Skip to main content

Jednak protest…

By 1 października, 2021Aktualności

W dniu 1 października 2021 r. w trakcie spotkania przedstawicieli organizacji Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zrzeszających pracowników państwowej sfery budżetowej podjęta została jednogłośnie decyzja o organizacji protestu w dniu 9 października 2021 r. o godzinie 11.00 pod siedzibą Ministerstwa Pracy.

My z pewnością tam będziemy!

Jeżeli i Ty nie zgadzasz się z działaniami podejmowanymi obecnie przez rządzących i Ministra Obrony Narodowej wobec cywilnych pracowników ron w zakresie:

  • obniżania środków na wynagradzania;
  • kształtowania wynagrodzeń na stanowiskach, w tym różnicowania pracowników pod względem wynagrodzeń na tożsamych stanowiskach i w tożsamych zakładach pracy;
  • zatrudniania nowych pracowników kosztem pozostających w zatrudnieniu;
  • braku dialogu Ministra Obrony Narodowej ze stroną społeczną od początku objęcia funkcji ministra, w tym nie podejmowaniem żadnych negocjacji w sprawie zmian w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy,

masz okazję to wyrazić i  zamanifestować razem z nami! (MK)

4.6 14 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
72 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz M.
1 października, 2021 17:01

Jest krok w dobrą stronę.
Co prawda pozostało bardzo mało czasu na organizację tego przedsięwzięcia ale warto spróbować.
Pytanie tylko, czy – jako pracownicy RON – podołamy wyzwaniu i w jak licznym gronie się tam spotkamy?

Stefan
1 października, 2021 18:58
Reply to  Grzegorz M.

Piszesz – „krok w dobrą stronę”
Czyżby??

Kaszana
1 października, 2021 20:39
Reply to  Grzegorz M.

Kto robi protest w sobotę. Tylko OPZZ jak nikogo nie będzie w Ministerstwie Pracy. To tak samo, jak grać na stadionie bez kibiców.
To pokazuje bezradność i słabość związku.

Eric
2 października, 2021 06:41
Reply to  Kaszana

Czepiasz się, że sobota… Ludziom nie dogodzi… Powiedz, że nie chce CI się jechać a nie się czepiasz dnia… Takich marud nie potrzeba… Nie chcesz, nie jedź, tylko potem nie narzekaj…
Ja byłem 3 lata temu, nie było nas aż tak dużo z Tarczy, ale chwała tym, co byli, nie marudzili tak jak ty. Najlepiej oglądać się na innych a samemu w domu siedzieć…
Myślę p. Marku, że tym razem uda się zorganizować większą grupę.

Stefan
3 października, 2021 09:32
Reply to  Eric

Eric napisał cyt.: „Ja byłem 3 lata temu, nie było nas aż tak dużo z Tarczy, ale chwała tym, co byli, nie marudzili tak jak ty. Najlepiej oglądać się na innych a samemu w domu siedzieć…” Zgoda, Eric – tak było, jak piszesz i szacun wielki dla Ciebie. Chodzi jednak nie o odfajkowanie sprawy dla świętego spokoju – po to jedynie, aby media przez 1-2 dni miały o czym pisać i mówić a zupełnie o co innego. Mianowicie, o efekty tych naszych działań. Więc przyjrzyjmy się tym zamiarom i zapytajmy: -czy termin na taką pikietę jest właściwy w aktualnie istniejącej… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Grzesiek
4 października, 2021 11:53
Reply to  Eric

Ja teraz nie pojadę. Byłem na ostatnim proteście.
Urodziło mi się dziecko i nie da rady. Aaaa i tak będę ukarany przez zz, bo mi dziecko przyszło na świat… i odbieram to, co ustawowo mi się należy. Każdy wie, o co chodzi z zainteresowanych tym tematem.

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
4 października, 2021 16:07
Reply to  Grzesiek

Grześ – gratulacje wielkie.
No teraz to będziesz musiał w domu pomagać.
Jeszcze raz gratulacje, chłopie….

Szwagro
2 października, 2021 20:54
Reply to  Kaszana

Dokładnie, kto protestuje w sobotę.
Proponuję zrobić protest w Boże Narodzenie albo Wielkanoc, wtedy na pewno będzie efekt. Czas zacząć uczyć się od innych grup i zablokować W-we w tygodniu. Ale my zawsze grzecznie, cicho, może coś skapnie z pańszczyźnianego stołu.
Takim sposobem zawsze będziemy w 4 litery kopani.

