Skip to main content

Obradował Zjazd Delegatów Związku

By 2 grudnia, 20223 grudnia, 2022Aktualności

W dniach 20 – 23 listopada 2022 r. w Poznaniu obradował II Krajowy Zjazd Delegatów Związku Pracowników Wojska „TARCZA”, w którym uczestniczyli delegaci wybrani wcześniej przez ogólne zebrania członków lub konferencje delegatów w zakładowych (międzyzakładowych) organizacjach związkowych.

W pierwszym dniu Zjazdu, Przewodniczący Związku – Kol. Marek KAZIMIERCZAK przedstawił delegatom sprawozdanie z działalności Zarządu Krajowego Związku za lata 2015-2022 a następnie odczytane zostało przez Wiceprzewodniczącą Komisji – Kol. Hannę DEPCZYŃSKĄ sprawozdanie Krajowej Komisji Rewizyjnej, która wnioskowała o udzielenie Zarządowi absolutorium. Delegaci podzielili stanowisko Komisji, akceptując działalność ustępującego Zarządu Krajowego poprzez udzielenie absolutorium.

W części wyborczej Zjazdu odbyły się wybory do Zarządu Krajowego, który w kolejnej kadencji ma liczyć również 7 osób. Wśród wybranych członków Zarządu (patrz TUTAJ) znaleźli się: Kol. Bożena KOŚLA – NIKODYM z Radomia i Kol. Przemysław KAPCZYŃSKI ze Szczecina, którzy po raz pierwszy byli delegatami na Zjazd. W dalszej kolejności wybrano trzyosobowy skład Krajowej Komisji Rewizyjnej, w której nastąpiła całkowita zmiana składu osobowego . 

Na Przewodniczącego Związku spośród wybranych członków Zarządu Krajowego kandydował jedynie Kol. Marek Kazimierczak, który został wybrany Przewodniczącym Związku na kolejną kadencję, uzyskując poparcie 25 spośród 27 delegatów uczestniczących w Zjeździe.

Na Przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej delegaci wybrali Kol. Agnieszka TRELA ze Świętoszowa, która również była jedynym kandydatem spośród wybranych członków tej Komisji.

W trakcie Zjazdu odbyły się pierwsze posiedzenia nowo wybranych: Zarządu Krajowego i Krajowej Komisji Rewizyjnej. Na posiedzeniu Zarządu Krajowego Związku wybrane zostało Prezydium (patrz TUTAJ), w skład którego weszło 5 osób. W trakcie posiedzenia KKR Związku wybrano Wiceprzewodniczącą i Sekretarza Komisji (patrz TUTAJ).

Gdy liczono głosy wyborcze, Przewodniczący Kazimierczak przekazał delegatom informację o  docenieniu działalności naszych Wiceprzewodniczących Związku, które zostały wyróżnione przez Przewodniczącego OPZZ – Kol. Andrzeja RADZIKOWSKIEGO. Nadane Koleżankom: Dorocie WOŹNIAK i Marzenie ZAWADA odznaki honorowe „Za zasługi dla OPZZ” I stopnia zostały wręczone – w imieniu Przewodniczącego OPZZ – przez Przewodniczącego Związku.

W kolejnym dniu delegaci dyskutowali o bieżących sprawach działalności związkowej. Na pierwszy plan wybijał się temat braku negocjacji w zakresie treści PUZP oraz wynikających z tego problemów na szczeblu wojskowych zakładów pracy.

W dniu tym podziękowano również za działalność w Związku Kol. Teresie TRELI. Koleżanka pełniła w poprzedniej kadencji funkcję Członka Zarządu Krajowego Związku będąc jednocześnie przewodniczącą zakładowej organizacji związkowej w Świętoszowie. Dla uhonorowania pracy w Związku, Kol. Trela wyróżniona została po raz pierwszy w historii związkowym ryngrafem, który odtąd przyznawany będzie osobom szczególnie zasłużonym dla Związku oraz okolicznościowym prezentem.

Na zakończenie Zjazdu podjęta została uchwała zjazdowa. (MK)

4.2 10 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Max
2 grudnia, 2022 12:12

I OK… Niech ktoś powie, że delegatami na ten Zjazd i członkami władz Związku są „starcy” a zarobi w pusty łeb.
To Związek, w którym decydują młodzi, prężni, pełni inicjatywy i pomysłów ludzie.
To więc Związek, który ma przed sobą przyszłość.

