Skip to main content

Przedłużenie kadencji organów statutowych Związku

By 27 maja, 202030 lipca, 2020Aktualności

Rok 2020 jest ostatnim w kadencji 2015-2020, stąd w drugim kwartale bieżącego roku w Związku Pracowników Wojska „TARCZA” powinna zostać przeprowadzona kampania sprawozdawczo-wyborcza. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19 oraz wprowadzonymi w kraju obostrzeniami, nie jest możliwe realizowanie zamierzeń wynikających z postanowień przyjętej w Związku Ordynacji wyborczej. Uwzględniając powyższe, podjęte zostały uchwały mające na celu zachowanie ciągłości działania wszystkich obecnie działających statutowych organów Związku.

W wyniku uchwały Zarządu Krajowego podjętej pod koniec kwietnia bieżącego roku, Krajowy Zjazd Delegatów Związku – działając w trybie nadzwyczajnym – w głosowaniu korespondencyjnym (elektronicznym) podjął w dniu 11 maja 2020 r. uchwałę o przedłużeniu obecnej kadencji wszystkich organów Związku o kolejne dwa lata, tj. do roku 2022.

Jednocześnie Zjazd ustalił terminy zakończenia bieżącej kadencji na dzień:

  • 30 czerwca 2022 r. – dla oddziałowych, zakładowych i międzyzakładowych organów Związku;
  • 31 października 2022 r. – dla krajowych organów Związku.

Informując o powyższym, Zarząd Krajowy dziękuje wszystkim wojskowym pracodawcom za dotychczasową efektywną współpracę w zakresie działań podejmowanych na rzecz poprawy sytuacji socjalno-bytowej i płacowej pracowników resortu obrony narodowej, licząc jednocześnie na dalszą jej kontynuację w kolejnych latach, w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań w sprawach pracowniczych.       

Aktualnie najważniejszą kwestią dla Związku są rokowania w zakresie zmiany postanowień Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Sfery Budżetowej z dnia 8 czerwca 1998 r., o które już od dwóch lat Związek występuje do obecnego Kierownictwa resortu. Niestety, bezskutecznie.

W trakcie tegorocznych bilateralnych rozmów Pełnomocnik MON informował, iż rokowania rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku. Nie wiadomo, czy rzeczywiście do nich dojdzie, skoro już w pierwszym kwartale w ministerstwie opracowano harmonogram tych rokowań ale – jak dotychczas – nie przekazano go do akceptacji reprezentatywnym organizacjom związkowym działającym w resorcie obrony narodowej. (MK)  

 

3.7 16 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
389 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
BLACK METAL
27 maja, 2020 16:01

A kiedy związki zamierzają coś zrobić z niewypłaceniem przez MON nowej kwoty bazowej dla KSC w TOAW i w urzędzie MON ?

Mario
28 maja, 2020 11:17
Reply to  BLACK METAL

Nic nie zrobią, nie licz na to

WKU Janek
8 czerwca, 2020 20:09
Reply to  BLACK METAL

Zostaliśmy zapomniani przez związki. 98% dostało podwyżkę, to po co się wychylać i walczyć o KSC TOAW.
Jakimś cudem może wypłacą nam to, co jest zagwarantowane w ustawie budżetowej, ale bez walki.
Na więcej nie ma co liczyć.

TOAW
9 czerwca, 2020 14:59
Reply to  WKU Janek

Też mi się tak wydaje, że na więcej nie mamy co liczyć. Sprawa została zapomniana. Nie wiem jak z mobilizacją w Waszych rodzinach, ale u mnie już czekamy na 28 czerwca 🙂
Pamiętajcie, aby Was zapach kiełbasy wyborczej nie zmylił, bo być może rzucą przed wyborami „pętko 6%”…

Krystyna
10 czerwca, 2020 16:31
Reply to  TOAW

Oczywiście lepiej było przez 8 lat mieć zamrożoną pensję..logika 6% gorsze od 0.

TOAW
11 czerwca, 2020 20:37
Reply to  Krystyna

Szanowna Pani Krystyno, czy Pani jest aż tak zaślepiona, czy ma Pani klapki na oczach?
Nie widzi Pani, że społeczeństwo jest dzielone coraz bardziej?
Nie widzi Pani, że obecnie opłaca się coraz bardziej być bez pracy i mieć tzw. kupę dzieci?
Zastanawiała się Pani, co się stanie jak zabiorą te wszystkie „dodatki”?
Czy wówczas wyjdzie Pani osobiście na ulicę i będzie Pani tłumić te zamieszki?
Odpowiem Pani wprost. Czy ten, czy tamten rząd – to moja pensja i tak kręci się wokół minimalnej krajowej.
Wnioski proszę wysunąć sobie samej 🙂

Krystyna
12 czerwca, 2020 22:53
Reply to  TOAW

Nie, nie jestem zaślepiona ale mówi Pan by nie nabierać się na 6% podwyżkę dlatego przypomniałam, że nie przez rok czy dwa, ale przez 8 lat nie było żadnej podwyżki.
I też uważam, że w temacie wynagrodzeń jest dużo do zrobienia w naszym resorcie.

TOAW
13 czerwca, 2020 20:09
Reply to  Krystyna

Pani Krystyno, ile ludzi tyle charakterów, tyle opinii. Osobiście nic mi nie polepszył życia ten Rząd. Nie mówię tego ze złości, tylko przedstawiam szczerą prawdę. Pensja w okolicy minimalnej krajowej jak było, tak zostało. Więcej wydaję na życie ale to chyba normalne raczej. Nie korzystam z programów prorodzinnych bo nie mam dzieci. Może wówczas coś by się zmieniło, ale to chyba nie chodzi o to, aby „naklepać” dzieci? Chociaż, jak czasem widzę takie rodziny 2 + 4 albo i więcej, to z jednej strony ich podziwiam a z drugiej współczuję dzieciom jak jeszcze widzę, że „Mama z Tatą” lubią chlapnąć.… Czytaj więcej »

jutka
15 czerwca, 2020 09:46
Reply to  TOAW

Pani Krystyna zdaje się zapominać, iż PIS miało co trwonić dzięki PO, które rządziło w trudnych czasach kryzysu i starało się gromadzić zapasy na czarną godzinę. Inna sprawa, że między innymi naszym kosztem. Kraj kryzys przetrwał w dobrej kondycji (zielona wyspa, PKB na dużym plusie, co wtedy było ewenementem na skalę nie tylko europejską ale i światową) – gorzej z narodem, który miał PO i wiecznego zamrażania płac w budżetówce tak serdecznie dość, że w 2015 roku pokazał im fuck you! Podsumowując, każdy kto obejmie rządy po PIS będzie miał przegwizdane, bo kasa już świeci pustkami a zadłużenie wzrasta w… Czytaj więcej »

Krystyna
16 czerwca, 2020 18:39
Reply to  jutka

Droga Pani Jutko, proszę mi przypomnieć kiedy za PO było tak dobrze, bo się serdecznie pośmiałam z tego ewenementu światowego. Na tym plusie to byliśmy bodajże razem z Grecją. Po prostu było cudownie a nam brakowało jedynie ptasiego mleka a związki co roku załatwiały nam godziwe podwyżki. Czy jeszcze o czymś zapomniałam? Takie bajki to można opowiadać dzieciom na dobranoc. Nie wiem kto mówił, że PiS coś daje ale zdaje się, że pije Pani do mnie. Żaden rząd niczego nie daje, bo żaden nie zarabia tylko jak to się ładnie nazywa redystrybuuje. Naprawdę miło mi, że martwi się Pani o… Czytaj więcej »

jutka
17 czerwca, 2020 13:36
Reply to  Krystyna

I dobrze, że nie poczuła się Pani obrażona. Moja uwaga skierowana była do tych, którzy uważają, że to PIS im wszystko daje. Skoro Pani tak nie uważa – moja uwaga Pani nie dotyczy. Co do pozostałych Pani uwag – rozmowa bardziej z kategorii gadał głuchy do ślepego, ponieważ Pani raczy patrzeć z perspektywy swojego portfela a ja z perspektywy kraju. W internecie nic nie ginie, wystarczy wygooglować. Nie na darmo lata 2004-2015 nazywane są złotą erą polskiej gospodarki, która wzrosła w tym czasie bez mała o 60% a był to najwyższy skumulowany wzrost PKB w całej UE. Proszę poczytać, o… Czytaj więcej »

Piotr
27 czerwca, 2020 18:00
Reply to  jutka

Skoro było tak pięknie – kraj mlekiem i miodem płynący – to po co była kradzież pieniędzy z OFE?
Czemu z tego dobrobytu nie korzystali obywatele RP?
Przypominam : „Piniędzy nie ma i nie będzie” – czemu nie było?
Przecież mieliśmy najlepszą gospodarkę w UE:

zielona wyspa, PKB na dużym plusie, co wtedy było ewenementem na skalę nie tylko europejską ale i światową

jutka
26 lipca, 2020 11:28
Reply to  Piotr

Dopiero dziś zauważyłam Twój komentarz, Piotrze.
To był właśnie największy grzech Platformy, za który musiała zapłacić utratą władzy. Chcieli kraj przeprowadzić bezpiecznie przez kryzys i kraj rzeczywiście wytrzymał. Co z tego, kiedy naród nie dał rady z wieloletnim zamrożeniem płac, skokiem na OFE i polityką ciągłego oszczędzania.
Nastał PIS i też obrobił nas z naszej kasy z OFE. A przecież miało być lepiej a nie tak samo 😛
Ze skrajności w skrajność, bo polityka rozdawnictwa doprowadzi kraj do zapaści. Ale, żeby to dostrzec, trzeba popatrzeć trochę dalej niż do kolejnego wpływu 500+ na konto.

Piotr
8 sierpnia, 2020 12:58
Reply to  jutka

Wcześniej też było rozdawnictwo tylko, że beneficjentami byli kombinatorzy i mafie VAT-owskie – nie ma pewności czy to było celowe działanie, czy totalna głupota rządzących. Osobiście wolę żeby moje pieniądze przeznaczyć na dzieci, które pierwszy raz w życiu jechały na nadmorskie wakacje (wiem, wiem, niektórym celebrytom to bardzo przeszkadzało), niż żeby zostały wyprowadzone z budżetu przez kombinatorów. Skoro pieniędzy nie było (i nie będzie) – jak twierdzili twoi ulubieńcy – to skąd nagle znalazło się ich tyle żeby rozdawać ja „na prawo i na lewo”. Zanim napiszesz o braniu pożyczek i zadłużaniu – sprawdź to najpierw w wiarygodnych źródłach gospodarczych… Czytaj więcej »

jutka
24 sierpnia, 2020 19:48
Reply to  Piotr

Aaaaaale się ubawiłam 😀 😀 😀 Różnica powiadasz? Mniej więcej taka, jak pomiędzy złodziejem, który opierniczy mieszkanie bez słowa a takim, który po tym jak ci chatę obrobi – wyśle kartkę z przeprosinami i wyjaśnieniem dlaczego to zrobił. 😛 Domyślam się, że wiarygodne źródło to kurwizja? Bo gdzie indziej piorą mózgi 😉 A co do życzeń…… To nie jest twój prywatny folwark. Do tego typu uwag nie upoważniałby cię nawet fakt, że miałbyś swój wkład w powstawaniu Tarczy lub tworzył tę stronę. Z tego co wiem, nie przyczyniłeś się do żadnej z tych dwóch. W związku z tym, jedyne co… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by jutka
Piotr
25 sierpnia, 2020 15:10
Reply to  jutka

I czemuż mnie to nie dziwi – zamiast rzeczowych argumentów – chamska impertynencja.
Stara prawda:
„Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.”
Z mojej strony EOT.

Last edited 3 lat temu by Piotr
jutka
25 sierpnia, 2020 20:18
Reply to  Piotr

Jasne, nie można zwrócić uwagi jaśnie panu, bo od razu foch i oskarżenie o chamską imertynencję. Ty normalny jesteś?
Przeczytaj mój komentarz a później swój, najlepiej kilka razy i pomyśl, który z nich jest chamski?
Wciąłeś się w rozmowę nieproszony, kiedy cię nikt o zdanie nie pytał a teraz EOT?
Megalomania to paskudna cecha, ale skoro ostrzegasz mnie przed idiotą, to faktycznie zakończę tę dyskusję, żeby nie zniżyć się do twojego poziomu.

Last edited 3 lat temu by jutka
Piotr
26 sierpnia, 2020 15:22
Reply to  jutka

Proszę przeczytać /ze zrozumieniem/ treść całej konwersacji i może wtedy zauważysz kto „wciął się w rozmowę” (TOAW – Krystyna) i zaczął od „wycieczek ad personam” – cyt. Krystyna: „Naprawdę miło mi, że martwi się Pani o moje zdrowie ale nie jest Pani w stanie mnie obrazić.„.

Znów zamiast rzeczowych argumentów – totalny atak.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Bez względu na to jak dobry jesteś gołąb nasra na szachownicę, wywróci pionki i odleci, zachowując się jakby wygrał.
Odpuszczam – wygrałaś.

jutka
26 sierpnia, 2020 16:13
Reply to  Piotr

EOT- część 4 😀 😀 😀
Zamiast- odpuszczam, powinno być- odlatuję 😛

Last edited 3 lat temu by jutka
KSC
10 czerwca, 2020 13:25

Halo Związkowcy! Wcześniej Wasi reprezentanci chętnie włączali się do dyskusji a od momentu niezrealizowania podwyżek dla KSC ucichliście.
Co zrobiliście w sprawie tych pracowników poza napisaniem listu do Pana Ministra?
Co macie dalej zamiar zrobić?
Tylko czekać?

Marek Kazimierczak
15 czerwca, 2020 11:31

URUCHOMIONA PODWYŻKA DLA KSC!
W dniu dzisiejszym z DSS wyszło – BARDZO PILNE – pismo do DGW i IWsp SZ z poleceniem podjęcia niezwłocznych działań w celu realizacji podwyżki wynagrodzeń członków KSC oraz dokonanie jej wypłaty do dnia 30 czerwca 2020 r., z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. – z zastosowaniem wytycznych wynikających z pisma Nr 3104/DSS z dnia 30 marca 2020 r.
Jednocześnie w piśmie wskazano, że plan wydatków na realizację przedmiotowej wypłaty nastąpi w najbliższej nowelizacji decyzji budżetowej MON.

Ryszard
15 czerwca, 2020 12:42

4 kwietnia, 2020 10:40 napisałem; „Bylem przekonany. że w końcu stąd odejdę. Jakieś fatum ciąży jednak nad tym moim odejściem i odejść stąd mi nie daje…. Postanowiłem, że obecnie, gdy wielu głowy nisko opuściło – uczynię coś co być może przyspieszy tą Waszą podwyżkę, bo w to, że ją otrzymacie nie wątpię. Niech wystarczy Wam zapewnienie, iż podjęte zostaną określone działania w tym zakresie. Może się o nich dowiecie a może nie… To, co piszę wydaje się zapewne wielu nierealne, nieracjonalne i dziwaczne podobnie, jak niektóre moje wcześniejsze wpisy. Po raz ostatni postaram się zrobić to, co mi moja wiedza,… Czytaj więcej »

Grzesiek
15 czerwca, 2020 14:43
Reply to  Ryszard

Rysiek, żeby nie zdarzyło się to, że będą nam jeszcze zabierać z wynagrodzeń… ale jak i nam, to i żołnierzom.
I nie ważne, że to są uposażenia. Jak zwal, tak zwał, środki są z budżetu…. np. pocztowcom już zabierają i to bez pytania szarego pracownika o zgodę… chory kraj.
Tarcza 4.0 a ani jednego artykułu prawnego propracowniczego… ani jednego.

Michal
16 czerwca, 2020 19:30
Reply to  Ryszard

Panie Ryszardzie, a czy wiadomo Panu coś o oszczędnościach w 1RBLog?

Ryszard
17 czerwca, 2020 08:10
Reply to  Michal

Witaj – oczywiście wiadomo. Związek wystąpił z inicjatywą podziału oszczędności funduszu wynagrodzeń do Pracodawcy i ta inicjatywa spotkała się z akceptacją. Jednak, gdy doszło do uzgodnienia zasad tego podziału, Związek nie zgodził się na proponowane przez Pracodawcę rozwiązanie, bo po prostu zgodzić się nie mógł. W efekcie – nie doszło do podpisania porozumienia w tej sprawie, nie tylko przez zakładowa Tarczę ale także przez zakładową Solidarność i NSZZ PW…. Przedstawiliśmy nasze – związkowe stanowisko w sprawie na piśmie zarówno Pracodawcy, jak i pozostałym Partnerom Społecznym i oczekujemy poważnych uzgodnień po to, aby te środki wypłacono jeszcze przed zbliżającymi się wyborami… Czytaj więcej »

Michal
17 czerwca, 2020 10:56
Reply to  Ryszard

Dziękuję Panie Ryszardzie. A mógłbym liczyć na informacje jeżeli coś by Pan wiedział

Nikt
19 czerwca, 2020 07:03
Reply to  Ryszard

Napiszmy wprost, porozumienie, które zaproponował komendant 1 RBLog pozbawiłoby wypłat oszczędności ponad 80% pracowników pracujących w 1 RBLog!!
Ponadto zostawienie sobie puli 82.000 na 15 osób też daje do myślenia…

Criss
15 czerwca, 2020 13:58

Potwierdzam, jest pismo.

15 czerwca, 2020 21:07
Reply to  Criss

Pismo to zostało również zamieszczone na stronie TARCZY w zakładce DOKUMENTY.
https://zpwtarcza.pl/materialy/aktualnosci/2020_06_15/20200615_Uruchomienie_wstrzymanej_podwyzki_dla_KSC.pdf
Poniżej podaję również link do naszego kolejnego pisma w sprawie KSC, które wyszło do Ministra Błaszczaka w połowie maja.
https://zpwtarcza.pl/materialy/aktualnosci/2020_06_15/20200513_Kolejne_pismo_Zarzadu_Krajowego_ws.%20braku_podwyzek_dla_KSC.pdf

Beti
15 czerwca, 2020 14:14

Pismo ld 6225 z dnia dzisiejszego podpisał p.Wojciech Drobny.
Czyli 6% zostało wliczone w podwyżkę.

Awkurzony
16 czerwca, 2020 07:15
Reply to  Beti

A kiedy pracownicy Uczelni Wojskowych dostaną podwyżki????? Się PYTAM!

Beti
16 czerwca, 2020 16:00
Reply to  Awkurzony

A nie dostali?
Trzeba by dokładnie przyjrzeć się podziałkom, p. Marek gdziś w zakładce umieszczał .

Ryszard
16 czerwca, 2020 22:20
Reply to  Awkurzony

Osobiście nie jestem pewien, czy mamy wśród Was naszych członków. Zapewne nie, więc rzeczywiście to nie to forum.
W dodatku jesteście taką grupą zawodową, której nasz PUZP nie obejmuje. Pyta Pan o sytuację w wojskowym szkolnictwie wyższym, więc z tego co mi się wydaje w budżecie nie ma dla Was przewidzianej podwyżki ale wszystko wskazuje na to, że otrzymacie niebawem podwyżki w szacunkowej wysokości 6%, z wyrównaniem od stycznia i nie wydaje się abyście otrzymali więcej, chociaż tego Wam życzę.

Awkurzony
17 czerwca, 2020 11:41
Reply to  Ryszard

Panie Ryszardzie, jako OWC w zeszłym roku dostaliśmy od Pana Ministra Obrony Narodowej list, a nawet 29 listów dla każdego z osobna. I obiecane w nim 500 złotowe podwyżki od stycznia 2020. Do tej pory nie otrzymaliśmy ani złotówki. I jako jedyni w Akademii jesteśmy na etatach MON-u. Mimo wszystko dziękuję Panie Ryszardzie za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Ryszard
18 czerwca, 2020 13:29
Reply to  Awkurzony

Witaj, to jesteśmy już w domu. Uważam, że tą Waszą sprawę powinien niezwłocznie DSS MON do końca wyjaśnić. Wychodzi bowiem na to, że po prostu o Was zapomniano. Jeżeli zwrócicie się z pisemnym wnioskiem do ZK naszego Związku a on go pozytywnie rozpatrzy – niezwłocznie wystosowane zostanie pismo w Waszej sprawie. Musicie jednak zacząć działać już dziś – niezwłocznie i opisać szczegółowo całą sprawę a także nawiązać bezpośredni kontakt z Kol. Markiem, który na pewno Wam nie odmówi pomocy w wyjaśnieniu tego Waszego problemu. Serdecznie pozdrawiam Kolegów z OWC. P.S. O ile pamiętam, już w roku ubiegłym zgłaszałeś tu Wasze… Czytaj więcej »

Mario
16 czerwca, 2020 07:32

Jeśli wypłata ma być z „zachowaniem wytycznych pisma 3104/DSS”, a pismo dotyczy wypłaty 500 zł dla wszystkich pracowników, a nie tylko kwoty bazowej

16 czerwca, 2020 07:48
Reply to  Mario

czyli będzie tak samo, jak dla pracowników nie objętych mnożnikiem tylko… 2,5 miesiąca później. 🙁

BLACK METAL
16 czerwca, 2020 09:18

Szanowny Panie Marku czy to pismo dotyczy też pracowników KSC w urzędzie MON ?

16 czerwca, 2020 21:29
Reply to  BLACK METAL

Niestety, ale nie. W zakresie pracowników zatrudnionych w Urzędzie MON – decyzje podejmuje wyłącznie Dyrektor Generalny Urzędu.

Mario
16 czerwca, 2020 11:56

Dlaczego 2,5 miesiąca później? Pisze wyraźnie, że do końca czerwca. WOGI już miały wyciągi wcześniej (Kwota Bazowa+podwyżka) i to pozostaje bez zmian.

16 czerwca, 2020 21:32
Reply to  Mario

Ale wypłata podwyżek nastąpi po 2,5 miesiącach od terminu płatności podwyżek dla pracowników nie objętych mnożnikiem.

Awkurzony
16 czerwca, 2020 19:38

Może to nie to forum, ale nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Może Pan Panie Marku?? Jak to jest z Uczelniami Wojskowym w sprawie podwyżek.

Ryszard
17 czerwca, 2020 08:12
Reply to  Awkurzony

Witam – odpowiedziałem powyżej….

Beti
16 czerwca, 2020 15:58
Reply to  Mario

Kwota bazowa wliczona w podwyżkę, jak w latach ubiegłych.

