Skip to main content

Problemy z realizacją podwyżek ciąg dalszy…

By 1 czerwca, 2019Aktualności

W dniu 11 kwietnia 2019 r. w zamieszczonej aktualizacji „Problemy z realizacją tegorocznych podwyżek” opisaliśmy okoliczności dotyczące wdrożenia w życie tegorocznych podwyżek wynagrodzeń.

Wskazywaliśmy wówczas, iż pomimo zapisanego w piśmie Pełnomocnika MON do pracodawców zalecenia, „aby podział wskazanych środków uwzględniał podwyższenie wynagrodzeń pracowników najmniej zarabiających oraz wyrównywanie lub częściowe wyrównywanie dysproporcji w wynagrodzeniach (zasadnicze + premia regulaminowa), pracowników zatrudnionych na tożsamych stanowiskach pracy u danego pracodawcy” – wojskowi pracodawcy dokonali podziału tych środków w zasadzie „po równo” podnosząc poziom wynagrodzenia zasadniczego.

Działanie takie sprawiło, że występujące od lat kilkusetzłotowe różnice w poziomie wynagrodzeń zasadniczych pracowników zatrudnionych na tożsamych stanowiskach u danego pracodawcy nadal występują a urzędnicy Departamentu Spraw Socjalnych MON odpowiedzialnego za przestrzeganie prawa pracy – nie dostrzegają w tym problemu a wręcz przeciwnie…

Wielokrotnie wskazywaliśmy na potrzebę wznowienia rozmów nad zmianą postanowień Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy w zakresie tabeli stawek wynagrodzenia zasadniczego, przesyłając w grudniu ubiegłego roku do Ministerstwa Obrony Narodowej propozycję naszych tych zapisów. Pełnomocnik MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi, jak dotychczas nawet nie zajął stanowiska. Podobna sytuacja ma miejsce z odpowiedzią na postulaty uczestników manifestacji w dniu 22 września 2018 r. przekazane do Ministra Obrony Narodowej.

Zaskakuje nas to, że Ministerstwo Obrony Narodowej – posiadając wiedzę o faktycznym stanie wynagradzania pracowników resortu obrony narodowej (do DSS wpływają m. in. plany zatrudnienia i wynagrodzeń z jednostek wojskowych) – od lat nie podejmuje działań w zakresie poprawy obszaru wynagradzania pracowników resortu obrony narodowej, pozostają bez odpowiedzi pisma związków zawodowych oraz organizacji związkowych informujące o naruszaniu przez pracodawców przepisów prawa pracy i ustawy o związkach zawodowych. Na chwilę obecną znane są nam sytuacje, które występują w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego, 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego i 2 Regionalnej Bazie Logistycznej ale przecież opisane problemy występują w większości jednostek wojskowych.

Żeby zobrazować tę skalę problemów, z jakimi zderzają się na co dzień działacze naszych organizacji związkowych, poniżej prezentujemy komunikat przewodniczącej organizacji związkowej TARCZY działającej w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu Krzesinach, której pracodawca – dodatkowo,  od września ubiegłego roku – uniemożliwia komunikację z członkami zakładowej organizacji:

 

Drodzy Związkowcy,

Ponieważ nadal nie mamy możliwości komunikowania się z Wami a w Bazie nastroje są niespokojne, zamieszczam – w imieniu Zarządu – informację w nadziei, że chociaż część z Was ją przeczyta.

Pisałam o tym, co się dzieje w Bazie w dniu 26 kwietnia 2019 r. (komentarz z godz. 21:49 pod aktualizacją „Problemy z realizacją tegorocznych podwyżek”). Jeśli ktoś z Was jeszcze nie jest zorientowany – zachęcam do przeczytania, bo nie ma sensu wpisów powielać. Wpis mój zakończył się na dniu 26 kwietnia, kiedy wypłaty podwyżek trafiły już na konta pracowników, bez podpisania w tej sprawie stosownego porozumienia. 

Przez ok. 2 tygodnie nic się nie działo, po czym otrzymałam telefon z Departamentu Spraw Socjalnych (DSS) z zaproszeniem na spotkanie. Do Warszawy udał się również Dowódca Bazy oraz jego Zastępca. Przedstawiliśmy swoje stanowiska, a Pan Naczelnik, który prowadził mediacje był zdziwiony, że problem dotyczy tylko dwóch stanowisk, stąd nakazał nam ustalić przy nim termin kolejnego spotkania , tym razem w Krzesinach i już bez mediatora. Mieliśmy podjąć kolejną próbę dogadania się a po spotkaniu, bez względu na wynik i niezależnie od siebie przesłać informacje do DSS.

Łatwo się domyślić, że każde z nas obstawało przy swoim, więc do porozumienia nie doszło. Zarząd wysłał maila z informacją do DSS. Dowódca chciał to zrobić bardziej oficjalnie, więc nakazał radcy sporządzić protokół z tego spotkania. Pierwszą osobą, która otrzymała protokół do podpisu nie byłam jednak ja – tylko inny członek naszego Zarządu. Dziewczyna jest bystra i zauważyła zdanie, które mijało się z prawdą i posłańca z protokołem, który nie wiedzieć czemu szedł drogą pozasłużbową, wysłała do mnie. Przeczytałam w protokole, że rzekomo zasugerowaliśmy, iż jeśli z DSS przyjdzie informacja, że sporny punkt w projekcie porozumienia jest niezgodny z wytycznymi Ministra w sprawie podwyżek –  to jesteśmy skłonni podpisać porozumienie, po usunięciu tego punktu. Na moje pytanie skierowane do Zastępcy, dlaczego zezwala na zamieszczanie kłamliwej informacji w protokole, nie uzyskałam jasnej precyzyjnej odpowiedzi. Zwyczajowo, same ogólniki w stylu – to tylko projekt, chociaż był podpisany przez Dowódcę i Zastępcę i gdybym go podpisała, natychmiast stałby się protokołem a nie projektem protokołu.  Odmówiliśmy podpisania i taką też informację od naszego Dowódcy otrzymał DSS, jednakże bez słowa wyjaśnienia, dlaczego nastąpiła odmowa, co miało sugerować brak dobrej woli z naszej strony. To nieprawdziwe zdanie w protokole miało być też takim swoistym sygnałem dla DSS, jak się mają zachować, żeby pomóc Dowódcy w osiągnięciu celu.

Problem, drodzy państwo polega na tym, że my wiemy, iż projekt naszego porozumienia był zgodny z ustawą o Związkach Zawodowych. Jeśli więc Dowódca i DSS uważali, że nie jest zgodny z wytycznymi, to może należałoby się przyjrzeć czy wytyczne były zgodne z Ustawą.

29. maja otrzymaliśmy pismo, w którym DSS informował nas oraz Dowódcę, że w ich opinii organizacja związkowa przekracza swoje kompetencje i jeśli nie podpiszemy porozumienia do dnia 31. maja to nie dość, że pracodawca będzie musiał zwrócić środki otrzymane na zabezpieczenie tegorocznych podwyżek na kolejne miesiące, to w dodatku pracownicy, na których konta wpłynęły już podwyżki z wyrównaniem od stycznia – będą musieli te środki zwrócić.

„Brak uzgodnionego stanowiska w terminie do 31 maja br. spowoduje podjęcie działań egzekucyjnych, jak wskazano wyżej.”

Dowódca nie bawił się w subtelności i nie czekając do piątku, uruchomił aparat nacisku i w dniu wczorajszym, tj. 30. maja nakazał rozesłać do wszystkich pracowników informację, której wydźwięk był jednoznaczny i nie pozostawiał złudzeń: Jeśli stracicie pieniądze – jedynym winnym będzie organizacja związkowa!

Pismo Dowódcy jest Wam dobrze znane, więc nie będę go tutaj przytaczać, ale po ilości otrzymanych w dniu wczorajszym telefonów wiem, że wywołało różne emocje – niepokój, niedowierzanie, często zażenowanie, w nielicznych przypadkach nawet rozbawienie. I bardzo dużo słów wsparcia.

Mając na uwadze Wasze obawy czy niepewność, a jednocześnie nie chcąc – w przeciwieństwie do DSS i Dowódcy – karmić Was strachem informuję, że w dniu wczorajszym podjęliśmy decyzję o wyłączeniu z porozumienia spornego punktu i  porozumienie dziś  zostało podpisane.

Nie chcemy jednak, abyście sądzili, że temat został zamknięty. Uznając poczynania  DSS  i pracodawcy za skandaliczne i niezgodne z zapisami ustawy o ZZ – podejmujemy działania, które doprowadzą do wydania w tej sprawie jasnego i precyzyjnego stanowiska instytucji do tego uprawnionych.

Dziękujemy Wam za okazane wsparcie i za wszystkie telefony. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Was nie zawieść. Każdego dnia pokazujecie, że  w kraju, gdzie uzwiązkowienie nie przekracza 20% – ponad 50-procentowe uzwiązkowienie w Bazie to nie przypadek.

Dajecie nam pewność, że w trudnych chwilach możemy na Was liczyć.

Dziękujemy!

W imieniu Zarządu – Marzena Zawada

Krzesiny, 31. maj 2019 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
556 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
1 czerwca, 2019 18:08

Uchwała SN z dnia 28 maja 1998 r. III ZP 13/98 sformułowanie: „w uzgodnieniu z przedstawicielami związków zawodowych” oznacza, że wykonanie tej kompetencji przez kierownika zakładu jest uzależnione od przeprowadzenia rokowań z przedstawicielami związków zawodowych, w wyniku których zostanie zaaprobowana treść wypracowanego wspólnie rozstrzygnięcia….” PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY GŁÓWNY INSPEKTORAT PRACY /Fragmenty pisma/ zasady podziału środków na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w państwowej jednostce sfery budżetowej są ustalane i zmieniane w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową. W literaturze podkreśla się, iż stosownie do art. 27 ust. 3 podział środków przyznanych globalnie przez właściwy organ na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w określonej… Czytaj więcej »

jutka
3 czerwca, 2019 20:23
Reply to  Rysiek

Dotyczył ogólnych zasad, przeczytaj komentarz, do którego odsyłam wraz z tym, co powyżej a będziesz miał cały obraz tej historii. Mnie już nawet nie o samą sytuację chodzi, bo wiedziałam od początku co zrobi Dowódca. Od początku pokazywał, że do jakiejkolwiek współpracy z organizacją związkową odczuwa wielką niechęć i konsekwentnie się tego trzyma do końca. Chodzi mi o metody, jakimi się posługują. Zawsze myślałam, że porozumienie to stanowisko korzystne dla obu stron. Widocznie MON widzi to inaczej. Ale dlaczego stosuje klauzule niedozwolone i wykorzystuje pozycję strony silniejszej, żeby słabszą przymusić do podpisania porozumienia, które ta strona uznaje za niekorzystne-niepojęte! Mają… Czytaj więcej »

Rysiek
5 czerwca, 2019 15:06
Reply to  jutka

Wsłuchuję się w tą ciszę będącą odpowiedzią na ten Twój komunikat i nie pojmuję jej znaczenia.
Czy oznacza ona chowanie się po kątach, czy też jest ciszą przed burzą wzbierającego pracowniczego gniewu??
Może z czasem się tego dowiem….

jutka
6 czerwca, 2019 19:29
Reply to  Rysiek

Żadnego gniewu Rysiu nie będzie. Połowa się boi, połowa olewa. Tylko nieliczni podejmują próby, żeby coś naprawić. Myślałam, że odezwą się ci, którzy też mieli problemy z tegorocznymi podwyżkami. Co tu dużo gadać, powinniśmy czerpać z cudzych doświadczeń. Pozwalają uniknąć błędów, które – nie oszukujmy się – popełniamy. Zwłaszcza, kiedy przeciw nam wystawia się sztab prawników. A z prawnikami, sam wiesz, jak jest. Pamiętasz określenie „Falandyzacja prawa”? Choć od powstania tego terminu minęło ćwierć wieku, w MON-ie nadal obowiązuje. Sama byłam świadkiem, kiedy prawniczka spytała jednego z dowódców: panie pułkowniku, odpowiadamy na tak, czy na nie? Cudne! 😀 😀 😀… Czytaj więcej »

Rysiek
7 czerwca, 2019 08:55
Reply to  jutka

Nie odzywają się….
Zapewne jednak czytają….
No to ja w czasie wolnym jeszcze w tej sprawie parę słów napiszę.
Dlatego, że to bynajmniej nie jest tylko sprawa Krzesin ale sprawa, która wydaje się być powszechna….
A tych, którzy się złamać nie dali – serdecznie pozdrawiam i ogromnie wspieram.

Adam
3 czerwca, 2019 20:00

Nie ma to jak pracodawca straszący swoich pracowników. Ten to dopiero ma szacunek załogi. Jak mówi przysłowie: nie strasz, nie strasz …

eric
3 czerwca, 2019 21:11

Panie Marku mam pytanie, proszę mi powiedzieć jakie stanowiska miały równania w tym roku w 3 RBLogu?
Nie mogę takiej inf. uzyskać od przedstawiciela Tarczy u nas w JW.
Wiem, że były równania…

eric
3 czerwca, 2019 21:15
Reply to  eric

I do jakiej kwoty?

3 czerwca, 2019 21:18
Reply to  eric

eric, zwróć się z tym pytaniem do OZ Nr 1/M w Krakowie. Adresy mailowe są na stronie TARCZY, więc nie powinieneś mieć z tym problemu.
Porozumienie z pracodawcą podpisane przez Stronę społeczną działającą w 3 RBLogu nie powinno być tajemnicą i z pewnością z jego treści uzyskasz informacje, o które Ci chodzi.

Grzesiek
4 czerwca, 2019 08:22

Chwila… napisał Eric, że jak zwykle nie jest w stanie nic uzyskać w swojej zakładowej extra związkowej… a Pan go tak jak mnie odsyła z kwitkiem???
Super… to ja napiszę.w 3 rblogu porozumienie porozumieniem a życie życiem… przykład. Starszy magazynier stawka 2450 w 3 rblogu… – minimalna. A jak się okazuje, ludzie na tych etatach mają 2437 … extra równanie. Zamiatanie problemów pod dywan.tak to się nazywa.chodzi o zasadę. Szlak jasny mnie trafia, jak coś takiego widzę. Równanie to miała zakładowa związkowa.siebie dopisać do wykazu do równań nie zapomniała!!! Ja pie…le

4 czerwca, 2019 10:22
Reply to  Grzesiek

Grzesiek, a Ty uważasz, że Przewodniczący Związku ma być zorientowany o skali wyrównywania dysproporcji płac na stanowiskach tożsamych w poszczególnych zakładach pracy objętych zakresem działania Związku??? Życzę powodzenia. Utwórz zz i przyjmij taką zasadę a będziesz wiedział z czym się to wiąże. W zakładach działają organizacje zakładowe i to zarządy tych organizacji prowadzą negocjacje z pracodawcami i podpisują stosowne porozumienia. W 3 Rblog działa nasza organizacja, na czele której stoi Przewodnicząca, która jednocześnie jest Wiceprzewodniczącą Związku, więc nie rozumiem dlaczego ja miałbym w tym zakresie ingerować… Poza tym należy wskazać, że w tej Bazie nie działa tylko TARCZA ale również… Czytaj więcej »

Grzesiek
4 czerwca, 2019 11:17

Czyli idę do przewodniczącej zakładowej i proszę o zasady przeprowadzania podwyżek… tzn. ja nie, bo ja mam je oficjalnie na piśmie ale inny pracownik.tylko, Panie Marku nie będę pisał czemu i przez co, i dlaczego znam oficjalne zasady podziału pieniędzy w 3 rblogu… dzięki swoim działaniom. Napisałem kiedyś, że jak w tym roku znowu będą tak przeprowadzać podwyżki, to wywołam określone skutki… tylko czemu jednym się równa i drugim… w teorii a tylko jednej grupie w praktyce… wina kogo??? Moja??? Czy zakładowej?? Co gorsza, pracownicy idą pytają i słyszą wierutne kłamstwa!!! Pan jest głównym związkowym i niech Pan się weźmie… Czytaj więcej »

4 czerwca, 2019 17:32
Reply to  Grzesiek

Napisałeś: Co gorsza, pracownicy idą pytają i słyszą wierutne kłamstwa!!!

Dlaczego słyszą, dlaczego nie domagają się konkretnego tekstu porozumienia?!
Ten dokument jest dla pracowników a nie dla działaczy.
Powtórzę po raz kolejny – domagajcie się od przewodniczącej tekstu porozumienia!

eric
4 czerwca, 2019 19:58

Widzę że mnie Pan zlewa… Jestem członkiem Tarczy, u mnie w JW działa tylko Tarcza, piszę Panu że mam problem z uzyskaniem informacji od swojej przewodniczącej, a Pan mi każe pisać gdzie indziej… Zgłaszam problem do Pana jako głównego związkowego!
Ja nie chce nigdzie pisać, po to są przewodniczący, którzy się widocznie nie nadają na te stanowiska.
Jak to jest ogólno dostępne pismo, to prosze o jego umieszczenie. Jaki ma Pan problem…

5 czerwca, 2019 16:10
Reply to  eric

ericu, proszę napisać oficjalnie w tej sprawie do mnie na adres zk@zpwtarcza.pl
Abym mógł podjąć w tej sprawie działania muszę mieć potwierdzenie, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce a takim potwierdzeniem będzie przesłana do mnie oficjalna informacja w tym zakresie.
W przeciwieństwie do innych nie uważam, że komentarz pod aktualnością jest właściwym do tego miejscem.

Rysiek
5 czerwca, 2019 18:12

Zgoda Marku ale to jest przecież związkowe forum. Ludzi boli ten brak informacji i im uwłacza. Nie tego się spodziewali przystępując do związku. Oczywiście nie wiem, jak to w rzeczywistości wygląda ale nie pojmuję naszego działania. Przecież to jest związkowe forum i ludzie mają prawo pytać o to, co ich interesuje i uwiera. A uwiera ich to związkowe wyniosłe milczenie noszące znamiona lekceważenia zupełnie dla mnie niepojętego. Jeżeli przewodniczącą tej organizacji jest wiceprzewodnicząca związku, to co przeszkadza aby się tu w końcu ujawniła i wyjaśniła sprawę podwyżki w tym zakładzie?? Mamy kolejny raz do czynienia z sytuacją dla mnie niepojęta.… Czytaj więcej »

5 czerwca, 2019 19:44
Reply to  Rysiek

To forum jest dostępne dla wszystkich osób, zarówno związkowców (różnych organizacji), jak i nie będących członkami związków zawodowych.
Chcieliśmy zrobić forum ukierunkowane wyłącznie na członków TARCZY ale pojawił się sprzeciw, że to nie będzie to samo, co jest teraz. Więc pozostajemy przy dotychczasowym rozwiązaniu.
Podzielam Twoje refleksje, że brakuje tutaj wypowiedzi niektórych ważnych działaczy TARCZY ale na to ja przecież wpływu nie mam…

Rysiek
5 czerwca, 2019 20:33

No tak…. Tacy, jak ta nasza Marzenka nie znajdują się zbyt często.
Można nawet twierdzić, że właściwie nigdy lub niezwykle rzadko.
Tyle, że ona wszystkiego sama nie udźwignie….

Grzegorz M.
6 czerwca, 2019 00:07
Reply to  Rysiek

eric i Grzesiek – osobiście ubolewam nad faktem braku dostępu do tego typu informacji. Uważam, że transparentność działań OZ to podstawa zaufania wszystkich pracowników zakładu, nie tylko członków organizacji. Osobiście trudno jest mi oceniać jedną czy drugą stronę nie znając szczegółów zaistniałej sytuacji – stąd też wydaje mi się, że zarząd związku powinien zareagować na tego typu sygnały a Was – szanowni koledzy – namawiałbym na bezpośredni kontakt w tej sprawie z Zarządem Krajowym Związku. Wierzę, że w stosunkowo krótkim czasie otrzymacie stosowne informacje a w przyszłości w Waszej OZ zostaną podjęte stosowne działania usprawniające obieg informacji, w szczególności tych… Czytaj więcej »

Jasiu
7 czerwca, 2019 17:11
Reply to  eric

Masz płacić składki a nie zawalać związek Tarcza problemami. I tak ci nie pomogą.

Jasiu.
5 czerwca, 2019 06:28

Pan Przewodniczący nic nie może zdziałać i co to za szef -Marku jak nie wie co się dzieje w jego strukturach.

5 czerwca, 2019 16:14
Reply to  Jasiu.

Dobrze, że Ty wiesz co się dzieje u Ciebie w organizacji.
Dzisiaj dotarła do mnie informacja, że podpisałeś porozumienie o podwyżkach od 1 stycznia br. …. w ogóle nie uczestnicząc w negocjacjach z pracodawcą.
Zaiste, merytoryczne podejście w tym zakresie.
Dostałeś polecenie służbowe, czy coś Ci…

Jasiu.
6 czerwca, 2019 10:07

A co masz amnezje. Przecież Cię jako niby partnera związkowego w RBlog informowałem, że ustalenia były „telefoniczne” z Komendantem P.C. Taką dostałem zgodę od szefów moich KO działających w 2RBLog. do takiego ustalenia i takiego rozwiązania. Ja nie jestem członkiem Tarczy i nikt mi nie będzie narzucał, co ja mam robić. Nawet Piotr Duda mi nie może narzucać, co ja mam robić. Dostali wszyscy po równo po 220 zł (brak było czasu do podziału) a ile mieli dostać – to co proponowała twoja szefowa z Elbląga (o ile w ogóle coś proponowała). Pracownicy najniżej zarabiający mieli dostać po 120 zł… Czytaj więcej »

6 czerwca, 2019 16:24
Reply to  Jasiu.

Napisałeś: Ja w zeszłym roku podniosłem płace do poziomu 2100 zł z np. 1800 zł. Nie ośmieszaj się takimi wpisami, bo nawet nie było Cię, gdy rozstrzygały się podwyżki w roku ubiegłym. Potwierdzić to mogą wszystkie osoby z pozostałych związków zawodowych, które w drugim dniu pracowały nad podwyżkami. Były wówczas wszyscy… oprócz „S”. Miałeś ważniejsze sprawy niż podwyżki pracowników Bazy. Dzień wcześniej scedowałeś uprawnienia swojej organizacji na mnie (przedstawiciela tak nie lubianej przez Ciebie TARCZY) pomimo faktu, iż obok Ciebie siedział wówczas przy stole przedstawiciel „Solidarności” z Pomiechówka… Co do dnia jutrzejszego, to już dzisiaj mogę napisać, że z pewnością… Czytaj więcej »

Jasiu.
7 czerwca, 2019 07:08

Coś się plączesz Marku. Najpierw piszesz, że mnie nie było w zeszłym roku, potem piszesz, że jednak byłem jeden dzień bo scedowałem uprawnienia na Ciebie. Widzisz różnica jest między nami taka, że ja nie kłamie i zawsze mówię prawdę. A teraz do rzeczy. Tak, zgadza się byłem jeden dzień, bo zostało ustalone to, co chciałem czyli 1317 pron dostało podwyżkę do 2100 zł podstawy. I czyj to był pomysł. Żeby ustalić taki pułap i najpierw podnieś tym pracownikom wynagrodzenia a potem pozostałym. I do tego było potrzebne wyliczenia ile potrzeba na to środków. Ponieważ na drugi dzień miałem podział u… Czytaj więcej »

7 czerwca, 2019 12:40
Reply to  Jasiu.

