Skip to main content

Święta tuż, tuż, a za progiem zbliża się Nowy Rok.

By 18 grudnia, 2022Aktualności
Subskrybować
Powiadom o
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik RON
3 stycznia, 2023 21:06

Witam
Mam pytanie odnośnie naszych podwyżek. Czy dostaniemy od stycznia jak cała budżetówka te 7,8%, czy te 7,8 % to jeszcze nic pewnego i np. jak zwykle od marca czy kwietnia, z wyrównaniem od stycznia?

Michal
9 stycznia, 2023 12:45
Reply to  Pracownik RON

Podłączam się do zapytania kolegi

Michal
9 stycznia, 2023 14:15
Reply to  Pracownik RON

Podpinam się do pytania.

Marecjusz
11 stycznia, 2023 08:33
Reply to  Pracownik RON

Podwyżki? Może kiedyś będą. A czy w wysokości 7,8%? I kiedy i od kiedy? To się okaże, ponieważ: 1) Minister oraz jego, nie będę nazywać po imieniu, mają głęboko w poważaniu pracowników RON 2) Związki zawodowe nie działają w porozumieniu. 3) Z uwagi, że nie działają w porozumieniu, nie mają siły przebicia. 4) Z uwagi, że nie działają w porozumieniu, nie potrafią wypracować odpowiedniej akcji protestacyjnej. 5) Z uwagi, że nie działają w porozumieniu, nie potrafią opracować odpowiedniej akcji informacyjnej do swoich członków oraz niezrzeszonych. 6) Budżet państwa leży na łopatkach. 7) Istnieje skuteczna akcja dezinformacyjna jak to dobrze mają… Czytaj więcej »

Max
15 stycznia, 2023 22:13
Reply to  Pracownik RON

Również witam. Skąd u Kolegi informacja o tym, że w całej budżetówce te ”podwyżki” będą już w styczniu?? Ponieważ w wielu wypowiedziach przewijają się pretensje, jakoby to niemrawość zz sprawiała, że te ”podwyżki” u nas są dopiero gdzieś w marcu – poniżej cytuję fragment ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw, w wersji obowiązującej od 1 stycznia 2023 r. Dz.U.2022.1533 Art. 8 1.  ”Podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników państwowej sfery budżetowej następuje w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku….” I… Czytaj więcej »

Criss
18 stycznia, 2023 17:49
Reply to  Max

Tak w uzupełnieniu wypowiedzi kolegi, wskazuję aktualny stan prac nad ustawą budżetową prosto ze strony sejmowej – https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2653

wojak
10 stycznia, 2023 11:29

Co jakiś czas Błaszczak ogłasza o nowych dodatkach do uposażenia żołnierzy zawodowych plus podwyżka pensji. O pracownikach RON w ogóle się nie mówi.
Nasze kochane związki zawodowe też nabrały wody w usta odnośnie podwyżek.
Wygląda na to, że dostaniemy ochłapy jak co roku.

Crisd
10 stycznia, 2023 21:08
Reply to  wojak

Zgodnie z ustawą budżetową na 2023 rok budżetówka ma zwiększony budżet na wynagrodzenia o 7,8% mimo, iż inflacja średnioroczna za 2022 r. jest na poziomie ok. 15%.
Kiedy wypłata – to jest dobre pytanie ale do DSS i DB. Wg mnie w zakresie terminu podwyżek pracowników namieszają… podwyżki dla żołnierzy, bo te dopiero będą od 1 marca a wiadomo jaka jest kolejność.
Co do „związki zawodowe też nabrały wody w usta” to odpowiedź jest prosta – to pismo DSS do ZPW „Tarcza” jako odpowiedź ma bezczynność rzeczonego MON (DSS) w sprawie nowelizacji PUZP.
https://zpwtarcza.pl/opinie-i-stanowiska-2023/

Pracownik RON
12 stycznia, 2023 00:12
Reply to  Crisd

Jeszcze trochę zmieni się rząd i najgorszy minister Płaszczak pójdzie w pizdu i dobrze.
Nie dość, że taką drożyznę nam PiS zafundował, to jeszcze same ochłapy rzucają.
Mam nadzieję, że pracownicy RON podczas wyborów nie zapomną, że pan minister słowem nie wspomina o pracownikach wojska gdziekolwiek się pokazuje.