Ryszard
16 czerwca, 2020 20:18
Reply to  Mario

Mario – to pismo nieco inaczej stawia sprawę, bo mówi nie o wypłacie 500 zł podwyżki dla każdego pracownika a o kwocie naliczeniowej na stanowisko z planu zatrudnienia a to inna sprawa. Istotny jest tu nie tylko art 2a, ale i ppkt b, a on mówi, że oprócz tej 500 zł kwoty naliczeniowej ma zostać stosownie zwiększony fundusz 3% na nagrody, przy czym to zwiększenie w ksc jest dodatkowe oprócz tej kwoty naliczeniowej. Jakby na to nie patrzył w kwestii podwyżek dla ksc były i pozostają nadal niejako 3 projekty: 1 – zakłada zwiększenie wynagrodzeń o te 6%, co dawałoby… Czytaj więcej »

Marek Kazimierczak
18 czerwca, 2020 11:02

W poniedziałek, 15 czerwca 2020 r. Dyrektor Drobny skierował do wojsk pismo dotyczące emerytur. Można byłoby przejść obok tego pisma, gdyby rzeczywiście chodziło o emerytury. W zakresie tego pisma nie chodzi jednak o emerytury ale o… liczbę cyt.: „zatrudnionych osób pobierających emerytury z podziałem na wojskowe i cywilne, w jednostkach będących na zaopatrzeniu finansowym.” Chociaż termin przedstawienia tych informacji był krótki (upływał już kolejnego dnia o godzinie 10), z pewnością osoby odpowiedzialne poradziły sobie z wyciągnięciem tych informacji, bo znajdują się one w systemie Sew-on-line. Chodzi jednak o to, czemu miało służyć angażowanie aż tylu osób dla pozyskania wiedzy o… Czytaj więcej »

Ryszard
18 czerwca, 2020 12:36

Oczywiście, że wszystko w tej sprawie jest wiadome a jeszcze „jaśniej” zrobi się tuż po nadchodzących wyborach. Ich druga tura jedynie pewne fakty nieznacznie opóźni, no ale – co się odwlecze, to nie uciecze. Co zaś do tych emerytów wojskowych – oczywiście, że chodziło o wszystkich byłych mundurowych a nie tylko wojskowych. No, ale – jak zawsze – wyszło, jak wyszło…. Resztę się dorobi …. My – byli mundurowi na pewno płakać nie będziemy. Zwłaszcza ci, którzy mają tzw. pełne emerytury. Wielu pracuje za grosze, nie walcząc o kasę, bo wojsko jest po prostu ich życiem. To trudno zrozumieć każdemu,… Czytaj więcej »

Michal
18 czerwca, 2020 15:35
Reply to  Ryszard

Ryszardzie a czy wiesz może kiedy można spodziewać się jakiejś decyzji?
Pozdrawiam

Michal
18 czerwca, 2020 18:09
Reply to  Ryszard

Ryszardzie czy to prawda że Komendant 1RBLog wysmarował jakieś pismo o braku wypłaty oszczędności?

Grzesiek
19 czerwca, 2020 07:23
Reply to  Ryszard

Ryszard. Czyli co?? Szykują się redukcję??
Osobiste zdanie na ten temat już wyraziłem. Nie widzę zwalniania pracownika cywilnego, gdy można byłoby zwolnić kogoś, kto pobiera już emeryturę lub ma do niej prawo.
W razie co, też będą wojny wytaczane w sądach pracy.
Oj, zacznie się..

paranik
21 czerwca, 2020 11:31
Reply to  Ryszard

Do Marka i Rysia oraz pozostałych w kwestii emerytów. Dlaczego DSS zwrócił się do jednostek? Ano dlatego, że w DSS nie ma osób, które mogłyby takie filtry założyć i wyciągnąć informację z SEW-On-line, gdyż pracują w okrojonym składzie przez COVID-19. A jeśli wyciągnęli taką informację, to poprzez pozyskanie tej samej informacji z jednostek mają porównanie czy zrobione zostało to prawidłowo. I nie chodzi tu tylko o zwalnianie emerytów, jak sądzicie. Tu jest głębsza sprawa finansowa. Gros emerytów wojskowych pozakładała sprawy w sprawie wypłaty odprawy emerytalnej, która jest przypisana odchodzącemu na emeryturę przez PUZP i Kodeks Pracy. Wojskowy kończąc służbę otrzymał… Czytaj więcej »

Ryszard
22 czerwca, 2020 08:34
Reply to  paranik

Postanowiłem parę słów dodać, bo sprawa jest rzeczywiście ważna z tym, że nie dotyczy wszystkich. Jest ważna, bo nawet jeżeli ci emeryci zostaną zwolnieni, to każdy z nich pójdzie do sądu i wygra sprawę o należną odprawę. Tą odprawę, której pomimo wielu przegranych spraw, MON nadal powszechnie emerytom mundurowym nie wypłaca. W tym miejscu pragnę zauważyć, że w tej kwestii są wyjątki, gdyż są pracodawcy wojskowi, którzy te odprawy wypłacają. Zauważyła to Najwyższa Izba Kontroli dokonując analizy wykorzystania budżetu MON o ile się nie mylę za rok 2018. W stosownym protokole znajdującym się na stronie NIK są dokładne dane na… Czytaj więcej »

Piotr
22 czerwca, 2020 16:29
Reply to  paranik

Jeśli chodzi o członków ksc, kwestię odpraw emerytalnych reguluje ustawa, a nie układy zbiorowe czy regulaminy wynagrodzeń.
Czy w Tarczy Antykryzysowej 4.0. jest też „furtka” do zmiany Ustawy o służbie cywilnej?

Ryszard
23 czerwca, 2020 00:16
Reply to  Piotr

My o odprawach nie dlatego piszemy, że je nam gwarantuje PUZP tylko dlatego, że wszelkie odprawy zostały zmniejszone niezależnie od tego, na jakiej podstawie są one wypłacane.
A to zmniejszenie nastąpiło stosowną ustawą, która uregulowania innych ustaw po prostu okresowo zmienia.

Piotr
23 czerwca, 2020 20:45
Reply to  Ryszard

Co prawda bardzo dogłębnie nie studiowałem „Tarczy 4.0”, ale znalazłem tam możliwość ograniczenia odpraw w przypadku „spadku obrotów gospodarczych” lub  istotnego wzrostu obciążenia funduszu wynagrodzeń”.
Czy w budżetówce możemy mieć do czynienia z takimi przypadkami?

Ryszard
25 czerwca, 2020 07:19
Reply to  Piotr

Twoje pytanie jest bardzo zasadne a wielu specjalistów odpowiada na nie twierdząco. Ten tzw. “istotny wzrost obciążenia funduszu wynagrodzeń” został szczegółowo określony w ustawie, w której zapisano, że jest to: „wzrost o co najmniej 5% ilorazu kosztów wynagrodzeń pracowników (z uwzględnieniem składek na ubezpieczenia społeczne w części finansowanej przez pracodawcę) i przychodów ze sprzedaży towarów lub usług z dowolnego miesiąca przypadającego od 1 marca 2020 r. w porównaniu do takiego ilorazu z miesiąca poprzedzającego”. Tyle, że wielu uważa, iż taka okoliczność nastąpi także wówczas, gdy np. w jednostce organizacyjnej sfery budżetowej zostanie zmniejszony fundusz płac. To się w każdym razie… Czytaj więcej »

Piotr
25 czerwca, 2020 15:34
Reply to  Ryszard

Skąd ta dedukcja ?
Przecież zmniejszenie funduszu płac powoduje wręcz odwrotną sytuację – spadek obciążenia fundusu wynagrodzeń.
Ponadto “istotny wzrost obciążenia funduszu wynagrodzeń” jest definiowany jako iloraz, którego składową są przychody ze sprzedaży towarów lub usług.
Skąd taki wskaźnik w budżetówce ?
Co prawda jest on możliwy w niektórych jednostkach organizacyjnych sfery budżetowej, ale tylko tych prowadzących jakąś formę działalności gospodarczej wykazujących takie przychody.

Ryszard
27 czerwca, 2020 20:01
Reply to  Piotr

Witaj Piotr.
Toteż ja zastrzegłem, że nie chodzi dokładnie o to, co napisano w ostatniej tzw. tarczy, a o nieco coś innego.
O takie coś, co wiąże się z wcześniejszymi ustaleniami, które obejmując początkowo tylko urzędników, w tym ksc – obecnie obejmuje znaczną część budżetówki.
Jezeli stosownym rozporządzeniem można redukować zatrudnienie i obniżać płace, to zapewne także wszelkie pochodne tych płac. A czym w istocie są takie odprawy, jeżeli nie wielokrotnością wynagrodzeń? To jednak dyskusja w obecnej chwili jałowa.
Z zaciekawieniem czekam na dalszy rozwój sytuacji mając nadzieję, że do najgorszego nie dojdzie.

Piotr
28 czerwca, 2020 10:16
Reply to  Ryszard

To prawda – delegacja do rozporządzenia, którym w budżetówce można zmienić praktycznie wszystko jest jak …. granat bez zawleczki. 
Związane jest to z tym, że zawarto tam bardzo ogólne podstawy uruchomienia tych rozwiązań –  „negatywne skutki gospodarcze” oraz „stan zagrożenia dla finansów publicznych państwa”, pod które można podciągnąć praktycznie wszystko, bo nigdzie nie sprecyzowano ich definicji.
Przy założeniu na 2020 rok zrównoważonego budżetu z taką sytuacją mamy do czynienia już  od początku pandemii.
Reasumując – rząd na dzień dzisiejszy może w budżetówce zrobić praktycznie wszystko, bez silenia się na konkretne podstawy.

Ryszard
28 czerwca, 2020 11:42
Reply to  Piotr

Dokładnie tak a bezpośrednio po wyborach – prawdopodobnie już w lipcu dojdzie do zmian w ustawie budżetowej, co będzie pretekstem do wyciągnięcia „zawleczki” z tego „granatu” i on wówczas „wybuchnie”.
Bo ja tą obecną sytuację widzę w postaci „granatu”, z którego zmiana budżetu „zawleczkę” wyciągnie.
Tak może być i grunt został już przygotowany.
Czy tak jednak będzie – czas pokaże…

Beti
24 czerwca, 2020 09:02

Słuchy mnie doszły, nieoficjalnie, że być może będzie jednorazowa nagroda w sierpniu. Myślę, że o tym ostatecznie zdecydują po wyborach.
Jeśli chodzi o redukcje etatów to w KSC w urzędach, tak już oficjalnie się podaje.
Do nas docierają systematycznie pisma aby podać ilu jest zatrudnionych emerytów.

Grzesiek
27 czerwca, 2020 18:45
Reply to  Beti

To szykują się redukcje ale jednocześnie nagrody na 15-go sierpnia??
Kretynizmów jak zwykle cd…

Michal
24 czerwca, 2020 09:39

Ryszardzie czy jakieś wieści dobre masz??

Ryszard
24 czerwca, 2020 22:19
Reply to  Michal

Nie mam…
Tej zwiększonej premii w czerwcu nie będzie.

Michal
25 czerwca, 2020 09:36
Reply to  Ryszard

Może będzie w lipcu??

Ryszard
25 czerwca, 2020 09:05
Reply to  Michal

Odpowiem ponownie tyle, że pełniej bo w końcu to związkowe forum jest po to aby zaistniałe problemy rozwiązywać i wyjaśniać. Odpowiem obszernym fragmentem informacji, która została rozesłana wszędzie tam gdzie w zakładzie funkcjonują struktury naszego związku: „Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej nr 6/Z Związku Pracowników Wojska „TARCZA” w Jednostce Wojskowej 4224 z siedzibą w Składzie „M” informuje pracowników Zakładu, że wraz z pozostałymi, funkcjonującymi w zakładzie pracy związkami zawodowymi wystąpił do Pracodawcy z projektem podziału oszczędności z funduszu wynagrodzeń w związku z postępującym wzrostem kosztów utrzymania oraz zbliżającym się okresem urlopowym. Uważamy, że dodatkowe środki przeznaczone na wypoczynek oraz bieżące koszty… Czytaj więcej »

Michal
29 czerwca, 2020 06:37
Reply to  Ryszard

Teraz pewnie też spotkania nie będzie, bo ponoć Komendant na urlopie.

Ryszard
29 czerwca, 2020 08:26
Reply to  Michal

Michał i wszyscy pozostali pracownicy mojego zakładu… Pracodawca jest zawsze, bo zawsze jest ktoś, kto zakład i jego interesy reprezentuje. Szansa na godziwe i społecznie akceptowane załatwienie sprawy była ale ten czas – prawie jednego miesiąca – bezpowrotnie zaprzepaszczono licząc na to, że strona społeczna pod naciskiem pracowników przystanie na porozumienie, które nie jest niczym innym, jak jednostronnym dyktatem, który w przypadku realizacji nie tylko doprowadzi do skandalicznie nierównego podziału oszczędności ale w dodatku do swoistego „samobójstwa społecznego” funkcjonujących w zakładzie zz. Otóż tak się nie stanie, bo strona społeczna a na pewno Zarząd ZPW „TARCZA” nigdy przedstawionego porozumienia nie… Czytaj więcej »

Michal
29 czerwca, 2020 17:27
Reply to  Ryszard

Mam nadzieję, że w miarę szybko wszystko się wyjaśni.
Bo nie oszukujmy się, okres urlopowy a te pieniądze by się przydały zwłaszcza, że niestety ale wszystko drożeje. Czekamy na dobre wiadomości.
Pozdrawiam Cię, Ryszardzie.

Ryszard
30 czerwca, 2020 08:25
Reply to  Ryszard

Cóż mogę dodać do moich wcześniejszych wypowiedzi. Może jedynie tyle, że przyniosły one już konkretny efekt w postaci datowanego w dniu dzisiejszym obszernego pisma Pracodawcy, które rodzi nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu. To pismo ważne i bardzo proszę przedstawicieli wszystkich funkcjonujących w zakładzie zz o jego niezwłoczne szerokie opublikowanie w środowiskach pracowniczych zarówno Komendy, jak i składów oraz warsztatów. To pismo ważne, bo dające nadzieję na negocjacyjne a nie konfrontacyjne rozwiązanie problemu. Dające nadzieję na takie wynegocjowanie porozumienia, które będzie satysfakcjonujące może nie w pełni dla wszystkich ale – mam nadzieję – że dla wielu. Pragnę również tą drogą podziękować… Czytaj więcej »

Grzesiek
30 czerwca, 2020 14:40
Reply to  Ryszard

A co z innymi Rblogami??? Od dawna nikt nie odnosi się do moich wpisów. Jeśli tak to po co tu jeszcze jestem? Hm

Last edited 3 lat temu by Grzesiek
Michal
30 czerwca, 2020 18:07
Reply to  Ryszard

To teraz trzeba czekać na spotkanie z Komendantem czy jak to wygląda?

Ryszard
1 lipca, 2020 11:26
Reply to  Michal

Michał – tego nie wiem. Propozycji dalszych negocjacji we wspomnianym piśmie nie ma. Raczej próby przekonywania partnerów społecznych do rozwiązań proponowanych przez pracodawcę. Pomimo więc umiarkowanego optymizmu, nie mogę w tej chwili z przekonaniem napisać, ze pracodawca proces i wynik negocjacji pojmuje jako „spotkanie na moście pośrodku rzeki”. Pojmuje je raczej – co wynika ze wspomnianego pisma – jako „spotkanie na jego brzegu tej rzeki”. Nie widzę więc zasadności spotkania dotąd, dokąd ze strony pracodawcy nie będzie woli zastosowania kompromisowych rozwiązań w interesie wszystkich a nie tylko niektórych pracowników zakładu. Dotąd – dokąd takiej woli nie będzie, bezpośrednie rozmowy są… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
2 lipca, 2020 13:15
Reply to  Ryszard

Czyli pewnie będzie jedna wielka lipa, niestety.

Michal
6 lipca, 2020 08:38
Reply to  Ryszard

I jak Ryszardzie, dalej cisza?
Nie chce być złym prorokiem, ale tej kasy chyba nie będzie…

Ryszard
6 lipca, 2020 20:25
Reply to  Michal

Rozumiem zniecierpliwienie pracowników zakładu ale tu stawka idzie o to, czy ta premia będzie w granicach od 100 do 1600 zł z takim wyliczeniem, że dla tych „pokrzywdzonych” narzekających na tzw. „spłaszczenie wynagrodzeń” w granicach stawki maksymalnej a dla tych „krezusów”, którzy zaledwie odbili się od minimalnej – po tej przysłowiowej stówie i to brutto, czy też uda się wprowadzić godziwsze zasady podziału tych pieniędzy. W dniu dzisiejszym związek przesłał kolejne stanowisko w tej sprawie i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu dojdzie do stosownych uzgodnień. Pragnę także zdecydowanie zdementować pogłoski, że tych pieniędzy nie będzie, że zostaną oddane… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
7 lipca, 2020 08:15
Reply to  Ryszard

Ryszardzie, dobrze to rozumiem, że jeżeli zajmuje stanowisko starszego referenta i mimo, że podczas pandemii narażałem swoje życie – dostanę 100 zł brutto a osoby, które chodzą na zwolnienia i mają wszystko głęboko w d…. dostaną więcej, bo spłaszczenie wynagrodzeń?

Ryszard
8 lipca, 2020 09:23
Reply to  Michal

Michał – trudno to wszystko zrozumieć jednoznacznie, nie mając tego porozumienia autorstwa kierownictwa zakładu. Zacytuję fragment odpowiedzi Pracodawcy na nasze zastrzeżenia w tym względzie: „Należy przyznać, że wypłata zwiększonej premii nie powinna wprost rekompensować „spłaszczenia” płac a powinna stanowić przesłankę do oceny pracowników przez pryzmat realizowanych zadań, kwalifikacji oraz odpowiedzialności na danym stanowisku. Intencją pracodawcy jest ustalenie takich warunków wypłaty, aby właśnie te osoby zostały docenione w sposób szczególny….” Można byłoby właściwie zgodzić się ze wszystkim, co Pracodawca napisał, lecz jest jedno „ale”. Takie, że w istocie całe to dowodzenie słuszności określonych przez Pracodawcę zasad rozbija się, jak te morskie… Czytaj więcej »

Michal
8 lipca, 2020 13:17
Reply to  Ryszard

Przykro, że tak jest. I że nie można się dogadać w sprawie tych premii z oszczędności. Z tego też względu, że jest sezon urlopowy i myślę, że każdy z nas pracowników chciałby sobie to dorzucić do wakacji.

Ryszard
8 lipca, 2020 22:45
Reply to  Michal

Prawda Michale – KAŻDY a nie jedynie niektórzy, bo za te około 60 zł netto przeznaczone dla tych, którym się „poprawiło”, bo osiągnęli minimalne wynagrodzenia – to co najwyżej możesz się raz upić i to nie na pewno….

Michal
9 lipca, 2020 11:22
Reply to  Ryszard

Trzeba czekać, jaka będzie odezwa z zakładu pracy.

Toja
8 lipca, 2020 09:30
Reply to  Michal

Z tym narażaniem życia jako referent to cię kolego troszkę poniosło.
Dla Twojej informacji osoby, które chorują w większości nie mają na to wpływu, a jak wiesz (lub nie) ci, co mieli podwyższoną temperaturę – nie byli wpuszczani na teren zakładu i zmuszani do korzystania z chorobowego.
Więc łaskawie przestań tu płakać i wrzucać wszystkich do jednego worka Panie bohaterze narażający życie…

Michal
8 lipca, 2020 13:13
Reply to  Toja

Otóż właśnie nie, bo pocztę z zewnątrz ktoś musi odbierać.

Toja
9 lipca, 2020 11:19
Reply to  Michal

Sugerujesz, że odbieranie poczty z zewnątrz to narażanie życia?

Michal
7 lipca, 2020 08:17
Reply to  Ryszard

Przecież to są środki z oszczędności i nie powinno się robić z tego wyrównywania spłaszczenia płac.

Michal
1 lipca, 2020 16:20
Reply to  Ryszard

Ryszardzie, nic tylko czekać z niecierpliwością.
Może nastąpi to w tym miesiącu. Trzeba żyć nadzieją.

Last edited 3 lat temu by Michal
Ryszard
7 lipca, 2020 14:40

Pragnąłbym zakończyć sprawę podwyżek dla ksc MON. Jeżeli faktycznie te podwyżki były w naliczeniowej kwocie takie jak dla pozostałych pracowników resortu, to były one jedne z najwyższych w tym korpusie w kraju. Wystarczy wspomnieć, że zz skarbowców tak przecież prężnie działających, takich podwyżek jednak nie wywalczyły. I co?? Kamień w wodę?? Cicho sza, bo się wyda?? Nie tego się spodziewałem po przedstawicielach tej grupy zawodowej, którzy tak prężnie i dosadnie jeszcze niedawno kopali te wredne zz. A te związki – pomimo śladowego zaangażowania w nich pracowników i funkcjonariuszy tego korpusu jednak swoje zrobiły. Można się więc było spodziewać chociażby jakiejś… Czytaj więcej »

janusz
8 lipca, 2020 18:57
Reply to  Ryszard

Warszawa, dnia 10 maja 2016 r. Poz. 89 Departament Spraw Socjalnych DECYZJA Nr 141/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 9 maja 2016 r. w sprawie zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej. 12. 1. Oszczędności funduszu wynagrodzeń wynikające z vacatów i absencji pracowników resortu obrony narodowej nie mogą być przeznaczane na stałe składniki wynagrodzeń, skutkujące zwiększeniem wydatków na wynagrodzenia na lata następne oraz na tworzenie dodatkowych stanowisk pracy . 2. Środki uzyskane z vacatów i absencji pracowników resortu obrony narodowej, w tym nieobecności wynikających z przebywania pracownika resortu obrony narodowej na urlopie macierzyńskim, dodatkowym urlopie macierzyńskim, urlopie na warunkach… Czytaj więcej »

Ryszard
8 lipca, 2020 22:42
Reply to  janusz

Witaj. I co nam chcesz właściwie powiedzieć?

janusz
9 lipca, 2020 18:37
Reply to  Ryszard

Szanowny Panie nie jesteśmy na Ty.
Czytać ze zrozumieniem i nie stroić się w piórka obrońcy uciśnionych.
Na marginesie dodam, że sprawa nie idzie o premię regulaminową a premię uznaniową.

