Skip to main content

Posiedzenie Zarządu Krajowego „TARCZY”

By 13 marca, 2016Aktualności

Dzień 10 marca był szczególną datą, gdyż tego dnia, rok temu, odbyło się w Krakowie zebranie założycielskie naszego Związku. A więc to już minął rok …

O tej rocznicy nie zapomnieli również działacze związkowi, którzy w dniach 10-11 marca 2016 r. obradowali w Warszawie na posiedzeniu Zarządu Krajowego ZPW „TARCZA”.

W trakcie tego posiedzenia omówiono dotychczasowy stan realizacji uchwał zjazdowych oraz Zarządu Krajowego, działania związkowe zrealizowane w ubiegłym roku oraz przedstawiono informację dotyczącą aktualnej sytuacji finansowej Związku. Podjęto również szereg uchwał ważnych dla bieżącego funkcjonowania Związku oraz przyjęto plany Związku na rok 2016: działalności oraz finansowy.

Ważną informacją dla członków Związku jest informacja o wprowadzeniu zasiłków statutowych w wysokości 400 zł. Będą one przyznawane członkom Związku w przypadku narodzin dziecka, śmierci członka rodziny lub śmierci członka Związku. Szczegółowe zasady ich wypłacania zostały ujęte w uchwale przesłanej do Organizacji Związkowych, natomiast wniosek o przyznanie zasiłku można pobrać w zakładce DOKUMENTY/ZPW „TARCZA” lub TUTAJ.

Dużo czasu w trakcie posiedzenia działacze poświęcili sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej w 2016 r. Omawiane były różne możliwe warianty tego wzrostu, prezentowane były informacje dotyczące budżetu płac pracowników, wzrostu wynagrodzeń w innych grupach pracowników sfery budżetowej oraz przypomniano postulaty z jakimi Strona społeczna występowała do MON w lutym ubiegłego roku, a także treść pisma skierowanego w dniu 29 września 2015 r. do Prezydenta RP Pana Andrzeja DUDY. Wypracowane w trakcie posiedzenia stanowisko Związku Pracowników Wojska „TARCZA” będzie prezentowane przez Przewodniczącego Związku na posiedzeniu Międzyzwiązkowej Komisji Koordynującej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Osa
16 marca, 2016 21:33

10 marca to dla Związku data pamiętna. Dobrze że w rocznicę zebrania założycielskiego władze Związku obradowały na temat zawodowych i płacowych perspektyw środowisk pracowniczych. W tym miejscu godzi się wspomnieć, że dwa dni wcześniej w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim Pani Premier wraz z Ministrem Obrony Narodowej spotkała się z kobietami w mundurach aby oświadczyć, że cyt;„To ważne, aby każda Polka mogła realizować swoje plany i zamierzenia”. To gest ważny i potrzebny – wizerunkowo bez zarzutu. Oczu nie można oderwać od naszych pan w mundurach – to prawda ….Powiało optymizmem także w mojej już nieco skołatanej głowie. A może… Czytaj więcej »

Aaro..
22 marca, 2016 08:42
Reply to  Osa

🙂 Osa…no miło Cię znowu poczytać, pozdrowionka dla Ciebie – wiosenne 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x