Skip to main content

Manifestacja o szacunek i godne płace.

By 14 października, 202115 października, 2021Aktualności

W dniu 09 października 2021 r. odbyła się manifestacja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych pod hasłami: „Szacunek i godna płaca!”, „Wzrost wynagrodzeń w budżetówce!” W manifestacji czynny udział wzięli cywilni pracownicy wojska zrzeszeni w dwóch reprezentatywnych organizacjach związkowych działających w resorcie obrony narodowej a mianowicie: Związku Pracowników Wojska „TARCZA” i NSZZ Pracowników Wojska.  (Zobacz TUTAJ).

Manifestacja została zorganizowana na ulicy Nowogrodzkiej przed siedzibą Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które jeszcze niedawno miało w nazwie również „Pracy”. W trakcie trwania manifestacji, z przygotowanej trybuny wypowiadali się przedstawiciele różnych organizacji związkowych reprezentujących pracowników budżetówki, w tym m. in. sądownictwa, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, KRUS oraz transportu drogowego.  W imieniu naszego Związku głos zabrali: Przewodniczący Marek KAZIMIERCZAK (wysłuchaj TUTAJ) i Kol. Dorota KRYPSKA reprezentująca międzyzakładową organizację z Krakowa (wysłuchaj TUTAJ), natomiast w imieniu NSZZ Pracowników Wojska głos zabrał Przewodniczący Zenon JAGIEŁŁO (wysłuchaj TUTAJ).

W trakcie manifestacji delegacja protestujących złożyła w ministerstwie pismo skierowane do Premiera Rządu – Pana Mateusza Morawieckiego (czytaj TUTAJ), pod którym podpisało się ponad sześćdziesięciu przedstawicieli organizacji związkowych zrzeszonych w OPZZ. (MK)

4 17 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
832 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
15 października, 2021 07:37

Zobaczymy co z tego wyniknie. Oby było dla nas dobrze, bo jak widzę te ceny to mnie po prostu skręca.

STEFAN
15 października, 2021 11:50
Reply to  Michal

Zgoda Na to się składa wiele przyczyn, w tym to całe rozdawnictwo a to na dzieci, a to na krowy, a to na…. Na wszystko. Tylko ludzie pracujący ze swojej pracy utrzymać się nie mogą. To także efekt tych nierealnych żądań kilkutysięcznych podwyżek „bo nam się należy…” No, bo jak są takie żądania, to taki np. olej kujawski, czy wielkopolski drożeje o 100% z dnia na dzień, bo niby czemu nie… Ludzie mają kasę, więc go kupią… Jeżeli ta spirala inflacyjna nadal będzie się rozkręcała w takim tempie, to pod koniec przyszłego roku będziemy chodzili do sklepu z reklamówkami banknotów.… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by STEFAN
radek
16 października, 2021 09:36
Reply to  STEFAN

Przepraszam p. Stefanie, ale nie rozumiem Pana. Mamy mieć nieczyste sumienie, bo żądając podwyżek, już zdrożał olej kujawski? Przy tej inflacji nawet 12% w następnym roku to nie podwyżka, a i tak jej nie dostaniemy w tej wysokości. My tylko gonimy i ciągle gonimy innych budżetowców. Problemem nie jest dla nas tych ZUS-owców wzrost wynagrodzeń, bo będziemy część miesiąca pracować za darmo oddając nadwyżkę, lub liczyć na mniej niż cały etat. Problemem tkwi w ich wysokości. I zapytam, czy jeśli wprowadzą emeryturę stażową, też Pan będzie popierał powrót cywili na te same zajmowane stanowiska przed odejściem na wymienioną emeryturę, jak… Czytaj więcej »

Stefan
16 października, 2021 22:59
Reply to  radek

„Przepraszam p. Stefanie, ale nie rozumiem Pana. Mamy mieć nieczyste sumienie, bo żądając podwyżek, już zdrożał olej kujawski?” Olej kujawski tak podrożał Panie radku także dlatego, że tak wielu domaga się tak wysokich, bo nierzadko kilkutysięcznych podwyżek i to jest fakt. Napisałem jednak cyt.: ’’Jeżeli…oni otrzymają chociaż część z tego, czego się domagają, to my – siedząc cicho – za to, co nam zapłacą do końca miesiąca – na pewno nie przeżyjemy.” i to kończy sprawę…. Refleksja z mojej polemiki z kimś, kto całe zło dostrzega w zatrudnianiu byłych żołnierzy – obecnych emerytów powinna być taka, że jej być tu… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Stefan
17 października, 2021 14:04
Reply to  Stefan

Aby definitywnie tą wciąż na nowo odzywającą durnotę w kwestii emerytów wojskowych zakończyć, parę informacji przekazanych tak prosto, jak tylko się to da…. Hasło – ”zwalniać emerytów wojskowych” głośno wybrzmiało wówczas, gdy na całego zaczęto realizować tą tzw. „optymalizację zatrudnienia” za rządów liberałów, którzy tak są obecnie o to wojsko i jego pracowników zatroskani…. Hasło to zbieżne z powszechnym przekonaniem środowisk pracowniczych forsował zarówno NSZZ PW jak i wojskowa Solidarność. Efekty tego zwalniania byłych żołnierzy do dziś są odczuwalne. To wówczas pojawił się w wojsku związek zawodowy byłych żołnierzy zawodowych, o którym tu słowa nie ma a także uregulowania prawne… Czytaj więcej »

Jasiu
18 października, 2021 09:12
Reply to  Stefan

Byli żołnierze mogą być zatrudniani tylko lata pracy powinni im się liczyć od początku. Oni służyli a nie pracowali. I dlaczego taki „gość” po 28,5 roku służby i 1,5 roku tylko pracy w RON ma dostać np. jubileusz za 30 lat pracy. Ja wiem, Stefan, że wam się wszystko jako żołnierzom należy. Bo wy wszystko wiecie najlepiej i na wszystkim najlepiej się znacie. Co do tego, że Solidarność jest przeciwna, to powiem ci więcej – byłem jednym z tych, co wnioskował na spotkaniu o wprowadzenie zapisów do PUZP do Pełnomocnika ds. Współpracy ze związkami zawodowymi p. Leszka, aby nie płacić… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Stefan
19 października, 2021 19:14
Reply to  Jasiu

Staż pracy obejmuje nie tylko okresy faktycznego wykonywania pracy, lecz także okresy, w których pracownik tej pracy nie świadczył, jednak podlegają one wliczeniu w staż pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. To, czy inny okres niż czas zatrudnienia może stanowić staż pracy, musi wprost wynikać z przepisów prawa. Staż pracy ma wpływ na przykład na takie uprawnienia jak:    prawo do urlopu;    prawo do dłuższego okresu wypowiedzenia;    prawo do emerytury;    prawo do nagrody jubileuszowej;    prawo do odprawy. Okres zaliczany do stażu pracy to okres pozostawania poza stosunkiem pracy, który na mocy konkretnego przepisu prawa jest wliczany do okresu zatrudnienia. Może on… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
radek
17 października, 2021 20:49
Reply to  Stefan

Zadałem pytanie którego Pan nie zauważył. Szkoda. Ja jednak odpowiem na pańskie. Dlaczego tylko tych wymienionych przeze mnie. Bo oni odeszli w większości mogąc służyć dalej. I kolejne …A nie uważa Pan i inni, że to czy ktoś emeryturę ma, czy nie – nie ma w jego pracy żadnego znaczenia i nie powinno nas obchodzić. Otóż ma znaczenie bo jak sam Pan stwierdził cytując uregulowania prawne, jest dzięki temu uprzywilejowany. A nie zawsze 40% emerytura przekłada się na 100% pewność, że jest lepszy od zewnętrznego kandydata. Nie używam słów w stylu byłe t…y. We mnie nie ma do nich jak… Czytaj więcej »

Stefan
19 października, 2021 10:11
Reply to  radek

”Zadałem pytanie którego Pan nie zauważył. Szkoda.” Nie odpowiedziałem na pańskie pytanie, gdyż Pan zupełnie – świadomie lub nieświadomie nie raczył pojąć mojej wypowiedzi… Jej sens był taki: Organicznie nie znoszę tych, którzy dowalają się do takich, którzy nikomu nic nie są winni, niczego nie ukradli a to, co zyskali prawnie się im należy. Uważam osobiście, że to dorobek poszczególnych osób podobnie jak samochód, dom czy pałac i nic mi do tego, jeżeli to, co ten ktoś ma zostało pozyskane zgodnie z prawem. Sprawiedliwość społeczna nie polega bowiem na tym, że każdy ma waciak i miskę ryżu a na tym,… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
radek
20 października, 2021 05:13
Reply to  Stefan

Moje pytanie dotyczyło emerytur stażowych i tylko ich, jeśli takie wprowadzą. Nie pracy po 65-ce. Tu Pana stanowisko znam a to zupełnie inna sprawa. A cytując Pana słowa ...że każdy może a nawet powinien się dorabiać tak, jak potrafi przestrzegając prawa i obowiazujacych zasad moralnych a im więcej będzie tych, którzy się w taki sposób dorobią, tym będziemy zasobniejsi i bogatsi a państwo silne i mające w świecie pozycję na miarę naszych aspiracji. Czy blokując tych ZUS-owskich emerytów z pełną wysługą, tym z emeryturami stażowymi też Pan figę pokaże. Pytałem tylko o tych prawdopodobnych z racji braku ustawy emerytów stażowych.… Czytaj więcej »

Stefan
20 października, 2021 13:06
Reply to  radek

Witam. Już Panu odpowiedziałem ale widocznie zbyt późno ta moja wypowiedź została tu upubliczniona więc powtórzę: Do nikogo nic nie mam Nikogo nie zamierzam ograniczać ani dzielić zwłaszcza na emerytów i tych, którzy jej nie mają. Nie zajmuję się tym kto co ma zwłaszcza w aspekcie tego czy może czy też nie powinien pracować. Natomiast wszyscy ci co się tym zajmują, wzbudzają moją dezaprobatę i sprowokowany – nie mogę wówczas powstrzymać tych moich nierzadko kąśliwych – za co przepraszam – wywodów. Nikogo też nie uważam za wroga, co nie oznacza, że nie usiłuję bronic swoich poglądów. Co zaś do tych… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu
20 października, 2021 16:40
Reply to  radek

Oby tylko było widać jakieś korzyści z tych demonstracji.
Pożyjemy i zobaczymy, jak to mówi klasyk.

Grzegorz M.
20 października, 2021 21:20
Reply to  Jasiu

Jasiu, dlatego też warto się zastanowić czy aby patrzenie z boku jest wystarczające by była korzyść?
A może warto się zaangażować i wesprzeć innych?
Może ta sprawa dotyczy i mnie i innych pracowników RON?
Ale to już było…

Jasiu.
15 października, 2021 19:15

23 października 2021 r. w Warszawie i też w sobotę rusza „S” z demonstracją. Zapraszamy wszystkich członków „S” oraz sympatyków.
W sprawie przyjazdu do Warszawy kontaktować proszę się z Zarządami Regionu NSZZ „Solidarność” w swoich województwach. Mnie tam nie będzie, oczywiście ze względu na stan zdrowia.

STEFAN
15 października, 2021 22:12
Reply to  Jasiu.

Z moich informacji wynika, że protest organizuje Solidarność skarbowców przed ministerstwem finansów. Nie ma to żadnego związku ani z zabieganiem o nasze podwyżki, ani nawet podwyżki w budżetówce.
Po co więc tu ta informacja?

Jasiu
17 października, 2021 07:27
Reply to  STEFAN

To masz jak zwykle złe wiadomości. 7 października Sekretariat służb publicznych wydał info, że Krajowe Sekcje będą demonstrować w dniu 23 października 2021 r. I tak wygląda prawda.
Oczywiście, krajowe sekcje obradowały w dniu 7 października. Znowu próbujesz pokazać, że gdzieś dzwonią w jakimś kościele tylko nie wiesz w jakim.
Nasza KS PC MON też tam była i również głosowała za demonstracją.

Stefan
18 października, 2021 05:08
Reply to  Jasiu

Na stronie Sekretariatu żadnego takiego ”info” nie ma a o co walczycie, to można sobie poczytać tu:
http://www.ksparis.pl/images/files/stanowiska/2021/Stanowisko_Prezydium_Rady_KS_PARiS_Nr_1-09-2021_z_10_wrze%C5%9Bnia_2021.pdf

Grzegorz M.
18 października, 2021 05:53
Reply to  Jasiu

Jasiu.
A ja Wam życzę żebyście 23 października – jako budżetowa Solidarność – dali czadu i niech to będzie 12% ugrane przez Was. Zobaczmy Waszą siłę perswazji na MON, bo celem nadrzędnym jest każdy pracownik RON.
To nic, że zabraknie Ciebie, bo myślę, że godnie zastąpią Cię Twoi koledzy.
Życzę zdrowia.
Będę trzymał kciuki.
Pozdrawiam.

Jasiu.
19 października, 2021 18:55
Reply to  Grzegorz M.

Grzegorz M. dziękuję za życzenia. Mam również nadzieję, że ci wielcy krzykacze czy krytykujący, czy obrażający nieraz NSZZ „Solidarność” pokażą swoją silę i wywalczą te 12%.
Niech teraz pokażą, co są warci bez mojej skromnej osoby, a teraz ja pozwolę sobie ich skrytykować. Liczę na to. Również – Pozdrawiam.

Stefan
20 października, 2021 23:35
Reply to  Jasiu.

Ci wielcy „krzykacze” dedykują wszystkim, którzy tu wejdą następujacą informację:
„W Stoczni Wojennej w Gdyni minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostarczenie trzech fregat w ramach projektu ”Miecznik”. Jest to rekordowy jednorazowy kontrakt polskiej branży zbrojeniowej. Koszt to 10 mld zł.”

Jeżeli do tego dodamy, że to właśnie w tej stoczni bije „serce” wojskowej Solidarności”, to już wszystko wiemy i rozumiemy – prawda Jasiu – ściemniaczu??

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu.
21 października, 2021 20:44
Reply to  Stefan

Ale ty jesteś płytki w rozumowaniu. Z tego co ja pamiętam, to Stocznia MW i polskie rządy od 30 lat próbują uratować SMW. I masz takie działania ekspertów z MON Kormoran budowany wiele wiele lat. Za te pieniądze co były wpompowane w budowę i w ekspertyzy profesorów z UJ z Krakowa można było zbudować lub kupić 5 takich łodzi np. podwodnych, czy 10 fregat. Teraz co do pomówień przez Ciebie. Stefan zresztą nie pierwszy raz pomawiasz Szefa wojskowej solidarności, jak nas nazywasz. Mirek może tyle załatwić dla swojego zakładu, jak ty dla swojego. W Stoczni wojennej ktoś celowo stworzył kilka… Czytaj więcej »

Stefan
19 października, 2021 19:33
Reply to  Grzegorz M.

W pełni popieram wszystko to, co napisałeś. Nie ważne bowiem kto a co w efekcie wywalczy. Co zaś do tej solidarnościowej „odrębności”. Miało być razem, jest oddzielnie. Dlaczego?? Bo Solidarność pozoruje działania, będąc aktywna tam, gdzie rządowi zależy a niekoniecznie ludziom pracy. Dlatego będzie aktywna w Brukseli a nie pod ministerstwem finansów, które nic do naszych nakładów na wynagrodzenia nie ma. Ono bowiem rozdziela jedynie to, co wynika z budżetu i jego poprawek. Dlaczego tak jest? Bo Solidarność chce zabłysnąć uchwaleniem emerytur stażowych. Emerytur, o których już tu wspomniano…. A zapoznaliście się ze stosownym projektem ?? Mam proste pytanie –… Czytaj więcej »

radek
21 października, 2021 17:29
Reply to  Stefan

Mam proste pytanie – co z milionami tych, którzy będąc latami na umowach śmieciowych, nie mają z tego nic, gdyż były nie uzusowione?? Pomyśleliście o tych ludziach?? A wie Pan co p. Stefanie. Te emerytury dadzą szans pójścia na nie choćby tym, którzy ze względu na stan zdrowia nie dadzą rady pracować do 65 lat. Nie na rentę, czy chwilowy zasiłek. A co do wysokości tych emerytur. A jeśli ona plus praca jeszcze przez te 5 lat dadzą więcej niż zasuwanie do 65 lat za niespełna 3 tys., to jak Pan napisał… będziemy zasobniejsi i bogatsi a państwo silne i… Czytaj więcej »

Stefan
21 października, 2021 20:59
Reply to  radek

Czyli jak?? Tych, którzy przez wiele lat byli zatrudnieni na tzw śmieciówkach po prostu pozostawimy?? A oni, ponieważ nie pracowali, to zdrowie mają i mogą w nieskończoność teraz pracować, bo mając np. 15 lat pracy bez składek na zus, muszą jakoś ten czas nadgonić aby ich emerytury nie były paruzłotowe? A bierze Pan pod uwagę te ogromne rzesze ludzi, którzy pracować chcieli ale dla nich pracy nie było?? Co z nimi?? Tak ich po prostu zostawimy?? I skąd ten optymizm, że pójdziemy na emeryturę w wieku np. 55 lat, bo od 15 roku życia nam staż policzą i będziemy nadal… Czytaj więcej »

radek
24 października, 2021 19:32
Reply to  Stefan

Jest. Bo jeśli jednych emerytura była możliwa /czas przeszły jednak jeszcze obowiązuje i korzystają z niej/ po 15 latach służby, to moja po 35 latach pracy i minimum 60 latach życia tym bardziej.
Drogi Panie, emerytury stażowe jeszcze nie istnieją, w większości nie dadzą kroci pracownikom resortowym /optymistycznie napisane/ ale dadzą możliwość wyboru. A Pan je już neguje jako niesprawiedliwe.
Są jak wymienione wyżej, ale te Pan traktuje jak normę.
A norma to prawo, którym jak dobrze pójdzie i „stażowe” zostaną.
Ja już zakończyłem ten temat.

Stefan
25 października, 2021 18:14
Reply to  radek

Drogi Panie, niczego nie neguję. Uważam jedynie, że powinniśmy zmierzać do rozwiązań, które nikogo nie pomijają… Proszę także nie mylić wojskowych – 40% emerytur cząstkowych z emeryturami stażowymi, bo to zupełnie inne systemy emerytalne i emerytury. Ja, drogi Panie, pozwoliłem sobie jedynie wyrazić pewne zdziwienie, że ci, którym nie podobały się przez lata całe pewne rozwiązania w zakresie wojskowych emerytur są nagle pozytywnie nastawieni do zbliżonych rozwiązań w zakresie emerytur zusowskich. Widać, z czasem poglądy się zmieniają zwłaszcza, gdy to my sami mamy nadzieję na skorzystanie z pewnych rozwiązań. Ma Pan rację – ta nasza dyskusja w istocie nie była… Czytaj więcej »

Stefan
23 października, 2021 09:46
Reply to  radek

Żeby nieco ostudzić te powszechne nadzieje związane z wprowadzeniem tzw. emerytur stażowych, polecam projekt obywatelski, który ponad 5 lat leży w sejmie i nie wyszedł poza I czytanie. Jest tu wraz z uzasadnieniem i warto się z nim zapoznać: https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/2CE5E2B4A3401FE4C12584BA003E3E59/%24File/32.pdf Nadmieniam, że to jeden z kilku projektów, które nie doczekały się rozpatrzenia w ostatnich latach Solidarność więc żadnego prochu tu nie wymyśliła a jedynie powiela to, co inni dawno wymyślili. No, ale jak zwykle – coś za coś – Solidarność robi to tak, aby rządowi pomagać a nie przeszkadzać nawet, jeżeli odbywa się to kosztem pracowników, jak np. w tym… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Stefan
20 października, 2021 22:40
Reply to  Jasiu

Oto fragment informacji ze strony Skarbowcy.pl „23 października w Warszawie odbędzie się demonstracja zorganizowana przez Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych w Krajowej Administracji Skarbowej. Wezmą w nim udział również przedstawiciele innych branż budżetówki: pracownicy sądownictwa i prokuratury, pracownicy i funkcjonariusze więziennictwa oraz pracownicy cywilni policji.” I co Jasiu – ściemniaczu?? O Was tam słowem nie wspomniano… Tyle się w tej „Solidarności” liczycie… Więc nie pajacuj a po prostu przyznaj, że – oprócz zadymy na takich, jak to forach – do niczego innego zdolni nie jesteście, żadnego wsparcia poparcia ani znaczenia w tej Solidarności nie macie a ta Wasza „dzialalność” w resorcie… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu.
21 października, 2021 21:06
Reply to  Stefan

Widzisz, różnica między nami jest taka, że ja jak coś robię, to dla ludzi a ty przeciwko ludziom. Dowód? Proszę bardzo. Dlaczego miały być nadal trzy stopnie np. mł. wartownik, wartownik i st. wartownik. Po to, żeby byli wojskowi siedzieli na najwyższych etatach, czyli starszych wartownikach a młodzi czekali po 40 lat na awans. Stefan, OWC to nie wojsko, to cywile, którzy myślą głową a nie inną częścią ciała, jak ty. Pochwal się jak chciałeś podnieść dodatek funkcyjny do 1500 zł. Bardzo ważna rzecz. Pytam, dla kogo i ilu by skorzystało – 200 dowódców czy panów Komendantów, czyli byłych wojskowych,… Czytaj więcej »

Stefan
22 października, 2021 04:52
Reply to  Jasiu.

Pieprzysz….Ot co ….I się ośmieszasz….

Grzegorz M.
16 października, 2021 10:18

Widzę Marku, że dokonałeś małej korekty aktualności i udało Ci się zamieścić film z Twoją pełną wypowiedzią z protestu. 🙂

Admin
16 października, 2021 19:58
Reply to  Grzegorz M.

Tak, Grzegorzu M, udało mi się zdobyć całą wypowiedź, stąd zmiana.
Spostrzegawczy jesteś! 🙂

Szymon
16 października, 2021 21:14

Przecież ta forma protestu nic nie da. Rząd ma nas, tj. CPRON głęboko w D! Wraz z Ministrem.
To takie pierd….ie kotka za pomocą młotka. Może by tak „włodarze” związków zawodowych obmyślili jakiś inny front postępowania z twardogłowymi z MON-u.
Niedługo to nasze pensje nawet na rachunki nie starczą…. zarabiamy nawet mniej niż np. moja koleżanka jako konserwator powierzchni płaskich w szkole…a mianowicie 3100 netto.

Stefan
17 października, 2021 00:50
Reply to  Szymon

A może byśmy coś wspólnie obmyślili a nie oglądali się wciąż na innych?
Przecież to nasza wspólna sprawa a nie tylko tych cyt.: „włodarzy zz.
Zapraszam ciebie np. do głodówki. Reflektujesz??

jan
17 października, 2021 10:58
Reply to  Szymon

Tu macie namacalny przykład jak nas szanuje płaszczak i gdzie nas oraz nasze podwyżki mają:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wojsko-kupuje-300-oltarzy-polowych-internet-kpi-ze-wojsku-pozostaje-modlitwa/jd4wdp1

Michal
19 października, 2021 19:40

Stefan czy w 1 RBLog będą płacone w tym roku oszczędności

Stefan
20 października, 2021 08:25
Reply to  Michal

Problem już dokładnie wyjaśniałem i nie zamierzam do tego powracać.
Tak – będą – niebawem – w sposób i w formie uzgodnionej ze stroną społeczną….