Ryszard
9 lipca, 2020 21:14
Reply to  janusz

No właśnie. Czytać ze zrozumieniem i bzdur tu nie pisać…
Co?? Kasa sprzed nosa uciekła, bo tacy jak ja się postawili??
Nie pasuje towarzystwo, to co tu szanowny Pan porabia??
Nadal czekam na pański wykład w kwestii tego fragmentu decyzji, bo wychodzi na to, że nadal nie trybię po co Pan to wrzucił i dlaczego. Nie tylko ja zresztą.
A więc??
Na marginesie dodam, że całe g….o Pan wiesz w tej sprawie, więc się nie wypowiadaj.
Sprawa bowiem idzie nie o premię uznaniową a właśnie o regulaminową.

jutka
26 lipca, 2020 11:38
Reply to  janusz

To nie podpisuj się „Janusz” tylko „Pan Janusz” 😛

TOAW
9 lipca, 2020 13:11
Reply to  Ryszard

Panie Ryszardzie dziękuję, że między innymi Pan zaangażował się w tą walkę o Nasze podwyżki. Wydaje mi się, że nigdy nie obraziłem ZZ i nie obarczyłem winą za całą sytuację. Proszę mnie poprawić, jeśli mylę się. Dziękuję Wam, bo prawda jest taka, że gdyby nie Wy to dostalibyśmy tylko dodatkowe obowiązki i nic więcej. Dziękuję za Wasz upór w dążeniu do określonego celu, czego efektem jest sytuacja, że pracownicy ksc TOAW otrzymali podwyżki. Być może brak odzewu, czy reakcji wynika z faktu, że jest okres urlopowy? Proszę nie odbierać tego w ten sposób, że hurra mamy to i wszystko inne… Czytaj więcej »

Ryszard
9 lipca, 2020 21:47
Reply to  TOAW

Witam. Proszę mnie dobrze zrozumieć – wprawdzie Wam z ksc się tu nieco dostało za co przepraszam, gdyż mnie jak zwykle nieco poniosło ale chciałem w istocie wyrazić tu moje przemyślenie szerszej natury. Gdy patrzę na to, co się stało po podjęciu przez resort decyzji o wyasygnowaniu środków na podwyżki zarówno dla tzw. pracowników niemnożnikowych, jak i dla ksc – to poza jednym wyjątkiem, którym po raz kolejny jest mój zakład pracy, u pozostałych trwa głucha cisza… To normalna reakcja? Tak powinno być? Przypomina mi to zachowanie moich dzikich kotów w składzie M. Gdy dostaną jeść, każdy z nich łapie… Czytaj więcej »

Beti
10 lipca, 2020 09:22

Jest okres wakacji, więc myślę, że stąd ta cisza. Panie Rysiu, napiszę jak było u nas. A więc pismo, które wszyscy podpisali – jedni dobrowolnie, inni pod naciskiem, niestety nie zostało wysłane dalej, z uwagi na wyraźne zalecenie przełożonych. Przedstawiciel nasz bzdurnie się tłumaczył, że potraktowano by to jak wejście w spór zbiorowy. Niestety, nie mieliśmy żadnego wpływu na rozwój sytuacji. Bardzo dziękuję związkom, które wysłały monity w związku z czym podwyżki są. Ostatnio na odprawie szef dziękował za cierpliwość i powiedział, że dobrze się stało, że się nie wychylaliśmy, tylko czekaliśmy cierpliwie. W innych placówkach nawet o petycji nie… Czytaj więcej »

10 lipca, 2020 12:12
Reply to  Beti

Ciekawe, co by szef powiedział, gdybyście Beti nie otrzymali tych podwyżek. Czy wówczas byłby w równie dobrym humorze? Na chwilę obecną są jeszcze w naszym resorcie tacy pracownicy (całe grupy), którzy tych podwyżek nie otrzymali. Nie ma tam związków, stąd pracownicy cierpliwie czekają, że w końcu ktoś sobie o nich przypomni i podejmie decyzję w zakresie wypłaty tych podwyżek również dla nich. Chociaż trzeba powiedzieć, że ustawowy termin na ich wypłatę już upłynął z początkiem lipca… 🙁 W odniesieniu do nich nie można było powiedzieć, że np. nie uruchomiono środków w decyzji budżetowej. Oni po prostu zostali pominięci przy podwyżkach.… Czytaj więcej »

Beti
10 lipca, 2020 13:11

Panie Marku. Szefowie są zazwyczaj żołnierzami, więc nie bardzo ich obchodzą nasze dochody.
Mamy siedzieć cicho i wykonywać zadania tak, żeby szef nie podpadł swoim przełożonym. Bo awans zagrożony. I tyle w temacie.
Kogo z szerokiego grona oficerów, którzy dobrze wiedzą, że bez nas nie uciągnęliby tego wózka, obchodzą nasze podwyżki?
Brutalna prawda jest taka, że czasem zdarzy się: dziękuję.
Nic ponadto.

10 lipca, 2020 14:47
Reply to  Beti

Może i obchodzą ich Wasze dochody ale jak napisałaś – ważniejsza jest bojaźń przed przełożonymi i zagrożenie awansu…
Niestety, dzisiaj można bardzo szybko awansować, jeżeli się ma „właściwą” postawę…
I zapewne to przeważa, stąd ich bezruch w zakresie Waszych płac ze strony pracodawców.

Michal
13 lipca, 2020 19:10

Czy wiadomo czy będą jakieś pieniądze na 15sierpnia??

Grzesiek
16 lipca, 2020 10:33
Reply to  Michal

Co nikt nie umie Michałowi odpowiedzieć??
Michał, ja uważam, że może być ciężko w tym roku w tym temacie.
Choć także pisano tu straszono redukcjami a nic takiego miejsca nie ma i nie będzie raczej.

Michal
17 lipca, 2020 12:56
Reply to  Grzesiek

Wydaje mi się Grzesiek, że może nikt nic nie wie, aczkolwiek ja słyszałem, że informacja ma być po 1 sierpnia czy coś w ogóle będzie…

Beti
20 lipca, 2020 12:54
Reply to  Michal

Słuchy z dobrych źródeł chodzą, że będą.
Pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego powinno być wiadomo. Podobno kwota wyższa niż w ubiegłym roku.
Póki co, dzień wolny za 15 sierpnia prawdopodobnie 17.
Potem scenariusz powtórzy się w grudniu.

Toja
20 lipca, 2020 06:47

Dla zainteresowanych wypłatą oszczędności w 1RBLog, jest nowa propozycja porozumienia.
Nie wdając się w szczegóły, wygląda dużo lepiej…

Ryszard
20 lipca, 2020 09:43
Reply to  Toja

To prawda. Na to jednak, aby wyglądała przyzwoiciej potrzeba było prawie 2 miesięcy usilnego przekonywania kierownictwa zakładu. Piłka jest nadal w grze, bo i tą obecną propozycję należy jeszcze poprawić, jeżeli ma uzyskać naszą akceptację. W dniu dzisiejszym zarówno Pracodawcy, jak i kierownictwu pozostałych zz w tym zakładzie zostało przesłane nasze oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jesteśmy otwarci na dalsze negocjacje, które – jestem o tym przekonany – w końcu doprowadzą do korzystnego dla wszystkich pracowników kompromisu. O końcowych efektach poinformuję. Chcę przy tym – stwierdzajaąc po prostu fakty – przekazać Wam już teraz informację, że gwarantowana kwota – przy… Czytaj więcej »

Michal
20 lipca, 2020 19:47
Reply to  Ryszard

Ryszardzie a czy jest szansa na to, że urlop nie będzie wliczany do przepracowanego czasu pracy, bo słyszałem, że nawet urlop miał wpływać na obniżenie premii.
Czy jest szansa na to, że zaliczą też czerwiec do tych oszczędności i wtedy więcej byśmy dostali?
I czy wiadomo coś w sprawie ewentualnych pieniędzy na 15 sierpnia?
Pozdrawiam i dziękuję bardzo.

Ryszard
21 lipca, 2020 07:59
Reply to  Michal

Michal – dokładnie o te wymienione przez Ciebie problemy, czyli: -urlopy, -większe środki do podziału my nadal się bijemy i tego dotyczy nasze ostatnie wystąpienie z dnia wczorajszego, które znane jest także władzom pozostałych zz a więc za ich pośrednictwem – ogólnodostępne… Co zaś do tej spodziewanej nagrody, która przecież tradycyjnie już była przyznawana z okazji sierpniowego święta, napiszę tak: Żadnych decyzji w tym względzie, które byłyby znane stronie społecznej dotychczas nie podjęto, stąd trudno spodziewać się kompetentnej informacji w tym zakresie, bo nikt się przecież – wróżąc z fusów – ośmieszał nie będzie. Nikt – poza mną, bo ja… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
22 lipca, 2020 06:02
Reply to  Ryszard

Oby tak było Ryszardzie. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Trzeba po prostu cierpliwie czekać.

Michal
20 lipca, 2020 10:39
Reply to  Toja

To słyszałem. Ciekawe, czy będą coś zmieniać.

Grzesiek
20 lipca, 2020 15:13
Reply to  Toja

A czemu tylko zawsze 1 rblog??
Gdzie pozostałe: 2,3,4?

Ryszard
21 lipca, 2020 12:15
Reply to  Grzesiek

Grześ – 1 rblog dlatego, że ja i paru innych piszemy tu o tym, jakie w tym zakładzie są oczekiwania pracowników i problemy. Po to przecież jest to pracownicze i związkowe forum… Czy u innych cisza? Być może nie uznają za stosowne, aby się z nami swoimi problemami dzielić. Być może po prostu ich nie mają… Nie miej pretensji, że ani ja, ani paru innych tu bywających Waszych spraw nie porusza, gdyż ich po prostu nie znamy. Ci zaś, którzy je znają doszli do wniosku, że to miejsce nie zasługuje na to, aby się wypowiadać. Stąd wrażenie, że jedynie w… Czytaj więcej »

Grzesiek
21 lipca, 2020 18:47
Reply to  Ryszard

Rysiek. Szczerze napisz. Będą jakieś transze na 15-go?
Tzn. chodzi mi o to, jakie Ty masz przeczucie… ja sam nie wiem.

Ryszard
21 lipca, 2020 20:30
Reply to  Grzesiek

Witaj. W tej sprawie wypowiedziałem się powyżej, co zaś do spraw interesujących i Michała, i pozostałych pracowników zakładu, mogę już napisać, ze negocjacje w sprawie wypłaty środków z oszczędnosci wkroczyły w dniu dzisiejszym w końcową fazę i wszystko wskazuje, że nasze wnioski i uwagi zostały zarówno przez partnerów społecznych, jak i kierownictwo zakładu przyjęte. A wiec, zgodnie z naszymi sugestiami: – zwiększono kwotę naliczeniową premii, – zrezygnowano z doliczania do limitu, od którego zależy wysokość premii okresu urlopów, – zróżnicowano progi wysokości tej premii, wprowadzając próg 75%, którego dotychczas nie było. Wszystko to sprawia, że zakończenie rozmów, podpisanie uzgodnień i… Czytaj więcej »

Michal
22 lipca, 2020 11:08
Reply to  Ryszard

Super informacja Ryszardzie. To teraz czekamy na przelew

Grzesiek
22 lipca, 2020 13:36
Reply to  Ryszard

Ale mi chodziło o pieniążki od ministra…

Ryszard
22 lipca, 2020 21:52
Reply to  Grzesiek

Grześ – powyżej wyczerpująco ten nurtujący Ciebie problem naświetliłem.

Michal
22 lipca, 2020 06:03
Reply to  Ryszard

Słyszałem Ryszardzie, że ponoć ma być więcej pieniążków niż w ostatnim porozumieniu i inaczej ma też być z nieobecnościami.

Toja
22 lipca, 2020 06:32

A więc tak krótko w sprawie wczorajszego spotkania z komendantem 1RBLog. Zwiększono kwotę gwarantowaną.
Obniżenie z powodu nieświadczenia pracy:
Od 0 do 29 dni – 100%,
30 do 60 dni – 75%,
61 do 90 dni – 50%,
91 do 135 dni – 25%.
Komendant przychylił się do prośby Solidarności, aby osoby przebywające na długotrwałych zwolnieniach otrzymały również 100%.
Zwiększono maksymalną kwotę o 200 zł.
Szkoda, że na spotkaniu zabrakło przedstawicieli Tarczy, niestety z tego powodu wypłata oszczędności przeciągnie się w czasie…

Michal
22 lipca, 2020 11:10
Reply to  Toja

To znaczy że osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim z powodu Covid-19 też dostaną?

Ryszard
22 lipca, 2020 16:41
Reply to  Toja

Nieobecność przedstawicieli Tarczy była w pełni uzasadniona okolicznościami i żadnego wpływu na termin wypłaty tej premii mieć nie będzie. Nasze oficjalne stanowisko w tej sprawie zostało zarówno Pracodawcy, jak i pozostałym zz w stosownym czasie przesłane i wszyscy doskonale wiedzieliście, o co nam w tym wszystkim chodzi. A chodziło nam: 1/ o to, aby urlopy wszelakie /wypoczynkowe, zaległe/ okolicznościowe, nagrodowe z tego limitu obniżającego premie usunąć – co się stało; 2/ aby wprowadzić zmniejszenie 75% tej premii a nie od razu 50% – co uczyniono; 3/ aby zwiększyć naliczenie premii gwarantowane przy spełnieniu zapisanych w porozumieniu warunków – co też… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Toja
22 lipca, 2020 22:22
Reply to  Ryszard

Ryszardzie, nie należę do żadnych ZZ, wszelkie moje komentarze służą wyłącznie temu, aby podzielić się wiadomościami z osobami nie mającymi do nich dostępu.
Jeśli zdarza się, że informacje, które przekazuję czasem nie są dokładnie sprecyzowane, to przepraszam i dziękuję za ewentualną korektę.

Ryszard
23 lipca, 2020 10:38
Reply to  Toja

Witaj. Mam przed sobą informację zakładowej NSZZ Solidarność z tych wczorajszych uzgodnień. Wynika z niej, że: 1/ limity, które podałeś dotyczą zwolnień a nie pozostałych usprawiedliwionych nieobecności w pracy; 2/ 100% premii będzie wypłacone tym, którzy cierpią na schorzenia nowotworowe. Jeżeli chodzi o pkt 1, to przecież nic innego niż to, o co walczyliśmy od blisko 2 miesięcy i co postulowaliśmy w naszym stanowisku przesłanym Stronom w przeddzień tego wczorajszego spotkania. Pkt 2, to dla nas zaskoczenie i na taki zapis – jako krzywdzący i nierealny – się po prostu nie zgodzimy. Dlatego, że przyniesie on w efekcie dużo więcej… Czytaj więcej »

Michal
23 lipca, 2020 06:46
Reply to  Ryszard

Daj znać Ryszardzie, jak je już będziesz miał.
Bo wtedy będziemy wiedzieć – co i jak.

Michal
23 lipca, 2020 10:26
Reply to  Ryszard

Ryszardzie a wiadomo kiedy można spodziewać się porozumienia

Ryszard
24 lipca, 2020 08:24
Reply to  Michal

Wszystko wskazuje na to, że Pracodawcy się nie spieszy wbrew temu, co w paru pismach zapowiadał. Kolejnej wersji porozumienia nadal nie ma, więc nie mamy się do czego odnieść. Poza tym – z informacji zakładowej Solidarności o tym spotkaniu, na którym nie byliśmy – można wywnioskować, że ta premia planowana jest na sierpień. Domyślając się, że tym sposobem Pracodawca będzie chciał załatwić łącznie 2 sprawy a więc i „zaskórniaka” z okazji 15 sierpnia, w naszym stanowisku z 20 b.m. dotyczącym kolejnego projektu porozumienia o czym już wspominałem, zawarliśmy postulat aby wypłata została dokonana najpóźniej do 10 sierpnia, by nie być… Czytaj więcej »

Ryszard
24 lipca, 2020 11:36
Reply to  Michal

Witam. Dziś już mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, bo mam przed sobą taki projekt porozumienia, który jest wynikiem uczciwego kompromisu i co najważniejsze jest po prostu przyzwoity i godziwy. My ten projekt podpiszemy. W piśmie przewodnim Pracodawcy, skierowanym zarówno do przedstawicieli zz, jak i kierowników/ szefów/ komórek organizacyjnych wyrażono naszemu związkowi szczególne podziękowanie za włożoną pracę w kwestii doprowadzenia do tego kompromisowego zakończenia całej sprawy. Mam ten projekt przed sobą. Nie wdając się w szczegóły, które każdy z treści projektu wyczytać może, mogę Was zapewnić, że osiągnięto uczciwy – dobry kompromis, w którym nie ma zwycięzcy i przegranego a interes… Czytaj więcej »

Michal
24 lipca, 2020 14:09
Reply to  Ryszard

Super wiadomość na weekend panie Ryszardzie

Ryszard
22 lipca, 2020 17:15
Reply to  Toja

P.S. Toja – wydaje mi się, że ta Twoja wypowiedź jest mało precyzyjna.
Chodzi o dni nieświadczenia pracy z jakichkolwiek powodów, czyli np. urlopów wypoczynkowych, szkodliwych czy np. nagrodowych – czy dni usprawiedliwionej nieobecności z powodu zwolnień lekarskich przebywania na zasiłkach itp??
O jakie nieświadczenie pracy chodzi i do czego się tam podczas tego spotkania w istocie zobowiązano?

Beti
23 lipca, 2020 13:32

Wszystko ok, oprócz tego, że w przyszłym roku pensje budżetówki mają być zamrożone do odwołania.
Nie wiem, jak to się ma do „14-tki” emerytów, która nie została odwołana.

Ryszard
24 lipca, 2020 08:46
Reply to  Beti

Beti – płace w budżetówce były zamrożone przez lata a my jakoś przeżyliśmy… Mieliśmy nawet większe lub mniejsze podwyżki. Czeka nas po prostu porządna batalia o kasę. Byłbym optymistą gdyby nie to, że dwa spośród funkcjonujących w naszym resorcie zz, czyli NSZZ PW oraz NSZZ Solidarność jak zwykle pójdą własną… „ślepą uliczką” ze szkodą dla nas wszystkich… Co zaś do Solidarności, to przypomina mi się jak przewodniczący Duda nawoływał do poparcia dla prezydenta Dudy twierdząc, że tylko on jest w stanie zrealizować postulaty Solidarności. Czekam więc spokojnie, aż to się stanie… Gdyby ktoś zapomniał, to przypominam także, że prezydent jest… Czytaj więcej »

Anka 2
25 lipca, 2020 18:58
Reply to  Ryszard

Piszecie tu o zwolnieniach lekarskich i jak powinny być płacone. Ja to pisze z drugiej strony. Są u mnie w zakładzie osoby, które notorycznie przebywają na zwolnieniach z różnych przyczyn. Po prostu, bo mogą…
Ja i inne osoby, które pracują uczciwie czujemy się pokrzywdzone tym, że nie jest to w żaden sposób doceniane dlatego, że od razu jest wielki lament osób, które mimo, że są notorycznie na zwolnieniach i mają zmniejszane pieniądze. Uważam to za przejaw bezczelności.
Żeby tu nie było oburzenia, to oczywiście nie wliczam w to ludzi faktycznie chorujących na choroby przewlekle.

Ryszard
25 lipca, 2020 20:40
Reply to  Anka 2

Witaj. Nikt nie ma najmniejszego zamiaru Ciebie tu atakować. Problem tych zwolnień, to problem drażliwy z bardzo wielu względów. W kwestii wysokości premii dla tych osób trwał przez ponad 2 miesiące bardzo ostry spór, w którym padło wiele merytorycznych argumentów z obydwu stron. Usiłowalismy to jakoś wypośrodkować i wyważyć, i wydaje się, że się to nam lepiej lub gorzej udało. Nie będzie więc po równo. Zarówno dla tych długo chorujących, jak i dla tych, którzy dołączyli do nas w trakcie I półrocza b.r. Aby jednak te zmniejszenia premii nie były bezwzględnie – bez względu na okoliczności – stosowane, zapisaliśmy w… Czytaj więcej »

Michal
26 lipca, 2020 21:22
Reply to  Ryszard

No to teraz czekamy aż wszystkie związki podpiszą porozumienie i zobaczymy kiedy wpłynie.

Ryszard
26 lipca, 2020 22:04
Reply to  Michal

My ten projekt przyjęliśmy i już zatwierdziliśmy.
Jutro rano zostanie wysłany do kierownictwa zakładu.

Michal
27 lipca, 2020 14:20
Reply to  Ryszard

No i mamy problem, bo doszły mnie słuchy, że jednemu ze związków coś jednak nie pasuje.

Ryszard
28 lipca, 2020 09:28
Reply to  Michal

Michał – do końca tego miesiąca jest czas na składanie wniosków i propozycji, które ten ostatni projekt porozumienia udoskonalą. Dotychczas to my ponosiliśmy główny ciężar negocjacji w kwestii warunków wypłaty tej zwiększonej premii. Obecnie może tego dokonać inny związek, jeżeli uzna to za stosowne. My każdą racjonalną propozycję udoskonalającą ten obecny projekt przyjmiemy z wdzięcznością. Podejrzewam jednak, że ewentualne uwagi dotyczą problemu, który omówiłem wcześniej a mianowicie pominięcia zwolnień chorujących na pewne schorzenia… Tego, co rzekomo uzgodniono z Solidarnością i NSZZ PW w porozumieniu nie ma i bardzo słusznie. Bo gdyby było, to właśnie my mielibyśmy uwagi i zastrzeżenia. W… Czytaj więcej »

Michal
28 lipca, 2020 18:45
Reply to  Ryszard

No właśnie też się nie zgadzam z tymi schorzeniami. Rozumiem, że można ciężko zachorować ale od tego tak – jak piszesz Ryszardzie – jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.
Bo teraz wyjdzie, że osoba, która jest na zwolnieniu dostanie prawie tyle samo, co osoba pracująca bez zwolnienia lekarskiego i według mnie to jest niesprawiedliwe.
A czy Ryszardzie wiadomo coś, czy będzie jakaś kasa na 15 sierpnia?

Ryszard
28 lipca, 2020 21:01
Reply to  Michal

Jeszcze zbyt wcześnie na podejmowanie w tej sprawie decyzji. Spodziewam się jej na początku sierpnia. Myślę, że około 5-7 sierpnia będziemy coś na ten temat wiedzieli.
Ja się na temat tegorocznej nagrody już w tym wątku wypowiedziałem ale to oczywiście jedynie przewidywania…

olo
26 lipca, 2020 05:25

Dziwne 1 RBLog oszczednosci od 1000 do 1800 a inne RBLogi zero.
 

Last edited 3 lat temu by olo
Ryszard
26 lipca, 2020 15:10
Reply to  olo

Olo – to bynajmniej nie jest dziwne./ W każdym wojskowym zakładzie pracy są oszczędności na funduszu wynagrodzeń pod warunkiem, że naliczenia wynagrodzeń w stosownym planie rocznym były dokonywane tak jak u nas…. To jednak, że one są nie oznacza, że właśnie obecnie i w takiej formie jak u nas są rozdysponowywane. My – jako związek zawodowy – wspólnie z pozostałymi funkcjonującymi w zakładzie zz wystąpiliśmy do Pracodawcy z oficjalnym wnioskiem o rozliczenie funduszu wynagrodzeń za I półrocze i wypłatę oszczędności. Te oszczędnosci u nas były a w toku negocjacji i uzgodniliśmy wspólnie zasady i warunki podziału tych środków… Jak to… Czytaj więcej »

Grzesiek
28 lipca, 2020 20:36
Reply to  Ryszard

My tu gadu gadu a najniższa krajowa prawdopodobnie osiągnie poziom zbliżony do naszych zasadniczych od stycznia 2021, tj. 2800 zł brutto.
Gdyby nie premia to… o wysłudze nie piszę.
Wiadomo czemu.

Last edited 3 lat temu by Grzesiek
Ryszard
29 lipca, 2020 15:42
Reply to  Grzesiek

Może u Was jest tak dobrze, bo tam gdzie ja pracuję ta spodziewana najniższa co najmniej o 50 zł przekroczy wysokość wynagrodzeń zasadniczych 2/3 pracowników mojego zakładu. Odkąd sięgam pamięcią, my zawsze ocieraliśmy się o tą najniższą – liczoną po staremu, czy obecnie – po nowemu. To, że ludziom się okresowo nieco poprawiło jest nie tyle zasługą resortu, który zaczął w końcu lepiej nas wynagradzać a decyzji o wysokości minimalnego wynagrodzenia. Decyzji, które są rezultatem porozumienia w stosownej komisji pomiędzy rządem, pracodawcami i reprezentującymi pracowników zz. Czekałem na spełnienie obietnic o minimalnej w wys. 3 tys. zł ale zapewne się… Czytaj więcej »

Grzesiek
29 lipca, 2020 20:14
Reply to  Ryszard

Rysiek przestań. Pozostań tu… co do 15 sierpnia – cisza.
Może nie być nic.
Chociaż no zawsze coś tam było…

Michal
28 lipca, 2020 15:55

I niestety, cisza co do porozumienia w 1RBLog w sprawie oszczędności.
Miało być tak pięknie ale oczywiście zawsze musi coś komuś przeszkadzać.

