“TARCZA” stroną Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy

  • 0
  • 19 listopada, 2015

W dniu 10 listopada 2015 r. Związek Pracowników Wojska “TARCZA” został wpisany do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy (PUZP) prowadzonego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (czytaj w DOKUMENTY/ZPW “TARCZA”). Tym samym zakończony został proces wstąpienia ZPW “TARCZA” w prawa i obowiązki strony Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Sfery Budżetowej z dnia 8 czerwca 1998 r., zapoczątkowany w dniu 30 września 2015 r. przekazaniem naszego oświadczenia w tej sprawie wszystkim dotychczasowym stronom PUZP. Wpis do rejestru oznacza, że ZPW “TARCZA” będzie uczestniczył w negocjacjach dotyczących PUZP i podpisywał protokoły dodatkowe zawierające wynegocjowane przez strony (resortową i społeczną) zmiany tego przepisu.

Jednocześnie informujemy, że będziemy chcieli być konstruktywną stroną tego przepisu, jednak należy wskazać, że wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany do Układu wymaga jednomyślności wszystkich stron, tj. Ministra Obrony Narodowej i funkcjonujących w resorcie obrony narodowej reprezentatywnych organizacji związkowych.

Treść Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Sfery Budżetowej wraz z 29 protokołami dodatkowymi znajdziesz w (czytaj w DOKUMENTY/Przepisy prawne)

0 0 vote
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x