Skip to main content

Latem „gorąco” również w obszarze wynagrodzeń

By 16 sierpnia, 2018Aktualności

Zmiany w strukturze pracowniczych wynagrodzeń

Po dwóch latach, w których realizowane były obligatoryjne wzrosty wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej na tożsamym poziomie, w bieżącym roku wojskowi pracodawcy otrzymali środki, które – w drodze negocjacji z przedstawicielami organizacji zakładowych – mieli przeznaczyć na zmiany w strukturze pracowniczych wynagrodzeń.

W wyniku tych działań, struktura pracowniczych wynagrodzeń poprawiła się jednak tylko w niewielkim stopniu z uwagi na ograniczoną wielkość przydzielonych środków, jak również liczbę kierunków wskazywanych przez Ministerstwo na ich zagospodarowanie. U jednych pracodawców priorytetem było zabezpieczenie na odpowiednim poziomie wynagrodzeń najniżej opłacanych pracowników, natomiast u innych – stworzenie odpowiednio wysokiego poziomu wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych na tzw. stanowiskach specjalistycznych i szczególnie ważnych dla funkcjonowania SZ RP.

O tym, że faktyczny poziom wynagrodzeń pracowników wojska znacznie odbiega od tego, który prezentowany jest na posiedzeniach Sejmowej Komisji ON wiadomo od dawna. Przy okazji dokonywania zmian w strukturze płac można było się zapoznać ze skalą tych różnic, jak również podejściem pracodawców do niwelowania występujących dysproporcji płacowych. I tak:

Gdy w jednym ze stołecznych wojskowych zakładów pracy zakładowe organizacje związkowe przedstawiły postulat, aby najniższe wynagrodzenie zasadnicze u tego pracodawcy zostało określone na poziomie minimalnej płacy w kraju (2.100 zł) – okazało się, że postulat ten dotyczy…  65% pracowników tego zakładu. Postulat został ostatecznie zrealizowany a najwyższe wyrównania płacy zasadniczej sięgały nawet 250 zł, jednak na poprawę struktury płac na stanowiskach szczególnie ważnych dla funkcjonowania SZ RP środków już zabrakło.

W innej jednostce, w której za priorytet przyjęto stworzenie odpowiednio wysokiego poziomu płac dla pracowników zajmujących tzw. stanowiska specjalistyczne, płace specjalistów wzrosły… jednak odbyło się to kosztem poziomu płac pracowników najniżej wynagradzanych, którym płace zasadnicze „poprawiono” jedynie o 20 zł. Po tych zmianach, najniższe wynagrodzenia zasadnicze kształtowane są tam na poziomie  1.920 zł.

W trakcie dokonywania zmian w strukturze płac ujawniły się również przypadki pracodawców, gdzie pracownicy najniżej wynagradzani w ogóle nie zostali objęci zmianą struktury wynagrodzeń. Takie działania są dla nas niezrozumiałe.

O możliwości wystąpienia tak różnego podejścia do kwestii zmian w strukturze płac informowaliśmy Stronę resortową w trakcie spotkania w dniu 23 maja br., wskazując na potrzebę odpowiedniej dystrybucji środków przekazywanych do dyspozycji pracodawców. Niestety, kolejnego spotkania się nie doczekaliśmy a Ministerstwo podjęło jednostronnie decyzję o uruchomieniu tych środków – nie odnosząc się nawet do postulatów przedstawionych przez Stronę społeczną.

W efekcie tych działań, pogłębiły się dysproporcje płacowe na analogicznych stanowiskach pracy w tożsamych jednostkach organizacyjnych resortu obrony narodowej. Pomimo, że mijają już 3 lata, gdy przedstawiliśmy zagadnienia w obszarze wynagradzania cywilnego personelu SZ RP, które wymagają podjęcia niezwłocznych działań ze strony MON – problemy te są w dalszym ciągu aktualne.

Jednocześnie, w związku z brakiem odpowiedzi na pytania zadane w trakcie majowego spotkania z Pełnomocnikiem MON, pod koniec lipca br. skierowane zostało oficjalne wystąpienie w tej sprawie (czytaj TUTAJ).

 

OPZZ o wynagrodzeniach w budżetówce

Sytuacja pracowników jednostek sfery finansów publicznych z roku na rok się pogarsza. Pomimo wcześniejszych deklaracji, wszystko wskazuje na to, że w roku 2019 płace budżetówki ponownie będą zamrożone. W ostatnim czasie było głośno o działaniach, które zamierza prowadzić Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) w przypadku zamrożenia płac budżetówki w przyszłym roku. Z oficjalnym stanowiskiem OPZZ w zakresie płac w 2019 roku można zapoznać się TUTAJ.

 

Spotkanie z Kierownictwem OPZZ

W dniu 27 lipca 2018 r. Przewodniczący Marek KAZIMIERCZAK spotkał się z Kierownictwem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w osobach: Przewodniczącego – Kol. Jana GUZA i Wiceprzewodniczącej – kol. Barbary POPIELARZ. W trakcie spotkania omówiono faktyczny stan dialogu społecznego, kwestie związane z przestrzeganiem przepisów prawa pracy przez wojskowych pracodawców oraz nieprawidłowości w obszarze wynagradzania pracowników, w tym wskazano na niski poziom wynagrodzeń pracowników wojska. Więcej o tym spotkaniu można się dowiedzieć TUTAJ.

 

Posiedzenie Rady OPZZ branży „Usługi Publiczne”

W dniu 8 sierpnia 2018 r. w siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie Rady OPZZ branży „Usługi Publiczne” z udziałem Przewodniczącego „TARCZY”, który jest członkiem tej Rady. Branża „Usługi Publiczne” zrzesza większość organizacji związkowych zaliczanych do tzw. budżetówki, stąd zasadniczym tematem posiedzenia było omówienie sytuacji płacowej tych pracowników oraz wypracowanie kierunków działań mających na celu jej poprawę. W trakcie dyskusji uznano, że zakładany w pracach nad projektem budżetu na rok 2019 brak waloryzacji płac w sferze budżetowej, stosunkowo niski wzrost płacy minimalnej, jak również podejmowane przez Rząd działania mające na celu dzielenie środowiska pracowniczego – są wystarczającymi powodami, aby zaprotestować i przeciwstawić się takim decyzjom i działaniom Rządu.

Po posiedzeniu Rady odbyła się konferencja prasowa z udziałem Przewodniczącego „TARCZY”, w trakcie której został wydany komunikat – słuchaj TUTAJ. (wypowiedź Przewodniczącego pomiędzy 23:03 a 26:33 nagrania).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
228 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu z "S".
17 sierpnia, 2018 07:55

I teraz wiem Marku ,że nie śpisz ,czekasz tylko działasz. Oby były jeszcze z tego jakieś podwyżki dla pw. ale za inicjatywę wielki szacunek.

17 sierpnia, 2018 18:19
Reply to  Jasiu z "S".

Musimy Jasiu, robić swoje chociaż – jak widać – obecnie rządzący chcą nas na siłę przyzwyczaić do nierespektowania prawa.
Zarówno związkowego, jak i pracy.
Zarówno kodeksowego, jak i układowego.
Powoli zaczynają nawet odchodzić od realizacji postanowień decyzji Ministra Obrony Narodowej.
Ale my będziemy cierpliwi i będziemy robić swoje.

Rysiek
17 sierpnia, 2018 13:03

To po kiego było całe to wytrząsanie się??
Przecież usiłowałem ci uzmysłowić, że od dawna ten związek robi wszystko co możliwe, aby o naszych problemach płacowych zrobiło się głośno….
Zamiast tu nas kopać i wy weźcie się do pracy a może wspólnie ten resortowo-rządowy mur niemożliwości jakoś osłabimy.
Przyjdzie czas – my zjawimy się w Warszawie ale wówczas karnie stać na chodniku nie będziemy…

Grzesiek
17 sierpnia, 2018 21:15
Reply to  Rysiek

Jeśli chodzi o protesty, strajki, pikiety jestem pierwszy. Hehe

Grzesiek
17 sierpnia, 2018 13:11

Jak się postarają to jakieś tam będą pewnie.ostatni rok chyba że wywalczą coroczną waloryzację w sferze budżetowej która i tak nie jest gwarantem podwyżek…pamiętamy jak Po chwalilo się wszędzie…zielona wyspa zielona wyspa.Polska jedynym krajem w Europie ze wzrostem Pkb.jak co do czego przyszlo czyli do podwyżek w budżetowce to nagle kryzys kryzys…hipokryci z PO.i tak już ladnych sobie 9lat bodajrze jak nie 10…bo pis kontynuuje tradycję braku automatycznej waloryzacji na rzecz wzrostu uśrednionego czyt nie dla wszystkich pracowników co potwierdza Opzz

eric
17 sierpnia, 2018 21:04

Nauczyciele się nie pierd… po tysiącu podwyżki na łebka chcą:D
Jest z czego zejść…:) Kocury…
Panie Marku aby tak dalej!
POWODZENIA!