Nieobecni nie mają głosu… Piszesz: Co do wynagrodzenia wartowników, to zapytaj ich czy są zadowoleni, że dostali w tym roku do postawy 220 zł plus 10 premii i 20% wysługi czyli razem podwyżka wyniosła 286 zł z tych 288 zł – to ile im brakuje 2 zł. A co ja mam się ich pytać, czy podoba się im otrzymywać najniższe wynagrodzenie u pracodawcy?! To Ty im wytłumacz im, dlaczego ich wynagrodzenia zasadnicze są najniższe u tego pracodawcy… bo przecież takie są, prawda? Dlaczego podwyżkę i wynagrodzenie otrzymują w takiej wysokości, jakby byli portierami, robotnikami gospodarczymi… I ujawnij im, że to… Czytaj więcej »

Jasiu
7 czerwca, 2019 17:08

Krzyczeć to ty potrafisz i wymachiwać szabelką, tylko nic z tego nie wynika. Nie mam racji, to – proszę – pochwal się co załatwiłeś, jak byłeś doradca Zenona. Mieli wartownicy wypasione pensje. Nie, bo ty siedziałeś i tak doradzałeś temu największemu, że ja musiałem w 2008 roku założyć swój związek i wziąć to w swoje ręce i od razu się ruszyło z podwyżkami o 500 zł. A najważniejsze, wiesz co było dla was w NSZZ PW żeby ludzie płacili składki bez żadnej kontroli, dlatego wystąpiliście z OPZZ i hulaj dusza piekła nie ma do dziś są zjazdy, czyli plena suto… Czytaj więcej »

7 czerwca, 2019 19:37
Reply to  Jasiu

1. Nigdy nie byłem doradcą Zenka ale Ty tego nigdy nie rozumiałeś i pewnie już nie zrozumiesz. 2. Nigdy nie występowałem z OPZZ, zatem wiesz, że coś dzwon bije ale wiesz, w której wieży… 3. Gdy były zwolnienia wartowników to TARCZY jeszcze nie było i nikt nawet o niej wówczas nie myślał. 4. A dlaczego ja mam załatwiać sprawy w Olsztynie, skoro tam pracownicy mają takiego prężnego działacza z Solidarności?! 5. Jak masz jakieś informacji o tych nieprawidłowościach – dlaczego nie dasz sygnału właściwym osobom? Ty tak się tym upajasz tymi sprawami a tę samą śpiewkę powtarzasz już co najmniej… Czytaj więcej »

Jasiu
8 czerwca, 2019 07:39

A może już zrobiłem i nawet o tym nie wiesz. A po co były spotkania np. z Ministrem ON. A czym byłeś dla Zenka od parzenia kawy czy noszenia mu Torby. To po co przychodziłeś na PUZP, czy wszystkie spotkania i zabierałeś głos w wielu sprawach. Jak byłeś nikim. Byłeś marionetka Zenka. Przecież wszyscy w NSZZ PW teraz mamy byłego pułkownika specjalistę w dziedzinie płac z RON, to on teraz im pokaże. I co im pokazałeś, że ci wartownicy, o których pisałeś mają dzisiaj głodowe pensję i nie tylko oni. Przecież największy związek w RON – zawsze to podkreślasz –… Czytaj więcej »

8 czerwca, 2019 18:45
Reply to  Jasiu

Napisałeś: Gdy były zwolnienia wartowników, to należałeś do NSZZ PW i co zrobiłeś w tym temacie. I znowu kłamiesz, jak zwykle! W tym czasie nie byłem w NSZZ PW, bo być nie mogłem. Widzisz, ja – chociaż byłem nikim w NSZZ PW, jak piszesz – zabierałem głos w trakcie spotkań a ty z tych moich wypowiedzi uczyłeś się i poszerzałeś swoją wiedzę w zakresie wynagradzania pracowników RON. Bo skąd miałeś ją czerpać. To wyłącznie ze mną, pracownikiem największego Związku w RON, działacze „S” rozmawiali przez godzinę – zanim podjęli decyzję o podwyżkach w 2008 r. Ciebie wśród nich nie było…… Czytaj więcej »

Rysiek
9 czerwca, 2019 20:31

Marek – daj spokój. Ten gostek jest przecież niereformowalny. Co do tej sprawy z pracownikiem OWC przywróconym do pracy…… Zanim biedny Jasiu zaczniesz tu płakać, to zastanów się co piszesz i kogo szkalujesz. Jeżeli dowodów konkretnych nie masz, to ktoś ci w końcu zrobi zwyczajne kuku w sądzie. Ten człowiek bardzo źle słyszy i doskonale o tym wie nie tylko on zresztą…. W pracy z bronią to istotna przeszkoda dlatego badania profilaktyczne otrzymał tylko na rok i prawdopodobnie zbliża się termin kolejnych badań, których być może nie zaliczy… Wówczas wprawdzie nadal będzie miał uprawnienia w zakresie ochrony ale nie do… Czytaj więcej »

Jasiu.
10 czerwca, 2019 06:51
Reply to  Rysiek

Co ty możesz wiedzieć na ten temat .Ja brałem udziaił w rozprawie i cały czas to „sponsorowałem” za związkowe pieniążki. Ten gość nie ma żadnych schorzeń tylko ma wiedzę i nie jest jak pozostali którzy cicho siedzą i się boją pracodawcy który narusza przepisy prawa pracy. Fakt ma buzię nie wyparzoną ale najważniejsze jest to ,że za dużo widzi u siebie w JW łamania prawa skoro ten obiekt nie jest poza posterunkiem.. Czy jest dopuszczalne sprawdzanie co służba tego gościa alkomatem lub co służba pytać go obowiązków wynikających z Regulaminu z OWC.. Wiem ,że Ciebie nie interesuje bo dla Ciebie… Czytaj więcej »

Rysiek
11 czerwca, 2019 08:17
Reply to  Jasiu.

Widzę, że zaczynacie dorabiać legendę do tej historii a ona jest taka, że przywrócono go do pracy jedynie dlatego, że zakład pracy – co jasno wykazał sąd – wybrał niewłaściwą podstawę do jego zwolnienia. I to, co się tam dzieje nie ma żadnego związku ze stanem zdrowia tego człowieka, więc nie rób z niego ofiary mobbingu i dyskryminacji, bo wygląda na to, że to wy chcecie tam wszystkich zastraszyć tylko gracie mocno znaczonymi kartami. A te twoje tu wypowiedzi odbieram jako naruszenie wszelkich granic pomówień i przyzwoitości, co zapewne doprowadzi jedynie do zaostrzenia konfliktu w tym zakładzie. Martwi mnie to,… Czytaj więcej »

Rysiek
11 czerwca, 2019 12:52
Reply to  Jasiu.

Napisałeś: „Ten gość nie ma żadnych schorzeń tylko ma wiedzę i nie jest jak pozostali którzy cicho siedzą i się boją pracodawcy który narusza przepisy prawa pracy…”
Doprawdy?? A to co niby jest ?? cyt.: „…Powód stwierdził, że z uwagi na ograniczenia słuchu nie przejdzie badań w POLMEDzie…”

To oczywiście cytat z tego wyroku. Może ci inne przybliżyć, które udowodnią, że ciął to on sobie ze wszystkimi i to długo….
Posługujesz się po prostu cynicznym kłamstwem. Jak w ogóle możesz spoglądać na swoje odbicie w lustrze. Nie wstyd ci?? „Działaczu” za dychę??

Rysiek
11 czerwca, 2019 15:52
Reply to  Jasiu.

Radzę – ty się sobą „zajmij” a zwłaszcza tym, co tu wypisujesz, bo świadczy to albo o skrajnej nieodpowiedzialności i głupocie albo o chorobie. A tych, którzy walcząc o swoje indywidualne interesy i chcących być potraktowanych inaczej, bo powiedzą co wiedzą jest pełno.
Ostatnio ujawnił się kolejny:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24884284,marek-falenta-to-dla-pis-niemaly-problem-z-kilku-powodow-analiza.html
To może ze strachu, że nas g….m obrzucą przymknijmy oczy na ich przewałki i cwaniactwo??
Widać w tym Olsztynie dobrze płacą, jak się tak kurczowo tego ochroniarskiego stołka trzyma …

Jasiu.
10 czerwca, 2019 06:32

A kto reprezentował Solidarność w Bydgoszczy w 2008 r. A z kim śp. Ela Rutkowska (NSZZ PW) rozmawiała na korytarzu IWSZ, jak nie ze mną. I przekazała mi, że przyjechali prominentni działacze z NSZZ PW np. z Inowrocławia i chcą ugrać największe podwyżki. I wiesz gdzie trafiły największe podwyżki – tam gdzie miałem swoje organizacje i nie dlatego, że ja brałem udział tylko, że było zrobione po raz pierwszy po ludzku. Największe podwyżki trafiły do tych, którzy mieli najniższe zaszeregowania w RON. I taki Wałcz, gdzie jest ten mądrala Rysiu otrzymał wtedy ponad 350 zł podwyżki. I co zrobili mądrzy… Czytaj więcej »

11 czerwca, 2019 07:04
Reply to  Jasiu.

Rzeczywiście, wówczas zostało wszystko zrobione obiektywnie i po ludzku, jak piszesz a co ja potwierdzam.
I doskonale wiesz, kto to wszystko przygotował i przeprowadził. Pamiętasz, że IWsp SZ sam by sobie nie dał z tym rady i dlatego zjawiliśmy się w Bydgoszczy z Wami, jako obserwatorami a potem musieliśmy jeszcze raz poprawiać podział w DGW, bo w międzyczasie próbowano zagrać znakowanymi kartami i zrobić… jak zawsze.
A z tym Twoim udziałem w spotkaniach, to przecież cały czas piszemy, że w sprawach budżetówki wojskowej u Was wypowiadają się działacze z innych gałęzi niż budżetowi… Tym swoim wpisem tylko to potwierdzasz.

Jasiu.
11 czerwca, 2019 11:53

Ja nie byłem żadnym obserwatorem tylko pełnoprawnym członkiem zespołu tak jak ty. Mieliśmy opracować podwyżki w poszczególnych JW na podstawie przedstawionych średnich wynagrodzeń w JW .Wtedy o ile mnie pamięć nie zawodzi to było tych pracodawców około 1000 lub ponad.dlatego siedzieliśmy trzy dni w Bydgoszczy.Mirek szef KS ma prawo przedstawiać a skoro inni to akceptują tzn ,że jest dobrze .ja hasam swoimi drogami i ty o tym wiesz dobrze/.. Ja mam swoje przemyślenia i rozwiązania co do podwyżek czy zmian w PUZP.i tego się trzymam. A ja już nie mam zamiaru walczyć z „delegatami ” KS o palmę pierwszeństwa w… Czytaj więcej »

Rysiek
11 czerwca, 2019 08:07
Reply to  Jasiu.

Nie pieprz i skończ z tymi kłamstwami. 1/ Na pewno nie w moim składzie pracuje najwięcej byłych żz a ta liczba jest porównywalna z innymi elementami zakładu. 2/ To wówczas wspólnie z NSZZ PW orżnęliscie nas z kasy, co wywołało taki skutek, że założyłem kolejny w mon związek zawodowy i zaczęliśmy to bandyctwo zwalczać. 3/ Tak działaliście jako solidarność w tym zakładzie, że tam gdzie funkcjonujecie mieliście najniższe stawki przez lata i dopiero osobiście ja sprawiłem, że wam je wyrównano z pozostałymi a chodzi o wszystkich pracowników w D a nie tylko OWC. Aby tak się stało, w jednej podwyżce… Czytaj więcej »

Grzesiek
5 czerwca, 2019 19:07

Odpowiadam na pytanie. Oczywiście, że powinien.
Ubolewam nad tym, że niektórzy zakładowi przewodniczący kłamią w żywe oczy.. pierw z 600 od lipca.teraz z zasadami przeprowadzenia podwyżek… pytam o coś, na co zmam odpowiedź i co słyszę… kłamstwa!!! To inaczej tego nazwać nie mogę, jak kłamstwem!!! Może jedynie propagandą mającą na celu … tu sobie niech zz dopiszą…padło pytanie!!@ ruszycie dupy w końcu w sprawie roku 2020, czy standardowo w lutym 2020??

Jasiu.
6 czerwca, 2019 10:18
Reply to  Grzesiek

Grzesiek w pełni się z Tobą zgadzam. Siedzą i nic nie robią. Też wystąpiłem do swojego Szefa Ks co nadal z podwyżkami w tym roku czy tylko te jednorazówki a co z 2020 rokiem co z PUZP. Na co czekają. Niech sami podejmą decyzję a nie czekają na zaproszenie RON a później lamentują ,że nikt z nimi nic nie uzgadnia i teraz jest czas dla was na uzgadnianie.
Panowie Przewodniczący, najlepszy czas przed wyborami aby zrobić odpowiednie zapisy do projektu Ustawy budżetowej a jak nie to po pron was rozliczą.

Jasiu
8 czerwca, 2019 07:16

A ty nie bierzesz udziału np. w 2 RBLog to po co te kłamstwa. To jednak coś nie coś wiesz i ściemniasz tu Grzesiowi.

8 czerwca, 2019 18:32
Reply to  Jasiu

Biorę udział i co z tego? Wczoraj też brałem udział.

Jasiu.
10 czerwca, 2019 08:24

A teraz ja nie wyrażam zgody na wyrównanie dysproporcji płac. Nie interesuje mnie żadna data do 7.06.2019 r.
Czy to, że nie byliście na podziale i za plecami chcecie coś teraz ugrać. Ja nie będę się na takie coś pisał. I co teraz zrobi Pracodawca. Skoro moja organizacja nie wyraża zgody. Mówiłem i pisałem beze mnie nic nie załatwicie. A ja nie daję zgody na takie działania.

11 czerwca, 2019 07:17
Reply to  Jasiu.

Napisałeś: Nie interesuje mnie żadna data do 7.06.2019 r. Czy to, że nie byliście na podziale… co może wskazywać, że wy byliście na podziale. Otóż właśnie chodzi o to, że podział ten dokonał się z udziałem wyłącznie jednego związku zawodowego (NSZZ PW) i teraz MON nakazał doprowadzenie tego bezprawia do działań zgodnych z prawem. Bo podział powinien następować z udziałem wszystkich a nie wybranych. Teraz każdy jest mądry a jak siedzieli na spotkaniu z pracodawcą w marcu, to co? Nie wiedzieli, że takie ustalenia są nie prawomocne, cieszyli się, że pozostałych 3 zz nie ma przy stole i to oni… Czytaj więcej »

Rysiek
11 czerwca, 2019 07:54

No to ładnie ….rwa – ładnie…
Gdzie się nie obejrzysz – to dno muliste a pod nim 100 m mułu….

Jasiu.
11 czerwca, 2019 11:58

A mnie wasze ustalenia też nie interesują, bo ty jesteś NAJMĄDRZEJSZY I NAJWAŻNIEJSZY z 18 członkami w 2 RBLog…
I żadnych zmian w/s podwyżek nie podpiszę.

Rysiek
5 czerwca, 2019 15:02
Reply to  Grzesiek

Ja osobiście problemu nie widzę… Gdy wiele lat temu, nasz ówczesny przewodniczący podpisał porozumienie, które pracownicy składu uznali za krzywdzące i zaczęli się ze związku wypisywać zebrałem ludzi i wyjaśniłem, że tą droga niewiele zyskamy. Właśnie wszyscy ci niezadowoleni powinni się do związku zapisać i doprowadzić do zmiany przewodniczącego. I doprowadziliśmy co sprawiło, że wiele problemów przestało po prostu istnieć. Bo są tacy, którzy się do pracy społecznej nadają i tacy, którzy jej jedynie szkodzą. To bowiem nie jest tak, że wybierzemy na przewodniczącego związku np. kogoś, kto jest referentem w kadrach czy finansach i wszystko będzie, jak trzeba. Otóż… Czytaj więcej »

TOAW
5 czerwca, 2019 12:24

Tak z czystej ciekawości 🙂 czy już odbyły się jakieś spotkania odnośnie podwyżek 2020 ?:) Bo w tym roku nie ma co liczyć już na żadną podwyżkę?

Rysiek
5 czerwca, 2019 18:26
Reply to  TOAW

A kiedy takie spotkania były, bo ja takich spotkań nie pamiętam. Zapewne działacze NSZZ PW coś wiedzą, bo przecież wynikiem tego ich protestu miały być rozmowy dotyczące wynagrodzeń i PUZP. Zapewne przedstawiciele solidarności też coś wiedzą, bo oni przecież wciąż wzywają Pana Ministra do raportu…. 🙂 No i z nimi rozmawia i się liczy. My nic nie wiemy, bo jesteśmy ostatnio pod kreską i partnerów społecznych i ministerstwa no, bo dobijamy się o….Prawo i Sprawiedliwość a to zaburza pewne ugruntowane zwyczaje i dotychczasowe układy. Nie pytaj więc nas teraz. Zapytaj nas wówczas, gdy szeregi Tarczy zwiększą się co najmniej 10-krotnie… Czytaj więcej »

Jasiu.
6 czerwca, 2019 11:45
Reply to  Rysiek

A co zwijacie swoje sztandary. Tak cienko u was ze związkowcami. Trzeba działać, to ludzie sami się zapiszą, samą demagogią nie będziesz miał członków – tylko widocznymi, potwierdzonymi działaniami.
Widzę coraz głośniejszy kwik i wasz lament, i zgrzytanie zębów. A skąd ty, szeregowy członek Tarczy chciałbyś wiedzieć co robi NSZZ Solidarność.
Nie długo się dowiesz, jak przyjdzie czas. Tylko czytaj prasę, słuchaj RTV i czytaj moje wpisy na stronie Tarczy.
My Polacy – Rumunom czyli (Cyganom) się nie tłumaczymy.
Nierobom się nie tłumaczymy.

radek
6 czerwca, 2019 21:03
Reply to  Jasiu.

Tym razem zero wiedzy – tylko obietnice.
Szkoda, bo prasa i RTV raczej nie kochają pracowników wojska. A ich codzienne śledzenie to strata czasu.
Przy okazji nie jestem członkiem Tarczy ale tu można się wypowiedzieć.
Brakuje innego forum p. Jasiu.

Rysiek
9 czerwca, 2019 11:18
Reply to  radek

Zgoda radku – w chwili obecnej niewiele wiadomo, bo z Tarcza – wg mojej wiedzy – ostatnio resort nie rozmawia zapewne z braku czasu, gdyż wspiera skierowane przeciwko niej działania niektórych pracodawców a pozostałe zz, jeżeli nawet dostąpiły zaszczytu zaprezentowania swoich oczekiwań – to z udzielonej odpowiedzi robią wielką tajemnicę. Prawda zapewne jednak jest taka, że żadnych nowych ustaleń nie było i nie ma się czym pochwalić… Chciałbym powrócic do tych obietnic resortu zawartych w piśmie z 18 marca bieżącego roku. Pismo jest tu: https://zpwtarcza.pl/materialy/aktualnosci/2019_03_18/20190318_Zwiekszenie_wynagrodzen_pracownikow_ron_w_2019r.pdf Zawarto w nim istotną dla nas decyzję wyrażoną w słowach: „W przypadku wystąpienia oszczędności na… Czytaj więcej »

Toja
7 czerwca, 2019 06:24
Reply to  Jasiu.

Działają, działają np. dzięki tarczy wstrzymano wypłatę oszczędności w 1RBLog . Bravo wy.

Michał
7 czerwca, 2019 08:00
Reply to  Toja

Toja poważnie mówisz. A ja myślałem że po pierwszy półroczu coś dostaniemy tak jak było napisane w piśmie.
Pozdrawiam

Rysiek
7 czerwca, 2019 13:52
Reply to  Michał

W jakim piśmie??

Michał
8 czerwca, 2019 11:37
Reply to  Rysiek

W tym piśmie o podwyżkach bodajże albo w piśmie o tej 500 zł nagrodzie.

Rysiek
9 czerwca, 2019 10:35
Reply to  Michał

Witaj Michale – faktycznie… tam to jest i jeszcze do tego w swojej wypowiedzi powrócę, bo to sprawa ważna i najwyższy czas się nią zająć…
Myślałem jednak, że ukazał się jakiś nowy dokument w tej sprawie.
Dzięki za przypomnienie…

Michał
9 czerwca, 2019 21:00
Reply to  Rysiek

No, ja pewnie Rysiek nie mam co liczyć na te oszczędności, bo byłem na zwolnieniu przez półtora miesiąca ze względu na operację. Tak samo, jak nie liczę na premię na święto Wojska Polskiego.

Rysiek
10 czerwca, 2019 05:01
Reply to  Michał

W 1 RBL-ogu tej premii z oszczędności za I półrocze nie będą cięli za zwolnienia i każdy ją dostanie…
Karani i ci, którym obniżono czy zabrano premię w tym półroczu – także.
Jeżeli więc pracujemy w tym samym zakładzie, to tą premię w wys. 500 zł na koniec tego miesiąca napewno dostaniesz…

Michał
11 czerwca, 2019 10:05
Reply to  Rysiek

To mnie teraz ucieszyłeś.
Pozdrawiam

Rysiek
7 czerwca, 2019 09:15
Reply to  Toja

Dobrze, że ten temat wywołałaś. Bardzo dobrze… Nie chciałem z nim wychodzić dotąd aż ta sprawa się do końca nie wyjaśni ale jak już go poruszyłaś – to parę słów prawdy się i Ty, i pracownicy tego zakładu dowiecie. Nie będzie to jednak prawda taka, jak tu ją prowokacyjnie i jednocześnie celowo kłamliwie głosisz, chcąc zmusić nas do określonego działania. Bo my – w przeciwieństwie do wielu innych – zawsze działamy w pełni transparentnie a to forum jest po to aby a transparentność wyrażać i realizować w praktyce. Tyle tytułem wstępu. Jeżeli więc nie zmienicie zasad, które przyjęliście za podstawę… Czytaj więcej »

Grzesiek
7 czerwca, 2019 11:49
Reply to  Toja

Tzn??? Rysiek o co tu chodzi ludzie kochani??? Wiesz?

Rysiek
7 czerwca, 2019 11:58
Reply to  Jasiu.

Staram się korzystać z tych Twoich „cennych” porad i wskazówek, więc czytam… Oto co np. ostatnio znalazłem: ….”Czy „Solidarność” układa się z rządem i celowo osłabia protesty budżetówki? „My niczego nie osłabiamy i z nikim się nie układamy – mówi Edyta Odyjas z „S” pracowników sądów. – Chcemy po prostu wywalczyć pieniądze, które są szansą dla naszych ludzi. Ja chcę, żeby ludzie mieli święty spokój, mogli spokojnie pracować i nie musieli wychodzić na ulicę”. Wielu pracowników jest jednak podejrzliwych. „Praktycznie w każdym sektorze budżetówki, który strajkuje, pojawia się »Solidarność« i postulaty są obniżane. Podejrzewamy, że jakieś ustalenia mogły zapaść podczas… Czytaj więcej »

Jasiu
7 czerwca, 2019 16:23
Reply to  Rysiek

Zabiorę głos w tej sprawie. Poza tym, że jesteś chory i nie da się ciebie już wyleczyć z Hasła Solidarność, Ty widzisz wszędzie tylko Solidarność i samo zło a gdzie są twoje działania. Ja tu pisałem wiele razy ale twój kolega moderator czy administrator tak zaczął manipulować moimi wpisami, że głowa mała. Dzisiaj też usunął mój wpis, czyli odpowiedź na jego wpis o spotkaniach i podwyżkach w 2 rblog. Ja wiem, że ja tu pisząc nie jest wam na rękę, bo ujawniam, obnażam takie związki jak wy. I pokazuję całą prawdę, co mogą związki a czego nie robią szefowie największych… Czytaj więcej »

Dima
8 czerwca, 2019 11:19
Reply to  Jasiu

Szczególnie wyróżnij tych, którzy tak łatwo bratają się z NSZZ PW 🙂
A na temat premii w 1RBLog się nie wypowiadaj, jak gówno wiesz.
Nie było Cię tam. Nie siej niepotrzebnego fermentu.

Rysiek
9 czerwca, 2019 17:41
Reply to  Dima

To oczywiście do Jasia a nie do mnie jedynie ten post Dimy jakos tak dziwnie trafił … 🙂

Jasiu
10 czerwca, 2019 15:53
Reply to  Rysiek

Ten post tego barana co ma nazwisko na B. to do Ciebie Rysiu .Napisał twój nowy szeregowy członek..coraz lepiej i śmieszniej to widzę.

Dima
9 czerwca, 2019 23:09
Reply to  Dima

No tak, jak najbardziej

Rysiek
9 czerwca, 2019 08:00
Reply to  Jasiu

Raczyłeś napisać: „….chciałeś dla siebie załatwić podwyżkę dodatku stażowego, jak byłeś w Konfederacji Pracy…” Nie martwię się o twój związek ale żal mi, że w tym wojsku schodzicie na przysłowiowe psy i kojarzycie się ludziom z sekciarstwem, ekstremą, durnotą i zwyczajnym chamstwem, które tu na okrągło prezentujesz. Wbrew temu co piszesz, mnie zależy na tym aby każdy z funkcjonujących związków był pozytywnie przez pracowników postrzegany. Przez wszystkich a nie jedynie tych, którzy windują się kosztem pozostałych. Bo związek zawodowy – wbrew temu, co tu często piszesz – jest dla wszystkich i każdego bronić powinien, bo to należy do istoty jego… Czytaj więcej »

Dima
8 czerwca, 2019 11:04
Reply to  Jasiu.