Max
15 stycznia, 2023 09:16
Reply to  Pracownik RON

Pan minister o nas nie wspomina, A co my robimy aby o nas ktokolwiek wspomniał?? Resort doskonale wie, że się nie ruszymy, że jedynie w necie pogardłujemy i to w miejscach, do których nikt nie zagląda. Oglądacie się na zz – te zz, w których już mało kto pozostał, bo mając poglądy takie jak i tu, i na innych związkowych forach ma wielu samiśmy te nasze zz dawno uwalili. Ci, co nawet w nich jeszcze składki płacą, ruszyć się nigdzie nie ruszą, bez względu w jakim byłoby to terminie. Dużo tu napisano o bierności zz tak, jakby były to jakieś… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Max
Criss
11 stycznia, 2023 17:20
Reply to  Olo

Pan Skuza mija się z prawda, bo nie ma stawki 12 % dla I progu podatkowego, bo jest 12% + 9% (składka zdrowotna), czyli razem 21%, zamiast poprzednich 17%.
Niezły spadek????

Michał
12 stycznia, 2023 13:23

Podwyżki ??? Gdzie?? Jakie ??
3000 brutto zasadnicza + 16,34 % premii .
Razem minimalną krajową 3490 brutto.
Takie mamy związki .

Max
15 stycznia, 2023 20:25
Reply to  Michał

Michał – związki mamy takie, jacy sami jesteśmy.
Do kogo więc te pretensje?

yoshi
16 stycznia, 2023 07:54
Reply to  Michał

Cieszmy się, że mamy taki rząd, co minimalną podnosi, bo nic byśmy nie dostali.
490 więcej a od lipca jeszcze dobra 100 a ci, co mają zaledwie 3500, to mogą tylko płakać, bo najbardziej wydymani będą z %.
Żołnierze co chwila jakieś nowe dodatki i % dostają za paleniem głupa na placu a prony no cóż, jeśli nie będzie strajków tak, jak to robią pielęgniarki, to zawsze tylko miska ryżu zostanie.

Max
18 stycznia, 2023 12:17
Reply to  yoshi

”Cieszmy się, że mamy taki rząd, co minimalną podnosi, bo nic byśmy nie dostali.
490 więcej a od lipca jeszcze dobra 100 a ci, co mają zaledwie 3500, to mogą tylko płakać, bo najbardziej wydymani będą z %.”

Ciekawi mnie, o co chodzi w tej Twojej zacytowanej wypowiedzi?
Możesz ją rozwinąć??

Max
16 stycznia, 2023 08:31
Reply to  Michał

Jednak poszerzę jeszcze tą swoją wypowiedź, bo należy ukazywać problemy w rzeczywistym świetle. Napisałeś: cyt.: ”Podwyżki ??? Gdzie?? Jakie ?? 3000 brutto zasadnicza + 16,34 % premii . Razem minimalną krajową 3490 brutto”. Ta Twoja wypowiedź nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z prawdą. Przedstawiłeś nam płacę zasadniczą wraz z premią pracownika średniego szczebla tej służbowej piramidy w resorcie. Właściwie pracownika szczebla podstawowego. Tego typu zasadnicze, które osiągnęły maxa i premie, które zwiększono aby pracownicy mogli otrzymać całą ubiegłoroczną podwyżkę posiada tysiące pracowników i daje to tą minimalną tegoroczną płacę. Problem w tym, że nie wspomniałeś o dwóch istotnych kwestiach:… Czytaj więcej »

katoda
14 stycznia, 2023 20:14

Od stycznia tego roku mamy w kraju minimalną pensję 3490,-
A co, jeśli nasza pensja jest niższa od w/w (nie wliczam wysługi). O ile dobrze pamiętam, już to – chyba 3 lata temu – przerabialiśmy. Wtedy kadrowa i finansówka prędziutko sporządziły aneksik do umowy i wyrównali nam do minimalnej krajowej.
Teraz – jak na razie – cisza i groza.
Strach się pytać, bo….

Max
15 stycznia, 2023 20:23
Reply to  katoda

No tak…. wszędzie strach – jedynie tu można pisać wszystko. Nie piszcie więc o protestach, bo na nie nie pojedziecie. Bo strach – co będzie, jak przełożeni w telewizji zobaczą i zgłoszą, gdzie należy??
Co zaś do tej minimalnej.
Są takie dodatki do naszych wynagrodzeń, które się do wynagrodzenia minimalnego nadal wliczają, co sprawia w efekcie, że np. przy zasadniczej w wysokości 3 tys. zł my tą minimalną płacę przekraczamy.
Żadnego wyrównania więc u wielu nie będzie.