17 sierpnia, 2018 22:15
Reply to  eric

Rzeczywiście, nauczyciele robią to z głową.
A my jak proponowaliśmy wystąpić z kwotą 600 zł na początek – to nasz kolega Jasiu… do dziś nam wypomina, że kwota była za wysoka…

Grzesiek
18 sierpnia, 2018 07:33
Reply to  eric

Eric a zauważyles że nauczyciele zarabiaja zawsze mało i mało.pracusie hehe.oni nawet jakby dostali 1000zł to w roku następnym znowu jest śpiewka mało mało.ale w sumie mają silne związki to to robią.

pracownik
18 sierpnia, 2018 09:03

Szacunek Panie Marku za wystąpienie i aktywność. Nie przypominam sobie, żeby z ust naszego związkowca padły takie słowa do mikrofonu z logiem największej stacji telewizyjnej w Polsce. Żałuję tylko, że w tej walce jest Pan trochę osamotniony a co gorsza jeszcze ludzie którzy rzekomo kopią piłkę do tej samej bramki co Pan, zamiast pomagać jakoś tak kluczą i kopią w kostkę. Szkoda, że ma Pan tak słabe wsparcie ale to już nasze Polskie piekiełko. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję bo TARCZA odwala kawał pracy, czego nie można niestety powiedzieć o reszcie. Życzyłbym sobie aby reszta ZZ obudziła się z wieloletniego… Czytaj więcej »

18 sierpnia, 2018 13:21
Reply to  pracownik

A tak do wiadomości, info z naszej strony znalazło również miejsce na stronie OPZZ, pod linkiem:
http://www.opzz.org.pl/aktualnosci/branze-i-regiony/latem-goraco-rowniez-w-obszarze-wynagrodzen-zpw-quot-tarcza-quot

Rysiek
19 sierpnia, 2018 13:37

No, to w końcu ta Prawda i Sprawiedliwość się w paru powyższych wypowiedziach nam objawiła. Przyjemnie to czytać, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że w większości nie są to wypowiedzi członków naszego związku. Przy okazji pragnę zwrócić Waszą uwagę na coś co istnieje, prężnie się rozwija ale jest jakby dla nas wszystkich oczywistością. To… to miejsce właśnie. Miejsce budowane od podstaw właściwie przez jednego człowieka – przez Marka, który tu gospodarzy i sprząta, który zaryzykował bezpośrednią konfrontację z poglądami i wypowiedziami osób nie zawsze nam przychylnych i – jak dotychczas – wychodzi z niej z podniesioną głową. Jest jedynym przewodniczącym… Czytaj więcej »

Rysiek
19 sierpnia, 2018 14:33

P.S. Teraz, korzystając z tego, że na noc idę do pracy – jeszcze parę słów dotyczących następującej informacji na stronie NSZZ PW. 10 sierpnia o 10:49 · W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że do strony społecznej wpłynął projekt ustawy jak i rozporządzenia dot. kursu doskonalącego dla pracowników ochrony. Cieszy nas, że starania NSZZ PW w tym temacie są finalizowane. Jest to min. wynik pracy Komisji OWC przy ZG NSZZ PW a w szczególności jej przewodniczącego kol. WOJANOWSKIEGO Zbigniewa – ZO IW SZ PPłn., 13 WOG Grudziądz. J.R.Sz. G.K. Zapoznałem się osobiście z tymi projektami i chciałbym Was Państwo z NSZZ… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
20 sierpnia, 2018 07:29

Ten Pan to były zawodowy i niby ekspert od Regulaminu OWC .A jakie mamy zapisy w Regulaminie OWC jak nie przepisy wojskowe.. A zapomniałem poinformować ,ze trwają [prace na temat nowych zapisów OWC tylko z kim ten p. Wojanowski z NSZZ PW uzgodnił swoje pomysły. A może RON nie uznaje pozostałych związków zawodowych. Trzeba napisać pismo do Pana Pełnomocnika .A argumentów ten związek nigdy nie miał załatwił coś by się po prostu odczepili wartownicy ,a ,że wylał dziecko z kąpielą to teraz na pewno zamilknie. A jak rozmawialiśmy przy stole to R.R chwalił się ,że wysłali wiele pism do RON… Czytaj więcej »

Rysiek
20 sierpnia, 2018 11:17

Nie jestem tego taki pewien, bo gdyby to mnie wyzwali do „tablicy” i to po nazwisku, to na pewno każdemu bym stanął do oczu, aby wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Co do tej zapomnianej już nieco sprawy, z inicjatywą NSZZ PW w kwestii wyautowania OWC do nowej AMW… Dobrze, że mówiąc o własnym wkładzie w to, aby nas zostawiono w spokoju podajesz argumenty z naszych – byłej Konfederacji Pracy – pism. Ja dobrze pamiętam te czasy i to, co wówczas na innych forach w tej sprawie pisałem. Pisałem i to, że ten wprowadzony rzekomo z inicjatywy NSZZ PW… Czytaj więcej »

Konrad
21 sierpnia, 2018 09:08

Szanowni Państwo na podwyżki dla sfery budżetowej zapisano w budżecie na 2019 rok 2 miliardy.
Czyli w 2019 roku PW i KSC otrzymają podwyżki wynagrodzeń ?

Grzesiek
21 sierpnia, 2018 12:43
Reply to  Konrad

Z tego wynika że rząd olał postulaty solidarności i OPZZ.

Rysiek
21 sierpnia, 2018 14:10
Reply to  Konrad

Na pewno otrzymają tyle, że realna wartość wynagrodzeń się znacznie nie zmniejszy ale czy łatanie inflacyjnej dziury to podwyżka?? O rzeczywiste podwyżki trzeba żmudnie i upierdliwie się bić. Trzeba prosić ale jak trzeba – to i zdecydowanie żądać. W przededniu decyzji o naszym udziale w warszawskich protestach budżetówki – ogłaszam konkurs na stosowne hasła, które moglibyśmy przywieźć do Warszawy. Niektóre moje propozycje są takie: „DLA WAS PREMIE I NAGRODY, DLA NAS HARÓWA I SOCJALNE SCHODY” „NIECH WAS DOBRA ZMIANA KARMI, S…..CIE Z POLSKIEJ ARMII” „MACIE WOREK MAKARONU – S….CIE Z RONU – OBURZENI PRACOWNICY WOJSKA” „SKOŃCZYŁY SIĘ DZIŚ KOŁATANIA DO… Czytaj więcej »

21 sierpnia, 2018 15:37
Reply to  Rysiek

A czekając na propozycje treści haseł, warto posłuchać wywiadu RDC z działaczami OPZZ i „S”, bo jest tam też mowa o pracownikach cywilnych wojska:
http://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-protesty-pracownikow-budzetowki-i-napieta-sytuacja-w-lot-cie/

Rysiek
21 sierpnia, 2018 18:02

Zgoda – jest… To efekt ogromnej pracy wykonanej głównie przez Marka, który w ostatnim okresie wdarł się przebojem na „związkowe salony” OPZZ i spowodował, że teraz w mediach cały czas już się mówi o pracownikach cywilnych wojska. On o tym nie wspomina ale efekty tej jego pracy są powszechnie widoczne. Musimy dbać wszyscy o to, aby ten wyłom w powszechnej związkowej świadomości decydentów, przez który wdarliśmy się właśnie – wciąż pogłębiać i poszerzać. Gdyby tak jeszcze np. Solidarność choć raz o nas – pracownikach cywilnych wojska – wspomniała to byłbym głęboko usatysfakcjonowany… Powracając do wskazanego wywiadu – jest tez istotna… Czytaj więcej »

pracownik
21 sierpnia, 2018 18:01
Reply to  Rysiek

Rozumiem, że zgodnie z przepisami członkowie Korpusu Służby Cywilnej nie mogą wziąć czynnego udziału aby wesprzeć w protestach. Macie Panowie jakiś pomysł co możemy zrobić, aby wyrazić nasze wsparcie zgodnie z przepisami?

21 sierpnia, 2018 20:38
Reply to  pracownik

A czy te przepisy stanowią, że nie możecie uczestniczyć w manifestacji?

Jasiu z "S".
21 sierpnia, 2018 09:23

Jak jest prawda pisana anie zmyślana a mogę to potwierdzić to zawsze to potwierdzam i piszę prawdę ,że zrobiła to np. Tarcza czy Konfederacja Pracy ,Co do Zbyszka W. mogę tak napisać bo znamy się od 1998 r. to w 100% jest emerytem wojskowym i obecnie Komendantem OWC w 13 WOG Grudziądz. A znam go wiele lat bo kiedyś pracowaliśmy razem w prywatnej firmie ochroniarskiej. Może Marek K. go zna Bo ta ich słynna Komisja OWC już działa trochę lat. Ale sukcesów nie widać poza tym ,że odchodzą wartownicy z pracy w 13 WOG do naszej Jednostki wartownicy..Właśnie o to… Czytaj więcej »

Rysiek
21 sierpnia, 2018 20:45

Ha ha ha – ale jaja… tylko uważnie poczytajcie…
https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/ostateczny-ksztalt-podwyzek-dla-budzetowki-bedzie-znany-w,2583098,2156
– Wnioski…
– O wnioski pilnie poproszę…
„WIOSNA – WASZA,
JESIEŃ – NASZA
A W ZIMIE… BAŁWANY”

22 sierpnia, 2018 00:32
Reply to  Rysiek
Grzesiek
22 sierpnia, 2018 06:28

To co Panie Marku będą organizowane przez tarczę wyjazdy na protesty? Ja chętnie się pisze.jak zawsze.czas inaczej walczyć bo rzad jak i nasz cudowny Mon olewa generalnie cywili w wojsku.ale i będzie nas ogólnie więcej .w interesie całej budżetówki jedźmy.to co rząd odpierdala to już szczyt… kasa jest ale nie bez automatycznej waloryzacji czemu tak??? A czemu nie tak to wygląda.jak zwykle dla kolesiostwa… a dziady niech będą dziadami.u żołnierzy to samo.podwyżki u nich to też śmiech.Ci co mają najmniej dostaną najmniej około 300.generałowie ok 550..kurwa wstydu już nie mają.mało mają.a tak pięknie gadali że głównie im chodzi o korpus… Czytaj więcej »

Rysiek
22 sierpnia, 2018 22:13

„TARCZA chroni,
TARCZA kryje,
TARCZA w wojsku się przebije.”