Przestań pieprzyć p. przewodniczący. Te Wasze działania – przynajmniej w moim miejscu pracy – przyprawiają o mdłości. Nasz przedstawiciel Solidarności, bez jakiejkolwiek próby dyskusji – podpisuje się pod wszystkim, co podsunie mu NSZZ PW pod nos.
Nie mam pojęcia zielonego dlaczego to robi, choć podejrzewam, że właśnie Tarczy na złość!

Jasiu.
10 czerwca, 2019 07:00
Reply to  Dima

Nie ośmieszaj się Członku Tarczy panie B. i nie pisz ty już tyle razy się skompromitowałeś ,ze lepiej zamilcz. Dzwonisz do kolegi K. jak jesteś nikim szeregowym członkiem Tarczy tak jak Rysiu. Kolega K. rozmawia tylko z szefem Tarczy czyli Wiesiem a nie z synkami. To on się nauczył tego ode mnie . Szef związku rozmawia z szefem związku. Nikt Tarczy nie robi na złość tylko współpracuje i wie co jest dobre dla pw. Widocznie dwie największe organizacje współpracują bardzo dobrze na rzecz pron.. A ja nie mam zamiaru tego niszczyć.

Rysiek
11 czerwca, 2019 08:23
Reply to  Jasiu.

Pisz jasiu – pisz a to wasze bandzwolstwo do końca wyjdzie na wierzch…
Tak się właśnie panoszycie….Wielcy – …rwa przewodniczący się znaleźli – jeden ważniejszy od drugiego – drżyjcie wszyscy, bo oto nadchodzą i zechcieli głos z siebie wydobyć.
Nie wiem dlaczego ludzie ta durnotę widoczną na każdym kroku tolerują… Macie radochę??
Buźki wam się zmienią, gdy ja znajdę czas aby to wszystko opisać ale wówczas będziecie się musieli chować przed ludźmi, bo wam prawdę w oczy wygarną ….

Rysiek
11 czerwca, 2019 15:43
Reply to  Jasiu.

Po pierwsze – ta twoja solidarność jest w moim zakładzie śladowa i liczy łącznie niespełna ok. 30 członków. Po drugie – gdyby mój przewodniczący był takim durnowatym bufonem, jak niektórzy – to biorąc z was przykład nie rozmawiałby z kol. K, gdyż przewodniczący struktury oddziałowej nie byłby dla niego partnerem do rozmowy. A jest i nigdy nie robiliśmy problemów. Obecnie będziemy je robić, jeśli taka wasza wola. Nasz przewodniczący oddziałowy kol. M zwrócił się do waszego przewodniczącego oddziałowego kol. K i co usłyszał?? Może nam to napiszesz, bo ci o tym uczynnie zameldowano. A może ten wasz przewodniczący oddziałowy sam… Czytaj więcej »

Jasiu.
12 czerwca, 2019 11:21
Reply to  Rysiek

Jak zwykle kłamiesz i manipulujesz ale co ci pozostało. Jak nie wiesz, ile mamy członków to nie ściemniaj. Na pewno więcej niż 30. A Klaudiusz to doświadczony Szef od 2008 r. i wie, jak ma działać bez żadnych wytycznych i nie musi się Tarczy, ani na forum Tarczy nikomu tłumaczyć. Pojąłeś, czy to za trudne do zrozumienia dla Ciebie. Uważaj, żebyś ty w tych Mostach nie musiał rowem iść do domu. A o Solidarność to się nie martw. Bardziej bym się martwił co dalej z tak małymi strukturami Tarczy w poszczególnych RBLogach a gdzie reprezentatywność na poziomie ilu procent 2,… Czytaj więcej »

Rysiek
12 czerwca, 2019 16:09
Reply to  Jasiu.

Oczywiście, że wiem ilu macie członków, bo pisałem pismo zarządu w kwestii przedstawienia przez pracodawcę liczebności poszczególnych zz w zakładzie zgodnie z uprawnieniami, jakie nam daje poprawiona ustawa o zz. Trzeba ją jednak znać a nie pisać głupot… Stan, który pracodawcy podajecie mamy na piśmie i to tyle w temacie. Jestem przekonany, że jeżeli do ludzi dotrze jakie decyzje ten wasz przewodniczący podejmuje – to się co najmniej połowa z nich ze związku wypisze. Tej „logiki” waszego działania ja od dawna nie rozumiem… Widać aby to pojąć trzeba należeć do solidarności. Ja niestety nie należę. Czyli co?? Spieprzyliście sprawę i… Czytaj więcej »

Michał
7 czerwca, 2019 08:18

Panie Marku czy wiadomo jaka będzie premia jednorazowa na Święto Wojska Polskiego i czy będą jakieś obwarowania. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

7 czerwca, 2019 12:46
Reply to  Michał

Do Święta WP jeszcze daleko a w międzyczasie będzie rozliczenie budżetu za pół roku. 🙂
Jak narazie, po pierwszym kwartale oszczędności są takie, że z powodzeniem mogłyby zabezpieczyć podwyżkę wynagrodzeń na poziomie, który wskazywany był przez Stronę społeczną. Jak taka tendencja się utrzyma… nie będzie wiadomo co robić z tymi środkami w obszarze wynagrodzeń.

Michał
7 czerwca, 2019 13:47

Marku a kto decyduje o wypłacie tych oszczędności. Pozdrawiam

7 czerwca, 2019 19:05
Reply to  Michał

A kto ma decydować? Dysponent główny środków, czyli Minister. 🙂

Grzesiek
7 czerwca, 2019 20:31

Decyzje znamy… nie bo nie i h.j (jakie to wojskowe) wiecie kase mamy ale wam nie damy… wojskowym damy bo – tu cytuję „są na granicy minimum socjalnego” kopara mi opadła wtedy. jak można być tak… … …???

Rysiek
8 czerwca, 2019 09:52
Reply to  Grzesiek

Grześ – spokojnie… 1/ Funkcjonujące u Was związki zawodowe powinny niezwłocznie wystąpić do Waszego pracodawcy z wnioskiem aby podzielić oszczędności z funduszu wynagrodzeń za I półrocze i wypłacić te środki w postaci premii jednorazowej kwotowej zgodnie z odrębnym porozumieniem w tej sprawie. Wasz regulamin premiowania zapewne taką możliwość zawiera i dokładnie ją opisuje…. 2/ Nagroda – prawdopodobnie w postaci 1 tys zł – napewno będzie na 15 sierpnia i to jest pewnik. 3/ Tegoroczne wybory parlamentarne odbędą się z dużą pewnością w dniu: 13, 20, 27 października albo 3 lub 10 listopada. Jeżeli odbędą się w dniu 10 listopada –… Czytaj więcej »

Michał
8 czerwca, 2019 11:38

No to już wiemy gdzie pójdą. Na różu owe dróg albo do innych resortów niestety

Grzesiek
8 czerwca, 2019 15:35

A zz robią coś ku temu żeby zawalczyć?? Kompletnie nic… dno i moczary z bagnami. W roku 2020 będą walczyć, jak budżet będzie uchwalony… jak co roku… zresztą tak jak napisałem o pewnej ustawie… tak i te 500 to mrzonki i się przekonacie…

8 czerwca, 2019 19:09
Reply to  Grzesiek

Nie wiem, Grzesiek co robią zz, wiem natomiast co robi się w TARCZY.

Jasiu
10 czerwca, 2019 15:49

Tarcza kopie okopy bo tak miał się nazywać najpierw ich związek. Na razie się okopują a potem będą wychodzić na wierzch jak grzyby po deszczu. Nadchodzi zielona rewolucja.

Rysiek
13 czerwca, 2019 18:48
Reply to  Jasiu

Faktycznie, byłem za nazwą OKOP MON, co miało oznaczać: Ogólnopolski Komitet Obrony Pracowników MON.
Ta nazwa byłaby adekwatna do tego, czym mielibyśmy się zajmować.
Stanęło na nazwie TARCZA i też dobrze, bo ta TARCZA przyjęła się w środowisku i jest w nim coraz bardziej znana.

Dariusz
7 czerwca, 2019 20:54

A ja tu widzę nowe hasło „Jasiu Polskę zbaw” jeszcze się dziwię, że nie planujesz w wyborach prezydenckich startować. Tyle, co ty zrobiłeś dla ludzi – nowy bohater narodowy

Rysiek
8 czerwca, 2019 07:51
Reply to  Dariusz

No właśnie… Niejaki – ciągle się tu wydzierający bezsilnie Jasiu z wojskowej solidarności, zamiast ustosunkować się do mojego wpisu, raczył z siebie wydalić, że cyt.: …”Pracownicy w 1 RBLog mają dostać po 500 zł premii ze swoich oszczędności i dostaną, czy to się Tarczy podoba, czy nie. Żaden Rumun, czy Cygan nie będzie blokował ludziom tych parę groszy. Na co ty liczysz, na jakiś poklask.” Słowa natomiast o tym moim zarzucie, że ta wojskowa solidarność w moim zakładzie pracy funkcjonuje tak, jak to opisałem poniżej nie wydalił. cyt.: ..”Odnosząc się do tych waszych “sukcesów” na szczeblu zakładowym muszę stwierdzić, że… Czytaj więcej »

Jasiu
10 czerwca, 2019 16:04
Reply to  Rysiek

Ja poklasków ,Rumunie nie potrzebuję. Tylko informuję tych szeregowych członków z Tarczy z 1 RBLog bo nic nie wiedzą i dzwoni do Solidarności niejaki Dima czyli pan Ban….

Rysiek
12 czerwca, 2019 08:55
Reply to  Jasiu

Do solidarności zadzwoniono aby się dowiedzieć dlaczego podpisała niekorzystne dla kilkudziesięciu pracowników porozumienie w sprawie zwiększonej premii zawierające sprzeczne z zakładowym regulaminem premiowania zapisy a nie podpisała kolejnej wersji porozumienia, które tych zapisów nie zawierało. Co usłyszano to może nam tu publicznie oświadczysz, bo wiesz przecież wszystko. Wiesz, więc może i to, że w dniu wczorajszym przewodniczący Tarczy w zakładzie usilnie prosił tego waszego oddziałowego aby się zastanowił i zmienił decyzję, bo ludzie kasy nie dostaną. To może przedstaw nam tu, jaką uzyskał odpowiedź a zwłaszcza, jak się o tej grupie pracowników, której my bronimy wyraził?? I dobrze radzę –… Czytaj więcej »

Dima
12 czerwca, 2019 09:20
Reply to  Jasiu

Zmień człowieku informatora, bo albo on coś bierze, albo ty.
Nie wiem, co gorsze. Zryło bańkę całkiem. Rozmawiałem z Tobą raz, bo oskarżyleś mnie o donosicielstwo a jak Ci kazałem przedstawić dokument z podpisem, który rzekomo napisałeś to skuliłeś ogon.

Jasiu.
14 czerwca, 2019 06:45
Reply to  Dima

Uważaj, co piszesz i do kogo. Bo możesz tego pożałować. Ja Cię oskarżyłem o donosicielstwo, czy ktoś z 1 RBLog. Skoro ktoś cię oskarżył, to ma dowody. A mnie takie osoby, jak ty, który przez cały okres członkostwa w Solidarności nie zrobił nic poza narzekaniem – nie interesują. Masz teraz pełne pole do popisu. Zapisałeś się do Tarczy w 1 RBLog i działaj, i pokaż swoją siłę co załatwisz. Oby Tarcza nie przejechała się na Tobie tak, jak Solidarność. Krzykaczy takich, jak ty jest wielu tylko na Demonstrację czy inne działania związku – to wówczas was nie ma. A co… Czytaj więcej »

Dima
14 czerwca, 2019 14:47
Reply to  Jasiu.

Człowieku naprawdę skończ brać to, co bierzesz. Kompletnie mnie nie znasz {ups, znasz sorry, z doniesień telefonicznych od informatora 🙂 }, nigdy nie pofatygowałeś się do nas osobiście, nie znasz kompletnie faktów, może też tylko z doniesień telefonicznych, to czemu wypowiadasz się publicznie na temat stanu i osób u nas. Przyjedź (bo nigdy nie byłeś), popatrz, popytaj, zapoznaj się z ludźmi i faktami a dopiero potem wyciągaj wnioski. A dokręcić to możesz sobie.. śrubkę, bo Ci się deczko poluzowała. Aha i jeszcze napisz czy kiedykolwiek była u nas jakaś wiadomość na temat organizacji protestu. I jeszcze jedno, porozumiejcie się wreszcie… Czytaj więcej »

Rysiek
15 czerwca, 2019 12:44
Reply to  Dima

Dima – daj sobie spokój… Nie widzisz, że to towarzystwo działa na zasadach komunistycznej bezpieki??
Gównem obrzucić, zeszmacić, skopać…. W tym są dobrzy.
A ty się nie tłumacz, bo nie masz z czego. Gdy ci ktoś jeszcze raz na odciski nadepnie, rób po naszemu – po robotniczemu. Wal w mordę a mocno żeby się nogami nakrył. Oszołomom i debilom wstęp do wojska – ZABRONIONY…..

Jasiu.
17 czerwca, 2019 08:13
Reply to  Rysiek

Ty możesz trzepnąć dziadku wiesz co kapuc……Ty się zaliczasz do robotników od kiedy były zawodowy.

Rysiek
14 czerwca, 2019 20:47
Reply to  Jasiu.

No więc jest prawdą, że członkowie solidarności przechodzą do Tarczy, co niejakiego Jasia do białości wnerwia, bo traci grunt pod nogami. W dodatku wychodzi szydło z worka a mianowicie to, czym wy się zajmujecie, zamiast dbać o interesy pracowników.
Twoje „wodzu” zaklinanie rzeczywistości i ordynarne straszenie ludzi niewiele przyniesie, poza odejściem waszych kolejnych członków tam, gdzie tego mulistego dna nie ma. Bo ludzie widzą konieczność funkcjonowania zwiżzku jako organizacji, w której znajdą wsparcie, pomoc i osłonę a nie takiej, która jątrzy i napuszcza jednych na drugich.

Jasiu
15 czerwca, 2019 05:53
Reply to  Rysiek

To ty Rysiu, szeregowy członek Tarcz,y próbujesz zaklinać i zakłamywać prawdę .rzeczywistość.i ściemniasz z tym, że pron w 1 RBLog się wypisują z Solidarności. Twoje pobożne życzenia ale tak nie jest.

Rysiek
15 czerwca, 2019 13:06
Reply to  Jasiu

Oczywiście, że tak jest. W dniu dzisiejszym przybyło nam z Drawna dwóch nowych członków i wkrótce podejmiemy decyzje o powołaniu tam oddziałowej organizacji związkowej – dokładnie takiej, jak ta wasza. Wówczas już kart rozdawał nie będzie tam kolega G ale także nasz oddziałowy przewodniczący. Albo będą współpracować w interesie pracowników tego składu, albo się tam do reszty ośmieszycie i spalicie w środowisku. Zwracam się do pracowników tego składu: Koleżanki i Koledzy Nasz związek – Związek Pracowników Wojska „TARCZA” ma w dorobku wiele korzystnych, także i dla Was uzgodnień dotyczących zakładowego prawa pracy. Skupiamy pracowników różnych pionów i grup zawodowych: magazynierów,… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 20:54
Reply to  Jasiu

Właśnie pokazaliście w tym moim zakładzie na co was stać, nie podpisując korzystnego dla pracowników porozumienia w sprawie premii a takie, w którym tą półroczną premię zabiera się każdemu, komu już raz ją w tym półroczu zmniejszono lub zabrano. Wezwałem was do wyjaśnienia tej decyzji pracownikom zakładu i co?? Nabraliście wody w usta, bo argumentów brakuje?? A jakież to argumenty mogą usprawiedliwić ten durnowaty zapis, który z premii regulaminowej czyni premię uznaniową skąd krok do tego, co kiedyś w tym zakładzie było a co my przez lata wyeliminowaliśmy. A było tak, że te oszczędności w płacach były rozdzielane wybranym po… Czytaj więcej »

Jasiu
15 czerwca, 2019 05:56
Reply to  Rysiek

Ja ci raz już napisałem i drugi raz Ci nie będę wyjaśniał. Nie jesteś dla mnie żadnym pron, z którym mam zamiar dyskutować i cokolwiek wyjaśniać. Nie mój temat i nie ten poziom do dyskusji. Za mały jesteś pionkiem na szachownicy.

Grzegorz M.
15 czerwca, 2019 06:41
Reply to  Rysiek

Rysiu – bardzo dobrze, że opisujesz powyższe działanie pracodawcy. Takie rozsądne, konsekwentne działanie zasługuje na najwyższe słowa uznania każdego pracownika RON. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej pracodawców świadomych swej roli w procesie kształtowania poprawy warunków pracy i płacy pracowników, bo jest nadzieja, że inni wezmą te działania za przykład i sami w przyszłości będą wprowadzać podobne rozwiązania u siebie – w myśl maksymy „zadowolony pracownik to dobry pracownik”. Osobiście również dostrzegam bardzo dobrą zmianę w moim zakładzie pracy ale tu należą się również wielkie słowa uznania dla Dyrektora DSS, który podjął stosowne działania, które okazały się bardzo skuteczne.… Czytaj więcej »

Jasiu.
10 czerwca, 2019 10:43
Reply to  Dariusz

Na pewno zrobiłem więcej dla pron niż ty .Tu zabierający anonimowo głos .Ja podpisuję się swoim imieniem .A wiesz dlaczego bo się nie boje i nie chodzę na pasku ani MON ani pracodawcy i to jest ta różnica pomiędzy tu piszącymi działaczami lub jak ja ich nazywam „pseudo działaczami”. A bohaterem to jestem i nawet o tym nie wiesz.Mnie władze Komunistyczne lub związki zawodowe Alfreda Miodowicza nie wręczały wyróżnień jak Rysiowi.Nikt w Polsce nie daje np. na wczasy pod gruszą np.po 1200zł.i jeszcze starcza na zapomogi,wycieczki czy na wyjścia do Kina.Potrafisz tak. To jest malutki skrawek mojej działalności , a… Czytaj więcej »

Rysiek
11 czerwca, 2019 08:30
Reply to  Jasiu.

Skąd wiesz, że Dariusz nie podpisuje się swoim imieniem ??
A mnie faktycznie OPZZ nagrodził najwyższym związkowym wyróżnieniem w przeciwieństwie do ciebie, bo ci twoi związkowi przełożeni zrobili z ciebie jedynie niemowę. Dlatego tak się tu udzielasz ….

Jasiu.
12 czerwca, 2019 11:08
Reply to  Rysiek

Tylko, że ja mam też najwyższe odznaczenie związkowe od swoich władz związkowych ale od związków demokratycznych czyli Solidarności a nie od OPZZ czyli PZPR-owskich.
I tym się różnimy. Pozdrawiam.

Rysiek
12 czerwca, 2019 15:58
Reply to  Jasiu.

Różnimy się zasadniczo – także rozumieniem pojęcia „demokracja”.
Bo ta demokracja nie może być utożsamiana z rozpasaniem głupoli, czy kiboli…

Rysiek
12 czerwca, 2019 20:26
Reply to  Jasiu.

To może wywal świadectwa szkolne, bo ci je w socjalistycznej szkole dawano – b……e

Jasiu
14 czerwca, 2019 11:00
Reply to  Rysiek

Już dawno to zrobiłem g…..e.

Rysiek
14 czerwca, 2019 14:32
Reply to  Jasiu

Raz napisałeś prawdę ale nie musiałes bo to przecież widać.

Rysiek
12 czerwca, 2019 20:28
Reply to  Jasiu.

Ten, jak piszesz PZPR-owiec – wprawdzie pośmiertnie – ale został odznaczony przez Prezydenta RP jednym z najwyższych odznaczeń a twój szef związkowy był na jego pogrzebie – ty c……e.

Jasiu.
14 czerwca, 2019 06:49
Reply to  Rysiek

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie miałem na myśli śp. Janka Guza, który był dobrym fachowym i skutecznym związkowcem, tylko Alfreda Miodowicza.
A jaki to prezydent go wyróżnił i za co, donoszenie i sprzedawanie członków Solidarności.

Rysiek
14 czerwca, 2019 14:35
Reply to  Jasiu.

Za to ty nie wiesz co piszesz bo napisałeś nie o Miodowiczu tylko cyt; …” nie od OPZZ czyli PZPR-owskich”. i do tego się odniosłem

Jasiu
15 czerwca, 2019 06:02
Reply to  Rysiek

A OPZZ to jaki jest związek. Nie kontynuuje działań poprzednich związków CRZZ.
Według swoich działań to związki pracodawców i byłych towarzyszy..

Jasiu.
11 czerwca, 2019 09:27
Reply to  Jasiu.

Brawo brawo brawo tylko na tyle cię stać ,zeby ciąć wpisy.

Jasiu
10 czerwca, 2019 16:00
Reply to  Dariusz

Od zbawiania to jest ktoś na górze. Ja tylko pomagam tym najsłabszym. Napiszę taką nowinkę, którą poruszałem kiedyś a teraz jest na ścieżce legislacyjnej.
Teraz geniuszu Dariuszu będziesz miał minimalne wynagrodzenia np. 2450 zł i osobno rząd Ci doliczy 490 zł. Niech wam geniusz Rysiu z Tarczy wytłumaczy. On przecież na wszystkim się zna i wszystko załatwia.
Tylko ma najniższe wynagrodzenie w RON.

Grzesiek
12 czerwca, 2019 12:54
Reply to  Jasiu

Jasiu.temat wyłączenia wysługi z minimalnego wynagrodzenia poruszyłem ja pierwszy raz. Marek wyśmiewał to, co pisalem.i co rok.2020 i wejdzie… a co do tego doliczenia 490 zł.każdy pracownik otrzyma tyle doliczenia do zasadniczej, ile brakuje mu do najniższej krajowej biorąc niestety też po uwagę narazie premię… bo premia będzie pewnie wyłączona z minimalnej w 2021… poszczególne składniki wynagrodzeń tak, jak pisałem będą wyłączane stopniowo.. drugi temat i kolejne kuriozum… ppk rusza w rblogach od lipca… program dobrowolny a każdy będzie bez pytania zapisany domyślnie… ale ok.tu pretensje to rządu i jego dziwnego rozumowania znaczenia terminu dobrowolne… ale już o co mi… Czytaj więcej »

Rysiek
12 czerwca, 2019 20:24
Reply to  Jasiu

Niczego nikt nie doliczy a wynagrodzenia pron – nawet te najniższe wraz z premią – po przyszłorocznej regulacji wynagrodzeń z naddatkiem przekroczą to minimum.

Grzesiek
13 czerwca, 2019 08:43
Reply to  Rysiek

Rysiek, Ty naprawdę wierzysz w te 500 zł od stycznia 2020????
To by minimalnie dawać musiało z 340 do zasadniczej… jak nie więcej

13 czerwca, 2019 22:55
Reply to  Grzesiek

Wszystko będzie wiadomo na początku ostatniego tygodnia czerwca, kiedy to – w południe – dojdzie do spotkania Ministra Skurkiewicza z przedstawicielami Strony społecznej. 🙂

Jasiu
14 czerwca, 2019 10:49

We wtorek 25 czerwca spotkanie w RON. Tarcza ma zawsze świetne pomysły to napewno zaproponuje podwyżki dla najniżej zarabiających takich, jak Rysiu. A dlaczego po równo a nie np. po 400 do zasadniczej dla najniżej zaszeregowanych wystarczy tylko przyjąć pułap do 2600 zł płacy zasadniczej taki, jak proponował RON czyli wszyscy, co nie mają na zasadniczej takiej kwoty dostają np. po 400 zł podwyżki do zasadniczej i ten co ma w tej chwili 2200 zł – będzie miał 2600 a ten co ma maksa czyli 2600 zł – będzie miał 3000 zł. A ci powyżej płacy zasadniczej 2600 zł, żeby… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 14:42
Reply to  Jasiu

No tak….Powrót komuny pełną gęba w wykonaniu wojskowej solidarności …
Mam lepszy pomysł, który można wdrożyć w życie bez dodatkowych pieniędzy. Tym, co mają najwyższe wynagrodzenia zabierzmy po 400 zł i dodajmy je tym, co mają najniższe.
Prosto, łatwo i przyjemnie…
A ponieważ to wg was są byłe trepy i komuchy – zapewne się obrażą i z wojska odejdą i wówczas będzie miejsce dla tych zasłużonych z solidarności, którzy te stanowiska za zasługi w krzewieniu demokracji objąć powinni….
A żeby was… lama opluła i skunks obsikał.

