Skip to main content

Kancelaria Prezydenta RP wobec pracowniczej petycji

By 28 stycznia, 2016Aktualności

W ostatnich dniach uzyskaliśmy korespondencję, która informuje nas o aktualnym stanie rozpatrywania petycji pracowniczej złożonej w Kancelarii Prezydenta RP w dniu 25 listopada 2015 r. I tak:

W dniu 8 stycznia 2016 r. Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Pan Wojciech Kolarski skierował wystąpienie do Ministra Obrony Narodowej (czytaj TUTAJ) w celu rozpatrzenia dokumentów złożonych przez organizacje związkowe reprezentujące środowisko pracowników wojska. To już kolejne, po petycji przekazanej w dniu 3 grudnia 2015 r. przez Ministra – Członka Rady Ministrów – Panią Beatę Kempę (czytaj TUTAJ), przekazanie petycji do rozpatrzenia przez Ministra Obrony Narodowej, co potwierdza tylko nasze wcześniejsze ustalenia, iż w obecnym stanie prawnym problemy płacowe i zawodowe pracowników cywilnych wojska pozostają wyłącznie w kompetencjach Ministra Obrony Narodowej.

Uwzględniając fakt, że ustawowy termin rozpatrzenia petycji wynosi trzy miesiące, Minister Obrony Narodowej powinien udzielić odpowiedzi na pracowniczą petycję w terminie do 25 lutego 2016 r.

Ponadto, mając na uwadze, że jednym z naszych postulatów było powołanie Zespołu Branżowego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Personelu Cywilnego Sił Zbrojnych RP w myśl art. 40 ust. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego, Dyrektor Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich – Pani Grażyna Wereszczyńska przesłała w dniu 18 stycznia 2016 r. postulaty organizacji związkowych Pani Agnieszce Lenartowicz – Łysik, która jest przedstawicielem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Dialogu Społecznego (czytaj TUTAJ).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x