„TARCZA broni
TARCZA radzi
TARCZA nigdy cię nie zdradzi.”

„TARCZA nas osłoni
od wojskowych nieuków i wałkoni.”

„Lepiej się z tygrysem drapać,
jak do mon-u się załapać…”

„Dali trepy i do pracy
nie dali godziwej płacy.”

„Lepiej nie mieć żadnych gaci,
niż do mon-u iść do pracy.”

„Brak podwyżek – do widzenia.
Sami róbcie se ćwiczenia.”

„Robimy co trzeba.
Jałmużny nam nie potrzeba.”

„Nie płacicie –
pilnujcie się sami.”
/wojskowi ochroniarze/

„Ułani, ułani,
malowane dzieci
a pracownik wojska
gołą d..ą świeci.”

Rysiek
23 sierpnia, 2018 07:18

Generałowi urodził się wnuk, więc postanowił wysłać swego adiutanta do szpitala, aby się dowiedział czegoś więcej. Po powrocie generał pyta:
– I jak wygląda?!
Na to adiutant:
– Jest bardzo ładny… Podobny do Pana generała.
– A konkretnie??
– Mały, łysy i bez przerwy drze mordę.

Rysiek
23 sierpnia, 2018 07:25

W autobusie kichnęła staruszka.
– Na zdrowie! – mówi obok stojący żołnierz.
– Dziękuję, młody człowieku. Jaki pan kulturalny
– Bo muszę! Za brak kultury kapral nas codziennie opierdala.

Rysiek
23 sierpnia, 2018 07:34

Spotyka się dyrektor hurtowni spożywczej z dowódca jednostki logistycznej.
– Pułkownik pyta – ile u ciebie zarabia robotnik?
– 3 tys. złotych – odpowiada dyrektor
– Ile wydaje na życie?
– 2 tys. złotych.
– A co robi z resztą?
– Cholera go wie – odpowiada dyrektor.
– A ile zarabia u Ciebie robotnik – pyta pułkownika dyrektor.
– 1500 zł – odpowiada pułkownik.
– A ile wydaje na życie?
– 2000 zł.
– To skąd bierze 500 zł.
– Cholera go wie – odpowiada pułkownik.

Rysiek
23 sierpnia, 2018 08:10

„ZAPRASZAMY Armia zapewni ci pracę… godziwego wynagrodzenia nie zapewni. Przynieś je z domu.” „Straciłem w wojsku najlepsze lata – gdzie się podziała moja zapłata???” „Widać, kiedyś się upiłem, że do pracy w MON trafiłem” „Kiedy ranne wstają zorze pracownik wojska już ciężko orze.” „Żołnierze do kasy – my po zapomogi.” „Głowa mnie boli od obowiązków a jeszcze bardziej z braku pieniążków.” „Będę se chodził, jak to panisko z zadartą głową i srał na wszystko.” „Nie ma zapłaty, nie ma roboty. My nie jesteśmy ścigane koty.” „Pracuj dla armii – skończysz pod kościołem. Modlitewnik wcześniej ci dadzą.” „Pracujemy dla wojska. Wojsko… Czytaj więcej »

Rysiek
24 sierpnia, 2018 10:27

„MOSTY dymią MOSTY bronią Mosty TARCZĄ się zasłonią.” „WARSZAWO – przepraszamy ale nasza cierpliwość się skończyła.” /Pracownicy wojska/ „Dotychczas było: Nie podoba się – to s……..ć! Niedługo będzie: Nie podoba się nam – s……..my!” „Mój ty wodzu złotousty powiedz – czegoś taki pusty. /wojskowi sodomici/” „Dla nas bieda i wykluczenie, Dla was ordery i wywyższenie.” „Rządy się zmieniają a nam wiatr ciągle w oczy.” „Nie chcemy modlitewników!!!! Chcemy kasę”… „W 100-lecie niepodległości najwyższy czas na godziwą zapłatę za pracę dla Polski.” „Dobra zmiano!!! To nie tak miało być.” „Dbamy o obronność państwa a państwo o nas nie chce zadbać.” „Żądamy… Czytaj więcej »

eric
24 sierpnia, 2018 21:33

Rysiu co się z Tobą stało?!
W wcześniejszych artykułach jak wspominane było o strajkach itp, to byłeś pierwsza osobą przeciwną temu, że nie możemy itp, rzucałeś paragrafami…
A teraz coś Ci się odmieniło….

pracownik
25 sierpnia, 2018 08:45
Reply to  eric

Tylko krowa nie zmienia poglądów. Ja szanuję bardzo to, że Rysiu mimo, że czasem się z nim nie zgadzam nie jest typowym betoniarzem zbrojarzem którego nie idzie ruszyć o 1cm. Pozdrawiam

Rysiek
24 sierpnia, 2018 22:03

Rzucałem paragrafami w kwestii strajku – nie protestu…
Ty, tych form niezadowolenia społecznego nie odróżniasz??
W dodatku – rysuje się szansa, że możemy znaleźć się w Warszawie nie tylko na koszt federacji ale wspólnie z tysiącami innych pracowników budżetówki, co przecież zwiększy nasze oddziaływanie i możliwości udziału w proteście.
Nie powinniśmy tej szansy wykorzystać??
To po kiego tu w ogóle jesteśmy??

Rysiek
24 sierpnia, 2018 22:11

I jeszcze jedno – jeżeli nie weźmiemy się i to ostro do wspólnej pracy po to, aby sobie te nasze godziwe płace wywalczyć – to przejdą nam one koło nosa i szansa na poprawę już długo się nie pojawi.
Jeżeli wierzycie, że Duda lub Jagiełło Wam je załatwi – to czekajcie.
MON na pewno o was zadba… – jak dotychczas…
P.S.
Myślałem, że wymyślisz jakąś rymowankę a ty masz do mnie pretensje. Można i tak…

Jasiu z "S"
25 sierpnia, 2018 08:36

A gdzie jest mój post Marku może zacząłeś usuwać . Pisałem o hasłach i twórczości Rysia . Ciekawe co teraz wymyślisz. Bardzo mi się podoba te hasło
„OWC walczy z Tarczą lub na Tarczy” i zapomniałeś dopisać gdy są członkami 'Solidarności i reprezentuje ich Jasiu .

25 sierpnia, 2018 11:05
Reply to  Jasiu z "S"

17 minut minęło od Twojego poprzedniego wpisu a Ty już jesteś niecierpliwy.
Spokojnie i więcej cierpliwości.
W miarę możliwości i czasu, wszystkie dokonane wpisy się ukazują!

Jasiu z "S"
25 sierpnia, 2018 08:45

No i żeby pokazać ,ze nie jestem przeciwko Tarczy czy działaniom Tarczy zapraszam wszystkich PRACOWNIKÓW WOJSKA poprzyjcie działania i weźcie osobisty udział w demonstracji organizowanej przez OPZZ . My członkowie Solidarności jak zajdzie potrzeba ( nie zostaną spełnione nasze postulaty z 7 sierpnia) to też wyjdziemy z naszym związkiem na ulicę. O terminie powiadomię zainteresowanych.

Rysiek
25 sierpnia, 2018 12:36

„Lepiej kopać łyżką rowy lub na farmie pasać krowy, jak być w wojsku referentem, kierowcą, czy konwojentem” „Nie chcę pochwał ni urlopu Chcę mieć w końcu święty spokój.” „Lepiej związać się z królikiem, Jak być w wojsku kierownikiem.” /wojskowi sodomici / „Dosyć cyrku, dosyć ściemy, jutro z wojska migrujemy.” „Mamy pracę, obowiązki a gdzie za to są pieniążki???” „Lepiej mieć swój łeb obdarty niż w OWC trzymać warty.” „Lepiej się pokochać z glistą, Jak być w mon-ie brygadzistą.” „Lepiej się sparować z dzikiem, jak być wojska pracownikiem.” /sodomici/ „Nie będziemy z Wami gadać, tylko batem Was okładać… My się bata… Czytaj więcej »

Rysiek
25 sierpnia, 2018 17:39

Homer – Iliada
Hefajstos rzucił na ogień hartowną miedź oraz cynę,
złoto kosztowne i srebro, a potem prędko pochwycił
ciężkie kowadło. Na pniu je postawił i porwał do ręki
młot wielkiej mocy, a drugą ręką wziął chwytne obcęgi.
Najpierw wykuwać rozpoczął tarczę ogromną i mocną,
całą kunsztownie zrobioną. W krąg rzucił otok świetlisty –
iskrzył się trzema kręgami – i w uchwyt srebrny opatrzył.
Pięć było warstw na tej tarczy. Na każdej z nich po kolei
wiele mistrz wzorów wykonał właściwych swemu kunsztowi.

eric
25 sierpnia, 2018 23:46

Rysiu nie łap mnie za słówka, strajk jest formą protestu… A o to większości chodziło od dawna… Dobrze, że to dotarło do Ciebie, dopiero ale dotarło… Wcześniej nic do Ciebie nie docierało… Ja od dawna pisałem, że w obecnym rządzie istnieje moda na rozdawnictwo kasy i trzeba to wykorzystać, i zaprotestować za obecną sytuacją PW, tylko obawiam się, że teraz możemy mało mieć z „tego tortu”… Czas mógł minąć… Mogą obiecać przed wyborami, a po wyborach może być różnie… Tak samo jak za Antoniego obiecali podwyżki, przyszedł Mariusz i pomysł prysł… Walczyć trzeba o swoje! Mam nadzieje, że Panie Marku… Czytaj więcej »

