia, 2021 19:50
Reply to  Eric

Oderwanie od rzeczywistości….
Nie wiedziałam, że można aż tak nie rozumieć sensu wypowiedzi.

Beti
4 sierpnia, 2021 06:24

Tłumaczenie zamrożenia płac w całej budżetowce pandemią jest żenujące przy równoczesnym rozdawnictwie pieniędzy na prawo i lewo. Mam znajomych, którzy za karę musieli gdzieś szukać wariantów realizacji bonu turystycznego dla trójki swoich dzieci. Od lat nigdzie nie wyjeżdżają i jest im z tym dobrze. Zresztą dzieci już nie chcą wyjeżdżać z rodzicami. Teraz rodzina się zintegrowała trochę na siłę. Podwyżki dla parlamentarzystów w obecnej sytuacji są po porostu chamstwem. Nie znajduję innego słowa, które oddałoby to, co czuję. Planuje się zamrożenie płac w tym i kolejnym roku dla sfery budżetowej, bo szuka się oszczędności na cele, które budują elektorat. Myślę,… Czytaj więcej »

Grzesiek
7 sierpnia, 2021 07:22
Reply to  Beti

Nie bardzo rozumiem co napisałaś… przecież bon turystyczny jest dobrowolny. Nikt nie zmusza do niego. Co Ty tu wypisujesz???

Beti
9 sierpnia, 2021 19:53
Reply to  Grzesiek

Panie Grzegorzu z całym szacunkiem dla Pana, jeśli jest to nie zrozumiałe proszę sobie darować komentarz.

Grzesiek
10 sierpnia, 2021 06:44
Reply to  Beti

Glupoty wypisujesz to nie dziwota.

Eric
11 sierpnia, 2021 06:43
Reply to  Beti

Pan Grzegorz dobrze napisał, bon turystyczny jest dobrowolny. Nie musisz z niego korzystać.
A Pana znajomi, poprostu znajomi poprostu szukali pensjonatu, który go zrealizuje a że nie każdy to robi, to się złoszczą… Chore…

Beti
12 sierpnia, 2021 19:57
Reply to  Eric

Rany boskie człowieku rzadko kiedy wychodzę z siebie ale to, to już jest analfabetyzm i infantylność jakaś.
Nie złoszczą się, że muszą szukać pensjonatu, nie mają z tym problemu, oboje mają wyższe wykształcenie i to nie problem jechać czy lecieć gdzieś. Nie o to chodzi!!!!!!!
Jak można tak płytko myśleć. Zresztą, chyba za wielkie słowo – myśleć w tym przypadku!!!!!!!!

Eric
12 sierpnia, 2021 20:50
Reply to  Beti

Też mam wykształcenie wyższe, no i…?
Beti nie pisz więcej takich bzdur, bo jak MON będzie to czytać to nigdy nie da nam podwyżki, patrząc na Twoje myślenie
Dają Bony, źle, ludzie zdecydujcie się… Niektórzy dzięki tym Bonom, mogli z dziećmi wreszcie gdzieś wyskoczyć na wakacje.

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 21:02
Reply to  Beti

Efekt szczepionki??? :p

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 21:24
Reply to  Beti

To pisanie Twoje, to nie wiem nawet jak to określić… podstawiona Tu jesteś, czy co??
To jest tak debilnie napisane, że szok. Skoro nie tylko ja to tak odebrałem, to weź może przeczytaj to jak nie drugi raz co wymazałaś tu na forum, tylko może ze sto razy… bo wychodzi na to, że sama nie wiesz już, co trzaskasz… prześledziłem Twoje wpisy.
Napiszę tak. Ty celowo piszesz tak głupio?? Jaki masz w tym cel? Masa tu komentarzy jest takich, że aż się ciśnie myśl sama, że są to wpisy podstawione żeby z nas zrobić debili.
Z nas, pracowników Ron…

Adam
8 sierpnia, 2021 09:10

Czy Tarcza planuje jakieś akcje zmierzające do poinformowania MON o potrzebie zwiększenia wynagrodzenia pracowników RON. Bo minister może nie wiedzieć i myśleć, że skoro ZZ siedzą cicho to znaczy, że jest dobrze.

Admin
9 sierpnia, 2021 11:43
Reply to  Adam

Tak, Adamie, takie działania są planowane w TARCZY i z pewnością w niedługim czasie zostaną zrealizowane. Pozdrawiam.

Pracownik01
10 sierpnia, 2021 21:19
Reply to  ZARZĄD

Szkoda, że tylko w Tarczy 🙁 bo pozostałe chyba nie narzekają

Michal
9 sierpnia, 2021 09:40

I niestety na 15 kopnęli nas w dupę

Eric
11 sierpnia, 2021 06:44
Reply to  Michal

Rok temu też… Przed wyborami dostaniesz list jaki to zajebisty pracownik z Ciebie…

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 09:08
Reply to  Eric

To, co się teraz u nas w Kraju dzieje, to jest cyrk. Świętujemy wszyscy, także Politycy 3 maja konstytucję.. a ją łamią nagminnie. Te całe podwyżki dla polityków to też celowo są dane przed niby 4 falą pandemii. Pseudopandemii. Po co zablokowali wzrosty wynagrodzeń w budżetowce?? Żeby było na kogo zwalić dodatkowo fale zarażeń podczas protestów i strajków. Rok temu była ta sama zagrywka… rząd realizuje skrupulatnie swój plan. A że już się wewnętrznie zaczynają żreć, to tylko przez kasę… bo nie przez wizje Lepszej Polski i dobro nas wszystkich… 300 000 zachorowań na grypę tygodniowo to nie epidemia. 100-150… Czytaj więcej »

Toja
12 sierpnia, 2021 18:37
Reply to  Grzesiek

Nawet nie wiem, jak skomentować te bzdury, porównanie grypy do covid ha, ha, gościu, nie ośmieszaj się, sprawdź sobie chociaż taki parametr jak umieralność!!!
Za takie bzdury jak piszesz, to powinni karać!!! Proponuję zdjąć foliową czapeczkę i posłuchać fachowców, co mówią na ten temat a nie szukać informacji na facebooku…
Może kolego zostaniesz agentem, jak tak pięknie wszystko rozpracowałeś. Z takimi wynikami na pewno znajdzie się kraj, który Cię przygarnie, no normalny diament.
Dziwię się tylko, że moderator puszcza takie bzdury…

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 20:50
Reply to  Toja

Simona??? Kogo?? Sprali Ci mózg. To raz dwa. Weź se chłopie podręcznik medyczny i poczytaj…. bardzo dużo lekarzy neguje covida. W tym na początku nawet Simon gut. Gut wprost się wygadał u Pospieszalskiego… niskie masz iq żeby to ogarnąć .. tyle ide mnie.