Ryszard
28 lipca, 2020 21:07
Reply to  Michal

Michal i pozostali pracownicy zakładu – te pieniądze zostaną wypłacone do 10 sierpnia i nikt ani nic tego już nie powstrzyma.
A jeżeli to wynegocjowane porozumienie zostanie w tym czasie udoskonalone, to nie powód do niepokoju ale optymizmu… Radzę po prostu zachować spokój i poczekać na rozwój wypadków. Będzie dobrze i ja to wiem. To pewnik, bo sprawa dotyczy mojego zakładu. Zakładu, w którym od lat jesteśmy postrzegani jako ceniony partner współdecydujący o sprawach pracowniczych.

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
30 lipca, 2020 16:36
Reply to  Michal

Michal npisał: „Miało być tak pięknie ale oczywiście zawsze musi coś komuś przeszkadzać.” Początkowo myślałem, że uprawiasz czarnowidztwo i usiłowałem pracowników mojego zakładu uspokoić ale obecnie przyznaję Tobie, Michal rację… Zapoznałem się w dniu dzisiejszym z kolejną wersją projektu dotyczącego tych premii z oszczędności i nieco ręce mi opadły. Nie zdawałem sobie bowiem sprawy z tego, że to, co zostało w uzgodnieniu z Pracodawca wypracowane – zacznie być przez co niektórych psute. W IMIĘ CZEGO – PYTAM?? W imię jakiejś złośliwej zazdrości, bo kogoś chwalą a nas nie?? W imię czego?? Mam więc ten projekt, który jedynie przedłużył oczekiwanie na… Czytaj więcej »

Michal
31 lipca, 2020 13:22
Reply to  Ryszard

A już miałem nadzieję, że wypłaca przed 15 sierpnia…

Ryszard
4 sierpnia, 2020 20:42
Reply to  Michal

Z pisma przesłanego w dniu dzisiejszym wynika, że negocjacje w sprawie tej jednorazowej, zwiększonej premii w moim zakładzie zostały zakończone a podział pieniędzy pomiędzy pracowników ma zostać zakończony do 11 b.m. co w praktyce oznacza, że zapewne nastąpi on jeszcze w tym tygodniu a listy z propozycjami zostaną przesłane do Pracodawcy.

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
6 sierpnia, 2020 05:23
Reply to  Ryszard

A czy wiadomo kiedy nastąpi wypłata tych oszczędności

Michal
3 sierpnia, 2020 12:06

Jestem ciekaw, czy będzie coś na święto WP, bo 15 sierpnia już blisko a tu cisza…

Monika
4 sierpnia, 2020 09:09
Reply to  Michal

zapewne będzie, list gratulacyjny

Toja
4 sierpnia, 2020 23:50
Reply to  Michal

Podobno pieniądze na 15 zostały wstrzymane…

Olo
5 sierpnia, 2020 05:38
Reply to  Michal

Z wypowiedzi ministra wynika, że nie będzie kasy na 15

Mirosław
5 sierpnia, 2020 13:15
Reply to  Michal

zwalą na wirusa i nie będzie nic innych trzeba nakarmić wiadome już podobno od dawna

Andrzej
6 sierpnia, 2020 07:41
Reply to  Mirosław

ale na swoje nagrody mieli 🙂
Ponoć w 3 RBLog bodajże 20% załogi tylko coś dostanie.

paranik
6 sierpnia, 2020 15:08
Reply to  Mirosław

dostaniemy maseczki a’la Minister 🙂

Michal
4 sierpnia, 2020 18:20

Pan premier ponoć wstrzymał wypłatę premii na 15 sierpnia

Ryszard
6 sierpnia, 2020 09:22
Reply to  Michal

Może tak, może nie. Pewne na tą chwilę jest istotne podniesienie wydatków na nagrody i zapomogi dla żołnierzy DECYZJA Nr 98/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 28 lipca 2020 r. zmieniająca decyzję budżetową na rok 2020 stanowi, że cyt.: „§ 1.W decyzji budżetowej na rok 2020 Nr 21/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 lutego 2020r.(Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 26,64,76,86i 98)wprowadza się następujące zmiany: 1)w § 8 pkt 1 otrzymuje brzmienie:„1) fundusz na nagrody uznaniowe i zapomogi dla żołnierzy zawodowych w wysokości 83.224tys. zł, w tym na nagrody uznaniowe 68.252tys. zł, a na zapomogi 14.972 tys. zł (rozdziały:… Czytaj więcej »

Michal
7 sierpnia, 2020 06:12
Reply to  Ryszard

Został tydzień, więc zobaczymy jak to będzie.
Nie ukrywam, że przydałby się taki zastrzyk gotówki

To Ja
6 sierpnia, 2020 12:24
Reply to  Michal

Czy to jest informacja potwierdzona?
Czy na zasadzie ktoś mi powiedział, bo dowiedział się od dobrze zorientowanej osoby, która to słyszała od innej dobrze zorientowanej i …….

Michal
7 sierpnia, 2020 05:56
Reply to  To Ja

Tak usłyszałem od osoby że związków

Grzesiek
6 sierpnia, 2020 16:13
Reply to  Michal

Skąd wy macie takie informacje??? Z plotek???
Przestańcie.

KiKi
6 sierpnia, 2020 14:43

Serio? Ludzie, cieszcie się, że Wam na razie nikt pensji nie obcina, a nie jeszcze wyciągacie ręce po kolejne pieniądze. Dać wam palec, to byście chcieli od razu całą rękę.
W obecnej sytuacji gospodarczej jest chyba logicznym, że nie ma środków na żadne dodatkowe bonusy finansowe.

Ryszard
7 sierpnia, 2020 04:18
Reply to  KiKi

W obecnej sytuacji gospodarczej KIKI należy odpowiedzieć na pytanie co jest wazne – ludzie czy czołgi. Na pytanie w co inwestować i co czy kogo chronić… Ja osobiście uważam, że najważniejsi są ludzie i ich chronić przed skutkami kryzysu należy. A Ty nie?? Jeżeli tak, to nie pisz tego co piszesz, bo idąc torem oszczędzania na ludziach to ani Ty, ani tacy decydenci daleko nie zajdziecie…. Twoją wypowiedź odbieram jako typową prowokację nie mającą wiele wspólnego z Twoimi rzeczywistymi poglądami. Wydaje mi się także, że kierownictwo resortu tą drogą nie ma zamiaru podążać, bo olewając nas a dając kasę żołnierzom… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Anka 2
7 sierpnia, 2020 05:38
Reply to  KiKi

W obecnej sytuacji gospodarczej nie rozdaje się pieniędzy na wakacje oraz ogranicza 500+.
Kiedy przez lata zarabialiśmy grosze, nikt nie zastanawiał się z czego robimy opłaty i kształcimy dzieci.
Przynajmniej ja sobie tego nie przypominam.

Realita
7 sierpnia, 2020 07:48
Reply to  KiKi

KiKi, słabe to….

Leo
7 sierpnia, 2020 08:52
Reply to  KiKi

Kiki coś ty taki patriota dbający o budżet MON. Coś mi tu pachnie trollem monowskim. Rządzący robią wałki na grube miliony bez konsekwencji dla nich a ten martwi się, że pracownicy wojska domagają się o parę groszy nagrody na święto WP.

To Ja
7 sierpnia, 2020 10:10
Reply to  KiKi

Z całym szacunkiem ale nie przesadzaj, ktoś nam łaskę robi, że płaci za wykonaną pracę?
Nie pracujemy w tartaku na akord żeby ktoś nam mógł płacić za liczbę przerobionych kubików lub obcinał dniówkę.
Pracujemy na rzecz obronności i bezpieczeństwa Polski i należy Nas za to szanować oraz godziwie opłacać!
Jeżeli sami nie będziemy mieli szacunku do siebie, to kto Nas będzie szanował?

Andrzej
7 sierpnia, 2020 18:16
Reply to  KiKi

Masz rację, nie ma dodatkowych środków na bonusy – dla Nas. Dla posłów są.
Więc coś nie halo. I co nam dali?
Większość ludzi i tak kręci się koło najniższej krajowej. Więc łaski nie zrobili dając „podwyżkę”

radek
8 sierpnia, 2020 06:21
Reply to  KiKi

Serio? Całe życie w roli ubogiego krewnego. Jeśli Tobie KiKi taka rola odpowiada to współczuje. Nie chodzi mi o te bonusy, ale o postawę, którą reprezentujesz. …Dać wam palec* – kim więc jesteś dobroczyńcą* czy kimś po praniu mózgu?. Są ludzie, którzy w obecnej sytuacji robią swoje i nie tylko za siebie/ właśnie teraz/, i jeśli nie mogą oczekiwać uznania, to chociaż daruj sobie obrażanie nas.

Piotr
8 sierpnia, 2020 12:10
Reply to  KiKi

Jak to nie ma środków???
A czytałaś/eś wcześniejszy wpis:
„Pewne na tą chwilę jest istotne podniesienie wydatków na nagrody i zapomogi dla żołnierzy”.
A już takie stwierdzenie :
„a nie jeszcze wyciągacie ręce po kolejne pieniądze”
nawet trudno skomentować.

Robert
9 sierpnia, 2020 12:45
Reply to  KiKi

KiKi jeśli tak piszesz to pewnie siedzisz przy korycie i mocno zawyżasz tą średnią naszych zarobków.

Ryszard
9 sierpnia, 2020 16:43
Reply to  KiKi

15 sierpnia – doniosła bo 100 rocznica bitwy warszawskiej – wielkie patriotyczne narodowe święto…. Czy te nasze rozważania o tym, czy docenią nasz wysiłek w pracy na rzecz obronności to taka niestosowność? Brak wyczucia i przyzwoitości? Brak patriotyzmu i pogoń za mamoną?….. Czymże jest ten współczesny patriotyzm i jak się przejawia? Czy czasami nie w zabieganiu – w codziennym znojnym, upartym dążeniu do budowania pomyślności naszych rodzin?? Po to, aby ta pomyślność – także materialna – rodzin budowała siłę i dobrobyt Państwa? Można byłoby tu użyć wielu słów… Poprzestanę na przytoczeniu wypowiedzi Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który przywołując starożytną maksymę, że zaszczytnie… Czytaj więcej »

Michal
9 sierpnia, 2020 18:09

Myślę że pan Kiki jest byłym żołnierzem zawodowym i zatrudnionym na etacie specjalisty więc mu to bez różnicy

Michal
9 sierpnia, 2020 19:56

Czy jest jeszcze jakaś szansa na pieniążki na 15 sierpnia. Pozdrawiam

Ryszard
10 sierpnia, 2020 07:30
Reply to  Michal

Te, tak oczekiwane pieniądze na tradycyjnie już wypłacaną, chociaż właściwie nigdzie nie ustanowioną nagrodę z okazji naszego święta oczywiście jeszcze mogą zostać przyznane, podzielone a nawet przed końcem tego tygodnia – wypłacone…
Jeżeli kierownictwo resortu nie chce w oczach kilkudziesięciu tysięcy pracowników utracić tego zaufania, które tak trudno było zdobyć, to decyzja w tej sprawie powinna zapaść dziś lub jutro.
Jeżeli nie zapadnie – my przeżyjemy a oni – stracą nasze poparcie i długo go nie odzyskają.

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
10 sierpnia, 2020 23:13
Reply to  Ryszard

Rysiek jak będziesz coś wiedział, to daj znać.
I jeszcze mam takie pytanie – kiedy będą wypłacać oszczędności w 1RBLogu.

Ryszard
11 sierpnia, 2020 20:55
Reply to  Michal

Pieniądze otrzyma zakład 19. bm, wysłane na konta powinny zostać po tym terminie – prawdopodobnie 20-21 bm.

Michal
12 sierpnia, 2020 18:14
Reply to  Ryszard

A czy już możemy się pożegnać z pieniędzmi na 15 sierpnia. Bo na stronie NSZZ PW cisza jak makiem zasiał

Grzesiek
14 sierpnia, 2020 13:36
Reply to  Ryszard

Rysiek. A mówie napiszę tu… cd absurdów 3rblog.
Oszczędności zostały pierwszy raz oficjalnie ujawnione za pierwsze półrocze.
I oficjalnie sobie elita Krakowska stwierdziła, że kasę dostanie 20% ludzi… aż strach myśleć co zrobią pod koniec roku.
Wszak, jak zwykle wzięli jedni i ci sami… reszta… huj wielki.
przepraszam za słownictwo

To Ja
10 sierpnia, 2020 09:11
Reply to  Michal

Niestety, nie sądzę, choć chciałbym się mylić..

Olo
10 sierpnia, 2020 13:21
Reply to  Michal

Jedynie w lotto zagrać

Grzesiek
10 sierpnia, 2020 17:46
Reply to  Michal

Nie ma szans

Olo
10 sierpnia, 2020 13:22

Kiki mężczyzna udający kobietę Ha ha

Last edited 3 lat temu by Olo
no name
11 sierpnia, 2020 13:27
Reply to  Olo

Myślę że pan Kiki jest byłym żołnierzem zawodowym i zatrudnionym na etacie specjalisty więc mu to bez różnicy. bierze taką kasę że mu to wszystko lotto…..

a tutaj tylko maci wodę ….. cwaniaczek….ma nas za głupszych od siebie..!!!

Michal
12 sierpnia, 2020 11:10

No i niestety nic nie będzie – tak doceniają naszą pracę?

Olo
13 sierpnia, 2020 11:57
Reply to  Michal

Doceniają. Minister wspomni w przemówieniu.

Ryszard
15 sierpnia, 2020 18:39
Reply to  Olo

Słuchałem wystąpienia ministra ale o pracownikach wojska nie usłyszałem. Pan prezydent dwukrotnie nas wymienił – na początku i na końcu swojego wystąpienia…. No i dobrze – więcej nam nie potrzeba i od władzy niczego więcej nie oczekujemy. Oczekujemy za to więcej od naszych przedstawicieli. Wiecej niż tego, co zabrzmiało w zdawkowych życzeniach np. szefa NSZZ PW, który raczył stwierdzić cyt. dosłownie: „Składam hołd tym którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. Składam serdeczne życzenia żołnierzom poświecającym się w służbie Polsce. Pracownikom Wojska wyrazy uznaniania i wdzięczności…..” A więc: – jednym hołd… – innym – serdeczne życzenia a nam – „wyrazy uznaniania”… Nie… Czytaj więcej »

Nils
16 sierpnia, 2020 21:05
Reply to  Ryszard

Tak, to też nasze święto wojska polskiego!
Wojsko polskie to my pracownicy i oni żołnierze w całości dążymy do stawianych nam celów. Nie ma ich bez nas, nie ma nas bez nich. Tak wygląda współczesne wojsko polskie i nikt tego nie zmieni.
Obyśmy doczekali się, że i oni i my moglibyśmy z uśmiechem i optymizmem patrzeć w przyszłość bez obaw, z jasnymi perspektywami życia w jednej społeczności wojska polskiego!

Ryszard
20 sierpnia, 2020 17:21
Reply to  Nils

Nils – dzięki za tą Twoją wypowiedź, chociaż ona się zapewne nie wszystkim spodoba.
Dzięki za szczerość i życzliwość…
Za brak narzekania i napuszczania jednych na drugich….
Za zrozumienie tej – wydawałoby się – prostej zasady, ale jakże niepopularnej w naszych środowiskach, że przecież my wszyscy siedzimy na jednej – resortowej „gałęzi” tego budżetowego „drzewa”….
Jeszcze raz dziękuję….

Michal
13 sierpnia, 2020 17:53
Andrzej
14 sierpnia, 2020 07:41
Reply to  Michal

Wielkie podwyżki dla rządu pod osłoną nocy :)) a dla nas nie ma i nie będzie.
Chyba trzeba zrobić drugą Białoruś 🙂

Last edited 3 lat temu by Andrzej
Grzesiek
14 sierpnia, 2020 13:44
Reply to  Andrzej

Andrzeju. Były wybory… był list, że pamiętają itp.
Po wyborach nagle mają nas w dupie. Za 3 lata będą kolejne listy.
Proponuję mieć ich tak samo w dupie, jak w tym roku oni nas.
Dla nas nie ma. Ale horrendalne podwyżki w dobie koronaściemy są możliwe nagle… ja jebie. Czas szybko minie…

To Ja
15 sierpnia, 2020 00:02
Reply to  Grzesiek

Tak, czas mija szybko ale oni ze „swoimi” podwyżkami będą trzy lata do przodu a w styczniu wiele osób dogoni najniższa krajowa.
Ale masz rację, trzeba tę lekcję zapamiętać.

Benek756
14 sierpnia, 2020 10:15

Witam, pracownik znowu dostał kopa w dupę na święto – wojsko dostało a my nic, a gdzie te wielkie związki.

Pinek
15 sierpnia, 2020 08:38
Reply to  Benek756

związki są głęboko w dupie, tylko składki zbierają

Michal
15 sierpnia, 2020 07:03

Wszystkim Pracownikom Wojska życzę wszystkiego dobrego z okazji Naszego Święta.

Pinek
16 sierpnia, 2020 08:48
Reply to  Michal

wypchaj się

Pablo
15 sierpnia, 2020 22:27

Przede wszystkim szacun dla Ryszarda, pisze jak jest.
Jedyny, który najwięcej informacji nam tu przekazuje. A Związki nas znów olały…
Niecałe 2 tygodnie temu, słyszę od Pani związkowej u siebie, że pieniądze są dla każdego na święto, aby czekamy na decyzję….
A okazuje się, że nic nie ma…
Cisza związków…. Kasa poszła na nagrody dla wojskowych i podwyżki dla posłów….
Zobaczcie, ile sobie podnieśli…

Ryszard
18 sierpnia, 2020 08:33
Reply to  Pablo

„Niecałe 2 tygodnie temu, słyszę od Pani związkowej u siebie, że pieniądze są dla każdego na święto, aby czekamy na decyzję…. A okazuje się, że nic nie ma… Cisza związków…. Kasa poszła na nagrody dla wojskowych i podwyżki dla posłów….” Właśnie tak, Pablo… Cisza związków… Tych związków, które przecież powinny – reprezentując nas – bić się o nasze interesy. W roku ubiegłym było tak cyt.: „Zdecydowałem, że ponad 57 mln zł jeszcze w tym roku trafi do pracowników cywilnych wojska na dodatkowe premie. To ich ciężka praca sprawia, że żołnierze mogą koncentrować się na swojej służbie….” 4:43 PM · 29… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Weteran
16 sierpnia, 2020 09:51

Czy wszyscy pracownicy resortu nie widzą, że kierownictwo MON od dawna ma Was głęboko w czterech literach razem ze związkami zawodowymi. Szef resortu jest tak zadufany w sobie, że ani razu nie spotkał się z przedstawicielami związków. Od czasu do czasu ukazuje się lakoniczny komunikat, że raczył z łaski przyznać nagrody dla pracowników resortu. Wszystkie jego posunięcia wykazują, że pracownik resortu dla niego jest złem koniecznym. Teraz sam otrzymał – razem ze swoimi wiceministrami – sowitą podwyżkę i co będą mamić naród, że im się należy za ciężka pracę. A jeszcze niedawno ich guru mawiał, że do polityki nie idzie… Czytaj więcej »

Ryszard
17 sierpnia, 2020 08:47
Reply to  Weteran

Nie znam przypadku, aby nawet najtęższy siłacz z łatwością złamał pęk cienkich gałązek tak, jak z łatwością łamie grubą gałąź. Nie widziałem też konia, który w pojedynkę pociągnie wyładowany wóz na stromą górę. Istota problemu tkwi, Weteran, nie w ilości związków zawodowych a w ich jakości i zdolności do współdziałania. Te nasze związki są dokładnie takie, jak to nasze środowisko: zapóźnione, zalęknione, zagubione i skłócone…. Przez wiele lat pracowano nad tym, aby właśnie tak było…. Należy środowiskom pracowników wojska przywrócić wiarę w siłę, jaką przecież stanowią. Należy wydobyć je z zalęknienia i marazmu. Należy tchnąć w nie ideę prawa i… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Monika
18 sierpnia, 2020 13:44
Reply to  Ryszard

Przykre to i owo, jak potraktowano pracowników, a jednak na inne pożywki pieniądze by się znalazły a podwyżki wyższe od Naszych pensji cóż życie kosztuje w zasadzie Minister słynie z oszczędności 😉

Michal
19 sierpnia, 2020 09:27

Oszczędności w 1RBLog dziś wpłynęły na konto

Ryszard
19 sierpnia, 2020 18:07
Reply to  Michal

Witaj, to prawda.
Z uwagi na to, że brak oczekiwanej przez środowiska pracownicze nagrody z okazji Święta WP wywołał duże zniechęcenie i przygnębienie, postanowiono przesłać te pieniądze natychmiast po ich uwolnieniu przez IW SZ, co się w dniu dzisiejszym stało.
Proszę o sugestie i komentarze w sprawie tej premii, gdyż należałoby tą sprawę podsumować i zakończyć a parę problemów do wyjaśnienia publicznie pozostało…..

Monika
20 sierpnia, 2020 05:45
Reply to  Ryszard

Mowa o oszczędnościach, które posiadała dana organizacja zapewne….
myślę, że nagrody z okazji Święta WP nie było i nie będzie, jak i z okazji innych typu świąt tyle w temaciku 😉

Pablo
20 sierpnia, 2020 06:11
Reply to  Ryszard

W 3 Rblogu dostaliśmy całe 0 zł.

Grzesiek
21 sierpnia, 2020 10:42
Reply to  Pablo

Mi związkowa mówiła co innego.
Ale dostali Ci ze stałych list… swoją drogą – nigdy nie czytają na apelach nagród finansowych. Masakra. Aż strach co zrobią na święta.
Jak można środki z oszczędności nie podzielić na wszystkich pracowników.
3rblog jak zwykle kultywuje tradycję absurdów…

Grzesiek
20 sierpnia, 2020 07:53
Reply to  Ryszard

Nie rozumiem. Dotyczy premii dla wszystkich, czy tych z oszczędności dla np. 1 rblogu.
Rysiek. Drobna uwaga. Piszesz ostatnio mało precyzyjnie.
Konkretnie pisz o czym myślisz i co chcesz przekazać. Jakbyś mógł.