Rysiek
26 sierpnia, 2018 21:16
Reply to  eric

Błąd w rozumowaniu, bo to dotarło do mnie już dawno. Już wówczas, gdy tworząc w wojsku Konfederację Pracy wytoczyliśmy resortowi spór zbiorowy będący wstępem do zorganizowanego protestu. Dlatego, że droga do manifestowania zbiorowego niezadowolenia wiedzie poprzez procedury opisane szczegółowo w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, z którą wszystkim radzę się zapoznać, bo to tam właśnie ograniczono nasze prawa do pewnych form protestu takich, jak np. strajk… Forma, którą obecnie wybieramy podlega ustawie o zgromadzeniach publicznych. Aby w ten sposób zaprotestować nie potrzeba spełniać warunków ustawy o sporach zbiorowych, gdyż my w istocie nie spieramy się z resortem, ani naszymi pracodawcami… Czytaj więcej »

Grzesiek
26 sierpnia, 2018 07:44

Rysiek.strajkować nie możemy na terenie Jw.gdzje Ci wprost pisze,ze mamy zakaz??nawet Marek Kazimierczak pisal co jest niezabronione jest dozwolone.koniec kropka i nie wymyslaj nowego prawa i jego interpretacji bo od interpretacji to są osoby ktore prawem się zajmuja i odpowiednie podmioty w państwie jak sąd administracyjny inspekcja pracy czy trybunal konstytucyjny.tyle w temacie.

Rysiek
26 sierpnia, 2018 21:43
Reply to  Grzesiek

Grzesiek – masz prawo do swojego zdania a ja do swojego. Aby to sprawdzić, po prostu skrzyknij paru kolegów i koleżanek i zastrajkujcie – nic prostszego… Tematu nie rozwijam, bo nie chcę. Jeżeli problemu nie ma, to dlaczego nikt nigdy w tych naszych nowych – posocjalistycznych czasach w wojsku nie zastrajkował ani razu?? Tak nam w tym wojsku dobrze?? Byłbym nieodpowiedzialny, gdybym do strajku w wojsku namawiał dlatego tego nie uczynię, bo nadal uważam, że w aktualnym stanie prawnym nie jest to możliwe. Przepis stosownej ustawy jest jednoznaczny i stanowi: Rozdział 4 Strajk Art. 17. 1. Strajk polega na zbiorowym… Czytaj więcej »

pracownik
27 sierpnia, 2018 08:15
Reply to  Rysiek

Dobra to inaczej. Jestem członkiem KSC w TOAW wolno mi jechać na strajk do Wawy czy nie?
Mogę strajkować?

27 sierpnia, 2018 10:00
Reply to  pracownik

Strajk jest formą nacisku i protestu społecznego stosowanego przez różne grupy społeczne, głównie jednak przez pracowników najemnych. Znane są różne formy strajku, jednak większość z nich polega na dobrowolnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących. To za wikipedią. Gdyby to miałby być z Twojej strony strajk, to powinien być realizowany w Twoim miejscu pracy, bo powinieneś powstrzymać się od pracy. A jeżeli Ty chcesz jechać na strajk do Wawy, tzn. że nie będzie Cię w Twoim miejscu pracy a zatem nie będziesz miał możliwości powstrzymania się od pracy, czyli… będąc poza Twoim miejscem pracy – w ogóle nie będziesz mógł… Czytaj więcej »

Rysiek
27 sierpnia, 2018 10:06
Reply to  pracownik

Przede wszystkim udział w proteście w Warszawie, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o zgromadzeniach publicznych – nie jest żadną formą protestu określoną w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. W tej manifestacji – jeżeli ona będzie – będą pracownicy wielu działów budżetówki. Także tych, w których wiele form protestu jest ograniczonych czy zakazanych, jak np. policjanci i to w mundurach, strażacy ze związku Florian, urzędnicy i pracownicy administracji rządowej i samorządowej, i wielu innych. Jest faktem, że jednym z wymogów dotyczących urzędników /pracowników/ KSC jest wymóg apolityczności a nawet zakaz uczestnictwa we władzach związkowych ale nie dotyczy on wszystkich… W… Czytaj więcej »

Grzesiek
27 sierpnia, 2018 08:27
Reply to  Rysiek

Ja pierwszy jadę i to już pisałem wczesniej.zawsze bralem udzial w takich pikietach czy demonstracjach.niestety jak rozmawiam z ludzmi i to mnie denerwuje bardzo kazdemu tzn wiekszosci osob szkoda dnia urlopu..masakra.zawalczyc po co ale podwyzki to chetnie by obejrzeli i to moze rzeczywiscie nalezy upatrywac przyczyny tego jak wyglada nasza sytuacja.trudno.ja jade jak cos…

Grzesiek
27 sierpnia, 2018 19:45

Kogo mam pytać w sprawie organizacji wyjazdu do warszawy na ewentualne manifestacje???pytalem zakładową przewodniczącą ale jak zwykle nic nie wie…

27 sierpnia, 2018 22:41
Reply to  Grzesiek

A to ciekawe.
Napisz więc do mnie na maila: kazimierczak@zpwtarcza.pl

Grzesiek
28 sierpnia, 2018 12:52

Nie chce się ujawniać. Popytam jeszcze w następnym tygodniu.do jutra solidarność czeka z odpowiedzią od Premiera Morawieckiego.zobaczymy.

Jasiu z "S".
28 sierpnia, 2018 06:54
Reply to  Grzesiek

Grzesiu ciekawe co to za Pani Przewodnicząca .ale ja się domyślam skoro zabrał głos Marek i każe pisać na e maila . Brak informacji w Tarczy. u Ciebie Marku to nie spotykane. Pozdrawiam.

28 sierpnia, 2018 13:58
Reply to  Jasiu z "S".

Też się dziwię i aż nie chce mi się wierzyć. 🙂

Rysiek
28 sierpnia, 2018 18:24
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu, nie pal chłopie głupa, proszę i zajmij się swoimi sprawami… Zdecydujemy – pojedziemy i w Warszawie będziemy. Co będzie, to się zobaczy w zależności od rozwoju sytuacji. Wstępny termin manifestacji jest i na ten dzień będzie ona zamówiona w Warszawie a czy do skutku dojdzie, to się okaże. Ten czas do manifestacji, to czas na poważne zastanowienie się każdego, także Ciebie i towarzystwa związkowego z Solidarności i FZZ czy pójdziecie tam z nami. O tym myślcie a nie stoicie i nas „podgryzacie”… A my swoje jak na tym forum widać wiemy i także ty tu jesteś aby się czegokolwiek… Czytaj więcej »

Rysiek
28 sierpnia, 2018 18:15
Reply to  Grzesiek

I słusznie… W tej chwili jeszcze wiedzieć niczego konkretnie nie może. Termin jest wstępnie znany. To sobota – 22 września czyli właściwie za miesiąc. Co jeszcze chcesz wiedzieć? W tej sprawie jeszcze bardzo dużo jest niewiadomych, wiec nikt ci teraz nie powie czy ten wyjazd będzie i jak będzie on przebiegał. Obecnie – gdy termin tej manifestacji jest wstępnie znany a my mamy podać do Warszawy ilość uczestników – istotne jest zgłaszanie się chętnych do przedstawicieli zarządów oz lub moz TARCZY. Jeżeli ten wyjazd do skutku dojdzie – to ci wszyscy chętni o szczegółach się w stosownym czasie dowiedzą. Obecnie… Czytaj więcej »

Rysiek
28 sierpnia, 2018 09:23

Jak można się poniżej przekonać – już się zaczyna…
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-reforma-edukacji/aktualnosci/news-broniarz-w-dgp-planujemy-duza-manifestacje-w-warszawie,nId,2623770

Nauczyciele, administracja, służba zdrowia…
Przybędą zgrani, wyposażeni w niezbędne gadżety i na pewno usłyszy o nich – nie po raz pierwszy zresztą – cała Polska…
A my???
Kolejny raz będziemy stali gdzieś w ogonie, po te nasze… „zapomogi”??

Jasiu z "S"
28 sierpnia, 2018 16:30

W czerwcu p .R.R. kontaktował się z Januszem i zadał R. pytanie pytanie czy będą coś robić w sprawie dalszych podwyżek to powiedział ,że oni są zadowoleni z tegorocznych podwyżek.Teraz Rysiu masz odpowiedź jak działają i skuteczne związki. i mogę to n samo napisać za 5 lat będzie tak samo dopóki nie zmienimy starych leśnych przywódców związkowych dla których najważniejsze są pożegnania p. Pułkownika z Bydgoszczy (IWSZ i tacy ludzie rządzą w RON i „oszołomy” im wierzą i nadal należą do takiego związku.a teraz co do manifestacji .Broniarz siedzi wiele lat nic nie zrobił dla nauczycieli siedział 10 lat cicho… Czytaj więcej »

28 sierpnia, 2018 20:06
Reply to  Jasiu z "S"

Na razie Jasiu, to jesteśmy w… blokach startowych, do czasu odbycia posiedzenia RDS.
Spotkanie, czy brak spotkania z Premierem w ramach prac RDS będzie dopiero sygnałem do finalizowania działań w zakresie manifestacji.