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Toja
13 sierpnia, 2021 09:25
Reply to  Grzesiek

Cóż dla ciebie ważny jest promil lekarzy który potwierdza Twój punkt widzenia, co tam reszta, racje mają tylko Ci co myślą jak ja, cóż może i mam wyprany mózg, Ty nie posiadasz go wcale…

Eric
12 sierpnia, 2021 20:53
Reply to  Toja

Śmiertelność w Polsce z powodu (wybrane):

rak – 270 osób dziennie
błędy lekarskie – 60 osób dziennie
zapalenie płuc – 30 osób dziennie
samobójstwa – 15 osób dziennie
wypadki drogowe – 8 osób dziennie
covid według MZ – 1,3 osób dziennie

Masz swoją umieralność… Ale dalej bawmy się w pandemię…

Toja
13 sierpnia, 2021 09:23
Reply to  Eric

Proponuję nauczyć się czytania ze zrozumieniem, chodziło o śmiertelność względem grypy, no ale jak to foliarze was interesują tylko dane które wam pasują…

Grzesiek
16 sierpnia, 2021 11:31
Reply to  Toja

Foliarzem nie jestem. Za to Ty nie przyswajasz podstawowej wiedzy. Skończyłem.
Rozmawiam z ludźmi mądrymi. Zapłacili Ci za przystąpienie do 3 fazy testów? Te twoje produkty lecznicze są zatwierdzone warunkowo.
Co do danych. To samo mogę napisać o Twoich danych… ja mam inne. Grypę kto złapie, to każdy ma objawy. Koronkę 85 do 90% ludzi nie ma żadnych objawów. Idź se testy na iq zrób.

Toja
17 sierpnia, 2021 06:29
Reply to  Grzesiek

Fakt jesteś zwykłym głupcem uprawiającym propagandę bez żadnych dowodów…

Grzesiek
17 sierpnia, 2021 16:31
Reply to  Toja

Ty jesteś tak odważnym pajacem, że aż nie stać Cię na cywilną odwagę pisać chociaż pod swoim imieniem… ciekawe, czy w realu też byś tak kwękał mi… temat skończyłem. Dowodem na to, że dobrze robię jesteś Ty. Zbieraj kasę na 3, 4, 5, 100 dawkę… chyba, że fikniesz po… tyle ode mnie. Hehe promil lekarzy hehe. Debilem jesteś serio. Rząd będzie zmuszał promil do szczepień… głupoty nie wyleczysz, ją się nabywa, ale testy na iq zrobisz w pierwszej lepszej pracowni psychologicznej.nie martw się. Jej brak najpewniej odziedziczyłeś… to tak – żebyś nie miał kompleksów. Odwagi już nie masz. Jaj też… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Krzysztof(toja)
20 sierpnia, 2021 06:19
Reply to  Grzesiek

Po pierwsze pajacu straszyć to możesz swoje dzieci, jeśli chcesz spotkać się chłopcze w realu to bardzo chętnie, pogadamy jak facet z facetem, bo wiesz oświecę cię odwaga to nie pisanie pod jakimś imieniem, no ale dla takich ćwierć inteligentów to może być szczyt.Widzisz tacy płaskoziemcy jak ty od dłuższego czasu łykają i powielają bzdury, czego to nie było czipy, masowe morderstwo ludzkości itp i ty pajacu piszesz o inteligencji? Schowaj się w swojej dziurze i nie wychodź bo do puki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś głupiec…

Grzesiek
25 sierpnia, 2021 15:44

Pajacu… durniuuuu kostropaty. Pisałem, że jestem pragmatykiem i w czipy itp. nie wierzę, co nie znaczy, że dam sobie wmawiać głupoty…
co do straszenia?? Ja Cię straszyłem?? Kiedy głupcze!!?? Pisałem już. Jesteś durny, bo nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz… mi tego w oczy nie powiedziałbyś i tylko taki był sens wypowiedzi… skończyłem z tobą serio już polemikę… pies teściowej jest bardziej rozumny…
pytam jeszcze raz. Te twoje szczepienia to są zatwierdzone warunkowo czy nie??? Czy zapłacili Ci za szczepienie się?? Serio. Co byś tepy człowieku już nie napisał ja to zleje…

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Krzysztof (Toja)
26 sierpnia, 2021 13:25
Reply to  Grzesiek

cyt.”Ja Cię straszyłem?? Kiedy głupcze!!?? Pisałem już. Jesteś durny, bo nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz… mi tego w oczy nie powiedziałbyś i tylko taki był sens wypowiedzi…” a niby dlaczego nie powiedział bym? Bo co taki twardziel jesteś? Polemizować z takim burkiem jak ty na temat szczepionek nie mam zamiaru ani ty lekarz, ani wirusolog tylko pewnie zwykły chłop po podstawówce…

Last edited 2 lat temu by Krzysztof (Toja)
Krzysztof (Toja)
26 sierpnia, 2021 13:32
Reply to  Grzesiek

Z resztą próżna dyskusja z „fachofcami” czerpiącymi wiedzę z „fejsbuka” i „JUTUBA”…

Last edited 2 lat temu by Krzysztof (Toja)
Krzysztof (Toja)
26 sierpnia, 2021 13:47
Reply to  Grzesiek

cyt”pytam jeszcze raz. Te twoje szczepienia to są zatwierdzone warunkowo czy nie???” Ale wiesz co to są warunkowe szczepienia? Czy tak nie do końca…

Krzysztof (Toja)
24 sierpnia, 2021 06:28
Reply to  Grzesiek

Ponieważ p. Kazimierczak nie przepuścił komentarza napiszę jeszcze raz delikatniej, kiedy i gdzie cwaniaku chcesz się spotkać? A z drugiej strony dziwi wybiórcze dodawanie komentarzy czyżby towarzystwo wzajemnej adoracji?

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 20:54
Reply to  Toja

Będziesz się śmiał już niedługo… :p

Toja
13 sierpnia, 2021 09:26
Reply to  Grzesiek

Z zasady jestem wesołym człowiekiem, polecam płaczku…

Woganin
12 sierpnia, 2021 11:19
Pracownik
13 sierpnia, 2021 21:00
Reply to  Woganin

Jakoś nie wierzę, że coś zrobią skoro przez ostatnie lata nic nie wskórali!?

Michal
12 sierpnia, 2021 11:46

Sobie grube tysiące a nam nawet 500 zł nie chcą dać

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 18:11
Reply to  Michal

Przypomną sobie o nas przed wyborami… pogonić i tyle. Hipokryci. To, jacy oni są bezczelni, to jest już przegięcie pały. Chcą Polaków dzielić?? Konstytucja co mówi?? Każdy jest równy. Co konstytucja mówi. Nikt nie może być zmuszany do eksperymentów medycznych. A robią to po cichu. Mimo to uważam – Polska upadła. I na nic jutrzejsze hymny. Sami Polacy, w tym ja na to pozwoliliśmy. Ja na nich głosowałem. Żałuję…. przysięgam, że żałuję. Oni nas, zwykłych obywateli nie szanują. Myślicie, że będzie lepiej?? Nie, nie będzie. Naród jest tak podzielony, jak nigdy. I to w czasie, gdy nie powinien. Narodowy test… Czytaj więcej »

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 18:22
Reply to  Michal

A najlepsze są wypowiedzi polityków, którzy niby głosowali przeciw podwyżkom… itp. takie kity, to nie mi… oni tak mówią, bo wiedzą, że i tak wszystko przechodzi… i będzie przechodzić.
Ale ładniej wygląda, jak się pokaże w programach byłem – byliśmy przeciwni… i to pokazuje, jak oni oceniają obywateli… mają nas za debili… serio. A ostatni rok ich tylko w tym utwierdził. Od tego była propaganda i dezinformacja… żal mi tylko naszych dzieci… następnych pokoleń.