Ryszard
20 sierpnia, 2020 21:42
Reply to  Grzesiek

Grześ – nie zrozumieliśmy się, gdyż ja piszę o sprawie zaistniałej w moim zakładzie pracy – polegającej na wniosku strony społecznej do pracodawcy, aby oszacował oszczędności funduszu płac i wypłacił pracownikom zakładu zwiększone premie pochodzące z tych oszczędności. Problem dotyczy konkretnego zakładu i jest tu od prawie 3 miesięcy – bo tyle trwało ucieranie poglądów w kwestii porozumienia dotyczącego tej premii – omawiane. Ponieważ właśnie te zwiększone premie zostały wypłacone a z postu np. Tommy 75 wynika, że otrzymał tej premii 1000 zł brutto a wielu innych jeszcze więcej – interesują mnie wypowiedzi w tej sprawie, gdyż najwyższy czas aby… Czytaj więcej »

Monika
21 sierpnia, 2020 06:47
Reply to  Grzesiek

na bank oszczędności dla np. 1 rblogu.
Grzesiu, jak by miało coś być – byłoby już dawno

Tommy75
20 sierpnia, 2020 20:24

Witam wpłynęło 705 pln więc lepszy rydz niż nic.
Tylko czy rzeczywiście jesteśmy zamrożeni w przyszłym roku?????
Ja osobiście wolę co roku otrzymać podwyżkę niż jednorazowe premie, które są lub nie wypłacane wg humoru ministra….
Covid namieszał w kraju, więc choć to dobre, że mamy stałą pracę w budżetówce!!!!

Ryszard
20 sierpnia, 2020 21:53
Reply to  Tommy75

Tommy – ta nagroda, na którą wszyscy tak liczyli to nie jest panaceum na nasze podwyżki a zupełnie odrębna sprawa. Środki na te nagrody pochodziły w ubiegłych latach z przeniesienia środków z uposażeń żołnierzy na nasze wynagrodzenia. Można było to uczynić, gdyż były tam ogromne oszczędności. Są nadal a chociaż budżet resortu wyraźnie się zmniejszy, to w moim przekonaniu oszczędności nie można robić tam, gdzie mamy do czynienia z nakładami na uposażenia i wynagrodzenia. Nie planują tego także np. w MSW i A, o czym można się przekonać zapoznając się z działalnością zz w tym resorcie. Jeżeli tak a w… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Monika
21 sierpnia, 2020 05:37
Reply to  Tommy75

jasne – Covid a w sejmie tak czy tak podwyżki oszczędź wstydu szanuj się

Ryszard
24 sierpnia, 2020 11:13
Reply to  Monika

Moniko – Tommy75 niczego złego nie napisał. Jego stosunek do rzeczywistości pracowniczej jest nieco inny niż wielu pozostałych pracowników resortu, gdyż to jego przygnębienie, zniechęcenie i rozgoryczenie z powodu nieprzyznania w tym roku nagrody/premii w związku ze świętem WP zostało wydatnie osłabione wypłatą premii jednorazowej z oszczędności w zakładowym funduszu wynagrodzeń. On więc sięga nieco dalej i pisze ogólnie o tym, co przecież wszystkich nas interesuje, zajmuje i niepokoi. Pisze o tym, że lepiej mieć konkretne podwyżki jak liczyć na dobrą wolę decydentów, którzy te premio-nagrody przyznają lub nie. Osobiście uważam, że ma wiele racji… Pisze też o swoich, ale… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
24 sierpnia, 2020 19:39
Reply to  Ryszard
Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
28 sierpnia, 2020 15:49
Reply to  Tommy75

Ponieważ jedynie Ty oraz Michal napisaliście o tym, że doszło do zakończenia długo trwających w moim zakładzie pracy negocjacji a premie z oszczędności – pomimo licznych obaw – zostały pracownikom wypłacone, chciałbym tą sprawę podsumować, gdyż od początku do końca byłem jej uczestnikiem. Byłem jej uczestnikiem trochę wbrew własnej woli, bo to nie ja powinienem się z całym zespołem Pracodawcy układać a pisząc kolokwialnie – po prostu szarpać przez ponad 2 miesiące. Były to dwa trudne miesiące, podczas których i mnie nachodziło zniechęcenie tym bardziej, że byli i tacy, którzy uczynili wiele aby doprowadzić do pierwotnie proponowanego przez kierownictwo zakładu… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
30 sierpnia, 2020 12:04
Reply to  Ryszard

Kontynuując temat uzgodnień tej naszej zakładowej, jednorazowej premii pragnę przedstawić okoliczności istotne dla zrozumienia problemu przez pracowników mojego zakładu, ponieważ uczyniono wiele aby obraz tego co się wydarzyło wypaczyć… W trakcie ponad dwumiesięcznych, trwających od maja rozmów, w czasie których zakładowa Solidarność, po przedstawieniu w kilku punktach swojego stanowiska zaprzestała walki o realizację zgłoszonych postulatów a zakładowy NSZZ PW wprawdzie kontaktował się z nami ale jedynie przyjmował do wiadomości nasze argumenty niewiele w tej kwestii czyniąc – doszło do takich uzgodnień z Pracodawcą, iż wydawało się, że niewiele potrzeba aby doprowadzić w efekcie do korzystnego dla ogółu pracowników rozwiązania problemu… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
31 sierpnia, 2020 17:33
Reply to  Ryszard

Kończąc ten temat powrócę do momentu, w którym cyt.: „Doszło do spotkania bez naszego udziału… Spotkania, które w istocie zadecydowało o ostatecznej wersji porozumienia w sprawie premii z oszczędności.” Chociaż w spotkaniu nie uczestniczyliśmy, jestem w posiadaniu obszernej relacji uczestniczącej w nim Przewodniczącej zakładowej struktury NSZZ PW. A oto co tam było na nasz temat cyt.: „….rozpoczął Komendant. Rozwinął się trochę na temat nieobecności na spotkaniu Tarczy…. Oczywiście podkreśliłam, że Tarcza wiedziała o naszym spotkaniu i mogła przedstawić swoje tematy do dyskusji itd itp…” Cytuję ten fragment związkowej informacji dosłownie aby nie było, że cokolwiek dodałem… Tak w istocie wygląda… Czytaj więcej »

Ryszard
22 sierpnia, 2020 17:49

Grześ powyżej napisał cyt.: „….dostali Ci ze stałych list… swoją drogą – nigdy nie czytają na apelach nagród finansowych. Masakra. Aż strach co zrobią na święta. Jak można środki z oszczędności nie podzielić na wszystkich pracowników. 3rblog jak zwykle kultywuje tradycję absurdów…” Postanowiłem w tym miejscu włączyć się do dyskusji i parę zdań napisać, przybliżając problematykę premii i nagród w naszych zakładach pracy tak, jak ja ją postrzegam z mojej związkowej praktyki zastrzegając, że mogę się mylić a nawet błędnie niektóre kwestie interpretować…. W naszych zakładach pracy – patrząc na problem ogólnie – są: – premie regulaminowe – premie uznaniowe… Czytaj więcej »

Grzesiek
2 września, 2020 07:03
Reply to  Ryszard

A ja Rysiek. Opuszczam to forum i ten Mon. To całe bagno wykończyło mnie nerwowo. Za jakie grzechy tak nas nie szanują i mają za nic??? Pierdole to. Żegnam wszystkich.

Ryszard
2 września, 2020 20:48
Reply to  Grzesiek

Szanuję Twoje poglądy ale się z nimi nie zgadzam…
Jeżeli odejdą tacy jak Ty, to kto pozostanie???
Tacy jak Ty są przecież naszą nadzieją.
To tacy jak Ty powinni zastąpić tych, którzy za nic mają interesy ogółu lub jak niejaki J. z wojskowej Solidarności wręcz cieszą się, że właśnie wyrżnięto nas w twarz – totalnie nas lekceważąc.

Ryszard
10 września, 2020 11:33
Reply to  Ryszard

https://oko.press/rzad-bedzie-zwalnial-w-budzetowce-zagrozone-ok-15-mln-osob/
Czyżby moje ”przepowiednie” miały sie spełnić i tym razem??

Michal
15 września, 2020 18:32

Rozumiem, że wypłaty w 1 rblog na 28 września nie będzie?
Czy w takim razie otrzymamy ją z odsetkami?

Ryszard
15 września, 2020 21:59
Reply to  Michal

Witaj – wcięŁo mi post z wyjaśnieniem a dziś już nie mam czasu na ponowne rozpisywanie się w sprawie, więc krótko. Wypłata nastąpi 29 bm i bez odsetek, gdyż Pracodawca zmieni o jeden dzień termin wypłaty, jeżeli funkcjonujące w zakładzie zz się na to zgodzą. Dopełni wówczas także innej powinności, polegającej na poinformowaniu o tym pracowników, co w świetle obowiązującego prawa pracy wystarczy, aby wyjątkowo i o jeden dzień termin wypłaty wynagrodzenia przesunąć. Należy w tym miejscu zauważyć, że chociaż regulamin pracy określa ten termin na dzień 28 danego miesiąca lub wcześniej, jeżeli w tym dniu jest dzień wolny od… Czytaj więcej »

Witold
17 września, 2020 04:01
Reply to  Ryszard

Witam. To Pan Ryszard źle przeczytał pismo pracodawcy. Na 29.09 pracodawca chce przesunąć termin naliczania pensji pracownikom a wyplata ma byc na początku PAŹDZIERNIKA.

Liliput
16 września, 2020 06:25
Reply to  Michal

Kto, wbrew obowiązkowi:
1) nie wypłaca w ustalonym terminie wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia przysługującego pracownikowi albo uprawnionemu do tego świadczenia członkowi rodziny pracownika, wysokość tego wynagrodzenia lub świadczenia bezpodstawnie obniża albo dokonuje bezpodstawnych potrąceń,
2) nie udziela przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawnie obniża wymiar tego urlopu,
3) nie wydaje pracownikowi świadectwa pracy,
podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 zł.
Poczekać i pozbyć się komendanta, bo ten gość to jakaś porażka…

Ryszard
16 września, 2020 19:50
Reply to  Liliput

Wybacz ale Twojego postu nie skomentuję. Masz oczywiście prawo do wyrażania swojej opinii, ja jednak – znając kulisy i tej, i paru innych spraw – mam zarówno w kwestii zmiany terminu wypłaty wynagrodzenia za wrzesień, jak i oceny pracodawcy odmienne zdanie. Nie wiem także czy znane są Tobie przyczyny zamiaru wydłużenia o jeden dzień wypłaty wynagrodzeń pracowniczych. Nie mogę o nich tu napisać, więc niech wystarczy moje zapewnienie, że Pracodawca, ani kierownictwo zakładu w niczym tu nie zawiniło. P.S Terminy wypłaty wynagrodzenia za pracę Dz.U.2020.0.1320 t.j. – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy Art. 85. KP… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Liliput
18 września, 2020 09:23
Reply to  Ryszard

Owszem są znane, jak i pierwszy proponowany termin wypłat oscylujący około 10 października, a nie 29 września. Jak napisał Witold, 29 to dzień naliczenia a nie wypłaty, więc warto wpierw się zorientować a nie pisać bzdury.
Po drugie, gdy ma się dwa dochody prościej machnąć ręką na to czy pensja będzie przesunięta np. o 10 dni, zgadza się panie emerycie? Niestety, banki nie są tak wyrozumiałe…
A co do tej wspaniałej współpracy pana Komendanta, to warto się zorientować jak oceniają go pracownicy na tle innych dotychczasowych Komendantów. Niestety, nie są to zbyt pochlebne opinie…

Ryszard
20 września, 2020 11:19
Reply to  Liliput

„Owszem są znane, jak i pierwszy proponowany termin wypłat oscylujący około 10 października, a nie 29 września. Jak napisał Witold, 29 to dzień naliczenia a nie wypłaty, więc warto wpierw się zorientować a nie pisać bzdury.” Sęk w tym, że ja – w przeciwieństwie do Pana/Pani i orientowałem się w tej sprawie u tzw. źródła, i właściwie odczytałem krótką, bo paruzdaniową treść pisma pracodawcy do zz z dnia 15 września. To pismo stwierdza, że w miesiącu wrześniu – w jego III dekadzie – środki budżetowe mogą zostać przesłane do zakładu w 3 terminach; – 21.09 – 24.09 – 29.09 Jeżeli… Czytaj więcej »

Witold
21 września, 2020 18:19
Reply to  Ryszard

Panie Ryszardzie. Czytam i nie wiem o czym pan pisze. Czy tłumaczy się Pan ze zgody na przesunięcie terminu wypłaty, czy chwali się Pan, że z szefem finansów rozmawiał, czy też obraża pan kogoś nawet nie wiem kogo. Ale z tego wszystkiego wnioskuję, że powiedzenie, że jeden związek w zakładzie jest przystawką jednego z działu związanego z finansami jest prawdą. Z szefem finansów rozmawia w Wałczu wielu pracowników i tym nie chwali się. I wiedzą jak jest naprawdę. Już oficjalnie wiadomo, że koronowirus załatwił 1 RBLog, a dokładnie część płacówki, brak właściwego zabezpieczenia przed wirusem u mnie w Wałczu. Zastanawiam… Czytaj więcej »

Ryszard
21 września, 2020 23:19
Reply to  Witold

Przykro mi, że Pan nie pojmuje o czym ja piszę. To sprawia, że zamiast odnieść się do mojej wypowiedzi w sprawie tego nieszczęsnego terminu wypłaty – terminu, który Pan opatrznie zinterpretował nie rozumiejąc treści prostego pisma, twierdząc cyt.: „Pan Ryszard źle przeczytał pismo pracodawcy. Na 29.09 pracodawca chce przesunąć termin naliczania pensji pracownikom a wyplata ma byc na początku PAŹDZIERNIKA.” wciska mi Pan coś, o czym nawet nie pomyślałem np. to, że chwalę się kontaktami z pionem finansowym zakładu… Pana to dziwi?? Smuci, czy obraża?? Tak trudno zrozumieć, że zz powinien współpracować i z pracodawcą i z kierownictwem zakładu, z… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Witold
22 września, 2020 19:20
Reply to  Ryszard

Witam. Panie Ryszardzie, nie wiem czy dobrze rozumiem Pana zdanie o ankietach i referendum, że nawiązujesz do odpowiedzi nszz na pismo Komendanta, którą odpowiedź oficjalnie wszyscy w Wałczu znamy jednak ze względu na RODO nie mogę wstawić tu jego zdjęcia czy przepisać tekst bez zgody autora. Jednak nie trzeba tego robić po pracownicy 1 RBLogu znają to odpowiedź ale nigdzie nie spotkałem waszego pisma, a bardzo chciałbym go poznać. Pracownicy znają treść pisma dowódcy dotyczący wypłat jak również Covid-19 chętnie poznałbym też treść pisma, o którym głośno mówi się w Wałczu o waszym podziękowaniu i wyróżnieniu jednych pracowników zapominając o… Czytaj więcej »

Ryszard
23 września, 2020 09:25
Reply to  Witold

Witam. No w końcu… I o to chodziło. O to właśnie, aby ta istna góra plotek, gdybań i zafałszowań wyszła na wierzch. I wyszła.. Mógłbym krótko to, co Pan/Pani napisała skomentować… Wy się tam w końcu do roboty weźcie, zamiast plotkami zajmować.. Oczywiście tak nie napiszę, bo wiem, że w ten sposób niczego nie załatwię, ani nie wyjaśnię. Czeka mnie więc żmudne odniesienie się do wielu spraw przez Pana/Panią poruszonych, z czym postaram sobie poradzić za jakiś czas. Ponieważ jednak zna Pan/Pani problem tylko z jednej strony, wskazując na pisma wiadomego zz, które są także i w mojej dyspozycji, gdyż… Czytaj więcej »

Ryszard
5 października, 2020 13:25
Reply to  Witold

„Czeka mnie więc żmudne odniesienie się do wielu spraw przez Pana/Panią poruszonych, z czym postaram sobie poradzić za jakiś czas.” Znalazłem te posty chociaż ciężko było, gdyż zostały „przywalone” całą stertą nowych i to na różne tematy. Dodatkowo doszły nowe pisma NSZZ PW a także odpowiedzi pracodawcy kierowane także do wiadomości pozostałych zz. No więc… walczycie… Pracodawca kilka gorzkich słów na temat tej waszej „walki” napisał. Po raz kolejny także podziękował Tarczy za współpracę w rozwiązywaniu istniejących problemów. Zapewne to umocni Wasze przekonanie o tym, że „idziemy na współpracę” z pracodawcą. Otóż idziemy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i… Czytaj więcej »

Ryszard
17 września, 2020 15:23
Reply to  Liliput

Informacja z ostatniej chwili…. Wynagrodzenie zostanie wypłacone w zawartym w regulaminie pracy terminie. Problem rozwiązano korzystając z usług pracowników podległych jednostek. Kierownictwo zakładu sobie poradziło … Należy jednak w „sukces” tych, którzy się uparli wkalkulować: – dodatkowe koszty, które będą pochodziły z funduszu na wynagrodzenia, co w przyszłości zmniejszy kwotę oszczędności do podziału… – rozgoryczenie tych pracowników, którzy pracują z ogromnym nawałem obowiązków wykonując zadania za nieobecnych…. -zawód kierownictwa zakładu co do współpracy ze związkami w rozwiązywaniu problemów… Tak sobie myślę, że stało się źle i nikt już tego nie naprawi. A gdy przyjdzie taki czas, że trzeba będzie podejmować… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Witold
18 września, 2020 04:22
Reply to  Ryszard

Panie Ryszardzie Panu łatwo takie rzeczy pisać, bo Pana kwestia przesunięcia wypłaty nie dotyczyła, ponieważ pan ma płacone na 10 a nie na 28. Więc swoje zobowiązania finansowe zapłaci Pan w terminie. W regulaminie premiowania zapisane jest, że za zastępstwo płaci się za 30 dni ciągłej pracy i tak jest to respektowane dla wszystkich pracowników, nawet jeden dzień urlopu w miesiącu zastępstwa a już nie ma wypłat. Więc mam nadzieję, że zasady te, które dotyczą pracowników z innych działów będą dotyczyć i tu. Sprawiedliwie… Jedynie może wasz związek znowu wystąpi o premie dla tych osób, jak zawsze to robicie po… Czytaj więcej »

Dima
20 września, 2020 14:22
Reply to  Witold

Otóż, akurat Ryszard jest jednym z bardzo niewielu ludzi, którzy bronią praw pracownika i trzeba docenić jego dotychczasowe działania. Zawsze stoi po stronie pracownika i jego prawach.Chyba,że dla niektórych pracownikiem nie jest pracownik działu, z którego wywodzi się Ryszard.

Last edited 3 lat temu by Dima
paranik
18 września, 2020 12:14
Reply to  Ryszard

Panie Rysiu, jesteś Pan „filozofem”, który nie chroni praw pracowniczych. Podnieś się Pan z tych kolan i zadaj sobie Pan pytanie dlaczego tak się dzieje, dlaczego tak się stało. Jak znajdziesz Pan odpowiedź na to pytanie, to wtedy pisz swoim literackim językiem. Ale pisz Pan prawdę. I zastanów się nad swoim działaniem.

Ryszard
19 września, 2020 11:34
Reply to  paranik

Miałem Państwu nie odpowiadać, bo mi się po prostu z Państwa „argumentami” polemizować nie chce… Ponieważ jednak parnik, Witold i Liliput a może raczej np.: Małgosia, Dorotka czy Basia wspólnie i w porozumieniu uczyniły to, co potrafią czyli wykręcanie, pomawianie, dołowanie i wręcz poniżanie insynuując, że jakobym był na pasku pracodawcy a interesy pracowników dawno sprzedałem – w wolnym czasie Państwu odpowiem. I nie będzie to coś bardzo dla Państwa strawnego. Sami tego chcieliście… Obecnie znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji i wszystko z godziny na godzinę się zmienia. Może się o tym już niebawem dowiecie…. Wówczas te Wasze infantylne… Czytaj więcej »

Dima
20 września, 2020 14:40
Reply to  paranik

Absolutnie nie rozumiem nagonki na Ryszarda?
O co ten cały szum?
O co chodzi Tobie Witold, liliput, paranik?
Jak Ryszard walczył – było ok a teraz jest be?
Przecież naprawdę jeden dzień nie robi aż takiej różnicy tym bardziej, że zdarzyłoby się to pierwszy (mam nadzieję ostatni) raz w historii 1 RBLogu!
Wierzę i wiem, że gdyby się to miało zdarzać częściej – to ów Ryszard pierwszy by się w tej sprawie odezwał.
Paranik, jeśli jesteś z 1 RBLogu – to racz opisać tu wszystkim co ma oznaczać owe „wstanie z kolan”.
Bądź odważny.

Nils
21 września, 2020 15:54
Reply to  Dima

Jedne związki próbują drugie zdyskredytować znając pismo piszą dyrdymały i snują oceny? Zgoda buduje niezgoda rujnuje, widzę tu świetłaną przyszłość przed nami z takim podejściem do sprawy! Gratulacje tym liderom za gierki!

paranik
30 września, 2020 00:08
Reply to  Dima

Dima, jestem odważny i na szczęście już od dłuższego czasu nie jestem z 1 RBLogu, z czego niezmiernie jestem zadowolony, ale mam dobre informacje.
Ryszardowi po tej walce, o której mówisz, że była ok, coś się poprzestawiało. A ja napisałem krótko, że nie chroni praw pracowniczych.
Jak się Rysiowi z powrotem coś ustawi, to może zacznie myśleć inaczej.

Ryszard
1 października, 2020 12:31
Reply to  paranik

To ja także krótko… Jak od dluższego czasu nie jesteś w zakładzie, to skąd ta pewność, że z moją głową coś nie tego?? Lekarzem jesteś?? Psychologiem?? Psychiatrą może?? Badałeś mnie?? A może podobnie jak ja jesteś „jasnowidzem”? A więc parnik – ja jasno widzę, co jest z tobą i to mi wystarczy. Inni zresztą zapewne widzą to także… A za zatroskanie dotyczące tej mojej głowiny serdeczne dzięki. Uważaj jednak aby pilnując mojej, swojej nie stracić. Bo jak ci się kierunki pomylą, to do klopa nie trafisz. Paraniczku…. No i oczekuję na konkrety w kwestii cyt.: „napisałem krótko, że nie chroni… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Pablo
21 września, 2020 20:26

Ludzie, 1 czy tam 3 dni w opóźnieniu w wypłacie a taki problem… Szanujmy się… Nikt z głodu nie umrze jak dostanie pensje z lekkim poślizgiem…

Ryszard
22 września, 2020 00:02
Reply to  Pablo

Pablo i Nils Problem przestał istnieć, gdyż Pracodawca polecił skierować pracowników z podległych WOG-ów do terminowego naliczenia należności i zastąpienia pracowników, którzy są nieobecni w pracy. Problemu więc nie ma a jednak pozostał niesmak…. zażenowanie, wstyd nawet… Dlatego, że w tej skrajnie trudnej sytuacji, zamiast się wszyscy zjednoczyć, sramy jeden na drugiego. Bo ważniejsze jest to, kto jest czyjąś „przystawką” niż to, aby problem w naszym środowisku starać się załatwić, choćby wykazując odrobinę zwyczajnego zrozumienia. Pracownicy pionu GK przez lata wzorowo wykonywali swoją pracę. Wiem coś o warunkach, w których ja wykonywali, gdyż kilkakrotnie uczestniczyłem w rozmowach płacowych lub zapoznawałem… Czytaj więcej »

Ryszard
28 września, 2020 08:51
Reply to  Pablo

Ponieważ w dniu dzisiejszym minie termin wypłaty wynagrodzeń dla większości pracowników 1 RBLogu a była na ten temat prowadzona tutaj ożywiona dyskusja, proszę o informację czy wynagrodzenia wpłynęły na konta, abyśmy ten temat mogli zakończyć.
Z góry dziękuję.