Eric
3 października, 2021 06:52
Reply to  Szwagro

W tygodniu znowu tez by wam nie pasowało, bo dzień wolny trzeba wziąść…

Maciej
7 października, 2021 19:28
Reply to  Eric

Nie jestem członkiem żadnych związków. Ale… zawsze pojadę i będę uczestnikiem protestu Pracowników RON. Ale tylko tego, naszego protestu.
Byłem za czasów Szczygło, będę i teraz, jeśli to będzie tylko NASZ protest.

Grzegorz M.
8 października, 2021 08:04
Reply to  Maciej

Macieju.
Nie wiem czy dobrze odbieram Twoją wypowiedź.
Czy Ty uważasz, że ten protest nie jest NASZ tzn. Pracowników RON?

Maciek
8 października, 2021 19:37
Reply to  Grzegorz M.

To jest protest budżetówki w rozumieniu ogólnym.
My, pracownicy RON jesteśmy na tyle dużą grupą, że stać nas na własny protest.
I wtedy będę na 100%.
Tak było wiele lat temu.

jan
3 października, 2021 10:07
Reply to  Szwagro

Szwagro , popieram, masz rację , dowodzący rozmawiają tylko z rozrabiakami. Sprawdzone.

Danusia
4 października, 2021 07:43
Reply to  Szwagro

ZUS już ma wywalczone 300 zł a dalej walczą i w nie soboty, czy święta. Trzeba jasno pron powiedzieć panowie Prezesi, czy szefowie 7 związków albo wszyscy na ulice albo dostaniecie ochłapy. I wtedy związki zawodowe zobaczą ilu nas jest tych co chcą podwyżki i ilu popiera działania związków.

Last edited 2 lat temu by Danusia
Stefan
4 października, 2021 16:30
Reply to  Danusia

Zgoda – to właśnie byłoby działanie w dobrym kierunku… I nie pod ministerstwem, które nic nam nie da a pod URM obok białego miasteczka powinno wyrosnąć nasze – zielone Miasteczko pracowników naszego resortu, nie danego związku czy związków. Związki – wspólnie i w porozumieniu powinny to nasze niezadowolenie propagandowo i organizacyjnie poukładać. Jakim problemem było, aby – podobnie, jak w przypadku pracowników służby zdrowia – uzyskać zezwolenie na rozbicie paru zielonych namiotów i zapewnić stosowną oprawę propagandową?? Marzy mi się, że choć raz. Choć raz jeden ujrzę i będę uczestniczył w czymś, co jest: – wspólne, – nasze, – pracownicze…… Czytaj więcej »

Admin
5 października, 2021 13:59
Reply to  Stefan

W dniu dzisiejszym na stronie NSZZ Pracowników Wojska ukazał się poniższy komunikat: Protest w dniu 09 października 2021 r. Pomimo rosnącej inflacji, oraz wzrostu kosztów utrzymania, Rząd odrzucił propozycje związkową o podwyższeniu wynagrodzeń w sferze budżetowej o 12%. Propozycja Rządu o wzroście płac jedynie o 4,4% i w dodatku wg niejasnych kryteriów , zmusza nas do zamanifestowania niezadowolenia poprzez uczestniczenie w marszu protestacyjnym organizowanym przez OPZZ w dniu 09 października b.r. w Warszawie. – do godz. 11.00 przybycie uczestników na Pl. Trzech Krzyży zbiórka przy kościele św. Aleksandra (oczekuje sekretariat ZG) . Autokary podwożą uczestników w okolice zbiórki po czym… Czytaj więcej »

Stefan
5 października, 2021 16:10
Reply to  ZARZĄD

Napisałeś: Tak więc Twoje, Ryszardzie cyt.: “Co z tego wyszło? Wyszło jak zwykle…” już się nie sprawdziło. Oczywiście, że się sprawdziło…. Dlatego, że pisząc cyt.: „Co do tego planowanego przez OPZZ protestu… Miał być we wrześniu. Miał być wspólnym protestem 3 central związkowych. Na FZZ – śladu takiego protestu nie ma. Solidarność będzie protestowała…. w Luksemburgu…. Co z tego wyszło?? Wyszło jak zwykle….” napisałem prawdę i tylko prawdę….. Jeszcze przed chwilą zajrzałem zarówno na stronę FZZ jak i Solidarności i śladu wspólnych z OPZZ działań tam nie ma. Jeżeli nie ma ich na 3 dni przed zaplanowanym protestem to oczywiste,… Czytaj więcej »