Grzesiek
20 października, 2021 12:30
Reply to  Stefan

W 3rblogu potrącą każdemu za 2 dni urlopu okolicznościowego, udzielonego w związku z urodzinami dziecka i za każdy dzień urlopu ojcowskiego… @Marek Kazimierczak czy jest to normalne, że pracownika się karze za to, że mu się rodzina powiększyła…?? Karać za coś, co gwarantuje mu kodeks pracy??? To jest niedorzeczne i zamierzam walczyć z tym, bo to kolejny absurd i niesprawiedliwość. W kraju gdzie kładzie się nacisk na dzietność takie rzeczy. Mógłby ktoś w końcu się i tym tematem zająć… bo co roku jest to samo. Karze się ludzi za to, że mu matka, ojciec itd. itd. zmarł… kto wymyśla takie… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
20 października, 2021 19:47
Reply to  Grzesiek

Zgoda Grześ. Najwyższy czas, aby przestano karać ludzi za usprawiedliwioną nieobecność w pracy obniżeniem kwoty premii dodatkowych.
Wiadomo bowiem od zawsze, że są tacy, którzy na czas przychodzą punktualnie, z pracy wychodzą i …. niewiele z siebie podczas pobytu w zakładzie dają.
Jeżeli będziemy ludziom płacili za obecność a nie za efekty ich pracy, to nadal będzie tak, jak jest – czyli… nijak.

Grzesiek
21 października, 2021 11:23
Reply to  Stefan

To niech w końcu ktoś się za to weźmie. Ja będę interweniował na bank. Nikt mnie karać nie będzie za coś oczywistego i za to, co mi kodeks gwarantuje.
Żona w pracy nie jest praktycznie od stwierdzenia ciąży. Zakład nawet sam zaleca, że pracować w ciąży kobiety nie mogą. Dziś otrzymaliśmy wyprawkę dość bogatą dla dziecka… firma prywatna. A mnie państwowa ukarze… kpina

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
21 października, 2021 20:43
Reply to  Grzesiek

Ponownie Ciebie w pełni popieram i twierdzę, że nie wszędzie tak jest. U mnie obecnie tego nie ma a połowę dodatkowej premii otrzymają nawet ci, którzy ponad połowę z 3 kwartałów byli w pracy nieobecni. Uważam także, że funkcjonujące u Was zz nie muszą się z takim „aptekarstwem” w zliczaniu nieobecności godzić i zaproponować inne rozwiązania. Z drugiej jednak strony – im więcej powodów do zmniejszenia takiej premii jednym, tym większa możliwość zwiększenia jej innym. Ludzie w gruncie rzeczy wcale nie tęsknią do równości tym bardziej, że w rozmowach często uważają, że to właśnie oni dają z siebie najwięcej podczas,… Czytaj więcej »

Michal
20 października, 2021 12:36
Reply to  Stefan

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Toja
21 października, 2021 09:09
Reply to  Michal

Średnio po 500 zł na osobę dla osób, które przepracowały ponad połowę czasu pracy w pierwszych trzech kwartałach, max 1000 zł a wypłata do końca listopada i to cała tajemnica…

Last edited 2 lat temu by Toja
Michal
21 października, 2021 11:16
Reply to  Toja

Myślałem, że będzie tego trochę więcej, ale cóż – lepszy rydz niż nic.

Stefan
21 października, 2021 20:26
Reply to  Michal

A niby skąd więcej….
Przecież doskonale wiesz, że blisko 3 mln musieliśmy wrzucić w płace, żeby Cię nie zwolnić lub nie obniżyć o połowę Twojej premii.
Jeżeli tak, to ta podana kwota jest stosunkowo wysoka i jedynie dlatego, że za ostatni kwartał nie będzie trzeba oszczędzać aby fundusz wynagrodzeń pospinać, gdyż rząd się z tego kontrowersyjnego zabierania nam kasy właśnie wycofał.

Grzesiek
22 października, 2021 08:11
Reply to  Michal

https://www.facebook.com/286928441380252/posts/6332583633481339/
ktoś tu kogoś w h… robi. Ja nawet do sądu pracy pójdę. Nikt mnie nie będzie dyskryminował przez to, że urodziło mi się dziecko. Dość tego skurwysynstwa.

Grzesiek
23 października, 2021 13:22
Reply to  Michal

Mundurowi otrzymają od Błaszczaka min 600 zł do uposażenia a my 120, 125 zł. Ha ha.
To już nie jest nawet śmieszne. Oni 600, to my min 500 powinniśmy mieć… a tak oni niedługo to będą zarabiać x4 niż my… zz weźta się do roboty.

Stefan
21 października, 2021 20:20
Reply to  Toja

Toja – nie wiem, czy zauważyłeś, że nikt tu żadnych szczegołów związanych z premiami lub nagrodami nie ujawnia a jedynie my się na okrągło tym chwalimy… Jeżeli wiesz, to po prostu podpowiedz, gdzie tych informacji szukać a nie chwal się, że uzyskałeś do nich dostęp i to wówczas, gdy to co opisujesz jest jedynie projektem, który może ulec istotnej zmianie do 26 b.m. Tak czy nie?? Jeżeli tak, to nie wychodź przed szereg, bo np. mój związek do tego projektu zgłosił szereg uwag i zastrzeżeń. Końcowa treść porozumienia może więc niejednego zdziwić. Przy okazji… No to wychodzi mi na to,… Czytaj więcej »

Grzesiek
23 października, 2021 07:43
Reply to  Stefan

A czy nie można upomnieć się z tej kasy o przeznaczenie jej na podwyżki, na ich wzrost??? Tak po ludzku?? Tak sobie głośno myślę.
Owszem, byłyby skutki ale tu ironizuję, skoro priorytetem są dla Błaszczaka nasze wynagrodzenia (pamiętam list) – to nie powinno być dużych oporów…
A nie jednorazówki tylko i to wiadomo z jakim podziałem .
Nie oszukujmy się… no proszę Was…

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Michal
26 października, 2021 10:34
Reply to  Stefan

Stefanie, czy dziś nastąpiło podpisanie porozumienia w sprawie wypłat oszczędności w 1 RBLog?
Lub gdzie mogę takich informacji szukać?
Pozdrawiam

Last edited 2 lat temu by Michal
Stefan
27 października, 2021 14:43
Reply to  Michal

Dziś to porozumienie podpisane nie zostało. Kiedy zostanie podpisane, tego nie wiem. Wiem, że poszczególne zz mają zastrzeżenia dotyczące treści tego porozumienia. My mamy np. takie, że zapis iż propozycje podziału tej premii w poszczególnych składach i warsztatach zostaną okazane przedstawicielom zz jest naigrywaniem się ze związków zawodowych…. Okazać to sobie mogą… upoważnienie do kontroli…. Propozycje podziału tych dodatkowych pieniędzy powinny – w naszym przekonaniu – zostać uzgodnione ze stroną społeczną tym bardziej, że to przecież premie a nie nagrody. Podałem przykładowy problem, którego nie akceptujemy w tym projekcie porozumienia. Oczywiście są także i inne wątpliwości, jak np. ta, w… Czytaj więcej »

Michal
27 października, 2021 17:32
Reply to  Stefan

Lepiej żeby było uczciwie i sprawiedliwie, a nie, że będą jakieś przekręty.

Grzesiek
22 października, 2021 07:51
Reply to  Toja

Ty siebie czytasz??? Średnio 500 max 1000… ja prd… haha piękny podział

Toja
25 października, 2021 06:12
Reply to  Grzesiek

To nie ja to ustalam, tylko ZZ.
Czego nie rozumiesz w tym przekazie?
Pytaj, postaram się wytłumaczyć jakoś prościej…

Michal
22 października, 2021 09:26
Reply to  Toja

A czy na 11 listopada coś będzie??

Stefan
23 października, 2021 09:36
Reply to  Michal

Odpowiem łącznie na kilka pytań, które już padły a także na te, których tu jeszcze nie zadano. Oczywiście to, co teraz napiszę, to jedynie moje osobiste zdanie …. 1/ Zaczyna się tzw. szum medialny i dzielenie skóry na niedźwiedziu. Po co?? Po to po prostu aby rozbudzić nadzieje na dużą dodatkową kasę a tym samym skutecznie obniżyć poziom wnerwienia pracowników budżetówki a więc i wojska… I jeżeli ten propagandowy kogel-mogel będzie narastał – a będzie – to skutecznie utraci wszelkie inicjatywy zmierzające do wywalczenia godziwych wynagrodzeń. No, bo kto będzie się narażał, jak mu za chwilę spora kasa sprzed nosa… Czytaj więcej »

Stefan
26 października, 2021 18:15
Reply to  Stefan

A więc – kiedy.... Zarówno Solidarność, jak i NSZZ PW otwarcie dążą do wypłaty nagrodo-premii już 11 listopada. Czy się to uda – jestem co do tego sceptykiem. Może ze środków pozostałych w dyspozycji ministra ale powątpiewam, czy o nas pamięta. Gdyby nawet tak było, to taka okolicznościowa gratyfikacja byłaby zaledwie zadatkiem na poczet sporej należnej kasy jeszcze w tym roku. Kasy, która będzie wypłacona zapewne w grudniu. A więc – komu i jak… Po raz kolejny można usłyszeć, że nie każdemu co oznacza, że wypłata tych dodatkowych środków będzie uwarunkowana szeregiem różnych czynników, które trzeba będzie spełnić. Jakich –… Czytaj więcej »

Jasiu.
29 października, 2021 17:50
Reply to  Stefan

To okazuje się jednak, że dwa największe związki w RON coś robią i się nie układają z PIS. A może Stefan ty jesteś po stronie MON, skoro ciągle krytykujesz tych, co coś robią poza tobą, który wszystkich poucza i krytykuje a sam nic nie robi w temacie podwyżek na 2022 r.
Jeśli nic nie potrafisz, to nie przeszkadzaj innym, którzy próbują coś zrobić „pozytywnego dla pron”.

Antoni
24 października, 2021 07:35
Reply to  Michal

list od ministra

Biedaki MONiaki
25 października, 2021 08:52
Reply to  Michal

Życzenia 😀

Toja
23 października, 2021 11:54
olo
23 października, 2021 14:05

MON BŁASZCZAK
Będą kolejne podwyżki dla żołnierzy! Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie godnych warunków służby w Siłach Zbrojnych RP. Dlatego zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 zł. Wiadomość z dziś – 23.10.2021

Eric
23 października, 2021 14:33

Żołnierze 600 zł podwyżki… A my? Ochłapy… Może coś spadnie…
Jak nie dostaniemy 600 zł, to porażka ZZ i Ministra….
A my tu premią jednorazową się podniecamy, gdzie nie ma skutków z tego…
Dają na zamknięcie, jak co roku…
Na portalach mowa o kwocie 3 tys. na każdego pracownika do listopada 2022…
Lepiej zz bierzcie od razu wszystko dla każdego teraz, bo po nowym roku tych pieniędzy już może nie być…

Arek
23 października, 2021 14:42

Żołnierze po 600 zł podwyżki a cywilni pracownicy wojska ile?
Minister Obrony narodowej chyba nie wie, że tacy pracownicy są i ciężko pracują na rzecz wojska i żołnierzy.

Grzesiek
25 października, 2021 14:46
Reply to  Arek

Oj, wie. Zapewniam Cię, że wie.
Myślisz czemu żołnierzom zapowiedział 600 złotową podwyżkę a nawet o nas się nie zająknął??
Bo chce te dwie grupy jeszcze bardziej skłócić i poróżnić.
Taka jest prawda. Nigdy nas nie szanował i tyle.
A list był, bo szły wybory. Ot co.

Pracownik
23 października, 2021 15:41
Last edited 2 lat temu by Pracownik
Obserwator
24 października, 2021 08:29

I cyk dla żołnierzy 600 zł jest.
A dla cywila? obstawiam 200 zł w bólach 🙂 śmiech przez łzy

Grzesiek
25 października, 2021 14:43
Reply to  Obserwator

Nie zmieni się to. Zawsze będziemy gonić minimalną.
Jak ktoś myśli inaczej, to niech oszukuje się dalej… takie zz.

Anna
25 października, 2021 11:18

Już potwierdzone informacje w informacjach, Minister Błaszczak ogłosił podwyżki dla żołnierzy zawodowych 700 zł. Świetnie jeszcze większą przepaść między żołnierzami a pracownikami wojska. O nas oczywiście cisza, to takie niesprawiedliwe. 30 lat pracy w wojsku i netto 2730 zł

To ja
25 października, 2021 14:12
Reply to  Anna

Lepiej się wygląda na męża stanu stojąc wśród żołnierzy niżeli koło pracowników cywilnych….
Niestety, pogłębia to podziały na lepszych i gorszych ale patrząc wokół nie powinno Nas to dziwić.

Eric
25 października, 2021 18:17

Panie Marku, jakieś dalsze działania są w planach.
Bo widząc wypowiedzi Paszczaka on aby żołnierzy widzi…
Zresztą, to jeden z najgorszych ministrów MON…
Może czas – tak, jak rozmawiano na ostatnim proteście – odejść od maszyn, biurek, stanowisk… Zobaczymy wtedy co to wojsko warte bez nas, tak pomijanych na każdym kroku…
Paszczak przypomni sobie o nas przed wyborami…

Grzesiek
26 października, 2021 16:36
Reply to  Eric

Tu nie ma już co pisać. Nikt poza Stefanem nie odpowie.

Stefan
26 października, 2021 18:19
Reply to  Eric

W planach powinien być udział w posiedzeniu KOBN, która zajmie się budżetem mon na rok przyszły.
Pytanie jest takie, przedstawiciele, których zz będą w posiedzeniu tej komisji uczestniczyć i upomną się tam o nasze wynagrodzenia…..

Eric
27 października, 2021 06:15
Reply to  Stefan

Jak będzie jakiś ZZ, to napewno Solidarność, bo oni najlepiej się z rządem układają.
Oni pierwsi wszystko podpiszą i będzie bez zmian dla nas…
Sypną jednorazową premię na zamknięcie i tyle…

Jasiu
27 października, 2021 14:23
Reply to  Eric

I taki eric obraża największy związek i wtedy chce, żeby Ci nie lubiani z S walczyli. Posłuchaj gościu co ci powiem. Właśnie Solidarność zrobiła demonstrację z od 2 do 3 tys. pracowników. Napisaliśmy wiele pism i w tej chwili myślimy, jakie obrać kierunki działania aby zmusić MON do wypłaty minimum po 500 zł dla każdego pracownika ron. Takimi głupimi wpisami gościu się ośmieszasz i nie pomagasz osiągnąć sukcesu. Ciekawe, czy jak trzeba będzie nie przyjść do pracy lub przerwać pracę na 4 godziny, to co wtedy zrobisz. Jesteś bohater, bo jesteś anonimowy. Podpisz się z nazwiska i imienia, i z… Czytaj więcej »

Grzesiek
27 października, 2021 17:02
Reply to  Jasiu

Ale pracownikom nie chodzi o jednorazówki zrozum, a o podwyżki… i wy dobrze przecież to wiecie.
Kurde no. My chcemy sensownie zarabiać i trochę szacunku…. podwyżka powinna wynosić 500 zł i to netto.

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Jasiu
28 października, 2021 08:36
Reply to  Grzesiek

Jak chcesz sensownie zarabiać, to czemu nic nie robisz w tym kierunku. Jaka podwyżka powinna być, to ja wiem. Ja nie jestem emerytem wojskowym i praca to jest moje jedyne źródło. Ale nie mogę ponosić winy za przywódców, że siedzieli cicho przez 8 lat za rządów PO i PSL, i nie było, co roku nawet po 100 zł a dzisiaj chcecie mieć wszyscy od razu po 5 tys. zł na zasadniczej. Trzeba było walczyć a nie spać. Ja, co mogłem, to robiłem u siebie i u pracodawców, których moją organizacją obejmuję. Od podwyżek są p. Zenon, p. Mirek, p. Marek,… Czytaj więcej »

Eric
27 października, 2021 17:19
Reply to  Jasiu

Właśnie, wy już kilka lat myślicie jakie działania obrać i wymyśleć nie możecie…
A skutecznie blokować, albo nie podpisywać się pod pomysłami innych związków to potraficie…
O mnie się nie martw, ja potrafię być solidarny, ty tylko jesteś Solidarny z nazwy Związku…
Zobaczę, ile z tych waszych postulatów wejdzie w życie…
Widzisz Jasiu, denerwujesz się, że powiedziałem, że S z rządem idzie pod jedną rękę, prawda boli…
Pamiętam, jak Stocznię Gdańską pięknie rozwaliła Solidarność…

Stefan
27 października, 2021 17:32
Reply to  Jasiu

Szkoda, że dopiero w tej chwili myślicie…. Wcześniej myśleliście, że jak odtrąbicie sukces, bo te 4% obiecane plus dodatkowo 3% oddane i 3% dodane, to według was aż 10% podwyżki, czyli właściwie tyle, ile było trzeba. No, bo kto by się o jakieś dodatkowe 2% bił – prawda?? Dopiero zdecydowana postawa zz zrzeszonych w OPZZ Was do jakiegoś działania zmusiła… No i podjęliście wysiłek polegający na tym, że reprezentujący interesy pracowników resortu pan Mirek nawet osobiście z kilkoma przedstawicielami wojskowej Solidarności pofatygował się do Warszawy oraz głos tam zabrał. No i baner – co godne odnotowania – przytaszczyli ze sobą… Czytaj więcej »

Jasiu
28 października, 2021 08:23
Reply to  Stefan

Taki geniusz a nie potrafisz poszukać wystąpienia Mirka. Tak samo działasz w związkach. Wszyscy za ciebie robią w 1 RBlog a ty tylko się podpisujesz pod pismami. Tak właśnie chyba jest naprawdę. Co do podwyżek, to napisałem kwotę, którą w minimalnym stopniu zadowoliła by nas np. 500 zł brutto plus 6 % premii motywacyjnej podzielonej np. po 200 zł na każdego pracownika do wypłaty. Tak, jak wypłacaliśmy już. Smutny jesteś z twoim myśleniem. Cały czas spotykaliśmy się z Ministrem Finansów, czy Pełnomocnikiem i piszemy na razie listy, że nie interesuje nas podwyżka taka, jaką proponuje MON. Chociaż, gdy normalny człowiek… Czytaj więcej »

Stefan
28 października, 2021 12:16
Reply to  Jasiu

Jasiu, ty to jesteś „gość”, raz piszesz jako działacz związkowy a raz jako niezrzeszony, bo co to np. znaczy cyt.„Nie potraficie jako 7 szefów związku spowodować, aby Minister ON się z wami spotkał od 2018 r., czy wprowadzić zmiany do Tabeli w PUZP”. OK – a Ty w całym tym procesie gdzie jesteś?? I pytanie – a kiedy to wasz związkowy główny prezes Pan Duda wypowiedział się w sprawie pracowników wojska?? A kiedy wasze władze krajowe się na nasz temat wypowiedziały. Kiedy nasze problemy stały się problemami omawianymi przez KK twojego związku?? Możesz nam to pokazać?? Pytałem o wystąpienie waszego… Czytaj więcej »

Jasiu
29 października, 2021 07:59
Reply to  Stefan

Widzisz znowu nie wiesz i roznosisz plotki. Sianie paniki i populizm, który niczego nowego nie wnosi do naszych portfelów.
Z forum OWC sam zrezygnowałem ze względów osobistych, o których ty nie musisz wiedzieć. A nie, że mnie ktoś wyautował. Widzisz i takie ty masz wiadomości. Tu też nie będę długo pisał, bo nie ma z kim a to, co napisałem – to się potwierdzi i znowu wyjdziesz na zadymiarza i płaczka, który nic w życiu nie wie i nic osiągnął. Ani w JW, ani w związkach i musi pracować jako były „mundurowy do końca życia”…. taki geniusz Stefan R..

Stefan
31 października, 2021 09:37
Reply to  Jasiu

Co do tych twoich osobistych wycieczek pod moim adresem – bez komentarza….
Co zaś do tego, czy pisać na forum OWC możesz, czy nie – to każdy kto tam wejdzie, sam się przekona, że ciebie dawno tam zbanowali.
Zapewne ze względów osobistych…

Jasiu.
1 listopada, 2021 19:48
Reply to  Stefan

Mądralo Stefanie, jak wejdziesz na stronę Forum OWC, to zapytaj administratora a może ci odpowie – dlaczego mnie tam nie ma.
Jeszcze raz ci powtarzam, nikt mnie tam nie usunął. Nie widzę potrzeby tam pisania a jeszcze trochę i przestanę tu pisać.
Będziesz mógł żenić kit pron i szukać winnych, że nie ma podwyżek.
A ja będę??????

Stefan
1 listopada, 2021 22:36
Reply to  Jasiu.

Po prostu przyznaj się, że nawet to twoje ochroniarskie środowisko miało cię serdecznie dosyć, podobnie jak pracownicy twojego zakładu, którym tyle „dobra” załatwiłeś.
Ot, ludzka nie/wdzięczność….
Pozwolę sobie na koleżeńską poradę.
Tyle lat już „działasz” w tych związkach, biorąc co miesiąc kasę za nic nierobienie, że mógłbyś sobie w końcu zrobić odbój…
Nie uważasz, że to dobra rada??
Może jeszcze pamiętasz, jak się pracuje??

Jasiu
28 października, 2021 08:39
Reply to  Stefan

Przecież brali udział w posiedzeniach KOBN z NSZZ PW i Tarczy i ile skorzystaliście na tym.
Bo ja NIC do tej pory.

WKU
26 października, 2021 20:28

Wzmocnienie obronności państwa kosztem likwidacji 96 jednostek (16 WSzW i 80 WKU)! Brawo panie ministrze!
Tym już w tv się nie pochwalą! Zwolnią 20 tys. osób, to może zostanie coś na podwyżki dla pozostałych.
Ja już pomału rozglądam się za ofertami pracy. W Lidlu chcą na magazyniera za 3100 netto.

Beti
27 października, 2021 16:12
Reply to  WKU

Jak to często bywało wszystko postawione na głowie. Od zwiększenia liczebności wojsk, poprzez nowy rodzaj służby, nowy rodzaj wojsk (Obrony Cyberprzestrzeni) po zmiany ustaw, bo jak może obowiązywać nadal ustawa z 1967 roku. Co prawda wielokrotnie zmieniana ale jednak. Zadania realizowane przez WKU i WSzW przejmą wojskowe centra rekrutacji. Zarządzanie kryzysowe WOT-y. Wg rządzących, mobilizacja, rekrutacja, szkolenie rezerw było „traktowane marginalnie”. Ciekawe co autorzy mieli na myśli?! Żeby było ciekawiej, rewolucyjne zmiany zostały ogłoszone dzień przed świętem TOAW. Projekt ustawy jest. Szkoda, że na konferencji nie było żadnego przedstawiciela Sztabu Generalnego. Uspokajając Cię „WKU”, muszę dodać, że rewolucji nie da… Czytaj więcej »

Admin
27 października, 2021 21:54
Reply to  Beti

Stwierdzasz (cyt.): „Szkoda, że na konferencji nie było żadnego przedstawiciela Sztabu Generalnego.” A może nie znalazł się nikt, kto optowałby w pełni za tym kierunkiem działania. Może dla wszystkich, którzy się na obronności znają – nie ma w niej wyłącznie plusów, jak to zaprezentowano. Zapewne większości bliżej jest do opinii byłego Szefa Sztabu Generalnego WP, który wskazuje, że w tej ustawie są plusy i minusy, o czym pod poniższym linkiem: https://www.o2.pl/informacje/gen-gocul-o-reformie-armii-zmiany-moga-budzic-przerazenie-6698317611039360a „W projektowanej ustawie o obronie Ojczyzny są zapisy, które inaczej definiują rolę Wojewódzkich Sztabów Wojskowych oraz Wojskowych Komend Uzupełnień. To będzie forma organizacji, której głównym celem będzie rekrutacja do… Czytaj więcej »

Beti
27 października, 2021 16:15
Reply to  WKU

Ps. Oczywiście, pisząc o ustawie z 1967 roku, że nie dobrze iż z tamtych lat, napisałam to z przekąsem.