Pracownik
29 sierpnia, 2018 07:07

Premier Morawiecki zapytany wczoraj na konferencji prasowej dotyczacej nowych rozwiazan emerytalnych zostal wprost zapytany czy spotka sie z przedstawicielami mundurowki z MSWiA. Kluczyl dobre 5 minut nie odpowiadajac na to pytanie. I co? No i sie nie spotkal. Nie liczcie ze rzad bedzie rozmawial bo musi za wszelka cene odwlec wszystko w czasie by przezyc do wyborow. Obywatel nie moze ogladac rozjuszonyc pracownikow na ulicach bo to sa niepokoje i jeszcze gotow glosowac na inna opcje. Nie dajcie sie Panowie robic w bambuko. Pozdrawiam.

Rysiek
29 sierpnia, 2018 07:26
Reply to  Jasiu z "S"

Rządowe środki masowego przekazu pracują dla rządu a jemu tego typu protesty nie służą. Należy więc spodziewać się prób zdeskredytowania zarówno tego protestu, jak i biorących w nim udział. Doskonale pamiętam jakich propagandowych chwytów użyła poprzednia władza, gdy związkowcy z OPZZ jechali do Warszawy na protest. Kamera skrzętnie nagrywała zawartość foliowych siatek uczestników protestu, wyławiając bezlitośnie te wszystkie puszki i butelczyny z trunkami i piwem. Nie interesowało ich po co ludzie jadą, tylko co ze sobą wiozą… Można w ten sposób utrącić każdą inicjatywę a z ludzi zrobić wałów?? Oczywiście można i dlatego – jeżeli już decyzja ostateczna o tym… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
29 sierpnia, 2018 07:10

Rozumie ,że jesteście w blokach startowych czyli przygotowanie do startu. O by tylko nie był falstart. (oczywiście żart). Dla mnie RDS to już się skończył dawno tak samo jak Komisja Trójstronna. Szumnie zapowiadany RDS będzie dialog i gdzie go masz.Minimalne tyle ile zaproponowali tyle wprowadza. Chyba ,że się mylę. To może być tak, że jak nie będzie realizacji postulatów Solidarności to wszystkie Centrale związkowe się umówią i wyjdą razem na ulicę. Myślę , że Piotr Duda (-Przewodniczący Solidarności ) pokaże ,że ma jaja a nie wydmuszki..

Rysiek
29 sierpnia, 2018 15:20
Reply to  Jasiu z "S".

Piotr Duda musi je pokazać, gdyż wszyscy wiedzą, że w zbliżających się u Was związkowych wyborach będzie miał kandydata o radykalnych związkowych poglądach. Jeżeli on teraz nie tupnie nogą, to te branże, które skupiają szeroko pojętą budżetówkę za chwilę mogą na niego nie postawić. Czy jednak pracownicze problemy powinny być widziane jedynie wówczas, gdy się komuś koło …. pali?? Jeszcze tak niedawno mieliście wychodzić na ulice, aby protestantów opozycji moresu nauczyć – tylko po to… A ja – stary już to kiedyś w najnowszej historii Polski przerabiałem i pamiętam ten robotniczy aktyw z trzonkami od łopat i kilofów masakrujący studentów… Czytaj więcej »

Rysiek
29 sierpnia, 2018 08:13

Już obecnie ukształtowała się taka strategia informacyjna, że ten planowany protest to protest polityczny w interesie opozycji a pracownicy są jedynie wykorzystywanym przez politycznych graczy narzędziem służącym w istocie różnym politycznym interesom. Nie wierzcie, gdy będą Wam to mówić i stosownie Was urabiać. Postulaty są trzy: – Odmrożenie płac w budżetówce – wynagrodzenia mają wzrosnąć o 12 proc. To nie podwyżka, ale wyrównanie, bo dokładnie o tyle płace skurczyły się przez lata bez waloryzacji, – Powiązanie wzrostu płac z tempem wzrostu PKB i – Podniesienie minimalnego wynagrodzenia do wysokości 50% średniej płacy. W odniesieniu do naszych ogólnych a i związkowych,… Czytaj więcej »

ANDRZEJ
29 sierpnia, 2018 09:28

Niedawno wystąpiłem z NSZZPW . Po ponad pół roku bicia piany góra urodziła mysz . Uważam że o przyszłorocznych płacach należy rozmawiać najdalej do połowy grudnia, żeby każdy wiedział w styczniu za ile pracuje. Poza tym chyba wreszcie czas na regulacje systemowe, gdzie będą uregulowane sprawy automatycznej regulacji wzrostu płac z wynikami inflacji i wzrostu cen i wzrostu gospodarczego, a kwestia wzrostu płac związana ze stanowiskiem,poszukiwaniem pracowników powinna być oddzielona od corocznych regulacji inflacyjnych. Jestem pewien, że po takim postawieniu sprawy i może nawet odstąpieniu od stołu może wreszcie zatrudnieni w RON uwierzą w sens przynależności do związku i jako… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
29 sierpnia, 2018 10:12

A teraz chciałbym kilka zdań napisać o budżecie w RON. 44,7 mld zł. budżet RON na 2019r. Wzrost to 3,6 mld zł. W 2019r dodatkowo zaplanowano ok.120 mln zł. na rzecz WOT-u w rozdziale 75220. oznacza to ,że WOT otrzyma co najmniej 35,5 mln zł. więcej na płace . Na wojskowe emerytury i renty przeznaczone zostanie 7 mld zł. Ciekawe ile tych emerytów i rencistów w RON jest .A nic nie wyczytałem ile przeznacza się na podwyżki płac dla pw w dziale 75220. To jest na razie projekt budżetu ale nie wiem na co my prawdziwi związkowcy czekamy. A może… Czytaj więcej »

Rysiek
29 sierpnia, 2018 18:33

Każdy porządny związek zawodowy powinien mieć swoją pieśń – hymn wyrażający pragnienia i dążenia członków. Nadszedł czas, aby taką pieśń napisać… Odważyłem się to bardzo nieudolnie uczynić, traktując te moje wypociny jako zaczątek realizacji tego projektu. Może stanie się to w jakiś sposób przyczyną Waszych inspiracji. To słowa śpiewane na melodię Marsza Kieleckiego nr 10. Nasz związek to przyjaciół grono Nasz związek to wojskowa brać Nasz kolor to – żołnierska zieleń Nasz kolor to – niewinna biel My wojskowa wiara Gniew nas dziś rozpala Idźmy – nadszedł już czas Na protest nasz w obronie mas Idźmy – nadszedł już czas… Czytaj więcej »

Rysiek
29 sierpnia, 2018 20:39

Solidarność czekała, czekała i się doczekała…
https://fakty.interia.pl/polska/news-rafalska-zapowiada-podwyzki-w-budzetowce-solidarnosc-chce-wi,nId,2624598

Wystarczy zapoznać się z komentarzami do artykułu, aby wiedzieć co ludzie myślą…
I co teraz Panie Janie??
Nie będę się z Pana naśmiewał, bo mi Pana po prostu żal.
To dla Pana naprawdę trudny okres, bo wiele pańskiej wiary i przekonań właśnie się gdzieś rozpływa…

Jasiu z "S".
30 sierpnia, 2018 09:31
Reply to  Rysiek

Jakie kroki podejmie Solidarność w sprawie tego co zaproponowała wczoraj minister Rafalska to się niedługo dowiesz . Na pewno zapadły wczoraj w godzinach wieczorno-nocnych ostateczne decyzje Co ludzie mówią to mnie to po prostu ” kila” . .Ludzie od wielu lat narzekają na niskie płace ale jak mają dać coś od siebie to ich nie widać na demonstracjach lub wiecach .Najpierw to ludzie muszą pokazać ,ze rozumieją po co są związki zawodowe a nie ja zapłaciłem 20 zł. i niech głupcy walczą a ja będę krytykował bo tylko mnie na to stać. Nie tędy droga. Niech Ci co tak narzekają… Czytaj więcej »

Grzesiek
30 sierpnia, 2018 06:26

Chciały 12% propozycja to nawet nie 2,3 a 2%… to co, pracownicy Wojska liczyć mogą na 2 czy 7% ??
Nawet pośrodku się nie spotkali czyli przy około 6.opzz chyba nie będzie się zastanawiało…

Jasiu z "S".
30 sierpnia, 2018 11:50
Reply to  eelaa

Takie akcje i podpisywanie umów na zniżki np.na paliwo itp. itd były w latach poprzednich np akcja grosik. dla mnie to żadna rewelacja tylko pokazuje ze coraz bardziej zbliżamy się do krajów skandynawskich gdzie związki zawodowe załatwiają podwyżki tylko członkowie związku. I o to chyba nam wszystkim chodzi .Czyż nie. Czy tylko jedni mają płacić a wszyscy korzystać i jeszcze Ci co nie płacą składek to najwięcej mają do powiedzenia. A jak ma być inaczej eelaa.

eelaa
30 sierpnia, 2018 18:22
Reply to  Jasiu z "S".

Rząd PiS podnosi Polakom ceny paliw wprowadzając nowy podatek.
Ale jest wyjątek – działacze, którzy poparli PiS w wyborach dostaną zniżkę na paliwo.
Tak po 30 latach wracają „żółte firanki”?
Czy tak ma być???
Czy to jest to Twoje „inaczej”??? Jasiu ???

Jasiu z "S".
31 sierpnia, 2018 07:17
Reply to  eelaa

Wy naprawdę nic nie rozumiecie czy udajecie. Przecież w całej Polsce są różne akcje np.Kupujesz karnet na żużel w Grudziądzu i masz prawo do zniżek u sponsorów z np. w lokalach gastronomicznych, w gabinetach kosmetyczno fryzjerskich. Np. u nas działa taki program dla emerytów. Urząd miasta każdemu emerytowi który się zgłosi do urzędu i wypełni ankietę otrzymuje legitymacje uprawniającą do wielu zniżek na różne rzeczy.Tak jak pisałem powyżej takie akcje w Solidarności były prowadzone wcześniej przy rządach nie tylko PIS. A kartę lotos biznes może otrzymać każdy związek,czy stowarzyszenie. Proszę nie siąć tu propagandy tylko przeczytać artykuł który mówi o… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 10:27
Reply to  Jasiu z "S".