Admin
5 października, 2021 18:32
Reply to  Stefan

Ryszardzie, już dwa miesiące temu NSZZ PW deklarował udział w manifestacji i mogę Ci zaręczyć, że była to manifestacja OPZZ. Nic nie trzeba temu Związkowi proponować, gdyż ma on swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w organizacji tego typu działań i z pewnością tam, gdzie Ty nawet przy zdrowych zmysłach nie uwierzysz… myślę, że oni będą w stanie zorganizować zbiorowy transport skąd tylko będzie potrzeba. Oczywiście, że mogą skorzystać z przewozów, które są organizowane przez regionalne struktury OPZZ ale również korzystają z transportu organizowanego przez organizacje naszego Związku! I myślę, że w tym zakresie nie musisz się martwić, bo w NSZZ PW funkcjonują… Czytaj więcej »

Ryszard
6 października, 2021 17:40
Reply to  ZARZĄD

Cieszy mnie Twój optymizm ale go nie podzielam, ponieważ nie tylko ja jeden mam wrażenie, że cała impreza jest organizowana z dnia na dzień i na przysłowiowym kolanie. Jednak to dobrze, że NSZZ PW się konkretnie włączy w to przedsięwzięcie, gdyż wszyscy się przekonają, że w sytuacjach walki o interesy pracowników – mówimy jednym głosem. To jednak w moim przekonaniu zbyt mało, aby mówić o osiągnięciu konkretnego sukcesu, gdyż jednorazowa akcja – w dodatku nie np. na Klonowej, czy Niepodległości – nie skłoni kierownictwa resortu do wysupłania dodatkowych środków na nasze podwyżki. Może jednak stanie się zaczątkiem wspólnego działania? Kto… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Ryszard
Grzegorz M.
5 października, 2021 16:31
Reply to  ZARZĄD

Marku i takich informacji oczekujemy.
Cieszę się, że również ten Związek dołączy do protestu.
Jest bowiem nadzieja, że w końcu doczekamy się, iż związki zawodowe działające w RON staną na wysokości zadania i będą działać wspólnie w interesie wszystkich pracowników RON.
Może za tym przykładem pójdą pozostałe związki i dołączą również do manifestacji???

Grzesiek
7 października, 2021 15:52
Reply to  Grzegorz M.

Myślę, że nie zmieni się w tej kwestii dużo.
Co roku na jakiś aspekt naszej rzeczywistości mamy nadzieję, że coś się zmieni… i co roku jest: Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Nie oszukujmy się.
Choć i teraz chciałbym się mylić. Już raz, czy dwa nie sprawdziło się to, co pisałem.tak czy siak – cywil będzie gonił minimalną i tyle w temacie.szary pracownik…

STEFAN
8 października, 2021 10:19
Reply to  Grzesiek

Tak dokładnie Grześ będzie. Ja jestem stary i miejsca pracy już nie zmienię ale młodym się dziwię….. Jeżeli macie możliwości innej pracy, to z tego korzystajcie, bo ta wojskowa bylejakość i finansowa stagnacja doprowadzi Was do tego, do czego doprowadziła dziesiątki tysięcy obecnych emerytów, którym życie upłynęło w pracy w resorcie. Nie mogąc wyżyć ze swoich biednych emerytur, czy rent – proszą o zasiłki z socjalu …. Tyle się dorobicie… nerwicy, lekceważenia i nędzy… Jeżeli więc ktokolwiek ma inne możliwości, niech się ani chwili nie zastanawia i usiłuje zmienić to swoje życie, bo tu – gdzie jesteście – nic się… Czytaj więcej »

PIotr
5 października, 2021 14:10

Dobrze byłoby nagłośnić ten nasz protest w mediach, internecie, gdzie się da.

Krzysztof
5 października, 2021 15:47

Nareszcie RAZEM.

Paweł
7 października, 2021 10:29

Sobota to z jednej strony dobry pomysł ludzie nie będą musieli brać dnia wolnego żeby pojechać na protest a w tygoniu już trzeba niektórzy mogą już go nie mieć inni nie chcą go stracić to zrozumiałe ale w tygodniu zapewne lepiej by to wybrzmiało

nieemeryt
10 października, 2021 07:57

Dopóki prawo zezwala na zatrudnianie nieskażonych pracą emerytów wojskowych, dopóty nie ma szans na godziwe zarobki PRON.
Nikt nie będzie traktował pracowników na poważnie patrząc przez pryzmat panów, którzy przychodzą do pracy poczytać gazety i poopowiadać sobie jak to było kiedyś…

jan
10 października, 2021 08:53
Reply to  nieemeryt

grzeszysz chłopcze, są instytucje w wojsku , które by nie istniały gdyby nie „nieskażeni
pracą emeryci wojskowi” wiem , co mówię

nieemeryt
10 października, 2021 09:56
Reply to  jan

wiem, wiem, codziennie, to słyszę jakimi to fachowcami jesteście, wy emerytowani specjaliści…
A jak, ekonomicznie wytłumaczysz janie, podwójne dojenie państwa, nie jest ci wstyd?
Naprawdę uważasz, że to Ci się należy?
Możesz spojrzeć w oczy ludziom, którzy za to, co Ty dostajesz, żeby się tylko nie nudzić, muszą przeżyć?