Wojtek
8 grudnia, 2022 08:10
Reply to  Max

Nie chcę zapeszać ale „młodzi, prężni, pełni inicjatywy i pomysłów ludzie” pracują w sektorze prywatnym ale nie w wojsku, nie rozśmieszajcie mnie. Jak ktoś jest młody i prężny to nie będzie pracował za 2600 zł netto… Życzę dużo sukcesów ale od mieszania herbata nie będzie słodsza, mam nadzieję że się mylę 🙂

Max
9 grudnia, 2022 09:36
Reply to  Wojtek

Wydaje się, że jednak się mylisz. Przykład pierwszy z brzegu. Pewien pracownik niezadowolony z wynagrodzenia zakończył pracę w wojsku. Człowiek po studiach podyplomowych nie będzie przecież pracował jako referent… Nadarzyła się okazja – kuszono wyższym wynagrodzeniem, więc odszedł. I co?? Po roku wrócił ze spuszczoną głową. Bo tam w korporacji oczywiście zarabiał więcej ale spał przy kompie w pracy, bo późnym wieczorem nie opłacało się mu wracać do domu. Pomyślał, pokalkulował, poobserwował i zaczął doceniać to, czego wcześniej nie doceniał. To mianowicie, że nie pieniądze są w tym życiu najważniejsze…. Jest więc różnie a wszelkie potoczne sądy i stwierdzenia nie… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Max
Pracownik CW MON
10 grudnia, 2022 09:41
Reply to  Wojtek

Panie Wojtku, w pełni się z Panem zgadzam. Dzisiaj, gdybym miał od 25 do 40 lat nigdy bym nie pracował w instytucji wojskowej, policyjnej, bo to porażka. Teraz, gdy mi pozostało tylko lub aż 2,5 roku to wytrzymam na przysłowiowych gwoździach.
W tej instytucji panuje kolesiostwo, nepotyzm i brak poszanowania pracownika cywilnego oraz osoby, które mają odmienne zdanie niż pracodawca – to jest niszczony. Brak premii oraz awansu. Tak działał MON za SLD, PO i PIS, czyli dobrej zmiany.
Mam nadzieję, że czas dobiega do końca i czas oszołomów się skończy już w 2023 r.

Max
4 lutego, 2023 10:50

”W tej instytucji panuje kolesiostwo, nepotyzm i brak poszanowania pracownika cywilnego oraz osoby, które mają odmienne zdanie niż pracodawca – to jest niszczony. Brak premii oraz awansu. Tak działał MON za SLD, PO i PIS, czyli dobrej zmiany. Mam nadzieję, że czas dobiega do końca i czas oszołomów się skończy już w 2023 r.” Wiele z tego prawdy, zwłaszcza w odniesieniu do stosunków panujących w pracy. Wydaje się jednak nieuprawnione szukanie w tym politycznego podtekstu. Sam Pan przecież pisze, że bez względu na to, kto sprawuje władzę – te stosunki są takie, jakie są. Można by wiele napisać na temat… Czytaj więcej »

Jasiu
3 grudnia, 2022 07:32

Wszystkim nowo wybranym w Tarczy wszystkiego najlepszego, przede wszystkim sukcesów w pracy związkowej. Pozdrawiam. Jasiu.

Last edited 2 miesięcy temu by Jasiu
Max
12 grudnia, 2022 19:50
Reply to  Jasiu

Może nie w temacie ale w związku z tymi oczekiwanymi przez wszystkich z niecierpliwością wypłatami premii jednorazowych z oszczędności… Panie Janie, zapoznałem się dość szczegółowo zarówno z kolejnym projektem zakładowej – kierowanej przez Pana Solidarności, jak i ożywioną dyskusją na Państwa stronie związaną z podziałem tych środków. Z doświadczenia wiem, że to co się obecnie u Was w Grupie dzieje, to typowy przykład działalności pracodawcy dołującej tych, którzy ulegle nie godzą się na jego i jego współpracowników propozycje… Czytam o tym, co się u Was w zakładzie dzieje i mi się nóż w kieszeni otwiera. Po prostu brak słów aby… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Max
Adam
12 stycznia, 2023 16:47

Panowie
Dostałem premię świąteczną jako jeden z nielicznych. W dupie mam układy i inne pierdoły, jestem zdania, że albo wszyscy, albo nikt. Każdy z nas ma takie same rodziny, takie same dzieci.
Ale nie mogę pojąć, dlaczego tak się dzieje. Głupio kolegom patrzeć w twarz, jak się dostało… Nigdy nie należałem do żadnego związku zawodowego, bo zawsze myślałem, że to kuźwa lipa. I dalej niestety tak myślę, bo co to za związki, które na to pozwoliły?
Aby tak podzielić ludzi??
Kit w oko Monowi i kit w oko takim związkom.