Olo
12 sierpnia, 2021 19:14
Reply to  Michal

Wszystko jasne nagrody pieniężne na 15 tylko dla żołnierzy, cywili olali

Grzesiek
12 sierpnia, 2021 21:07
Reply to  Olo

Spokojnie. Za rok.za dwa dostaniemy list od Ministra i kolejną podwyżkę… bo minimalna nas przeganiać będzie. W sensie regulacje.

PRON
13 sierpnia, 2021 16:06

Minister świętuje – cywil głoduje

Benek756
15 sierpnia, 2021 18:23

A co robią związki pewnie nic jaka płacą takie Nasze związki

Mateusz
15 sierpnia, 2021 23:34

Widzę, że tarcza cała niedzielę była tak zajęta, że nawet życzeń nie złożyli nam:)

olo
17 sierpnia, 2021 15:31
Reply to  KSC_WKU

Patkowski dajcie spokój

olo
17 sierpnia, 2021 15:34
Reply to  KSC_WKU

Patkowski odchodzi do banku europejskiego

BiedakZMONU
17 sierpnia, 2021 08:07

Szanowni. Przestańcie mówić „podwyżka” podwyżka to będzie jak dostaniemy coś powyżej inflację i wzrost cen. Każda kwota do moim skromnym ekonomicznym zdaniem 10% to tylko UTRYMANIE DOTYCHCZASOWEGO uposażenia z uwagi na spadek siły nabywczej pieniądza. Tak naprawdę z miesiąca na miesiąc zarabiamy coraz mniej i to sobie trzeba uświadomić. Smutna ta nasza rzeczywistość. Myślę, że pieniędzy nie dostaniemy trzeba kto oczywiście może rozważać przejście do sektora prywatnego.

Ciekawy?
18 sierpnia, 2021 08:24
Reply to  BiedakZMONU

Budżet ON to 57,7 mld zł na 2022 r. Ciekawe, ile z tego na podwyżki dla cywili i kadry.

Ciekawy?
18 sierpnia, 2021 10:18
Reply to  Ciekawy?

Panie Marku, mam pytanie: wyczytałem, że są zapisy ON 29 o 341 mln zł w dziale 752. Czy można przyjąć, że są to pieniądze przeznaczone na podwyżki w 2022 r. Może Pan mnie to wytłumaczyć. Z góry dziękuję.

Admin
18 sierpnia, 2021 19:49
Reply to  Ciekawy?

Mogę Ci, Ciekawy? odpowiedzieć, ale, niestety, nie będzie to odpowiedź jakiej zapewne byś oczekiwał.
Zaplanowana kwota 341 mln zł w dziale ON w innych częściach budżetu niż część 29 – Obrona narodowa jest kwotą, która będzie realizowana na rzecz obrony narodowej przez innych dysponentów części budżetowych niż Minister Obrony Narodowej.
Kwota podwyżki – jeżeli byłaby zapisana – byłaby ujęta w części 29 – Obrona narodowa i pozostawałaby w dyspozycji Ministra ON.
Pomocny link w tej kwestii, to np.:
https://polska-morska.pl/2021/08/17/ponad-57-mld-zl-na-obrone-w-2022-roku-jaki-budzet-mon/

Ciekawy?
19 sierpnia, 2021 07:01
Reply to  ZARZĄD

Dziękuję, Zarząd. No, to klapa na całej linii. A może jednak światełko w tunelu, skoro trzy największe centrale związkowe wychodzą we wrześniu na ulicę i zaczęły w sprawach płacowych mówić jednym głosem.
To już malutki kroczek do przodu.

Admin
19 sierpnia, 2021 17:28
Reply to  Ciekawy?

🙂

Grzesiek
18 sierpnia, 2021 10:19
Reply to  Ciekawy?

A ile na zapomogi dla kadry….. bo co roku to są rekordy pobijane.

Stefan
24 sierpnia, 2021 15:28
Reply to  Grzesiek

W dniu dzisiejszym Rada Ministrów zaakceptowała projekt budżetu na 2022 r.
„Zaplanowany został wzrost funduszu płac w państwowej sferze budżetowej o 4,4 proc. O podwyżkach będą decydować urzędy, my tylko zapewniamy środki na ten cel. Dodatkowo przywracamy fundusz nagród, tzw. 3-procentówkę” – powiedział wiceminister finansów Sebastian Skuza.
Całosć jest tu; https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/8230967,rzad-przyjal-projekt-ustawy-budzetowej-na-2022-rok.html

Admin
Ciekawy?
27 sierpnia, 2021 07:12
Reply to  ZARZĄD

Średnia płaca w RON to 4789.20zł. zł a 4.4 % to 220 zł. średnio na każdego zatrudnionego w RON. I nadal są prowadzone rozmowy o podwyższeniu tych 4.4% z Ministerstwem Finansów przez związkowców. .Pan Minister Błaszczak mamy nadzieje załatwi u swojego „szefa” następne środki na podwyżk.i PUZP na razie nie wiadomo co dalej.Rozmowy ze związkiem nadal trwają..Winą za brak rozszerzenia kategorii zaszeregowania (załącznik nr1 PUZP) zwalana jest na stronę społeczną przez DSS ,że nie mają wspólnie uzgodnionego stanowiska .Pytanie rodzi się NASTĘPNE A CO DSS ZAPROPONOWAŁ stronie społecznej Nic przez ponad 3 i pół roku nic nie opracowano. Można było… Czytaj więcej »

Grzesiek
27 sierpnia, 2021 17:59
Reply to  Ciekawy?

Skąd wiesz, że trwają rozmowy?

Ciekawy?
30 sierpnia, 2021 07:41
Reply to  Grzesiek

Wiem ale na tą chwilę nie mogę nic ujawnić. Dowiesz się z przekazów medialnych lub z prasy o próbie zwiększenia minimalnego wynagrodzeniu, czy o próbach podwyższenia tego 4,4%. Musisz uzbroić się w cierpliwość. W najbliższym czasie, czyli do końca września a może trochę wcześniej wszystko będzie jasne. Trwają spotkania oraz rozmowy na najwyższych szczeblach. Dajmy związkowcom popracować.

Last edited 2 lat temu by Ciekawy?
Grzesiek
31 sierpnia, 2021 05:51
Reply to  Ciekawy?