jan
10 października, 2021 18:31
Reply to  nieemeryt

dlaczego obrażasz innych ludzi nie znając ich, nie mając pojęcia z kim piszesz.
A ludziom spoglądam codziennie w oczy i wiesz co, to oni przychodzą do mnie i chcą się czegoś „merytorycznego” nauczyć.
I jeszcze jedno, są ludzie, których poproszono o pracę w tej instytucji, a nie pchali się do niej.
I naucz się szanować i słuchać wszystkich ludzi, a wnioski to sobie wyciągaj sam.
Ucz się na błędach innych, bo swoje drogo kosztują. pozdr.

Toja
11 października, 2021 06:46
Reply to  jan

Takie bajki kolego to możesz opowiadać w rodzinie może to ktoś łyknie, a nie pracownikom z wieloletnim stażem.
My znamy wasze umiejętności i w jaki sposób sobie załatwiacie posadki…

STEFAN
11 października, 2021 14:20
Reply to  Toja

Rozumiem, że i ty tak właśnie sobie posadkę załatwiłeś??
No, bo jak się to stało, że cię w ogóle przyjęto i utrzymałeś się w tym „bałaganie” przez wiele lat?

Toja
13 października, 2021 06:57
Reply to  STEFAN

Przyjęto bo miałem wyuczony zawód. Na szczęście było to stanowisko, na które nie było chętnych emerytów wojskowych, bo trzeba było posiadać odpowiednie wykształcenie i umiejętności a nie tylko 8 klas…

STEFAN
14 października, 2021 00:31
Reply to  Toja

Nieprawda
Było to stanowisko: pomocnicze, robotnicze lub obsługi.
Takie właśnie, na którym wystarczy te 8 klas
Co zaś do tego dokształcania…
Ja z kolei pamiętam, jak kazano cywilom – magazynierom uzyskać wykształcenie średnie i jak je wówczas w wieczorówkach robili, nie podchodząc do matury, bo i tak by jej nie zdali.
No, ale średnie już było i zapewne to jest to „odpowiednie wykształcenie i umiejętności”…
Że też tej fachowości i wykształcenia nie doceniono i nie wyznaczono na stanowisko kierownicze…
Pech po prostu i jawna niesprawiedliwość.
Stąd zapewne ta zapiekła zawiść…

Grzesiek
15 października, 2021 10:09
Reply to  Toja

To skoro taka alfa i omega jesteś, to co tu robisz??
Co robisz w Mon…? Za te ochłapy??

Toja
18 października, 2021 10:31
Reply to  Grzesiek

A co cię to obchodzi? Co ty jesteś ksiądz żeby Ci się spowiadać?

To ja
13 października, 2021 21:17
Reply to  Toja

Może kolego zacznij używać innego nicka?

Toja
15 października, 2021 06:02
Reply to  To ja

Kolego tego nicka używam od początku istnienia tej strony…

STEFAN
11 października, 2021 08:55
Reply to  nieemeryt

Uprawiasz tu kolego debilną propagandę, nie mającą w dodatku żadnego uzasadnienia w realiach. Ponieważ na pracowniczych forach jest was kilku albo tylko jeden w paru osobach na tych forach się wypowiadających – kilka słów z mojej strony… 1/ Gdyby ci wojskowi emeryci – obecni pracownicy resortu mieli podobne do twoich zapatrywania, to człowieku życia byś w tym wojsku nie miał… To, że bredzisz i kopany nie jesteś, świadczy o tym, że tacy jak ty są totalnie lekceważeni. A może wiesz dlaczego?? 2/ Tam, gdzie ja pracuję oprócz tych wrednych i niekumatych emerytów wojskowych, z których wielu ma emerytury niepełne, bo… Czytaj więcej »

Jasiu.
11 października, 2021 17:12
Reply to  STEFAN

Stefan, pozwolę Cię poinformować, że to nie są moje wpisy, ani nikogo z „S”. Komuś bardzo zależy na skłóceniu mnie z Tarczą.
Ja nic nie mam do emerytów wojskowych, czy cywilnych. Niech sobie pracują, ile chcą i ile będą mieli sił. Pozdrawiam. Jasiu.