Max
15 stycznia, 2023 22:31
Reply to  katoda

Uzupełniając swoją wypowiedź dodam, że do płacy minimalnej nie wlicza się: nagrody jubileuszowej;odprawy pieniężnej przysługującej pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy;wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych;dodatku do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej.Od 2020 roku z płacy minimalnej został wyłączony również dodatek stażowy Ponadto do pensji minimalnej nie wlicza się: kwot wynikających z umów cywilnoprawnych zawartych oprócz umowy o pracę, zasiłków chorobowych, świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych, ekwiwalentu za pranie odzieży, wypłaty należności z tytułu podróży służbowych, wynagrodzeń z tytułu korzystania lub rozporządzania prawami autorskimi lub pokrewnymi, tj. honorariów i… Czytaj więcej »

heniu
18 stycznia, 2023 19:50

dyskutujecie na tym forum o podwyżkach i popieram.ja trochę z innym problemem.pracuję w 3 rblogu w systemie 12 godzinnym.większość z nas chciałaby zmienić ten system na 24 godzinny.do tej pory na przeszkodzie stał poprzedni Komendant rblogu.po zmianie kadrowej, nowy Komendant jest w stanie zaaprobować nowy system w przypadku kiedy nie będzie przekroczony 24 godzinny dzień pracy.my oczywiście musimy odbyć odprawę ,która burzy ten porządek.zwracam się z prośbą o informację jak rozwiązaliście w/w problem.pozdrawiam i czekam na porady.

Max
18 stycznia, 2023 21:05
Reply to  heniu

Jestem z 1 rblogu i pracujemy już ponad rok w systemie 24 godzinnym. Taki system czasu pracy przy pilnowaniu mienia dopuszcza zarówno kodeks pracy, jak i aktualnie obowiązujący regulamin OWC. Pytasz jak to zrobić. A jak zrobiono w przypadku WSP?? Przecież oni także muszą zdać swój dyżur i rozliczyć się z mienia na strażnicy. Procedura przekazania i obejmowania obowiązków w ich pracy w odniesieniu do poszczególnych zmian pracowniczych jest bardzo zbliżona do waszej w OWC. My pracujemy w systemie 24 godzinnym, gdyż to dobowe obciążenie obowiązkami realizowanymi przez pracowników jest takie, że taki system pracy umożliwia. Jeżeli jednak w okresie… Czytaj więcej »

Adam
11 lutego, 2023 08:50
Reply to  Max

A w którym miejscu w regulaminie OWC jest ten zapis?

Broda
18 stycznia, 2023 21:16
Reply to  heniu

Odpowiadam: 30 minutowa przerwa w pracy nie wliczana do czasu pracy.
Tak mamy w 1 RBLog.

heniu
20 stycznia, 2023 08:02
Reply to  heniu

dziękuję za informacje.można liczyć na Waszą pomoc.szkoda wchodzić na to forum.

Max
23 stycznia, 2023 22:13
Reply to  heniu

Jeżeli można liczyć na naszą pomoc, to kurde dlaczego niby szkoda wchodzić na to forum??? Coś ci się nie pokręciło? To całe forum od początku prowadzi Kolega Przewodniczący i nikogo dotychczas nie wyciął, chociaż zdarza się, że wypowiedzi zamieszczane są dopiero po kilku dniach a więc wówczas, gdy ma na to czas i możliwość. To nie jest tak, że jakaś gromada siedzi i nic nie robi, tylko te wypowiedzi na forum zamieszcza. Dlaczego?? Bo nawet do pracy w charakterze moderatora nie można znaleźć chętnych. Tak wygląda rzeczywista aktywność pracowników resortu. I jeszcze jedno w kwestii tej 24 godz pracy tytułem… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Max
Dima
21 stycznia, 2023 15:41
Reply to  heniu

