Posiedzenie Zarządu Krajowego Związku

  • 0
  • Wrzesień 17, 2019
20170527_Poznan

W drugiej połowie sierpnia w Poznaniu odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego naszego Związku z udziałem przewodniczących organizacji związkowych „TARCZY”.

W trakcie posiedzenia omówione zostały bieżące działania Zarządu Krajowego Związku, jak również organizacji związkowych. Przewodniczący Związku przedstawił informację w zakresie spraw wymagających podjęcia decyzji ze strony Zarządu Krajowego, natomiast przewodniczący organizacji związkowych wskazywali tematy (zagadnienia), które ich zdaniem powinny być podjęte przez Prezydium Zarządu Krajowego. W trakcie prowadzonej dyskusji wielokrotnie przewijał się temat kształtowania wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej i możliwości ich podwyższania, w kontekście braku nowelizacji postanowień Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy (PUZP).

Zasadnicza część posiedzenia poświęcona została wypracowaniu ostatecznego kształtu Ordynacji wyborczej Związku z uwagi na fakt, iż przyszły rok będzie rokiem kampanii sprawozdawczo-wyborczych wszystkich organów Związku. Ordynacja ta została przyjęta przez Zarząd Krajowy jednogłośnie w ostatnim dniu posiedzenia.

 

Pamięć o naszej Koleżance Śp. Eli

W sierpniu bieżącego roku upłynęła 10 rocznica śmierci naszej Koleżanki Śp. Elżbiety Rutkowskiej. O tej rocznicy pamiętali nasi związkowcy, którzy w dniu 30 sierpnia 2019 r. spotkali się wraz z innymi Jej przyjaciółmi przy grobie na cmentarzu na krakowskich Bielanach a następnie uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej w Jej intencji. Po mszy odbyło się wieczorne spotkanie wspomnieniowe zorganizowane przez działaczy naszej krakowskiej Organizacji Związkowej. (MK)

28
Dodaj komentarz

3 Wątki komentarzy
25 Odpowiedzi na wątki
3 Odpowiedzi na wątki
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
18 Autorzy komentarzy
  Subskrybować  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack strong

No i co ???….a sprawami konkretnych podwyżek zarobków to ,,szanowni ,kochani,, związkowi bosowie macie w głębokim poważaniu ???!!!!…Taaaak!???.
Nie złe z was ściemniacze i kombinatorzy nie macie ikry i jaj i odwagi cywilnej żeby poważnie i ostro walczyć o nas pracowników RON-u….

Grzegorz M.

Widzisz Jack, nie wystarczy przeczytać tekst – trzeba go przeczytać ze zrozumieniem.
Bo powyżej jest napisane, że ten temat przewijał się wielokrotnie.
Więc zanim napiszesz coś w swoim stylu, to przeczytaj kilka razy i przemyśl, co chcesz sam napisać.

Jack strong

Powiadasz czytać ze zrozumieniem…???…hmmmm!!!???….temat przewijał się wielokrotnie !?…,powiadasz !?…!ten temat się przewija fakt! …WIELOKROTNIE !!!….I od bardzo dawna się tak przewija …i tylko się przewija ,ale żeby tak z tego przewijania coś konktetnego i porządnego wyniknęło poza jakimiś ochłapami i reszta dyrdymały i ściemnianie ….zero konkretów ,zero konkretnych ustaleń …jedynie co to podkulony ogon i skomlenie….

Rysiek

To co za problem – zbierz chłopaków i dziewczęta, opracujemy żądania np. po tysiąc do zasadniczej od następnego miesiąca… napiszemy list otwarty do ministra i ogłosimy bezterminowy strajk głodowy… bez podkulania ogona i skomlenia…. Piszesz się na to?? Jak tak, to i ja, i paru innych dołączymy. Masz moje słowo…. Czy teraz wiesz już dlaczego skomlimy i prosimy, zamiast żądać i walić pięścią w stół jak np. górnicy, hutnicy czy stoczniowcy??? Jak chociażby pracownicy sądów, których jest dużo mniej niż nas a potrafili – kosztem swoich urlopów – wystawać tygodniami pod swoim ministerstwem??? Wskaż żołnierzy a będzie komu ich poprowadzić… Czytaj więcej »

Rysiek

Za to ty masz “odwagę”, aby tu zza winkla poujadać…. “szanowny”, “kochany” konsumencie tego co ci “parszywcy” załatwią…
Jak można przeczytać, masz i te “jaja” i tą “ikrę”, i tą “cywilną odwagę”, aby tu się wysmucać.
Tyle, że tej faktycznej cywilnej odwagi, aby o swoje zawalczyć zapewne nie masz, bo nikt nic o tobie nie słyszał.

Ktoś

Ale co się dziwisz? W końcu po to jest związek żeby walczyć o lepsze warunki. Nic dziwnego że będą się ludzie o to upominać. Smęty w stylu “załóż sobie związek i zrób lepiej”, to nie tędy droga.
Jak związek nie daje sobie rady, to niech się zlikwiduje i tyle. Po co się męczyć.
Wtedy może powstanie inny. A tak jest kupa związków i ogólnie kupa.