WKU
27 października, 2021 18:56
Reply to  Beti

Jasne, że tak. Dziś Minister uspokoił na VTC z szefami, że nikogo nie zwolni. Zostaną zabezpieczone miejsca pracy w WCR-ach. Czytałem dzisiaj ustawę (projekt), w której piszą o warunkach zatrudnienia, propozycjach nowych umów itd. ale…. W ustaleniach do ustawy napisano: 16 WSzW i 86 WKU zostaje zastąpione 1 Centralnym WCR i 16-toma wojewódzkimi WCR. Zamiast 102 jednostek – będzie 17. Czy to ma oznaczać, że ludzie pracujący na co dzień w WKU w mniejszych miastach, dostaną propozycje pracy w WCR znajdującym się (na logikę) w mieście wojewódzkim? Nikt tego nie sprostował. Zamykamy budynki WKU i przenosimy się gdzie indziej? Do… Czytaj więcej »

Beti
28 października, 2021 08:04
Reply to  WKU

Ja też czytałam dziś projekt.
Odczytałam w art. 732, że WKU zastąpią Wojskowe Centra Rekrutacji a WSzW Centralne Wojskowe Centra Rekrutacji. Do 31.10.2022 pracodawcy złożą nam pisemną propozycję pracy, biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg pracy, doświadczenie i tu uwaga… miejsce zamieszkania.
Cóż, pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Stefan
28 października, 2021 12:30
Reply to  Beti

Przecież to pewne, że pracy dla wielu nie będzie a ta cała „restrukturyzacja” jest głównie po to samo, po co było potrzebne tworzenie swego czasu WOG-ów, restrukturyzacja AMW czy wiele innych działań. Piszący tu WKU bardzo dobrze to określił w swoich wypowiedziach i będzie dokładnie tak, jak napisał…. Myślę także, że nadejdzie czas i na WBE, które np. zmienią nazwę na WCS /Wojskowe Centra Społeczne/ lub WCRiZS /Wojskowe Centra Rekonwersji i Zabezpieczenia Społecznego/ lub jakoś inaczej ale będzie to oznaczało w istocie znaczną wymianę kadr i często zmianę lokalizacji np. w obiektach po WSzW, czy WKU. Dla ludzi oznaczałoby to… Czytaj więcej »

Jasiu.
30 października, 2021 12:51
Reply to  Stefan

Wracamy do tego, co było w 2010 r., czyli jak osiągniemy pułap 50 tys. pron, to będą znowu grupowe zwolnienia i jak właśnie się dzieje. Wymyślanie pozorowanych stanowisk w RON i zatrudnianie na nich niby fachowców wojskowych. Każdy myślący człowiek widzi, że tzw. „Reformatorzy RON” myślą jak wyciąć pozostałych pracowników cywilnych żeby realizować wytyczne, czyli zatrudnianie byłych mundurowych, żon, synów, córek i krewnych w MON i o to chodzi żeby dbać o „rodzinę mundurową.” A grupowe zwolnienia przechodziliśmy już w MON i kogo zwolniono – oczywiście OWC a ilu byłych mundurowych. Dlatego nie dziwię się, że jest reorganizacja WKU, WSZW.… Czytaj więcej »

Realista
29 października, 2021 19:49
Reply to  Beti

Beti, to na pewno też przeczytałaś, że jeżeli pracodawca do 31.10.2022 r. nie złoży propozycji pracy w CWCR lub WCR – to stosunek pracy wygasa 31.12.2022 r. Nie wierzę w to, że wszyscy przejdą w nowe struktury i każdy będzie szczęśliwy, bo to by sensu nie miało. Zlikwidują 102 jednostki, powołają 17 i wszystko będzie pozamiatane. A Minister powiedział, że nikogo nie zwolni, bo to nie będzie zwolnienie a ustanie stosunku pracy, czyli wygaśnięcia stosunku pracy, które jest spowodowane określonymi zdarzeniami prawnymi, o których jest mowa w tej ustawie. Poprostu nie zaproponują nowych warunków pracy i powiedzą do widzenia. Prawda… Czytaj więcej »

Stefan
1 listopada, 2021 10:38
Reply to  Realista

Uważam, że w niczym się nie mylisz a będzie dokładnie tak, jak napisałeś…

Stefan
1 listopada, 2021 12:05
Reply to  Realista

Uważam, że w niczym się nie mylisz a będzie dokładnie tak jak napisałeś… Dlatego też ten problem – problem zagospodarowania pracowników w tym tzw. realokacji powinien przyoblec się jak najszybciej w konkretny program inspirowany i monitorowany przez zz. Program, w którym każdy pracownik będzie miał swoje miejsce i będzie znał całą procedure związaną z jego dalszym zatrudnieniem w TOAW, bądź przejściem do innej pracy lub zwolnieniem. Tu przecież chodzi o grupę najofiarniejszych i najlepiej wykształconych pracowników posiadających szczególne umiejętności, predyspozycje i wiedzę. Nie radzę Wam więc czekać z założonymi rękami… Już obecnie – w okresie społecznych konsultacji tego rządowego projektu… Czytaj więcej »

Beti
2 listopada, 2021 13:37
Reply to  Realista

Cóż, ustawa jest póki co niedoskonałym projektem. Art 1 pkt 5: „z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy pracownicy wojewódzkich sztabów wojskowych stają się pracownikami Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji i zachowują ciągłość pracy.” Kolejny punkt dotyczy WKU. Nieciekawie brzmi punkt 11 ppkt 1: „wygasają jeżeli osoby te nie otrzymają pisemnej propozycji określającej nowe warunki zatrudnienia”. Czyli taka opcja również jest a zapewnienia ministra, że nikt nie straci pracy nijak się do tego mają. Może wynika to z chęci uspokojenia nastrojów, ograniczenia paniki i masowych zwolnień lekarskich. Wyjścia są trzy: spokojnie czekać na dalszy rozwój wypadków, bo i tak nie mam… Czytaj więcej »

olo
27 października, 2021 09:54

To 2000 brutto na 11 listopada kiedy ma być płatne?

Czesiu
27 października, 2021 18:38
Reply to  olo

Jedno zero za dużo napisałeś

olo
28 października, 2021 06:49
Reply to  Czesiu

Napisałem to, co związkowcy z NSZZ Solidarność trąbią u mnie w jednostce.
Tak, wiem, że to jest strona Tarczy.

Bas
28 października, 2021 09:39
Reply to  olo

Witam, słyszałam o 3 brutto czyżby zabrali tysiaka?

Czesław
28 października, 2021 10:59
Reply to  Bas

Jasiu planuje dołożyć po 200 złotych premii motywacyjnej do pensji, czyli 15 miesięcy /czyli rok i kwartał/ x 200 zł to równa się 3 tysiące złotych.
To tylko związkowiec może wymyśleć

Jasiu
29 października, 2021 07:44
Reply to  Czesław

Bo nie wszyscy dostaną premię motywacyjną. Może powiesz „Mądry Stefanie” kiedy 100% pron dostało nagrodę w twojej JW czy innych. Ten system motywacyjny jest dla najlepszych pracowników a nie dla wszystkich jak leci. Poczytaj sobie również wypowiedź Zenka i będziesz oświecony, skoro jesteś tylko żołnierzem a nie przysłali ci wytycznych lub wzoru do wypełnienia. Bo logiczne myślenie sprawia ci ból. I dlatego aby wszyscy otrzymali chociaż po kawałku z tego tortu, to proponowałem moim szefom wywalczenie i przekonanie decydentów o dołożeniu każdemu do pensji po 200 zł z tych około 3 lub 4 tys. zł, które mają niby wszyscy otrzymać… Czytaj więcej »

Stefan
29 października, 2021 21:42
Reply to  Jasiu

Ani myślę ustosunkowywać się do tych pierdół, które tu wypisujesz….
A tą premię faktycznie sobie załatwiłem….

Bas
30 października, 2021 18:27
Reply to  Jasiu

W takim razie proszę mi powiedzieć czy można spodziewać się dodatkowych środków na 11 listopada, czy na święta, a może w ogóle. Dziękuję

Stefan
1 listopada, 2021 10:35
Reply to  Bas

Bas – ponieważ ten nasz Jasiu ogarnie Cię podobnie jak tu paru innych standardowym „od Jasia trzy…..w bok”, ja postaram się odpowiedzieć, co myślę na temat tych dodatkowych pieniędzy jeszcze w tym roku.
Te pieniądze będą i już w stosownym piśmie z IW SZ dla jednostek, które on zabezpiecza zapowiedziane zostały. Na szczegóły dotyczące wysokości tych środków a także zasad ich podziału musimy jednak nieco poczekać. Te środki bardzo się ludziom przydadzą, w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz postępująca drożyzną. Niestety, nie rozwiążą one naszych zasadniczych problemów płacowych a jedynie na jakiś czas odwrócą od nich naszą uwagę…

Stefan
1 listopada, 2021 07:45
Reply to  Jasiu

„Bo nie wszyscy dostaną premię motywacyjną….” A co to jest ta „premia motywacyjna”?? Jest premia „niemotywacyjna”?? Co to za jakiś nowy wymysł? Za poprzedniej władzy mieliśmy do czynienia z tzw. „optymalizacją”, która tysiącom pracowników wyszła bokiem i dotąd wszystkim czkawką się odbija. Obecnie rozpoczniemy etap „motywacyjny”…. Postrzegam go jak w tym kawale z głębokiego socjalizmu. „Każdemu przysługuje 5 kg kartkowego mięsa miesięcznie. Komu się nie podoba dostanie dodatkowo po świńskim ryju” Motywować do lepszej pracy można wówczas, gdy wszyscy są zadowoleni, godziwie opłacani i wykonują pracę z pełnym zaangażowaniem. Wówczas – aby dali z siebie jeszcze więcej, należy stworzyć system… Czytaj więcej »

jutka
4 listopada, 2021 07:32
Reply to  Stefan

Znaleźli kolejny sposób na to, żeby jeszcze bardziej zmarginalizować rolę ZZ w MON, choć naiwnie sądziłam, że bardziej się nie da.
I jak tu walczyć o godne płace, kiedy będziesz miał poparcie garstki ludzi, czyli tych, którzy premii motywacyjnej nie dostaną?
Taka to właśnie podła zmiana, wrzucić granat w szambo i czekać aż ZZ gówno opryska 🙁

Jasiu
4 listopada, 2021 10:56
Reply to  jutka

jutka, bo związki sobie na to zasłużyły. Nie potrafią się porozumieć ponad podziałami, tylko każdy sobie rzepkę skrobie. Jak te leśne dziadki odejdą a młodzi będą chcieli przejąć stery i zaczną rozmawiać na ulicy lub podczas np. pogotowia strajkowego w MON (najpierw trzeba zrobić referenda strajkowe), ile pron przystąpi do np. strajku np. 4 godzinnego, jak to robią inne grupy zawodowe to daje głowę, że będą efekty. Jutka, najpierw nowe wybory w swoich związkach a potem do walki. Pełnomocnik i Minister ON pokazali gdzie mają związki zawodowe i nie ma sensu już się przepychać, bo taki nawiedzony pracodawca jak u… Czytaj więcej »

Stefan
5 listopada, 2021 07:28
Reply to  Jasiu

Twoje, Jasiu, poglądy na działalność społeczną w naszym resorcie i dołują mnie, i śmieszą jednocześnie…

Masz chłopie niesamowity talent do takiego wykoślawiania rzeczywistości, które sprawia, że zaczynam jej zupełnie nie poznawać a oczęta mi się kwadratowe ze zdziwienia robią.

Myślałem, że w kwestii recept na sukces nikt nie jest już w stanie pobić naszego byłego prezydenta Wałęsę. Ty jednak tego dokonałeś….

Jesteś „gość”

Jasiu
7 listopada, 2021 14:04
Reply to  Stefan

No, bo Ty czekasz na wytyczne, ze sztabu generalnego a sam nic nie potrafisz wymyślić. A że mówię i piszę prawdę, zapytaj swojego guru jak mają być podzielone pieniądze w 2 rblog i dostaną wszyscy pracownicy.
Ucz się chłopku od Jasia. Do tego kapusia mnie nie przyrównuj, bo ja mogę cię przyrównać.
I tak po wojskowemu – daj na spocznij, panie mundurowy.

Stefan
28 października, 2021 12:32
Reply to  olo

Mamy tu Jasia – niech to potwierdzi.
Potwierdzasz??
Z tego co ja wiem, w wjo jest aktualnie pismo dotyczące zwiększenia nakładów na wynagrodzenia ale nie podaje ono jednak żadnych konkretnych informacji.

Czesiu
28 października, 2021 22:33
Reply to  Stefan

Proszę przeczytać post Jasia z dnia 28.10 z godziny 8.23

Jasiu
29 października, 2021 07:46
Reply to  Stefan

Poszukaj sobie kolegi mundurowego to ci potwierdzi.
A ode mnie trzy kroki w bok!!!

Czesław
29 października, 2021 12:18
Reply to  Jasiu

Przepraszam, to co Pan tu robi, jeżeli nie ma Pan argumentów, to postanawia obrażać innych użytkowników.

Jasiu.
30 października, 2021 12:38
Reply to  Czesław

A co ty robisz tu na Tarczy? Czego szukasz prowokacji, czy zwady. Pokaż mądralo, co dotychczas zrobiłeś dla pron i co osiągnęli twoi współpracownicy dzięki tobie lub twoim działaniom. Nic – umiesz tylko krytykować atakować poza tym, bo jesteś bierny obserwator i internetowy anonimowy krzykacz. Żeby kogoś krytykować, to pochwal się jaka jest u Ciebie najniższa płaca w JW i ile wypłaciłeś premii w 2020 i 2021 r. i ile płacisz tzw. socjalnego, ile co roku dajesz na Święta Bożego Narodzenia. Takich geniuszy, to ja znam i mam na co dzień z nimi do czynienia a nie potrafią wypełnić np.… Czytaj więcej »

Czesław
1 listopada, 2021 08:55
Reply to  Jasiu.

Przepraszam Pana ale nie jesteśmy na TY.

Stefan
1 listopada, 2021 10:26
Reply to  Jasiu.

Zdajesz się zupełnie nie pojmować, co Pan Czesław napisał.. Co zaś do tych „kokosów”, które rzekomo zgarniają pracownicy w twoim zakładzie Jasiu, który – jak wszyscy wiedzą – jest ośrodkiem szkoleniowym logistyki faworyzowanym od wielu lat w kwestii wynagrodzeń w porównaniu z jednostkami niejako produkcyjnymi tej logistyki, którymi są np. RBL-ogi, czy jednostkami wojskowymi takich np. wojsk lądowych. No, to pochwal się ile macie rocznie na płace w przeliczeniu na zatrudnienie bazowe?? Dlatego nie ściemniaj, bo gdy wy tam nagrody sobie dzielicie, gdzie indziej od lat funduszu nagrodowego nie ma dlatego, aby te wynagrodzenia były chociaż o parę złotych wyższe… Czytaj więcej »

Jasiu
2 listopada, 2021 09:59
Reply to  Stefan

Dla ciebie Stefan, SMW, teraz CSLog, jutro będzie 2 rblog i kogo jeszcze pomówisz, że ma profity. Ty nie rozumiesz i nie potrafisz wykorzystać pieniędzy, które są w każdej JW ale ja nie jestem od tego, żeby podpowiadać. Masz niby głowę na karku, to myśl. Nie tworzę funduszu nagród od 4 lat i daję premie. A skąd? Myśl i kombinuj. Co do moich kolegów z 1 RBLog, jest to KO i mają wolną rękę do wszelkich podziałów. U nas jest demokracja. Jak podzielą – tak mają. Na razie, przez 13 lat nie było skargi od pracowników z 1RBLog. To na… Czytaj więcej »

Stefan
2 listopada, 2021 12:41
Reply to  Jasiu

Pieprzysz…
To ile macie kasy na zatrudnienie bazowe w roku??
No??
Rzuć cyferkę….

Jasiu
3 listopada, 2021 10:54
Reply to  Stefan

TAJEMNICA FIRMOWA.

Dima
4 listopada, 2021 22:02
Reply to  Jasiu

Bo ludzie w 1 RBLogu nie mają zielonego pojęcia, że jakaś Solidarność istnieje.
Tylko w bodajże trzech składach słyszeli: w jednym całkowicie się na nich przejechali i hurtem się wypisali (o czym Ty dobrze wiesz), w drugim machają ręką na działalność, bo są bezsilni a w trzecim muszą wiedzieć, bo muszą ze względów prawnych, ale pożytku z nich nie ma wcale i nie chwal się, bo nie ma czym.

Jasiu
5 listopada, 2021 06:19
Reply to  Dima

Panie B. dobrze, że wiedza, że jest Tarcza, do której się zapisałeś, bo tak naprawdę to nie wiesz, gdzie masz się przykleić. Byłeś w Solidarności i nic od siebie nie dałeś, tak samo, jak w Tarczy – tylko krytykujesz. Na temat członków w poszczególnych składach w 1 rblog, to się nie wypowiadaj, bo nie masz zielonego pojęcia o strukturach oraz naszej działalności. Jeszcze do dziś nie podziękowałeś Solidarności za otrzymane pieniądze za mundury OWC. Twoja kochana Tarcza do końca życia nie umiała tego załatwić. Zapytaj kolegów, jak dziękowali Solidarności za pieniążki. Tak naprawdę, to bardzo mało – zwłaszcza ty –… Czytaj więcej »

Dima
7 listopada, 2021 13:17
Reply to  Jasiu

Przecież Ty u nas nigdy nie byłeś, to co możesz wiedzieć a tym bardziej rozsiewać propagandę?
Wiesz tylko tyle, podkreślam tylko tyle, ile Ci doniosą.Tarcza u nas powstała z bezsilności, że nic się nie działo.Tylko co ja będę to tłumaczył niedoinformowanemu, zadufanemu i zapatrzonemu w siebie człowiekowi.Nigdy się nie pofatygowałeś do nas aby popytać ludzi jak jest.Wymyślasz teorie jak rasowy polityk.A jeśli chodzi o mundurówkę to gdybyśmy my nie zaczęli całej akcji, to Solidarność dalej by nic nie zrobiła jak nie robiła do tamtej pory.Wreszcie się zmobilizowali, bo szlak ich trafił, że ktoś coś działa. To tyle.

Jasiu
8 listopada, 2021 20:29
Reply to  Dima

I też nie masz podstawowej wiedzy o mojej wizycie w Wałczu. Byłem u płk. POL…. i jego zastępcy ppłk. Such….i co, znowu ośmieszyłem Ciebie.
A na temat mojej organizacji się nie wypowiadaj, bo nie masz zielonego pojęcia.
Podyskutuj z mundurowym z M……. A do mundurówki jeszcze żebym nie wziął w swoje ręce, to wartownicy do dziś by nie mieli ekwiwalentu, bo Ty i twoja Tarcza nie potrafiła nic załatwić…

Dima
8 listopada, 2021 22:02
Reply to  Jasiu

Ja, jak wiesz, nie pracuję w Wałczu a tylko podlegam i to, że tam byłeś w żaden sposób nie wpływa na to, że masz jakakolwiek wiedzę i pojęcie o składzie D. O Twojej organizacji mam takie pojecie, jaką sama przedstawia. Jeśli chodzi o mundurówkę to moja wypowiedź wyżej jest dostatecznie wyczerpująca. I to moje ostatnie odniesienie się względem tego tematu i zresztą Ciebie też.
I na koniec, jeszcze jedno: Gdybyś Ty miał choć jakąś część tego, co ma mundurowy z M. (a propo to pozdrowienia), to rozmowa z Tobą przebiegałaby na normalnym poziomie.

Ryszard
7 listopada, 2021 17:43
Reply to  Jasiu

Gościu – te twoje osobiste wycieczki to istne k…..o Raz stanę obok i w podobnym tonie o tobie gościu napiszę. Z tą różnicą, że nie będzie to stek pomówień i chamskich impertynencji, w których od lat celujesz ale parę słów prawdy. 1/ Od kiedy tu ponownie zaistniałeś, spokoju tu nie ma a mamy do czynienia z pisemną kloaką. 2/ Te twoje, zastraszające ludzi i ich złośliwie poniżające wygłupy w jawny sposób naruszające ich dobra osobiste powinny zostać natychmiast wykasowane, jeżeli już – nad czym ubolewam – zostały dopuszczone do obiegu. Paraliżujesz tu wszelką dyskusję, bo ludzie nie chcą zostać obrzuceni… Czytaj więcej »

Czesław
8 listopada, 2021 09:22
Reply to  Ryszard

Popieram Pana stanowisko odnośnie zakazu pisania przez tego Pana na tym forum. Dość mowy nienawiści.

Jasiu
9 listopada, 2021 07:24
Reply to  Czesław

Bo się boi prawdy, że nie potraficie czytać pism ze zrozumieniem, czy okłamujecie tu forumowiczów. Bo co ty Stefanku możesz wiedzieć o podziałach. Zanim ty zadałeś Markowi pytanie, to na mojej stronie związkowej całej Polsce pokazałem pismo, które otrzymałem z MF. Wejdź sobie na naszą stronę Moz nszz Solidarność PC MON i zobacz. A co do jątrzenia, to ty jesteś prowodyrem a ja tylko odpowiadam na Twoje pomówienia i oskarżenia i zaczepki.
Prawda sama się obroni.

Admin
9 listopada, 2021 10:56
Reply to  Jasiu

Napisałeś: „Wejdź sobie na naszą stronę Moz nszz Solidarność PC MON i zobacz.” A więc ja wszedłem i zobaczyłem. A co zobaczyłem? Zobaczyłem, że na Waszej stronie jest inne pismo niż przesłane do ministerstw, inspektoratów i urzędów, i o którym tu pisałem na forum. Ta inność polega na tym, że: – ma ten sam znak sprawy ale… jest z dnia 29 października 2021 r., natomiast nasze z dnia 2 listopada 2021 r. – być może wyszło ono z Kancelarii MF ale nie ma zwrotów: „Z wyrazami szacunku” i „Z upoważnienia Ministra Finansów”, – nie zawiera ono rozdzielnika, który w naszym… Czytaj więcej »

Jasiu.
9 listopada, 2021 19:02
Reply to  ZARZĄD

Marku, takie pismo zostało przesłane od Mirka i je wstawiłem. I wszystko w tym temacie.
Jak chcesz wyjaśnień, to zadzwoń do Witka do Dęblina, to on ci wytłumaczy a wiem jak dzielić pieniążki i wiem, że jeszcze trwają jakieś rozmowy odnośnie zmian w zasadach podziału.

Admin
10 listopada, 2021 00:47
Reply to  Jasiu.

A po co ja mam dzwonić do Witka. Zgodnie z mailem z DSS dostaliście – tak, jak pozostałe organizacje związkowe działające w ron – pismo MF z dnia 2 listopada 2021 r.
Skąd zatem macie pismo z MF z tym samym znakiem sprawy z dnia 29 października??!!
Przecież z DSS dostaliście pismo z dnia 2 listopada…
Nie dziwi Cię to, skąd władze Twojego związku mają takie dziwne pismo?