Takie rozwiązanie istnieje już w kilku składach.Jest odprawa powiedzmy 7:30-8:00 a od 8-mej do 8-mej praca a w jej ciągu każdy wartownik odbiera po pół godziny przerwy tak,że nikt nie może go w tym czasie prosić o służbowe sprawy, żądać ani temu podobne.Może nawet wyjść poza Skład np.do sklepu.I nikt nic do tego nie ma.Jednocześnie musi to wpisać na liście obecności.Tą przerwę każdy ma w innym czasie.Kwestia dogadania. Prawdopodobnie u Maxa to funkcjonuje.(Mam nadzieję Max,że się nie gniewasz,że Cię przywołałem)

Last edited 1 rok temu by Dima
To Ja
21 stycznia, 2023 08:41

Pytanie, czy My musimy o sobie przypominać kierownictwu MON, że istniejemy? Minister jest, jaki jest razem ze swoimi zastępcami ale do jasnej…… , co to znaczy musi Nas usłyszeć, zobaczyć? Przecież to jest jawne lekceważenie Naszej grupy zawodowej! Pokażemy się i co? Nauczyciele się ,,pokazali” i…? I nie dostali wypłat. To jest jego zakichany obowiązek, wypłacić Nam podwyżki za pracę, którą wykonujemy. A płacze ZZ, że nikt ich nie popiera w zakładzie pracy w przeważającej większości z czego wynika? Ano z tego, że NIGDY nie będziecie ze sobą współpracować, bo każdy ma swoją wizję. Popatrzcie na Nasz kraj? Odzwierciedlenie mamy… Czytaj więcej »

Criss
23 stycznia, 2023 19:02
Reply to  To Ja

Masz rację w kwestii kto powinien być MON ale kogo to obchodzi od 1989 r. To ma być cywilna kontrola nad armia, którą wymyślili ludzie wywodzący się z opozycji. Tym tokiem idąc, aby się poprawił los pracowników resortu ON – muszą oni być reprezentowani w parlamencie i tyle. W tej kwestii już się wypowiadałem ale nie ma odzewu od ludzi, że tego chcą. Poza tym nie ułatwia tego fakt rozdrobnienia strony społecznej i to, że żołnierze nie mogą być oficjalnie w ciałach politycznych, co się przekłada na ich działania, gdy już nie są żołnierzami. A tak mało potrzeba żeby wystartować,… Czytaj więcej »

Max
23 stycznia, 2023 22:27
Reply to  To Ja

Nikt tu ciebie nie zamierza krytykować. Pragnę jedynie zauważyć, że te Twoje wnioski są zbyt daleko idące i być może nie w kierunku takim, jak trzeba.
Tematu nie rozwijam….

Wojtek
24 stycznia, 2023 09:14
Reply to  To Ja

Minister jest obecnie zajęty całkowicie problemem, jak by tu przekazać czołgi na Ukrainę a nie jakimiś pracownikami. Obecnie są dużo ważniejsze sprawy od pracowników RON.
Minister nie jest od dbania o pracowników, tylko od dozbrajania Ukraińców, bo oni przecież walczą za naszą wolność więc im się należy a my się cieszmy, że nie ma u nas wojny i że dostajemy jakąkolwiek wypłatę.

Anka
1 lutego, 2023 12:18
Reply to  Wojtek

No i cudownie, ale czym się zajmował przed wybuchem wojny na Ukrainie?

Wojtek
7 lutego, 2023 07:55
Reply to  Anka

Przed wybuchem wojny zajmował się tym, jakby tu zmusić wszystkich do zaszczepienia się na Covid. Bo przecież pracownik nie potrzebuje niczego innego niż szczepień a jak tego nie rozumie to trzeba mu w tym pomóc. Skończy się wojna, wróci Covid a jak nie, to jakiś inny wirus – jakoś trzeba trzymać to społeczeństwo za twarz.

Max
8 lutego, 2023 15:07
Reply to  Wojtek

Tu racja….