Toja
13 października, 2021 09:02
Reply to  STEFAN

1.A że niby czemu? Pewnie ze względu na te same znajomości dzięki którym załatwili sobie pracę. 2.A czemu adekwatna sytuacja nie jest wobec pracowników, oni nie maja możliwości powrotu na stanowisko gdy przejdą na emeryturę… 3.Raczej wyczekali bo pracą bym tego nie nazwał, zresztą podobno ŻZ służy… 4.Ciekawe tylko dlaczego emeryci pchają się na stanowiska gdzie jest wymagane tylko wykształcenie średnie i nic więcej, notabene te średnie robili zaocznie w szkołach rolniczych gdy poszła fama że aby zostać i awansować takie minimum będzie wymagane. Ja pamiętam jak 80% stanu zapisywało się do takich szkół bo byli po podstawówce lub max… Czytaj więcej »

STEFAN
13 października, 2021 23:46
Reply to  Toja

”na koniec gratuluję panu przewodniczącemu Tarczy takich członków którzy straszą osoby mające inne zdanie jakimiś negatywnymi opiniami. Na szczęście w 1RBLog nie ma pan Ryszard vel Stefan itd. nic do gadania oprócz straszenia na forum co nawet jest zabawne…” Panie Toja. Zabawne jest to, co pan tu wypisuje… Jest pan kolejnym, którego „straszę”. Otóż nie straszę a informuję, że więcej zgody Związku na zatrudnianie ZUS-owskich emerytów nie będzie. I niech pan głupa nie pali, bo powinien pan wiedzieć, że ilość tych osób po 60-tce, które – pobierając ZUS-owskie emerytury – nadal pracują lub chcą po uzyskaniu emerytury pracować jest już… Czytaj więcej »

Toja
15 października, 2021 22:00
Reply to  STEFAN

Bo ktoś musi coś robić, ponieważ na emerytów wojskowych nie ma co liczyć…

Stefan
17 października, 2021 00:44
Reply to  Toja

I niby co takiego robicie??
Plujecie na tych emerytów wojskowych??

No tak – bo to bezpieczne….
Z pracy za to nie zwolnią i nogi nie podstawią.
Może jeszcze nagrodę dadzą….

Gdy się rozglądam, to paru tych emerytów wojskowych dostrzegam i to takich, którzy nadstawiając d….y od lat wszędzie, gdzie tylko mogą – biją się o innych, nie patrząc czy emerytami są, czy nie.

Nie poznałem za to ani jednego nie-emeryta, który byłby w stanie z determinacją walczyć o innych. Jeżeli takiego znasz, to nam go tu przedstaw. Chętnie zapoznamy się z jego dokonaniami.

STEFAN
12 października, 2021 11:57
Reply to  nieemeryt

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 27 lutego 2004 r.w sprawie stanowisk pracy związanych z obronnością kraju. Na podstawie art. 119 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750) zarządza się, co następuje: § 1. Rozporządzenie określa stanowiska pracy związane z obronnością kraju, na które w pierwszej kolejności wyznacza się byłych żołnierzy zawodowych, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. § 2. 1. Stanowiskami pracy związanymi z obronnością kraju są stanowiska, na których zakres czynności pracownika obejmuje… Czytaj więcej »

STEFAN
14 października, 2021 00:15
Reply to  nieemeryt

’’A jak, ekonomicznie wytłumaczysz janie, podwójne dojenie państwa, nie jest ci wstyd? Naprawdę uważasz, że to Ci się należy? Możesz spojrzeć w oczy ludziom, którzy za to, co Ty dostajesz, żeby się tylko nie nudzić, muszą przeżyć?” Rozumiem, że jesteś ten nie – emeryt… Więc się ciesz…. Kiedyś jednak nadejdzie czas, że będzesz mógł nim zostać i co?? Udasz się z uniżona prośbą aby nadal w resorcie pracować? A może po prostu nie przejdziesz na emeryturę, aby nadal pracując ją sobie powiększyć? A tobie nie jest wstyd pisać to, co piszesz?? Zabrał ci ktoś z tych wojskowych emerytów chociaż jeden… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by STEFAN
Arkadiusz
10 października, 2021 11:01
Reply to  nieemeryt