Jasiu.
9 listopada, 2021 21:57
Reply to  ZARZĄD

Jak masz inne pismo, to czemu go nie wstawisz na stronę Tarczy.

Admin
10 listopada, 2021 00:50
Reply to  Jasiu.

Ja mam takie samo pismo, jak dostaliście z DSS.
Po co mam je zamieszczać?
Organizacje związkowe TARCZY otrzymały je niezwłocznie po wpłynięciu z DSS.

Jasiu
3 listopada, 2021 10:53
Reply to  Stefan

Mamy tyle na funduszu płac aby można było dokonywać przeszeregowań na wyższe stanowiska lub zwrócić się można do IWSZ o dodatkowe środki. Przecież teraz też dostają pracodawcy, którzy zwrócili się o szmal w/s Granica. Ale ty znowu nic nie wiesz Stefan, bo chyba śpisz tam na składzie.
A ja tylko jeżdżę do Pracodawców i zatwierdzam premie dla pracowników RON.
Oby tak, jak najdłużej i dalej do przodu.

Stefan
4 listopada, 2021 09:46
Reply to  Jasiu

Tym razem to już osłabiłeś nas wszystkich zupełnie…
Bez komentarza…

Michal
29 października, 2021 09:08

NSZZ PW błysnęło, że po prawie roku wstawili jakąś aktualność, żeby tylko ludzi wkurzyć.

jan
29 października, 2021 16:25
Reply to  Michal
Stefan
1 listopada, 2021 22:22
Reply to  jan

OK – nawet po 1400 zł, ale: – od września przyszłego roku. Co, za przyszły rok rozłoży się na „podwyżkę” 466 zł m-cznie a przy średnio 1000 zł podwyżki od września na 333 zł m-cznie; – nastąpi zwiększenie pensum nauczyciela, czyli podwyższenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli o 4 godziny, czyli o 16 godzin w miesiącu. Ministerstwo nie kryje, że zmiany pensum będą wiązały się z ruchami kadrowymi, w związku z tym zakładany jest 3-letni okres przejściowy, dający możliwość elastycznego przechodzenia na nowy system. Rozwiązania kadrowe będą uwzględniały decyzję nauczyciela o zwiększeniu pensum z jednoczesnym wzrostem wynagrodzenia lub zachowanie… Czytaj więcej »

Adam
9 listopada, 2021 17:55
Reply to  Stefan

Policz jeszcze, że „godzina nauczyciela” ma 45 minut, a część z „godzin dostępności” załatwią podczas okienek. Byłem nauczycielem…

Włodek
29 października, 2021 18:29
Reply to  Michal

Chyba najwyższa pora na zieloną grypę wśród pracowników cywilnych i zrównanie najniższych pensji przynajmniej do szeregowego a i resztę powiązać ze stopniami.

Adam
9 listopada, 2021 17:56
Reply to  Włodek

Jakoś słabo się czuję, kiedy ta epidemia?

Stefan
31 października, 2021 09:54
Reply to  Michal

Michal – uważam, że bardzo dobrze zrobili. Może tego nie wiesz, więc wyjaśniam, że nie tylko NSZZ PW ale także nasz związek – ZPW „Tarcza” wystąpił do przewodniczącego KOBN o udział w posiedzeniu komisji. Zaproponował także stosowną zmianę przepisów po to, aby kwestię naszych wynagrodzeń uregulować w ustawie o modernizacji Sil Zbrojnych. Trzeba zatem z uznaniem stwierdzić, że po stronie NSZZ PW była wola wspólnego działania w tej sprawie, stąd to ich wystąpienie do komisji sejmowej. Odpowiedź, jaką związki otrzymały jest w istocie porażająca i nic dziwnego, że wielu się „zagotowało”. Napiszę tak… Gdyby chodziło o górników, hutników, stoczniowców, służbę… Czytaj więcej »

Fred
1 listopada, 2021 18:44
Reply to  Stefan

A gdzie są niby te tysiące nauczycieli na ulicach?
Ich popierają media. Każdego dnia temat podwyżek dla nauczycieli jest wałkowany w tvn24 i faktach tvn.

Stefan
1 listopada, 2021 21:54
Reply to  Fred

To prawda. A jednak 9 października protestowali w Warszawie i było ich kilkuset pomimo tego, że zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie – w manifestacji ZNP mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób.
Co do mediów. Zrozumiałe jest ich zainteresowanie pracownikami oświaty, czy służby zdrowia z oczywistych przecież przyczyn.
Nami media zainteresują się wówczas, gdy będzie nas stać na medialne formy protestu.

Krystyna
1 listopada, 2021 12:48

Zostało kilka dni do 11 listopada, czy cokolwiek wiadomo o pieniądzach z okazji Święta Niepodległości? Jakieś warunki, co z osobami, które były lub są na zwolnieniach. Pytam, bo sama byłam dość poważnie chora i na zwolnieniu powyżej 3 tygodni, niestety.

Stefan
1 listopada, 2021 21:44
Reply to  Krystyna

Krystyno – a skąd informacje o tym, że na 11 listopada cokolwiek otrzymamy??

Pinek
2 listopada, 2021 11:43
Reply to  Stefan

Krystyna wie a pan piszesz same bzdury

Stefan
2 listopada, 2021 12:38
Reply to  Pinek

Dziękuję za pozytywny komentarz do tych moich wynurzeń….
Bardzo możliwe, że Krystyna wie ale ponieważ ja nie wiem – nieśmiało zapytałem.
Co w tym złego??
Słucham….

Pinek
3 listopada, 2021 08:18
Reply to  Stefan

Czas zostawiać to młodym, przez takim jak pan emerytowanymi żołnierzy pęsje praktycznie stoją w miejscu

Czesław
3 listopada, 2021 10:10
Reply to  Pinek

Z całym szacunkiem dla Pana ale proponuję przeczytać co się napisało zanim wciśnie się enter.
Bo wychodzi z tego bełkot.

jan
3 listopada, 2021 19:56
Reply to  Czesław
jutka
3 listopada, 2021 11:01
Reply to  Pinek

Z całym szacunkiem Panie Pinek, ale nie ma Pan racji. Kolejny, który uległ stereotypom i głosi teorie pod hasłem „Bo mi się zdaje”. Nie wiem, jak jest w innych JW, ale w Krzesinach wśród pracowników – byłych ŻZ zawsze mogę liczyć na wsparcie. Czy to akcja protestacyjna, czy też akcja „Dzień urlopu na żądanie” albo ściągnięcie TV pod bramę JW lub podpisywanie list poparcia. Zawsze, powtarzam, zawsze! mogę na nich liczyć. Nie wiem skąd ta niechęć do byłych ŻZ i szacunki, że bez nich zarabialibyśmy lepiej. Ale cieszy mnie fakt, że w Poznaniu nikt na nikogo nie szczuje. Nikt nikomu… Czytaj więcej »

Ryszard
3 listopada, 2021 17:43
Reply to  Pinek

i słusznie….
A co z tymi nagrodami??
Bo ja wiem, że będą uznaniowe i dzielone wg uznania pracodawców, bez udziału zz.
W końcu zapanuje więc normalność.
A te wredne zz staną z boku i poprzyglądają się, jak docenia się pracowników bez ich udziału w tym procesie.

Last edited 2 lat temu by Ryszard
Pinek
3 listopada, 2021 20:55
Reply to  Ryszard

Ok

Grzegorz M.
4 listopada, 2021 22:17
Reply to  Ryszard

Stefan
Muszę Ci się przyznać że czytając to pismo ws. funduszu motywacyjnego można wpaść tylko w jeszcze większe rozgoryczenie.
Masz rację, to wszystko wina ZZ.

Stefan
5 listopada, 2021 08:39
Reply to  Grzegorz M.

Grzegorz i inni tu zaglądający… – Nie wińcie za to kierownictwa naszego resortu… – Nie miejcie żalu do -Departamentu Spraw Socjalnych…. Postąpili tak, jak musieli, bo ich zadaniem jest realizować istniejące prawo. To prawo, które zostało zapisane w treści Ustawy z dnia 14 października 2021 r.o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2021.294.0001901,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-szczegolnych-rozwiazaniach-sluzacych-realizacji-ustawy-budzetowej-na-rok-2021-oraz-ustawy-o-dochodach-jednostek-samorzadu-terytorialnego.html Art. 46a. 1. W roku 2021 pracownikom państwowej sfery budżetowej, o których mowa w art. 5 pkt 1 lit. a i d oraz pkt 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Stefan
5 listopada, 2021 15:38
Reply to  Grzegorz M.

PS po raz kolejny to życie niesamowicie nas zaskakuje. Powyżej napisałem cyt.: „Mamy problem i musimy się z nim wspólnie zmierzyc – i my związkowcy reprezentujący pracowników i nasi Pracodawcy reprezentujący interes zakładów Czy to kolejne zadanie wspólnie odrobimy?? Czas pokaże…..” Napisałem to o godz 8.39… Dwie godziny później już wiedziałem, że stało się coś, co umożliwi nam uporanie się z zaistniałym problemem. To pismo z ministerstwa finansów zgoła nietypowe ale jakże pomocne … Zostało napisane z uwagi na ogromne wzburzenie pracowników sfery budżetowej, w tym także np. pracowników KAS podległych temu ministerstwu ale dotyczy całej sfery budżetowej. Jest doprawdy… Czytaj więcej »

Admin
7 listopada, 2021 13:20
Reply to  Stefan

Napisałeś cyt,: „Jest doprawdy ewenementem to, jak ktoś odważny w MF postanowił zmierzyć się z zaistniałym problemem.” I prawdą jest, że „ktoś odważny w MF postanowił zmierzyć się z zaistniałym problemem” Ale kto to jest, to nie wiadomo. Czy to Minister Finansów? czy jakiś z jego sekretarzy stanu? czy podsekretarzy stanu? A może „Pani Zosia” – sekretarka Ministra Finansów, bo bardzo to dziwne to całe pismo, które się z kancelarii MF rozeszło w dniu 2 listopada 2021 r. po ministerstwach, inspektoratach i urzędach. W imieniu Ministra Finansów ale bez stanowiska i funkcji podpisującego, jak również bez nazwiska podpisującego. Nie zawarto… Czytaj więcej »

Ryszard
7 listopada, 2021 16:50
Reply to  ZARZĄD

Marku – bardzo Ciebie i lubię i szanuję ale czasami masz tą właściwość, że zamiast coś ludziom wyjaśnić – to sprawę zapętlasz. Zapewne niewielu zrozumiało „o co kaman”, jak pisał lata temu niejaki „Licencjat” na forum OWC. Zamiast tłumaczyć to, co i tak niewielu zrozumie nie mając dostępu do pisma, które my znamy – wyjaśnij proszę, bo nie zaglądałem do stosownej ustawy, czy ten specjalny dodatek motywacyjny dotyczy także, bo oni twierdzą, że nie dotyczy… Co zaś do istoty sprawy… 1/ Wydano ustawę, na mocy której jeszcze w tym roku fundusz wynagrodzeń w budżetówce ma się zwiększyć o 6% z… Czytaj więcej »

Jasiu
8 listopada, 2021 10:06
Reply to  ZARZĄD

To jest takie proste, Stefanie a ty znowu nic nie rozumiesz. Naliczasz 6% z Funduszu Wynagrodzeń na dzień 30 czerwca br., dzielisz przez etaty i wychodzi ci kwota na 1 pracownika zatrudnionego w 2021r. I jak wyjdzie ci 3000 zł, to dzielisz na dwie transze lub dajesz od razu. Ja właśnie tak zrobiłem. I teraz czekam, kiedy zacznie się nowy 2022 r., żeby naliczyć np. w sierpniu 2022 r. 6% FW i znowu podzielić na pracowników. Przepisy trzeba umieć czytać, Stefanku. I nie żadna opinia, tylko UZGODNIENIE Premii Motywacyjnej, ZGODNIE Z PISMEM Z MINISTERSTWA FINANSÓW. Pojąłeś, Stefanku, czy NIE!!! Widać,… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Pracownik RON
8 listopada, 2021 13:06
Reply to  Jasiu

Panie Jasiu, brawo dla Pana.
Niestety, pewnie w większości jednostek ludzie o takich pieniądzach mogą pomarzyć.

Stefan
8 listopada, 2021 16:18
Reply to  Pracownik RON

Panie Kolego – ten człowiek to megaloman, którego w żaden sposób poważnie traktować nie można, Wystarczy zastanowić się, co wypisuje aby stwierdzić, że ściemnia, zmyśla i uprawia niepoważne chciejstwo. W szczególności tam, gdzie sięgają jego struktury, niczego ze zz dotychczas nie uzgodniono, żadnego porozumienia w sprawie podziału środków nie zawarto, nie pytano także tego zz o jakąkolwiek opinię w tej sprawie. Ten człowiek po prostu publicznie Was wszystkich okłamuje, podgrzewając w nieodpowiedzialny sposób nastroje. Dokładnie tak, jak wówczas, gdy upowszechniał ploty o rzekomej nagrodzie ministra na 11 listopada. Słowem się obecnie z tego nie wytłumaczył udając, że nic się nie… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu
8 listopada, 2021 10:09
Reply to  ZARZĄD

Marku w pełni się z Tobą zgadzam. Nie ma żadnej opinii, tylko Pracodawcy muszą uzgadniać premie motywacyjne. A jeśli nie, to proszę mnie wytłumaczyć dlaczego nie, skoro są to środki zwiększające fundusz wynagrodzeń, czyli zgodnie z przepisami UZGODNIENIE.
A co na to zapisy w Decyzji 141 MON?????????

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Grzesiek
7 listopada, 2021 13:24
Reply to  Stefan

Tzn?? Jakie pismo? Jakie światło w tunelu?? O co chodzi?

Jasiu.
9 listopada, 2021 18:56
Reply to  Grzesiek

Wejdź w MOZ NSZZ „Solidarność” PC MON i tam są pisma. Od Dyr. DSS i z Ministerstwa Finansów i popatrz na datę wstawienia a pismo mieliśmy wcześniej, tylko ze względu na Covid naszego Szefa nie można było go otrzymać wcześniej i wstawić na nasza stronę.

Grzesiek
10 listopada, 2021 08:59
Reply to  Jasiu.

Nie bardzo mogę to odnaleźć.

Michal
3 listopada, 2021 20:32

Panie Stefanie, czy w 1 RBLog zostało podpisane porozumienie w sprawie wypłaty oszczędności??

Stefan
4 listopada, 2021 09:43
Reply to  Michal

Panie Michale – nie zostało, gdyż wnioski i propozycje związków zawodowych nie zostały dotąd ani w części uwzględnione.
To ważne, aby uczyć się i umacniać wzajemny szacunek, zaufanie i współpracę.
Bez tego nie poradzimy sobie w tych nadchodzących trudnych czasach….

Adam
4 listopada, 2021 19:50
Reply to  Michal

U nas już poszło do rozkazu. Średnio 700.

Stefan
5 listopada, 2021 08:05
Reply to  Adam

Adam – nie wiemy, skąd jesteś, gdzie pracujesz, ani nawet to, czy piszesz prawdę… Przyjmując jednak tą Twoją informację za pewnik, napiszę tak: To, co piszesz teoretycznie jest możliwe tym bardziej, że można było rozdzielić już jakieś środki zarówno z oszczędności, jak i z tego tzw. dodatkowego funduszu motywacyjnego. Wiadomo, że w wytycznych DSS znajduje się wyraźna sugestia aby coś ludziom z tych dodatkowych pieniędzy dać na 11 listopada. Pies jest jednak pogrzebany w szczegółach… Napiszę tak…. Właściwie to komu powinno zależeć aby stosownie uczcić to nasze Święto Niepodległości także w formie finansowej gratyfikacji?? W moim przekonaniu powinno na tym… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Pracownik RON
7 listopada, 2021 13:36
Reply to  Stefan

Panie Stefanie, wydaje mi się, że to dzielenie pieniędzy to jakiś wielki bałagan.
Ludzie na forum piszą o średnio 700, 250, 450 zł, to gdzie są te duże pieniądze do podziału.
U mnie w jednostce mało kto wierzy, że oprócz oszczędności jakieś duże pieniądze będą.

Ryszard
7 listopada, 2021 15:49
Reply to  Pracownik RON

Te pieniądze już w zasadzie są do podziału w zakładach pracy i wynoszą 6% rocznego funduszu płac, co według moich bardzo zgrubnych wyliczeń przekłada się – niezależnie od liczby zatrudnionych i wynagrodzeń przez nich otrzymywanych – na jakieś 2,5 – 3 tys zł na pełnozatrudnionego. To według mnie już spore pieniądze do podziału. Należy także rozróżniać te pieniądze od innych, np. pochodzących z oszczędności w funduszu płac w zakładzie, czy od pieniędzy z ZFŚS, które w wielu zakładach w grudniu wypłacą w oparciu o zakładowe regulaminy tych świadczeń, w końcu od jakichś „obrywek” np. z IW SZ. Piszesz o różnych… Czytaj więcej »

Krzysztof
5 listopada, 2021 13:01
Reply to  Adam

U nas, to znaczy gdzie?

olo
5 listopada, 2021 14:43
Reply to  Adam

jaki rblog ?

Zosia
5 listopada, 2021 14:44
Reply to  Adam

U nas od 250 do 450.żal.pl

Last edited 2 lat temu by Zosia
jan
5 listopada, 2021 16:09
Reply to  Adam
Artur
6 listopada, 2021 09:53
Reply to  Adam

Średnio… czyli góra w WOG-ach dostanie po 1200 a doły w SOI-kach po 300/400 zł. Wiadomo, bo góra „realizuje i się chwali na piśmie, czego to nie dokonano w ramach realizacji i usprawnienia” – tworząc kolejny załącznik do procedury różniący się tylko od poprzedniego jedna rubryka i do tego nie potrzebna.

Olo
7 listopada, 2021 10:28
Reply to  Adam

U nas 1500 ale tylko dla specjalistów i kierowników…

Michal
5 listopada, 2021 11:34

Stefan a wiadomo, jak będzie dzielony tzw. dodatek motywacyjny w 1 RBLog?
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu wszystkim forumowiczom.

Ryszard
7 listopada, 2021 16:53
Reply to  Michal

Michal – nie wiadomo, bo chociaż strona społeczna ma koncepcję podziału tych środków, to Pracodawca dotychczas nie podjął w tym zakresie żadnych działań podobnie, jak nie prowadzi z nami rozmów uzgodnieniowych dotyczących porozumienia w sprawie wypłaty premii z oszczędności w zakładzie.

Grzesiek
8 listopada, 2021 05:26
Reply to  Ryszard

Zaczyna mnie to wku… jednorazówki i jednorazówki..Ryszard… zz to powinny zajmować się podwyżkami, bo sorry ale nikt poza nami w budżetówce raczej nie dostanie marnych 125zł – 140zł do zasadniczych… a sporo sporo więcej. mon fajnie mami kasą bez skutków i znowu zz ogrywa, jak chce…

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Michal
8 listopada, 2021 08:00
Reply to  Ryszard

Może w poniedziałek się coś zmieni

Bronia
8 listopada, 2021 20:33

Mam pytanie dotyczące dodatków, premii, urlopów nagrodowych. Czy osoby nie zaszczepione nie mają na co liczyć? Czy deklaracje o szczepieniu i zgoda na przekazywanie wszystkich danych wrażliwych, wszystkim możliwym instytucjom jest zgodne z prawem i nie wyrażenie zgody na przekazywanie ww. danych może dyskwalifikować pracownika przy podziale tortu? Jestem zaszczepiona jedną dawką x, niestety drugiej nie mogę przyjąć ze względu na powikłania, pracodawca nie honoruje zaświadczenia od lekarza 1 kontaktu, ma być od specjalisty, ale na jakiej podstawie prawnej pytam. Pracuję w soboty, niedziele, 11 listopada też w pracy, jestem dyspozycyjna, a przy podziale niewidoczna, bo nie zaszczepiona… Dodam tylko,… Czytaj więcej »

Beti
10 listopada, 2021 19:50
Reply to  Bronia

Czy Pani pracuje w resorcie ON?? Bo to brzmi niewiarygodnie.

Michal
9 listopada, 2021 07:59

Stefanie, czy coś się wyjaśniło??

Michal
9 listopada, 2021 09:57

Jeżeli chodzi o fundusz motywacyjny, to coś niecoś widziałem, ale trochę mi się to nie podoba.

radek
11 listopada, 2021 12:02
Reply to  Michal

Dodatek motywacyjny to powrót do większych premii, które dopiero co dla zasłużonych zostały zniesione.
Powielą listy i po sprawie – niestety.

Gutek
10 listopada, 2021 15:51

I nawet na buty z przeceny nie było…

Tommy75
10 listopada, 2021 21:54

Witam, 1 Rblog goła „rencina” wpłynęła na konto. Jakoś mnie to nie dziwi, wszakże cywil to 5 koło u wozu w monie i sól w oku szlachty mundurowej.
Chyba niebawem odświeżę L4.☹️

Michal
12 listopada, 2021 08:04

Stefanie kiedy będzie coś wiadomo o oszczędnościach?

Ryszard
15 listopada, 2021 18:27
Reply to  Michal

O oszczędnościach wiadomo to, że zgodzono się uwzględnić nasze wnioski do projektu porozumienia, więc w dniu dzisiejszym porozumienie o wypłatach z oszczędności zostało przez nas podpisane i w ciągu tygodnia pracownikom zostanie wypłacona premia z oszczędności w wysokości przeciętnej 500 zł brutto.
Kwestia tego, jak zostanie wypłacony dodatek motywacyjny jest w tej chwili rozważana przez pracodawcę, po przesłaniu wspólnego stanowiska strony społecznej w tej sprawie.
Nie ukrywam, że wspólne stanowisko związkowe bardzo różni się od koncepcji pracodawcy w tym względzie.

Michal
16 listopada, 2021 06:12
Reply to  Ryszard

Dzięki, Ryszard za odpowiedź, jak będziesz wiedział już coś o dodatku motywacyjnym, to daj znać

Michal
16 listopada, 2021 18:30
Reply to  Ryszard

A nie było w piśmie tak, że i tak decyzję podejmuje pracodawca?

Stefan
17 listopada, 2021 08:34
Reply to  Michal

Jeżeli pytasz o ten dodatek motywacyjny, to tam jest tylko o tym, że to świadczenie uznaniowe i o wysokości jego a także przyznaniu decyduje pracodawca. Jeżeli natomiast pytasz o porozumienie w sprawie tej 500 zł premii, to obowiązują tu konkretne – wymierzalne niejako warunki, które należy spełnić aby pieniądze otrzymać. Ponieważ nie są one właściwie uzależnione od okresu nieobecności /usprawiedliwionej/ w pracy, to nawet ktoś kto przepracował w tym roku tylko jeden dzień – otrzyma połowę kwoty. Pracodawca może zmienić propozycję wysokości tej dodatkowej premii, gdyż to on ją przyznaje ale pytanie: Po co?? Musi on także przestrzegać określonych w… Czytaj więcej »

Michal
17 listopada, 2021 13:59
Reply to  Stefan

Bardziej chodzi mi o dodatek motywacyjny. Bo z oszczędności powinien dostać 500zl

Stefan
17 listopada, 2021 20:55
Reply to  Michal

Napisałeś cyt.: ..„Bo z oszczędności powinienem dostać 500 zl”
Zapominasz jednak o tym, że wcale byś nie musiał tych 500 zł dostać, gdyby nie ponad 2 tygodniowe zabiegi o zmiany w porozumieniu co sprawiło, że właściwie każdy te pieniądze otrzyma i są one obecnie w zakładzie dzielone…

shiva
13 listopada, 2021 13:16

Ogólnie to przeczytałem właśnie projekt ustawy o obronie ojczyzny (bo jest już dostępny) i nie widzę tam nic na temat wynagrodzeń pracowników RON (tak konkretnie to prawie nic tam nie ma o pracownikach) jak to było w piśmie na stronie nszz (była tam mowa o kompleksowym uregulowaniu tej kwestii), więc standardowo zero zainteresowania.