Jasiu.
17 czerwca, 2019 08:30
Reply to  Rysiek

Tyle razy Ci tłumaczyłem nie ma wojskowej Solidarności. Sama nazwa mówi, że reprezentujemy pracowników cywilnych a nie wojskowych. Chciałbyś żebyśmy reprezentowali takich lewusów, jak ty. I to jest ta zasadnicza różnica ale dla Ciebie znowu za trudna do zrozumienia. My nie mamy w swoich szeregach byłych wojskowych i nie chcemy mieć. Bo uważamy, że oni służyli 30 lat a nie pracowali i nie będziemy walczyć o ludzi, którzy mówią, że wszystko im się należy z Urzędu, bo chronią nas i granic. To pytam się, Rysiek, może odpowiesz mi, czy żony też macie z przydziału. I nie porównuj Solidarności do Komuny,… Czytaj więcej »

17 czerwca, 2019 09:05
Reply to  Jasiu.

Napisałeś Jasiu, że: Sama nazwa mówi, że reprezentujemy pracowników cywilnych…

Mógłbym się nie odzywać w tej kwestii ale skoro już tak chcesz wyjaśniać z racji waszej nazwy związku, to należy, iż wynika z niej, że reprezentujecie pracowników MON, czyli Ministerstwa Obrony Narodowej a pracowników Resortu Obrony Narodowej!
To są dwie różne rzeczy, więc chyba nadszedł czas, abyście tę waszą nazwę związku dostosowali do tego, co faktycznie robicie.
MON to nie RON! 🙂

Jasiu.
17 czerwca, 2019 12:22

Od tego jest Szef KS. Jak im tak dobrze, to niech mają nazwę, jaką chcą.
Wszyscy wiedzą, że ja reprezentuje osobiście PRON a kogo Szef KS reprezentuje – to mnie to nie interesuje.
Na moje, to może reprezentować rybaków kutrowych lub dokerów z Gdyni.

17 czerwca, 2019 13:25
Reply to  Jasiu.

Jasiu, napisałeś o nazwie swojej KS, więc do tego się odniosłem a Ty teraz, że Ci to wszystko jedno, bo wszyscy wiedzą kogo Ty reprezentujesz…
Jak Ci wszystko jedno, to również obojętnie powinieneś przechodzić obok stwierdzeń Rysia o „wojskowej solidarności”, prawda?
W końcu Ci wszystko jedno…

Jasiu.
18 czerwca, 2019 06:31

Obojętnie nie będę przechodził obok takiej nazwy.
Oczywiście, wszyscy wiedzą jakie my – w Solidarności ludzie internowani czy upokarzani – mamy do milicji i wojska stosunek. Polecam poczytać o ścieżkach zdrowia w miejscowości Chełmno (woj Kujawsko-pomorskie) wciąganych na siłę do wojska a później wyżywania się na tych, co mieli inne poglądy polityczne. Marek twoja filozoficzne zagrania czy pytania mnie osłabiają. Próbujesz mnie łapać za słówka. Zresztą rób, jak uważasz – twoja sprawa.

Rysiek
18 czerwca, 2019 17:27
Reply to  Jasiu.

Ciebie osłabiają twoje urazy i psychoza a żniwo tego zbierasz nie ty a ludzie, z którymi masz kontakt.
Tacy, jak ty – naznaczeni piętnem przeszłości nie powinni funkcjonować w przestrzeni publicznej, zarażając fobiami i uprzedzeniami. Musiał ci to ktoś w końcu wprost powiedzieć.
Zrobisz z tym, co zechcesz ale pamiętaj – „zaczadziali” i „zadżumieni” powinni się leczyć a nie leczyć innych.

Rysiek
20 czerwca, 2019 08:28
Reply to  Jasiu.

Tyle, że to on a nie ty rozdaje karty i decyduje o losach pracowników resortu.

Rysiek
17 czerwca, 2019 14:51
Reply to  Jasiu.

Tak – żonę też mam z przydziału i dobrze trafiłem…
A co do roli wojska, to poczytaj sobie stosowną ustawę o udziale wojska w tłumieniu niepokojów społecznych a oczy ci się otworzą. Polecam i tą ustawę zwaną „ustawą o bratniej pomocy”.
Jest tu: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000295/U/D20140295Lj.pdf
Dopiero wówczas podyskutujemy o tej naszej demokracji i wolności…

Jasiu.
18 czerwca, 2019 06:48
Reply to  Rysiek

Ja nie muszę tego czytać, bo ja miałem z tym do czynienia osobiście… I napiszę ci więcej, u mnie w JW pracowali komisarze wojskowi ze stanu wojennego. Jeden był Komendantem OWC a drugi Pełnomocnikiem ochrony. Fajny duet. Widzisz, ten świat jest taki mały, że ludzie znają się i to dobrze. A z Tobą nie będę dyskutował, bo nie jesteś żadnym działaczem związkowym z tamtych lat a dla mnie przeciwnikiem, skoro byłeś w związkach PZPR i masz cały czas nastawienie złe do tych co walczyli o demokrację. Widzisz, wczoraj zmarł jeden z kolegów z opozycji bydgoskiej – były szef UOP gen.… Czytaj więcej »

Rysiek
20 czerwca, 2019 08:29
Reply to  Jasiu.

Ty się chłopie niczego nie nauczysz.
Powinieneś to przeczytać, bo to właśnie nie o byłej a o obecnej demokracji.
Tej, przez ciebie wyśnionej….

Rysiek
18 czerwca, 2019 17:35
Reply to  Jasiu.

No i wyszło szydło z wojska….
Solidarnośc dzieli pracowników na cywilnych i wojskowych.
A żeby Was….

Jasiu.
19 czerwca, 2019 09:53
Reply to  Rysiek

A twoi kolesie nie dzielą – to, kto to napisał, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami byli wojskowi i ich rodziny powinni być przyjmowani na etaty cywilne w pierwszej kolejności a pozostali cywile powinni przechodzić „egzaminy”, czy się nadają na te stanowiska. Przecież to twoi koledzy żz mówią i piszą na portalu mundurowym, że cywile piją kawę i nic nie robią. Za to oni specjaliści z najwyższej półki, to czemu nie idą do innych zakładów pracy, bo nic nie umieją a tam trzeba pracować a nie oddawać honory, czy chodzić na baczność. W cywilnych zakładach pracy to nie wystarcza… ŚMIECH NA… Czytaj więcej »

Rysiek
20 czerwca, 2019 15:19
Reply to  Jasiu.

Tak sobie czytam te twoje wypowiedzi i już nie tylko jestem zniesmaczony i przybity ale przerażony…. Żadna funkcja oraz przynależność do żadnej organizacji nie może zwalniać od odpowiedzialności za słowa, zwłaszcza głoszone publicznie. Te twoje rasistowskie, stygmatyzujące i uwłaczające ludziom wypowiedzi przekroczyły właśnie wszelką miarę… Czuję się – jako były żołnierz – osobiście sponiewierany głoszonymi przez ciebie kłamstwami i wzywam cię, abyś zaprzestał obrażania ludzi i ich kłamliwego, pełnego uprzedzeń piętnowania. Proszę także wskazać, gdzie napisano o tym, że cyt.: „byli wojskowi i ich rodziny powinni być przyjmowani na etaty cywilne w pierwszej kolejności a pozostali cywile powinni przechodzić „egzaminy”,… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 05:09
Reply to  Grzesiek

Nawet gdyby to było 350 zł to nic by nie trzeba było dodawać do tego minimalnego wynagrodzenia.

Jasiu
14 czerwca, 2019 10:56
Reply to  Grzesiek

Tylko, że ty widzisz znowu czubek swojego nosa a ja liczę i przypuszczam, ile może wynieść najniższe wynagrodzenie w 2021 r. i trzeba przyjąć taką zasadniczą aby najniżej zaszeregowany pracownik miał co najmniej 2600 zł płacy zasadniczej. Bo tyle może wynosić najniższe wynagrodzenie. Oczywiście bez premii i innych dodatków. I znowu dałem Ci lekcję, Rysiu na temat, jak powinna kształtować się płaca w RON.
A co na to Marek odpowie, czy przyjął pozycję strusia i dopiero po spotkaniu będzie się wypowiadał.

14 czerwca, 2019 12:30
Reply to  Jasiu

Jasiu, napisałeś 4 dni temu, że: A teraz ja nie wyrażam zgody na wyrównanie dysproporcji płac. Nie interesuje mnie żadna data do 7.06.2019 r. Czy to, że nie byliście na podziale i za plecami chcecie coś teraz ugrać. Ja nie będę się na takie coś pisał. I co teraz zrobi Pracodawca. Skoro moja organizacja nie wyraża zgody. Mówiłem i pisałem beze mnie nic nie załatwicie. A ja nie daję zgody na takie działania. Lepiej nie rzucać czasem słów na wiatr, jak się to mówi i brać pod uwagę, że inni też mają dobre pomysły dla pracowników RON. 🙂 Wczoraj właśnie… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 15:01

I to jest właśnie jeden z konkretnych dowodów na to, że nasz związek jest w stanie kierować tą związkową działalność na zupełnie nowe tory, zrywając z wieloletnią złą tradycją, gdzie te zz w zakładach były jedynie spolegliwym wykonawcą woli lokalnych pracodawców. Spolegliwym wykonawcą a nie równorzędnym partnerem ….. I właśnie w tej nowej sytuacji nastąpiło zjawisko, którego ja początkowo pojąć nie mogłem. Oto pozostałe zz nagle rzuciły się Tarczy do gardła, kopiąc ja i poszturchując jeszcze bardziej niż pracodawcy. Tak było w opisanej przez Ciebie sytuacji, co znalazło wyraz w wypowiedzi „naszego” Jasia – tak było właśnie obecnie w moim… Czytaj więcej »

Jasiu
15 czerwca, 2019 06:40
Reply to  Rysiek

Ciebie nie da się oświecić i nawet ja tego nie dokonam. Nikt spolegliwie podpisywał tylko było 2 do 1, bo były wtedy trzy związki. Do dziś kolega S-80 podpisuje, co mu dadzą, jak się nie zna lub boi – to przysyła swojego reprezentanta/tkę. On tu czyta nasze wpisy ale mnie to kila. Ja piszę prawdę. To on i NSZZ PW byli motorami wprowadzania bubli w przepisach, czy służenia pracodawcom. Do dziś koledzy się najpierw kontaktują a potem podpisują wszystko, co im przedstawi pracodawca a później jest to przysyłane do Tarczy i Solidarności. To on nie chciał się zgodzić na podwyżki… Czytaj więcej »

Stanisław
24 czerwca, 2019 12:44
Reply to  Jasiu

Za ten wpis spotkamy się w sądzie.

Jasiu
15 czerwca, 2019 06:23

A nie dziwi cię ten fakt, jakbyś zapomniał napisać to, że wtedy kol. M. reprezentowała NSZZ PW a teraz reprezentuje was, czyli Tarczę. Co tam niby działała z pozostałymi związkami na szkodę pron a teraz wszystko naprawia. Uważasz takie działania za porządne. I taki Rysiu popluwa Solidarność a nie wie, że w jego szeregach co trzeci członek to z NSZZ PW i to oni tworzyli prawo jako największy a Solidarność nic nie mogła zrobić. Nie posiadaliśmy większości w wielu sprawach. Sam przychodząc na spotkania widzisz niejakiego Stasia z WZZ Sierpień 80, który zaczął i… do obecnej chwili podpisuje wszystko, co… Czytaj więcej »

15 czerwca, 2019 09:51
Reply to  Jasiu

Nic nie muszę zmieniać, gdy piszesz fakty a nie przekłamujesz rzeczywistość. A co do kol. M – pamiętam, gdy na jednym ze zjazdów NSZZ PW dawała – chyba po trzykroć – żółtą kartkę dla kol. Przewodniczącego za działania Zarządu Głównego. Nie obawiała się, w odróżnieniu od innych przedstawiania stanowiska swojej organizacji związkowej dla poczynań władz tamtego związku. Wówczas członkowie NSZZ PW nie mieli innej alternatywy, jak trwać w tym związku – teraz mają. Dywersyfikacja ruchu związkowego w RON w ostatnich latach wzięła się właśnie z braku akceptacji całej rzeszy członków dla ówczesnych poczynań władz NSZZ PW, więc trudno się dziwić,… Czytaj więcej »

Rysiek
16 czerwca, 2019 10:51

Może gdzieś nie doczytałem ale nie trybię, jak to właściwie w tym zakładzie było??
Dokonano podwyżki wynagrodzeń wg zasad podpisanych tylko przez NSZZ PW??
i co??
Podwyżkę ludziom wypłacono, wręczono porozumienia zmieniające a teraz – po blisko 3 miesiącach – to anulowano i jeszcze raz kasę podzielono wg nowych – wspólnie uzgodnionych zasad??
Może mi to ktoś wyjaśni, bo to dla mnie sprawy i dziwne, i ciekawe…..

16 czerwca, 2019 21:15
Reply to  Rysiek

Pierwsza część Twojego rozumowania jest prawidłowa. Faktycznie, do realizacji podwyżek skierowano porozumienie podpisane tylko z jednym zz… z którym wcześniej prowadzono negocjacje a w zasadzie podpisano porozumienie w trakcie pierwszego i jedynego spotkania. Pozostałe dwie organizacje przystąpiły do porozumienia w dalszym czasie, nie uczestnicząc fizycznie w żadnych negocjacjach, podpisując porozumienie przy okazji kolejnych spotkań z pracodawcą. TARCZA w dniu 25 marca 2019 r. przesłała swoje stanowisko w sprawie tych podwyżek do pracodawcy i do Pełnomocnika MON. Na to stanowisko nie otrzymaliśmy odpowiedzi od pracodawcy, jak również nie zainteresowano się tą kwestią w MON, czekając zapewne na oficjalne meldunki od pracodawców,… Czytaj więcej »

Rysiek
17 czerwca, 2019 00:15

Nie bardzo nadal zaskakuje…Po kiego do tegorocznego porozumienia wpisywac coś co dopiero nastapi W dodatku twierdzisz ze bez względu na wysokosc podwyzki w przyszłym roku oni moga liczyc na np ok 130 zl do zasadniczej?? Bo co??Bo maja miec zasadnicze na poziomie minimalnego wynagrodzenia??
Naprawdę chcecie ludziom tyrajacym np w magazynach i przerzucajacym jako robotnicy magazynowi dziennie po pare ton towarów placić minimalną plus dodatki?? Tyle co dozorcy na budowie??
To co oni wszyscy niby z tych zapowiadanych 500 zl miec beda??
Faktycznie – zaczyna to wszystko przerastac i moją wyobraźnię i zdolnosc rozumienia tego co robicie….

17 czerwca, 2019 08:29
Reply to  Rysiek

To wskaż ile u Was, w 1 RBLog zarabiają pracownicy na poziomie portiera i robotników.
Chodzi o WZ i premię, to porównamy te wielkości i zobaczymy, kto i jak płaci…
Jesteś w stanie takie wartości tu przedstawić?

Rysiek
17 czerwca, 2019 09:52

Marek – u nas najniższe zasadnicze są wyższe o 30 zł od najniższego wynagrodzenia a zasadnicze np. pracowników OWC o 50 zł wyższe od najniższej. To oczywiście nie dużo i te wynagrodzenia nadal trzeba podnosić a nie ograniczać Dochodziliśmy do tych skromnych rezultatów stopniowo – przez lata z poziomu, gdy zasadnicze wraz z premią nie osiągały minimalnego wynagrodzenia a decydenci cynicznie stwierdzali, że do tej minimalnej liczą się także rożne inne dodatki. Chociaż jesteśmy więc dopiero na początku drogi, my inaczej rozumiemy problem. Rozumiemy go tak, że w warunkach pracy w wojsku – pracy bardzo specyficznej i często odpowiedzialnej, i… Czytaj więcej »

17 czerwca, 2019 11:04
Reply to  Rysiek

I tak samo jest u tego pracodawcy. W ubiegłym roku, gdy stawki zasadnicze były w przeważającej większości na poziomie ok. 1800 zł spowodowano, że minimalne płace zasadnicze będą kształtowały się na poziomie minimalnej w kraju, czyli 2100 zł. Z oczywistych względów nastąpiło pewne spłaszczenie stawek, bo wyrównanie do poziomu 2100 zł dotyczyło ok 65% załogi u tego pracodawcy. Na niektórych stanowiskach działania te spowodowały, że pracownicy otrzymali w ubiegłym roku nawet po 350-400 zł podwyżki. Był to jednak koszt akceptowany przez wszystkie organizacje, bo powodował wyjście z poziomu „pod minimalnej płacy w kraju.” W tym roku te działania miały być… Czytaj więcej »

Jasiu.
17 czerwca, 2019 12:47

Tu masz rację, że nastąpiło spłaszczenie płac ale jakie było wyjście, jak 1320 pron miało wynagrodzenia poniżej 2100 zł i dlatego tak się upierałem, żeby najpierw podnieść im płacę do poziomu 2100 zł ale na drugi dzień nie brałem udziału i te ponad 50 tys. zł, które zostało trzeba było podzielić i dołożyć np. takim osobom, które by wskazały związki lub pracodawca a nie zostawić im, jak ty to zrobiłeś i teraz taka szopka. Ale damy radę. Oczywiście, przyznaje Ci rację, miał być drugi etap wyrównywania dysproporcji płacowych w tym roku ale naprawdę nie było czasu i ja się przyznaję…… Czytaj więcej »

17 czerwca, 2019 13:49
Reply to  Jasiu.

Te ponad 50 tys. zł, jak piszesz pozostawione zostało ale nie do dyspozycji pracodawcy ale do ustaleń przez działaczy pozostałych związków zawodowych aby dokonali wtórnego podziału i wówczas – jak zwykle – zaczęły się targi i przepychanki… My w tym udziału w zasadzie nie braliśmy, bo dość zdrowia straciliśmy dążąc do realizacji pierwszego etapu podwyżek, gdy nikt nie dawał wiary, że jest to możliwe do realizacji. Ten wtórny podział pozostałej kwoty trwał ponad 3 godziny i doskonale wiem, kto, co i w jakim zakresie podnosił… Gdy w końcu się rozstawaliśmy… było późne popołudnie. Ważne, że osiągnięty został wówczas consensus, dlatego… Czytaj więcej »

Jasiu
17 czerwca, 2019 18:22

Marek, ja nie pisałem o metodzie Umewap – 87 w RON tylko, jak byłem członkiem Rady Pracowniczej i wtedy mój zakład pracy GFMebli opracował system wynagradzania na podstawie otrzymanych punktów przez pracownika – opierając się na tej metodzie. Wiem, że za Pełnomocnika F. było też opracowane wartościowanie pracy i poszły na to grube miliony, i gdzie jest te opracowanie w RON. Z tego, co pamiętam w tej metodzie w moim poprzednim zakładzie, że brano tam pod uwagę doświadczenie, możliwość pracy na każdym stanowisku, wykształcenie i lata pracy w zawodzie. Reszty składników tej metody nie pamiętam. Ale pracownicy byli zadowoleni z… Czytaj więcej »

17 czerwca, 2019 21:23
Reply to  Jasiu

Metoda UMEWAP-87 była jedną z pierwszych w tym zakresie i wówczas była wykorzystywana w RON dla przeprowadzenia wartościowania stanowisk – w formie eksperymentu na bazie – jak pisałem – ok. 20 jednostek wojskowych wchodzących w skład dwóch dywizji. Zostały one całkowicie wyłączone spod zarządzenia MPiPS, które wówczas obowiązywało pracowników cywilnych wojska i przez dwa lata byli objęci tym eksperymentem. Na podstawie tych działań została opracowana tabela zaszeregowań dla wszystkich stanowisk pracy w resorcie… ale jak już pisałem – nadszedł czas zmian i wszystko wróciło do „normy”. To wartościowanie, o którym piszesz od początku nie miało racji bytu, bo oceniano osoby… Czytaj więcej »

Rysiek
18 czerwca, 2019 17:40

To może zapytacie podczas tych zbliżających się rozmów, kiedy to wartościowanie stanie się faktem i co się stało z jego wynikami…
A tak w ogóle – może resort zastosuje w końcu rozwiązanie dawno przyjęte w innych resortach i w przetargu wyłoni firmę zewnętrzną, która to profesjonalnie wykona….
Wówczas – w oparciu o te wyniki – można byłoby rozpocząć prace nad tabelą stanowisk i zaszeregowań a nie brać te stawki z kosmosu, czy po uważaniu….

18 czerwca, 2019 19:14
Reply to  Rysiek

A Ty myślisz, że ostatnio jak było wartościowanie, to kto metodę opracował… firma zewnętrzna. 🙂
Tylko potem nie potrafiono zagregować wyników i powiązać ich ze stawkami wynagrodzenia, czyli zbudować tabelę, która odpowiadałaby tym wynikom…
Kasy było żal na to a poza tym, nie wszędzie wyniki wychodziły takie, jak się spodziewano, czy wcześniej oczekiwano… 🙁

Rysiek
19 czerwca, 2019 14:56

Być może jakaś firma….
Materiały, w tym poradnik wartościowania były jednak z tego, co pamiętam wydane w resorcie…
Nie chodzi o metodę a o przeprowadzenie tego procesu przez wykonawców zewnętrznych a nie przez lokalną panią kadrową, kierowników i innych przełożonych, przy często biernym udziale przedstawiciela zz.
To dlatego z tego wartościowania, wbrew wprowadzonym regułom wychodziło najczęściej, że najwięcej punktów należy przydzielić referentom pionu kadr, czy finansów…
Za takie „wartościowanie” bardzo dziękuję, bo to parodia tego, co powinno zostać zrobione i to dawno.

19 czerwca, 2019 16:57
Reply to  Rysiek

Dokładnie tak, jak napisałeś. 🙁

Rysiek
20 czerwca, 2019 15:47

Oto dobry materiał w zakresie wartościowania stanowisk i budowania siatki plac odzwierciedlającej to wartościowanie. Może niech zz – w oparciu o opisane zasady – spróbują podjąć ten temat….
https://hrbusinesspartner.pl/artykul/wartosciowanie-stanowisk-pracy

Rysiek
17 czerwca, 2019 15:08

Ja to wszystko rozumiem ale tak właśnie się dzieje, gdy wieloletnie zaniechania chcemy pokonać jednym skokiem. Wówczas jest tak właśnie, że te relacje płacowe zupełnie się wykoślawiają, bo nie ma pieniędzy na wszystko i dla wszystkich a tylko dla niektórych.
Podpisaliście więc porozumienie właściwie w kwestii przyszłorocznej podwyżki. Czy jednak to porozumienie zostanie dotrzymane – czas pokaże.
W dodatku – takie porozumienie jest istnym dzieleniem skory na niedźwiedziu….

17 czerwca, 2019 21:07
Reply to  Rysiek

Innego ruchu nie można było zrobić, bo przecież nie będziemy kazać ludziom zabierać kasy z powodu tego, że pracodawca zdecydował się wypłacać kasę, nie mając prawnie uzgodnionego porozumienia z przedstawicielami wszystkich organizacji związkowych u niego działających.
Faktem jest też to, że działacze NSZZ PW siedzieli przy stole z pracodawcą i co… nie znali przepisów art. 27 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych, że w tej kwestii MUSZĄ siedzieć przy stole i podpisać porozumienie wszystkie związki?!

Jasiu.
18 czerwca, 2019 06:55

A może to by było dobre i poglądowe.
Przekonaliby się pron, co NSZZ PW uzgadnia za plecami pozostałych związków.
I wypowiedzenia zmieniające, i od nowa ustalenia stawek zaszeregowania dla pron.
Marku, nie wszyscy muszą znać opinie prawne sejmowe. Zobaczyłbyś, ilu by się wypisało z NSZZ PW za takie działania.

18 czerwca, 2019 09:35
Reply to  Jasiu.