Max
18 stycznia, 2023 12:29
Reply to  Adam

Trudno odnieść się do Twojej wypowiedzi, gdyż nie wiemy co rozumieć pod pojęciem premii świątecznej. Czy to premia, czy może jednak nagroda. Jak premia, to z jakiej kasy? Czy z funduszu nagrodowego, czy z oszczędności w funduszu wynagrodzeń. Poza tym, może i mamy rodziny i dzieci ale być może pracujemy nie równo. Teza o równych żołądkach dawno już upadła i odgrzewać jej nie ma sensu. Piszesz, cyt.: ”Głupio kolegom patrzeć w twarz, jak się dostało…” Doprawdy?? Czujesz wstyd zamiast satysfakcji?? Pytasz – dlaczego związki na to pozwoliły. Pozwoliły, gdyż wszystko wskazuje, że było to wyróżnienie uznaniowe, czyli zależne od woli… Czytaj więcej »

Adam
19 stycznia, 2023 22:16
Reply to  Max

Oczywiście że czuję się słabo z tym.Zawsze odkąd pamiętam pieniądze na święta dostawali wszyscy pracownicy,raz mniej raz więcej ale wszyscy.Myślę że doskonale pan rozumie o czym mówię,bo taka sytuacja nie miała miejsca od lat.Po prostu podzielili ludzi i tyle.Wiem też z innych działów że u nich nastąpiła taka sama sytuacja,nikt mi tego nie wypomina ale najzwyczajniej przykro ludziom jest.I na koniec tematu….Nie należę do ZZ bo po prostu nie wierzę w cuda, koledzy śledzą od lat wasze forum . I niestety nic się nie zmieniło. Nie ma moim zdaniem sensu zapisywanie się do jakiekolwiek związku,bo MON najzwyczajniej olewa związki i… Czytaj więcej »

Adam
19 stycznia, 2023 22:17
Reply to  Max

A to jest chyba najlepszy dowód

FB_IMG_1674162890580.jpg
Max
7 lutego, 2023 17:02
Awaiting for approval
Reply to  Adam

Rozumiem że Pana na tej stronie juz nie ma gdyz jak wielu – po prostu sie Pan zrazil i obraził To zrażanie się – niepotrzebne i obrażanie – po prostu niepowazne przychodzi nam jakże latwo… Publikuje nam Pan tu odpowiedź resortu z której wynika ze działaczom zwiazkowym sie w glowach przewrócilo i zadaja zbyt duzo kierujac sie partykularnymi interesami Ta odpowiedź sie Panu podoba?? Resort ma racje?? Jezeli nie to co Pan i tysiace innych uczyniliscie aby dac wyraz swojej dezaprobacie Kopiecie funkcjonujace w resorcie / jeszcze/ zwiazki zawodowe?? To jest ta recepta na sukces?? To prawda ze resort jawnie… Czytaj więcej »

Last edited 17 godzin temu by Max
Adam
20 stycznia, 2023 20:26
Reply to  Max

Napisałem panu odpowiedź która jak widzę została odrzucona. Nie wiem dlaczego,podobno to wolny kraj.Ale jeśli się odrzuca fakty i zwykłe odpowiedzi zwykłych ludzi,to coś jest nie tak.Powiem na koniec jeszcze jak Marszałek Piłsudski,,Naród wspaniały,tylko ludzie k……y,,. I tym miłym akcentem zakończę odwiedziny na tej stronie bo jest to żałosne.

Admin
23 stycznia, 2023 18:49
Reply to  Adam

Adam, nic nie zostało odrzucone, tylko mnie nie było przy kompie przez pół tygodnia w związku z wyjazdem poza miejsce stałego przebywania.
Ot, czasem tak się zdarza, że nie ma możliwości zabrać ze sobą narzędzi do obsługi tego forum.
Na szczęście jednak są to rzadkie sytuacje i krótkotrwałe.
Dlatego następnym razem, gdy taka sytuacja zaistnieje – zamiast wypisywać podobne treści, najlepiej uzbrój się w cierpliwość.
Pozdrawiam Cię.

Marecjusz
3 lutego, 2023 02:02

Delegaci drodzy, nowo-staro wybrani co zamierzacie zrobić z obecną sytuacją? Ludzie podostawali PIT-y i niedługo się zdziwią ile będą musieli dopłacić do tego ładu PiS-owskiego.
Czy zainteresowaliście się, czy dodatki za pracownicze przydziały mobilizacyjne zostały wypłacone?
Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak Polsat, TVN a przede wszystkim Onet?

Max
7 lutego, 2023 00:12
Reply to  Marecjusz

Zanim tych staro-nowych zaczniesz rozliczać, chwilę się zastanów ponieważ: 1 Jeżeli nawet cyt.: ”Ludzie podostawali PIT-y i niedługo się zdziwią ile będą musieli dopłacić do tego ładu PiS-owskiego” to co do tego mają związki zawodowe?? Możesz nam to wyjaśnić?? Za suszę w Sir Lance też związki oskarżysz? 2 Co do tych ”dodatkow” naprawdę widzisz tu problem?? To przecież problem paru kostek masła rocznie. ROCZNIE a nie miesięcznie. W dodatku ta sprawa w istocie niegodna uwagi już wywołała wiele nieprzychylnych nam komentarzy. Wystarczy zapoznać się np. z materiałem pod poniższym linkiem: https://www.prawo.pl/kadry/dodatek-za-pracowniczy-przydzial-mobilizacyjny-kto-dostanie-i-ile,514763.html Rozporządzenie z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie… Czytaj więcej »

15
0
Would love your thoughts, please comment.x