Skip to main content

Pracownicza petycja na stronie Sejmu RP

By 3 lutego, 2016Aktualności

W dniu 02 lutego 2016 r. na stronie internetowej Sejmu RP została zamieszczona pracownicza petycja, która w dniu 26 stycznia 2016 r. została skierowana do rozpatrzenia przez Komisję do Spraw Petycji.

W odróżnieniu od innych adresatów petycji, na stronie sejmowej zamieszczony został skan petycji zawierający jej kompletną wersję (poza podpisami, które nie mogły być zeskanowane), w tym opracowanie pt. Sytuacja Personelu Cywilnego SZ RP oraz kierunki zmian, z którym  można się szczegółowo zapoznać TUTAJ.

Autorzy tego materiału zdają sobie sprawę, że nie jest on doskonały, jednak z drugiej strony jest prawdopodobnie jedynym tak kompleksowym opracowaniem z tego obszaru. Zaprezentowana w nim faktyczna sytuacja pracowników resortu obrony narodowej w ostatnim dwudziestopięcioleciu w sposób prosty a zarazem zwięzły obrazuje skandaliczny poziom pracowniczych wynagrodzeń i występujące w tym zakresie nieprawidłowości oraz wskazuje przyczyny istnienia takiego stanu.

Warto się z nim szczegółowo zapoznać w „przededniu” posiedzeń sejmowych komisji, tj.:

  • Komisji Obrony Narodowej, na której Minister Obrony Narodowej będzie przedstawiał Informację o sytuacji materialno-bytowej pracowników wojska,
  • Komisji do Spraw Petycji, na której będą szczegółowo rozpatrywane propozycje zmian art. 3 i 7 ustawy z dnia 25 maja 2001 r. o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych RP (Dz. U. z 2015 r. poz. 1716) – czytaj TUTAJ,

do czego gorąco zachęcamy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Close Menu
0
Would love your thoughts, please comment.x