Odpowiedź Dyrektora na e-mail Przewodniczącego ZPW „TARCZA”

  • 0
  • 29 grudnia, 2015

Bezpośrednio przed Wigilią, Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON pełniący jednocześnie funkcję Pełnomocnika MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi przesłał do Przewodniczącego ZPW „TARCZA” pismo (czytaj TUTAJ), które wiąże się z e-mailem skierowanym przez Przewodniczącego ZPW „TARCZA” do Pełnomocnika MON w dniu 16 grudnia 2015 r. w zakresie wypłat jednorazowych, lecz nie stanowi odpowiedzi na niego.

Treść tego pisma nie tylko nie rozwiała żadnych z dotychczasowych wątpliwości w tym zakresie, lecz zawiera treści, o których dotychczas nic nie wiedzieliśmy, a mianowicie: Mając na uwadze (…), a także postulaty zgłaszane przez związki zawodowe dotyczące przyznawania jednorazowych wypłat w równej wysokości – ustalona została sztywna/obligatoryjna kwota wypłaty dla wszystkich pracowników. ZPW „TARCZA” nie zgłaszał postulatów dotyczących wypłat w równej wysokości, jak również pismo Podsekretarza Stanu nie zawiera zapisów o sztywnej obligatoryjnej kwocie tej wypłaty. Ponadto, niezrozumiałe jest nadanie nagrodzie charakteru obligatoryjności podczas, gdy z natury nagroda jest … uznaniowa. Powstają w związku z powyższym kolejne wątpliwości, m. in. czy wypłaty tych obligatoryjnych nagród będą uwzględniane w podstawie wymiaru naliczania, np. dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2015 r.

Z uwagi na powyższe oraz fakt, iż Pełnomocnik MON nie przekazał nam informacji, o które występowaliśmy, a jednocześnie w swoim piśmie zawarł nowe okoliczności dokonywania tych wypłat, które nie były zawarte w przedmiotowym piśmie Podsekretarza Stanu, w najbliższym czasie zwrócimy się ponownie do Ministerstwa Obrony Narodowej o wyjaśnienie naszych wątpliwości, tym razem bezpośrednio do Podsekretarza Stanu w MON – Pana Bartłomieja GRABSKIEGO.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x