Czytałem, że nauczyciele będą mieć 1000 zł podwyżki… tym, to wiecznie mało.
I chyba oni zabiorą bardzo dużą część z worka… i za co się pytam??
Ale ok. Skupiajmy się na nas. Tylko, że tamta grupa zachowuje się jakby była sama…
ale można?? Można.

radek
1 września, 2021 18:52
Reply to  Grzesiek

Nie zabiorą, wywalczą jeśli już. To u nas każdy związek zachowuje się jakby był sam. Czy przeczytałeś chociaż jedną zmiankę o wspólnej walce. I nie przeczytasz. Za to teksty w stylu „Ciekawy?” i owszem. Gdy każdy sobie rzepkę skrobie, zjawią się prawdziwe związki reprezentujące choćby nauczycieli i po sprawie. To nie nauczyciele dużo zarabiają, tylko My za mało. I jeśli choć jednej grupie zawodowej coś próbuje się ująć, wszystkie inne grupy powinny stanąć za nimi murem. Nie cieszyć się że jeśli im to i słusznie.

Stefan
5 września, 2021 16:20
Reply to  radek

Zgoda radek – pełna zgoda….

Ryszard
31 sierpnia, 2021 19:29
Reply to  Ciekawy?

Ciekawy – żadne rozmowy nie trwają, więc nie nawijaj nam tu makaronu na uszy. – Tarcza zamierza wziąć udział w „spędzie” w Warszawie z czego nic nie wyjdzie a i mon to mało obejdzie…. – NSZZ PW chciałoby dołączyć się do wiadomej centrali związkowej a ponieważ pod naciskiem wkurzonych członków jej władze wypłodziły stosowne pismo do premiera – obecnie oczekują na odpowiedź, której w imieniu premiera udzieli stosowny minister. – Wojskowa Solidarność wykonała „wielką” pracę spotykając się z dyrektorem DSS i omawiając tam problemy co najmniej wagi światowej, jeżeli nie międzygalaktycznej, o czym możemy się dowiedzieć ze stosownego komunikatu zamieszczonego… Czytaj więcej »

Ciekawy?
1 września, 2021 08:20
Reply to  Ryszard

Co ty możesz wiedzieć Ryszardzie? Rozmowy trwają a kogo z kim to nie musisz wiedzieć. Co, chcesz sobie przypisać to, co może inni wywalczą. Nie krzycz i pisz na forum, tylko weź się do pracy związkowej jak to robią po cichu inni działacze i nie potrzebują rozgłosu, np. na stronach Tarczy. Jak będzie koniec rozmów, to się dowiesz czy ta Solidarność i nie wojskowa, bo w swoich strukturach nie ma żadnych „mundurowych” myślisz o swojej Tarczy i o twojej osobie i członkach. Solidarność spotkała się z Dyr. DSS nie tylko w sprawach płacowych ale również w interwencyjnych. Dyrektor DSS nie… Czytaj więcej »

Stefan
3 września, 2021 14:19
Reply to  Ciekawy?

Nie – no oczywiście WY I TYLKO WY wywalczycie nam świetlaną przyszłość…. Tak jak do tej pory, popierając działania tego rządu także w zakresie uwalenia 3% z naszych wynagrodzeń w roku bieżącym, prawda?? A faktycznie… WALCZYCIE – O spółki branży zbrojeniowej i o zamówienia od monu. Tu się z Tobą zgodzę. I po raz kolejny apeluję – nie ściemniaj i głupot tu nie pisz, bo żadne rozmowy z ministrem on strony społecznej, w tym Solidarności prowadzone nie są a to, że poszczególne centrale związkowe wystąpiły o kasę do premiera i ministra finansów dla budżetówki – to wszyscy wiemy. Jak na… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Stefan
3 września, 2021 17:44
Reply to  Ciekawy?

Aby jednak było jeszcze śmieszniej, zacytuję fragment informacji ze strony OPZZ z dnia 1 września b.r.: „W wyniku akcji protestacyjnych prowadzonych przez organizacje członkowskie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i działań Centrali, rząd zapowiedział podniesienie wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2022 r. W przekazanym do konsultacji projekcie budżetu państwa na 2022 rok przewiduje się wzrost wynagrodzeń w państwowych jednostkach budżetowych oraz odmrożenie funduszu nagród i premii. W uzasadnieniu rząd wskazuje, że wynagrodzenia wzrosną średnio o ok. 7,8% (razem z premią i nagrodami). Jednak podwyżki dla poszczególnych grup zawodowych będą mocno zróżnicowane…..” No to wychodzi na to, że OPZZ załatwiło nam te… Czytaj więcej »

Ciekawy?
6 września, 2021 12:22
Reply to  Stefan

Propaganda taka sama jak bym czytał ze strony NSZZ PW. Słaby chwyt. Wejdź sobie na strony Solidarności Komisji Krajowej NSZZ Solidarność i poczytaj ile organizacji powstaje nowych i ciągle rośnie liczba członków naszego związku i nie długo będzie nas MILION.
I to jest siła i głosy obojętnie dla jakiego ugrupowania czy partii politycznej.

Stefan
7 września, 2021 16:17
Reply to  Ciekawy?

Ciekawy – ja nie neguję, że gdzieś może i rośniecie tyle, że nie w wojsku a o tym pisałem. Poza powstającymi – nowymi strukturami są takie, które się rozpadają. Takie zjawisko dotyczy całego ruchu społecznego, który przechodzi ustawiczną transformację. To prawda, że zarówno Wy, jak i skupione w OPZZ lewicowe organizacje związkowe stanowicie łakomy kąsek dla partii politycznych, które usiłują ruch związkowy pozyskać dla własnych celów. To zjawisko znane i dawno poddane gruntownej analizie. Problem sprowadza się do tego, aby nie dać się ograniczyć do „przystawki” partyjnej spolegliwie wykonującej polityczne zadania w środowiskach pracowniczych. Wy – tzn. Solidarność – do… Czytaj więcej »

Ciekawy?
8 września, 2021 10:05
Reply to  Stefan

Dlatego napisałem,ze po rozmowach w Ministerstwie ON zaproponowano nam na razie średnio po 220zł. plus około 50 zł trzynastki .odmrożenie funduszu nagród te 3% i odmrożenie ZFŚS i nie całowaliśmy RON w rękę tylko nadal rozmawiamy i chcemy ugrać jak najwięcej dla nas wszystkich czy to dla refersntów ,magazynierów czy wartowników, każda grupa zawodowa ma za mało i najlepszym rozwiazaniem było by danie znowu po 500zł. i związki na dole podzielą jak uważają za stosowne w swoich JW. A skoro nie będzie jedności to poleci jak co roku wszystkim po równo po 220zł. Ja niestety nie mam możliwości wpłynięcia na… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Ciekawy?
Stefan
12 września, 2021 21:57
Reply to  Ciekawy?

Dużo w tym co piszesz jest prawdy, poza tym cyt.: „napisałem,ze po rozmowach w Ministerstwie ON zaproponowano nam na razie średnio po 220zł. plus około 50 zł trzynastki .odmrożenie funduszu nagród te 3% ’’ Nie wydaje mi się bowiem aby w całkowitej tajemnicy i bez zaproszenia na takie rozmowy wszystkich partnerów społecznych resortu doszło do jednoznacznej deklaracji kierownictwa resortu co do przyszłorocznej podwyżki w kwocie wyższej niż zapisana w budżecie. No, chyba, że zapiszemy to tak: – 5% od 3 tys. to 150 zł – 5% od 6 tys. to 300 zł – 5% od 8 tys. to 400 zł… Czytaj więcej »

Ciekawy?
23 września, 2021 11:19
Reply to  Stefan

Miało być po rozmowach w Ministerstwie Finansów. Przepraszam, po prostu się pomyliłem. Przepraszam wszystkich.