No to teraz pojechałeś… 🙂 Przecież wśród pracowników tego pracodawcy już wrzało, że TARCZA chce im zabierać to, co pracodawca im dał. Oczywiście rozpuszczane to było z kręgów zbliżonych do NSZZ PW. Nie dziwi mnie to, bo przecież działacze tej organizacji „ściśle współpracują” z pracodawcą – w zasadzie „ręka w rękę”, jak to się mówi. Pamiętasz, że na ostatnim spotkaniu również mnie do takiej współpracy zachęcano! Brak przestrzegania podstawowych przepisów w tym zakresie leży zatem nie tylko po stronie tej organizacji ale również pracodawcy, który dopuścił do tego, że nie mając prawnych podstaw do wdrożenia podwyżek – wdrożył je w… Czytaj więcej »

Jasiu
18 czerwca, 2019 18:17

Marek wyjaśniałem Ci czego tak się stało. Nie było to podyktowane tym, żeby się przypodobać Pracodawcy, bo na tym to mi nigdy nie zależało. Cała odpowiedzialność za tegoroczne podwyżki z ramienia Solidarności biorę na siebie i uderzam się w pierś – moja culpa. Tak to jest, jak się działa bardzo szybko i patrzy się na czas.
Nie każdego stać, żeby się przyznać do błędu…

Jasiu
21 czerwca, 2019 15:28
Reply to  Rysiek

Te płace takie niskie w 1RBLog to dzięki Tobie Rysiu. Jaki krzykacz Tarczy – Rysiu, takie na składzie głodowe zasadnicze pensje. A ty je ograniczasz, bo nie chcesz zabrać tym, co mają dużo a dołożyć tym, co mają mało.
I to jest ten problem krowa, która bardzo głośno mruczy daje bardzo mało mleka i tak jest właśnie z Tobą – Rysiu.
A Jasiu znowu ugra dla swoich pron a jak to zrobię, to nie mogę ci powiedzieć.
Chyba, że po podziale, to Ci ujawnię, jak to się robi.

Jasiu.
17 czerwca, 2019 08:37

Marku, powinieneś grać z Ryśkiem w teatrze. To wasze polemiki to wszyscy znają i wiedzą, że są ustawiane pod dyskusję i mają jeden – cel oskarżać pozostałe związki tylko z takich zagrywek i ustawek tu na Forum Tarczy nic nie wynika. Pokazuje bardzo dużą słabość organizacji związkowej, skoro posuwa się do takich chwytów. Silny i skuteczny związek to ten, co walczy fair play o pron a nie obraża wszystkich lub posuwa się do takich niegodziwych zachowań.
Nie dziwił bym się Rysiowi ale Tobie Marku.

17 czerwca, 2019 09:12
Reply to  Jasiu.

A Tobie o co znów chodzi? O to, że opisałem sytuację u największego warszawskiego pracodawcy zgodnie z stanem rzeczywistym, jaki miał miejsce w ostatnich miesiącach?!
Pamiętaj, że jest jeszcze do wyjaśnienia kwestia podwojenia wysokości premii regulaminowej na niektórych wybranych stanowiskach, do czego nie przyznaje się żaden ze związków a co zostało wdrożone w życie przez pracodawcę na podstawie rozkazu Nr 55 z dnia 27 marca 2019 r.
W trakcie spotkania nikt się nie przyznawał do tego, czyli co… pracodawca sam zmienił postanowienia regulaminu premiowania??? W jakim trybie???

Jasiu.
17 czerwca, 2019 10:30

Marku, chodzi o pytanie tendencyjne od rysia do Ciebie i mi nie tłumacz, bo ja wiem o co chodzi. Ja na pewno nie podpisałem. Mogę domniemywać, że podpisał NSZZ PW i Sierpień 80. Sam zmienił to sobie Pracodawca. A fundusz nagrodowy z kim ustalił i kto wyraził zgodę na wprowadzenie. A Pan Pełnomocnik odpisał naszej organizacji na naszą skargę, że pan Komendant wszystko uzgadnia i kto tu kogo kryje, i kto tu kłamie, skoro dowody są tak widoczne. Mam nadzieję, że zostanie powołany resortowy zespół, który w końcu pokaże wszystkie nieprawne działania pracodawców. A ci, co naruszają prawo i bezpodstawnie… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 15:09
Reply to  Jasiu

To najlepiej przyjmijcie jako najniższe wynagrodzenie kwotę 3 tys., biorąc pod uwagę to, co będzie w 2024 r. i zrównajcie płacę konserwatora z płacą inspektora a wartownika z płacą kierownika. Ty się w ogóle zastanawiasz, co tu wypisujesz?? Nie przychodzi ci do głowy, że należy zachować właściwe relacje stanowiące o wartościowaniu tej pracy?? Tak bardzo tęskno ci do ustroju, gdzie robotnik szydził z naukowca pytając go ile zarabia?? Jak ci się taki system tak podoba, że chcesz go wprowadzić w wynagrodzeniach – to po kiego kamieniami w stanie wojennym rzucałeś /tak twierdzisz/ i wypinasz pierś po medale i kombatanckie papiery… Czytaj więcej »

14 czerwca, 2019 20:36
Reply to  Jasiu

Jak już tak do mnie pijesz, to odpowiem Ci, że przy pewnych uwarunkowaniach minimalne wynagrodzenie zasadnicze w RON mogłoby już w 2020 r. wynieść nawet 2800 zł…
I co Ty na to?
Nie w 2021 w kraju ale już w 2020 w RON!

Jasiu
15 czerwca, 2019 07:26

A ty byś płacił składki za pracowników. Ty tylko patrzysz na RON a nie patrzysz na małych pracodawców jakie są koszty utrzymania tych małych zakładów pracy. Pewnie każdy pracownik chciałby zarabiać, jak najwięcej a każdy pracodawca, jak najwięcej mieć zysków ale tak się nie da. I tak samo jest w RON. Wieloletnie zaniedbania przez rządy PO_PSL i bierna postawa wszystkich związków zawodowych doprowadziły, że dzisiaj pracownicy mają na zasadniczej mniej niż minimalne wynagrodzenie. I taka jest prawda. I teraz trzeba znaleźć takie rozwiązania aby ci na dole, w środku czy na górze płacowej – dostawali podwyżki ale nie po równo,… Czytaj więcej »

15 czerwca, 2019 10:20
Reply to  Jasiu

Jasiu, pisząc o propozycji nawet 2800 zł nie miałem na myśli tego, co w kraju ale poziom minimalanego wynagrodzenia zasadniczego w PUZP… 🙂 Nie po to mamy w RON Układ zbiorowy aby patrzeć na małe zakłady pracy… chyba, że wy z „S” tak uważacie i dlatego się wahacie w swoich propozycjach jako związek. Dobrze wiesz, że akurat wartownik w wiadomym zakładzie pracy nie ma więcej niż kierownik, natomiast… jest wiele takich stanowisk, które mają więcej niż większość kierowników u tego pracodawcy. Są to stanowiska m. in.: konserwator, krawiec, tokarz, referent, czy w końcu robotnik gospodarczy i robotnik magazynowy… Na tych… Czytaj więcej »

Grzesiek
15 czerwca, 2019 17:34

Zaraz znowu…kolejny raz coś mnie zaraz trafi!!! ja pierd..e!!! Piszesz Pan, że referenci i inni mają więcej, jak kierownicy. Do jasnej ciasnej a kto podpisywał porozumienia, ja??? Czy Wy???? A teraz narzekacie na to, co chcieliście zrobić i zrobiliście??? Wy normalni jesteście??? I co z podwyżki 500 oceniacie, że będzie mniej, jak 340 zł do zasadniczej??? Co roku uwalacie coraz więcej procentowo… i chwila to czym w takim razie będzie to 280 zł??? Ale uspokoję was.od początku nie wierze w podwyżkę 500 zł. Wy w marcu lub kwietniu odwalicie taki nr, że już myślę o noblu dla władz każdego ze… Czytaj więcej »

15 czerwca, 2019 20:48
Reply to  Grzesiek

Napisałeś: Piszesz Pan, że referenci i inni mają więcej, jak kierownicy. Do jasnej ciasnej a kto podpisywał porozumienia, ja??? Czy Wy???? a więc odpowiem – nie, nie my, nie TARCZA. Podpisały to porozumienie wszystkie pozostałe zz u tego pracodawcy. Faktem jest, że przy stole z pracodawcą tylko jeden a kolejne… w terminie późniejszym – bez wiedzy jakie są faktyczne skutki tego porozumienia. Te informacje dostali dopiero w tym tygodniu… Teraz wskazują, że nie było czasu, bo mieli tylko 2-3 dni. Mając tyle czasu – załatwili sprawę… w jeden dzień, podpisując przygotowane przez pracodawcę porozumienie – bez uwag! Nikt z działaczy… Czytaj więcej »

Rysiek
15 czerwca, 2019 21:10
Reply to  Grzesiek

Grzesiu, zwróć uwagę, że to działa mniej więcej tak, że następuje np. przyrost nakładów na wynagrodzenia o kwotę, która czysto teoretycznie podzielona przez pełnozatrudnionych w skali miesiąca powinna powodować przyrost wynagrodzenia o np ok. 500 zł. Jednocześnie np. minister w swojej dyspozycji z tej kwoty zatrzymuje sporo milionów na różne projekty np. zwiększenie zatrudnienia w WOT-ach, czy na ścianie wschodniej, czy np. na rozbudowę wojsk cybernetycznych, kosmicznych itp. itd. To się, jak dotychczas odbywa z tego zwiększenia środków na podwyżkę wynagrodzeń. Dlatego to czysto teoretyczne przeliczenie nic nie mówi i osobiście nie przewiduję aby to była podwyżka zasadniczej o 350… Czytaj więcej »

Grzesiek
16 czerwca, 2019 07:43
Reply to  Rysiek

Rysiek, ja to rozumiem. Ale jeśli minister mówi o wzroście płac a z tej puli wyrywa jeszcze kasę to jest oszustwo!!! Dwa niech wtedy mówi tak… budżet wynagrodzeń jest zwiększony o tyle i tyle, gdyż przewidujemy wprawdzie wzrost wynagrodzeń o tyle i tyle ale z tej kwoty zamierzamy też zabezpieczyć środki na etaty w nowo formowanych jw i dlatego wzrost stricte wynagrodzeń wyniesie … mniej niż sugerowałaby wysokość budżetu… ja mam to związkowcom tłumaczyć?? Zawsze gafacie, bo nie było czasu… a nie mogliście od razu założyć, że jak zwykle nic nie wywalczycie i zrobić porządnie odgórny sposób przeprowadzania podwyżek w… Czytaj więcej »

Rysiek
17 czerwca, 2019 09:12
Reply to  Grzesiek

Zgoda Grześ – pełna zgoda. Poważnie pisze…. Bardzo podziwiam to Twoje zaangażowanie nie tylko w tej sprawie. Ono wychodzi jednoznacznie z tych Twoich bardzo emocjonalnych i osobistych zapisów. Tak właśnie o tych sprawach mówić i pisać należy. Po prostu z serca ale także – z rozumu. Bo aby działać społecznie, należy mieć i duże serce i duży rozum. Rzadko znajdziemy ludzi, którzy łączą te dwie właściwości, gdyż Bóg obdzielając ludzi sprawiedliwie – gdy daje im jedno a z reguły odbiera co innego. Stąd wokół nas tylu napalonych durni i głupoli lub nieczułych na problemy społeczne mądrali. To prawda. Istnieje zasadnicza… Czytaj więcej »

Jasiu.
17 czerwca, 2019 08:53

Co z tego, że masz Układ, jak się w nim nic nie zmienia i nie ma prowadzonych prac nad nowymi przepisami.
A kogo wina? Twoja Marku, Zenka, Mirka, Krzyśka, Czesi. Siedzicie cicho i na co czekacie. Wymuście prace nad PUZP, na co czekacie. Jak zrobią szum Ci, co im się tabele zaszeregowania skończą.
Już w grudniu 2017 r. rozszerzaliśmy prawą stronę o 800 i 1000 zł. A może nadszedł czas, żeby lewą stronę rozszerzyć o co najmniej 1000 zł.

17 czerwca, 2019 09:17
Reply to  Jasiu.

Jak widzisz problem w tym zakresie, to w czym Ty doradzasz Mirkowi?!
Przecież pisałeś, że „S” spotykała się w ostatnim okresie z samym Ministrem Błaszczakiem! To, o czym wówczas rozmawiano?
Tylko o zbrojeniówce… z pewnością ponad 18 miesięczny okres braku rozmów w zakresie zmian w PUZP powinien być jednym z wiodących tematów tych spotkań!!!

Jasiu.
17 czerwca, 2019 10:43

Rozmawiano o podwyżkach, o zbrojeniówce, o braku dialogu ze związkami, o braku prac nad PUZP i czekam na efekty tych rozmów. Pierwszy efekt to ten, że masz po raz pierwszy w historii spotkań spotkanie w czerwcu i rozmowy o podziale jednorazówek a nie przyznawanie samowolne przez Ministra i pierwsze wstępne rozmowy o propozycjach podwyżek na 2020 r. I to właśnie były wiodące tematy. Może kiedyś się dowiesz w rozmowie z członkami Prezydium KS, kto tak naciskał i kto doprowadził do tego, że Minister spotkał się z „S’. Chociaż przyjaciół w KS mnie nie przybyło ale mnie znasz, że to co… Czytaj więcej »

Grzesiek
17 czerwca, 2019 15:03
Reply to  Jasiu.

Jasiu, trochę źle napisałeś, tak uszczypnę Cie.. jeśli prawą się rozszerza to w sens trafić to zwìeksza ale jeśli teraz chcesz z lewika rozszerzyć to chyba zmniejszyć… chyba nie chcesz tego prawda???
Mam też prośbę. Zakop topór wojenny z Rysiem.

Jasiu.
18 czerwca, 2019 07:38
Reply to  Grzesiek

Ja go nie atakowałem. To on mnie cały czas prowokuje do waśni. Przestałem pisać na jaki czas i co w jego postach: jasiu to, Jasiu tamto i tak cały czas. Ja wiem, że on mnie wszystkiego zazdrości, że ja jestem skuteczny to go boli. Ja jak mogę to wymieniam poglądy na różne tematy np. z Markiem i nawet, jak mam inne zdanie – to staram się wyciągać wnioski co jest dobre a co złe. A on tak widzi NSZZ Solidarność: Mirek to zły działacz, układa się z RON i teraz ma korzyści jego Stocznia MW. To, że zwolniono 500 pracowników… Czytaj więcej »

18 czerwca, 2019 09:41
Reply to  Jasiu.

🙂 🙂 🙂

Jasiu
18 czerwca, 2019 18:19

Te trzy minki co znaczą… że ja kłamie.

18 czerwca, 2019 19:22
Reply to  Jasiu

No co Ty?
Podobał mi się ten Twój wpis i stanowisko, bo bardzo jest zbliżone do naszego. 🙂

Jasiu.
19 czerwca, 2019 11:44

Ale w jakich sprawach mamy zbliżone stanowisko opisanych powyżej. Chodzi ci o 2500 zł czy inne propozycje. Do zobaczenia we wtorek w Warszawie.

19 czerwca, 2019 14:36
Reply to  Jasiu.

Porozmawiamy, jak się zobaczymy ale… nie we wtorek – tylko w czwartek, bo właśnie Pełnomocnik zmienił termin spotkania Strony społecznej z min. Skurkiewiczem. 🙂
Zatem musisz zweryfikować te Twoje plany związane z wyjazdem w Polskę…

Jasiu
19 czerwca, 2019 15:36

Chyba jednak ktoś tu czyta te wpisy i zrobił ukłon w moją stronę.
Wyjeżdzam 23.06. (niedziela) a 26.06. (środa) wracam ze ściany wschodniej a w czwartek 27.06. do stolicy.
Może jeszcze zajdą jakieś inne zmiany. Nigdy nic nie wiadomo, zależy kto czyta te wpisy…

19 czerwca, 2019 17:00
Reply to  Jasiu

Jak taki ukłon w Twoją stronę zrobiono, to powinieneś czuć się zobowiązany…
Może będzie lepiej, jak nie weźmiesz udziału w tym spotkaniu 🙂

Jasiu
20 czerwca, 2019 17:33

Z tym ukłonem w moją stronę – to był żart. Po prostu jest posiedzenie SKON i dlatego przełożono spotkanie. Ty chyba naprawdę boisz się Solidarności, żeby potem nie ujawniała prawdy, kto nie chciał 600 zł podwyżki np. od lipca. A tak, pron wszystko wiedzą, kto przewalił porządne podwyżki. Zaczynasz, jak pracodawca w 2 RBLog rozdawać karty kto ma być przy negocjacjach. Szkoda, że tak szybko zapomniałeś, kto się za Tobą wstawiał, jak nie chcieli cię wpuszczać do RBLog. A może bez Ciebie byłoby te środki podzielić prościej, szybciej i nie słuchać ciągle wywodów akademickich, bo z nich forsy pron nie… Czytaj więcej »

20 czerwca, 2019 18:30
Reply to  Jasiu

Rzeczywiście, masz rację, że gdy TARCZY nie było przy stole to podzieliliście szybko i byle i teraz dopiero trzeba było to prostować…
Oczywiście, Ty podzieliłeś to zaocznie, bo nawet nie chciało Ci się przybyć na podział podwyżek u tego pracodawcy.
Po co Ci wiedzieć, jakie działania podejmuje TARCZA po 19 marca, skoro Ty nawet nie wiesz, jakie działania podejmuje Twoja „S”.
Dowiadujesz się o tym zazwyczaj post factum… i w zasadzie już nic nie możesz z tym zrobić.
Tak więc, z zaciekawieniem będę brał udział w tym czwartkowym spotkaniu, żeby usłyszeć, co też Przewodniczący Duda i spółka załatwili dla PRON…

Jasiu
21 czerwca, 2019 15:37

A może jednak ostatecznie spotkanie w piątek, bo Solidarność ma zaplanowane dwa spotkania w tym dniu. I teraz masz Marek dopiero do myślenia i milion domysłów.
A pisałem ci na telefon, że wiem o zmianie terminu z czwartku na piątek, bo tak komuś najbardziej pasuje w piątek.
A komu – to pomyśl tylko nie za długo, bo zostaniesz myśliwym.

Rysiek
14 czerwca, 2019 15:13
Reply to  Grzesiek

Nie Grześ – nie tyle – Realnie – takim jak my przyszłoroczna podwyżka przyniesie ok 220 – 260 zł do zasadniczej i to wszystko, czyli około tego realnie a nadchodząca inflacja sprawi, że jedynie nieznacznie wartosć naszych wynagrodzeń się zwiększy.
To tyle i przekonasz się, że niewiele się pomyliłem.

Jasiu
15 czerwca, 2019 07:36
Reply to  Rysiek

A ja przewiduję, że będzie dużo większa podwyżka do zasadniczej a więcej na tą chwilę nie mogę tu nic ujawniać. Wszystko będzie powiedziane i pokazane na slajdach w RON. Mam głęboką nadzieję, że to co Marek zaproponował jako najniższe wynagrodzenie to będę miał czyli te 2800 zł na zasadniczej. Trochę mnie Rysiek załamujesz, taki reformator i wielki znawca w każdym temacie a nie potrafisz myśleć przyszłościowo. Jeszcze nie poznałeś, co chce dać RON, a niektórzy już wiedzą a ty już straszysz pron podwyżkami na poziomie 220-260 zł. A co z obiecanymi podwyżkami przez RON w wysokości 500 zł brutto. Czyżby… Czytaj więcej »

15 czerwca, 2019 10:31
Reply to  Jasiu

Jak najniższe będzie na poziomie 280 zł to Ty z pewnością będziesz miał więcej… 🙂

Jasiu.
17 czerwca, 2019 06:55

Zawsze mam więcej środków bo potrafię trochę zaoszczędzić na tych ” BOGACZACH” i podzielić podwyżki i jakoś przez te 11 lat rządzenia w mojej JW jakoś nikt mnie nie powiesił i nie odwołał ze stanowiska – to chyba dobrze dzielę. A nie są to tylko „głupi i leniwi wartownicy” – jak to myśli Rysiek. Marek, ja podałem widełki w jakich może być prognozowana podwyżka czyli od 280 zł do 350 zł płacy zasadniczej plus skutki około 30%. Przy 280 zł to skutki 84 zł czyli razem 364 zł a przy podwyżce 350 zł skutki 105 zł a razem to 455… Czytaj więcej »

Rysiek
19 czerwca, 2019 11:42
Reply to  Jasiu.

No …no… – musieliby mi imię na chrzcie zmienić….
Napisałeś:
„w mojej JW jakoś nikt mnie nie powiesił i nie odwołał ze stanowiska – to chyba dobrze dzielę.
A nie są to tylko “głupi i leniwi wartownicy” – jak to myśli Rysiek.”

Ta twoja solidarność w tym twoim zakładzie to paru wartowników. Reszta się temu biernie przygląda i totalnie was lekceważy, bo i tak tam nic do powiedzenia nie macie. Dlatego tak się tu puszysz i windujesz. Zatraciłeś wszelki umiar i za moment po prostu pękniesz, jak ta banka mydlana lub stary komdom.

Rysiek
15 czerwca, 2019 13:30
Reply to  Jasiu

Zajrzałem do tej mojej „szklanej kuli” i wiem, że: 1/ To spotkanie, z którym wiążecie takie nadzieje – wcale takim nie będzie. 2/ Otrzymacie informacje co do ogólnej, prognozowanej kwoty podwyżki wynagrodzeń, uzgodnionej z ministerstwem finansów a także projektami resortu, na które pójdzie część tych środków. 3/ Resort zainicjuje ogólne przymiarki do sposobu rozdziału srodków w przyszłym roku z tym, że o konkretach nikt mówił teraz nie będzie. 4/ Poinformują Was o zamiarach resortu na ten rok /drugie półrocze/, przy czym może padnie kwota tej sierpniowej nagrody i obietnica rozdziału oszczędnosci za II półrocze w grudniu. To wszystko. Dlatego radzę… Czytaj więcej »

Rysiek
15 czerwca, 2019 15:06
Reply to  Jasiu

Ty obstawiasz 280 do zasadniczej a ja 260.. To jakaś istotna różnica?? Ty piszesz, jak to być powinno a jak to będzie… bo wy i w przyszłym roku podstawicie nogę pozostałym zz i kolejny raz zostaniecie ograni, jak dzieci. Przy tym ty, jak zwykle będziesz robił za niemowę a wypowiedzą się ci, którzy liczą na zamówienia resortu w zbrojeniówce. I jak zwykle sprawę spieprzycie, stając się istnym cierniem w d…e tego ruchu związkowego w wojsku. Dlatego byłoby z korzyścią dla ludzi aby ten wasz związek w ogóle przestał w mon funkcjonować, bo dezorganizujecie jedynie jakiekolwiek wspólne działanie strony społecznej, zmawiając… Czytaj więcej »

Jasiu.
17 czerwca, 2019 06:29
Reply to  Rysiek

Skocz na główkę do pustego basenu pływackiego to się na pewno odbijesz… ale od dna.
Wolę być niemową czy podpowiadać szefowi niż nie mieć w ogóle żadnego udziału tak, jak ty – wolny słuchacz i tylko wiesz tyle, co Ci przekażą inni ze spotkania.
To tak, jakbyś chciał coś zobaczyć w radiu i do tyko jesteś do tego stworzony.
A stare powiedzenie mówi: kibic z dala się nie wpierd….

Jack strong
11 czerwca, 2019 22:15

Jesteście nieudolni ,asekuranci i najzwyklej tchórzycie !!!,absolutnie nie potraficie wypracować instrumentów dzięki którym strona MON-u potraktowała by poważnie stronę związkową i jej petycję….jesteśmy ignorowani ,lekceważeni i wykorzystywani ….a związki wykazują daleko idącą ” bojaźń” wręcz przed wejściem w spór zbiorowy itp….niczym nie skłonicie MONU żeby potraktowała poważnie i uczciwie cywilnych pracowników wojska ….bo min. znacząca liczba pracowników to emeryci wojskowi którzy mają gdzieś ….jakiekolwiek starania ,ale najgłośniej pomstują nad zarobkami itp….owszem bardzo chętnie przyjmą każdą kwotę …ale wychylać się to się nie wychylą ….bezjajowe tchórze….ot i tyle.

