Skip to main content

Pożegnanie Śp. Przewodniczącego OPZZ

By 31 maja, 2019Aktualności

W dniu 29 maja 2019 r. w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe Śp. Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Kolegi Jana GUZA. który zmarł w ubiegły piątek.

Uroczystości zgromadziły setki osób, które przybyły pożegnać Przewodniczącego, w tym:

  • przedstawiciela Prezydenta RP – w osobie Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery, który przekazał Rodzinie Zmarłego – nadany pośmiertnie przez Prezydenta – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności związkowej i społecznej;
  • przedstawiciela Premiera Rządu – w osobie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej,
  • osób z różnych stron sceny politycznej i przedstawicieli organizacji społecznych,
  • szefów największych związków zawodowych oraz setki przybyłych z całej Polski przedstawicieli ogólnopolskich związków zawodowych, zakładowych i międzyzakładowych organizacji związkowych.

Związek Pracowników Wojska „TARCZA” był reprezentowany w tych uroczystościach w osobach Przewodniczącego Związku – Kol. Marka Kazimierczaka i Przewodniczącego Organizacji Związkowej Nr 9/M w Warszawie – Kol. Grzegorza Mareckiego.

W kościele po mszy świętej Przewodniczącego Jana Guza pożegnali się:

– Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pani Elżbieta Rafalska (odsłuchaj – TUTAJ),

– Wiceprzewodniczący OPZZ – Kolega Andrzej Radzikowski,

– Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego – Pani Dorota Gardias,

– Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Andrzej Malinowski,

– Prezydent Miasta Biała Podlaska – Pan Michał Litwiniuk.

Po mszy uformował się długi kilkusetmetrowy kondukt, który przemieścił się ulicami Białej Podlaskiej na cmentarz, gdzie ciało Przewodniczącego złożono do grobu. Nad grobem z Przewodniczącym pożegnał się Przewodniczący Branży Transportu OPZZ – Kol. Leszek Miętek oraz Przewodniczący bialskopodlaskiej struktury OPZZ.

Kolega Jan był osobą z wielką charyzmą, który doskonale znał problemy pracowników resortu obrony narodowej. To Jego działania sprawiły, że większość organizacji związkowych skupiających pracowników cywilnych wojska postanowiła przystąpić do OPZZ. Wielokrotnie podejmował działania na rzecz odbudowania dialogu społecznego w obszarze naszego działania.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. (MK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x