Manifestacja o szacunek i godne płace.

  • 0
  • 14 października, 2021

W dniu 09 października 2021 r. odbyła się manifestacja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych pod hasłami: „Szacunek i godna płaca!”, „Wzrost wynagrodzeń w budżetówce!” W manifestacji czynny udział wzięli cywilni pracownicy wojska zrzeszeni w dwóch reprezentatywnych organizacjach związkowych działających w resorcie obrony narodowej a mianowicie: Związku Pracowników Wojska „TARCZA” i NSZZ Pracowników Wojska.  (Zobacz TUTAJ).

Manifestacja została zorganizowana na ulicy Nowogrodzkiej przed siedzibą Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które jeszcze niedawno miało w nazwie również „Pracy”. W trakcie trwania manifestacji, z przygotowanej trybuny wypowiadali się przedstawiciele różnych organizacji związkowych reprezentujących pracowników budżetówki, w tym m. in. sądownictwa, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, KRUS oraz transportu drogowego.  W imieniu naszego Związku głos zabrali: Przewodniczący Marek KAZIMIERCZAK (wysłuchaj TUTAJ) i Kol. Dorota KRYPSKA reprezentująca międzyzakładową organizację z Krakowa (wysłuchaj TUTAJ), natomiast w imieniu NSZZ Pracowników Wojska głos zabrał Przewodniczący Zenon JAGIEŁŁO (wysłuchaj TUTAJ).

W trakcie manifestacji delegacja protestujących złożyła w ministerstwie pismo skierowane do Premiera Rządu – Pana Mateusza Morawieckiego (czytaj TUTAJ), pod którym podpisało się ponad sześćdziesięciu przedstawicieli organizacji związkowych zrzeszonych w OPZZ. (MK)

5 2 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
15 października, 2021 07:37

Zobaczymy co z tego wyniknie. Oby było dla nas dobrze, bo jak widzę te ceny to mnie po prostu skręca.

STEFAN
15 października, 2021 11:50
Reply to  Michal

Zgoda Na to się składa wiele przyczyn, w tym to całe rozdawnictwo a to na dzieci, a to na krowy, a to na…. Na wszystko. Tylko ludzie pracujący ze swojej pracy utrzymać się nie mogą. To także efekt tych nierealnych żądań kilkutysięcznych podwyżek “bo nam się należy…” No, bo jak są takie żądania, to taki np. olej kujawski, czy wielkopolski drożeje o 100% z dnia na dzień, bo niby czemu nie… Ludzie mają kasę, więc go kupią… Jeżeli ta spirala inflacyjna nadal będzie się rozkręcała w takim tempie, to pod koniec przyszłego roku będziemy chodzili do sklepu z reklamówkami banknotów.… Czytaj więcej »

Last edited 16 godzin temu by STEFAN
Jasiu.
15 października, 2021 19:15

23 października 2021 r. w Warszawie i też w sobotę rusza “S” z demonstracją. Zapraszamy wszystkich członków “S” oraz sympatyków.
W sprawie przyjazdu do Warszawy kontaktować proszę się z Zarządami Regionu NSZZ “Solidarność” w swoich województwach. Mnie tam nie będzie, oczywiście ze względu na stan zdrowia.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x