Ryszard
30 września, 2020 00:50
Reply to  Ryszard

Ponieważ jakiś czas wypowiedzi zamieszczane nie były, zdążyłem się w tej sprawie zorientować i wiem, że nie było opóźnienia wypłaty wynagrodzeń.
Problem przestał więc istnieć a cała ta góra połajanek inwektyw i zacietrzewienia była mało potrzebna, chociaż wydatnie doprowadziła do ożywienia tego forum z korzyścią dla tego miejsca.
Może także – polemizując – nieco się wzajemnie od siebie nauczyliśmy.

OWC
25 września, 2020 20:55

Mogę się dowiedzieć, kto wyraził zgodę na zmianę czasu pracy z 12 na 24 w 1 RBL-ogu w naszym Składzie Mosty? Przecież nikt z nami – pracownikami OWC tego nie konsultował…
Wiadomo, że się ma jeszcze inną pracę. A ja się dowiaduję, że jakieś związki to podpisały. Co znowu wiadome NSZZ?

Ryszard
27 września, 2020 08:34
Reply to  OWC

Kolego – Zapytaj tych, którzy dojeżdżają po 40 km w jedną stronę, co oni na to…. Ja personalnie przekonywałem aby taki system pracy w zaistniałej sytuacji wprowadzić i wali mnie, że masz gdzieś indziej drugą pracę, o którą dbasz bardziej, jak o tą w wojsku. Zamiast tu biadolić, po prostu zmień sobie tam grafik. I nie jakieś związki – tylko ZPW Tarcza… Masz drugą pracę OWC ale za grosz nie masz odwagi. Nie prościej było zapytać u źródła?? Daleko, ani ja, ani przewodniczący związku nie jesteśmy… W dodatku jesteś OWC w błędzie, bo nikt Ciebie ani innych o zdanie pytać… Czytaj więcej »

Olo
27 września, 2020 21:15
Reply to  Ryszard

Proponuję jeszcze do zakazu dorabiania w drugiej pracy – dodać zakaz pracy emerytów.
A za dyspozycyjność należy się dodatkowe wynagrodzenie.
Na marginesie, patrząc na wasze „problemy” w tym Wałczu, to chyba się jeszcze nikt porządnie nie dobrał wam do d..y.

Dima
29 września, 2020 22:09
Reply to  Olo

Nie strasz, nie strasz bo się…
To najgłupsze i najbardziej wkurzające słowa. Kto ma się nam dobrać niby do dupy!?
To akurat bardzo drażliwy dziś temat 🙂
Choć akurat z pierwszą częścią wypowiedzi, zgadzam się w stu procentach.

Ryszard
29 września, 2020 23:36
Reply to  Olo

No to masz szansę tego dokonać… Co zaś do tej drugiej pracy… Nikt przez lata w te sprawy nie wnikał, chociaż ci dodatkowo pracujący zaczynali jakże często – po okresie rozglądania się i wyczekiwania – domagać się różnych ulg i zwolnień, o których – przyjmując się do pracy nie mówili. Co do dyspozycyjności… Uważasz, że to normalne, gdy taki ktoś nigdy nie może zastąpić kolegi, bo musi gonić do drugiej pracy?? W konwój nie pojedzie, bo grafik w drugiej pracy naruszy… W niedzielę do pracy nie przyjdzie, bo ma czarter na lotnisku a w SOL-u dodatkowo pracuje?? A może normalne… Czytaj więcej »

heniu
28 września, 2020 06:54
Reply to  Ryszard

Jak rozwiążecie przy systemie 24-godzinnym problem odpraw przed służbą?
Czas pracy zgodnie z kodeksem nie może przekraczać 24 godzin.

Dima
29 września, 2020 22:08
Reply to  heniu

Jest rozwiązanie i w niektórych składach funkcjonuje. Tylko czy jest korzystne, to już osobne pytanie.
Dorabiający w jakiś sposób mają w nosie resztę. Dla nich nie ważne, że tym samym obniżą sobie ale najgorsze, że i innym przez wprowadzenie 24h, tak ciężko przecież wywalczone.

Dima
30 września, 2020 11:46
Reply to  Dima

Brakło mi słowa pensje po …sobie ale” 🙂

Ryszard
29 września, 2020 23:38
Reply to  heniu

heniu – to problem od wielu już lat rozwiązany

heniu
30 września, 2020 18:17
Reply to  Ryszard

czy można prosić o to rozwiązanie?

Vinczi
30 września, 2020 19:46
Reply to  Ryszard

Jak ten problem jest od wielu lat rozwiązany? Nam, odkąd przeszliśmy z 24 h na 13 h cały czas komendanci mówili, że nie możemy pracować 24 h ponieważ odprawa nie wlicza się do czasu pracy i zmienili nam w całym 4 Rblogu czas pracy z 24 h na 13 h, choć 99 procent wartowników wolała system 24 h. Ten system 24 h funkcjonował w ten sposób, że byliśmy w pracy 15 minut wcześniej a zmiana zdająca wychodziła 15 minut później, łącznie mieliśmy płacone za 24,5 godziny. Teraz chodzą słuchy, że jest możliwy powrót na system 24 h ale kiedy to… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Vinczi
Ryszard
1 października, 2020 10:22
Reply to  Vinczi

Vinczi – oczywiście i Tobie odpowiem. Zwłaszcza Tobie, bo po prostu pytasz, zamiast walić tu smuty z palca wyssane.. To prawda, że system 24 godzinnych dyżurów był kiedyś powszechny a następnie zaczęto się z niego także powszechnie wycofywać. Winę za to ponoszą w dużej mierze także sami pracownicy ochrony, którzy zaczęli powszechnie domagać się dokładnie takiego systemu warty, jaki obowiązuje warty wojskowe, czyli 2-2-2 /na posterunku, czuwająca, odpoczywająca/. Wówczas pracodawcy ten problem radykalnie rozwiązali – leżanki z wartowni wyniesiono – żadnego leżenia, ani spania itd. itp… Zasadniczą kwestią był jednak stosowny zapis w kp, który wprawdzie w ochronie mienia zezwala… Czytaj więcej »

Vinczi
4 października, 2020 11:23
Reply to  Ryszard

Dziękuję ci za wyczerpującą odpowiedź. Tak podejrzewałem, że ten system 24 h polega właśnie na takiej zasadzie niepłatnej przerwy w pracy. W zeszłym roku krążyła w naszym Rblogu lista właśnie z propozycją takiego rozwiązania i powiem szczerze, że 100 procent naszego składu tą listę podpisało z nadzieją przejścia na system 24 h, ale tak się nie stało i do dziś nie wiemy co było powodem, że jednak na system 24 h nie przeszliśmy. Ja ze swej strony mogę tyle powiedzieć, że już w roku 1999 właśnie w takim systemie pracowałem z półgodzinną przerwą w pracy i z powodzeniem ten system… Czytaj więcej »

Ryszard
4 października, 2020 17:50
Reply to  Vinczi

Vinczi… To ja Tobie dziękuję. Dziękuje za to, że widzisz we mnie partnera do rozmów i wymiany informacji. To co się tu ostatnio stało sprawiło, że ja udziału w zabiegach o wprowadzenie omawianego systemu czasu pracy w moim zakładzie pracy brał już nie będę….. Odechciało mi się i nie muszę…. Służę jednak swoją wiedzą i doświadczeniem Tobie i Twoim kolegom. Jeżeli dojdziecie do wniosku, że warto o taki system pracy zawalczyć – pomogę… Tym bardziej, że jak zdążyłeś się zapewne zorientować, taki system od wielu lat nadal funkcjonuje w niektórych OWC 1 rbl-ogu. Jeżeli uznasz za stosowne, kontakt ze mną… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Vinczi
5 października, 2020 10:54
Reply to  Ryszard

Często czytam twoje wypowiedzi i widzę, że starasz się robić dużo dobrego w swoim zakładzie pracy. Wydaje mi się, że system 24 h daje dużo większe możliwości dorabiania w innej pracy niż system 12 h. Swego czasu, kiedy mieliśmy system 24 h, nasz kolega pracował u trzech pracodawców i był w stanie wszystkie prace pogodzić i w każdej był na czas. Chętnie bym skorzystał z twojej wiedzy, gdzie i jakie pismo napisać do pracodawcy i na jakie artykuły się powołać z kodeksu pracy, żeby pracodawca miał pewność, że wszystko jest zgodnie z prawem. Więc jeżeli wspomógłbyś mnie swoją wiedzą, ja… Czytaj więcej »

Ryszard
7 października, 2020 14:56
Reply to  Vinczi

Witaj. Teraz zauważyłem Twój post… Gdzieś tu przedstawiam obszerne wyciągi z dokumentów, które swego czasu przesłaliśmy pracodawcy w sprawie tego systemu rozkładu czasu pracy. Tam są odwołania do prawa pracy. Jednak aby taki system wprowadzić, nie wystarczy pragnienie pracowników chociaż jest ono ważne. To dość skomplikowany proces, w którym „dwoje musi chcieć naraz”. Dwie strony – pracodawca i pracownicy a zwłaszcza ich przedstawiciele – władze zz funkcjonujących w zakładzie pracy. Prawdopodobnie są u Was 2-3 odrębne związki zawodowe i to one powinny zająć się problemem. Czy u Was w oddziale są członkowie któregoś z tych związków tego nie wiem …… Czytaj więcej »

Vinczi
8 października, 2020 17:43
Reply to  Ryszard

Witam. Dziękuję ci za odpowiedź, swoje namiary wysłałem na E-mail ZK Tarcza

Ryszard
8 października, 2020 20:03
Reply to  Vinczi

Otrzymałem…
Skontaktuję się.
Dziękuję i pozdrawiam….

Ryszard
5 października, 2020 04:35
Reply to  Vinczi

Zamykając ten temat dwa słowa odnośnie tej niepłatnej przerwy w pracy. Ta przerwa może a nawet wydaje się, że powinna być łączona z płatną – co najmniej 15 min. przerwą śniadaniową Jak wiadomo – taka przerwa dla pracowników ochrony jest przerwą indywidualnie, uzgadnianą z przełożonym a nie określana np. w porządku dnia pracy. Dlatego, że trudno sobie wyobrazić, że cały skład warty zamiast pracować – spożywa posiłek…. Ta przerwa, o której piszę wcale nie musi być spędzana w ściśle określonym miejscu. Podczas niej pracownik może nawet opuścić zakład pracy, oczywiście informując o tym przełożonego. Jest więc oczywiste, że ta 15… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
1 października, 2020 14:43
Reply to  Vinczi

Kontynuując swoją wypowiedź kilka słów o tej przerwie w pracy… Art. 141.  [Przerwa w pracy] § 1. Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych. ”Pracodawca może wprowadzić więc jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut. w/w przerwy nie można dzielić, ale dopuszczalne jest jej połączenie z przerwą 15-minutową (art. 134 Kodeksu pracy), którą wlicza się do czasu pracy. Wprowadzenie przerwy skutkuje przesunięciem godziny wyjścia z pracy o czas jej trwania, pomimo, że czas pracy pracownika nie ulegnie zmianie. Przerwa ta… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
S. M
28 września, 2020 10:34
Reply to  Ryszard

Panie OWC, i co nie dostanie się w kwartale dwóch dodatkowych pensji za nadgodziny? I boli?
A co my na to mamy zwykli powiedzieć, którzy codziennie zapierdalamy i nie mamy czasu na drugą pracę i nie mamy emerytury wojskowej. Ale spoko, gdy będą dzielić premie na koniec roku, to dostaniesz za pracę za nadgodziny, za które już kasę zabrałeś.
Ale znowu wmówią wasi kierownictwu, że im się należy, że przychodzą kiedy nie muszą.
Tak to się robi dorabiając do emerytur pułkownikowskich politycznych w naszym składzie.

Dima
29 września, 2020 21:48
Reply to  S. M

Nie chcę być złośliwcem ale tak serio, to w której jednostce wojskowej (nie ważne jak zwał) się „zapierdala”. Pracuję już jakiś czas w MON-ie i nie spotkałem się dotąd z zaper…niem 🙂 Serio:) A po drugie, zawsze można się przekwalifikować i mieć te dwie dodatkowe pensje.
Wakatów nie brakuje.

Ryszard
30 września, 2020 00:37
Reply to  S. M

Słuchaj SM….
Jak ja siądę na dupie, to ty nawet tego co niedawno dostałeś nie otrzymasz…
Nieco gościu przesadziłeś – nie uważasz??
A jak już o tym „zapierdalaniu” mowa, to zapraszamy do OWC w wiadomym składzie.
Nic trudnego…
Będziesz miał wówczas możliwość „pozapierdalać” do woli w świątek piątek i niedzielę…
Również w nocy…
No i nawalić ze 100 nadgodzin, za które należy się rzeczywiście dodatkowa zapłata.
A wówczas ta zapiekła zazdrość i zawiść może ci z główki wypadnie.

radek
28 września, 2020 20:52
Reply to  Ryszard

 …wali mnie, że masz gdzieś indziej drugą pracę, o którą dbasz bardziej, jak o tą w wojsku. /?/
A może musi mieć drugą pracę, p. Ryszardzie. A to, że pracuje w dwóch miejscach dobrze o nim świadczy, bo nie leży i nie narzeka, że mu źle, tylko coś robi by było mu lepiej.
Legalna praca /nawet jeśli druga/ nie może być tak postrzegana, jak Pan to widzi, p. Ryszardzie. Taka tylko sugestia.

Dima
29 września, 2020 21:40
Reply to  radek

Jeśli musi ją mieć, niech ma, tylko ta druga praca w ŻADNYM wypadku nie może być ważniejsza i nie może mieć wpływu na pierwszą.
Bo zawsze będzie druga.

Ryszard
29 września, 2020 23:50
Reply to  radek

Ależ ja tej drugiej pracy wcale źle nie postrzegam i nie o to zupełnie chodziło. Nie może jednak być tak, że ta druga praca, która jest tylko i wyłącznie problemem nie kierownictwa zakładu a danego pracownika przysłaniała interes zakładu i środowiska pracowniczego. A ten interes jest w tym aby zmienić system pracy, gdyż sytuacja jest nadzwyczajna. Gdybym np. tu napisał, że mamy zaledwie połowę ludzi do wykonania zadań, które się wcale przez to nie zmieniły, to wówczas zrozumiałby Pan o czym tu piszę? W zaistniałej sytuacji godne ubolewania jest to, że niektórzy nadal patrzą na wszystko mając na względzie jedynie… Czytaj więcej »

OWC
27 września, 2020 21:08

A dlaczego nie można tutaj zapytać?
Popełniłem przestępstwo? Skąd tyle złości?
Po prostu nie jeden z nas pracuje. Sam niech kolega zrezygnuje z pułkownikowskiej emerytury, to wtedy możemy pogadać… nie tylko ja tak pracuję.
Dlaczego pracowników nie bierze się pod uwagę przy podejmowaniu tak ważnych decyzji?
Czyli co? My się nie liczymy?
No właśnie… Podjęliście sami decyzję nie konsultując tego z nami????
Byłem przekonany, że to inne związki zrobiły a tu takie rozczarowanie nastąpiło.
Macie nas za nic… jak inne związki wywalczyły to w innych Składach te 24, to wam się nie podobało i głośno gadaliście o tym.

Ryszard
30 września, 2020 00:28
Reply to  OWC

„A dlaczego nie można tutaj zapytać?” Kolega zapytał – ja odpowiedziałem… „Popełniłem przestępstwo? Skąd tyle złości?” Nie popełnił kolega przestępstwa a ja się wcale nie złosciłem. Mnie naprawdę wali druga praca kolegi, jeżeli nie będzie niosła ryzyka zakażenia w naszym środowisku a wychodzi na to, że jednak niesie, o czym kolega wie doskonale. „Po prostu nie jeden z nas pracuje. Sam niech kolega zrezygnuje z pułkownikowskiej emerytury, to wtedy możemy pogadać… nie tylko ja tak pracuję”. I kto tu jest złośliwy?? Gdybym był, to ja załatwilbym koledze takie terminy przyjścia do pracy, że ta druga praca kolegi stanęłaby pod dużym… Czytaj więcej »

S. M
30 września, 2020 18:56
Reply to  Ryszard

I właśnie dlatego z wami w składzie się nie rozmawia.
Jak nie zgadzasz się z tobą, to naraża się na krzyki i epitety. Straszy się a od jakiegoś czasu mówicie, że wy możecie zrobić wszystko, nawet załatwić odejście szybkie z pracy.
To, o czym w oczy rozmawiać? Tego w PRL-u nauczono politycznego nakłamać jak nie zastraszyć lub wyrzucisz. Ja nie boję się, załatw mi super Rysiu z super związków.

Ryszard
1 października, 2020 07:55
Reply to  S. M

Po prostu – gościu….pieprzysz trzy po trzy… W dodatku strachliwy jakiś jesteś, bo nikt cię nie postraszył a ty już w pory robisz…. Podaj chociaż jeden przykład takiego straszenia i jedną wypowiedź z tych, które ci się w głowinie ubzdurały…. A to, że lokalne kliki i układy muszą przykucnąć to fakt, bo nikt się z wami certolić nie zamierza…. Możecie sobie jedynie w kąciku popłakać, co wychodzi właśnie na tym forum. Co zaś do ciebie, to oczekuję, że staniesz mi w dziób i to wszystko co ty zza zasłony wypisujesz – powtórzysz. Powtórzysz?? Oczywiście nie, bo już teraz s…sz pod… Czytaj więcej »

Ryszard
1 października, 2020 08:28
Reply to  S. M

SM, jeżeli ci się wydaje, że jesteś na tym forum anonimowy, to się mylisz. Jeżeli wystapię o Twoje namiary, to je prędzej czy później uzyskam i w oczy mi wówczas powiesz, gdzie skłamałem i kogo straszyłem. Jeżeli tak odbierasz to, co właśnie piszę, to ja ciągle w tej chwili „straszę”. Straszę konsekwencjami za słowa, które publicznie wypowiadasz. Nie wiem tylko, czy pojmujesz o czym tu piszę… I jeszcze jedno. Jakoś nadal tak jest, że ponad połowa pracowników składu do związku zawodowego należy. Nie uogólniaj więc, że nikt z nami nie rozmawia. Nie rozmawiają ci, którzy chowają się po kątach i… Czytaj więcej »

Kuba
30 września, 2020 19:06
Reply to  Ryszard

Gościu, w główce ci się poprzewracało od władzy, bo nigdy – jeżeli chodzi o system 24h w OWC – nie był przez ciebie załatwiany ani cokolwiek w tej sprawie.
O ile się orientuję sami pracownicy byli u dowódcy jednostki i tą sprawę załatwili, więc nie przypisuj sobie cudzych zasług. Jak nie pamiętasz, skonsultuj to ze swoimi związkowcami. Następnym razem pisz prawdę a nie przypisujesz sobie cudze zasługi. Nara

Ryszard
1 października, 2020 09:34
Reply to  Kuba

Witaj Kuba… Napiszę w Twoim stylu wypowiedzi tak…. Gościu, w główce ci się poprzewracało od tej „wiedzy”, którą ci podano jeżeli chodzi o system 24h w OWC w wiadomym zakładzie pracy. Prawda jest bowiem taka, jak już powyżej napisałem. A napisałem cyt.: ’’To system, który z powodzeniem funkcjonował w MW a gdy chciano go zmienić w tych składach, które z MW zostały do rblogu włączone, to nikt inny tylko ja osobiście pisałem do Pracodawcy aby tego nie robił i przynioslo to taki skutek, że nadal tam istnieje…” No więc po kolei… „To system, który z powodzeniem funkcjonował w MW…” PRAWDA… Czytaj więcej »

Kuba
3 października, 2020 12:34
Reply to  Ryszard

To ludzie z OWC zdwuh skladuw byli u Dowutcy i. To oni załatwili więc nie będę na te temat pisał nienawidzę krętaczy ajeszcze jedno jle pan zaproponował premii dla pań. Wałczu

Ryszard
4 października, 2020 08:48
Reply to  Kuba

Myślałem kolego, że stać pana na więcej. Nie spodziewałem się, że wytnie mi tu pan taki myk, w dodatku specjalnie psując ortografię i stylistykę wypowiedzi, aby nie być rozpoznanym…. Nie powiedziano panu jednak, lub tego pan nie doczytał, że ja mam dar dostrzegania tego, co inni za wszelką cenę ukrywają… Aby tego dowieść, napiszę tu jednak parę słów, bo ta sprawa zasługuje na publiczne wyjaśnienie. Nie dlatego, że mnie w niej obrzucono „gnojem” a dlatego, że cechuje funkcjonowanie pewnego mechanizmu społecznego zniekształcającego rzeczywistość z uporem godnym lepszej sprawy, stosowanego przez „działaczy” niektórych funkcjonujących w resorcie zz. Dokładnie tak, jak to… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
5 października, 2020 12:38
Reply to  Kuba

Aby tą żenadę zakończyć, oto obszerne fragmenty dokumentów wówczas do pracodawcy przesłanych wraz z moim krótkim komentarzem. Pismo przewodnie: Mosty, dnia 4 listopada 2016r. Pan płk E….. H…….. Komendant 1 Regionalnej Bazy Logistycznej 78-600 Wałcz ul. Ciasna 1 Dotyczy: planowanej od dnia 1 stycznia 2017 roku zmiany czasu pracy pracowników Oddziałów Wart Cywilnych w składach: Gdynia i Dębogórze. Szanowny Panie Pułkowniku, Do Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej docierają sygnały od zaniepokojonych pracowników Oddziałów Wart Cywilnych składów Gdynia oraz Dębogórze, w związku z zawartymi w piśmie Pana Pułkownika nr 31811/16 z dnia 5 października bieżącego roku zmianami w organizacji i funkcjonowaniu systemu… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
S. M
30 września, 2020 19:28
Reply to  Ryszard

No i proszę uderz w stół i… tylko w S. Mostach OWC ma ciężką pracę i gdyby nie oni Skład by nie istniał. On mają za nadgodziny i premie, bo im się należy hi, hi. My, reszta mamy siedzieć cicho, bo nadgodziny mamy wybierać nam nie płacą i bez nas magazynierów, robotników i referentów – skład będzie działał a bez OWC nie.
Panowie, zwolnijcie resztę, bo u nas jak słychać Rysiu może załatwić czy pracujesz, jak i gdzie.