Rysiek
12 czerwca, 2019 08:21
Reply to  Jack strong

Nic przecież nie przeszkadza abyś to właśnie Ty pokazał wszystkim, jak się przeprowadza taki spór zbiorowy. Jaki masz problem?? Bohaterzyć na forum to każdy potrafi a później wychodzi na to, jak z tą premią w moim zakładzie, że to ci emeryci wojskowi po raz kolejny usiłują bronić ludzi, bo ci „prawdziwi pron” sprawę skopali i podpisali się pod kwitem nie bardzo wiedząc co tam napisano. I jeszcze taka refleksja w temacie tej związkowej działalności … Spośród liderów funkcjonujących w resorcie zz, w trzech przypadkach związkami kierują byli żołnierze zawodowi. Tak jest w ZPW Tarcza, ZZ „Militaria” oraz NSZZ Solidarności- 80…… Czytaj więcej »

Jasiu
14 czerwca, 2019 10:22
Reply to  Rysiek

A kto nie dał plamy. Skąd ty to możesz wiedzieć, jak nie bierzesz udziału w niczym a zwłaszcza w negocjacjach. Nie dał plamy. A kto opluwał Marka, że nie wziął podwyżki od lipca w wysokości 600 zł, jak nie ty – zanim ja ujawniłem całą prawdę o negocjacjach. I masz malutki prosty przykładzik wiesz g… i na g… się znasz. Zachowujesz się, jak chorągiewka na wietrze. A na temat pozostałych dwóch liderów wojskowych się nie wypowiadaj, bo też nic nie wiesz chyba poza tym, że jeden po 16 latach odszedł z wojska i jest w stopniu ppłk. Chodzi mnie o… Czytaj więcej »

Rysiek
14 czerwca, 2019 14:29
Reply to  Jasiu

Pieprzysz i się już z tego nie wyleczysz

Jasiu
15 czerwca, 2019 05:49
Reply to  Rysiek

Masz rację, Ciebie na pewno już nie powinno się leczyć. Szczególny przypadek.

Grzesiek
15 czerwca, 2019 22:01
Reply to  Rysiek

Rysiek i jeszcze jedno. Jeśli będzie tak, jak piszesz, że od stycznia 2020 dostaniemy np. 220 do zasadniczej, czy te 250, 260 – to nie lepiej było brać od lipca te 600??? I gwarantowane 450 dla każdego???
Sorry ale zz kierują idioci… wszystko się sprawdza, co pisałem. Już zaraz byśmy mieli to, na co poczekamy do marca bądź kwietnia… logika magików z zz.sorry Rysiek ale taka jest prawda i pewnie tego tu nie napiszesz choć to na pewno dostrzegasz.tyle. amatorzy i pozoranci…

Rysiek
16 czerwca, 2019 21:10
Reply to  Grzesiek

Zgoda – Grześ, Sam wiesz, jak uwalono gdzieś po drodze te obiecane przez ministra cyt.: „ponad 300 zł podwyżki”. Z tych ponad 300 wyszło po sto kilkadziesiąt…Gdyby ta podwyżka była dwukrotnie wyższa, to prawdopodobnie do ludzi dotarłoby więcej, bo to nie oznacza obrywek z kwoty podwyżki dwukrotnie wyższych. W przyszłym roku też by była tyle, że np. 200 złotowa a może gdybyśmy nacisnęli i większa. Stalo się, jak się stało i tego nie zmienimy. To jedynie uczy aby nigdy nie przegapić stosownego momentu, który może się pojawić. Problemem rzeczywistym jest wg mnie brak woli współdzialania zarówno NSZZ PW, jak i… Czytaj więcej »

Grzesiek
16 czerwca, 2019 21:38
Reply to  Rysiek

I jeszcze jedno dla tych związkowych matematyków od siedmiu boleści… 600 od lipca to, jak sam Pan Marek pisał byłoby ok. 450 do zasadniczych… w roku 2020 doszłoby 150. Razem min 600 zł wzrostu samej zasadniczej w stosunku do roku 2018. A teraz poczekamy na te min zagwarantowane max 260 czy no ok. 280… i znowu miałem rację!! Panie Marek – co nie prawda może ???? Czyli będzie 480 zł wzrost zasadniczych pensji… pięknie.nie dość, że poczekamy dłużej to jeszcze nas orżnęliście o min 120 zł. Realnie z 150 miesięcznie patrząc na wzrost cen… bravo. Wg mnie dymisja.wszystkich co w… Czytaj więcej »

radek
16 czerwca, 2019 22:18
Reply to  Rysiek

Na przegapienie stosownego momentu mogą sobie pozwolić tylko byli zawodowi* szefowie związków, bo mogą poczekać na kolejne datki rok lub więcej.

Rysiek
17 czerwca, 2019 14:28
Reply to  radek

Ci wszyscy szefowie powinni wyrażać wolę zarządów i wszystkich członków związków oraz niezrzeszonych a nie własną.
Nie zawsze jednak tak się dzieje….

Grzesiek
18 czerwca, 2019 09:56
Reply to  Rysiek

Rysiek, u nas odnośnie premii czerwcowej z oszczędności… jak zwykle nikt nic nie wie.nawet przewodniczący milczy.zero info.nic kompletnie,jak zwykle.pewnie nic nie będzie w 3 rblogu… czemu mnie to nie dziwi.chyba, że ktoś coś wie, to proszę pisać

Rysiek
18 czerwca, 2019 20:28
Reply to  Grzesiek

Grzegorz – jeżeli rzeczywiście chcesz ten problem załatwić, to bez względu na to czy jesteś członkiem zz, czy nie – napisz krótkie pismo do zarządów zz funkcjonujących w zakładzie w tej sprawie, powołując się na to wzmiankowane pismo z DSS i zażądaj odpowiedzi na piśmie. Niech to paru innych pracowników podpisze.
Nie chcą działać, ani informować – to będą zmuszeni.
Nie czekajcie z tym, bo czas ucieka. U nas już jutro pieniądze zostaną ludziom przesłane. Miałem nadzieję, że to powszechna praktyka wynikająca z realizacji obietnicy resortu…..

Grzesiek
19 czerwca, 2019 17:20
Reply to  Rysiek

Rysiek.u was dostaliście premie?? U nas jest wysokich lotów organizacja.o co byś nie pytał to usłyszysz nic nie wiem… lub kłamstwa.. po cholere pisać.efekt będzie ten sam.jak ma być kasa to będzie.jak nie to nie…mało… od kilku lat sygnalizowem związkom problem z szkodliwym itp… zero pomocy.Rysiek dlatego ja nie należe do zz… napisalem Markowi.będę widział jaki kolwiek plus ja sam osobiście to się zapisze.nie zgadzam się na okłamywanie ludzi, beton i układy.i nie należe póki co.co nie znaczy że nie chce walczyć o nasz lepszy byt.może mnie nie zrozumiesz trudno.z jedną w tym roku sprawa chodziłem kilkukrotnie do … zero… Czytaj więcej »

Rysiek
20 czerwca, 2019 09:12
Reply to  Grzesiek

No żesz ty…. Nie wiem Grześ, co ci odpowiedzieć. Jest mi cholernie wstyd i czuję się bezsilny a tego uczucia nie znoszę… U nas – zgodnie z zapowiedzią – w dniu wczorajszym ta premia została pracownikom wypłacona na warunkach, które udało się nam wywalczyć aby ludzi nie krzywdzić. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować Pracodawcy za pochylenie się nad pracowniczymi problemami. Bóg zapłać…. Ten nasz przypadek wykazuje, że to życie wymyka się wszelkiemu szufladkowaniu i obiegowym poglądom głoszonym tu z uporem przez niektórych. Ci nasi – z reguły mundurowi pracodawcy są bowiem różni, jak różni są ludzie. Trafiając na właściwych, zaczynamy… Czytaj więcej »

Cywil WSP
20 czerwca, 2019 15:52
Reply to  Grzesiek

Czy w 4 rblogu też będą premie w czerwcu???

Rysiek
21 czerwca, 2019 11:51
Reply to  Cywil WSP

Zapewne nikt ci tu nie odpowie a szkoda….

radek
18 czerwca, 2019 13:54
Reply to  Rysiek

Tak sobie poczytałem z Portalu Mundurowego treść, którą zacytuje: …W interesie związkowców jest bowiem utrzymanie jednego silnego związku, który byłby partnerem w negocjacjach z kierownictwami resortu. Dwie lub więcej organizacji może mieć np. różne opinie na temat projektów rozporządzeń czy ustaw przygotowanych przez resort. A strona rządowa będzie mogła wybrać tę wygodną dla siebie. Taką sytuację można było zaobserwować w resorcie obrony narodowej podczas tegorocznych negocjacji podwyżek płac pracowników wojska, którzy mogą zrzeszać się w siedmiu związkach zawodowych. Kiedy związkowcy ustalili jedno stanowisko, wkroczył szef MON i podjął samodzielną decyzję. Tak więc Ryśku, nie ma na to złotego środka. Zawsze… Czytaj więcej »

Rysiek
18 czerwca, 2019 20:22
Reply to  radek

Witaj. Ta prawda o negocjacjach jest przecież taka, że ich nigdy – NIGDY nie było…. A nie było ich dlatego, że resort jednostronnie o wysokości tych podwyżek decydował i decyduje. Tak było i tak jest. Jeżeli zz myślały, że uczestniczą w negocjacjach płacowych i tak je nazwały – to się mylą. To były jedynie konsultacje dotyczące rozdysponowania przyznanych środków. Samodzielnie i jednostronnie to od zawsze działa, bo resorcie u nas nie jest tak, jak w MSWiA, gdzie zz protestują a gdy trzeba sytuację załagodzić – odbywają się rozmowy na temat wysokości podwyżek i szef MSWiA załatwia tę kasę z MF… Czytaj więcej »

Jasiu.
17 czerwca, 2019 06:09
Reply to  Rysiek

Widzisz i piszesz bzdury, i myślisz, że ktoś na tak proste słowa kłamstwa się da nabrać. Tak, oczywiście wszystko przez NSZZ PW i Solidarność Ty ośle, bo jak inaczej można Cię nazwać. Jak nie ma współpracy pomiędzy związkami? A wszystkie wspólne pisma w 2019 r. to co to jest? a kwota 550 zł to co to jest? Ty naprawdę zamilcz, bo tylko siejesz wrogą propagandę i nienawiść przez Tarczę do poszczególnych związków. To ty najwięcej tu poróżniasz organizacje związkowe i najwięcej masz do zarzucenia swojej Tarczy i pozostałym związkom a sam co zrobiłeś dla poprawy wynagrodzeń. Jesteś jeszcze na głodówce,… Czytaj więcej »

Rysiek
17 czerwca, 2019 14:18
Reply to  Jasiu.

Co mi niby ma przejść?? To, że zarówno wy, jak i NSZZ PW d..ą się wypieliście na to, co chwilę wcześniej podpisaliście, pod naciskiem pozostałych zz i zaczęliście się po kątach dogadywać indywidualnie z resortem?? Przecież te wasze poczynania resort w piśmie DSS szczegółowo opisał… Jaka współpraca?? Widać ją było choćby ostatnio, przy tej „pikiecie” pod Ministerstwem…. Dlatego przeszła ona bez echa i o to przecież chodziło. Ludzie chcieli – to im dano spuścić parę – jedynie z takim „pożytkiem”, że poszła ona w resortowy „gwizdek”. Jaka współpraca?? Jej z pozostałymi zz przecież wam zabroniono i w całej budżetówce robiliście… Czytaj więcej »

Jasiu.
18 czerwca, 2019 06:22
Reply to  Rysiek

Gdzie się dupą odwróciliśmy. Gdybyśmy nie podpisali się pod żądaniami z 19 marca lub zaproponowali podwyżki niższe niż te to proponuje 7 związków, to byś mógł tak pisać a tak znowu zakłamujesz prawdę. To, że NSZZ PW zrobił pikietę pod RON i nie chciał żeby inne związki brały udział to ich sprawa osobista. Ja uważam, że to była pozoracja kol Z. i dziania dla pron na odpier…. A ty, co płaczesz i szlochasz, nie potrafisz sam podjąć działań, skoro ktoś nie chce z wami współpracować. My podjęliśmy takie działania, żeby spróbować chociaż indywidualnie coś więcej załatwić dla pron. My wybraliśmy… Czytaj więcej »

18 czerwca, 2019 08:54
Reply to  Jasiu.

Ale Jasiu pojechałeś po bandzie, jak to swego czasu zwykł mawiać kol. F. Piszesz o jednorazówkach tak, jakbyś je załatwił a przecież wynikają one tylko i wyłącznie z tego, że pozostają znaczne środki w obszarze uposażeń żołnierzy… O tym, że te oszczędności pozostają wiesz, bo MKK przedstawiła stosowne materiały i urzeczywistniła transparentnie te kwoty dla wiedzy wszystkich zainteresowanych. Do tego czasu nikt nic nie wiedział w tym zakresie i przyjmował za dobrą monetę to, że MON w ogóle jednorazówki uruchamia. W poprzednich trzech latach tych jednorazówek było coraz mniejsza kwota podczas, gdy skala oszczędności sukcesywnie wzrastała! Teraz z naszego materiału… Czytaj więcej »

Jasiu.
18 czerwca, 2019 09:45

Marek wiesz, że nic nie załatwiałem z jednorazówkami. O oszczędnościach każdy wie i Tarcza nie musiała tego przedstawiać, bo każdy potrafi liczyć i wie, że 100% nie idzie na płace a oszczędności są, i to duże a jeszcze można przesuwać forsę z żz. I teraz – po 6 miesiącach – będzie potwierdzenie, że te podwyżki po 550 zł były możliwe do zrealizowania. Ja napisałem tylko, że przez pokłosie tych rozmów z Kierownictwem Solidarności, będziemy mieli wpływ na podział tych jednorazówek i będą pierwsze rozmowy o podwyżkach na 2020. I tylko o to mi chodziło, Marku. Nie uprawiam demagogii. I chyba… Czytaj więcej »

Rysiek
18 czerwca, 2019 20:40
Reply to  Jasiu.

Nic nie wiecie i nikt z wami grać nie zamierza. Będzie jedynie to, o czym już pisałem a o czym wie nawet ten mój kot Tomuś na składzie w „M”. Nas, pw nie interesuje o czym tu nam ściemniacie a to, jak chcecie zmusić resort do rzeczywistego zainteresowania się problemami naszego pracowniczego środowiska, bo ludzie z tego resortu drzwiami i oknami uciekają i to we wszystkich już grupach zawodowych. Tak, jak resort podejmując szereg nieodpowiedzialnych decyzji doprowadził do zapaści w ochronie obiektów, wycinając wbrew stanowisku zz tysiące pracowników OWC i właściwie likwidując w wojsku tą formację – tak obecnie doprowadza… Czytaj więcej »

Rysiek
19 czerwca, 2019 11:34
Reply to  Jasiu.

Podsumowaniem całej tej dyskusji niech będą słowa cyt.: „Ludzi nie trzeba słuchać, ale obiecać im, czego oczekują. A potem wygasić te oczekiwania. Mają zapier… za miskę ryżu…”

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news-polityka-patryk-vega-odpowiada-premierowi-morawieckiemu,nId,3050772?hkt=hkt4_news_cat1-2#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Grzesiek
18 czerwca, 2019 12:56
Reply to  Jasiu.

Jasiu.rzadko odnosisz się do komentarzy innych… ale chciałbym żebyś odpisał mi.tzn. jak możesz.
Nie sądzisz, że jak zasadnicze w przyszłym roku wzrosną każdemu np. o tylko 300 zł to będzie to oszustwo monu??

Jasiu
18 czerwca, 2019 18:10
Reply to  Grzesiek

A czemu oszustwo? Zgodnie z tym, co mówił Wice minister W. Skurkiewicz, czy Pełnomocnik – płace mają wzrosnąć o 500 zł brutto. A dlaczego zasadnicze mają wzrosnąć tylko o 300 zł. Żeby to zrealizować, to trzeba do zasadniczej dać co najmniej 380 zł i wtedy z 10% premią i wysługą 20 lat pracy będzie 494 zł (brutto). Ale ja wiem, że np. można inaczej podzielić i dać tym najniżej zarabiającym np. po 400 zł do zasadniczej a tym „bogatszym” np. 340 zł i ustalić jakąś kwotę np. do 3600 zł brutto dokładamy 400 zł do zasadniczej. Jest wiele możliwości. Taki… Czytaj więcej »

Rysiek
18 czerwca, 2019 20:43
Reply to  Jasiu

To ile ten twój związek kosztują te twoje wojaże po kraju??

Jasiu.
19 czerwca, 2019 06:08
Reply to  Rysiek

Wiesz ile – tyle, że stać naszą organizację na wyjazdy związkowe a nie, jak Ciebie, że nie miałeś nawet na pociąg do Szczecina (Goleniowa) i pokazuje to, jakie masz poparcie wśród pron, bo płakałeś za każdym razem w Warszawie. Jak nie umiesz pozyskiwać członków, to idź sprzedawać pietruszkę na rynek, bo ona teraz dobrze stoi – to dorobisz trochę pieniędzy na związki. A tak, żeby całkiem Cię dobić – to nasz budżet związkowy to ponad 120 tys. zł rocznie. Żeby mieć taki budżet to trzeba być wiarygodnym, pracować a nie wypisywać głupoty, farmazony i atakować wszystkich. Od tego ludzi nie… Czytaj więcej »

Rysiek
20 czerwca, 2019 08:07
Reply to  Jasiu.

Różnica pomiędzy nami jest taka, że my konkretnie, żmudnie i upierdliwie usiłujemy ten resortowy „beton” kruszyć a wy durnoty robicie, nogę nam podstawiacie i ściemniacie, pozorując działania. Różnica pomiędzy nami jest taka, że wy macie najwyższe składki związkowe i najniższe zapomogi a my odwrotnie – najniższe składki i najwyższe zapomogi dla naszych członków. Różnica pomiędzy nami jest taka, że my pieniądze ze składek przeznaczamy na zakup związkowych gadżetów niezbędnych w akcjach protestacyjnych, co było widać w Warszawie a wy na wyjazdy i balangi, o których wspominałeś…. Różnica pomiędzy nami jest taka, że od was do nas ludzie tłumnie uciekają i… Czytaj więcej »

Rysiek
18 czerwca, 2019 17:19
Reply to  Jasiu.

Napisałeś: ….”My podjęliśmy takie działania, żeby spróbować chociaż indywidualnie coś więcej załatwić dla pron. My wybraliśmy dodatkową drogę nacisku na Ministra ON czyli bezpośrednie spotkania i rozmowy z nim, oprócz tego poszło pismo 20 maja do Ministra i przyszła odpowiedź (30 maja). Efekt taki, że masz spotkanie pod koniec czerwca i będą rozmowy o jednorazówkach i podwyżce na 2020 r.” Toż ja właśnie o tym piszę, że zamiast iść wspólnie wraz z innymi, wy gdzieś po kątach zmawiacie się z resortem – w dodatku wszelkie jego zapowiadane od dawna przecież działania – przedstawiając tu kłamliwie jako te wasze osiągnięcia. Prawdziwy… Czytaj więcej »

Jasiu.
19 czerwca, 2019 06:20
Reply to  Rysiek

Skoro RON lub Minister nie chce rozmawiać ze strona społeczną, to trzeba szukać możliwości dialogu indywidualnego. Ty tego nigdy nie zrozumiesz. O czym mamy się zmawiać. My prowadzimy rozmowy o tematach, które dotyczą wszystkich pron a nie członków Solidarności. Chociaż może masz rację warto by było żeby rozmawiać tylko o członkach Solidarności a nie o Tarczy. To byś miał wtedy powód do oskarżeń a teraz, jak zwykle błądzisz we mgle i szukasz dobrego wyjścia z nieudacznictwa twojego i twojej związku. Co roku obiecujesz po 600 zł podwyżki i co zrealizowałeś przez 4 lata. Udało Ci się chociaż raz. Pokazuje to… Czytaj więcej »

Rysiek
20 czerwca, 2019 08:24
Reply to  Jasiu.

Nie wiem, Jasiu do kogo i o kim piszesz. Do mnie – szeregowego członka związku?? Ja coś obiecywałem?? Jak zwykle wkładasz kij w tryby ZPW Tarcza – wcześniej dokładnie to samo robiłeś w stosunku do Konfederacji Pracy. Realizujesz tu a także na innym forum po prostu zadanie uwalenia funkcjonujących w wojsku lewicowych związków zawodowych i to jest ten cel twojej i tu, i gdzie indziej obecności. A ponieważ płaci ci resort, może nam powiesz czy robisz to na jego zapotrzebowanie, na zapotrzebowanie swoich władz związkowych, czy z wewnętrznej potrzeby wynikającej z tej twojej skrzywionej przez historię psychiki?? Wyjaw nam prawdę….… Czytaj więcej »

Jasiu.
17 czerwca, 2019 11:11

Marek, przeczytaj artykuł w Gazecie Prawnej o wejściu działacza związkowego do zakładu pracy.
W grudniu NSZZ „S” wystąpiła z wnioskiem do pani Rafalskiej o uporządkowanie prawne tego zagadnienia. Sam tego doświadczyłeś na własnej skórze w RBLog.
To tak w ramach tej lepszej współpracy, o której pisze Rysiek.

Rysiek
21 czerwca, 2019 14:36
Reply to  Jasiu.

To zagadnienie jest w resorcie on uregulowane od lat w naszym PUZP. Odnośny jego fragment stanowi, że cyt.: Art. 71. „Wejście na teren wojskowej jednostki organizacyjnej sfery budżetowej objętej Układem osób wskazanych przez zakładowe organizacje związkowe, a także osób pełniących funkcje związkowe w organach statutowych związków zawodowych reprezentujących pracowników Układu, może nastąpić po uprzednim wyrażeniu zgody przez pracodawcę.” Oczywiście za kształt tego zapisu dającego pracodawcom wojskowym możliwość swobodnego decydowania o tym, kto na teren zakładu wejdzie czyli dającego resortowi inicjatywę w tym względzie wbrew zapisom konwencji MOP odpowiada NSZZ PW i właśnie wy – wojskowa solidarność. Teraz się obudziliście?? A… Czytaj więcej »

Jasiu
22 czerwca, 2019 04:57
Reply to  Rysiek

Wiesz o tym dobrze, że zapisy Układu powstały w 1996 r. i cały czas się tego czepiasz. Skoro byłeś taki geniusz, to czemu siedziałeś cicho tyle lat pod miotłą i nie założyłeś związku i nie zaproponowałeś zmian do zapisów w PUZP.
Jak wrócą prace nad PUZP, to na pewno będą zmiany w wielu zapisach. Nie chciałbym cię znowu obrażać ale chyba byłeś po prostu za g…i, żeby opracować Układ w 1996 r.