Last edited 2 lat temu by shiva
heniu
15 listopada, 2021 21:13
Reply to  shiva

W 3RBLogu pierwsza transza premii motywacyjnej w wysokości 1600 zł na kontach.
Druga transza ma wynosić 1400 zł oraz socjal w zależności od zarobków 450-650.

Toja
16 listopada, 2021 07:46
Reply to  heniu

No i pięknie, chociaż jeden RBLog temat ogarnął jak się należy, widocznie macie mniej aktywne związki…

Stefan
16 listopada, 2021 23:05
Reply to  Toja

Toja a ja osobiście uważam, że ta Twoja ironia jest nie na miejscu… Dlaczego?? Bo podział tej tzw. „kasy” nie odbywa się obecnie wspólnie ze związkami, gdyż w mało którym zakładzie pracy bierze się pod uwagę ich stanowisko, nie wspominając już o procesie uzgadniania czegokolwiek. Zwróć także uwagę na fakt, o którym heniu nie wspomina a mianowicie na to, że te premie a właściwie dodatki motywacyjne są nie dla wszystkich i w nie takiej samej wysokości. Heniu prawdopodobnie otrzymał 1600 zł brutto /nie na koncie/ i jest zadowolony. O tym, że wielu premii nie otrzymało nie wspomina, bo go to… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Michal
17 listopada, 2021 07:18
Reply to  Stefan

Czyli dodatek motywacyjny w 1RBLog będzie wyglądał 10 osób dostanie 3500 a 10 osób nie dostanie nic?

Last edited 2 lat temu by Michal
Stefan
17 listopada, 2021 10:32
Reply to  Michal

Jeżeli o to Tobie chodzi, to na to niestety na chwilę obecną się zanosi z takim uzupełnieniem, że ta sytuacja może mieć miejsce dwukrotnie, więc mogą być tacy, którzy nic nie dostaną i tacy, którzy łącznie otrzymają „motywację” w wysokości aż 7 tys zł, za co już można kupić przechodzony samochód a dzieląc na miesiące – byłoby to porównywalne z podwyżką w wysokości blisko 600 zł w tym roku. Teraz może zarówno Ty, jak i wielu innych zrozumiecie o co toczy się spór pomiędzy kierownictwem zakładu a stroną społeczną. U nas toczy się spór, a w innych zakładach?? Naprawdę mam… Czytaj więcej »

Michal
17 listopada, 2021 19:46
Reply to  Stefan

No i w tym momencie byłoby to zwyczajne skurwy……..

Jasiu
22 listopada, 2021 09:02
Reply to  Stefan

W wielu JW toczą się boje o zmniejszenie zaproponowanych podziałów przez panów d-ców, czy Komendantów, bo np. od 500 do 2500, 3500, czy nawet do 5000 zł to jest chory podział.
Różnice mają być, ale np. 300 do 500 zł w np. dwóch transzach. Niektórzy dowódcy zaproponowali podział tak, jak leci, czyli 100% od płacy zasadniczej. Myślę, że w miarę sprawiedliwie.
Uzgodnienie podpisane.
Oczywiście po równo będzie bardzo ciężko wywalczyć związkom.
ŻYCZĘ POWODZENIA.

Jasiu.
17 listopada, 2021 18:14
Reply to  Stefan

A skąd ty możesz wiedzieć, czy pracodawcy uzgadniają ze związkami premię motywacyjną. Czyżbyś był Jasnowidzem????
Ja Cię niedługo zaskoczę, bo właśnie lada dzień będę podpisywał UZGODNIENIE w jednej z JW.

Czesiu
17 listopada, 2021 20:45
Reply to  Jasiu.

Proszę zablokowanie możliwości pisania na tym forum przez tego Pana. Dosyć mowy nienawiści.

Stefan
17 listopada, 2021 20:51
Reply to  Jasiu.

Zapewne koledze wiadomo, bo przecież znaczna część jego międzyzakładowej oz znajduje się w 1 RBLogu, jaka jest sytuacja w tym zakładzie pracy jeżeli chodzi o te dodatki motywacyjne. I co?? Kamień w wodę?? Cicho sza?? Ani mru mru?? Bo co?? Jak zwykle nikt się do kolegi o interwencję nie zwracał?? A gdzie to kolega jest, gdy w tym zakładzie od dawna trwa walka a godziwe i transparentne zasady podziału tej kasy?? Ujawnił się związek kolegi w całej tej sprawie?? Bo ja wiem, że palcem dotychczas nie ruszył…. A kolega gdzie jest?? To przecież kolega powinien współdziałać ze strukturami organizacyjnymi zakładowych… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu.
18 listopada, 2021 20:21
Reply to  Stefan

Na co ma uprawnienia KO, to nie muszę się tobie tłumaczyć. To ustalili delegaci MZD. Szef Klaudek radzi sobie bardzo dobrze a jak będzie potrzebował mojej pomocy, to wie co ma robić. A może to ty potrzebujesz pomocy, żeby Jasiu przyjechał i pokazał ci, jak się rozmawia z pracodawcą z Panem Januszem K., którego akurat znam z 2 RBLog. Nikt nie chowa się za plecami innych. Jak ty spałeś, to my prowadziliśmy rozmowy w MF i dlatego mieliśmy pismo kilka dni przed wami i dlatego nie do końca się udało wynegocjować zmiany zapisów dr Wojciecha D. ale pewne zapisy zostały… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu.
Grzesiek
16 listopada, 2021 18:08
Reply to  heniu

Naliczeniowo…. większość takiej kasy nie zobaczy…. mi to ręce opadły.
Odechciało mi się wszystkiego.
Motywacyjny zastrzyk… taki nowoczesny…

heniu
17 listopada, 2021 05:53
Reply to  Grzesiek

Oczywiście, kwoty, o których pisałem są to kwoty brutto pomniejszane za absencję chorobową, z wyjątkiem planowanego socjalu.

Stefan
17 listopada, 2021 10:25
Reply to  heniu

No właśnie – tak też myślałem….
Co do tego „socjalu”, to właściwie wszędzie będzie on albo płacony, albo w postaci paczek, czy np. bonów, chociaż te formy pomocy się wyraźnie przeżyły.
Oczywiste jest także, że wielkość pomocy jest uzależniona wyłącznie od dochodu i np. zdyscyplinowanie pracownika nie ma tu żadnego znaczenia.
Nawiązując do tej Twojej wypowiedzi mogę napisać, że dokładnie tak będzie i w moim zakładzie pracy, jeżeli do problemu podejdziemy ogólnie.

heniu
17 listopada, 2021 20:35
Reply to  Stefan

Tak, jak pisałem wcześniej, dziś na kontach jest socjal w wysokości 450-650 zł w zależności od dochodu. Natomiast jeśli chodzi o premię, wygląda to następująco: każdy z pracowników nie będący na zwolnieniu lekarskim powyżej 60 dni – otrzymał premię w wysokości 1400 plus 200 zł od kierownika składu, czyli kwotę 1600 zł minus ok. 5 zł za jeden dzień zwolnienia. Pozostali pracownicy, którzy legitymowali się brakiem chorobowej absencji otrzymali dodatkowo 290 zł z puli zabranej za zwolnienia. Druga transza ma wyglądać podobnie z tym, że kwota ma wynosić 1200 zł plus 200zł od kierownika składu. Za jeden dzień zwolnienia w… Czytaj więcej »

Grzesiek
18 listopada, 2021 04:34
Reply to  heniu

Nie prawda. Uwalano każdy dzień nieobecności, poza urlopem wypoczynkowym. Brali pod uwagę okres 1 styczeń – 31 październik… gdyby tak nie było, zabraliby mi tylko 20 zł za końcówkę ojcowskiego. Zabrali ludziom kosmosy.

heniu
18 listopada, 2021 17:27
Reply to  Grzesiek

sorry, o tym fakcie, o którym piszesz nie miałem zielonego pojęcia.

Stefan
18 listopada, 2021 22:49
Reply to  heniu

No tak, heniu, a napisz nam skąd te Twoje informacje, bo zorientowałem się, że dokumentu w sprawie zasad tego podziału nie widziałeś…
Czy w ogóle taki istnieje??

Stefan
18 listopada, 2021 13:43
Reply to  heniu

Jakieś dziwne to wszystko pomimo tego, że zechciałeś nam to w miarę dokładnie opisać, za co bardzo dziękuję. Skąd jednak coś takiego, że za każdy dzień zwolnienia potrącają 5 zł?? a w tej drugiej turze aż 70 zł? I co wspólnego z ta całą „motywacją” mają zwolnienia?? Mam wrażenie, że do tego dodatku dostosowaliście zasady zwiększonych premii od dawna u was obowiązujące i niejednokrotnie tu na forum krytykowane… Bo z uporem płacicie ludziom za obecność, a nie za pracę, co wielu po prostu krzywdzi…. Nie bardzo pojmuję także system waszych naliczeń. Kierownik składu nie ma żadnych odrębnych środków, rozumiem jednak,… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Michal
18 listopada, 2021 14:31
Reply to  Stefan

A u nas w 1RBLog, jaka jest górna granica, Stefanie??

Stefan
18 listopada, 2021 17:25
Reply to  Michal

W chwili obecnej każdorazowo 3,5 tys zł

Michal
18 listopada, 2021 20:25
Reply to  Stefan

A jest szansa, że to się zmieni na korzyść pracowników i większość dostanie po równo w dwóch transzach?

Michal
19 listopada, 2021 06:17
Reply to  Stefan

Dziś powinno się wszystko wyjaśnić??

Michal
19 listopada, 2021 15:38
Reply to  Stefan

Już wszystko wiem i nieciekawy jest ten podział, niestety 🙁

Stefan
22 listopada, 2021 17:42
Reply to  Michal

Nie wiem co u Was i jak dzielili ale mam dane z 4 składów i wychodzi na to, że nie jest źle, bo: 1/ w zasadzie wszyscy – poza nielicznymi – ten dodatek otrzymali w kwotach ok. 1300-1500 zł; 2/ ci, co nie otrzymali, wiedzą dlaczego i nie były to bynajmniej sytuacje, że komuś się nie podobali a sytuacje opisane w zasadach podziału, które powinieneś znać; 3/ naliczenia tego dodatku w przeliczeniu na pełnozatrudnionego oscylują wokół kwoty 1450-1500 zł, czyli właściwie tej, która wynika z ogólnego podziału; 4/ następna transza zostanie podobnie rozdzielona z tym, że kwota do podziału w… Czytaj więcej »

Jasiu
22 listopada, 2021 09:05
Reply to  Stefan

A najmniejsza 500 zł.

heniu
18 listopada, 2021 17:36
Reply to  Stefan

nie uczestniczyłem w podziale tych funduszy.opisuję tu fakty, które nie były żadną tajemnicą.pierwsza transza to 1600 zł, natomiast druga, którą oczekujemy 1400 zł.jeśli chodzi o potrącone kwoty za chorobowe, w pierwszej transzy był to okres bardzo długi 01-01-2012 do 31-10-2021.w drugiej ten okres to 01-11-2021 do 30-11-2021 i może dlatego takie rygorystyczne podejście.

Stefan
18 listopada, 2021 22:47
Reply to  heniu

OK. Tyle, że jeżeli ktoś będzie miał po prostu pecha i zachoruje w listopadzie przez 3 tygodnie, to nic nie dostanie?? W tym okresie oprócz grypy szaleje przecież ta pandemia….
Dobrze – a ile można maksymalnie otrzymać w pierwszej i drugiej transzy?

heniu
22 listopada, 2021 18:25
Reply to  Stefan

z pierwszej 1890 zł, a z drugiej 1400 zł plus podział zabranych premii związanych ze zwolnieniami lekarskimi.

Grzesiek
23 listopada, 2021 01:34
Reply to  heniu

Też nie prawda… Stary. Nie siej tu niesprawdzonych i sorry śmiesznych informacji.
Pierwszą transzę ludzie podostawali nawet po grubo ponad 2000 zł brutto. I zgadnijmy kto??
U nas w składzie Ci, co dostają przy każdej okazji… a najlepsze jest to, że 95% z tych przydupasów kierownika nie robi praktycznie nic!!!
Apele u nas irytują już chyba 90% załogi ale co… dalej jest to samo skurwysyństwo.
Robi się, co chce, choć teraz coś drgnęło. Ludzie mają dość paru osób „decyzyjnych” i tego jednego… ja też.
Każdy apel, to kpina i śmianie się z ludzi…

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
heniu
23 listopada, 2021 19:02
Reply to  Grzesiek

u nas w składzie nastąpiła wymiana pokoleniowa na „górze”, która nie jest uwikłana w stare układy i w związku z tym podział tych środków wyglądał przyzwoicie.nie mogę się zgodzić z twoim atakiem, iż rozsiewam śmieszne i niesprawdzone informację.opisałem na tym forum sytuację w moim składzie i nie odnosi się ona do całego 3 Rblogu.

Stefan
24 listopada, 2021 12:48
Reply to  heniu

Heniu i Grzesiu. Bardzo Was obydwu cenie za waszą aktywność, wrażliwość oraz chęć dzielenia się z nami informacjami i poglądami. Są bardzo cenne. Zwłaszcza poprzez to, że są szczere, żywiołowe i jak żadne uczone wynurzenia – oddające społeczne skutki podejmowanych decyzji… To prawda…. właściwie wszystko zależy od ludzi… Można mieć zaufanie do przełożonych i satysfakcję z pracy nawet wówczas, gdy jest bardzo biednie. Gdy jest biednie ale godziwie. Gdy się z człowiekiem liczą a nie traktują go instrumentalnie i lekceważąco. I można mieć poczucie krzywdy nawet wówczas, gdy przez chwilę wydaje się być bogato, ale to bogactwo jest zawłaszczane przez… Czytaj więcej »

Grzesiek
24 listopada, 2021 16:32
Reply to  heniu

W całym 3 rblogu zasady potrąceń były identyczne. Nie bardzo rozumiem, o co Tobie, Henryk chodzi…

Grzesiek
17 listopada, 2021 21:41
Reply to  heniu

Nie tylko za L4… ukarano mnie np. za urlop ojcowski… ludzie, wy to czytacie??? Urlooooop.

Stefan
18 listopada, 2021 08:02
Reply to  Grzesiek

Czyli??
Gdy zaczynamy dochodzić do szczegółów – świat nie wydaje się już taki piękny, bo co krok napotykamy g…..o na tej naszej „drodze”.

Adam
20 listopada, 2021 21:32
Reply to  Stefan

U Nas w porządnej instytucji 3370 jednorazowo

Stefan
22 listopada, 2021 20:30
Reply to  Adam

Fakt – instytucja „porządna”, gdyż te 6% rocznych nakładów na wynagrodzenia, daje u Was blisko 500 zł więcej środków do podziału niż w takich np. RBLogach. Ta kwota – 3370 zł, to pochodna Waszych wynagrodzeń świadcząca o ogromnych różnicach w wynagrodzeniach w poszczególnych zakładach pracy. Motywują nas więc tak, że ci, co zarabiają więcej i lepiej – są motywowani. Z całą wyrazistością ujawnia się więc fakt istnienia zakładów niejako lepszych i gorszych pod względem wynagrodzeń dla pracowników. Oczywiście, porównania można robić w obszarze jednostek tzw. tożsamych. Możemy porównywać WOG-i, RBLogi, czy np. jednostki wojskowe poszczególnych rodzajów SZ, w tym WOT,… Czytaj więcej »

Stefan
28 listopada, 2021 17:48
Reply to  Adam

Jeżeli opisałeś sytuację przybliżoną nam przez Marcina i mającą miejsce w wiadomej Bazie lotniczej, to cieszyć się nie masz czemu. Tam bowiem jednorazowo pewna ilość pracowników podobną kasę otrzymała kosztem tych, którym za brak szczepień połowę kasy odjęto.
Jeżeli tak rzeczywiście jest w opisanym przez Ciebie przypadku, to dziwi mnie nieco to twoje zadowolenie…

Pracownik wog
19 listopada, 2021 18:54

Dzień dobry.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, na jakiej podstawie obniża się wysokość premii motywacyjnej, o której mowa powyżej z powodu wzięcia 7 dni urlopu ojcowskiego.
Jak sama nazwa wskazuje, jest to u r l o p przysługujący ojcu, a nie zwolnienie chorobowe lub opieka. Jakimi kryteriami kierowano się, ustanawiając tak idiotyczne wytyczne traktując urlop jako chorobowe? Czy przy drugiej transzy tej premii również będzie za to zabrane?

Stefan
22 listopada, 2021 20:13
Reply to  Pracownik wog

Szkoda, że tych pytań nie zadajesz przełożonym lub związkowcom z WOG-u.

Marcin
22 listopada, 2021 12:01

Niestety, w naszej Bazie, pomimo podpisanych przez ZZ (ZPW „TARCZA” i NSZZ PW) kryteriów podziału dodatków motywacyjnych, w których określono zasady m.in. zmniejszeń dla osób z większą absencją chorobową (dotyczy całego okresu 2021 roku) ale bardzo liberalnie by ludzie dostali jak najwięcej i beneficjentami był cały stan osobowy Bazy, z wyjątkiem pracowników RON przebywających na urlopach macierzyńskich, wychowawczych na zwolnieniach przekraczających 180 dni oraz nowozatrudnionych – Dowódca nakazał wprowadzenie punktu, że ostateczną decyzję w sprawie przyznania lub zmniejszenia dodatku motywacyjnego podejmie pracodawcza i – wykorzystując ten zapis – zmniejszył dodatki dla pracowników niezaszczepionych o 50%, a pozostającą kasę przeznaczył dla… Czytaj więcej »

Stefan
22 listopada, 2021 20:17
Reply to  Marcin

Ciekawe rzeczy piszesz. Rzeczywiście to prawda??
Po prostu napisz, o którą Bazę chodzi, bo na pewno nie o 1 RBLog.
W dodatku RBLogi nie mają po kilkaset ale po kilka tysięcy pracowników, więc co to za zakład pracy??

Last edited 2 lat temu by Stefan
Michal
22 listopada, 2021 21:22

Stefan, czy w 1RBLog wszyscy obligatoryjnie napewno dostaną 1000 zł co najmniej??

Stefan
23 listopada, 2021 06:16
Reply to  Michal

Nie wszyscy, gdyż zasady określone przez pracodawcę przewidują kilka przypadków, w których pracownik premii nie otrzyma. Jeżeli znasz te zasady, to wiesz o czym piszę…. To np. nieskreślona kara porządkowa, alkohol w pracy, czy nieusprawiedliwiona nieobecność lub zawiniona szkoda w mieniu pracodawcy. W pozostałych przypadkach pracownicy to minimum, czyli 1000 zł brutto zapewne otrzymają. Piszę zapewne, gdyż zz nic ani do tych zasad podziału, ani samego podziału nie mają, bo to lezy w sferze decyzji pracodawcy. Taka po prostu jest ustawa mówiąca o tym dziwolągu płacowym, którym jest dodatek motywacyjny. Tu na forum można dowiedzieć się, że jest on obniżany… Czytaj więcej »

Marcin
23 listopada, 2021 08:10

W SZ RP status wojskowych oddziałów gospodarczych mają również Bazy Lotnicze Sił Powietrznych. Tak więc Stefan, już wiesz o kogo chodzi.

Admin
23 listopada, 2021 10:34
Reply to  Marcin

I dla uzupełnienia. Taki status wojskowych oddziałów gospodarczych mają w Marynarce Wojennej mają Komendy Portów Wojennych.
Spośród rodzajów SZ RP, jedynie Wojska Lądowe są pozbawione posiadania wśród swoich jednostek takich, które miałyby status wojskowych oddziałów gospodarczych…
Ze szkodą dla nich 🙁

Stefan
24 listopada, 2021 10:01
Reply to  Marcin

No tak. Teraz już wiem i nadal się dziwię, ponieważ w moim głębokim przekonaniu takiej selekcji, o której piszesz uczynić nie można było.
Zapewne także w istocie nie jest nigdzie zapisana.

Marcin
24 listopada, 2021 11:34

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, Stefanie, gdyż: – po 1-sze, w tzw. wewnętrznych (WOG) kryteriach przyznawania dodatków motywacyjnych zawarto zapis, że ostateczną decyzję w sprawie przyznawania lub zmniejszenia dodatku podejmuje Dowódca. Czyli, pomimo zapisanych w treści ustaleń (ewentualne zmniejszenia za co i ile – brak ustaleń co do potrącenia dla niezaszczepionych) Dowódca, wykorzystując ten zapis, może zrobić co mu się podoba. – po 2-gie, w piśmie skierowanym do Przewodniczących ZZ i WOG działających w resorcie ON Nr 6806/DSS z dnia 02.11.2021 r. dotyczącym przyznawania dodatków motywacyjnych Dyrektor DSS wskazuje, że uznaniowy charakter tego dodatku oznacza, że jego… Czytaj więcej »

Stefan
25 listopada, 2021 10:19
Reply to  Marcin

Witaj. Zanim napiszę parę słów aby odpowiedzieć na Twój post, pozwoliłem sobie zamieścić poniżej coś wręcz niesamowitego. Coś, co mnie wręcz powaliło na kolana w podziwie nad mistrzostwem i myśli, i języka, które podziwiam i pragnę, abyście się wszyscy z tym zapoznali…. Sz. P. Minister Michał Woś Panie Ministrze, piszę do Pana, ponieważ zaszła pomyłka. A właściwie to cały szereg pomyłek. Otrzymałem właśnie dodatek motywacyjny. Dziękuję. To zawsze miło otrzymać dodatkową nagrodę za swoją pracę. (Pierwsza pomyłka) Zaszła jednak pomyłka, bo chyba jednak zależało Panu, żebym akurat ja tego dodatku nie dostał. Jestem członkiem związku zawodowego. Od 5 lipca aktywnie… Czytaj więcej »

Stefan
25 listopada, 2021 21:48
Reply to  Marcin

Odnosząc się do Twoich wypowiedzi, niektóre z nich zacytuję – i tak: Napisałeś: „….w naszej Bazie, pomimo podpisanych przez ZZ (ZPW “TARCZA” i NSZZ PW) kryteriów podziału dodatków motywacyjnych, w których określono zasady m.in. zmniejszeń dla osób z większą absencją chorobową (dotyczy całego okresu 2021 roku…)” Rzeczywiście podpisaliście te zasady, zwane przez Ciebie kryteriami podziału??? I oczywiście zgodziliście się, aby ciąć te dodatki za zwolnienia?? A może za każdy dzień zwolnienia po np. 5 zł, jak w 3 RBLogu?? Doczytałem, że cięliście ten dodatek już za nieobecność powyżej 14 dni…. i Ty to uważasz za warunki przyjazne dla pracowników?? Jeżeli… Czytaj więcej »

Anka
27 listopada, 2021 09:02
Reply to  Stefan

Poważnie zabrano kasę za brak szczepienia???
Niemożliwe, nie wierzę.
Jestem zaszczepiona ale to jest nie tylko bezprawie, ale i niesprawiedliwe. Przecież taka osoba mogła nie być na zwolnieniu nawet jeden dzień. To się nadaje do sądu pracy.
A to, że podpisały to związki… to brak słów.