Być może każdy związek zawodowy może się po taką kartę ubiegać.
Sęk w tym, że nie każdy związek zawodowy tego chce a takich, jak wy jest zapewne bardzo mało.
To, że udajesz iż nic się takiego nie stało i uznajesz takie działania za normę… o czymś świadczy.
Nie napisze o czym, bo mi na oczywistości czasu szkoda.

eelaa
31 sierpnia, 2018 23:33
Reply to  eelaa
eelaa
31 sierpnia, 2018 23:35
Reply to  eelaa

To było do Jasia S

Rysiek
30 sierpnia, 2018 21:24
Reply to  Jasiu z "S".

Oczywiście, że nie. Nie o to, panie Janie chodzi, aby określone zz były przez państwowe spółki neutralizowane poprzez tego typu bonusy. To i nie wypada, i nie powinno w moim przekonaniu nigdy mieć miejsca. To, że ma – wywołuje w efekcie takie konsekwencje, jak te z waszą oceną aktualnych propozycji rządowych. Okazuje się, że wam się one w istocie podobają… Jeżeli to ma kończyć się takim komunikatem, jak ten powyżej to w tym miejscu więcej na te tematy nie dyskutujmy tu z panem, bo sensu to nie ma. Proszę tylko o jedno. Jeżeli tacy jak ja wyjdą na ulicę, aby… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
30 sierpnia, 2018 11:41

Z informacji które otrzymałem dzisiaj tj 30 sierpnia jest dalszy część posiedzenia KK w Gdańsku.

Rysiek
30 sierpnia, 2018 21:02
Reply to  Jasiu z "S".

No to ja zarówno koledze, jak i wszystkim tu wchodzącym komunikat z tego posiedzenia KK Solidarności w całości przedstawię po to, abyście zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi… Komentować tego nie chcę, chociaż ta moja nieokrzesana cygańska natura domaga się określenia tego, co się dzieje paroma dosadnymi słowami. Oto ten komunikat zaczerpnięty z oficjalnej strony NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”: Gdańsk, 30 sierpnia 2018 r. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” propozycje przedstawione przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w imieniu Rządu RP, dotyczące wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na 2019 rok, określenia podstawy do wyliczeń odpisu podstawowego na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
31 sierpnia, 2018 07:55
Reply to  Rysiek

Rysiu bardzo się cieszę ,ze umieściłeś komunikat NSZZ Solidarność zwłaszcza z podpisem Marka Lewandowskiego.Widzisz , ty byś chciał tak spotyka się Rzad z Solidarnością wszystko ustalają i szybko podpisują uzgodnienia. .Pokaz mnie z jakim rządem tak było albo kiedy nasz kochany RON tak działał. Ja Ci napisałem ,ze ja jestem cierpliwy i my jako związek osiągniemy może nie w 100% bo od tego negocjacje.Dwie strony muszą spotkać się w połowie.Masz już przykład ,ze Solidarność zaproponowała kompromis nie minimalne wynagrodzenie 2278 zł tylko 2255 zł.Mam nadzieje ,że Rafalska na to się zgodzi . Chociaż ja myślę ,że prędzej będzie 2250 zł.Co… Czytaj więcej »

eelaa
31 sierpnia, 2018 10:56
Reply to  Jasiu z "S".

Ze strony OWC za SAJMON: „4. My powinniśmy zacząć rozmawiać z RON o podwyżkach na 2019r. o 5 % plus te 2 % czyli razem 7 % . Tylko jest jedno ale. Przewodniczący związków działających w RON siedzą cicho i nie wiadomo na co czekają. Demonstracja OPZZ w dniu 22 września to tylko jedna z metod walki o lepszy byt. Potrzebne są rozmowy z Ministrem Błaszczakiem i to jak najprędzej jeszcze przed końcowym uchwaleniem budżetu .( na razie jest to projekt ) Pan Minister Błaszczak da te obiecywane około 270 zł podwyżki w2019r. a Pan Morawiecki dołoży te 2,3% ze… Czytaj więcej »

Rysiek
2 września, 2018 08:30
Reply to  eelaa

A ja głupot nie komentuję. Napiszę jedynie, że ten cały 4-letni projekt, z którego nic nie wyszło – to zaklepała Solidarność wspólnie z NSZZ PW. Nie wpychaj więc Jasiu-Sajmon w te bzdety – będące wytworem waszej nieudolności – innych, tylko sam weź się do roboty. Ponieważ tak bajkowo idzie wam współpraca z tym rządem a pan premier podaje wam na tacy wszystko czego sobie zażyczycie – oczekuję, że to wszystko, o czym piszesz po prostu nam załatwisz. Na efekty spokojnie poczekam. Z nami ani pan minister, ani pan premier nie rozmawiają więc na ulicy głośno wykrzyczymy o co nam chodzi.… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 12:35
Reply to  Jasiu z "S".

Prawda o Solidarności się nie obroni, bo wy tej prawdy od dawna szukacie ale jej znaleźć nie potraficie. Ja wiedziałem od początku, że tą ściemę wy w sukces przekujecie. Już, jak widać go odtrąbiacie. Może i jestem stary, mam miażdżycę a w dodatku jestem na wpół Romem ale wiem, że oto na oczach wszystkich dokonujecie typowo kuglarskiego fiku miku, z czego my – pracownicy wojska będziemy mieli jeszcze mniej niż to nam początkowo obiecywano… Właśnie dlatego, że jestem stary i na wpół cyganem, ja to po prostu widzę. Tacy jak ty są zapewne od urodzenia niewidomi, bo po prostu urodzili… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 12:59
Reply to  Jasiu z "S".

…”do tego czas możesz iść na ulicę .o ile to coś da.II przestań tu wymyślać takie bzdury ,że Solidarność zorganizuje kontrdemonstracje . Ty naprawdę powoli zacznij się pakować z tego RON bo z Tobą na prawdę coraz gorzej. Jeszcze trochę napiszesz ,.że PIS płaci „S: i zakupił pałki żeby bić takich jak ty. Ja wiem ,że jesteś stary i od czasu do czasu daje znać o sobie miażdżyca ale na Boga opamiętaj się człowieku co ty wypisujesz…” Nie wypisywałbym tego, gdyby nie wypowiedzi twojego związkowego szefa. Internet jest ich pełen… Oto komentarz do jednej z nich: https://oko.press/piotr-duda-myli-solidarnosc-bojowka-pis/ I co?? Co… Czytaj więcej »

Rysiek
30 sierpnia, 2018 23:01

Z powyższą informacją bynajmniej nie współgra komunikat ze strony OPZZ mówiący o szczegółach organizowanego protestu w dniu 22 września w Warszawie.
http://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/manifestacja-22-wrzesnia-2018

Tą informację a także wszystkie inne, które na oficjalnej stronie OPZZ się ukażą – polecam działaczom naszego związku.
Czas rozpocząć przygotowania, aby było nas w Warszawie widać i słychać…

Jasiu z "S".
31 sierpnia, 2018 07:23

Marek dlaczego manipulujesz odpowiedziami . np wstawiasz Grzesia post pisany o wiele wcześniej od mojego. Oczywiście będziesz się tłumaczył . że to specjalnie umieszczasz posty nie patrząc na godziny i dni pisania ale dotyczą tematu. Marku ja jestem stary lis i wiem o co Tobie i Tarczy chodzi.

31 sierpnia, 2018 10:27
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu, nie kombinuj.
Jeżeli – jak napisałeś: np. wstawiasz Grzesia post pisany o wiele wcześniej od mojego. – to chyba normalne, bo… Grzesia post pisany był o wiele wcześniej od Twojego.
Napisz, o co ci tak naprawdę chodzi?!
Ale konkretnie, z przykładami a nie aluzjami.

Jasiu z "S"
31 sierpnia, 2018 12:25

Marku nic nie kombinuje .Post Grzesia pisany 30 sierpnia o godz 6.26 został umieszczony po moim poście z dnia 30 sierpnia o godz.9.31. Czyżbyś miał w domu zegar co chodzi do tyłu. Jak przestrzegamy zasad czy porządku np.dzień i godzina to post Grzesia jest źle umieszczony to musi być najpierw post Grzesia apotem mój ale to mały szczegół.Ale w myśl z kim przestajesz takim się stajesz. Nie ma problemu. Bo zaraz odezwie się trybun ludowy i zrobi larum na cały głos.

31 sierpnia, 2018 18:08
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu, ja nie mam wpływu jak są zamieszczane posty na stronie TARCZY.
Nawet się na tym nie znam i nie mam możliwości korygowania ukazywania się wpisów. Po ich zaakceptowaniu – a dotychczas zaakceptowałem wszystkie posty – posty zajmują, jak widzę miejsce odpowiedniego do linii czasu kiedy zostały napisane a nie zamieszczone przeze mnie.
Jasiu, nie szukaj „igły” u mnie, jak masz „czołg” u siebie!