Max
7 lutego, 2023 09:19
Reply to  Anka

A ja zapytam tak: A kiedyż to Pan minister spotkał się z przedstawicielami organów przedstawicielskich żołnierzy, tak rozbudowanych w naszym wojsku?? Szukałem i nie znalazłem. Może ktoś poda link do takiego spotkania, w którym uczestniczył Pan minister osobiście …. Żeby była jasność jak w istocie jest poniżej fragment ze stosownego materiału: Organy Przedstawicielskie Żołnierzy Zawodowych kadencji 2020-2022 5 ZGŁASZANIE SPRAW: a)Każdy żołnierz może bezpośrednio – z pominięciem drogi służbowej – zwrócić się do organów przedstawicielskich żołnierzy zawodowych właściwego korpusu zawodowego. b)Organy przedstawicielskie żołnierzy zawodowych działają wyłącznie w zakresie posiadanych uprawnień, stąd też nie rozstrzygają spraw, które leżą we właściwości sądów… Czytaj więcej »

olo
26 stycznia, 2023 07:33

Śmiech na sali, dołożyli 70 zł w premii, żebyśmy za styczeń osiągnęli minimalną pensję.

Jan
3 lutego, 2023 14:35
Reply to  olo

Już nawet Dowódca Warty OWC ma dodatek funkcyjny wrzucony do zasadniczej, aby minimalną 3490 miał (wraz z premią na poziomie 16%).

Max
7 lutego, 2023 00:17
Reply to  Jan

”….dodatek funkcyjny wrzucony do zasadniczej,…”
Niby jak??

olo
7 lutego, 2023 08:40
Reply to  Jan

U nas na chwilę obecną d-ca warty ma mniej jak wartownik!!

Max
8 lutego, 2023 09:56
Reply to  olo

Poruszyłeś problem więc go nam szerzej wyjaśnij. Ja także pracuję w OWC, więc nieco pojmuję obowiązujące w tej grupie pracowniczej zasady wynagradzania. Nie bardzo jednak rozumiem te Twoje wypowiedzi. Oczywiście może być tak, że wartownik zarobi więcej nawet od komendanta oddziału, jeżeli wykazano mu prace w nadgodzinach z uwagi np. w związku z udziałem w kilkudniowym konwoju. To jednak wyjątki od reguły stanowiącej, że wynagrodzenie zasadnicze wartownika jest niższe od wynagrodzenia d-cy warty a także komendanta i jego zastępcy. Nie przekonasz mnie, że jest wyższe. W dodatku – o czym Ty piszesz twierdząc, że dodatek funkcyjny d-cy został wrzucony do… Czytaj więcej »

Max
8 lutego, 2023 10:59
Reply to  olo

To się cieszcie – innym nic nie dołożyli. Poza tym: Dolicz dodatek za pracę nocną. Dolicz dodatek za wysługę To łącznie – na rękę – ok 400 zł przy 20 – letnim stażu pracy Przy 30 – letnim i wyższym – znacznie więcej nie licząc np dodatku niebezpiecznego za konwojowanie czy zapłaty za nadgodziny Na bazie tego naszego ”ucierania ” poglądów dwie sprawy; Pierwsza to taka, abyśmy w tym co piszemy zachowali nieco obiektywizmu i uczciwości, gdyż to co po uzusowieniu i opodatkowaniu otrzymujemy na konta jednak różni się i to często o kilkaset złotych od tego co zarabia np… Czytaj więcej »

aaa
31 stycznia, 2023 17:33

Czy można już wezwać ministra do rokowań w sprawie zmian PUZP?

§ 3. 
Strona uprawniona do zawarcia układu nie może odmówić żądaniu drugiej strony podjęcia rokowań:

2)
w celu zmiany układu uzasadnionej istotną zmianą sytuacji ekonomicznej bądź finansowej pracodawców lub pogorszeniem się sytuacji materialnej pracowników;

Max
1 lutego, 2023 13:43
Reply to  aaa

Witaj. Nieco mnie zaskoczyło Twoje pytanie. Wychodzi bowiem na to, że władze zz nic nie robią i o niczym w tych prawnych uregulowaniach problemów pracowniczych pojęcia nie mają. Polecam więc zapoznanie się z dokumentami z 2022 r. zamieszczonymi w zakładce DOKUMENTY/Opinie i stanowiska. Zwłaszcza z dwoma ostatnimi tam zamieszczonymi. To pisma z dnia 31 października ubiegłego roku do min. Maląg oraz Prezydenta. Pismo do min. Maląg zawiera załączniki, w tym wspólne wystąpienie strony społecznej – sygnatariuszy Układu do mon w kwestii podjęcia negocjacji z 2018 roku, czyli sprzed 4 lat. Resort uważa, że negocjacje są prowadzone a on dokonuje analizy… Czytaj więcej »

aaa
9 lutego, 2023 18:34
Reply to  Max

Dziękuję Max za odpowiedź – 30 grudnia 2019 r. wezwany został MON do zmiany PUZP… i nic (wiem, że to nie jest wina związków).
Sytuacja materialna pracowników pogorszyła się od tego czasu na tyle, że czas przypomnieć ministrowi, żeby coś z tym zrobił.
Może jakaś zrzutka.pl na sprawnego medialnego prawnika (polityka/dziennikarza/księdza/prezesa/kogokolwiek) który byłby w stanie skutecznie „nękać” ministra?