Ryszard
1 października, 2020 08:43
Reply to  S. M

No widzisz SM – …. Wizytę w wiadomym miejscu zalecam…. U nas jak słychać…. To może zamiast się plotami zajmować, to do pracy się w końcu weźcie. Zapewne człowieku nawet nie pojmujesz, że się z każdym swoim wpisem coraz bardziej pogrążasz. A co do tej mojej skuteczności. Jest rzeczywiście duża ale nie aż taka, jaką mi zaczynacie przypisywać. Wielu wybroniłem, nikogo nie zwolniłem, bo gdybym nawet chciał – to nie mogę, nie chcę i nie potrafię. Te legendy na temat tego, że potrafię i mogę wlaściwie wszystko – są wyrazem jakiegoś mitycznego bałwochwalstwa połączonego z zawiścią i złośliwością. Moge jedynie… Czytaj więcej »

Ryszard
1 października, 2020 14:11
Reply to  S. M

….”u nas jak słychać Rysiu może załatwić czy pracujesz, jak i gdzie”
Człowieku – opanuj się …PROSZĘ…
A u nas słychać, że jakiś SM piszący durnoty na pewnym forum, upadł na głowę i potrzebuje psychiatry…
U nas słychać….
A żeby was….. muchy posrały.

Ryszard
5 października, 2020 05:44
Reply to  Ryszard

….”u nas jak słychać Rysiu może załatwić czy pracujesz, jak i gdzie” No tak – bo ten „Rysiu” gra co wieczór w pokera z kierownikiem składu oraz co najmniej raz w tygodniu w golfa z Pracodawcą… I w ten sposób właśnie załatwił sobie „fuchę”… wartownika w OWC… A gdy ten „Rysiu” zorganizował w składzie spotkanie z posłem Jachem – obecnym Przewodniczącym OBN będącym wówczas posłem opozycyjnym, to wszyscy – od ówczesnego pracodawcy po członka związku widocznego – rozwolnienia dostali i musieli buzie otwierać, aby im się wiadome otwory zamknęły. Wówczas nikogo na to spotkanie namówić nie było można a ci… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
OWC
30 września, 2020 20:12

No właśnie straszenie i szantażowanie to wasza mocna strona, kolego Ryszardzie… Jak można normalnie w pracy rozmawiać, jak jesteś zawsze najmądrzejszy i tylko potrafisz drzeć „gębę”… tego was wyuczyli. Nie dopuszczać drugiego do zdania a już, jak ktoś nawet coś zaproponuje – to jest jednym słowem zrugany. Wszystko sobie przypisujecie, nawet jak to nie wasze pomysły. A co do emerytury, nie zazdroszczę, tylko pokazuję, że to dodatkowy dochód. My, niestety, musimy podjąć drugą pracę, żeby mieć uczciwie zarobione pieniądze. A niestety z pomysłem, żeby nie podejmować drugiej pracy – pozbawiasz nas dodatkowego zarobku. Więc pomyśl, kolego, zanim coś zaczniesz bełkotać.… Czytaj więcej »

Ryszard
1 października, 2020 09:04
Reply to  OWC

No to się napisałeś a napisałeś. Nic prostszego. Możesz przecież założyć nawet całkiem nowy związek. Co do darcia gęby. Sorry ale rzeczywiście głośno mówię, co wynika z mojej głuchoty. Jeżeli zechcesz się kiedyś zainteresować czym jest spowodowana, to mnie po prostu zapytaj Jestem najmądrzejszy... Przykro mi, że tak to odbierasz. Ja po prostu przedstawiam określone argumenty i nic na to nie poradzę, że Tobie kolego ich brakuje… W zakresie problemów pracowniczych staram się ciągle uczyć i wiem sporo. Jezeli i Ty zaczniesz się uczyć, będziemy mogli z czasem wymienić się poglądami na podobnym poziomie. Nic na to nie poradzę, że… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
4 października, 2020 18:26
Reply to  OWC

….”straszenie i szantażowanie to wasza mocna strona, kolego Ryszardzie… Jak można normalnie w pracy rozmawiać, jak jesteś zawsze najmądrzejszy i tylko potrafisz drzeć “gębę”… tego was wyuczyli. Nie dopuszczać drugiego do zdania a już, jak ktoś nawet coś zaproponuje – to jest jednym słowem zrugany. Wszystko sobie przypisujecie, nawet jak to nie wasze pomysły.” Postanowiłem się rozejrzeć, przysiąść i spokojnie przez chwilę pomyśleć. Doszedłem do wniosku aby zaprzestać tego biegu – jak się okazało – donikąd… Dam sobie po prostu na luz… Przeprowadziliśmy właśnie społeczne konsultacje w sprawie wprowadzenia na dłuższy okres czasu systemu pracy, o który wybuchła tu dzika… Czytaj więcej »

Ryszard
5 października, 2020 11:08
Reply to  OWC

„Wszystko sobie przypisujecie, nawet jak to nie wasze pomysły.” A właściwie co takiego sobie przypisujemy i kto sobie cokolwiek przypisuje?? Nie bardzo mogę się połapać, czy obiektem tej nagonki jestem ja, czy ktoś więcej?? Rozumiem, że Związek, w każdym razie, że władze związku… Ja koledze od lat cierpliwie różne sprawy tłumaczę, chociaż kolega członkiem związku nie jest… Waszemu przełożonemu zależało abyście się ze związku wypisali i to uczyniliście. No, ale apetyty na sterowanie związkiem na zasadzie zwyczajnego chciejstwa i malkontenctwa pozostały… Proszę o jeden – jedyny przykład tego, że władze związku skradły wasze, czy czyjekolwiek „pomysły”… I na koniec…. Działalność… Czytaj więcej »

Ryszard
8 października, 2020 20:17
Reply to  OWC

Myślę, że ten temat zakończymy, zwłaszcza po dzisiejszych, dramatycznie brzmiących danych z „frontu” walki z Covidem.
Może teraz to, co tu pisano brzmi nieco inaczej?
Może ma inny wydźwięk?

Gdybyście posłuchali co opowiadają nasi zarażeni koledzy, zgodzilibyście się zapewne z każdą decyzją mojego Związku.

Wiem jedno – w tej walce, która na całego się rozpoczyna – nie ma miejsca na indywidualizm i egoizm. Tu cena jest zbyt duża, aby się zastanawiać i wahać.
Im prędzej to zrozumiemy, tym lepiej.
Dużo zdrowia i… odpowiedzialności Wam życzę.

janusz
2 października, 2020 17:44

Czym jest ta głuchota spowodowana ?

Ryszard
4 października, 2020 07:36
Reply to  janusz

Witaj…
A właściwie dlaczego Ciebie to interesuje?
Na Ciebie przecież nie krzyczę…
Poza tym…
Gdybym tą historię zechciał tu publicznie opowiedzieć i tak by mi nikt nie uwierzył.
Ci, którzy mnie rzeczywiście znają…. wiedzą….
Wiedzą jednak jedynie ci, którym ufam na tyle, że opowiadam historie z mojego życia lub w tych zdarzeniach uczestniczyli.

Last edited 3 lat temu by Ryszard
1rblog
6 października, 2020 18:17

Tak nawiązując do systemu 24h zastanawia mnie fakt, dlaczego tak wielu nie rozumie strat związanych z tym systemem pracy, przede wszystkim dla pracownika?
– 96h z urlopu zarezerwowane na dni na żądanie;
– strata pół godziny instruktażu, który był doliczany do czasu pracy;
– na 24h możliwość pracy na posterunkach aż 16h.

Ryszard
7 października, 2020 10:22
Reply to  1rblog

To prawda … Prawda jest jednak i taka ze oprocz podanych przez Ciebie ale także innych problemow np zwiazanych z zaprzestaniem wyplaty dodatku za 2 zmiane co w skali miesiąca oznacza zmniejszenie wynagrodzenia o ok 100 zl Sa niewatpliwe korzyści tego systemu; -Rzeczywiscie pracownicy straca po pol godziny wliczanej do czasu pracy na zmiane co w przypadku przecietnie ok 14 takich zmian w miesiącu daje stratę w wys 7 godz tygodniowo a te 7 godzin stanowic bedzie czas niepłatny lecz; -zaistnieje mozliwosc legalnego wyjscia z miejsca pracy podczas pracy poza zaklad czego w zasadzie do tej pory nie było -zakończa… Czytaj więcej »

Dima
7 października, 2020 14:34
Reply to  1rblog

Może rozumie, tylko gotowi są ponieść takie koszta.
Dla zwolenników nie ma to znaczenia ale dla przeciwników już tak.
W każdym razie każdy ma prawo się na ten temat wypowiedzieć.

Ryszard
13 października, 2020 09:11
Reply to  Dima

Kończąc ten temat a jednocześnie dziękując Kol. Markowi za natychmiastowe przesłanie linku do stosownego dokumentu, pragnę wszystkich zainteresowanych poinformować, ze w dniu wczorajszym ukazała się Decyzja MON nr 140/MON, w której zawarto możliwość 24-godzinnego czasu pełnienia służby ochronnej.
Nowe regulacje wejdą w życie 26 b.m.

Istnieje więc pełna podstawa do wprowadzenia takiego systemu czasu pracy.
Oto stosowny link przesłany mi przez Marka, za co bardzo dziękuję.

http://www.dz.urz.mon.gov.pl/dziennik/pozycja/decyzja-163-decyzja-nr-140mon-z-dnia-12-pazdziernika-2020-r-w-sprawie-wprowadzenia-do-uzytku-w-resorcie-obrony-narodowej-regulaminu-oddzialow-wart-cyw/

S. M
15 października, 2020 16:42
Reply to  Ryszard

Ta decyzja to jest jeden wielki bubel. W ogóle nie są wpisane poprawki, a was tylko interesuje system 24h.

Ryszard
15 października, 2020 21:05
Reply to  S. M

A skąd taki wniosek?? Nie omawialiśmy tu tego dokumentu i nie zamierzamy tego robić gdyż niewielu – także spośród wojskowych ochroniarzy by to zapewne interesowało. Zostanie prawdopodobnie wdrożony jakiś program zgłębienia tajników tego dokumentu – oczywiście drogą tzw. samokształcenia, bo niby kiedy będzie można to uczynić, jak tego czasu na szkolenie zaledwie na jakieś strzelanie wystarczy? System 24 godzinny nie wszystkich wbrew pozorom interesuje. Tych, których interesuje – zapis nowego regulaminu w kwestii możliwosci 24 godz rozkładu czasu pracy satysfakcjonuje, gdyż wyrywa przeciwnikom takiego systemu jeden z istotnych dotychczasowych argumentów brzmiących, że jakoby takiego systemu czasu pracy w regulaminie OWC… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
7 października, 2020 21:20
Reply to  1rblog

P.S. Pisząc ten post bylem po takiej wlasnie 24 – godzinnej pracy co sprawilo ze popelnilem w tresci pare pomyłek I tak; -w zdaniu; ”Rzeczywiscie pracownicy straca po pol godziny wliczanej do czasu pracy na zmiane co w przypadku przecietnie ok 14 takich zmian w miesiącu daje stratę w wys 7 godz tygodniowo a te 7 godzin stanowic bedzie czas niepłatny” powinno być; ”Rzeczywiscie pracownicy straca po pol godziny wliczanej do czasu pracy na zmiane co w przypadku przecietnie ok 14 takich zmian w miesiącu daje stratę w wys 7 godz miesięcznie a oprócz tego należy wliczyć 3,5 godz miesiecznie… Czytaj więcej »

Michal
10 października, 2020 07:02

Witam, mam pytanie czy można się spodziewać jakichś pieniążków na 11 listopada??

Pablo
10 października, 2020 20:59
Reply to  Michal

W tamtym roku nie było, to w tym zapomnij tym bardziej…
Podeprą się Covid19….
Kasę rozdzielą między swoich, podobnie jak na 15 sierpnia tego roku…
Ot, całe wojsko…

S. M
15 października, 2020 16:45
Reply to  Michal

Oczywiście rozmowy trwają.

Michal
16 października, 2020 07:49
Reply to  S. M

Fajnie by było, jakby coś wpadło.

Ryszard
17 października, 2020 09:55
Reply to  Michal

Mogę Ciebie pocieszyć – wpadnie i to dużo ale niestety… nie wszystkim. Zasady będą podobne, jak niedawno. Kwoty również. Spodziewać się tej zwiększonej premii należy w naszym zakładzie około polowy listopada. Aktualnie trwają w tym zakresie uzgodnienia. Już obecnie jednak chciałbym kierownictwu zakładu podziękować za troskę i pochylenie się nad naszymi płacowymi problemami. Za to także, iż nasz plan zatrudnienia i wynagradzania jest tak skonstruowany, że możliwe są tego typu gratyfikacje w okresie, gdy inni muszą wręcz ciąć płace. To efekt właściwego planowania nakładów na wynagrodzenia ale też efekt dobrej współpracy przy podejmowaniu decyzji w kwestii kolejnych podwyżek wynagrodzeń w… Czytaj więcej »

Witold
18 października, 2020 12:47
Reply to  Ryszard

W Wałczu wszyscy znają treść porozumienia, więc nie musisz być tak tajemniczy, że tylko Ty wiesz ale nie powiesz. W finansach mówią, że Tarcza wszystko podpisze i jeszcze pochwali.
Takie związki to są związki… dobre dla pracodawcy. I nie pomylili się.
A czy mi się wydawało, że ty wszem i wobec oznajmiałeś, że odchodzisz ze związków i robotę zostawiasz innym?

Ryszard
19 października, 2020 22:53
Reply to  Witold

Z niczego nie robię tajemnicy, bo jej nie ma. Nie twierdzę też, że tylko ja wiem a nie powiem. To jedynie Twoja złośliwość i niechęć powoduje, że tak właśnie odczytujesz to, co napisałem… Nie uważam jednak za stosowne rozpisywać się tu na ten temat tym bardziej, że przecież nie tylko w naszym zakładzie pracy są dzielone dodatkowe pieniądze a jakoś nikt się tym publicznie tu, ani gdzie indziej nie chwali… Napisałem na ten temat dostatecznie dużo i nie zamierzam nic dodawać. Zamiast się zajmować plotkami, racz sobie przypomnieć, ze to zakładowa Tarcza właśnie ponad 2 miesiące uzgadniała z pracodawcą projekt… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
OWC
18 października, 2020 16:03
Reply to  Ryszard

super zobaczymy, jak teraz związki wynegocjują z pracodawcą, któremu tak pięknie dziękujecie na forum, czy szefowi finansów… jakby to czytał… mam nadzieję, że nikt nie dopuści, żeby brano pod uwagę zwolnienia lekarskie. Albo chociażby, żeby dodatkowo wynagradzać osoby nieprzebywające na zwolnieniu lekarskim. Mówiłeś, że jak weźmiemy pracę za innych, to nas wyróżnią i to dopilnujesz. To co teraz, jak ktoś był zmuszony żeby być na kwarantannie lub zachorował, to co? miał wybierać? Mam nadzieję, że dostrzegacie problemy pracowników? Nie musicie tego zatajać w kuluarach związków, bo i tak są zawsze przecieki… Nie dość, że zmieniliście godziny pracy, to nie potraficie… Czytaj więcej »

Ryszard
19 października, 2020 23:04
Reply to  OWC

Koledze się najwidoczniej wszystko myli, więc odpowiadać na te kolegi pisadło nie zamierzam.
Jak kolega ochłonie, to niech się w realu wysłowi, o co koledze chodzi…
Treść projektu porozumienia od jutra będzie prezentowana na tablicy związkowej, więc kolega i wszyscy inni będziecie się z nim mogli zapoznać oraz zgłosić stosowne uwagi….

Ryszard
19 października, 2020 23:20
Reply to  OWC

I jeszcze OWC odnośnie tego podziękowania….. Nas stać: – upierać się i twardo stawiać problemy, co przez lata spowodowało w tym zakładzie wiele dobrego z czego i Ty pełną garścią obecnie korzystasz; – podziękować, gdy tak należy i z szacunkiem odnosić się do każdego – także do kierownictwa zakładu; – pisać i mówić o sprawach pracowniczych prosto i jednoznacznie nie klucząc i nie fałszując… Takich, jak kolega nie stać: – wstąpić do związku aby naprawiać wszystko to, co naprawić można i trzeba; – przedstawić uczciwie i wprost swoje żale i zastrzeżenia, nie chowając się za przybranym nickiem; – na odrobinę… Czytaj więcej »

Michal
19 października, 2020 06:41
Reply to  Ryszard

Hej, Rysiu, mam jeszcze jedno pytanie: czy prawdą jest, że Komendant będzie dzielił jeszcze pieniędzmi, które on ma do dyspozycji??

Ryszard
19 października, 2020 23:25
Reply to  Michal

To prawda – jeżeli obecny projekt porozumienia zostanie zaakceptowany bez istotnych zmian i poprawek, to Pracodawca będzie miał w dyspozycji oszczędności za ok. połowę m-ca grudnia i będzie te pieniądze mógł podzielić wg swojego uznania.
Osobiście taki zapis popieram tym bardziej, że pracodawca nie miał w tym roku ani złotówki funduszu nagrodowego.
Poza tym…
Chyba nikt nie sądzi, że te zwiększone premie kiedykolwiek dzieliły związki??

pannikt
20 października, 2020 09:16
Reply to  Michal

Prawda, kwota 250 000

pannikt
19 października, 2020 07:25
Reply to  Ryszard

„Inni muszą uzbroić się w cierpliwość…” no to ja napiszę chociaż nie należę do żadnych związków: średnio 850 zł na etat, i komendant zostawił sobie dodatkową pulę dla tych, co nie chorowali.
Ale też mi wielkie tajemnice…

pannikt
19 października, 2020 07:46
Reply to  Ryszard

sorki 700 nie 850

Ryszard
19 października, 2020 23:31
Reply to  pannikt

No nie, pannikt – 850 a nie 700.
W dodatku dla tych, co jak piszesz nie chorowali – nie będzie wg uznania a zgodnie z ilorazem 250 tys. przez liczbę takich pracowników i każdy z nich dostanie dodatkowo dokładnie czyli tyle samo.
Proszę więc, aby wypowiadać się w miarę precyzyjnie, bo wszelkie uogólnienia wypaczają rzeczywistość, która jest bogatsza niż się wielu wydaje.

Michal
20 października, 2020 12:46
Reply to  pannikt

Ja słyszałem, że 850

Ryszard
20 października, 2020 21:06
Reply to  Michal

„Ja słyszałem, że 850” Bo tak właśnie jest…. „W finansach mówią, że Tarcza wszystko podpisze i jeszcze pochwali. Takie związki to są związki… dobre dla pracodawcy. I nie pomylili się.” W finansach mówią, że na dzień 20 b.m. zarówno zakładowa Solidarność, jak i zakładowy NSZZ PW projekt porozumienia w sprawie tych zwiększonych premii bez zastrzeżeń podpisały podczas, gdy – jak zwykle – problem jest z zakładową Tarczą, która zamiast ten projekt również spolegliwie podpisać, właśnie ogłosiła społeczne konsultacje nad nim, publikując ten projekt oraz w zamieszczonej informacji prosząc o przekazywanie uwag i propozycji do zarządu na temat jego zapisów do… Czytaj więcej »

heniu
21 października, 2020 12:33
Reply to  Michal

Jak to jest możliwe, że otrzymujecie w 1 Rblogu po raz drugi dodatkowe pieniądze?
Pracuję w 3 Rblogu i na dzień 15-08 pieniądze otrzymali nieliczni, a o następnej transzy nic tu nie słychać.

Ryszard
23 października, 2020 09:20
Reply to  heniu

Dokładniej – po raz trzeci w tym roku a jeszcze w grudniu zapewne coś się dla ludzi znajdzie.
Pytasz, jak to możliwe..
Możliwe od czasu, gdy oprócz NSZZ PW oraz Solidarności w tym zakładzie pojawił się jeszcze jeden związek zawodowy. Związek nie tylko dla pracowników OWC, czy referentów ale dla wszystkich pracowników.
I na wszystkich te pieniądze – wg uzgodnionych zasad – są dzielone.
Tak nie tylko u nas być powinno.
A jak jest??
Zapewne różnie….

heniu
23 października, 2020 20:12
Reply to  Ryszard

ale w 3Rblogu funkcjonuje też Tarcza ,a większość pracowników nie widziała w tym roku ani grosza dodatkowego.

Ryszard
24 października, 2020 13:28
Reply to  heniu

Witaj – ja nie przykładałem mojego powyższego wpisu do konkretnego zz w zakładzie. Pisząc, że oprócz NSZZ PW oraz Solidarności pojawił się swego czasu inny zz w naszym zakładzie, nie miałem zupełnie Tarczy na myśli. Nie uważam także, że nazwa danego zz decyduje o tym, jak on działa i jakie ma efekty, bo o tym decydują ludzie Ci, którzy dany zz zakładają i którzy w nim pracują. Trzeci zz w 1 RBL-ogu powstał ze sprzeciwu wobec działalności, zarówno zakładowej Solidarności, jak i zakładowego NSZZ PW… Powstał dlatego, że korzystając z tego, że pracownicy składu M. nie należeli do żadnego zz,… Czytaj więcej »

Michal
25 października, 2020 20:38
Reply to  Ryszard

Czyli Rysiu będą jakieś zmiany w porozumieniu odnośnie pieniążków na listopad?? Jeśli to nie tajemnica to co chcecie zmienić??

Ryszard
28 października, 2020 22:45
Reply to  Michal

Witaj – z naszej strony a z tego co mi wiadomo także ze strony pozostałych zz – zmian w zapisach tego porozumienia nie będzie. Dlatego, że dodatkowo wyjaśniliśmy sobie z kierownictwem zakładu kwestie interpretacji poszczególnych zapisów tego porozumienia. Jest więc tak i tak należy interpretować te zapisy, że priorytetem nie jest zabieranie pracownikom pieniędzy z tej kwoty naliczeniowej a uczciwe gratyfikowanie ich za pracę. Przedstawię to na przykładzie: Dany pracownik miał miesiąc zwolnienia a więc stosownie do zapisu w porozumieniu kwalifikował się do zmniejszenia naliczeniowej kwoty premii np. o połowę… Jednocześnie ten sam pracownik nie tylko nadrobił zaległości w pracy… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Pablo
24 października, 2020 21:53
Reply to  heniu

Potwierdzam. 3 RBLog większość pracowników nie widziała pieniędzy dodatkowych. Jak to jest…?
Jest chyba jakiś zarząd krajowy ZPW Tarcza…
Czy to jest tak, że tylko jedne grupy w koło dostają… Co się potwierdziło w tamtym roku choćby u mnie w pracy… Jeszcze Związkowa wali mi taką ciemnotę…
Szkoda, że bierze wszystkich swoją miarą…
Ale cóż, jest zgoda ZZ na takie działanie, bo siedzą cicho jak gdyby nigdy nic.

25 października, 2020 11:47
Reply to  Pablo

Pablo, napisałeś: „Jak to jest…? Jest chyba jakiś zarząd krajowy ZPW Tarcza…”
Mógłbyś przybliżyć, o co Ci chodziło, gdy pisałeś to zdanie?