Rysiek
31 sierpnia, 2018 07:53

Wszyscy, których wynagrodzenia netto wynoszą w granicach 1400-1800 zł niech te paski z wypłaty po zakreśleniu na nich danych osobowych ze sobą na protest do Warszawy zabiorą. Podejmuję się je osobiście mediom pokazać i omówić warunki naszej pracy przy środkach bojowych oraz płacone za to dodatki. Niech ta prawda o naszej pracy, jej warunkach i zapłacie w końcu wyjdzie poza resort. Po to tam pojedziemy… Naszym celem będzie głośne powiedzenie prawdy o nas. Tej prawdy, która jest przed opinią publiczną od lat skrzętnie ukrywana co sprawia, że opinia publiczna traktuje nas jako element zbędny, nikomu niepotrzebny, w dodatku mający lekką… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 10:21

„Solidarność oczekuje ustalenia minimalnego wynagrodzenia za pracę na 2019 r, w wysokości nie mniejszej niż 2255 zł,” No i szybko mamy odpowiedź, cyt.: „Rząd na posiedzeniu 4 września ma podwyższyć minimalne wynagrodzenie na 2019 r. do 2255 zł, powyżej planowanych do tej pory 2220 zł – podała piątkowa „Rzeczpospolita”, powołując się na uzyskane informacje.” Czytaj więcej na https://praca.interia.pl/news-rzeczpospolita-placa-minimalna-w-2019-r-wyniesie-2255-zl-wyz,nId,2625179#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox Co nam to da… Zupełnie nic… Tyle, że te wynagrodzenia zasadnicze tysięcy z nas staną się o ponad 200 zł niższe od tej przyszłorocznej planowanej najniższej płacy. Rozpoczniemy więc swój taniec o te nasze wynagrodzenia od początku. Co da takie podniesienie najniższego… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
31 sierpnia, 2018 12:53
Reply to  Rysiek

Cieszę się bardzo Rysiu ,ze zacząłeś czytać strony Solidarności bo to chyba jedyny związek który jest tak skuteczny w swych działaniach i jeszcze informuje „konkurencyjne” związki co ustalił z rządem. Widzisz Masz teraz możliwość się czegoś dowiedzieć od największej Centrali związkowej bo OPZZ nic nie wie i co ma przekazać swoim członkom takim jak ty w Tarczy. I przestań poniżać związek który walczy i realizuje to do czego został zobowiązany w czerwcu na spotkaniu KK w Zakopanym. Widzisz żeby Solidarność nie przekazała do publicznej wiadomości to , ze 4 września będzie posiedzenie RDS to skąd byś się dowiedział co Guz… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 19:36
Reply to  Jasiu z "S"

Kpisz człowieku czy o drogę pytasz?? Zapewne jakaś pieprzówka a jeszcze lepiej – absynt ci w głowie pomieszał. Nawet tego nie dostrzegasz, że cała ta twoja wypowiedź – to cyniczne h……o pomieszane z arogancją i pogardą dla innych. Nie dostrzegasz tego – w tym sęk. Tyle, że w tym sęku jest dziura, w której rychło wylądujesz. A te durnoty, które jako Sajmon ludziom na wiadomym forum wypisujesz już dawno cię w ich oczach ośmieszyły tak, że jako wierutne brednie cytują je i tu, i się z nich śmieją… Co chcesz nam powiedzieć, zapewne sam dokładnie nie wiesz. Ja te twoje… Czytaj więcej »

Rysiek
31 sierpnia, 2018 19:51
Reply to  Jasiu z "S"

Napisałeś cyt.:
„Jak będzie 2255 zł. to zaraz występuje do mojego pracodawcy i z funduszu nagród robię podwyżkę dla pw którzy nie osiągnęli poziomu 2255zł jako płaca zasadnicza.”

Ty w ogóle człowieku wiesz co tu wypisujesz czy pogięło cię zupełnie???
Może ci to Marek wyjaśni, bo mnie ręce dawno opadły. Gdzie kształcą takich ekonomicznych matołów – zdradź nazwę szkoły, która ukończyłeś? Niech zgadnę – czy to nie WUML w Pcimiu??

31 sierpnia, 2018 21:09
Reply to  Rysiek

Rysiu, za korepetytora robić nie zamierzam!
Ale jak już się uczepiliście tej kwoty 2.255 zł, która ma być nową minimalną od 1 stycznia 2019 r. to pragnę tylko wskazać, że w dniu 13 sierpnia 2018 r. o 16:10 na tym forum napisałem w odpowiedzi do Ciebie, Rysiu, że:
natomiast według mojej wiedzy minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2019 r. określone zostanie na poziomie nie niższym niż 2250 zł.

Czyli z tego wynika, że „S” proponując nową kwotę, określiła ją na poziomie tylko o 5 zł wyższym od mojego minimum z 13 sierpnia br. 😉

Rysiek
31 sierpnia, 2018 21:44

No, bo oni wszyscy czytają namiętnie to nasze forum i wyłapują z niego wszystkie nasze pomysły…
Sam przecież widzisz, że nasz koleś z „S” ciągle nam siedzi na konstrukcji i zejść nie chce.
Dobrze, że pojechał na obchody, bo by nam tu mędził a tak jest trochę spokoju.

1 września, 2018 00:01
Reply to  Rysiek

Masz racje, tylko, że moja propozycja (co najmniej 2500 zł) oparta była na tym, że: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1129820,resort-pracy-proponuje-podniesienie-placy-minimalnej-do-2250-zl.html Przedstawiając tę informację w czerwcu, wiceminister Stanisław Szwed – przedstawiany w Wikipedii jako polski polityk i związkowiec z ramienia „S” – zapewne zachował się bardziej jak związkowiec i ujawnił to, co miało zostać ujawnione dopiero… po negocjacjach ze stroną społeczną. Troszkę chciała to wyprostować jeszcze sama Pani Minister Rafalska wskazując, że zabrakło akceptacji Ministra Finansów i że będzie jeszcze posiedzenie RM itd. o czym więcej: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/elzbieta-rafalska-o-placy-minimalnej,844246.html i ostatecznie – zamiast 2250 zł – partnerom społecznym przedstawiono propozycję minimalnej na poziomie 2220 zł. A dla… Czytaj więcej »

Rysiek
1 września, 2018 10:30

No i tak właśnie wygląda ta ich „walka” o te nasze godziwe wynagrodzenia. Rząd na tym nie straci, bo jeżeli przy proponowanej stawce 2220 zł miał dołożyć coś około 130 mln zł na nasze płace w budżetówce, to teraz będzie go to kosztowało niecałe 200 mln z tym, że suma sumarum na tym zyska a nie straci. Dlaczego?? Bo wprawdzie pewną nieznaczną kwotę dołoży do wynagrodzeń najniższych jeżeli pracodawcy tej kasy u siebie nie znajda a przecież w budżetówce znajdą ale za to zarobi około miliarda zł na składkach zusowskich, bo gdy one wzrosną od wszystkich zatrudnionych, którym minimalną płacę… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
3 września, 2018 08:47
Reply to  Rysiek

Co Marek ma wyjaśniać .A co Marek wie . Co nie można z funduszu nagrodowego który jest robiony na podstawie art.45 PUZP każdy pracodawca w uzgodnieniu ze związkami ma prawo dokonać odpisu na fundusz nagrodowy do 3 % .I widzisz matole bo nie wiem to ty chyba kończyłeś Uniwersytet Marksistowsko -Leninowski.a ekonomii uczyłeś się w krajach trzeciego świata. Skoro nie można było by robić podwyżek z tego funduszu a skorzystało w tym roku 30% pracowników to dlaczego WOG to zatwierdził. Ty myślisz ,ze w mojej JW czy w WOG pracują sami debile którzy nie wiedzą co uzgadniają ze związkami zawodowymi.… Czytaj więcej »

3 września, 2018 12:01
Reply to  Jasiu z "S".

Zapytałeś Jasiu z „S”: A żeby nie być gołosłownym to może pokażesz gdzie w RON wartownik z OWC ma większa zasadnicza niż 2200zł. Odpowiadam: W jednostkach organizacyjnych ŻW. Natomiast dziękuję ci za twój wpis o treści: ja pod koniec maja wiedziałem ,ze będzie 2250zł.bo Rafalska mówiła dawno ale PIS wiedział ,ze związki będą się domagać wyższej minimalnej czyli zagrał wa bank i obniżył żeby teraz wyjść na swoje. To 3 miesiące żeście nad tym myśleli .Przecież to było takie przejrzyste i proste.Podwyżki dla sfery budżetowej też będą wyższe ale nie mogę wam powiedzieć. który tylko potwierdził wszystko to, co powyżej… Czytaj więcej »

Rysiek
2 września, 2018 12:13

Powyżej napisałem cyt.: Rysiek pisze: Sierpień 31, 2018 o 19:51 Napisałeś cyt.: „Jak będzie 2255 zł. to zaraz występuje do mojego pracodawcy i z funduszu nagród robię podwyżkę dla pw którzy nie osiągnęli poziomu 2255zł jako płaca zasadnicza.” Ty w ogóle człowieku wiesz co tu wypisujesz czy pogięło cię zupełnie??? Może ci to Marek wyjaśni, bo mnie ręce dawno opadły. Gdzie kształcą takich ekonomicznych matołów – zdradź nazwę szkoły, która ukończyłeś? Niech zgadnę – czy to nie WUML w Pcimiu?? Liczyłem na Marka ale ponieważ on w korepetytora bawić się nie zechciał – jestem Wam winien wyjaśnienie dlaczego ten pomysł… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
3 września, 2018 15:17
Reply to  Rysiek