Niestety

olo
11 października, 2021 12:37
Reply to  nieemeryt

SWIETE SŁOWA

Marek Kazimierczak
10 października, 2021 09:01

Chciałbym podziękować Wszystkim Pracownikom resortu obrony narodowej, którzy w dniu 9.10.2021 r. uczestniczyli w manifestacji na Nowogrodzkiej w stolicy. Nasze, TARCZY barwy są znane w środowisku OPZZ, natomiast nie tylko trójkolorowe barwy flag NSZZ Pracowników Wojska dodały większego kolorytu i zróżnicowania w domaganiu się tego, co Pracownikom ron się po prostu należy. Oczywiście, zawsze mogło nas być więcej, bo reprezentujemy ponad 45 tysięczną grupę zawodową ale myślę, że akurat wczoraj nie o to chodziło. Dobrze wykonaliśmy swoją pracę, przypominając rządzącym o cywilnych pracownikach wojska i mam nadzieję, że w najbliższym czasie zrobimy razem kolejne kroki do bardziej zdecydowanych działań w… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
10 października, 2021 10:44

Marku, gratuluję mocnego wystąpienia. Również głos kol. Doroty był trafny i rzeczowy.
Cieszę się, że wspólnie z Panem Zenonem doszło do wspólnego działania. Niezależnie od tego, czy było to zaplanowane czy nie – jest to zdecydowany krok naprzód dla pracowników RON.
Liczę, że pozostali reprezentanci wkrótce dołączą i zabiorą głos w sprawie, dzięki czemu poprzez jedność związkową zwiększy się siła oddziaływania na decydentów w MON.
Pozdrawiam.

STEFAN
11 października, 2021 09:08
Reply to  Grzegorz M.

Grześ – całkowicie Ciebie popieram. Zgadzam się także z poglądem Marka, że trzeba nadal zmierzać wspólnie, bazując na tym, co wczoraj zaczęło się kształtować. Chociaż pokazywano nas – pracowników resortu jedynie przez chwilę, każdy mógł zobaczyć, że staliśmy tam wspólnie a związkowe sztandary się wymieszały, jako widoczny znak wspólnoty naszych dążeń. Mogę więc napisać, że spełniło się niejako moje marzenie o wspólnocie ruchu związkowego w resorcie a zwłaszcza o wspólnym działaniu z najliczniejszym w tym resorcie związkiem zawodowym. Niech to nie będzie jedynie marzeniem a zaczątkiem wspólnego ścisłego działania, w którym każdy wniesie to, co ma najcenniejszego. Jedynie wówczas może… Czytaj więcej »

Genek
12 października, 2021 09:12
Reply to  STEFAN

Niestety, już nikt nie pamięta o tym proteście a większość społeczeństwa nawet nie wie, że się taki odbył.

STEFAN
12 października, 2021 11:28
Reply to  Genek

To prawda ale zastanów się, kogo – oprócz nas, pracowników resortu on i naszych rodzin – obchodzi nasza sytuacja materialna a zwłaszcza nasze wynagrodzenia?? Nie obchodzą nikogo…. Założę się, że gdyby o naszym proteście szerzej rozpisałyby się media, to komentarze pod takimi artykułami byłyby dla nas powalające. Tak już nie raz bywało. Ten protest był jednak bardzo potrzebny. Z wielu względów ale wykładu niema tu co robić. Ci, co tam byli zrobili bardzo dużo, lecz to dopiero początek. Proponuję na dziś przesłać galerię zdjęć z tego protestu wszystkim posłom – członkom Sejmowej Komisji ON z krótkim pytaniem: CO ZAMIERZACIE Z… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by STEFAN
STEFAN
11 października, 2021 14:26
Reply to  Grzegorz M.

Zarówno to zdjęcie, jak i parę innych mówi więcej niż całe potoki słów.
https://www.facebook.com/nszzpw/photos/pcb.4291964137583130/4291961087583435/?type=3&theater
Należy teraz iść za ciosem, bo czas ucieka.

Jasiu
12 października, 2021 10:24
Reply to  STEFAN

Stefan, lepiej by było abyście pokazali się w całości. Robicie zdjęcia jak TVN. Pokażcie ile było naprawdę tych „normalnych”, co im zależy na podwyżkach. Niech zobaczą siłę związków zawodowych w RON. Ile Pan Zenon i Pan Marek przywieźli swoich członków, było was chociaż 100 członków. Nie uważacie, że to porażka związków. Proszę nie odbierać tego jako atak na związki, tylko chce pokazać ile tak naprawdę pron popiera związki… I tacy pron, którzy poświęcili swój wolny czas powinni dostać tylko podwyżki. Nas tam nie było, bo nie wolno nam strajkować z OPZZ, czy FZZ… Gorzkie żale w/s braku demonstrantów z „S”… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Admin
13 października, 2021 22:01
Reply to  Jasiu

Jasiu, napisałeś:
„Nas tam nie było, bo nie wolno nam strajkować z OPZZ, czy FZZ…”
Ale my w sobotę nie strajkowaliśmy, tylko protestowaliśmy, więc mogliście przyjść. 🙂

Wiem, zaraz powiesz, że się przejęzyczyłeś i chodziło Ci o demonstrowanie.
Zatem powiedz mi, dlaczego „Solidarność” z sądów mogła być a Wy nie… 🙁

Ciekawy?
16 października, 2021 06:27
Reply to  ZARZĄD

Bo dwa tygodnie po was mamy demonstracje.
I teraz masz odpowiedź, czemu nas nie było w dniu 9 października.