Grzesiek
1 września, 2021 12:19
Reply to  Ryszard

Będzie z 90 zł do zasadniczej? Może ze 130 w porywach…

Klakier.
25 września, 2021 10:58
Reply to  Grzesiek

Niektórzy będą się cieszyć i z tego czyli 100 lub 150 zł do podstawy, bo skoro nie mieli nic przez 8 lat za PO, to wolą dostawać co roku jakieś skromne podwyżki płac. 8 lat straconych nie nadgonimy, bo gdyby nam dawali skromnie po 100 zł do zasadniczej, to nie miałbyś dzisiaj 2750 zł, jak płacze Stefan a miałbyś 3550 zł zasadniczej. Różnica jest widoczna plus dodatki i by było około lub 5 tys. zł. Jeszcze nic do końca nie jest ustalone. Jak podpisze Prezydent ustawę, to wtedy będzie dopiero koniec możliwości walki o większe środki. Pozdrawiam wszystkich ciągle nie… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Klakier.
Ciekawy?
2 września, 2021 07:34
Reply to  Ryszard

A podwyżka ZFŚS o 112 zł i 71 groszy to skąd się wzięła a 4,4% dla budżetówki skąd się wzięło a następne rzeczy, które będzie wprowadzał Rząd to skąd się biorą – to nagle sami od siebie dają. Pokazuję jaką ty masz wiedzę i z jakimi naprawdę związkami ten rząd rozmawia. Czy ty myślisz, że przyjdzie NSZZ PW, czy Tarcza i będzie z wami Minister Finansów rozmawiał. Rozmawia się ze związkiem największym i z nim się ustala pewne zasady „układanki”. Możesz pisać, co chcesz ale to Solidarność rozdawała karty i nadal będzie rozdawać w pewnych sprawach. A to nie koniec… Czytaj więcej »

Grzesiek
5 września, 2021 11:56
Reply to  Ciekawy?

Ale czemu kurcze takie tajemnice?
Są realne szanse na podwyżki wyższe ogółem, jak powiedzmy te 10%, nie wliczając funduszu nagród??

Stefan
5 września, 2021 19:40
Reply to  Grzesiek

Oczywiście, Grześ, że nie ma w takim ściemnianiu i braku współpracy jakie od lat obserwujemy. Bedzie co najwyżej jakieś ok. 5%, co może zrekompensuje tegoroczny spadek realnej wartości naszych wynagrodzeń. Natomiast o żadnej podwyżce mowy być nie może.
Cofniemy się w zarobkach w roku przyszłym o przyszłoroczną wielkość inflacji a wynagrodzenia zasadnicze tysięcy pracowników resortu będą poniżej płacy minimalnej. No, ale premiami to nadrobimy, więc żadnego wyrównania nie będzie.
Oczywiście – mogłoby być inaczej ale…. nie będzie.
A co będzie??
Dalsze ściemnianie, pozoranctwo i mydlenie oczu. Zero współpracy i wzajemne podgryzanie….

Ciekawy?
6 września, 2021 12:23
Reply to  Grzesiek

Grzesiek nie długo Ci odpowiem dlaczego takie tajemnice??
Wszystko związane jest z ??????????

Stefan
5 września, 2021 16:14
Reply to  Ciekawy?

Kolejny raz zauważam, że nawijasz nam tu typowy „makaron” na uszy karmiąc bzdetami rodem z wiadomego źródła, co jest robotą i wredną, i wrogą, bo usiłującą wytworzyć przekonanie, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej a ci, którym się to nie podoba – to jakieś obce wtręty, które trzeba na zbity pysk wywalić, bo mieszają i w pracy przeszkadzają. Taką właśnie robotę wykonujecie Wy – wojskowa Solidarność od lat mamiąc nas swoją pozorną wielkością, wpływami i możliwościami. To ty czytaj i słuchaj a może te klapy na uszach i oczach nieco ci się poluzują….. Piszesz o podwyżce odpisu na ZFŚS… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Ciekawy?
13 września, 2021 19:12
Reply to  Ryszard

I co, panie Ryszardzie, składkę związkową można odliczyć od podatku. To jeden z hitów, o którym wiedziałem. Nadal trwają rozmowy o zwiększenie tych 4.4% i podwyżkę minimalnego wynagrodzenia. Poczekajmy jeszcze kilka dni i zobaczymy, co przyniosą rozmowy Solidarności z najważniejszymi decydentami w PIS i Rządzie.

Stefan
17 września, 2021 09:13
Reply to  Ciekawy?

Kilka słów odpowiedzi aby ten Twój niepoważny i nieuzasadniony triumfalizm nieco przygasić….. Postulat nr 18 OPZZ z października ub roku: – Prawo do odliczania od podatku składki związkowej W uzasadnieniu tego postulatu wysuwanego przez OPZZ od wielu lat napisano cyt; ”Nie bez znaczenia jest fakt, że składka członkowska na rzecz związku zawodowego opłacana jest przez członka zakładowej organizacji związkowej z wynagrodzenia netto, po potrąceniu podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie społeczne, podczas gdy np. składka członkowska na rzecz organizacji przedsiębiorców i pracodawców jest zaliczana przez przedsiębiorstwa w koszty uzyskania przychodów, co de facto zmniejsza płacony przez firmy podatek. Stanowią o… Czytaj więcej »

To ja
2 września, 2021 18:33
Reply to  Ciekawy?

Czy każdy pracownik cywilny może zostać nauczycielem? Nie.
Czy nauczyciel może zostać pracownikiem cywilnym? Tak.
Nie zaglądajmy innym do kieszeni, walczymy o swoje.

Ciekawy?
6 września, 2021 12:24
Reply to  To ja

W pełni popieram to co napisałeś.

Ciekawy?
15 września, 2021 09:14
Reply to  Stefan

Te 4.4% jest już nie aktualne. Bo na tą chwilę jest 7,8% w tym fundusz nagród 3% i nadal trwają rozmowy o jeszcze większą kwotę. .Będziemy musieli jednak się zjednoczyć i wyjść chyba na ulicę. Co do MON to od drugiego półrocza można już oszczędności wypłacać na jednorazówki i jest propozycja Solidarności aby na Gwiazdkę w 2021r. Pan Minister ON uruchomił jednorazówki .Czekamy teraz na decyzję Pana Ministra Błaszczaka. Robimy wszystko co możemy a z jakim skutkiem to sami widzicie .Ale lepiej małymi kroczkami coś zwiększać jak siedzieć i pisać listy do Ministra ON .Nie mieliśmy NIC a teraz mamy… Czytaj więcej »

Stefan
17 września, 2021 20:05
Reply to  Ciekawy?