Last edited 2 lat temu by Anka
Stefan
29 listopada, 2021 17:07
Reply to  Anka

A jeżeli jednak tak właśnie uczyniono, to jak myślisz??
Dlaczego?
Co ci przychodzi na myśl, gdy spotykasz się z takim przypadkiem??

Marcin
29 listopada, 2021 19:34
Reply to  Anka

Aniu, nikt nie pójdzie do sądu, bo dodatki były motywacyjne i nie ma roszczeń z tego tytułu (art. 46a ustawy i pisma DSS MON), ktoś dostał, ktoś mógł nie dostać itd. Na temat sczepienia nie było zapisu w kryteriach a skoro ludziom zmniejszono dodatek to znaczy, że Dowódca uznał, że niezaszczepieni mają mniejszą motywację i zasługują na mniejsze kwoty. Ostateczną decyzję, jak we wszystkich sprawach podejmuje Pracodawca. Na zakończenie, związki owszem podpisały kryteria ale o potrąceniu za szczepienia niczego w treści nie było, to już była osobista decyzja Dowódcy i on bierze za to pełną odpowiedzialność. Tak więc i Ty,… Czytaj więcej »

Stefan
29 listopada, 2021 21:10
Reply to  Marcin

Marcin – co niby mamy czytać ze zrozumieniem?? To ja teraz otwartym tekstem napiszę coś, czego napisać nie chciałem aby tu zadymy nie wywoływać… Zacznę od tego, co tu sygnalizują i zresztą nie po raz pierwszy – Grzegorz, Eric i inni Młodzi, i wiekiem, i zapewne stażem w resorcie pracownicy. Sygnalizują to, że są w rożnych okolicznościach po prostu spychani do kąta przez starszych wiekiem, zasiedziałych posiadających tzw. zipy /znajomości i plecy/ pracowników. W ich przekonaniu objawiło się to także obecnie, rzutując w jakiś sposób na te podziały dodatku motywacyjnego ale także systematycznie – w przypadku każdego podziału dodatkowych środków.… Czytaj więcej »

Jasiu
30 listopada, 2021 11:17
Reply to  Stefan

A jak jest z podwyżkami. Też młodzi dostają takie same podwyżki, skoro nie mają wysługi np. 20 lat… Cały czas młodzi pracownicy są „robieni w kuku”. Może pochwalisz się, ile dostał podwyżki młody pracownik – dałeś mu 500 zł, czy 420 zł… u Ciebie, Stefanie w 2020 r.
Już widzę te odpowiedzi, bo stary ma wysługę a młody nie, albo nie możemy różnicować podwyżek, bo wystąpią dysproporcje płacowe na tożsamych stanowiskach.
Młodzi pracownicy, jesteście ciągle bici w tyłek.

Grzegorz M.
30 listopada, 2021 13:22
Reply to  Jasiu

Jasiu.
Obawiam się, że czegoś w tym mechanizmie podwyżek nie rozumiesz.
Zarówno starzy, jak i młodzi pracownicy na tych samych stanowiskach podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych (o ile będzie ) dostaną w tej samej wysokości – jednak dodatkowy wzrost za wysługę lat będzie już uzależniony od posiadanych lat pracy. To chyba zrozumiałe i powszechnie akceptowalne, i nie wiem – po co te kpiny i docinki.
Nie nakręcaj się niepotrzebnie.

Stefan
30 listopada, 2021 15:36
Reply to  Grzegorz M.

Słusznie – tak właśnie jest

Adam
2 grudnia, 2021 14:52
Reply to  Grzegorz M.

No, nie wszędzie – u mnie dowódca stwierdził, że opis stanowiska jest taki sam, to podwyżka (ze stażowym) będzie taka sama – doświadczenie nie ma znaczenia.

Last edited 2 lat temu by Adam
Stefan
6 grudnia, 2021 22:37
Reply to  Adam

Jesteś pewien, że ze stażowym???
Doświadczenie być może nie ma znaczenia w podniesieniu zasadniczej, bo – jak słusznie twierdzi Twój dowódca – obowiązki na takim samym stanowisku są takie same, chociaż można ten problem widzieć rożnie i ci np. którzy dadzą większą podwyżkę doświadczonym pracownikom, żadnej dyskryminacji płacowej się nie dopuszczają.

Stefan
30 listopada, 2021 14:41
Reply to  Jasiu

Jak zwykle łapiesz kota za ogon a on cie drapie… Jeżeli już mamy w tej sprawie używać argumentów, to nie debilnych… Dodatek za wysługę jest po to, aby premiować – nie tylko w budżetówce – pracowników z dłuższym stażem pracy i żadną dyskryminacją to nie jest. Podobnie, jak np. kodeksowe uregulowania prawa do urlopu, które jego wymiar uzależniają od stażu pracy. Postulat równości dotyczy wynagrodzeń zasadniczych i premii, która nie może być od np. stażu pracy uzależniona i nie jest, ale nie dodatku za wysługę, gdyż istota jego polega właśnie na tym, że im kto dłużej pracuje, tym jest on… Czytaj więcej »

Jasiu.
30 listopada, 2021 18:59
Reply to  Stefan

A na czym ma polegać równość, że starzy cwaniacy ograbiają co roku jak są podwyżki swoich młodszych kolegów, bo mają długi staż pracy. Młodzi pracownicy mają być bici w tyłek przy każdych podwyżkach. Nikt nie potrafi opracować sposobu, aby nie tracili i np. ostatnia podwyżka w wysokości 500 zł powinna trafić w całości. Staż pracy powinien być wliczony w podstawę. Stefan, ty przecież zawsze miałeś „świetne pomysły” np. kilka lat temu chciałeś podwyższenie dodatku funkcyjnego z 750 zł do 1300 zł, to dzisiaj byś proponował na spotkaniu PUZP jakieś ponad 2 tys. zł a co z powrotem do stopniowania wartowników.… Czytaj więcej »

Admin
30 listopada, 2021 23:06
Reply to  Jasiu.

Ciekawe, Jasiu, propozycje tu przedstawiasz, że zacytuję: „Staż pracy powinien być wliczony w podstawę.”
Przypomnę Ci o niej, w trakcie spotkania, gdy będziemy rozmawiać o PUZP.
Natomiast nie rozumiem, co masz z tym stopniowaniem stanowisk wartowników. Wszędzie tak jest, tylko nie w ron, bo to zlikwidowaliście. Powołujesz się na swój przykład, że długo chodziłeś mł. wartownikiem.
No sorry, skoro – jak napisałeś – zostałeś zdegradowany do mł. wartownika, to czego oczekiwałeś?
Już nie pytam się o powód tej degradacji…
A tak na marginesie, sądów pracy wówczas nie było..

Jasiu
1 grudnia, 2021 09:25
Reply to  ZARZĄD

Aleś ty mądry, Marku. Jak przechodziłeś z JW do innej JW, to Cię degradowali, czy przychodziłeś na wolny etat. A to, że ja chodziłem 3 lata jako wartownik, to nie wyjątek. Wielu mł. wartowników tak było robionych w konia w całej POLSCE, np. było 90 etatów dla OWC i panowie „eksperci”, czyli Komendanci lub Dowódcy dzielili sobie ilu ma być starszych wart., ilu wart. a ilu mł. wartowników a ile ma zostać vacatów. Jak nie masz pojęcia i nie pracowałeś w tych formacjach, to nie zabieraj głosu. Nigdy się na to nie zgodzę na stopniowanie wartowników a wiesz dlaczego, bo… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Marek Kazimierczak
1 grudnia, 2021 18:12
Reply to  Jasiu

Oczywiście, że obecne zaszeregowanie wartowników do kategorii VIII-X jest moją ZASŁUGĄ, jak również to, że stanowiska OWC i WSP wyprowadzone zostały do odrębnej tabeli, czyli III w zał. Nr 1. A w zasadzie nie moją ale NSZZ PW, który wówczas reprezentowałem. Gdyby nie to, podejrzewam, że do dziś wartownicy byliby wynagradzani według tabeli II w załączniku Nr 1 i mieliby mieliby kategorie zaszeregowania od IV do X, w których tkwili od lat!!! O tym, jak wówczas wartownicy (w tym: młodszy, starszy, przewodnik psów) byli faktycznie zaszeregowani dowiedziałeś się z materiałów przekazanych przez DSS. A jak z pewnością wiesz, o te… Czytaj więcej »

Jasiu.
1 grudnia, 2021 22:20

Dzięki nam nie są prowadzone negocjacje. Znowu mijasz się z prawdą. Negocjacje nie są prowadzone, bo tylko ty mieszałeś na spotkaniach i nagle chciałeś zmieniać cały PUZP i trwało by to ze 4 lata. A ty byś finansował podróże i hotele dla działaczy związkowych. Bo nie możliwe było spotykanie się. Może zapomniałeś ile było spotkań odnośnie PUZP w 2016/2017 r. i co wypracowaliśmy i co zostało wprowadzone do PUZP. NIC. ZERO. A rozszerzenie prawej strony o 1000 zł w tabelach zaszeregowania, to już pokazuje waszą nieudolność. Tak się dać ograć i nie wymyślaj, bo ja niczego nie podpisywałem i z… Czytaj więcej »

Admin
1 grudnia, 2021 23:00
Reply to  Jasiu.

Widać, że pamięć masz krótką i mylą Ci się fakty. Faktem natomiast jest, że zazwyczaj zawsze jesteś w delegacji „S, która negocjuje. Natomiast u Was już tak jest od początku, że nie podpisują protokołów dodatkowych do PUZP ci, którzy je negocjują ale najwyżsi działacze Waszego Związku, którzy tak naprawdę nie wiedzą, co podpisują. Ale po co im to wiedzieć? Ważne, że podpisują. Nawet, jakby to trwało 4 lata, to od 2016 r. już by było po sprawie… gdybyście nie zmienili i ministra, i pełnomocnika… I teraz musimy w tym trwać, jak w letargu, bo wasi ministrowie od prawie 4 lat… Czytaj więcej »

Jasiu
2 grudnia, 2021 10:06
Reply to  ZARZĄD

Nie pisz, że coś zmieniliśmy, bo ja i moi koledzy nie jesteśmy z PIS-u. Jesteśmy tylko i wyłącznie działaczami związkowymi. A to, że podpisują koledzy z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”dodatkowe protokoły w PUZP to pokazuje, że każdy dodatkowy protokół w PUZP jest analizowany przez ekspertów z ramienia KK. Znowu czegoś nowego się dowiedziałeś. Przecież sam się dziwiłeś, jak na jedno spotkanie zaprosiliśmy aby uczestniczyła ekspert od PUZP. Sam byłeś w szoku, jaką wiedzę ona posiada. Dobre rzeczy szybko się zapomina… A to, że odbyło się spotkanie 7 związków w starej siedzibie w Warszawie. Jak myślisz, to kogo zasługa jak nie… Czytaj więcej »

Admin
2 grudnia, 2021 21:46
Reply to  Jasiu

Wasza pani radca prawny powinna uczestniczyć w każdym spotkaniu negocjacyjnym i wówczas przynajmniej „S” byłaby aktywna merytorycznie.
Pamiętam doskonale o niej i potwierdzam, że chwaliłem tę waszą decyzję.
Oczywiście, że nie mogliście patrzeć na moją działalność i musieliście coś zrobić, więc udostępniliście pomieszczenie i … zorganizowaliście spotkanie 7 związków.
Pamiętaj tylko, że nie była to tylko moja działalność, gdyż w zakresie PUZP występujemy jako MKK i przed każdym spotkaniem w MON mamy już wypracowane wspólne stanowisko co do przedstawionych materiałów.
Jak nie możesz napisać na stronie TARCZY, to napisz na swojej stronie…

Stefan
2 grudnia, 2021 10:25
Reply to  ZARZĄD

Marek – daj spokój. Zauważyłem, że Ciebie porządnie „ugryzł”. To mitoman i ściemniacz a Twoje argumenty i tak jego ani jemu podobnych nie przekonają, bo oni przecież swoje wiedzą. Widzisz przecież, że robi wszystko aby wywalić naszą związkową propozycję spotkania przedstawicieli wszystkich zz po to, aby przemyśleć działania w kwestii dalszej walki o te nasze wynagrodzenia w roku przyszłym. Bo prawda jest taka, że z wiosną ruszyć wspólnie musimy i nie zejdziemy spod siedziby MON dotąd aż swoje wywalczymy. A Solidarność?? Jak można wyczytać z tego, co tu donosi jej przedstawiciel cyt.: „A czy przy stole się spotkamy, to bardzo… Czytaj więcej »

Jasiu
3 grudnia, 2021 10:23
Reply to  Stefan

Stefanku, czytaj ze zrozumieniem. Ja powiedziałem, że nie wiem czy usiądę do stołu z takimi 7 Szefami związku a w RON jest 7 związków a nie 8, czyli Solidarność też wchodzi w liczbę 7. Ale skąd ty mogłeś wiedzieć, jak zawsze się spieszyłeś na pociąg do domu i bzdury opowiadałeś na PUZP. Chciałeś dodatek funkcyjny zwiększać od 1300 zł i nie wiadomo czym by się to skończyło. Bo zawsze płakałeś, że u Ciebie Dowódcy Warty mają małe dodatki a co zrobiłeś w tym kierunku. Co roku od 2016 dostajesz podwyżki i dlaczego nie zwiększyłeś dodatku funkcyjnego. Ja co roku dokładam… Czytaj więcej »

Admin
3 grudnia, 2021 13:54
Reply to  Jasiu

Napisałeś Jasiu cyt.: Chciałeś dodatek funkcyjny zwiększać od 1300 zł i nie wiadomo czym by się to skończyło.
Zatem chciałem Cię poinformować, że wszystkie organizacje związkowe zaproponowały Pełnomocnikowi podwyższenie naliczania dodatku funkcyjnego od kwoty 1300 zł, wówczas, gdy był naliczany od 610 zł.
Ostatecznie jednak Pełnomocnik przestraszył się chyba, że zrobi tak, jak związki chcą i zgodził się na podwyższenie… naliczanie od kwoty 750 zł.
Osobiście też uważam, że podstawa naliczania dodatku funkcyjnego powinna być znacznie wyższa niż ma to miejsce dotychczas. Dlatego też w naszej propozycji zmian do PUZP wprowadziliśmy zmianę, aby ten dodatek był naliczany od najniższego wynagrodzenia.

Jasiu.
3 grudnia, 2021 20:33
Reply to  ZARZĄD

A ja jak będę miał wpływ na wysokość dodatku motywacyjnego, to zostawię go na takim poziomie jakim jest dzisiaj. Dla mnie najważniejsza jest płaca zasadnicza dla pron. A jak jesteś taki fachowiec, to wypowiedz się czy jesteś aby utrzymać dodatek stażowy od stawki zaszeregowania jak dojdzie do zmian w PUZP. A dlaczego nie wszystkim pron po równo, np. 20% lub 25% od minimalnego wynagrodzenia np. na dziś tj. kwota 3010 zł a potem pozostaje to, co jest dzisiaj czyli najwyższy dodatek 325 zł. A teraz jest kabaret. Ktoś ma 4000 zł płaca zasadnicza i dostaje 20% i ma 800 zł… Czytaj więcej »

Jasiu.
4 grudnia, 2021 22:13
Reply to  ZARZĄD

Nie wszystkie, bo my z Januszem mieliśmy odmienne zdanie i S była przeciwna podwyższeniu dodatku funkcyjnego. Tak samo jesteśmy przeciwko zatrudnianiu i płaceniu wysługi byłym wojskowym zatrudnionym na etatach cywilnych zwłaszcza po 1,5 roku pracy, bo dolicza się tym mundurowym ich służbę a nie pracę. Nic dziwnego, bo byłym mundurowym wszystko się należy nieprawda, Stefanie i wielu innych tu piszących z WKU, WSZW itd. i teraz szanowni forumowicze macie obraz jak uciekają pieniążki na podwyżki czy premie motywacyjne, które w 90 % dostali w najwyższych kwotach byli mundurowi lub ich żony, czy rodziny. Niech zrobi ktoś opracowanie, ilu dostało i… Czytaj więcej »

Admin
5 grudnia, 2021 20:41
Reply to  Jasiu.

Jak zapisałem, że wszyscy, to znaczy, że wszyscy. Ty napisałeś, że: „I to nie jest żaden atak na byłych mundurowych czy ich rodziny – tylko SPOSTRZEŻENIA i UWAGI, które zgłaszają pron w MON.” Jeżeli takie coś zgłaszają pron, to należy wiedzieć, że mają oni swoich przedstawicieli, m.in. „S” i ta organizacja może wystąpić do MON o przygotowanie takiego opracowania. Ale dopiszcie, żeby nie tylko o emerytach wojskowych było, ale również o pozostałych służb mundurowych. Trzeba bowiem wiedzieć, że za czasów tej zmiany zatrudnienie pracowników – byłych funkcjonariuszy mundurowych wzrosło co najmniej dziewięciokrotnie!!! Będzie o czym poczytać, o ile się na… Czytaj więcej »

Stefan
5 grudnia, 2021 21:12
Reply to  Jasiu.

To są brednie, kłamstwa i pomówienia… Jeżeli już jednak jakiś tzw. były mundurowy jest obsadzony na stanowisku kierowniczym lub specjalistycznym, to po prostu dlatego, że: 1/ takie jest prawo i takie będzie, gdyż tak zapisano także w projekcie ustawy o obronie ojczyzny, której wejście w życie planowane jest od początku lipca przyszłego roku; 2/ ci byli żołnierze są po prostu odpowiednio przygotowani do pełnienia takich stanowisk w resorcie i to, że takim jak ty – byłym pracownikom PGR-u, czy POM-u z wieczorowym zasadniczym się to nie podoba – nie ma tu nic do rzeczy; 3/ nawet w miejskich wodociągach, zakładzie… Czytaj więcej »

Stefan
5 grudnia, 2021 21:24
Reply to  Jasiu.

”Niech zrobi ktoś opracowanie, ilu dostało i w jakiej wysokości emerytów wojskowych. I to nie jest żaden atak na byłych mundurowych czy ich rodziny – tylko SPOSTRZEŻENIA i UWAGI, które zgłaszają pron w MON.” Bo niby co?? Ci emeryci to otrzymali więcej z racji emerytury?? A może z racji dobrej pracy po prostu?? I to właśnie takim jak ty, zawistnym d….m się nie podoba… To jest właśnie chamski i złośliwy atak, których jest pełno w tych twoich postach. Inni to dawno określili mowa nienawiści. Wychodzi na to, że będziesz tu nadal nawijał naiwnym makaron na uszy a admin będzie to… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Książę.
7 grudnia, 2021 09:11
Reply to  Stefan

Stefan, ty nie rozumiesz problemu. Ty myślisz, że ja jadę po Tobie lub twoich kolegach. A co powiesz, jeśli zwiększone premie np. podam Ci przykład z JW, w której byli mundurowi dostają zwiększone premie. Czy to nie jest kolesiostwo. Nikt nikogo nie oczernia i nie pomawia, tylko pokazuje jak niesprawiedliwie niektórzy Komendanci dzielą premie. I to jest skandaliczne zachowanie. Jeśli ty nie rozumiesz problemu, który ja wskazałem to znaczy, że wszędzie widzisz przeciwników. Skoro tak Ciebie to boli, to nie będę więcej pisał o mundurowych. Środowisko było i będzie piętnowane, ponieważ poczytaj sobie wpisy ludzi np. na temat przechodzenia na… Czytaj więcej »

Stefan
8 grudnia, 2021 09:12
Reply to  Książę.

B.K.

Stefan
3 grudnia, 2021 17:01
Reply to  Jasiu

Nie 7 a 9, więc nie pajacuj. Śpiesząc się do domu tyle zz w resorcie naliczyłem…. Jest ich właściwie co najmniej 10 ale przecież ty o tym nic nie wiesz…. Miałem tych twoich bzdetów nie komentować, bo nie ma czego ale ponieważ już po raz 5 w krótkim czasie wyciągasz to, że optowałem podczas rozmów nad udoskonaleniem PUZP wiele lat temu za podniesieniem dodatku funkcyjnego, to oczywiście – potwierdzam – nie tylko optowałem ale byłem inicjatorem jego zwiększenia z tych skandalicznych wręcz groszowych stawek. Nie chce mi się na ten temat pisać, bo po co?? Wiem jedno. Ten neokomunizm podszyty… Czytaj więcej »

Jasiu
6 grudnia, 2021 09:37
Reply to  Stefan

Nie wiem co piszesz za bzdury ale z tego co ja wiem, to niektórzy Komendanci OWC mają od 26 do 50% od kwoty 750 zł… Uważasz, że to za mało a jakie dodatki mają wartownicy???? np. za noszenie broni, posiadanie czy zabezpieczenie bezpieczeństwa wszystkich pracownikom w danej JW albo za ciągłe dokształcanie się i kończenie dodatkowych kursów np. co 5 lat za swoje środki.
ŻOŁNIERZOM ZA WSZYSTKO PŁACĄ A CYWILOM NIE MOŻNA.

Stefan
6 grudnia, 2021 22:29
Reply to  Jasiu

Z tego co ja wiem a w ochronie pracuję ćwierć wieku, to niektórzy komendanci OWC kierują pracą ponad 50 osób i to pracą z bronią. Za taką odpowiedzialność te biedne 2 stówy to dużo??
W dodatku ci komendanci i ich zastępcy, nawet z tym dodatkiem i swoją zasadniczą należą do najniżej wynagradzanych pracowników OWC.
Mówi ci to coś??
A może zaprzeczysz??

Książę.
8 grudnia, 2021 08:24
Reply to  Stefan

Jeśli Komendant ma np. 3600 zł płacę zasadniczą plus premia 5 lub 10% plus wysługa plus dodatek funkcyjny ponad 200 zł – to ma ok. 5 tys. lub ponad 5 tys. zł brutto to uważasz, że mało zarabia.
To ile powinien mieć twoim zdaniem np. specjalista, starszy specjalista, radca prawny itd. a może odpowiesz, ile powinien mieć więcej Komendant OWC od wartownika. Ile różnicy: 500, 1000, 1500 czy może 2 tys. zł.
Stefan, ja też niestety pracuję ponad 20 lat w OWC i wiem, jakie mają pensje Komendanci i Z-cy… i kto siedzi na tych etatach…

Last edited 2 lat temu by Książę.
Stefan
8 grudnia, 2021 18:53
Reply to  Książę.

Na tych etatach z reguły siedzą byli zawodowi z wiadomego i oczywistego względu. Nie tylko z uwagi na przygotowanie zawodowe do kierowania zespołami pracowniczymi pracującymi z bronią ale także dlatego, że nikt, powtarzam nikt z pracowników bez przygotowania wojskowego nie chce się takiej funkcji podjąć z wielu względów. Napiszę poniżej o sprawach oczywistych: 1/ Kwestie ochrony obiektów wojskowych, w tym opracowywanie szeregu dokumentów w tym względzie, o których typowy cywil nie ma żadnego pojęcia nawet wówczas, gdy doskonale zaliczył stosowne kursy w zakresie ochrony. 2/ Konieczność pracy w systemie podstawowym, czyli 8 godzin w czasie poniedziałek – piątek co rodzi… Czytaj więcej »

Jasiu
8 grudnia, 2021 15:39
Reply to  Stefan

Do najniżej wynagradzanych należą wartownicy, strażacy, konserwatorzy.
I tu jest problem, bo taki młody wartownik bez wysługi ma około 3200 zł brutto.