Ryszard
25 października, 2020 14:53

Ja ci to Marku przybliżę… Jeżeli np. jestem ajentem jakiejś sieci handlowej lub producenta i posługuję się jego nazwą i logo, to moim obowiązkiem jest działać i postępować tak, aby ta dana marka nie ucierpiała i nie doznała także wizerunkowego uszczerbku…. Jeżeli nie wywiązuję się z zadań i zobowiązań, to jestem zmuszony do zaprzestania współpracy i nie mogę się ani daną nazwą, ani logiem marki posługiwać. To powszechna praktyka… Widać jednak, że u nas tak nie jest… Tak nie jest, bo przecież: nie pierwszy to raz na tym naszym związkowym forum ludzie zadają konkretne pytania nie mogąc doczekać się choćby… Czytaj więcej »

Pablo
25 października, 2020 19:09

„Pablo, napisałeś: “Jak to jest…? Jest chyba jakiś zarząd krajowy ZPW Tarcza…”
Mógłbyś przybliżyć, o co Ci chodziło, gdy pisałeś to zdanie?”

Chodzi mi o sytuacje, które mają miejsce od jakiegoś czasu.
Jak to jest, że w jednym RBLogu, związki potrafią załatwić pieniądze dodatkowe w formie premii itp., a w innym nie potrafią, jak choćby u mnie w 3 RBLogu?
Jak to jest, że w różnych RBLog-ach ZZ działają inaczej…
Czym to jest spowodowane?
W jednym potrafią się „zatroszczyć” o innych a w innym tylko o „swoich”?

Czekam p. Marku na odpowiedź.

heniu
26 października, 2020 11:21
Reply to  Pablo

czyli wniosek jest jeden, żaden ze związków zawodowych w 3 Rblogu nie reprezentuje interesów pracowników.

26 października, 2020 20:31
Reply to  Pablo

Pablo, zarząd krajowy nie jest od tego, aby zajmować się sytuacją finansową poszczególnych pracodawców, w tym przypadku 3 RBL-ogu. Na miejscu, w 3 RBL-ogu – z tego co mi wiadomo – funkcjonują co najmniej cztery zakładowe organizacje związkowe i to działacze tych organizacji powinni wspólnie podejmować działania na rzecz wypracowywania rozwiązań w zakresie zagospodarowania powstałych w zakładzie oszczędności w obszarze funduszu płac pracowników. Jeżeli nie macie ich wypłacanych, być może te oszczędności u Was nie występują. Obserwując prowadzone przez pracodawców polityki wynagradzania jestem skłonny dać temu wiarę. Dlaczego, przykładem może być np. fakt, iż w 2 RBL-ogu w styczniu trzeba… Czytaj więcej »

Ryszard
27 października, 2020 00:10

Może i nie powinienem się wtrącać ale to uczynię, gdyż i mój zakład pracy jest w ten problem poniekąd wmieszany…. Zacznę więc od tego, że opis sytuacji dokonany przez Kolegę Przewodniczącego mnie nie zadowala, gdyż nie odpowiada na podstawowe pytania i wątpliwości, które mają nie tylko pracownicy tego 3 RBL-ogu ale zapewne także pracownicy wielu innych – mniejszych i większych – resortowych zakładów pracy. Nie odpowiada zwłaszcza na pytanie, co się dzieje z oszczędnościami w funduszu wynagrodzeń wynikającymi z masowych w tym roku zwolnień lekarskich, za które pracownicy otrzymują zasiłki chorobowe a także z oszczędnościami z wakatów, które są w… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Pablo
28 października, 2020 22:25
Reply to  Ryszard

Dzięki Ryszard, za Twoje wypowiedzi, jesteś jedyną tu osobą, która przekazuje najwięcej prawdziwych informacji i stara się innym odpowiadać na pytania…
Swoją drogą najlepiej byś pasował na Głównego Prezesa ZZ Tarcza.

Pablo
28 października, 2020 22:20

To porażka…
Czyli zakładowe organizacje, każda może sobie robić co chce, wynika to z tego, co Pan mi odpisał… Chyba się wypiszę z ZZ… Bo mi już ręce opadają po waszych działaniach u mnie w JW… Na 15 sierpnia zgodziliście się podzielić kasę z oszczędności, czy tam socjala na kilka wybranych osób. Jak możecie tak wspólną kasę dzielić… Bo jakbyście dali każdemu to, by było po 100-200 zł dla każdego?!
Trudno, ale każdy by dostał, a tak to większość ludzi dostała na święto wojska cios w policzek… Znowu zaczynacie dzielić ludzi…

Ryszard
29 października, 2020 00:48
Reply to  heniu

Witaj. Postanowiłem zaprezentować iście debilną odpowiedź na Twoje pytanie zamieszczoną na forum OWC tym bardziej, że autor tej durnoty jak zwykle pije do mnie… heniu napisał(a):  niech ktoś mi wytłumaczy fakt,iż w 1Rblogu pracownicy mają otrzymać drugi raz pieniądze z oszczędności, natomiast pracownicy 3 Rblogu w tym roku nie powąchali nawet złotówki.Gdzie tkwi rozwiązanie tego problemu? A oto iście „naukowa” odpowiedź niejakiego i tu znanego Jasia vel Sajmona cyt.: „Bo mają trochę więcej oszczędności i dostali poważny zastrzyk pieniędzy na convid19. Nie dziwi was fakt że dają forsę a opozniali wypłatę wynagrodzenia. Obym niebyl złym prorokiem że w grudniu zabraknie… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
heniu
30 października, 2020 13:46
Reply to  Ryszard

dziękuję za odpowiedź na nurtujące mnie tematy.doszedłem do wniosku,że w 3 Rblogu wszystkie związki stworzyły towarzystwo wzajemnej adoracji, zapominając o pracownikach na dole i ten sposób postępowania nie przyczyni się do pozyskania większej ilości członków, a wprost przeciwnie.mogę tylko Wam pogratulować sprawnie działającej organizacji.pamiętam też o stworzonej przez Ciebie Konfederacji, która była podwaliną obecnie funkcjonującej Tarczy.a propos wypowiedzi na stronie owc Sajmona – pozostawiam to bez komentarza.

Ryszard
30 października, 2020 23:34
Reply to  heniu

Witaj. Dzięki za pamięć o Konfederacji. Gdyby nie nagły „zwrot” władz naczelnych tego związku w kierunku, który nie mogliśmy zaakceptować, to obecnie zapewne nie byłoby Tarczy, tylko stosunkowo liczne struktury Konfederacji w resorcie. Nie – wojskowy odłam Konfederacji nie stał się zaczynem Tarczy, a co najwyżej współtworzył statutowe podwaliny tego związku. Obecna Tarcza składa się w zasadniczej części z działaczy i struktur, które wyszły z NSZZ PW. Moja organizacja – jako spadkobierczyni dorobku lewicowej Konfederacji – jest w Tarczy wyjątkiem. To nam i przeszkadza, i pomaga…. Przeszkadza – gdyż nie potrafimy w pełni zasymilować się z poglądami i stylem działania… Czytaj więcej »

Michal
15 października, 2020 10:00

Ryszardzie, czy będą jakieś pieniądze na 11 listopada?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla wszystkich forumowiczów.

Ryszard
15 października, 2020 21:14
Reply to  Michal

Witaj – tego nie wiem i również uważam, że nie ma co na to liczyć.

Ryszard
20 października, 2020 21:41
Reply to  Michal

Witaj Za życzenia dziękuję a na zadawane przez Ciebie pytania starałem się odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą na tyle na ile mogłem i chciałem. Mam także osobistą refleksje związaną z dyskusją nie tylko na tym forum. Z mojego doświadczenia wynika, że najwięcej do powiedzenia na temat działalności związku mają z reguły a może przede wszystkim ci, którzy w każdej wypowiedzi zastrzegają, że do żadnego związku nie należą. No bo jakże by inaczej… Te całe związki to przecież taka rakowa narośl na „zdrowym” ciele pracowniczej solidarnej wspólnoty jest… To jakiś organizacyjno-sekciarski potworek…. To enklawa różnej maści psychicznych dziwolągów o rozbudzonym ego….… Czytaj więcej »

Michal
2 listopada, 2020 15:42

Ryszardzie, czy to prawda, że w 1 Rbl-ogu mają wypłacić oszczędności do 10 listopada??
Pozdrawiam

Ryszard
2 listopada, 2020 21:19
Reply to  Michal

Prawdą jest, że do 6 b.m. te pieniądze mają być podzielone a propozycje przesłane do Pracodawcy. Być może więc 9 b.m. te pieniądze znajdą się na kontach pracowników. Jeżeli przesłanie ich przedłuży się, to będą po 11 b.m. W dniu dzisiejszym do przełożonych wpłynęło pismo w sprawie technicznych szczegółów wypracowania propozycji tej zwiększonej premii. Pragnę również – niejako odpowiadając na pytania na tym forum zadawane – zwrócić Waszą uwagę na pismo Szefa IW SZ nr 30360/20 z dnia dzisiejszego w sprawie ochrony sanitarno – epidemiologicznej jednostek. Nakazuje ono stosownie organizować pracę, także w systemie 8 godzinnym w ten sposób, aby… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
heniu
4 listopada, 2020 12:44
Reply to  Ryszard

To forum jest chyba obserwowane przez decydentów.
W 3 RbL-ogu zdecydowali się wreszcie uruchomić fundusze z oszczędności. Kwota nie jest zbyt kosmiczna, bo około 600 brutto ale dla wszystkich – nie tylko dla pociotów i przydupasów.

6 listopada, 2020 12:50
Reply to  heniu

Masz rację, heniu, codziennie z rana jest przez Nich monitorowane 🙂
To już jest taki swoisty rytuał.

Michal
4 listopada, 2020 17:27
Reply to  Ryszard

Rysiu a wiesz może ile wyjdzie na osobę z tych 250 tys.
Od komendanta dla tych, co nie byli na zwolnieniu??

Ryszard
6 listopada, 2020 17:27
Reply to  Michal

Heniu – to świetna wiadomość. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że to od decydentów z tzw. „górnej półki” poszła do zakładów pracy sugestia, aby tymi oszczędnościami niejako zatrzymać spadek nastrojów wśród pracowników resortu. Tylko dlatego te środki są dzielone „na wszystkich”. Masz jednak rację – sam pomysł wziął się także a może przede wszystkim ze stron naszego forum i nacisku pracowniczych środowisk na podział nadwyżek w sferze wynagrodzeń. Postanowiono jednak zrobić inaczej niż tu pisaliśmy a pisaliśmy, że tymi środkami nie należy wypełniać luki w środkach z resortu przeznaczonych na uczczenie zbliżającego się Święta. My pisaliśmy, że wypłacimy je tak,… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
7 listopada, 2020 21:17
Reply to  Ryszard

A jak będziesz dokładnie Rysiu wiedział po przeliczeniach ile to będzie, to napisz w wolnej chwili.
Pozdrawiam i życzę zdrowia dla wszystkich forumowiczów.

Ryszard
10 listopada, 2020 15:05
Reply to  Michal

Wiem, że ta nasza premia zostanie wypłacona 16 lub 19 bm z przyczyn natury obiektywnej

Michal
11 listopada, 2020 15:45
Reply to  Ryszard

To znaczy żeby nie była kojarzona z 11 listopada??

Ryszard
11 listopada, 2020 22:43
Reply to  Michal

Niezupełnie – chociaż taka właśnie była wola strony społecznej podczas, gdy strona resortowa chciała zasypać nimi „dziurę” w oczekiwaniach pracowników.
Zapewne by się to i stało ale na przeszkodzie stanęła wysoka absencja chorobowa i mamy to, co mamy. Będzie więc na Mikołaja.
Ucieszą się ci, którzy mają zwłaszcza małe dzieci…
Bo one nie rozumieją, co to materialne problemy ich rodziców i z niecierpliwością czekają na to, że Mikołaj im coś pod poduszkę włoży…

Pablo
12 listopada, 2020 20:33
Reply to  Ryszard

Ryszard, jeśli chodzi o małe dzieci… Ręce opadają… Właśnie dziś w 3 RBLogu wypłacili te premie… I wiesz co Rysiu, potrącili mi część kwoty przez to, że byłem 2 tygodnie na urlopie ojcowskim, który należy mi się ustawowo… Odkąd mam dziecko, cały czas mnie w pracy za to „karają” przy każdym momencie, gdy są jakieś premie… Zgłaszałem to już wcześniej do swojej związkowej, ale do niej jak do słupa… Podsumowując, teraz mi potrącili za urlop… Jeszcze jeden przypadek ode mnie z pracy, 2 chłopaków zapisanych jest do WOT. I im za to, że byli w tym roku 2 tygodnie na… Czytaj więcej »

Ryszard
14 listopada, 2020 12:32
Reply to  Pablo

Pablo – to k….a h….a jedna jest…. Podam nasz przykład z mojego własnego podwórka…. Pracownik przebywał miesiąc na zwolnieniu – z tych naliczeniowych środków potrącilismy jemu 1/4… Takie było porozumienie…. Porozumienie było jednak i takie, że jeżeli braki i zaległości nadrobił a w dodatku się swoją postawą i zaangażowaniem w pracy wyróżnia, to należy jemu kasę także dodać. W efekcie dodano jemu to, co odjęto i jeszcze więcej a on tej premii pomimo zwolnienia dostał więcej niż naliczeniowa…. Ja tu nieco wcześniej wręcz prosiłem, aby nie było to mechaniczne zabieranie i u nas w wielu przypadkach tak nie było. U… Czytaj więcej »

Michal
11 listopada, 2020 21:01
Reply to  Ryszard

A już wiadomo ile zostało naliczone od komendanta na osobę??
Rozumiem, że na Święta Bożego Narodzenia nie ma już się czego spodziewać??

Ryszard
12 listopada, 2020 00:53
Reply to  Michal

Michal – to nie jakaś ekstra premia od Komendanta, tylko wyodrębnione z ogólnej puli oszczędności, środki do podziału pomiędzy tych, którzy w okresie od 1 lipca do końca października nie korzystali ze zwolnień. To, że zostanie ona naliczona centralnie a nie w poszczególnych elementach organizacyjnych zakładu nie oznacza, że to jakaś ekstra premia od Komendanta. Z premią tego typu będziemy mieli do czynienia w grudniu…. w dniu 10 bm. Jaka będzie jej wysokość, tego jeszcze nie wiedziano. W każdym razie decyzja w tej sprawie oficjalnie nie zapadła i w moim przekonaniu nie jest szczególnie istotne, czy będzie to kwota np.… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Ryszard
14 listopada, 2020 10:02
Reply to  Ryszard

Premia zostanie wypłacona w poniedziałek a ta dodatkowa to 220 zl brutto.

Michal
15 listopada, 2020 21:41
Reply to  Ryszard

Dzięki za informację, Ryszardzie. Liczyłem, że chociaż będzie 250.

Ryszard
17 listopada, 2020 16:41
Reply to  Michal

Przepraszam za wprowadzenie w błąd co do terminu wypłaty tej premii.
Z przyczyn technicznych związanych z zamiarem wypłaty całości premii a więc związanych z podliczeniami dodatkowej premii dla ponad tysiąca pracowników – wypłata nastąpi w czwartek dla wszystkich w jednej a nie dla wielu w dwóch transzach.
Jeszcze raz za wprowadzenie w błąd przepraszam.
Wniosek z tego taki, że zbyt szybka informacja często staje się nieaktualna lub zgoła błędna, wiec należy w przyszłości uzbroić się w cierpliwość.

Michal
18 listopada, 2020 10:06
Reply to  Ryszard

Nic się nie stało Ryszardzie. Na dłużej starczy:)

Toja
16 listopada, 2020 11:43
Reply to  Ryszard

Chyba jednak 19.11.2020 …

Michal
16 listopada, 2020 17:28
Reply to  Ryszard

Z tego co mi wiadomo ma być chyba jednak 19 płacona z powodu kwarantanny

heniu
12 listopada, 2020 18:27
Reply to  Ryszard

moje pytanie brzmi .czy sami pracownicy poza strukturami związkowymi mogą wystąpić z wnioskiem do P.Komendanta o wprowadzenie 24 godzinnego systemu pracy zgodnie z drogą służbową? chciałem podkreślić ,iż pomimo działających w 3 Rblogu kilku związków zawodowych ,żaden nie jest zainteresowany powyższym tematem.

Ryszard
12 listopada, 2020 21:51
Reply to  heniu

Gdybyście heniu byli członkami tych związków, które u Was funkcjonują, to nie musielibyście prosić ale – jako ich członkowie – po prostu żądać aby władze tych związków wystąpiły do Pracodawcy z inicjatywą dokonania stosownym aneksem określonych zmian w zakładowym regulaminie pracy. Ponieważ tak się z reguły dzieje, że pracownicy OWC do żadnych związków nie należą, to ich sytuacja jest, jaka jest. Istnieje mozliwość wystąpienia w tej sprawie do Pracodawcy zainteresowanych pracowników. Należy wówczas się w tej sprawie zorganizować i przeprowadzić konsultacje społeczne, które powinny wykazać zdecydowane poparcie dla 24-godzinnego systemu czasu pracy. Następnie należy wyłonić przedstawicieli środowiska, którzy zapiszą się… Czytaj więcej »

heniu
15 listopada, 2020 08:07
Reply to  Ryszard

dziękuję za następne informacje.a propos premii jak wcześniej napisałem, została zrealizowana w wysokości 600 brutto.pracownikom będącym na chorobowym lub mającym jakieś usprawiedliwione absencje potrącono 2 zł za każdy dzień.pozostała kwota została rozdysponowana na tych, którzy tych absencji bądź świadczeń nie mieli.pozostaje do podziału fundusz socjalny. są trzy progi uzależnione od dochodów w wysokości: 250, 350, 450.w przyszłym tygodniu będę próbował wykorzystać Twoje wskazówki dotyczące ZPR…pozdrawiam

Michal
19 listopada, 2020 09:52

Ryszardzie, czy prawdą jest, że mają nam zabrać 3 procent z wynagrodzenia??

Ryszard
19 listopada, 2020 16:16
Reply to  Michal

Witaj – Ta premia dziś dotarła, wiec problem został jakoś ogarnięty, chociaż dochodzą do nas sygnały o różnych, dziwnych – związanych z naliczeniem tej premii – przypadkach. Zapewniam, że żadnego udziału naszego zz w tym nie było i na tym zakończę, bo za innych tłumaczyć się nie myślę. Co zaś do Twojego pytania – wypowiedziałem się na ten temat w innym wątku… Problem rzeczywiście istnieje i dotyczy wszystkich WJOSB. Nie dotyczy jednak tego, że każdemu zabiorą 3% z jego wynagrodzenia a tego, że nakłady na wynagrodzenia zostaną o 3 % zmniejszone. To nieco inna sytuacja niż ta, o której piszesz,… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Michal
20 listopada, 2020 12:15
Reply to  Ryszard

Wiem, kaska dotarła. Przyda się bardzo.
Daj znać, Ryszardzie, jak Ci się obije o uszy jakbyśmy mieli coś dostać na święta oprócz socjalu. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowego i miłego weekendu

Ryszard
20 listopada, 2020 23:03
Reply to  Michal

Witaj. Wciąż wychodzą nowe sprawy i końca tego nie ma.
Zamierzam jednak – zgodnie z tym, co już kilkakrotnie tu zapowiadałem – nieco wyluzować. Świata i tak nie zbawię a tłumaczyć się za wszystkich nie zamierzam. Zamierzam natomiast zatrzymać się w tym biegu i poprzyglądać co z tego wszystkiego się stanie.
Pozdrawiam i również zdrowia życzę.

Michal
22 listopada, 2020 13:22
Reply to  Ryszard

Dziękuję Ryszardzie za odpowiedzi. Miej na uwadze jakby było coś wiadomo.

Pablo
22 listopada, 2020 10:02
Reply to  Michal

Prawdopodobnie do wszystkich jednostek trafiło pismo z obcięciem wynagrodzenia w wysokości 3%…
Tylko pytanie, czy za tym nie idą zwolnienia…
A tak w ogóle – MON to kraina absurdów…
Na początku roku dali podwyżki a teraz zabierają…
Ktoś liczyć nie potrafi….?
Pytanie, co związki na to. Bo ja widzę, że standardowo cisza… Albo już to klepnęli, albo jak zwykle obudzą się po czasie…

Grzesiek
28 listopada, 2020 12:05
Reply to  Pablo

Zapominacie o jednym… o ppk, które wystartuje u nas w styczniu 2021 roku.
Te 3% to będzie z 5 lub 6% minimum… tak dziękują nam – cywilom za pracę w niby ich tej pandemii… oby wszyscy to ppk zlali ciepłym moczem… już mieliśmy i ofe…

Last edited 3 lat temu by Grzesiek
Michal
28 listopada, 2020 12:04

Ryszardzie, mam pytanie. Czy w związku z tym, co ogłosił premier – w przyszłym roku możemy nie dostać trzynastki??

Ryszard
28 listopada, 2020 22:49
Reply to  Michal

Premier zadecydował opierając się na stosownej ustawie a minister finansów ogłosił… Nie – obecne cięcia dotyczą roku bieżącego a nie przyszłego. Nie znaczy to jednak, że w roku przyszłym także nas tak nie potraktują… Proszę także nie mylić dwóch odrębnych spraw. Tego blokowania oszczędności w roku bieżącym ze zmniejszeniem nakładów na wynagrodzenia o 3 % w roku przyszłym… Bardzo możliwe, że w przyszłym roku zejdą się te 2 finansowe „plagi” – blokada i ciecia nakładów na wynagrodzenia. Być może dojdzie też następna – zwana „optymalizacją zatrudnienia”. Zapewne tak będzie, aby strach sparaliżował wszystkich tych, którzy zbyt głośno krzyczą. Wydaje się,… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Ryszard
Olo
30 listopada, 2020 04:07

,,Trzeba słuchać ludu,obiecać im czego oczekują,a potem wygaszać ich oczekiwania. Maja zapier*alać za miskę ryżu”

Olo
6 grudnia, 2020 16:33

Potwierdzone – będą na duże premie na święta, minister wydał zgodę na uruchomienie oszczędności,

6 grudnia, 2020 22:42
Reply to  Olo

Czyżby, Olo?
Z tego, co ja słyszałem – będzie można płacić oszczędności pod warunkiem, że wypłacane będą… w postaci nagród.
Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego?!
Ale wszystkiego dowiemy się już jutro…

Michal
7 grudnia, 2020 14:59

Może i jakaś premia wpadnie w takim razie??
Chyba, że to tylko oszczędności jednostek, gdzie u niektórych już wypłacono.

Grzesiek
7 grudnia, 2020 16:36

Jakby Pan mógł to niech Pan wytłumaczy… ja nie bardzo to rozumiem.
I pytanie kolejne.
Zz planują coś zrobić? Na pisma od lat i tak nikt nie odpowiada. Minister do dziś nie ma czasu dla cywili.śmiech na sali. Tak strasznie jest „zarubiuny”, że szok. Przez 365 dni w roku.
Przez te kilka cykli 365 dni nie znalazł ani jednego dnia… żenada.

Last edited 3 lat temu by Grzesiek
Michal
7 grudnia, 2020 15:01
Reply to  Olo

Oki, możesz bardziej to rozwinąć.
Chodzi o oszczędność z jednostek, czy jakimś cudem minister coś da od siebie?

Michal
7 grudnia, 2020 17:00
Reply to  Olo

Olo, możesz bardziej to rozwinąć.
Chodzi o oszczędność z jednostek, czy jakimś cudem minister coś da od siebie?