Max
9 lutego, 2023 22:42
Reply to  aaa

aaa, dzięki, że przyjmujesz fakty a się nie uprzedzasz. Rozumiem, że zarówno Ciebie jak i tysiące innych nurtuje pytanie – co dalej?? Ano – nic. Resort nie widzi przecież problemu. Decyzją ministra na pełnozatrudnionego przypadnie np. po 500 zł i należy to ludziom dodać do wynagrodzeń. Ci, co mogą – częściowo otrzymają te pieniądze w zasadniczych, natomiast Ci, co nie mogą w zasadniczych – dostaną tą ”podwyżkę” w premiach. Gdzie nie ma premii regulaminowych, tylko uznaniowe należy regulaminy premiowania poprawić. W czym więc jest problem?? Problem nie tkwi w tym, że dać nie można a w tym, że dadzą zbyt… Czytaj więcej »

Max
9 lutego, 2023 22:55
Reply to  aaa

Pytasz jak sprawić aby o nas i naszych problemach usłyszano, aby o nas mówiono. Jak sprawić aby zmusić kierownictwo resortu do zajęcia się naszymi problemami. Oczywiście jest wiele takich sposobów. One nie mogą jednak narodzić się we władzach zz. Żaden bowiem zz nie podejmie się wezwania pracowników do strajków głodowych, czy np. pikietowania wjazdów do wojskowych zakładów pracy. Tego typu działania to działania oddolne i spontaniczne. Wywołane wzburzeniem doprowadzonych do ostateczności ludzi – pracowników danego zakładu pracy. No i potrzeba nieco determinacji i odwagi – tego, co mają inne grup zawodowe w naszym kraju. Czy ona będzie? Osobiście w to… Czytaj więcej »

Max
3 lutego, 2023 14:23

Prezydent Andrzej Duda w dniu 2 lutego podpisał ustawę budżetową na 2023 r. W budżecie przewidziano wzrost PKB w ujęciu realnym w wysokości 1,7 proc., inflacja średnioroczna została zapisana na poziomie 9,8 proc. a wzrost przeciętnego funduszu wynagrodzeń założono w wysokości 7,8 proc. Jak więc widać władza robi swoje, mamiąc stronę społeczna rozmowami i negocjacjami, z których jak na razie nic nie wynika. Ponieważ z chwilą podpisania ustawy budżetowej przez prezydenta staje się ona obowiązującym prawem – trudno spodziewać się zmiany tego w niej zawartego wzrostu funduszu wynagrodzeń w sposób inny niż poprzez jakieś dodatkowe działania poszczególnych ministerstw w budżetówce… Czytaj więcej »

Pracownik
9 lutego, 2023 07:18

Rozumiem, że związki nie mają wpływu na podwyżki, ale czy mogę coś zrobi PUZP?
Czy to też jest temat nie do przeskoczenia?

Max
23 lutego, 2023 11:02
Reply to  Pracownik

To prawda, że rzadko mają wpływ na podwyżki, chociaż znam przykłady, że skoordynowana akcja wojskowych zz w OBN powodowała, że komisja podnosiła środki na pracownicze wynagrodzenia i potrafiła do tego przekonać Sejm. Bywało też tak, że już na etapie negocjacji w DSS – w czasach, gdy tym departamentem kierowali wojskowi, np. płk Filipczak – udawało się przekonać decydentów, że należy przerzucić środki z uposażeń na wynagrodzenia. To były wielomilionowe kwoty, które w istotny sposób zwiększały nasze podwyżki. Bywało i tak, że spore środki z wynagrodzeń wojskowego KSC były przerzucane na wynagrodzenia tzw. pracowników niemnożnikowych. Sam byłem autorem takiej operacji swego… Czytaj więcej »

Close Menu
51
0
Would love your thoughts, please comment.x