Stefan
16 października, 2021 23:25
Reply to  Ciekawy?

„Bo dwa tygodnie po was mamy demonstracje.
I teraz masz odpowiedź, czemu nas nie było w dniu 9 października.”

….wno prawda Jasiu….
Żadnej demonstracji nie macie bo nie chcecie Do Brukseli jedziecie mając pracowników budżetówki w …..”poszanowaniu”

Napisz lepiej o tym, jak załatwiliście pracowników sądów podpisując porozumienie poza plecami protestujących. Porozumienie, które im nic – poza tym, co daje władza – nie dało.
Aby uświadomić do czego jesteście zdolni, odsyłam np. do tej informacji:
https://wyborcza.biz/biznes/7,159911,27651082,rzad-zignorowal-pracownikow-w-nocy-podpisal-porozumienie-tylko.html?disableRedirects=true

Jasiu
17 października, 2021 07:31
Reply to  Stefan

I co teraz jak wyglądasz pisząc że Głowno prawda że będzie demonstracja.Czytajacy twoje wpist coraz bardziej się utwierdzają że ty robisz tu wielki zamęt a tak naprawdę to wiesz tyle co masz w tyle
..Nie ośmieszaj się lotniku.

Stefan
19 października, 2021 20:08
Reply to  Jasiu

Powtórzę
.wno prawda Jasiu….
Żadnej demonstracji nie macie bo nie chcecie Do Brukseli jedziecie mając pracowników budżetówki w …..”poszanowaniu”
To oczywiscie prawda, gdyż Solidarność jako całość ma gdzieś protest w obronie pracowników budżetówki licząc na to, że zostanie przyjęty jej sztandarowy projekt emerytur stażowych.
No to proszę.
Cała prawda o tym planowanym proteście jest tu:
https://www.facebook.com/MOZSOLIDARNOSCPCMON/photos/a.125708282990601/219011483660280/?type=3&theater
Kto ten protest organizuje?
Kto doszedł „na przyczepkę”??
Co z tego będzie??
Na koniec – to ilu was tam się zjawi?? 2, 3, 5-ciu??
No ale próbujcie, bo niewiele dotychczas zwojowaliście…

Jasiu.
16 października, 2021 16:18
Reply to  ZARZĄD

A co konia obchodzi, że wóz się obala.
Co mnie obchodzą jacyś członkowie z „S” z sądu. Oni brali udział w jakimś proteście pracowników MON. Niektórzy idą razem z diabłem za rękę a niektórzy nie zapominają kim był kiedyś OPZZ.
Tak osobiście, to wystąpienie Marku z ledwością na 3. Bardzo mało argumentów i ta „ściągawka” w ręku. Zobaczymy, ile będzie tych „Krzykaczy” z Solidarności.

Admin
16 października, 2021 20:12
Reply to  Jasiu.

W przeciwieństwie do Was, zawsze mieliśmy coś do powiedzenia i nie były to zazwyczaj powtarzane slogany.
Według stanu na dzień 9 października 2021 r. – 1370 dni urzędowania Ministra Błaszczaka bez prowadzenia negocjacji nad PUZP, czy 2162 dni bez spotkania Ministra Obrony Narodowej z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi to dla Ciebie jeszcze mało argumentów?!
Ściągawka w ręku? Te wartości znam na pamięć: 72%, 79%, czy 87% w przypadku minimalnej płacy… czy inne wskaźniki. Ale o tym już niebawem w następnej aktualności. 🙂

Obserwator.
17 października, 2021 16:02
Reply to  ZARZĄD

I co dają te przypomniane liczby? Czyżby Minister ON miał się wystraszyć Tarczy, czy NSZZ PW.
Od 9 stycznia 2018 r. się nie spotkał i się nie spotka. Po prostu, jak tu większość zauważyła a macie tyle do powiedzenia wszystkie 7 związków i tak się z wami liczą, czyli ze związkowcami, że dostaniecie po 150 zł podwyżki. Śmiech na sali.

Stefan
19 października, 2021 10:38
Reply to  Obserwator.