Rysiek

Nie dziwię się, tylko mi przykro.. Dlatego, że ten jak piszesz “związek” w świadomości i Twojej, i wielu innych to jakiś wtręt… maszyna, narzędzie …czort wie co, który ma obowiązek działać jak my chcemy albo się rozwiązać. A jak już się rozwiąże, to co wówczas??? Piszesz: “Wtedy może powstanie inny” Może powstanie. A jak już powstanie to co?? W takiej atmosferze, w klimacie typu – są działaczami, niech działają a my się będziemy przyglądać, dużo zdziałamy?? Przecież tu, na tym forum powszechne są opinie typu: “Jest przewodniczącą – niech działa.” Ona – no – niech działa…. A my?? Każdy z… Czytaj więcej »

Anka

Zgadzam się całkowicie z tym co Pan napisał. Dokładnie tak będzie.
W liście było napisane średnio…. a to wcale nie znaczy, że równo. Ja już się z tym pogodziłam, że tylko nieliczni, którym jakimś cudem się udało – będą zarabiać w miarę przyzwoicie. Reszta pracowników w wieku już niestety mocno przedemerytalnym musi się pogodzić, że nic się z tym nie da zrobić.
Jak co roku przyjdą pieniądze a dowódcy czy komendanci podzielą je według uważania, bo po prostu mogą i czują się bezkarni. Kto im zagrozi?
Związki, jeżeli w ogóle są? PIP?
Absolutnie nikt. Nie mam na nich już siły….

Grzegorz M.

Aniu – z bólem ale podzielam Twoje zdanie. Co prawda u mnie powoli udaje się uzgadniać w tej sprawie porozumienia ale zależy to w głównej mierze od indywidualnego podejścia pracodawcy do roli i uprawnień Organizacji Zwiazkowj. Nie każdy pracodawca chce je respektować i wówczas zaczynają się “schody”.

Roman

Panie Ryśku, ten wyższy i średni personel techniczny nierzadko ma wynagrodzenie na max prawej strony i premie rzędu 10%, to jak wypłacić podwyżkę większą niż średnia?

Rysiek

A skąd Pan wie, że nie będzie powtórki z rozrywki i w przeciągu miesiąca nie zostanie wydatnie podniesiona prawa strona tabeli stawek?? A może – aby zneutralizować opór zz zostanie podniesiona i prawa, i lewa np. o 500 zł ?? Co to da?? Dla tych zarabiających mało nic, bo oni i tak od dawna mają zasadnicze o te np. 500 zł wyższe od tych z tabel. Dla tych zarabiających dużo da tyle, że będą mogli zarobić o te 500 do zasadniczej więcej i o to właśnie chodzi. Dlaczego o tym piszę… Po to, aby problem tych spodziewanych podwyżek był widziany… Czytaj więcej »

pracownik

Ja jestem ciekaw czy dla TOAW kolejny raz zostanie odliczone od podwyżki danej przez MON podniesienie kwoty bazowej wprowadzonej dla KSC w ustawie budżetowej – bardzo to ciekawe zagranie zapewne kolejny raz tak będzie. Przykro.

Tomek

Ja jestem ciekawy czy dla pozostałych pracowników do kwoty podwyżki danej przez MON zostanie doliczone podniesienie kwoty bazowej wprowadzonej dla KSC w ustawie budżetowej – to niesprawiedliwe aby niektórzy dostawali podwyżki 2 razy, ja też tak chcę.
A jeśli tak się nie da, to chciałbym aby przynajmniej TOAW, tak jak poprzednio, dano mniejszą podwyżkę uwzględniając zwiększenie kwoty bazowej. TOAW to nie jest jakaś wyjątkowa kasta aby dostawać więcej niż inni.

Rysiek

No i się zaczyna. To jest właśnie ta nasza jedność…
A ja pamiętam czasy, gdzie środki przeznaczone dla KSC były ograniczane i miliony były przeznaczane na wynagrodzenia pozostałych pracowników resortu. To jednak sprawy dawne a obecnie??
Nie ma paru podwyżek tylko jedna. Dla KSC w resorcie będzie ona prawdopodobnie wyższa od tego ogólnego podniesienia kwoty bazowej, bo przecież trzeba im zwiększyć wynagrodzenie nie tylko poprzez wzrost kwoty bazowej ale również poprzez wzrost indywidualnego mnożnika.

