Skip to main content

Odpowiedź Dyrektora na e-mail Przewodniczącego ZPW „TARCZA”

By 29 grudnia, 2015Aktualności

Bezpośrednio przed Wigilią, Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON pełniący jednocześnie funkcję Pełnomocnika MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi przesłał do Przewodniczącego ZPW „TARCZA” pismo (czytaj TUTAJ), które wiąże się z e-mailem skierowanym przez Przewodniczącego ZPW „TARCZA” do Pełnomocnika MON w dniu 16 grudnia 2015 r. w zakresie wypłat jednorazowych, lecz nie stanowi odpowiedzi na niego.

Treść tego pisma nie tylko nie rozwiała żadnych z dotychczasowych wątpliwości w tym zakresie, lecz zawiera treści, o których dotychczas nic nie wiedzieliśmy, a mianowicie: Mając na uwadze (…), a także postulaty zgłaszane przez związki zawodowe dotyczące przyznawania jednorazowych wypłat w równej wysokości – ustalona została sztywna/obligatoryjna kwota wypłaty dla wszystkich pracowników. ZPW „TARCZA” nie zgłaszał postulatów dotyczących wypłat w równej wysokości, jak również pismo Podsekretarza Stanu nie zawiera zapisów o sztywnej obligatoryjnej kwocie tej wypłaty. Ponadto, niezrozumiałe jest nadanie nagrodzie charakteru obligatoryjności podczas, gdy z natury nagroda jest … uznaniowa. Powstają w związku z powyższym kolejne wątpliwości, m. in. czy wypłaty tych obligatoryjnych nagród będą uwzględniane w podstawie wymiaru naliczania, np. dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2015 r.

Z uwagi na powyższe oraz fakt, iż Pełnomocnik MON nie przekazał nam informacji, o które występowaliśmy, a jednocześnie w swoim piśmie zawarł nowe okoliczności dokonywania tych wypłat, które nie były zawarte w przedmiotowym piśmie Podsekretarza Stanu, w najbliższym czasie zwrócimy się ponownie do Ministerstwa Obrony Narodowej o wyjaśnienie naszych wątpliwości, tym razem bezpośrednio do Podsekretarza Stanu w MON – Pana Bartłomieja GRABSKIEGO.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x