Stefan
10 grudnia, 2021 09:51
Reply to  Jasiu

Na pewno ma więcej, jeżeli chodzi o wartownika lub strażaka – nie o np. konserwatora czy robotnika magazynowego, bo ci ani na tzw. nadgodziny, ani dodatki za pracę w nocy czy na II zmianę liczyć nie mogą. A ile chciałbyś aby zarabiał zupełnie młody człowiek bez np. 5 letniego stażu pracy?? Zarabia z dodatkiem za nocki, za II zmianę i za szkolenie – nie licząc stażowego, które już po 5 letnim stażu wynosi 5% wynagrodzenia zasadniczego i z każdym rokiem aż do lat 20 – tu przyrasta grubo ponad 3,5 tys zł i w odróżnieniu od innych pracowników – ma… Czytaj więcej »

Bas
2 grudnia, 2021 08:27
Reply to  Jasiu.

Witam, może byśmy zaczęli już o podwyżkach wynagrodzeń myśleć, nim znowu będziemy czekali na te parę groszy do połowy roku i oby nie dłużej…

Jurek
2 grudnia, 2021 20:52
Reply to  ZARZĄD

Czy możliwe jest dodanie zapisu: „przez równe wynagrodzenie na tożsamym stanowisku rozumie się jednakowe wynagrodzenie zasadnicze” do PUZP?
Tak by dodatku stażowego nie wliczać do podstawy?

Admin
2 grudnia, 2021 21:53
Reply to  Jurek

Możesz dokładnie przybliżyć, w którym miejscu chciałbyś to dopisać?
Jeżeli miałoby to dotyczyć wyłącznie wynagrodzenia zasadniczego, to jak traktować premię regulaminową…
Na chwilę obecną uwzględnia się w tym zakresie dwa składniki: wynagrodzenie zasadnicze i premię regulaminową.

Stefan
4 grudnia, 2021 10:23
Reply to  Jurek

A gdzie i kto ten dodatek stażowy wlicza do tzw. „podstawy”, czyli zapewne /tak się domyślam/ wynagrodzenia zasadniczego czy minimalnego wynagrodzenia za pracę? Przecież tak rzeczywiście jest, że równe wynagrodzenie na tożsamym stanowisku to przecież jednakowe wynagrodzenie zasadnicze… Kto twierdzi, że tak nie jest?? Takie więc realizowanie podwyżek, że gdzieś zwiększą wynagrodzenie zasadnicze pracownikom o małym stażu po to aby łącznie zarabiali tyle, co pracownicy o dużym stażu jest i debilstwem i jawną dyskryminacją pracowników o długim stażu pracy. W dodatku jest zaprzeczeniem istoty tego dodatku. Teza wyroku Sądu Najwyższego z 15 marca 2016 r. (II PK 17/15), wskazuje, że „dłuższy… Czytaj więcej »

Grzesiek
27 listopada, 2021 15:46
Reply to  Stefan

Ryszard. Zamknijmy temat jednorazówek… podwyżki są ważniejsze. One niejako gwarantują cokolwiek każdemu… a podział jednorazówek skończmy już… na temat tych dodatków motywacyjnych napiszę na zakończenie.
Ten dodatek zdemotywował zdecydowaną większość „załogi”, a zmotywował do nic nie robienia przydupasów i lizusów… nie oszukujmy się, że tak nie jest.

Last edited 2 lat temu by Grzesiek
Stefan
29 listopada, 2021 14:33
Reply to  Grzesiek

W pełni to Twoje stanowisko podzielam i również uważam, że ta prawdziwa batalia – batalia o godne płace jest nadal przed nami. Z tego, co można wywnioskować z wypowiedzi niektórych decydentów, przyjęty w ustawie budżetowej na rok przyszły wskaźnik wzrostu płac w budżetówce zostanie podniesiony.
Pytanie jest – o ile??
Zostanie podniesiony o tyle, ile wszyscy wspólnie – WSPÓLNIE wywalczymy.
Pytanie jest takie:
Kto?
Z kim??
Kiedy??
A także i takie – kto nam w tym pomoże??

Jasiu
30 listopada, 2021 11:22
Reply to  Stefan

Teraz odpowiedź masz, jak na dłoni. Drzesz koty, pomawiasz, obrażasz Szefa KS, mnie i wielu innych z „S” a potem oczekujesz pomocy w walce o podwyżkę wskaźnika wzrostu płac.
Ja napisałem pismo do swoich szefów, że te 4,4% – to mogą sobie włożyć w majtki to im wystarczy na pampersy.
Nikt nam nie pomoże, musimy pomóc sobie sami.
Walczyć, walczyć, walczyć… aż do skutku…

Stefan
30 listopada, 2021 14:21
Reply to  Jasiu

B.K.

Marcin
27 listopada, 2021 20:03
Reply to  Stefan

Kolego Ryszardzie, myślę, że bardzo się zagalopowałeś w tej sromotnej krytyce strony społecznej. Odniosę się do powyższego w kilku punktach i to będzie końcowy mój komentarz w tej sprawie: 1 – nie naruszono żadnych zasad i przepisów, ponieważ kryteria pozwalały na taki stan rzeczy tj. zapis że Dowódca podejmuję ostateczną decyzję. Mieliśmy pozwolić żeby kasę dla prawie 400 ludzi podzielił wśród 30-50. Dodatek miał charakter motywacyjny i fakultatywny a nie obligatoryjny, a i tak w efekcie finalnym kasę dostało prawie 100% załogi, co uważamy za SUKCES!!! 2 – środowisko było, jest i będzie wiecznie skonfliktowane, zwłaszcza w każdym przypadku dotyczącym… Czytaj więcej »

Stefan
29 listopada, 2021 14:26
Reply to  Marcin

Nieco mnie ta Twoja ocena mojego wpisu nieprzyjemnie dotknęła, gdyż: 1/ To nie ja a Ty właśnie przedstawiłeś nam publicznie całą zaistniałą u Was sytuację twierdząc, że kierownictwo zakładu nieco w kwestii podziału dodatkowych środków na wynagrodzenia – wyrażając się kolokwialnie – przegięło a ja po prostu to Twoje stanowisko podzieliłem. Nie spodziewałem się przy tym, że nagle zmienisz front i tych „wymysłów” związanych z podziałem – a nigdzie, jak wychodzi z Twoich wpisów – nie zapisanych zaczniesz bronić. 2/ Nikogo nie krytykowałem, zwłaszcza cyt.: „sromotnie” a jedynie zadałem kilka pytań, na które nikt nie odpowiedział. Powtarzał ich nie będę,… Czytaj więcej »

Eric
28 listopada, 2021 08:15
Reply to  Stefan

W 3 Rblogu ZZ w porozumieniu zgodziły się na potrącanie pieniędzy za każdy dzień chorobowy. Tylko mnie zastanawia jedno, dlaczego potrącano np. za urlop ojcowski niektórym, skoro w porozumieniu nie ma o tym słowa…. Co ZZ na to… I dlaczego tak bardzo wojsko „kara” ludzi młodych…
PiS niby jest prorodzinny a wojsko przeciwnie…

Stefan
29 listopada, 2021 11:14
Reply to  Stefan

No i mamy… milion… wejść.
Marek stawia ……
Wydaje mi się, że jakbyśmy tego nie oceniali, to niewątpliwy sukces tego Związku ale także i przede wszystkim tego miejsca oraz tu piszących.
Przyjmijcie wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za to, że tu po prostu jesteście…

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu.
30 listopada, 2021 19:04
Reply to  Stefan

I co z tego, że milion wejść a zapytam jakie korzyści z tego dla szeregowego pron.
Według mnie to jest ściana płaczu i gorzkich żalów a efektów jak nie widać, tak nie widać ale dobrze, że mają się gdzie wypłakać i wyżalić.

Admin
30 listopada, 2021 23:08
Reply to  Jasiu.

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś jakie są korzyści z istnienia tej strony.
Pozdrawiam.

Czesiu
1 grudnia, 2021 02:15
Reply to  Jasiu.

Panie Jasiu – milczenie jest złotem.

Marek Kazimierczak
29 listopada, 2021 12:22

1000000 wejść na to Forum w dniu dzisiejszym się zdarzyło – chciałem obwieścić a tu widzę, że Kolega Ryszard już przed godziną to zauważył. Czujny jest 🙂
Tak, więc ja również Wszystkim odwiedzającym to Forum serdecznie dziękuję 🙂 🙂
To niewątpliwie Wasza zasługa. 🙂 🙂 🙂

Marcin
29 listopada, 2021 16:32

Gratulacje, szczególnie dla Marka i Zarządu ZPW „TARCZA” oraz dla Rysia, bez wątpienia lidera tego forum w obszarze liczby postów, odpowiedzi i niekiedy też ciętej riposty.
Pozdrawiam, Marcin

Stefan
30 listopada, 2021 19:28

Michal, zamilkłeś a te premie w zakładzie już wypłacono.
Ciekawi mnie opinia zarówno Twoja, jak i Twoich koleżanek i kolegów na temat podziału dodatkowych środków zarówno tych z oszczędności, jak i dodatku motywacyjnego….
To, że jest cisza z Twojej strony to źle, czy dobrze??

Grzegorz M.
1 grudnia, 2021 00:21
Reply to  Stefan

Stefan. Masz tą zaletę, a może wadę że w każdych działaniach potrafisz odnaleźć błędy, ukryte przesłanki może i intrygi – to zapewne efekt Twojego wieloletniego doświadczenia – co jest Twoją mądrością. Ale potrafisz je również… wyolbrzymiać, czasem wręcz inicjować. Często oceniasz działania innych i krytykujesz ale nie zawsze masz do tego „prawo” – z uwagi na brak całkowitej, rzetelnej wiedzy o faktycznych propozycjach leżących na stole negocjacyjnym. Nie wszystko można też tak wprost napisać, choćby tu na forum, by nie zaszkodzić organizacji w dalszej współpracy z pracodawcą w zakresie poprawy warunków pracy i płacy w kolejnych rozmowach. Nie powinno Cię… Czytaj więcej »

Marcin
1 grudnia, 2021 18:34
Reply to  Grzegorz M.

Dzięki, Grzesiu, za wsparcie słowne. Ładnie to ująłeś, szczególnie w kwestii nieuprawnionej krytyki bez znajomości szczegółów, bo jak sam zauważyłeś są obszary tematyczne, których się nie porusza, a najważniejsze jest to, żeby osiągnąć zakładany cel a ewentualne straty – nie ma co ukrywać, że zawsze mogą wystąpić – zminimalizować.

Stefan
2 grudnia, 2021 08:57
Reply to  Marcin

Rozumiem, że się rozgrzeszyliście…
Co zaś do nieuprawnionej krytyki… jeżeli mamy się tu jedynie głaskać, to wychodzi mi na to, że się pomyliłem…

Stefan
3 grudnia, 2021 13:05
Reply to  Marcin

Marcin – kończąc ten temat, pragnę zauważyć, że nieco mnie tu kopiesz właściwie za to, że w pełni wsparłem twoje stanowisko w kwestii tego zmniejszania dodatku niezaszczepionym. Z dużym wiec zaskoczeniem zarówno ja, jak i wielu innych dowiedzieliśmy się, że właściwie jest dobrze, nawet bardzo dobrze, straty zawsze mogą wystąpić a krytyka przyjętych rozwiązań jest i zbędna i wyolbrzymiona, i co najważniejsze – nieuprawniona. W porządku – tak się właśnie z reguły kończy wtrynianie się pomiędzy wódkę a zakąskę. Bo prawda wydaje się taka, że bardzo dobrze dogadano się dając przyzwolenie na działania, które miały miejsce w wiadomym zakładzie. Jedynie… Czytaj więcej »

Michal
1 grudnia, 2021 04:37
Reply to  Stefan

Powiem Ci, Stefanie, że jestem trochę zawiedziony.
Nie chodząc na zwolnienia, mając w ostatnim okresie dużo pracy – otrzymałem tyle, ile było naliczone na pracownika ale wiadomo, że przy takich dodatkach niektórzy na to nie patrzą.
Niektóre osoby, z którymi rozmawiałem też nie są do końca zadowolone.
A w drugiej transzy jak ma to wyglądać??

Stefan
2 grudnia, 2021 09:27
Reply to  Michal

Michal – rozumiem i podzielam to Twoje stanowisko ale nie do końca, gdyż: To, że nie cięto jak gdzie indziej za każdy dzień zwolnienia lub np. za nieobecność ponad 2 tygodnie w tym roku, to wg mnie ale także wielu innych sukces a nie porażka. Wystarczy zapoznać się z opiniami Grzesia, czy paru innych, aby się o tym przekonać. Postanowiono nie płacić za obecność a za pracę i to, co zapewne otrzymałeś – to co najmniej 500 zł z oszczędności i zapewne ok. 1500 zł dodatku. Oczywiście, to kwoty brutto ale łącznie to przecież 2 tys zł, które właściwie wszyscy… Czytaj więcej »

Michal
2 grudnia, 2021 22:07
Reply to  Stefan

Może nie do końca chodzi o mnie ale jeżeli ktoś jest od lipca na zwolnieniu i nie dostaje nic a ktoś, kto w pracy nie jest od stycznia, bądź lutego i dostaje co najmniej 1000 zł – to jest niesprawiedliwe.

Stefan
3 grudnia, 2021 16:01
Reply to  Michal

Rozwiń problem. Jak to możliwe, że jeden od lipca nieobecny nie otrzymał niczego a inny nieobecny od lutego – otrzymał 1000 zł??
Gdzie tak było??
U ciebie w pracy??

Stefan
5 grudnia, 2021 13:05
Reply to  Michal

Doskonale wiesz albo wiedzieć powinieneś, gdyż te zasady podziału a raczej przyznawania dodatku motywacyjnego powinny być w każdym elemencie zakładu przedstawione do wiadomości pracowników w miejscu ogólnie dostępnym, że ten dodatek w naszym zakładzie nie przysługuje bodajże w 5 konkretnych przypadkach. To, o ile pamiętam: -alkohol w pracy, -nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy, -niezatarta kara porządkowa, -narażenie pracodawcy na szkodę w sposób zawiniony, -postępowanie karne związane z wykonywanymi obowiązkami, w tym zwłaszcza dotyczące zaboru mienia. To ja pytam, który z tych przypadków miał miejsce, że kogoś, kogo znasz tego dodatku w całości pozbawiono?? I jeszcze jedna istotna uwaga. Propozycje, które nadesłano… Czytaj więcej »

Michal
1 grudnia, 2021 04:44
Reply to  Stefan

Mam nadzieję że z 2 transzy dostanę troszkę więcej ale jakoś słabo to widzę. Z oszczędności też dostałem tyle, ile było naliczone, więc na dobrą sprawę lepiej chodzić na zwolnienia i nie wykazywać się w pracy, bo i tak na końcu nie zostanie się docenionym.
Dobrze, że chociaż socjal jeszcze będzie, to może jakieś Święta uda się zorganizować, bo żadnej kasy już zapewne nie będzie.

Stefan
2 grudnia, 2021 09:48
Reply to  Michal

Uważasz, że kolejne np. 1200 zł + kilkaset zł tego tzw. socjalu dodane do ok. 2 tys. zł to mało? Zapewne mało, bo przydałoby się więcej. Myślę jednak, że są takie chwile, w których należy się cieszyć tym, co mamy i walczyć o więcej. Uderzyła mnie Twoja myśl cyt.: „lepiej chodzić na zwolnienia i nie wykazywać się w pracy, bo i tak na końcu nie zostanie się docenionym”. Przez lata bardzo wielu prezentowało nam tu zgoła inne przemyślenia. „Po co się w pracy przemęczać a następnie chorować i nie mieć kasy, jak można przychodzić, niczym się nie przejmować i dobrze… Czytaj więcej »

Pinek
1 grudnia, 2021 06:33
Reply to  Stefan

Stefanie, podział do d:::y.

Stefan
2 grudnia, 2021 10:02
Reply to  Pinek

To ogólnik – a jakie konkrety??
Ciekawi mnie to, gdyż w przyszłości przełożeni powinni błędów w tej, tak społecznie drażliwej kwestii unikać.

Jasiu
1 grudnia, 2021 08:57
Reply to  Stefan

Pochwal się ile dostali twoi pron w 1 RBLog.

Stefan
2 grudnia, 2021 10:00
Reply to  Jasiu

Na durnowate – zaczepne bzdety nie odpowiadam… Śmiem jedynie zauważyć, że nikt nie jest mój a jeżeli już mój to także twój… W dodatku: Czy naprawdę uważasz, że na to 6% zwiększenie nakładów na wynagrodzenia a zwłaszcza na to, że pracownicy w A otrzymali 5, w B 4 a w C 3 tys. zł – jakikolwiek wpływ miały związki??? Niby co?? Pracodawcy związki wyrwały dodatkowe kwoty z kieszeni?? A może dorobiły kasę na kopiarkach?? Doskonale przecież wiesz, że ten 6% w jednym zakładzie dał w przeliczeniu na pełnozatrudnionego 1200 zł, w innym 1367 zł a jeszcze w innym np. 1589… Czytaj więcej »

Jasiu
3 grudnia, 2021 10:06
Reply to  Stefan

Widzisz, Stefanku, znowu się mylisz. Ja u siebie mam wyrównane dysproporcje od 3 lat a to, że ty nie masz – to mogłeś się zwrócić o pomoc, to bym ci opracował wyrównanie dysproporcji płac. Ja nie daję wszystkim po równo, tylko jak mówi ustawa budżetowa, że ma dostać np. 5 % podwyżki, to dostaje a Minister dawał duże kwoty podwyżki i można było dowolnie robić podwyżki. Nigdzie nie jest zapisane, że każdy musi dostać np. po 400 zł. Dlatego u mnie nie ma żadnych problemów z podwyżkami, czy rozdziałem zwiększonych premii regulaminowych. W niektórych JW związki miały wpływ ale to… Czytaj więcej »

Stefan
3 grudnia, 2021 15:58
Reply to  Jasiu

Przykro mi, ale nie nadajemy, ani nie odbieramy na tych samych falach.
Zagadnienia nie rozwijam, bo mi się nie chce.
Każdy, kto zechce czytać to, co tu wypisujemy, wie o co chodzi…

Stefan
3 grudnia, 2021 09:19
Reply to  Jasiu

I nie pisz k….a pron, bo mi się to ciągle z pronciem kojarzy…
Bardziej debilnego skrótu nie można było wymyśleć.

Marcin
4 grudnia, 2021 07:31
Reply to  Stefan

Mam pytanie czy wiadomo do kiedy ma być wypłacona druga transza dodatku motywacyjnego

Pracownik RON
3 grudnia, 2021 22:09

Kiedy można liczyć na wypłaty 2 transzy premii motywacyjnych?
Czy jeszcze w tym roku?

Stefan
5 grudnia, 2021 21:42
Reply to  Pracownik RON

A właściwie skąd my mamy to tu wiedzieć??
Przecież nie wiemy nawet, o których zakładach pracy piszecie a przecież rozwiązania mogą być rożne uzależnione od lokalnych warunków.
Zabawię się jednak w jasnowidza i napiszę, że nigdzie nie zostawią kasy z dodatku motywacyjnego na rok przyszły a wypłata II transzy nastąpi do 15 b.m.
W niektórych zakładach już w poniedziałek /jutro/ będzie on naliczany.

Bas
8 grudnia, 2021 11:23

Witam, proszę o info na temat przyszłych podwyżek płac, nie licząc oczywiście żywności, gazu, prądu itp. dziękuję

Stefan
8 grudnia, 2021 18:00
Reply to  Bas

W chwili obecnej możesz realnie liczyć na podwyżkę w granicach 100-150 zł brutto – w zależności od wysokości Twojej zasadniczej – gdzieś w kwietniu, z wyrównaniem od stycznia. Są oznaki, że wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w budżetówce zostanie podniesiony w sytuacji, gdy inflacja nie wyhamuje…. Wówczas tą spodziewaną podwyżkę podniosą o ok. 50 zł. Dużo zależy też od postawy pracowników resortu wiosną przyszłego roku. Jeżeli będzie wola i determinacja, możemy jeszcze ok. 100 zł ugrać. Czy jednak będzie – wątpię…. Nam przecież najlepiej wychodzi szarpanie wojskowych emerytów oraz władz związkowych i rzucanie oskarżeń zza netowych nicków. Do konkretnego zamanifestowania swojego niezadowolenia… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Stefan
10 grudnia, 2021 10:11
Reply to  Stefan

Jeżeli już jesteśmy przy pieniądzach, to chcę pracowników mojego zakładu powiadomić, że właśnie kończy się wypracowywanie propozycji dotyczących II transzy dodatku motywacyjnego i w przyszłym tygodniu zostanie on wypłacony. Przeciętnie, to ok. 1400 zł brutto oraz ponad 700 zł nieopodatkowanego i nieoskładkowanego świadczenia z ZFŚS w wys. 700-1000 zł, w zależności od dochodu. Łącznie więc ogromna większość pracowników otrzyma w przyszłym tygodniu po ok. 1500 zł netto kasy na te zbliżające się święta. Wraz z wcześniejszymi wypłatami, dla bardzo wielu to kwoty ponad 3 tys. zł netto a ogromnym osiągnięciem strony społecznej jest fakt, że uniknięto typowej uznaniowości i dużej… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Grzegorz M.
10 grudnia, 2021 12:32
Reply to  Stefan

Stefan.
Z uznaniem czytam Twoją wypowiedź, gdyż u wielu pracodawców nie udało się wypracować tak liberalnych rozwiązań. W głównej mierze mam na myśli duże dysproporcje.
Niestety, w przeciwieństwie do tego, co wielu tu pisze o „docenianiu” członków związków, zazwyczaj te dysproporcje są wymierzone właśnie przeciwko nim, z tym, że pracodawca robi to w „białych rękawiczkach”.
Z uwagi na uznaniowość tych nagród czy dodatków, nie ma nawet możliwości podważenia tych decyzji.
Zatem, Stefanie, pozazdrościć efektywności w mediacjach.

Stefan
10 grudnia, 2021 16:21
Reply to  Grzegorz M.

Nigdy nie wiem kiedy piszesz poważnie a kiedy ironizujesz. Jak zapewne wiesz z wypowiedzi pracowników mojego zakładu im te rozwiązania się nie podobają… Powracając do wątku tej tzw. „uznaniowości”. W porządku…..- pracodawcy zrobili, co chcieli…. Jedni nad wnioskami i sugestiami przedstawicieli pracowników się pochylili, inni wywalili je do kosza…. To, co się odbywa w naszych zakładach – jeżeli chodzi o ten dodatek motywacyjny – będzie jednak miało niewątpliwie swój ciąg dalszy… W myśl zasady „Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu” w roku przyszłym ci, których stosownie potraktowano stosownie również potraktują swoich szefów. A wówczas może niektórym z nich oczęta się… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Grzegorz M.
13 grudnia, 2021 19:43
Reply to  Stefan

Stefan Nie wiem, w którym momencie mojej wypowiedzi doszukujesz się ironii – takiej formy nie użyłem w stosunku do Twoich wypowiedzi. Zdecydowanie ironicznie użyłem określenia „docenieniu” i myślę, że nie muszę mojego stwierdzenia w tym kontekście tłumaczyć. Oczywiście, że w stosunku do każdego zawartego porozumienia będą krytycy, którzy liczyli na więcej. Zwłaszcza krytyka wrze, gdy pracodawca informuje pracowników o niewypłacaniu tzw. oszczędności, z uwagi na brak porozumienia ze stroną społeczną ale już bez informowania o tym, co stanęło na przeszkodzie podpisaniu stosownego dokumentu. W taki sposób właśnie podpuszcza się pracowników przeciw sobie, no i związkom. Wyniki tego widać bardzo często… Czytaj więcej »

Stefan
14 grudnia, 2021 11:40
Reply to  Grzegorz M.