Widzisz krótka odpowiedź.Nie masz pojęcia bo nikt nie będzie miał zmniejszania wynagrodzenia obojętnie czy będzie 1czy 2 czy 3 %. Mówiłem i pisałem ,że urodziłem się czepku a to co piszesz to jakieś farmazony i opowieści z tysiąca jednej nocy. Nikt niczego nie straci a pójdę dalej po naliczeniu funduszu nagród czyli odpisu od funduszu wynagrodzeń na 2019r. po pierwszym kwartale zrealizuje następne podwyżki dla najniżej zarabiających. Widzisz i to jest ta różnica między nami ja realizuje zgodnie z przepisami w RON podwyżki a ty lamentujesz i wyrywasz resztę kłaków siwaków.Po prostu znowu gościu przegrałeś w publicznej potyczce. Kto tu… Czytaj więcej »

eric
2 września, 2018 16:41

Jasiu, czemu solidarność na swojej stronie nie prowadzi forum?
Boicie się wpisów swoich członków jak jest naprawdę w naszych jednostkach itp…
To, co proponujecie te 2255 to śmiech… Nie tak dawno przejawiała się kwota w necie o minimalnej w wysokości 2250, rafalska daje 2220 a wy 2255… Pewnie się skończy na 2250…
Już będziecie mogli trąbić sukces, wprawdzie chcieliście nam te 5 zł więcej dać, tacy dobrodzieje…
Podejrzewam, że już S się dogadała z PiS, albo na dniach… Zaraz będzie w tv odtrąbienie sukcesu.
Jak to Pan Duda z S razem z rządem szykują nam dobrobyt…

Jasiu z "S"
3 września, 2018 15:40
Reply to  eric

Bo nam forum jest nie potrzebne.Niczego się nie boimy a zwłaszcza żadnych wpisów. To nas różni ,ze wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem.. My nic nie proponujemy > my proponowaliśmy np.2278 zł a nie żadne 2255 zł. To Tarcza tu oczernia Solidarność ,że chce 2255zł. ja wiem co było ustalane w maju 2018r. Ustaliliśmy ,ze będziemy żądać 2278 zł minimalnego wynagrodzenia. Gdybyśmy byli Tarcza lub OPZZ to byśmy okłamywali pracowników i zaproponowali 2450 zł. Ale my potrafimy liczyć i co roku jesteśmy jako związki najbliżej tych propozycji które wprowadza rząd. A teraz jeszcze jeden przykład z Tarczy jak myślisz czy… Czytaj więcej »

3 września, 2018 16:24
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu z „S”, napisałeś: „To Tarcza tu oczernia Solidarność ,że chce 2255zł. ja wiem co było ustalane w maju 2018r.” podczas, gdy zapewne Twój szef nie poinformował cię, że: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Placa-minimalna-2019.-Podwyzka-placy-minimalnej A zatem Jasiu, nie mniej niż 2255 zł. Natomiast w połowie czerwca, było coś o połowie przeciętnego, bo mówił: „Propozycja na poziomie 2220 zł w ogóle jest dla nas nie do przyjęcia, bo jeszcze zmniejsza nam (wobec wcześniejszej propozycji 2250 zł – PAP) to, o co nam chodzi, czyli dojście do 50 proc. średniego wynagrodzenia” – powiedział PAP Duda, zapowiadając dalszą dyskusję na ten temat na forum Rady Dialogu Społecznego.”… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
4 września, 2018 08:21

Pewnie ,że wiem. Odpowiedzi na to pytanie nie będzie.. Na pewno nie mam na myśli Marka K a resztę sobie eelaa pomyśl. Dwóch Panów.

Jasiu z "S".
4 września, 2018 08:40

Marek ty na prawdę tak powoli myślisz. Przecież swoim wpisem dałem Ci jasno przykład jak Rząd ograł związki. Czy ty tego nie rozumiesz ; Rafalska zaproponowała 2250zł na początku czerwca ale Mateusz Morawiecki stary związkowiec wiedział ,że związki będą chciały wyższej podwyżki minimalnego wynagrodzenia dlatego zaniżył o 30 zł minimalne wynagrodzenie bo wiedział ,ze związki zrobią larum i teraz dołoży związkom np 35 lub 40 zł i powie Rząd współpracuje i uzgadnia ze związkami i wysłuchał propozycji związków.Sprytne co .Widzisz to był ten cały rebus którego ty i rysiu nie mogliście zrozumieć .Bardzo proste i przejrzyste było od początku tylko… Czytaj więcej »

4 września, 2018 10:46
Reply to  Jasiu z "S".

Napisałeś powyżej „o szybkomyślący”, że cyt.: „Przecież swoim wpisem dałem Ci jasno przykład jak Rząd ograł związki.” Tylko, że w tym twoim wpisie trzeba zmienić wyraz „związki” na „NSZZ Solidarność”, bo rząd ograł wyłącznie „S”. Dlaczego? Już wyjaśniam. Gdy rząd wycofał się w czerwcu z minimalnej z 2250 na 2220 zł teraz, wy czyli „S” dla uzyskania kompromisu z rządem i pokazania dobrych relacji przed Zjazdem – obniżacie swoje minimum z 2278 do nie mniej niż 2255 zł. Czyli faktycznie „walczycie” o 5 zł i udajecie, że to dla was kompromis… podczas, gdy faktycznie jesteście… na pasku. I nie pisz… Czytaj więcej »

Jasiu z "S"
4 września, 2018 19:51
Reply to  Jasiu z "S".

Przed jakim zjazdem my jesteśmy bo nie wiem Jeśli chodzi Ci o wybory w październiku to będzie zjazd delegatów z całej Polski.Ale to mnie zbytnio nie interesuje bo z tego co ja wiem to Duda nie ma żadnego konkurenta a po drugie Region ŚLĄSKO – DĄBROWSKI ma najwięcej delegatów bo ma najwięcej członków .I Duda wygra. Jeszcze nie ma zjazdu ale mogę Ci powiedzieć ,że będzie wydłużona kadencja z czterech lat na 5 lat czyli jak mnie wybrano w tym roku na 4 lata to będę miał o rok przedłużoną kadencję do 2023r. To informacja dla Rysia żeby się cieszył.… Czytaj więcej »

Darek
3 września, 2018 18:02
Reply to  Jasiu z "S"

Jasiu wez ty s……… Takie podwyżki to może twoi kolesie dostali i przestań płakać i zachowywać się jak schizofrenik.

Jasiu z "S".
4 września, 2018 10:27
Reply to  Darek

Nie moi kolesie dostali podywzki tylko pw w mojej JW. Ja nie mam rozszczepienia umysłu Chyba ,że ty masz ja w przeciwieństwie do Ciebie przechodzę co 3 lata badania psychiatryczne i psychologiczne. I widzisz jestem zdrowy.Ale domyślam się kim jesteś mastępnym nawiedzonym.

Darek
4 września, 2018 11:30
Reply to  Jasiu z "S".

Sporo kasy wykladasz na tego lekarza a nawiedzony jesteś ty wystarczy poczytać twoje komentarze.Twoje słowa wypowiadane na tym forum są nic nie warte tak jak cała twoja osoba.

Jasiu z "S".
4 września, 2018 13:36
Reply to  Jasiu z "S".

Wal się palancie na cyce i pal obcasy.. Ty jako trep – idol Tarczy masz na pewno wszystko za darmo bo przecież wszystko Ci się należy za darmo. Panie Administratorze miałeś usuwać brzydkie słowa i posty a teraz pozwalasz jakiemuś śmieciowi żeby obrażał mnie chyba , że to śmieć z waszego podwórka przedstawiający się jako Darek a tak naprawdę to ta sama osoba.

Jasiu z "S".
3 września, 2018 11:25

I jeszcze do mojego poprzedniego postu mogę dopisać ,że wydatki osobowe w budżecie MON mają się zwiększyć aż o 22 % ale dotyczy to także środków na wzrost liczebności armii (WOT) oraz także na wynagrodzenia dla pracowników cywilnych RON w 2019r.I co „Geniuszu Ekonomiczny” jest realna podwyżka o 320zł.. wraz z podwyżką w sferze budżetowej .I kto tu się nie znana na ekonomii .Chociaż polemika z osobą i która nie osiągnęła najniższego wynagrodzenia zasadniczego przez swoje nieudolne i nieprofesjonalne negocjacje nie ma chyba dalej sensu. Ucz się, czytaj i przeglądaj Fora a może nauczysz się jak robić podwyżki w swoim… Czytaj więcej »

Grzesiek
3 września, 2018 15:57
Reply to  Jasiu z "S".

Jasiu.te wydatki zwiększonę o 22% to głownie są przez planowane pewne już znaczne podwyżki dla żołnierzy…tak mi się wydaję że jeśli chodzibo obrone terytorialna mają być mniejsze jak w tym roku.o cywilach cisza.

eric
3 września, 2018 21:29
Reply to  Jasiu z "S".

Nie macie u siebie forum dlatego że to chyba wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem… Ostro walczycie o te 5 zł… z 2250 na 2255. Zawsze to wasz sukces… Mówisz o podwyżkach 150, 160 zł itp… Tylko jak ty to możesz nazwać podwyżka?! To jest gonienie najniższej krajowej… Bez tych śmiesznych „podwyżek” ludzie z wysługami i premiami mogliby nie zarobić najniższego minimum w tym kraju… Wciskacie taką ciemnotę, że lepiej brać po trochę co roku a potem sumujesz podwyżki z kilku lat i się jarasz… Tylko cały czas PW po tych jałmużnach dalej się kręcą wokół minimum… Inflacja itp. a… Czytaj więcej »

Darek
5 września, 2018 07:41
Reply to  Jasiu z "S".

Taki wielki cwaniak zza klawiatury jesteś? Mam dla ciebie propozycję, spotkajmy się i powiedz mi to w oczy. Zobaczymy czy będziesz takim kozakiem.

228
0
Would love your thoughts, please comment.x