Rysiek
22 czerwca, 2019 14:34
Reply to  Jasiu

W roku, gdy ten układ powstawał służyłem w wojsku a ponieważ dokładnie poznałeś mój życiorys, celowo fakty naginasz, jak zwykle grając nieuczciwie. Uważaj, bo inni też tak mogą a wówczas to twoje „bohaterstwo” z ciebie szybko uleci. Może i głupi byłem, i jestem…. takze dlatego, że wciąż mam nadzieję, że ciebie z tego twojego zaszufladkowania uwolnię…. Za to mądry przewodniczący sekcji wojskowej solidarności pan Kamieński wraz z Panem Jagiełłą ze strony społecznej ten układ wówczas podpisali… I tak od wielu już lat prowadzą nas oni do świetlanej przyszłości, która zamiast się przybliżać, wciąż się oddala…. Żeby było śmieszniej, to żadnej… Czytaj więcej »

Jasiu
23 czerwca, 2019 07:17
Reply to  Rysiek

Układ powstał 23 lata temu i tak się pozmieniały przepisy, że powinno być całkowite przejrzenie PUZP, jak to zaczęliśmy robić w 2017 r. i zaczęliśmy od uporządkowania od najważniejszej Tabeli i gdyby prace nadal trwały dzisiaj by był kompletny nowy Układ, który by obowiązywał. Ale przyszła nowa władza i zastopowała te działania. A teraz nie chcą tego zrobić, bo nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Mieli wiele fachowych pań, które się wieloma tematami zajmowały i brały udział w spotkaniach reprezentując RON. Ale jak przyszła mowa zmian, to po prostu niektóre odeszły, bo nie widziały możliwości współpracy z ta ekipą… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 12:58
Reply to  Jasiu

Pieprzysz, bo za Konfederacji doszło do istotnych zmian w układzie tam, gdzie wiązało się to z wynagrodzeniami. Nie doszło tam, gdzie zarówno wy, jak i NSZZ PW stopowaliście te zmiany. Np. do podniesienia istotnego I kat. zasz. czy dodatków funkcyjnych, szkodliwych, uciążliwych czy niebezpiecznych. Nie doszło, bo wyście tego nie chcieli i mieliście w nosie, że ludzie tyrają przy środkach bojowych za marne grosze, bo w OWC tych problemów nie było. Tak patrzyliście i patrzycie na te sprawy. A Marka nie ruszaj, bo on wraz ze mną właściwie opracował cały protokół dodatkowy Nr 27, który do tej pory utrzymuje te… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 19:03
Reply to  Jasiu

Nieprawda. Czy to ta, jak piszesz cyt. „ekipa” czy inna, my – pracownicy resortu na to większego wpływu nie mamy i nic nam do tego. Związki zawodowe są od walki o interesy pracowników a nie od walki politycznej a ty wciąż tą politykę wplatasz w to swoje pisanie. Zdecyduj wiec czy aspirujesz na funkcję jednego, czy drugiego Dudy… Myślę jednak, że na prezydenta a nie przewodniczącego. To tak oczywiste, że już ktoś o tym napisał, rzucając hasło: „Jasiu na prezydenta”…. Zatrzymanie prac nad układem nie wynika z braku chęci resortu a z tego, że zebrany wcześniej materiał – w postaci… Czytaj więcej »

25 czerwca, 2019 11:09
Reply to  Rysiek

Rzeczywiście, Rysiu masz rację. W MSWiA nie ma układu ale trzeba jednocześnie wskazać, że tam nie ma również tradycji układowych. Pracownicy wojska, w zasadzie cały czas byli objęci układami, z wyjątkiem krótkiego okresu czasu, kiedy nie byli… Jednocześnie w okresie, kiedy nie byli nim objęci, bo stosowano w odniesieniu do nich zarządzenie MPiPS lub rozporządzenie RM – zastosowanie do nich miały jednak niektóre zapisy obowiązujących wcześniej układów… Podejrzewam, że na chwilę obecną jestem jedną z nielicznych osób, o ile nie jedyną, która posiada kompletny Układ Zbiorowy Pracy dla Zakładów Wojskowych z 31 grudnia 1974 r. wraz z 31 protokołami dodatkowymi… Czytaj więcej »

Rysiek
25 czerwca, 2019 12:07

Zgoda Marku – dokładnie tak jest. Jest jednak także i tak, że obecnie w resorcie karty rozdają ludzie, którzy przybyli do nas z resortu o innych tradycjach. O ile min. Macierewicz naciskał na zmiany w układzie, głównie w celu wywalenia z niego tych obrzydliwych „utrwalaczy” socjalizmu i te problemy a nie problemy płacowe były wówczas priorytetem, o tyle obecnie być może chętnie by cały ten układ wypowiedziano, czy zawieszono… A my?? A strona społeczna?? Co my robimy aby do tego nie dopuścić. Mam wrażenie, że po prostu czekamy. A czekając i nie występując z inicjatywą możemy zostać któregoś dnia i… Czytaj więcej »

Grzesiek
25 czerwca, 2019 15:29

I jak tam po dzisiejszym spotkaniu Panie Marku?
Jak zwykle lepiej przemilczeć???

25 czerwca, 2019 21:52
Reply to  Grzesiek

Dzisiejszym spotkaniu?
Spotkanie zostało przesunięte i to dwukrotnie – i ostatecznie ustalony został termin na dzień 28 czerwca b.r.

Michał
26 czerwca, 2019 16:13

Na piątek przesunęli?
Może planują jakąś niespodziankę? Powodzenia

Michał
26 czerwca, 2019 18:06

Myślę, że będzie jakaś niespodzianka w piątek.

Rysiek
27 czerwca, 2019 00:12
Reply to  Michał

A ja żadnej niespodzianki nie przewiduję. Może jedynie parę zł z oszczędności za I półrocze…..

Michał
27 czerwca, 2019 19:45
Reply to  Rysiek

I pewnie tylko dla wybranych

Jasiu
27 czerwca, 2019 20:49
Reply to  Rysiek

Oszczędności za spanie na workach dla Ciebie. Przecież już wcześniej pisałeś (siałeś propagandę), że RON da po 500 zł w sierpniu, bo zabrał z sierpniowej jednorazówki a jak będzie po 1200 do 1500 zł – to oczka zbieleją. Co, kłamco.

Michał
28 czerwca, 2019 07:43
Reply to  Jasiu

Jasiu, wyluzuj czasami – musicie aż tak drzeć koty?
My chcemy tu merytorycznej dyskusji odnośnie podwyżek, bądź jakiś dodatkowych pieniążków a nie ciągłych konfliktów. Pozdrawiam i życzę powodzenia podczas dzisiejszych rozmów.

Michał
28 czerwca, 2019 07:44
Reply to  Jasiu

A jeżeli chodzi o te 500 zł to dostaliśmy te oszczędności. Jak to pisał Rysiek.

Jasiu
23 czerwca, 2019 07:48
Reply to  Rysiek

Bardzo mi się podoba twoje pierwsze zdanie. Służyłem w wojsku a nie pracowałem – to dlaczego dzisiaj pobierasz nie słusznie wysługę za 45 lat pracy w RBlog i dostajesz nagrody jubileuszowe skoro służyłeś a nie pracowałeś. Czy ten głupi układ, który stworzyli Ci dwaj na to ci pozwala. Tak, czy Nie. A kto, jak nie koledzy wojskowi zasiadający w tamtych czasach przepchnęli ustawę, żeby płacić wam, doliczać służbę do lat pracy. Czy nie uważasz, że to zwykły szwindel. Wiesz, ile co roku idzie na takich, jak ty – były wojskowy dodatkowych środków i ile my – szeregowi pracownicy tracimy na… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 12:16
Reply to  Jasiu

Napisałeś „Bardzo mi się podoba twoje pierwsze zdanie. Służyłem w wojsku a nie pracowałem – to dlaczego dzisiaj pobierasz nie słusznie wysługę za 45 lat pracy w RBlog i dostajesz nagrody jubileuszowe skoro służyłeś a nie pracowałeś. Czy ten głupi układ, który stworzyli Ci dwaj na to ci pozwala. Tak, czy Nie.” No nie, Jasiu. NIE. Dlatego, że tego nie wymyślili panowie dwaj, bo oni – jak zresztą wielu innych – zabraliby takim, jak ja wszystko ze zwykłej, tak bardzo naszej – przaśnej i zapiekłej zazdrości. A dopiero was wszystkich jasny sz..g trafi, gdy tacy jak ja wywalczą sobie drugie… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 12:26
Reply to  Jasiu

Napisałeś: „A kto, jak nie koledzy wojskowi zasiadający w tamtych czasach przepchnęli ustawę, żeby płacić wam, doliczać służbę do lat pracy. Czy nie uważasz, że to zwykły szwindel” Pieprzysz, jak zwykle a ja bynajmniej nie uważam, że to zwykły szwindel. Uważam, że każdy rok służby powinien liczyć się, jak połtora roku pracy w cywilu do wszelkich uprawnień. A oto co wliczamy do stażu pracy, bez względu czy ci się to podoba, czy nie i nie pierdziel tych swoich durnot. Do takich okresów zalicza się m.in. okres: – za który sąd przyznał wynagrodzenie pracownikowi przywróconemu do pracy, jeśli pracownik podjął pracę,… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 12:35
Reply to  Jasiu

Według mnie nie jest od dawna w porządku, że piszesz głupoty pod publiczkę i wyssane z palca dyrdymały.
Zapewne byłoby git, żeby to ciebie zrobili tym specjalistą, bo ty się przecież znasz na wszystkim a pułkownika, który przez lata kierował dużym wojskowym przedsiębiorstwem spuścili do kanału, bo przecież on nic nie umie i niczego nie potrafi – Prawda??
I wówczas na pewno ta robota ruszyłaby z kopyta. Kiedy ty człowieku zmądrzejesz??
Nie łapiesz się na tym, że totalne durnoty wypisujesz??

Rysiek
24 czerwca, 2019 12:38
Reply to  Jasiu

Piszesz kolejne banialuki typu cyt.: „żeby dostawali kolesie i chodzili później na chorobowe, bo się boją, że przekroczą płace i trzeba będzie oddać do Urzędu Skarbowego haracz. Co ty możesz wiedzieć na ten
temat.”

A co ty na ten temat wiesz?? Zupełnie nic, bo sie po raz kolejny ośmieszasz – dlatego, że pracownik ma płacone za zwolnienie tyle – jak nie lepiej – jak za pracę. Co ma więc piernik do wiatraka??

Tomasz
20 czerwca, 2019 18:49

Im więcej czytam waszych rozmów z cyklu „między nami związkowcami”, tym bardziej tracę do was szacunek. Nie za to, co w większość z was robi na co dzień w sprawach pracowniczych, ale za to, jak się do siebie odnosicie w publicznym miejscu, za to jak walczycie między sobą, zamiast dążyć razem do jednego wspólnego celu, za to jak knujecie, szczujecie, obrażacie siebie nawzajem.
Przykro mi, ale musiałem to napisać.
I mam wrażenie, że to nie jest tylko moje zdanie.

Grzegorz M.
20 czerwca, 2019 23:36
Reply to  Tomasz

Tomaszu, Twój odbiór panującej tu sytuacji jest rzeczywisty i nie podlega dyskusji. Pozwól jednak, że pozwolę sobie przybliżyć Tobie i wielu innym podłoże tego sporu. Otóż wyobraź sobie, iż piszący tu kol. Jasiu vel Sajmon reprezentuje tutaj gościnnie Solidarność występująca w RON. Ponieważ uczestniczy On bezpośrednio w spotkaniach na najwyższym szczeblu RON bez prawa głosu – próbuje za wszelką cenę usprawiedliwiać decyzje władz jego związku, których On sam nie podziela. Ponieważ przyjął taktykę obwiniana innych za skutki niefortunnych decyzji i układów swojego związku – pomimo że jest tutaj gościem – obrzuca gospodarza i jego zwolenników błotem i to jest najlżejsze… Czytaj więcej »

Jasiu
22 czerwca, 2019 04:12
Reply to  Grzegorz M.

Dobrze, że ty masz prawo głosu. Nawet widać twoją skuteczność. Co do obrażania Solidarności, czy pomawiania Przewodniczącego KS PC jesteś ty i Rysiu mistrzami świata, tylko nie macie żadnych dowodów a to wszystko jest wyssane z palca. Wystarczy tylko poczytać kilka artykułów w mediach i wszystko jest jasne. Co ty kibic z dala, gdzieś z WKU czy WSzW możesz wiedzieć co tam się dzieje lub w całej zbrojeniówce. No, ale wy słoiki z warszawy wszystko wiecie najlepiej. Może pochwalisz się wszystkim, dlaczego przystąpiłeś do związku Tarcza, bo przewodzi nim były zawodowy i liczysz na załatwienie problemów waszej wąskiej grupy –… Czytaj więcej »

Rysiek
22 czerwca, 2019 13:13
Reply to  Jasiu

Za te pełne jadu i pomówień wpisy, inni dawno by ciebie z każdego forum usunęli. Ty takich obiekcji nie miałeś aby mnie z forum OWC wyautować tylko za to, że sprzeciwiłem się zaszczuwaniu Marka i robieniu z niego donosiciela wojskowej bezpieki, bo i to jemu przypisaliście. „Przyjaciele za dychę”. My jednak damy ci tu popisać. Po to, abyś tą wojskową solidarność, na rozwoju której niektórym tak zależy tymi swoimi wpisami do końca ludziom zniesmaczył…. Nikt was o współpracę na kolanach prosił nie będzie, bo wy żadnych porozumień i tak nie dotrzymujecie. Z satysfakcja piszesz o tym, że co roku chcemy… Czytaj więcej »

pcm administrator forum owc
23 czerwca, 2019 06:59
Reply to  Rysiek

Mijasz się z prawdą Ryszardzie. Sam prosiłeś o usunięcie konta z forum owc tak samo jak robil to @jasiu wielokrotnie.

pcm

Rysiek
23 czerwca, 2019 13:27

Widzę, że tu jednak zaglądasz…. To prawda – wnosiłem o usuniecie tego konta i wszystkiego, co tam napisałem dlatego, że zupełnie utraciłem do was zaufanie…. I nie chodzi o to, czy dawałeś komuś uprawnienia do administrowania, czy nie i czy to Ty, czy ktokolwiek inny stał za utrudnianiem mi dostępu i możliwości obrony, gdy nie tylko mnie tam ordynarnie opluwano a o to, że moje konto bez powodu było kilkakrotnie banowane i o to, że ukazał się tam wpis skrajnie nieodpowiedzialny dotyczący człowieka, którego wprawdzie osobiście wówczas jedynie przelotnie znalem ale uważałem i nadal uważam, że tego typu wpisy –… Czytaj więcej »

Michał
24 czerwca, 2019 07:11
Reply to  Rysiek

Rysiek, mam pytanie czym są podyktowane rozbieżności z wypłat oszczędności?
Jedni mało, drudzy więcej a trzeci najwięcej?
Od czego to zależało?

Rysiek
24 czerwca, 2019 10:29
Reply to  Michał

Te ewentualne różnice podyktowane są tylko jednym warunkiem zgodnie z podpisanym porozumieniem a mianowicie stażem pracy w zakładzie. Wszyscy zatrudnieni na koniec ubiegłego roku i nadal pracujący obecnie, otrzymali tą premię w pełnej wysokości czyli 500 zł brutto – czyli ok. 360 zł netto…. Ci, którzy zostali zatrudnieni w okresie od 1 stycznia do końca marca – otrzymali połowę tej premii. Ci, którzy zostali zatrudnieni od 1 kwietnia do końca maja i w czerwcu – tej premii po prostu nie otrzymali. Był to, z tego co ja wiem, jedyny warunek zmniejszenia czy nie przyznania tej premii. Nic do tego nie… Czytaj więcej »

Michał
24 czerwca, 2019 22:09
Reply to  Rysiek

Dziękuję bardzo za informację. A kiedy są rozmowy o podwyżka Ch na przyszły rok bądź ewentualnych premiach w tym roku? Pozdrawiam

Rysiek
25 czerwca, 2019 09:07
Reply to  Michał

Witaj, te pytania to już do kogoś innego, bo ja na nie – nie odpowiem. Moja „szklana kula” mówi, że komunikat na stronie NSZZ PW to wytwór ich oczekiwań a nie znajomości agendy tego spotkania. Ja nie znam żadnego pisma DSS w tej sprawie ale być może ono istnieje. Nie wydaje mi się bowiem, że DSS tak po prostu wystosował to zaproszenie, nie określając – nawet bardzo ogólnie – jego tematyki…. P.S. Co do tych oszczędności. Podzieliliśmy to, co mieliśmy w zakładzie. Jest jednak faktem, że takie oszczędności istnieją także u poszczególnych dysponentów środków na wynagrodzenia. Jeżeli taka będzie zgodnie… Czytaj więcej »

Michał
24 czerwca, 2019 23:21
Reply to  Rysiek

Nie rozumiem wpisu na stronie fb NSZZ PW odnośnie podziału oszczędności za 1 półrocze. To jeszcze jakieś oszczędności będą?

Grzesiek
25 czerwca, 2019 13:30
Reply to  Michał

A gdzie Ty niby taki wpis zobaczyłeś na fb??? Nie ma takiego!!!
Ludzie, nie załamujcie mnie już.

Michał
25 czerwca, 2019 16:24
Reply to  Grzesiek

Mamy wakacje. Problemy pracowników RON pozostały. W tym miesiącu planowane jest spotkanie strony społecznej z RON w/s podwyżek na 2020r., oraz wypracowanie zasad podziału oszczędności za I półrocze. Dla przypomnienia naszym decydentom w MON dedykujemy krótki filmik.
J.R.Sz.
G.K.
ps.
Sukcesywnie będziemy prezentować krótkie filmiki z pikiety.
Powyżej świetne wystapienie kol Lucyny Chodzińskiej.
Brawo Lucyna i cały Okręg Inspektoratu Wsparcia SZ Polski Południowej.

J.R.Sz.
G.K.
.

Rysiek
25 czerwca, 2019 17:46
Reply to  Grzesiek

Grzesiu – jest. Oto ten wpis:
NSZZ Pracowników Wojska
19 czerwca o 12:49 ·
Mamy wakacje. Problemy pracowników RON pozostały. W tym miesiącu planowane jest spotkanie strony społecznej z RON w/s podwyżek na 2020r., oraz wypracowanie zasad podziału oszczędności za I półrocze.
J.R.Sz.
G.K.

To oczywiście nie oficjalny komunikat w sprawie tego spotkania a jedynie informacje medialne zasięgnięte u związkowych decydentów, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa – prawdziwe.

Grzesiek
26 czerwca, 2019 00:05
Reply to  Rysiek

Mi on się nie wyświetlał.teraz, owszem.jest taki post u „nich” na fb.nie wiem czemu tak jest tzn było.. fb non stop ma jakieś jazdy aktualizacje itp. Jest coraz gorzej i wolniej.

Grzesiek
24 czerwca, 2019 13:31
Reply to  Michał

A czwarci… 3Rblog wcale

pcm administrator forum owc
24 czerwca, 2019 17:21
Reply to  Rysiek

Wiesz co przeczytałem ten Twój wpis i powiem Ci tyle niezła historię na tworzyłeś. Administratorem zawsze byłem i jestem ja. Nikt nigdy nie miał dostępu do administrowania. Moderatora zaproponowałem o ile się nie mylę i Markowi i Tobie w czym był problem? Nawet swego czasu proponowałem nszzpw i co?…… Zapytaj Marka jak fajnie mu się moderuje tutaj wpisy. Wiesz że te Twoje i Jasia wpisy atakujące się nawzajem nadają się tylko do kosza. Dobrze ktoś tu zauważył zacznijcie pożytkować tą energię z klawiatury na poprawę bytu PW… Myślisz, że taka prosta jest rola administratora? Chcesz spróbować moderacji? Zapraszam. A ban… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 20:27

Historie do tego – kolego K – to ty teraz tworzysz. Nie o konta chodziło, bo jeżeli tworzyłem nowe konto to dlatego, że formuła pisania na tym poprzednim się wyczerpała. Tłumaczyłem to wówczas i Tobie, i innym, i niektórzy to pamiętają. Alf to był mój nick jeszcze z forum PW i go na tym twoim – solidarnościowym forum nie używałem, o ile pamiętam…. Ares to był mój nick wówczas, gdy walczyłem o powstanie nowego związku zawodowego w resorcie jeszcze na forum PW. To z kolei forum było opanowane przez działaczy i sympatyków NSZZ PW a administratorem był członek tego związku.… Czytaj więcej »

pcm administrator forum owc
25 czerwca, 2019 12:02
Reply to  Rysiek

Jaki kolega K.? Znowu tworzysz swoją historię odbiegającą od prawdy. Nigdy nie manipulowałem i nigdy z nikim nie byłem w układzie. Nikt pod moim nickiem nie pisał. Nie ma takiej możliwości.
Po Twoim wpisie, zastanawiam się po co w ogóle tworzyłem forum, po co co roku wydaję kasę na domenę i serwer z tych naszych nędznych płac.
Chyba czas zamknąć forum, to twój cel?
Zrealizuję go prędzej czy później, bo sensu w tym nie widzę….

Rysiek
25 czerwca, 2019 18:08

Słuchaj pcm, nie chciałem cię tu kopać. Przepraszam, jeżeli tak to wyszło. Nie mam stary do ciebie pretensji a jedynie zwyczajny żal. Swój pobyt na tym waszym forum zapamietałem jako okres stresujący, który przyniosł mi wiele wrażeń, o których chciałbym jak najprędzej zapomnieć. Ja wiem, że w całej tej historii usiłowałeś zachowywać się przyzwoicie i to doceniam. Jednak było, jak było i tego nikt z nas nie wykreśli. Mamy obydwaj określone wrażenia i trudno aby po latach uległy zmianie. Wówczas coś się we mnie wypaliło i przestałem wierzyć w ludzi… To twoje forum mnie po prostu złamało. Od tamtego czasu… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 20:40

Raczyłeś napisać cyt.: „Wiesz że te Twoje i Jasia wpisy atakujące się nawzajem nadają się tylko do kosza.”

Zapewne chcielibyście aby tam trafiły, bo wasz Jasiu totalnie was ośmiesza.
Mnie nie wadzą – niech pisze. Jak się pomyli – napisze prawdę a zarówno ja, jak i paru innych z tych okruchów prawdy może złożymy to „lustro” naszej pracowniczej rzeczywistości.
Co do moich wpisów, Ci co chcą wiele się z nich dowiedzą np. tego, co faktycznie na tym waszym solidarnościowym forum robicie, pracowniku cywilny mon.

Jasiu.
27 czerwca, 2019 07:57

W końcu ktoś ci uświadomił, że nie jesteś uczciwy i cały czas okłamujesz tu czytających. A dla Administratora Forum OWC wielki szacun, bo jak pisze to on założył te forum i je sponsoruje z własnej kasy a ja na tym zacząłem pisać od 2009 r., czyli piszę tam 10 lat ciągle pod tym samym nickiem. A ty tak pisałeś jako Ares, osa, Alf, szerszeń czy wiele innych nicków bardzo nieładnie. Taki jesteś wiarygodny jako członek Tarczy. Dlatego oświadczam, że nie będę polemizował z Takim człowiekiem, który nie czysto gra a z drugiej strony jako szeregowy członek Tarczy, tak naprawdę nie… Czytaj więcej »

Rysiek
27 czerwca, 2019 14:29
Reply to  Jasiu.

No to jest szansa, że się w końcu odstosunkujesz i będziemy wszyscy mogli zajać się poważniejszymi sprawami niż tymi twoimi dyrdymałami . No no…PCM – PRACOWNIK CYWILNY MON ale oczywiście członkiem solidarności i twoim podwładnym ZWIĄZKOWYM on nigdy nie był i nie jest … Dla mnie ta styczność z wami na tym waszym forum to okres, o którym chciałbym w końcu zapomnieć i to wszystko, co mam w tej sprawie do napisania…. Przywołałeś kolegę aby świadczył o tych moich „kłamstwach” i się nie powiodło?? A może ja gościu zachowałem parę obrazów tego waszego forum sprzed lat oraz korespondencję z adminem??… Czytaj więcej »

Jasiu.
27 czerwca, 2019 08:09
Reply to  Rysiek

Skoro to, co napisałeś o Marku – to proszę kolegę Administratora Forum OWC, że jeśli posiada takie wpisy i kogo to są wpisy, żeby je wstawił na forum OWC. Ja znam kilka nicków i o ile takie naprawdę wpisy są na Marka, to jest to skur……. Pomimo tego, że niejednokrotnie było miedzy nami „gorąco”, to nigdy bym nie napisał i dopuścił się do takich kroków to nie w moim stylu. Marka znam prawie od 12 lat i ja wiem co zrobił dobrego dla pron a co nie. Ale nie ty, Rysiu będziesz wkładał nie moje słowa mnie w usta na… Czytaj więcej »

Rysiek
27 czerwca, 2019 11:41
Reply to  Jasiu.

Nie twierdziłem nigdy, że to ty dlatego, że dowodu nie mam. Wiem jednak, jak było i do czego się posunięto. Wiem też, że dokonywał tych przewałek ktoś, kto mógł to robić. Wisi mi kto to był – wiem, że tak było…. Jeżeli to poruszyłem, to jedynie po to aby ostrzec tych, którym się wydaje, że będą mogli tam swoje poglądy – sprzeczne z linią tego forum – bez problemów przedstawiać. Bedą mieli problemy i to duże dlatego, że ci, którzy te problemy sprawiali się nie zmienili i nie zmienią. Mnie to obojętne, co wy tam piszecie jeżeli to mnie personalnie… Czytaj więcej »

Jasiu
29 czerwca, 2019 07:20
Reply to  Rysiek

To jak nie wiesz i nie masz dowodów, to zamknij buzię i siedź cicho. Jeśli pisałem o kimś, to mam 100% potwierdzenia o tej osobie a że mówił to Marek o tej osobie – to Tobie nic do tego. Widzisz, wczoraj jeden z wysokich rangą z NSZZ PW chciał zaistnieć i powiedział, że związki nie są od tego, żeby zwalniać Komendantów i Dowódców. A nie wie nawet co oni mają za uszami. Przykład Jutki i mój. Widzisz, gość się myli, bo Komendant poleciał, po wzorcowej akcji, która powinna odbywać się za każdym razem, gdy taki pracodawca narusza rażąco prawo pracy,… Czytaj więcej »

Rysiek
1 lipca, 2019 00:48
Reply to  Jasiu

Zdrowy jesteś??
Zalecam pilną konsultację lekarską….