Napisałeś cyt.: „te 4.4% jest już nie aktualne. Bo na tą chwilę jest 7,8% w tym fundusz nagród 3%” Jaja sobie z nas robisz?? Odlicz te 3 % funduszu nagród – nagród, których przecież w wielu zakładach zupełnie nie było a w grudniu ubiegłego roku – właśnie na ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia wyszykowano nam taki „prezent”, którego wielu pracowników wojska do końca pracy w resorcie on nie zapomni. W przypadku pracowników mojego zakładu pracy była to alternatywa: -zwolnimy 50 pracowników lub -zmniejszymy premie z 10 do 5%…. To, że skończyło się to wwaleniem w parumilionową „dziurę” w funduszu wynagrodzeń w… Czytaj więcej »

Stefan
17 września, 2021 20:10
Reply to  Ciekawy?

Napisałeś cyt.: „Co do MON to od drugiego półrocza można już oszczędności wypłacać na jednorazówki” Doprawdy?? Osobiście nic o tym nie wiem. To niby jak?? Tego niedoboru w wynagrodzeniach już nie ma?? Resztę brakującą doda nam do wynagrodzeń resort?? Domagam się od Ciebie konkretnej i rzetelnie udokumentowanej wypowiedzi na ten temat, gdyż twierdzę, że to, co piszesz to propaganda i Wasze chciejstwo nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Nie jest też prawdą, że uchwalono „odliczenie składek związkowych do 300 zł od podatku”. Wyjaśniłem tą sprawę a Ty z uporem wprowadzasz ludzi w błąd. Nie od podatku człowieku, bo wówczas te… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Grzesiek
18 września, 2021 06:15
Reply to  Ciekawy?

3% to żadne podwyżki, bo dostaną to tylko nieliczni ze stałych list jak corocznie zresztą to bywa. Dlatego pisanie o 7,8% podwyżki, to wredne kłamstwa i wybiegi propagandowe. Nic rząd do podwyżek nie dołożył i nie bądźcie śmieszni… podwyżką jest wzrost pensji zasadniczych tylko i wyłącznie!
Było 4,4 i dalej tylko tyle jest. Koniec, kropka. Solidarność mówi o 12%??? Masakra…. nagrody już kolejny raz się dowiedziałem, że są podwyżkami na tym forum… tak by było, jakby pule z nagród przeznaczało się na podwyżki a nie dodatki dla sługusów z stałych list i pociotków czy powujków…

Woganin
20 września, 2021 08:36
Reply to  Ciekawy?

Witam, z tego, co czytałem to na początku było 9%, z czego 4.5% było na podwyżki a reszta na fundusz nagród, a teraz jest 7.8% – to coś zmalało?
W ZUS jest 7.8 % podwyżki plus 3% na fundusz nagród.
To my zawsze dostajemy najmniej.

Ciekawy?
15 września, 2021 09:18
Reply to  Stefan

Tak te około 170 zł. do zasadniczej plus 10 %premii i 20 % wysługi można zakładać podwyżki dla pron w 2022r.

Stefan
17 września, 2021 21:10
Reply to  Ciekawy?

Nie kolego…. Policzmy. Jeżeli obecnie tysiące pracowników pracuje za zasadniczą w wys 2800 zł a nawet dużo niższą to wraz z maksymalna wysługą i 10% premią zarabia łącznie /bez drobnych dodatków/ 3640 zł…. 4.4% z tego, bo o tyle wzrośnie budżet na wynagrodzenia, to ok. 170 zł i przy założeniu, że ci bliżej „słońca” nie zyskają więcej, jak te 4,4% ich kosztem. Jeżeli więc dla tysięcy tych pracowników wzrosną nakłady o jakieś 170 zł, to można będzie im podwyższyć zasadnicze o jakieś 125 zł, gdyż cała reszta pójdzie na skutki. Jak znam życie, to ci „na dole” dostaną po przysłowiowej… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
18 września, 2021 12:44
Reply to  Stefan

Stefan, cieszę się, że wróciłeś do tego miejsca.
Bardzo mi brakowało właśnie takiego „Stefana”, który merytorycznie i w sposób dla każdego „pospolitego” pracownika RON – w tym również dla mnie – potrafi wyłożyć kawę na ławę bez bicia piany, obnażając wstrętną tubę propagandy sukcesu.
Pozdrawiam.

Stefan
22 września, 2021 10:10
Reply to  Grzegorz M.

Witaj Grześ – Dzięki za przychylny komentarz ale mój powrót nie będzie powrotem Ryszarda. Stefan objawił się jedynie po to, aby przeciwdziałać nachalnej i debilnej propagandzie przedstawicieli wiadomego związku kreujących się tu na bohaterów walki o nasze interesy pracownicze podczas, gdy prawda jest zupełnie inna i uważałem za swój obowiązek aby ją tu publicznie ujawnić, co niebawem jednoznacznie uczynię – przedstawiając fragment ciekawego dokumentu znajdującego się w moim posiadaniu. To mój moralny obowiązek i uczynię to po to, aby tacy jak niejaki J i paru jego kumpli z OWC stanowiących „rdzeń” wojskowej solidarności nie mieszali ludziom w głowach. Gdy to… Czytaj więcej »

Grzesiek
27 września, 2021 16:05
Reply to  Stefan

Stefan, Ryszard a co znaczyć będzie ta strona bez Ciebie? Dużo osób tu Ci tak pisało. Ja też ograniczyłem bardzo udzielanie się tu i w swoim zakładzie pracy. Straciłem wenę i motywację już dawno temu. Tak Ci napiszę, że od chyba drugiego przeczytanego postu pod nickiem Stefan wiedziałem, że to Ty, Ryszardzie. Wiem, wiem, że Twój ostatni komentarz był kierowany nie do mnie a do drugiego Grzegorza, ale mówię trzeba napisać. Ryszard – smutna jest ta nasza rzeczywistość. Oj, smutna. To jest po prostu dramat, jak pracownik Ron jest traktowany. Nawet na pisma centrali związkowych minister nie raczy odpisać. Jesteśmy… Czytaj więcej »

Stefan
30 września, 2021 07:48
Reply to  Grzesiek

Tak właśnie jest ale jakże dużo jest w tym naszej winy, bo jakże często my sami wzajemnie nie potrafimy się szanować…..

Ciekawy?
20 września, 2021 18:48
Reply to  Stefan

Ja ci podałem, co przekazał MON, czyli średnie wynagrodzenie ok. 4790 zł x 5% = 220 zł na etat i tyle MON gwarantuje podwyżki. I zawsze tak było i jest, że ten, co ma 2750 zł i ten co ma 3600 zł dostaną w różnej wysokości podwyżkę. I nie gorączkuj się, i mnie nie obrażaj – ja tylko przekazuję to, co usłyszałem, co przekazał Pełnomocnik. A ile będzie w realu, to się przekonamy niedługo. Otrzymałem również info, że w WOG Olsztyn Komendant wypłacił średnio po 700 zł na pracownika ron i resztę oszczędności przekaże w listopadzie. Musisz Stefan jeszcze dużo… Czytaj więcej »

Stefan
21 września, 2021 12:06
Reply to  Ciekawy?