Obserwator – nie „dostaniecie” a „dostaniemy”. No, chyba, że tacy „obserwatorzy”, jak ty, to np. białoruskie lub ruskie trolle…
Rozumiem, że tacy „obserwatorzy” chcieliby wprawdzie dostać, ale zawalczyć mają o to inni.
Coś ci się nie pomyliło??
Jeżeli jesteście „Wy” i „my”, i my nie potrafimy, to wy pokażcie na co was stać.
Nikt wam przecież tego nie broni….
Pierwszy wam brawo bił będę.

Stefan
16 października, 2021 23:28
Reply to  Jasiu.

„Tak osobiście, to wystąpienie Marku z ledwością na 3. Bardzo mało argumentów i ta “ściągawka” w ręku.”
Zanim zaczniesz oceniać i recenzować, odpowiedz na proste pytanie, które ci tu zadano:
Gdzie byliście gdy pracownicy wojska uczestniczyli w tym warszawskim proteście?

STEFAN
13 października, 2021 23:51
Reply to  Jasiu

A gdyby nas tam było i 10 tysięcy, to efekt byłby inny?
Nie sądzę…
Jeżeli tam nie byliście, bo wam zabroniono – to chociaż nie dołujcie i nie wyśmiewajcie się z tych, którzy tam byli…

Jasiu.
14 października, 2021 20:33
Reply to  STEFAN

Nikogo nie dołuję.

Jasiu.
16 października, 2021 16:05
Reply to  STEFAN

Zawsze inaczej się patrzy w MON na 10 tysięcy pron a nie na około 100 pron.

Stefan
16 października, 2021 23:14
Reply to  Jasiu.

1/ Była to pikieta a nie protestacyjny przemarsz ulicami Warszawy…
2/ Wg mediów wszystkich pikietujących było wówczas pod ministerstwem pracy ok. 400 osób, z czego pracownicy wojska stanowili tam (2 związki) blisko połowę… Można więc śmiało stwierdzić, że nas – w przeciwieństwie do protestujących z innych działów budżetówki – było sporo…
3/ MON ma inne problemy niż liczenie uczestników ulicznych protestów….
4/ To, co zaistniało należy właściwie wykorzystać a takie jak te twoje dąsy i wybrzydzania temu nie służą. Dlatego ponowna moja prośba: nie pomogliście – nie przeszkadzajcie
5/ Wyjdziemy z wiosną i będzie nas wielu…

Jasiu
17 października, 2021 07:34
Reply to  Stefan

Ilu was było. Chyba masz wadę wzroku lub ci na słuch padło, jak ci syn przekazywał info z demonstracji. Jak było was razem 100 osób, to i tak jest liczba zawyżana.
Ja potrafię liczyć ilu było z tych waszych zdjęć.

Stefan
19 października, 2021 10:31
Reply to  Jasiu

Dla ścisłości – nikt tu liczb żadnych, oprócz ciebie nie podawał, bo nie o to przecież chodziło.
Po raz kolejny liczysz, cenzurujesz i grymasisz, stając się na tym forum rzecznikiem resortu.
Gorzej, bo resort zachował w tej sprawie milczenie a ty ludzi z uporem ośmieszasz, zniechęcasz i dołujesz.
W ten sposób, wy – wojskowa Solidarność walczycie o prawa pracowników a zwłaszcza nasze wyższe płace??
To są te wasze metody??
Poczytaj, co tu wypisujesz i chociaż przez chwilę się zastanów o co „walczycie” i dokąd zmierzacie….

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu.
19 października, 2021 19:05
Reply to  Stefan

Jak zwykle nie wiesz, co pisałeś w dniu 16 października o godz. 23.14. A kto podał, że było 400 protestujących a było nas 200. Niejaki Stefan, czy Jasiu.

Stefan
20 października, 2021 08:39
Reply to  Jasiu.

Napisałem wówczas cyt.: „Wg mediów wszystkich pikietujących było wówczas pod ministerstwem pracy ok. 400 osób, z czego pracownicy wojska stanowili tam (2 związki) blisko połowę… Można więc śmiało stwierdzić, że nas – w przeciwieństwie do protestujących z innych działów budżetówki – było sporo…” Blisko połowa z około 400 protestujących to wg ciebie 200 osób?? W dodatku…. Patrząc na tych, którzy tam byli z innych sektorów budżetówki, to nasze 2 związki zdecydowanie się tam wyróżniały także propagandowo i media to zauważyły. Byliśmy tam – oprócz pracowników ZUS – niewątpliwie największa i najlepiej przygotowaną reprezentacją pracowniczą. W przeciwieństwie do was, bo wojskowej… Czytaj więcej »

72
0
Would love your thoughts, please comment.x