Masz rację, Rysiek.
Znowu mamy do czynienia z wywoływaniem kolejnego “wroga” pracownika RON.
Najpierw był to pracownik ron – emeryt, a teraz pracownik ron – członek KSC.
U nas jest dokładnie tak, jak w tym kotle… sami się pilnujemy, nie wiedząc jednak nic o tym, jak to jest u innych pracowników ron…

Obserwator

Kastą może i nie są, ale są grupą pracowników z najmniejszym wynagrodzeniem w ron.

pracownik

Dobrze Tomuś, bo jeszcze komuś byłoby lepiej od Ciebie.
A to daj mi premię stałą 10%, bo ja w KSC jej nie mam, wiesz?
Nie mam też nagród w postaci dni wolnych a za to mam tylko masę zakazów, łącznie z koniecznością uzyskiwania zgody na dodatkowy zarobek, której wcale dostać nie muszę.
Kasta, dobre sobie.
My w TOAW nie mamy tego samego, co w Urzędzie MON.
Mamy niskie mnożniki i zarabiamy grosze. Nie ja ustalałem reguły gry i jestem w systemie, który jest jaki jest i na pewno nie wyjdzie ze mnie takie chamstwo jak z Ciebie.

Mogę tylko potwierdzić wszystko, co napisał @pracownik. Na chwilę obecną członkowie korpusu służby cywilnej (KSC) zatrudnieni w WSzW i WKU, czyli w terenowych organach administracji wojskowej (TOAW) są najniżej zarabiającą grupą zawodową w RON a ich problemy ciągną się od… 2010 r., gdy ktoś wpadł na pomysł aby zrestrukturyzować te jednostki. Przez lata ich podległość się stale zmieniała i nie wyszło to tym pracownikom na dobre. Teraz też się “grzebie” przy tych strukturach i zobaczymy co z tego wyjdzie… Wówczas, po zawieszeniu służby zasadniczej, można było postrzegać, że ta reorganizacja jest zasadna, obecnie – w związku z tworzeniem wojsk OT… Czytaj więcej »

jan

Olo nie martw się i tak tyle nie dostaniesz

dziadu

Ufff kamień z serca już się bałem, że po styczniowej podwyżce będę tylko 500 zł brutto za szeregowym po gimnazjum. Nie może być tak, że cywil mgr inż informatyk ma więcej od żołnierza to by był skandal.

Też_informatyk

dziadu, zalicz egzamin z angielskiego, szkolenie oficerskie i będziesz, jako podporucznik, zarabiał więcej niż szeregowy po gimnazjum.

janusz

To dość specyficzna postawa i odżywa przy każdej dyskusji o płacach, ale napiszę nieskromnie co to za mgr inż. skoro za adwersarza swoich kompleksów sekuję chłopaka po gimnazjum.
Może tak zająć się inną profesją, która nie będzie poniżała magistra. Ciągle szukacie tych złych, tych, którzy zabierają wam chleb. Może czas nie zaglądać do czyjejś kieszenie a poprawić swój los będąc aktywnym.

Młody gniewny

A może problem jest inny – w innych służbach (policja czy służba więzienna, cywile ramię w ramię z mundurowymi walczą o podwyżki, a u nas wojsko dostało po 570 zł i wydaje mi się, że ma gdzie pracowników cywilnych pracujących z nimi/dla nich… Nie chcę dywagować, (by nie być posadzony o próby skłócenia środowiska) czemu tak jest-czy wojskowi widzą tylko “czubek własnego nosa” i wypinają się na cywili, byle dostać swoje, a nic więcej ich nie interesuje… ale moze panowie związkowcy tutaj trzeba poszukać nowych możliwości, skoro dotychczasowe metody od wielu lat nie dały i nic nie zapowiada, że dadzą… Czytaj więcej »

Tomasz

Tak, problem jest inny. Żołnierze nie walczą o podwyżki, więc nie można “ramię w ramię”…

radek

Typowy tekst byłego zawodowego. Choć mogę się mylić, bo i cywile nie związani z wojskiem tu zaglądają. Dlaczego ktoś ma opuszczać szeregi pracowników RON a nie normalność odnośnie płac ma wkroczyć w nasze szeregi. Bo co? – że tak zapytam grzecznie. Nikt nie zazdrości zarobków innym, tylko na tym przykładzie można pokazać jak bardzo ta sytuacja jest chora. Teraz, dorzucając brak podatku dla tego pierwszego po gimnazjum, gdy nam ciągle wypomina się wysługę – sytuacja jest jeszcze bardziej kuriozalna. Kadra ma już od dziś podpis prezydenta co do wysokości podwyżek a my? Że niby zrobią wszystko by były. A tekst… Czytaj więcej »

Roman

Januszu, tu nie chodzi o sekowanie “chłopaków po gimnazjum” tylko o zwrócenie uwagi Ministra, by właściwie zwartościował zakres obowiązków i odpowiedzialności swoich pracowników.

JaJA

To nie tak jak piszesz, mgr inż. po to się zatrudnił w RON żeby go szanowano płacąc mu godziwe pieniądze. Bo on zawsze mógłby być szeregowcem ale szeregowiec po gimnazjum gdyby nie armia sprzedawałby w warzywniaku pod warunkiem że znałby obsługę kasy fiskalnej. Ot taka różnica.