Pieprzysz, Jasiu, jak zwykle.
Tylko tyle, bo mi się nie chce na te Twoje bzdety odpowiadać…

Grzesiek
21 września, 2021 13:24
Reply to  Ciekawy?

Zaraz, zaraz… nie ma automatycznej waloryzacji… jest tylko zwiększenie funduszy płac, więc sorry… w ogóle ten, kto ustala i w ogóle myśli nad podwyżkami % to jest h…em tak h…em. bo Ci, co mają gówno – gówno dostaną. Ci, co mają dużo, dostaną więcej. I sorry. Nie ma automatyzmu i waloryzacji, więc nawet nie myślcie o procentowym podziale. Też zaraz napiszecie o równaniu dysproporcji placowych. Ha ha nikt w mojej jw tych równań nie zobaczył w realu ale jase z naliczeń co roku uwalona kiedy tylko były podwyżki. Zz też będą – jak widzę – pięknie łatwić te pożal się… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
21 września, 2021 22:05
Reply to  Ciekawy?

Napisałeś: „Musisz Stefan jeszcze dużo zjeść kaszy i popić mlekiem, żeby się tego nauczyć, jak obchodzi się zakazy tych 3% ale mnie nie pytaj, tylko zapytaj Pana Komendanta. Ja np. z mojego doświadczenia wiem, że niektórzy pracodawcy płacili już w czerwcu jednorazówki ale nikt publicznie nie będzie się chwalił w jakiej JW.” Zapewne dotychczas nie trybisz, że są w naszym resorcie takie zakłady, w których 3/4 pracowników zarabia grosze ale mają 3% funduszu wynagrodzeń przeznaczone na nagrody, o których to pieniążkach zarówno Grześ, jak i paru innych wielokrotnie – jak są dzielone – pisali, jak i takie, w których zupełnie… Czytaj więcej »

CKaszanka
20 września, 2021 18:54
Reply to  Stefan

A czy czasami w zeszłym roku też swoje mądrości nie przekazywałeś, że nie będzie a potem podkuliłeś ogon a niejaki Jasiu pisał o 500 zł brutto podwyżki i było po 500 zł… To jest gość.
Chyba jesteś mało wiarygodny. Ja wolę bajkopisarza Jasia, bo jego wpisy się potwierdzają w 100%.

Stefan
21 września, 2021 12:09
Reply to  CKaszanka

OK – wolna wola.
Radzę – „to się z nim ożeń….”.
Będziesz miał go w domu na co dzień i od święta

Eric
22 września, 2021 06:19
Reply to  CKaszanka

Jasia wpisy się potwierdzały w 100%?! Haha, weź mnie nie rozśmieszaj…
Dużo bajek, mało konkretów u niego, jak zresztą cały jego związek…
Stefan więcej prawdziwych informacji przekazuje…
Pisze prawdę, dla nas brutalną, ale niestety – mówi, jak jest…
Nie oczekujmy kokosów… Nie w Monie…

Rozbawiony od ucha do ucha.
24 sierpnia, 2021 20:02
Reply to  Ciekawy?

Jagiełłowe napisali,że jest 4,4% podwyżki dla sfery budżetowej na 2022 r.
To chyba trzeba odtrąbić wielki sukces związków, bo przy 3000 zł płacy zasadniczej aż 120 zł podwyżki brutto. To ogromna kwota, która zasili nasze budżety domowe. Chyba, że MON da po 500 zł a 4,4% będzie dla tych z bardzo wysokimi stawkami.

Biedaki MONiaki
24 sierpnia, 2021 08:14
Fred
11 września, 2021 13:42
Reply to  jan

Aż miło popatrzyć na pracowników sądów i służby zdrowia. W swojej jw jak pytam kiedy prac wojska zaczną upominać się o swoje to pani przewodnicząca związków wzrusza tylko ramionami.

Stefan
12 września, 2021 18:56
Reply to  Fred

Fred – gdy się na przewodniczącą wybiera z reguły koleżankę z kadr, bo ona się zna…. to jednocześnie oddaje się taki związek w ręce pracodawcy, który zrobi wówczas co zechce a pytania typu – „co związek na to” są tyleż durne, co naiwne i złośliwe. Bo co to niby jest ten „Związek”?? To jakiś Bazyliszek? Skrzat?? Dobra Wróżka?? To przecież załoga danego zakładu pracy i gdyby doszło do sprawdzianu w rodzaju tego, do którego ja osobiście parę razy doprowadziłem, to okazałoby się wówczas, że ci, którzy chcą cokolwiek zrobić – są zupełnie sami. Przypomina mi się spotkanie, które swego czasu… Czytaj więcej »

Obserwator
12 września, 2021 06:55

Widzę, że ZPW Tarcza kroczy ścieżką NSZZPW. Brak aktualności od maja do tego praktycznie rozmowy wyłącznie o szczepieniach.
Związkowa Alternatywa zrzesza związki budżetówki, wyprowadza ludzi na ulicę stawia twarde warunki a tymczasem co się dzieje u nas? No, chyba niewiele poza żenującej treści pismami NSZZPW słanymi do premiera.
Przypominam Państwu, że z uwagi na rosnące ceny i gigantyczną inflację z miesiąca na miesiąc siła nabywcza naszych (nie wiem jak to nazwać) „wynagrodzeń” spada, czyli zarabiamy coraz mniej mimo stałej kwoty w przelewie.
Taka refleksja, oby niesłuszna i oby okazało się, że ostro negocjujecie i stąd brak aktywności tutaj. Pozdrawiam.

Genek
12 września, 2021 17:44
Reply to  Obserwator

Związki w wojsku już dawno umarły .

Stefan
12 września, 2021 18:46
Reply to  Obserwator

Zapewne obserwujesz tą naszą pracowniczą rzeczywistość ale pobieżnie i bezrefleksyjnie, bo chociaż przesłanki poniekąd słuszne – to wnioski nie w pełni trafione, gdyż: 1/ Ta Społeczna Alternatywa ani jakościowo, ani liczebnie żadnym ewenementem na związkowym polu nie jest a swoimi „działaniami” więcej robi medialnego szumu niż konkretnej i wymiernej roboty. Bo to, że jest kolejnym zz w ZUS skupiającym paru członkow i krzyczącym o sporze zbiorowym w tym zakładzie nie oznacza, że cokolwiek w ten sposób osiągnie, bo nie osiągnie. Ja osobiście w imieniu Sekcji Krajowej Pracowników Wojska Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego „Konfederacja Pracy” swego czasu wezwałem MON do sporu… Czytaj więcej »

bylyAdminLokalny
14 września, 2021 16:38

Piszę to z perspektywy informatyka (administratora) pracującego jako cywil. Wiem, że naszej grupie zawodowej jest wybitnie ciężko w tym betonie. Dla tego jeśli uważacie, że mało zarabiacie nie bójcie się szukać pracy w sektorze prywatnym. Serio nie wygląda to tak źle. Sam znalazłem sobie lepszą pracę zwolniłem się z tego woja i teraz jestem mega zadowolony. Zarabiam 8500 na rękę (mógłbym więcej, ale tyle też nie jest źle). przez 5 lat pracowałem w tym bałaganie mając nadzieję, że coś się zmieni. Niestety nic się nie zmieniło, wręcz przeciwnie nawet w naszych szeregach jest kumoterstwo i kolesiostwo. Pieniądze (premie) dostają tylko… Czytaj więcej »