Napisałeś cyt; „Zwłaszcza krytyka wrze, gdy pracodawca informuje pracowników o niewypłacaniu tzw. oszczędności, z uwagi na brak porozumienia ze stroną społeczną ale już bez informowania o tym, co stanęło na przeszkodzie podpisaniu stosownego dokumentu. W taki sposób właśnie podpuszcza się pracowników przeciw sobie, no i związkom” Opisane zjawisko jest bardzo istotne a przedstawione sposoby, jakże często przez pracodawców stosowane. Ostatnio zastosowano tą formę nacisku w moim zakładzie stosunkowo niedawno, bo w listopadzie b.r. W związku z naszym sprzeciwem, który poparły pozostałe zz pracodawca wystosował pismo, w którym stwierdził, iż w związku z brakiem uzgodnień dotyczących zasad wypłaty dodatkowej premii ze… Czytaj więcej »

olo
10 grudnia, 2021 16:52
Reply to  Stefan

Niezaszczepieni też dostaną?

Stefan
14 grudnia, 2021 11:15
Reply to  olo

Ponieważ mnie zapytałeś, odpowiem….. 1/ Jak doskonale wiesz, w tej tzw I transzy dodatku motywacyjnego nie było żadnego związku pomiędzy wypłatą dodatku a kwestią szczepień pracowników zakładu… 2/ W związku z zapowiadanym od marca przyszłego roku obowiązkiem szczepień, także w tzw. służbach mundurowych zostały podjęte określone działania aby się z tym problemem zarówno w środowisku żołnierskim, jak i pracowników resortu zmierzyć. Należy do nich także wykorzystanie tego dodatku motywacyjnego w celu materialnego usatysfakcjonowania tych pracowników, którzy w trosce o bezpieczeństwo własne i środowiska pracowniczego – działając na rzecz BHP w zakładach się zaszczepili. Oczywiście to nie wymysł strony społecznej, chociaż… Czytaj więcej »

olo
15 grudnia, 2021 08:18
Reply to  Stefan

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Stefan
16 grudnia, 2021 00:37
Reply to  olo

No to aby zarówno Tobie, olo, jak i pozostałym pracownikom zakładu poprawić jeszcze bardziej nastroje, informuję o kolejnej zwiększonej premii jednorazowej, którą otrzymają w naszym zakładzie wszyscy pracownicy jeszcze w tym miesiącu – prawdopodobnie przed Sylwestrem. Otrzymają ją wszyscy pracujący na pełen etat w jednakowej wysokości, bez względu na to, olo, czy są zaszczepieni, czy nie i czy byli na zwolnieniach, czy nie… Pieniędzy będzie tyle, że na pewno na dobry sylwestrowy szampan wystarczy – nawet kilka…. Ja zaś z przyjemnością stosowne porozumienie w ten nadchodzący piątek – w imieniu zakładowej „Tarczy” – podpiszę, uznając to porozumienie za godziwe i… Czytaj więcej »

Michal
16 grudnia, 2021 13:28
Reply to  Stefan

A nie przed świętami, bo trzeba zamknąć rok?

Stefan
16 grudnia, 2021 21:50
Reply to  Michal

Jeżeli podpisanie stosownego porozumienia ma nastąpić do przyszłego wtorku, to nie bardzo wierzę, że do Wigilii zdążą nam tą kasę przesłać.
Może jednak zdążą??
Właściwie, co to za różnica?

Michal
17 grudnia, 2021 18:43
Reply to  Stefan

Dziś coś wpłynęło. Czy to jest to?

Stefan
18 grudnia, 2021 09:25
Reply to  Michal

No i zdążyli. Pieniądze wpłynęły w dniu wczorajszym na konta, co jeszcze raz świadczy o dużej sprawności pracowników zatrudnionych w pionie GK.
W imieniu własnym i zapewne także pozostałych pracowników zakładu bardzo dziękuję.
Wychodzi więc na to, że te nadchodzące święta będą godziwe, chociaż nie pozbawione troski o przyszłość…
Radzę zastosować cygańską metodę spojrzenia na życie: Cieszmy się i bawmy się, bo nie wiadomo, co przyniesie nam przyszłość
Radość i zabawa mają czarodziejską moc odpędzania wszelkich „złych duchów”

Michal
23 grudnia, 2021 18:00
Reply to  Stefan

Stefanie, czy dziś w 1rblog wypłacali jeszcze jakaś kasę??
Jeśli tak, to czy dla wszystkich?

Last edited 2 lat temu by Michal
Stefan
30 grudnia, 2021 10:13
Reply to  Michal

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale Twojego pytania nie zauważyłem. Pytasz prawdopodobnie o środki, które pozostały z tego „sprzątania” funduszu na wynagrodzenia na rok obecny. Jak zapewne wiesz, uzgodnieniom, że zz podlegają środki wypłacane w postaci premii wszystkim pracownikom nie zaś tylko niektórym. Oznacza to, że jeżeli pracodawca pragnie dodatkowo podziękować jakiemuś pracownikowi za pracę, to zwiększa jemu premię regulaminową bez wiedzy i uzgodnienia ze stroną społeczną. Natomiast jeżeli chce zmniejszyć przysługującą premię regulaminową, to musi swoją decyzję ze związkami uzgodnić. W porozumieniu dotyczącym dodatkowej premii dla wszystkich pracowników w wysokości 500 zł zawarto zapis, iż ewentualnie pozostałe ze szczegółowych… Czytaj więcej »

Krystyna
14 grudnia, 2021 09:03

Jest połowa grudnia. Czy są znane jakieś konkrety dotyczące podwyżek naszych pensji w przyszłym roku? Bo już by chyba wypadało wiedzieć?!

Stefan
14 grudnia, 2021 20:07
Reply to  Krystyna

Aby to wiedzieć, należy po prostu nieco poczytać. Dosyć trafny i całościowy opis tego, co nas czeka został zawarty w wywiadzie z szefem KSC. Materiał jest pod tym linkiem: https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/pracownicy/5357805,Podwyzki-dla-urzednikow-w-2022-r.html Zasadnicza część wywiadu dotyczy wprawdzie KSC ale dużo jest tam także o pracownikach budżetówki spoza tego korpusu… Innych propozycji rozwiązań problemu wynagrodzeń w chwili obecnej nie ma tym bardziej, że jak z tego wywiadu wynika – Solidarność ustami Pana Dudy wyraziła satysfakcję z przyjętych rozwiązań a pozostałe – funkcjonujące w resorcie ON zz właściwie nie podjęły dotychczas żadnych skoordynowanych działań dotyczących żądań w zakresie podwyżki płac w resorcie w roku… Czytaj więcej »

Krystyna
15 grudnia, 2021 08:12
Reply to  Stefan

Panie Stefanie, znam ten tekst, który Pan przywołuje w linku. Myślałam, że się zdezaktualizował wobec postępującej inflacji.

Stefan
16 grudnia, 2021 00:19
Reply to  Krystyna

Wydaje się, że jednak tak – w świetle tego, co właśnie w dniu dzisiejszym zapowiedział publicznie minister Skurkiewicz…

Ciekawy
17 grudnia, 2021 10:31
Reply to  Stefan

A co zapowiedział publicznie minister Skurkiewicz?

Jasiu..
15 grudnia, 2021 09:52
Reply to  Stefan

Jak piszesz, Stefan, to pisz prawdę. Po pierwsze – było zero dla budżetówki. To 3 centrale związków zawodowych wywalczyły 4,4% i 6% premii motywacyjnej. Kto dostał, to dostał – ja nie dostałem nic i nie płaczę. Dlaczego 3 szefów związków nie usiądzie razem i nie walnie w stół, że chcą np. 12%, bo się zachłysnęli tym 4,4%. Wiesz, ile to jest np. dla wartowników w 22 WOG, tj. aż 114 zł brutto, czyli do podstawy około 85 zł. Teraz, po nowym roku będą mieli ZASADNICZĄ NA POZIOMIE 2678 zł plus 15% premii, czyli suma sumarum 3080 zł brutto to przecież… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Jasiu..
Stefan
16 grudnia, 2021 00:22
Reply to  Jasiu..

Jak się masz „poświęcać”, to już lepiej się „popieprz”….
Mnie nie pytaj, bo mnie przecież przy takich rozmowach i tak nie będzie….

Jasiu
18 grudnia, 2021 11:55
Reply to  Stefan

Bo tych, co dużo krzyczą na forum Tarczy nie biorą do stołu negocjacyjnego i zbytnio nie liczą się ze zdaniem małych związków np. tych, co mają po 10 członków. To duże związki prowadziły rozmowy z ministrem finansów i jeśli wszystko pójdzie normalnym trybem, to podwyżka będzie taka jak w 2019 r., czyli 500 zł brutto lub 4,4%. Bo ja na niektórych stanowiskach robiłem podwyżkę wskaźnikiem a gdzie mieli mało, to dostawali np. 400 lub 450 zł do zasadniczej. Ale jak zwykle ty wiesz wszystko najlepiej i dlatego masz 2700 zł na zasadniczej a ja 2900 zł. I kto tu jest… Czytaj więcej »

Stefan
21 grudnia, 2021 06:10
Reply to  Jasiu

Pieprzysz – jak zwykle zresztą….
Radzę pozbyć się w końcu tych bolszewickich ciągot pod hasłem równych żołądków, bo świat dawno stał się inny – tylko tacy, jak ty tego jeszcze nie zauważyli…

Stefan
15 grudnia, 2021 19:01
Reply to  Krystyna

W dniu dzisiejszym Pan min. Wojciech Skurkiewicz w rozmowie z red. Miłoszem Kłeczkiem stwierdził, że pracownicy wojska będą mieli od stycznia przyszłego roku podwyżki w wysokości 500 zł.
Słyszałem to w TV Info na własne uszy ok. godz. 18:50.
Byłoby dobrze, aby tą wypowiedź odnaleźć i wezwać kierownictwo MON do wywiązania się z publicznie głoszonych obietnic i zapowiedzi.

Piotr
16 grudnia, 2021 12:21
Reply to  Stefan
MAC
16 grudnia, 2021 14:17
Reply to  Piotr

12 minuta

Stefan
16 grudnia, 2021 14:28
Reply to  Piotr

Witaj, Dzięki bardzo za ten link. Wiedziałem, że ten wywiad gdzieś jest w necie i dziękuję, że go odnalazłeś. Pan minister publicznie stwierdził, że podwyżki dla żołnierzy będą w kwocie /rozumiem, że przeciętnej/ 677 zł a dla pracowników wojska – od stycznia w kwocie 500 zł. Każdy, kto wysłucha tego wywiadu od 12:25 do 12:50 sam się o tym przekona. No to co?? Trzymamy za słowo, Panie Ministrze – tym bardziej, że to właśnie Pan odpowiada za sprawy społeczne w resorcie on. I żeby nie było tu żadnych kombinacji polegających na tym, że do podwyżki wrzucicie te 6% wysokości wynagrodzeń… Czytaj więcej »

Jasiu.
14 grudnia, 2021 20:57

Dzisiaj Pan Prezydent złożył swój projekt emerytur stażowych do Sejmu.
Kobiety – 39 lat pracy a mężczyźni – 44 lata pracy.
No i teraz każdy będzie miał czas na przemyślenia czy odejść, czy nadal się męczyć w MON.

Stefan
15 grudnia, 2021 05:59
Reply to  Jasiu.

A jaki jest sens odchodzić na zupełnie głodową emeryturę?? Czy ludzie będą się „męczyć” nadal pracując, czy korzystając z tej emerytalnej „zapomogi” na jedno wychodzi. Nadal przecież będą główkowali jak przetrwać do końca miesiąca i wszystkie zobowiązania popłacić… Właściwie to komu zrobiliście dobrze??? Bo mnie wychodzi, że pracodawcom, którzy będą mogli wywalać na emerytury zupełnie jeszcze zdatnych do pracy ludzi. I nie pisz, że musu odchodzenia z pracy nie ma, bo aby do tego pracownika zmusić – sposobów jest wiele… Dzień wejścia w życie tego – wnioskowanego przez was – „dobrobytu” stanie się w przyszłości dniem waszej klęski a kolejne… Czytaj więcej »

Jasiu
16 grudnia, 2021 18:13
Reply to  Stefan

Ty masz głodową. Nie ściemniaj.
Jeśli ktoś rozpoczął pracę od 14 czy 15 lat i ma dzisiaj 40 lub 45, czy 50 lat składkowych – to ma około od 750 tys. do 1.000.000 zł swoich składek i podzielisz to nawet na 240 miesięcy, czy 264 czyli na 20 lat lub 22 lata życia, to ma emeryturę około od 3000 do 5000 zł. Tyle wyliczył ZUS. Pożyjemy, zobaczymy. Od stycznia 2023 r. emerytury stażowe mają obowiązywać.
Ja nie opieram się na wymądrzaniu wielkich uczonych, tylko na wyliczeniach z ZUS-u.

Admin
16 grudnia, 2021 20:41
Reply to  Jasiu

Doprecyzowując ten Twój wpis, to z danych w nim przedstawionych wynika, że ta emerytura byłaby od 2840 do 4166 zł.

Jasiu
17 grudnia, 2021 11:09
Reply to  ZARZĄD

To masz jakieś złe dane, bo mnie ZUS wyliczył 5 tys. zł od 1 mln zł zebranych swoich środków.
Kolego Marku, ja wiem co mnie wyliczono chyba, że ty jesteś mądrzejszy od tych co liczą w ZUS.
Pozdrawiam.

Admin
21 grudnia, 2021 00:16
Reply to  Jasiu

Skoro napisałeś cyt.: „to ma około od 750 tys. do 1.000.000 zł swoich składek i podzielisz to nawet na 240 miesięcy, czy 264 czyli na 20 lat lub 22 lata życia, to ma emeryturę około od 3000 do 5000 zł.” to wystarczy policzyć: 750.000/264 i 1.000.000/240 i osiągniesz przedział, w którym będzie się znajdować Twoja emerytura czyli od 2840 zł do 4166 zł. Nie jestem mądrzejszy niż ZUS ale też prawdą jest, że ZUS nie prezentuje danych w taki sposób, jak to przedstawiłeś we wcześniejszych wpisach. Ja w swoich obliczeniach oparłem się – jak już to napisałem – o dane,… Czytaj więcej »

Jasiu..
21 grudnia, 2021 09:43
Reply to  ZARZĄD

Mój mały błąd. Ponieważ facet, który ma 65/66 lat i uzbierał 1 mln zł, to według ZUS będzie jeszcze żył 200 miesięcy, czyli ma 5 tys. zł brutto emerytury.
A jak ZUS prezentuje dane. Tyle co uzbierałeś składek liczysz przez swój wiek, czyli ile miesięcy ci pozostało życia i masz swoją emeryturę. Co roku w marcu podawane są dane ile miesięcy pozostało życia dla np. 60 latków, czy 70 latków. A teraz jeszcze dodatkowy plus, bo bardzo dużo ludzi umiera na covid-19 i dlatego jest coraz lepszy wskaźnik…

Admin
21 grudnia, 2021 21:14
Reply to  Jasiu..

No to teraz wiemy, dlaczego jest taka duża umieralność a rząd nic nie chce w tym zakresie zrobić…
To pewnie chodzi o poprawę tego wskaźnika! 🙁

Stefan
22 grudnia, 2021 09:48
Reply to  Jasiu..

To jeszcze abyśmy już w domku byli, napisz co z tymi wszystkimi, którzy przez lata tyrali na czarno albo na tzw. umowach śmieciowych, od których mają po prostu całe 0 w ZUS-ie…. Tych ludzi są setki tysięcy ale o nich nie zadbał nikt, łącznie z waszym związkiem. Może ty uzbierałeś milion, więc się ciesz. Ci, którzy przez lata pracowali np. na umowach zleceniach nic z tego nie mają. A jak ty myślisz?? Pracowali, czy nie?? Może do takich, jak ty to nie dociera ale to, co szykujecie jest owszem – może dla górników, czy hutników, którzy cały czas pracowali na… Czytaj więcej »

Jasiu.
22 grudnia, 2021 13:19
Reply to  Stefan

W porównaniu do twojej pracy, czyli chodzenia i oddawania honorów, czyli jako były mundurowy to ja ciężko pracowałem 23 lat w przemyśle meblarskim i wielu innych zakładach pracy a w wojsku pracuję przez przypadek i tylko 22 lata. Nie wiem, czy ktoś ode mnie dłużej pracował – mnie interesuje to, że ja uczciwie pracowałem, płaciłem składki do ZUS i nie brałem pod stołem od pracodawcy pieniędzy i oszukiwałem Urząd Skarbowy. Twoja logika myślenia jest taka sama, jak naszych aktorów lub muzyków, którzy brali po 50 lub 100 tys. za koncert, budowali domy za kilka milionów, całe życie pławili się w… Czytaj więcej »

Stefan
23 grudnia, 2021 10:18
Reply to  Jasiu.

Rzeczywiście – twoja „praca” w wojsku to totalna pomyłka – tu się nie mylisz. Zastanawiam się czasem, dlaczego tak bardzo pragniesz, wręcz obsesyjnie od wielu lat wykazać tą swoją wyższość nade mną i już wiem. Ja po prostu nie bardzo pasuję do tego twojego obrazu wojskowego jako trepa, głupa, lenia, wałkonia i pijaka… Faktycznie. Nie pasuję – nawet nie piję a jeżeli już, to bardzo rzadko i niewiele, o czym wiedzą ci, co mnie znają. Rozumiem twój psychiczny ból, gdy te twoje „etykietki” do „towaru” ci nie pasują. To jednak ból twój, nie mój, bo ja – w przeciwieństwie do… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Stefan
Jasiu
24 grudnia, 2021 13:48
Reply to  Stefan

Czas najwyższy, że dałeś na luz, bo ciebie czytać – zwłaszcza te Twoje mądrości – to jest mistrzostwo świata. A nie wszyscy mundurowi są tacy, jak Ty. Bo mam ich u siebie w związku i bardzo cenię sobie ich wiedzę i doświadczenie.
A tak od siebie, to życzę Ci zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Bogatego Gwiazdora.

Jasiu.
27 grudnia, 2021 15:46
Reply to  Stefan

Pomyłka taka, że się marnuje a spotykam się z takimi absurdami a wiedza przez niektórych pracodawców wojskowych, to pożal się Boże. Nigdy nie pisałem, że jesteś pijakiem ale ty znowu wszystko zmyślasz, bo to chyba taka „cygańska choroba”.
Wydawało mi się, że każdy były mundurowy to specjalista najwyższej klasy a tu okazuje się, że mając prawie 70 lat jeszcze się uczysz? Żałosne Stefanku????
Dialog z Tobą to wice versa…….

Stefan
22 grudnia, 2021 15:49
Reply to  Jasiu..

G…o prawda, panie Janie…. Jak już pan piszesz, to pisz pan prawdę, bo gdy już upadniesz gołą d…ą na „beton”, to się dotkliwie potłuczesz… 1/ Co koledze ZUS i kiedy napisał to jedno a jak jest naprawdę to drugie. A jest tak, że GUS corocznie publikuje tzw. tabele dożycia, które obowiązują w okresie od 1 kwietnia danego roku do 31 marca następnego roku. I tak np. w wieku 65 lat ten przelicznik w 2019 r. wynosił 2017,6 w 2020 r – 204,3 a w roku bieżącym również tyle samo. Nie jest więc dokładnie tak, że jak kolega przejdzie na emeryturę,… Czytaj więcej »

Jasiu
28 grudnia, 2021 11:42
Reply to  Stefan

A w 2022 roku przelicznik może być dla 65 latków poniżej 200 miesięcy, czyli czym więcej uzbierasz, tym krótszy okres życia, czyli większa emerytura.
Jakie to proste tylko nie dla pewnych obiboków.

Stefan
28 grudnia, 2021 22:25
Reply to  Jasiu

Piszesz cyt;…..„czyli czym więcej uzbierasz, tym krótszy okres życia, czyli większa emerytura. Jakie to proste tylko nie dla pewnych obiboków…..” W przeciwieństwie do ciebie, ja ciężko cały czas pracuję a społeczną działalność prowadzę wyłącznie w czasie wolnym od pracy a nie – jak w twoim przypadku – za resortowe wynagrodzenie….. Dlatego te twoje durnowate przytyki są nie dość, że durnowate – to w dodatku zupełnie chybione i obliczone na to, że do głupich i naiwnych nadajesz. Co do sprawy… Usiłowałem ci, a także innym uświadomić, że te okresy średniego przeżycia nie zmniejszają się w prosty sposób co roku o 12… Czytaj więcej »

Jasiu
30 grudnia, 2021 10:45
Reply to  Stefan

Ale co ty mnie chcesz tłumaczyć, to ja mogę ci dać wykład na temat emerytur. NIE MA SENSU Z TOBĄ POLEMIZOWAĆ, BO I TAK NIC NIE ROZUMIESZ A PO DRUGIE TO NIE MASZ WYTYCZNYCH, czyli wzorów z….. a co do podwyżek, to oczka ci na wierzch wypadną w odpowiednim czasie.
Twój guru związkowy przejął przewodzenie w RDS, to chyba nam załatwi podwyżki po 1000 zł, bo my co mogliśmy, to zrobiliśmy w rozmowach z tym rządem a teraz.
Teraz Tarcza i OPZZ pokaże, co nam załatwi ponad to, co obiecywał Pan W.S.

Last edited 2 lat temu by Jasiu
Stefan
30 grudnia, 2021 14:19
Reply to  Jasiu

Nie mam zamiaru niczego ci więcej tłumaczyć, bo tacy jak ty są po prostu niereformowalni i czasu mojego szkoda.. Co do przewodnictwa w RDS-ie…. Nie tak dawno ujawniłem tu kulisy tego, jak to Solidarność obecna w tym RDS-ie uwaliła totalnie inicjatywę ZPW Tarcza i ZZ Militaria dotyczącą powołania zespołu d/s problemów pracowników wojska. Takiego zespołu nie ma, bo to właśnie wy go uwaliliście, czego dowody na tym forum przedstawiłem. Nie mając możliwości omawiania problemów pracowników wojska, te problemy tam omawiane nie będą, chociaż niewątpliwie omawiane będą problemy pracowników innych działów budżetówki. To twoje pisanie jest więc czymś na kształt grymasu… Czytaj więcej »

Jasiu
2 stycznia, 2022 09:34
Reply to  Stefan

⁸No to mamy reformatora Marcing King Stefan I.

Jasiu
18 grudnia, 2021 12:00
Reply to  Stefan

Tak narzekasz na Solidarność i PIS a podwyżki co roku przytulasz, i premie motywacyjną też. To znaczy pieniążki są okey ale rządy są źle. Jeszcze 2 lata i wrócą złodzieje z powrotem i już nie dostaniesz przez najbliższe 10 lat podwyżki, to ci się w duże naleje. Bo rozumie, że jeszcze 10 lat popracujesz. Bo skoro masz emeryturę głodową z wojska.

Stefan
21 grudnia, 2021 06:06
Reply to