Smarek
16 września, 2021 18:35

Pozdrawiam. Wchodzę na to forum tylko z ciekawości. Też pracowałem jako informatyk cywil w wojsku, zarabiałem 2300 na rękę. Oprócz pracy przy komputerze byłem fotografem, nosiłem meble z punktu A do B no i B do A co jakiś czas. Miałem być od wszystkiego i niczego… Szacunku 0 a wymagania kosmiczne od ludzi, którzy nie mają żadnego pojęcia o temacie. Też szybko bo z dnia na dzień znalazłem pracę i po kilku miesiącach od zmiany jestem usatysfakcjonowany. Kasa 2 razy większa,ludzie myślący, stresu mniej i mną porucznik, który nie ogarnia nie dyryguje. Najgorsze co wspominam to nepotyzm ale cóż, córeczka… Czytaj więcej »

Pracownik
20 września, 2021 13:55

A skoro znamy minimalną krajową na przyszły rok, to czy można by wprowadzić zmian w PUZP?
Tak, aby podstawy były w miarę sensowne?

Stefan
22 września, 2021 10:02
Reply to  Pracownik

Witaj. Żadnych zmian w PUZP nie będzie, bo resort tego nie chce od lat, nie reagując na postulaty strony społecznej Co do tego wieszczonego tu „sukcesu” Solidarności w rzekomych jej rozmowach z ministrem on, w wyniku których – rzekomo – nasze zasadnicze mają wzrosnąć o ponad 200 zł, to dla porównania podaję wyliczenia waloryzacji rent i emerytur w roku przyszłym: Jak wylicza „Super Express” na podstawie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, najniższa emerytura w 2022 r. może wzrosnąć o ok. 100 zł miesięcznie, a średnia nawet o ok. 200 zł miesięcznie. „Najwięcej zyskają bogatsi emeryci, na konta których z ZUS… Czytaj więcej »

Anna
22 września, 2021 13:02
Reply to  Pracownik

Zgadzam się, nasza bazowa to 1300 zł a minimalna zaraz 3000 zł. Masakra.

Stefan
22 września, 2021 12:57

I wiadomość z ostatniej chwili, która zapewne ucieszy, zwłaszcza funkcjonariuszy i pracowników KSC Biuro Prasowe OPZZ Komunikat w sprawie funduszu motywacyjnego w sferze budżetowej 22 wrzesień 2021 r. Nacisk OPZZ na rząd w sprawie wyższych płac daje wymierne efekty.  Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego wiceminister finansów zapowiedział nowelizację ustawy budżetowej na rok 2021 i zwiększenie funduszu motywacyjnego dla pracowników państwowej sfery budżetowej. W rezultacie do pracowników trafi około 2,7 mld zł, a środki te będą mogły być wykorzystane w 2021 i 2022 r. To cieszy, ale OPZZ nie ustaje w wysiłkach na rzecz jeszcze większego wzrostu wynagrodzeń w sferze finansów… Czytaj więcej »

Admin
23 września, 2021 14:39
Reply to  Stefan

Tekst brzmi tak, jak pod linkiem: https://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/komunikat-w-sprawie-funduszu-motywacyjnego-w-sferze-budzetowej i nie wiem, Ryszardzie, dlaczego identyfikujesz te działanie tylko w kierunku funkcjonariuszy i pracowników KSC?! Napisałeś też: „No tak – 2,7 mld zł. więcej ale co z tego dla nas – pracowników resortu on opłacanych z PUZP czyli tzw. “niemnożnikowców”?? CAŁE NIC ??” Tak, jakbyś nie wiedział, że pracownicy resortu on opłacani z PUZP czyli tzw. niemnożnikowi pracownicy też są zaliczani do sfery budżetowej i dla nich też wynagrodzenia są określane w ustawie budżetowej. Zatem TAK, pracownicy niemnożnikowi też dostaną te kwoty środków a mianowicie te 6%, o których to środkach napisano w… Czytaj więcej »

Stefan
23 września, 2021 16:49
Reply to  ZARZĄD

Dlatego, ze jestem zwolennikiem jasnego, jednoznacznego i zrozumiałego dla wszystkich stawiania sprawy A postawiono ją -jasno? -jednoznacznie? -ZROZUMIALE?? Wg mnie nie i zarówno z tych wszystkich komunikatów jak i powyższego Twojego pisania a i z zamieszczonej przez Ciebie informacji niewielu lub zgola nikt tego nie zrozumie 1/ co to jest bowiem tzw fundusz motywacyjny?? Mamy taki jako pracownicy niemnoznikowi?? Jezeli tak to co to jest?? -czy fundusz premiowy?? -czy fundusz nagrodowy?? Czy moze obydwa te fundusze lacznie??? Jestes w stanie podac gdzie jest definicja ”funduszu motywacyjnego” którym posluguje sie rzad w wydanym komunikacie?? Zapoznałem sie z funduszem motywacyjnym i wiem… Czytaj więcej »

Admin
23 września, 2021 19:01
Reply to  Stefan

Napisałem tylko, że: „i nie wiem, Ryszardzie, dlaczego identyfikujesz te działanie tylko w kierunku funkcjonariuszy i pracowników KSC?!” oraz „Tak, jakbyś nie wiedział, że pracownicy resortu on opłacani z PUZP czyli tzw. niemnożnikowi pracownicy też są zaliczani do sfery budżetowej i dla nich też wynagrodzenia są określane w ustawie budżetowej. Zatem TAK, pracownicy niemnożnikowi też dostaną te kwoty środków a mianowicie te 6%, o których to środkach napisano w komunikacie OPZZ, jak również jest mowa w informacji z posiedzenia Rządu, o czym poniższy link mówi:” a Ty mnie zalałeś mnóstwem pytań i wątpliwości, jakbym był wszechwiedzący w zakresie poczynań tego… Czytaj więcej »

Stefan
24 września, 2021 10:03
Reply to  ZARZĄD

W nic Ciebie nie wciągam i nie żądam od Ciebie odpowiedz,i gdyż wychodzi na to, że w tej całej mocno zagmatwanej sprawie – jesteś tak samo zorientowany, jak ja i tysiące innych…. Po to jednak mamy władze krajowe, aby to one dążyły do wyjaśnienia „morza” wątpliwosci w tej ważnej dla ludzi sprawie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oto rządzący zastosowali w odniesieniu do budżetówki mistrzowską sztuczkę polegającą na odwróceniu uwagi kilkusettysięcznej wielkiej grupy pracowniczej od istoty problemu naszych płac…. My zaczniemy dywagować nad podziałem tej kasy z jakiegoś „funduszu motywacyjnego”, zapominając o jedności w domaganiu się godziwych wynagrodzeń. No,… Czytaj więcej »

198
0
Would love your thoughts, please comment.x