Rysiek
22 czerwca, 2019 13:21
Reply to  Jasiu

Napisałeś cyt.: „Ja i moi koledzy z Solidarności znamy wasze zamiary i ciężką pracę, np. w WKU czy w WSzW…”

Jak śmiesz lekceważyć pracę zatrudnionych tam ludzi….
G…o wiecie, bo żadnego wyobrażenia o tej pracy nie macie i nie obrażaj tych ludzi, bo to właśnie ty nic nie robisz tylko kasę za ściemnianie od wojska bierzesz a koledzy za ciebie tyrają, bo etat blokujesz „działaczu”….

Jasiu
29 czerwca, 2019 07:27
Reply to  Rysiek

Widzisz, różnica jest taka pomiędzy nami, że ja ma struktury i liczbę członków taką, że zgodnie z ustawa pozwala mnie nie świadczyć pracy – tylko zajmować się sprawami związkowymi. Ale tego ty nie rozumiesz. Gdybym był taki głupi, jak Ty – to bym wystąpił do twojego pracodawcy i by musiał płacić mnie pensję od ilości członków i wtedy byś dopiero ryczał, że zabieram CI co miesiąc np. 1000 zł z waszego funduszu wynagrodzeń. I bym dostawał premie, nagrody, urlopy nagrodowe. A ponieważ ja to osobiście wywalczyłem, że tylko mój pracodawca będzie pokrywał moje „nieświadczenie” pracy, dlatego jak coś piszesz –… Czytaj więcej »

Rysiek
1 lipca, 2019 01:02
Reply to  Jasiu

Bo co?? Nieprawda, że pierdzisz w stołek, piszesz bzdety po forach, samochwalisz się i nadymasz już 12 lat, zamiast wziąć się do uczciwej pracy?? Przecież to sam potwierdzasz, więc o co ci chodzi?? Gdybyś miał choć odrobinę wyczucia, to zamiast strugać ważniaka wziąłbyś raz na jakis czas chociaż jedną służbę. Zapis ustawowy mówi o prawie ale nie obowiązku i wcale nie musisz w pełni z tego prawa korzystać. Bierzesz?? Ale etat cały czas zajmujesz i ktoś te twoje obowiązki wykonuje??? A właściwie na jakiej podstawie z tego zwolnienia w pełni korzystasz?? Skąd twój pracodawca ma informacje ilu członków solidarności z… Czytaj więcej »

Rysiek
22 czerwca, 2019 13:40
Reply to  Jasiu

Powołujesz się na artykuły w mediach zarzucając nam kłamstwo a to co jest?? /fragment artykułu z Dziennika Bałtyckiego z maja b.r./ „PGZ Stocznia Wojenna wciąż zatrudnia Stocznia w ubiegłym roku zatrudniła 60 osób, głównie na stanowiskach produkcyjnych i inżynierskich. Do końca bieżącego roku planowany jest wzrost zatrudnienia o kolejnych 70 pracowników. Stocznia poszukuje przede wszystkim pracowników produkcyjnych, projektantów i technologów, ale otwarte są rekrutacje także na stanowiska do działów finansowego, zakupów, kooperacji i handlowego. Podstawową formą zatrudnienia jest umowa o pracę, ale na życzenie kandydatów dostępne są także inne formy współpracy.” Z tego artykułu możemy się także dowiedzieć o ponad… Czytaj więcej »

Rysiek
22 czerwca, 2019 14:48
Reply to  Jasiu

Napisałeś cyt.: „Nikt nie będzie popierał nierealnych postulatów Tarczy, które są nie do spełnienia.” No właśnie …Ty, jak się zapomnisz to od czasu do czasu prawdę napiszesz… Nie kłam nam więc o jedności, bo to wy właśnie okazaliście się jednym ze związkowych Judaszy a teraz płaczecie, że jednak te „nierealne” żądania MKK były w pełni możliwe do spełnienia… Spokojnie, poczekamy na efekty tych najbliższych rozmów, które – wg twoich zapowiedzi – są waszym sukcesem i przyniosą nam powszechny dobrobyt. Poczekamy – zobaczymy…. A może i nie, bo ja osobiście mocno wątpię w to, żebyście cokolwiek sensownego wymyślili…. Wymyślcie więc jedynie… Czytaj więcej »

Janek
22 czerwca, 2019 15:52
Reply to  Jasiu

Życzę wam wielcy związkowcy abyście się posrali z tej złości, bo nic konkretnego nie robicie tylko jątrzycie, kto z was jest najlepszy.
I gówno z tego wychodzi, jak co roku.

Rysiek
22 czerwca, 2019 23:14
Reply to  Janek

Ty zapewne związkowcem nie jesteś, więc tych problemów nie rozumiesz a to dla nas ważne sprawy. Nie pasuje ci, to po co tu zaglądasz? To przecież związkowe forum a nie forum wojskowych malkontentów. Co zaś do mnie to żadnym wielkim związkowcem nie jestem, tylko szeregowym. A gówno z tego wychodzi, także dlatego, że gdy niedawno przyszło protestować to takich, jak ty ze mną w Warszawie nie było Byłeś?? A gdy trzeba było swoją własną dupę nadstawić i kilka dziurek w pasku zrobić – to gdzie wówczas byłeś?? Takich pouczających „bohaterów” mamy tysiące, tylko konkretnie coś zrobić nie ma komu. Co… Czytaj więcej »

Jasiu
26 czerwca, 2019 15:45
Reply to  Rysiek

Widzisz Janek i masz nie masz prawa mieć własnego zdania i tu pisać, bo nie jaki Rysiek od razu każdego krytykuje i stawia do pionu. Przecież on – największy filozof grecki wszystkich poucza a tak naprawdę nic nie osiągnął. Chciał wprowadzić zmiany, wiecie czego kwoty 1300 zł a wiecie dlaczego, bo ma bardzo duży „staż pracy” i by miał jeszcze większy dodatek stażowy i tak samo chciał zwiększyć kwotę 750 zł, od którego nalicza się dodatek funkcyjny i pytam to są działania najbardziej potrzebne i dotyczą podwyżek głodowych płac szeregowych pron. Taki z niego reformator i związkowiec. Chwalisz się protokołem… Czytaj więcej »

26 czerwca, 2019 18:09
Reply to  Jasiu

Jasiu, nie było żadnej konsternacji w odpowiedzi na wzrost płacy zasadniczej wartowników co najmniej do poziomu 1530 zł, bo wówczas mieliśmy pełne informacje w zakresie ilu pracowników ron posiada jakie wynagrodzenie zasadnicze! Dlatego też wzrost płac zasadniczych był jak najbardziej pod kontrolą. Odnosząc się natomiast do podstawy naliczenia dodatku funkcyjnego, to – o ile dobrze pamiętam – wszystkie związki zgodziły się na kwotę 1300 zł. Pamiętam, że nawet w tej kwestii – jako strona społeczna – wzięliśmy jeszcze przerwę, w trakcie której ustaliliśmy, że będzie to właśnie ta kwota najniższej płacy. Po przerwie Pełnomocnik F. się przestraszył, że będzie tak… Czytaj więcej »

Rysiek
26 czerwca, 2019 20:56

Daj spokój, Marek. Ten gość i tak jest głuchy na wszelkie argumenty, które zmieniają jego ogląd rzeczywistości. Ja tylko w jednej sprawie – Gdzie gościu, ja tu piszę w kilku odsłonach i zadaję sobie pytania, na które odpowiadam?? Marek – napisz o tym, w ilu odsłonach występuje tu ten „nasz” Jasiu, który z uporem wciska innym to, co sam robi?? P.S. Oczywiście – to spotkanie to wasza zasługa – przecież pisałem, że ściemniać to wy po mistrzowsku potraficie. To także zasługa NSZZ PW, no bo oni przecież protestowali… Tylko to nie nasza zasługa, bo nas ani wy, ani resort nie… Czytaj więcej »

Jasiu.
27 czerwca, 2019 07:42

Jak znowu kłamiesz. Zapytaj Janusza M. z S on ci powie, kto powiedział, że nie zgadzamy się na podniesienie dodatku funkcyjnego na 1300 zł jako propozycji Konfederacji Pracy. Widzę, że jesteśmy rówieśnikami rocznikowymi ale zaczynasz tracić pamięć i zaczynasz zmieniać fakty. Janusz ci prawdę powie. Już nie jest w „S”. Skoro uważasz, że podstawa naliczenia dodatku funkcyjnego powinna być od najniższego wynagrodzenia – to naszej zgody nigdy nie będzie. To pan Generał miałby ile może napiszesz kwotę do wiadomości pron skoro dzisiaj ma 200% dodatku funkcyjnego, czyli 2600 zł.. Niektórzy dzisiaj nie mają nawet tyle wypłaty na rękę. A ty… Czytaj więcej »

27 czerwca, 2019 11:04
Reply to  Jasiu.

Jasiu, w zakresie propozycji zmian w dodatku funkcyjnym ze strony Konfederacji Pracy coś pamiętasz ale tak naprawdę chyba nie wiesz o co wówczas chodziło! Nie będę Cię uczył w tym zakresie, bo to możesz zrobić w ramach samokształcenia… Natomiast, co do braku waszej zgody na obliczanie dodatków funkcyjnych od najniższego wynagrodzenia to trzeba wskazać, że taki sposób obliczania był od początku, gdy układ został podpisany i to dzisiaj – wszyscy czytający i korzystający z PUZP – dziwią się skąd ta kwota 750 zł a wcześniej 635 zł się w układzie znalazła?! Co do przedstawianych przez ciebie przykładów, że ktoś bierze… Czytaj więcej »

Rysiek
27 czerwca, 2019 13:36

A ja czekam aż odpowiesz i mnie i pozostałym pracownikom ochrony, strażakom i wielu innym grupom zawodowym pracującym w systemach równoważnego czasu pracy, dlaczego od wielu lat wasz upór zastopował dodatki za pracę na II zmianie. Te dodatki liczone są bowiem zgodnie z art. 38 PUZP następująco cyt>: „Za każdą godzinę pracy wykonywanej na drugiej zmianie pracownikowi przysługuje dodatek w wysokości 15% stawki wynikającej z najniższego wynagrodzenia.” Może wyjaśnisz swoim kolegom z OWC, dlaczego wasz bezsensowny upór zablokował im wzrost tego dodatku za kilkadziesiąt godzin w miesiącu przepracowanych na II zmianie??? Co na to chłopcy z „D”??? Art. 33 3.… Czytaj więcej »

Jasiu
29 czerwca, 2019 13:24
Reply to  Rysiek

ty mnie tu nie próbuj lawirować z wartownikami i II zm, Wartownik ma zarobić tyle ze nie będą potrzebne żadne dodatkowe zwiększanie dodatków za II lub III zm.Problem zaczyna się pojawiać z innego powodu ,ze wartownicy nie chcą już przychodzić do JW za 2300zł płacy zasadniczej tylko wszyscy młodzi KPOF idą do prywatnych firm ochroniarskich które w tej chwili płaca od 14 -20 zł netto za roboczo godzinę czyli taki gość walnie tylko 200godzin i ma 4tys.zł na rękę. I nikt go nie pyta obowiązków nikt go nie zastrasza czy robi mu co roku głupawe egzaminy. Czy Minister ON mając… Czytaj więcej »

Jasiu
27 czerwca, 2019 20:26

Marku czytaj to co napisałem ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem ,ze zwykły kierownik bierze 200% dodatku funkcyjnego. Napisałem ,że Pan Generał bierze dodatek funkcyjny w wysokości 200% a w zapisach PUZP jest dodatek funkcyjny należy się za dwóch pracowników i szefa komórki np biblioteka. Nie uważasz to za śmieszne. To jak patrzeć np, na Komendanta OWC lub WSP którzy mają pod swoimi skrzydłami np. po 80 pracowników.To jaki wysoki powinni mieć dodatek funkcyjny. Zapewniam cię ta pani od biblioteki ma większy za tych 2 prac.dodatek funkcyjny niż oni za 80 prac. I o to tylko mnie chodzi. Dobrze niech mają… Czytaj więcej »

27 czerwca, 2019 21:31
Reply to  Jasiu

Napisałeś wcześniej cyt.: To pan Generał miałby ile może napiszesz kwotę do wiadomości pron skoro dzisiaj ma 200% dodatku funkcyjnego, czyli 2600 zł.. Niektórzy dzisiaj nie mają nawet tyle wypłaty na rękę. A ty byś chciał mu i byłym kolesiom mundurowym dać 5 tys. zł, bo to oni w 75% piastują najlepiej opłacane stanowiska pracy i jeszcze mają dodatki funkcyjne za dwie osoby plus szef. To jakaś kpina. I do tego się odniosłem: pan Generał… a ty byś chciał mu i byłym kolesiom mundurowym… bo to oni w 75% piastują… i mają dodatki funkcyjne za dwie osoby plus szef. Ewidentnie… Czytaj więcej »

Jasiu
29 czerwca, 2019 07:30

Z samej logiki wynika, że pisałem o kierowniku komórki. Marku, starzejesz się.

29 czerwca, 2019 09:16
Reply to  Jasiu

Każdy, w każdym kolejnym dniu jest coraz starszy, bo ten proces jest nieunikniony… 🙂
Powtórzę jeszcze raz. Zrobiłeś wywód o tym „Generale”, który pobiera 200% dodatku, więc wiedz, że w resorcie tylko trzy osoby pobierają dodatki w przedziale 175-200%. Wśród nich jest więc ten Twój generał…
Uważam, że porównanie tych 200% z trzema osobami w komórce organizacyjnej było z Twojej strony nie na miejscu… 🙂

Jasiu
29 czerwca, 2019 13:26

Chciałbym poznać twoje zdanie według Ciebie komórki 3 osobowe powinny dostawać dodatek funkcyjny.

29 czerwca, 2019 16:11
Reply to  Jasiu

Osoby zajmujące stanowiska kierownicze powinny dostawać dodatek funkcyjny zgodnie z załącznikiem Nr 1 do PUZP i w wysokości wynikającej z postanowień PUZP. Inaczej być nie może.

Rysiek
26 czerwca, 2019 21:08
Reply to  Jasiu

„Widzisz Janek i masz nie masz prawa mieć własnego zdania i tu pisać, bo nie jaki Rysiek od razu każdego krytykuje i stawia do pionu….” Oczywiście, że ma prawo mieć własne zdanie i je tu wyraził a Marek jego wypowiedź bez skrótów zamieścił… Ja jednak rownież mam prawo z nim się nie zgadzać w przeciwieństwie do ciebie, bo ty uważasz, że takie postawienie sprawy jest słuszne… Twoja sprawa… Ja się z takim stanowiskiem nie zgadzam. Mam prawo?? No właśnie – dzięki za zezwolenie na prawo wyrażenia odmiennego poglądu…. U was, na tym waszym solidarnościowym forum OWC takie wypowiedzi po prostu… Czytaj więcej »

Rysiek
26 czerwca, 2019 21:18
Reply to  Jasiu

„Oczywiście, wszyscy tu czytający zauważyli, że na poważne zarzuty nie odpowiadasz albo próbujesz kłamać ja z nut. Ale pamiętaj, każde kłamstwo prędzej czy później obnaży Ciebie i twoje zachowanie” Słuchaj, Jasiu – Zapytam tu publicznie i wprost – Możesz wyjaśnić, dlaczego tak upierdliwie od wielu lat za mną łazisz krok w krok i usiłujesz wykazać, że kłamię?? Dobrze – biedny człowieczku – zdradzę ci tajemnicę głęboko skrywaną – kłamię namiętnie, jak z nut i co z tego?? Nie jestem żadnym działaczem, nie pełnię żadnej decyzyjnej funkcji. Jestem szeregowym pracownikiem resortu piszącym tu i mogę pisać co chcę, w przeciwieństwie do… Czytaj więcej »

Henryk
24 czerwca, 2019 06:36
Reply to  Janek

Janek: przyłączam się do życzeń. Taka niestety jest prawda: praca związkowców polega głównie na kłótniach między sobą a jeśli już nawet jedni coś dobrego wynegocjują dla pracowników, to inni muszą podłożyć im nogę aby Ci pierwsi nie mogli obwieścić sukcesu, żeby nie było przypadkiem, że to oni coś dobrego zrobili. Bo nie liczy się dobro pracowników, tylko który związek jest lepszy i ma więcej „członków”. Nawet jak się dogadają i robią coś razem, to i tak ktoś zawsze się wyłamie, bo musi być tym najważniejszym i najlepszym ze wszystkich związków. To się nigdy nie zmieni, bo Ci ludzie nie myślą… Czytaj więcej »

Rysiek
24 czerwca, 2019 11:53
Reply to  Henryk

Zgodzę się z tobą co do tego, że pomiędzy zz istnieje niezdrowa konkurencja, która w efekcie szkodzi interesom pracowników i daje wolną rękę resortowi, który tą związkową konkurencję rozgrywa na własną korzyść. Jest tak dlatego, że dwa zz funkcjonujące od wielu lat w resorcie niechętnie patrzą na tą związkową konkurencję, która im w ostatnich paru latach wyrosła. Napiszę więcej, imają się wszelkich – także bardzo niegodziwych – sposobów aby ją osłabić, powstrzymać jej rozwój i zepchnąć gdzieś do związkowego „kąta”. Nawet te pogardliwe określenia typu: „związkowy plankton”, czy „przystawki” temu służą. Moglibyśmy tu zrobić długi wykład na ten temat, podając… Czytaj więcej »

TOAW
22 czerwca, 2019 16:50
Reply to  Jasiu

Co Pan Jasiu może wiedzieć o pracy w WKU/WSZW?
Wie zapewne tyle, co zwykły człowiek z ulicy oraz zwolennicy Solidarności w oświacie nt. nauczycieli. Czyli powszechnie powielane treści przez propagandę (każdy zdrowo myślący na pewno wie, o czym mowa).
Nieroby, lenie, darmozjady itp. lecz praca, to nie tylko dokręcanie śruby, pilnowanie magazynów, dorzucanie do pieca w kotłowni itp. z całym szacunkiem do każdego z zawodów.
Praca to także realizacja naboru do wszelkiego rodzaju służby wojskowej, zaopatrzenie na czas bieżący i realizowanych ćwiczeń, obsługa informatyczna urzędu itp.
To też jest praca. Może w większości umysłowa praca ale jednak praca…

Rysiek
23 czerwca, 2019 08:28
Reply to  Jasiu

No, nie Jasiu…
Pozostawimy ciebie tu na tym forum a na pewno wielu nowych członków nam przybędzie, bo z czasem zapisze się do nas cała ta twoja wojskowa solidarność.
I pamiętaj…
Czekamy wszyscy na wasz ogromny sukces w tych, tak tu szumnie przez ciebie zapowiadanych rozmowach.
Rozumiem, że wszystko już z resortem dogadaliście i innym związkom Pan Minister to teraz gruntownie wyłoży…
A ty w końcu raczysz tam przemówić…. dając wyraz tym swoim tu głoszonym poglądom np. takim, że dobry t..p to martwy t..p a każdy t..p to nieudacznik wałkoń, głupek i leń…
CZEKAMY…..

Rysiek
21 czerwca, 2019 08:44
Reply to  Tomasz

Tomasz – masz zupełną rację. Wyjscie jednak jest takie, że tego co ustawicznie mąci i nogę podkłada należałoby po prostu z tego forum usunąć. Wówczas byłoby na pewno więcej merytoryki a mniej osobistych przytyków. Tak też przez jakiś czas było i okazało się, że to nie wyjście z całej tej sytuacji. Bo zamiatanie spraw pod dywan nie jest takim wyjściem. Czy naprawdę uważasz, że niedopuszczanie do głosu osób o skrajnych poglądach sprawi, że tych pogladów w naszym środowisku nie będzie?? To, z czym tu mamy do czynienia to dokładne odbicie tego naszego pracowniczego piekiełka. Tych pokładów różnych uprzedzeń, fobii czy… Czytaj więcej »

Jasiu
22 czerwca, 2019 04:49
Reply to  Rysiek

Znowu kłamiesz. Nikt Cię nie wyautował z FORUM OWC, tylko pisałeś takie farmazony, obrażałeś wartowników pisząc, że to nieroby, opisywałeś tokarzy czy wiele grup zawodowych jako nieudacznicy czy wałkonie, czy osoby, które przychodzą do pracy się wyspać. Ty jedyny ciężko pracujesz w tym składzie. A może pochwalisz się Grzesiowi w jaki sposób dostałeś tą pracę i w jakim castingu brałeś udział. Administrator nie jest członkiem Solidarności i jest niezależny od nikogo i jeśli ktoś kogoś obraża, to go banował lub pisał może prościej donosił na swoich kolegów ze składu na forum publicznym. Co do Solidarności w MSWiA to dlaczego ma… Czytaj więcej »

Rysiek
22 czerwca, 2019 14:06
Reply to  Jasiu

Napisałeś: „Nikt Cię nie wyautował z FORUM OWC, tylko pisałeś takie farmazony, obrażałeś wartowników pisząc, że to nieroby, opisywałeś tokarzy czy wiele grup zawodowych jako nieudacznicy czy wałkonie, czy osoby, które przychodzą do pracy się wyspać. Ty jedyny ciężko pracujesz w tym składzie” Oczywiście, że wyautowano mnie z tego forum na twoje polecenie a chodziło o Marka. Sprawa jest oczywista i wielu znana…. Co do tych pozostałych twoich bzdetów. Trzeba być debilnym debilem aby tak rozumieć te moje wpisy, jak ty je rozumiesz. Teraz macie tam spokój, bo nikt tam nie pisze. Nawet ty…. Mnie wycięto na twoje polecenie a… Czytaj więcej »

Rysiek
21 czerwca, 2019 11:30
Reply to  Tomasz

O tym o co w istocie chodzi możemy się dowiedzieć z wielu wypowiedzi, m. in. takich: „….wypowiedź posła Śniadka nie pozostawia wątpliwości. Poseł Śniadek powiedział, że obecny monopol jednego związku w służbach przypomina czasy słusznie minione. Mi też ta cała sytuacja przypomina czasy słusznie minione (…) czasy, kiedy to minister Kiszczak chciał założyć sobie swój związek. Nie wiem co przypomina to posłowi Śniadkowi. My nie chcemy, żeby powstał kolejny związek tylko dlatego, bo wiemy, że to będzie czyjś związek. To nie będzie związek funkcjonariuszy, tylko tych którzy chcieli go sobie założyć.” Rafał Jankowski, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Oto… Czytaj więcej »

Janek
21 czerwca, 2019 17:03
Reply to  Tomasz

Moje zdanie jest niestety takie samo szczególnie, jak się pisze o 260 zł podwyżki od stycznia 2020 r. a miało być na pewno 500 zł.
A znając życie, to będzie 140 zł. Ale 600 od lipca 2019 było za mało. Żenada.

Rysiek
22 czerwca, 2019 23:33
Reply to  Janek

Wlaściwie to o co tobie chodzi?? Gdybyśmy przyjęli, że to obiecane 500 zł będzie, to oczywiście ze wszystkimi skutkami wzrostu płacy a nie 500 do podstawy, co oczywiste. Jeżeli przyjąć standardowo 10% premii i 20% wysługi, to z tych 500 zł do podstawy doszłoby ok. 385 zł… Ponieważ nie wszyscy po równo dostaną co jest oczywiste, może się zdarzyć, że jedni otrzymają i ponad 400 do podstawy a inni około 300 zł a nawet te ok. 260 zł, które podałeś. To jakaś nowość?? Przecież tak to jest co roku liczone. Kto tu kogo okłamuje?? Z tej kasy będą także odprawy… Czytaj więcej »

Jasiu
27 czerwca, 2019 20:45
Reply to  Rysiek

A kto kiedy mówił o 500 zł netto podwyżki na 2020 r. Zawsze podaje się podwyżki w brutto chyba, że jest się Ryśkiem. Widzisz, nawet w tym temacie nie masz pojęcia. Jak byś brał udział w spotkaniach, to Pan Sekretarz Stanu lub Pełnomocnik mówili o podwyżce około 500 zł na 2020 r. a ile będzie netto dla pron to zdecydują z tej kwoty 500 zł. Ci co będą dzielić na dole, u jednych będzie np. 384 zł a u drugich np. 400 zł przy 5% premii a przy 15% premii będzie 370 zł. A jak „zabierzesz” tylko po 15 zł… Czytaj więcej »

Tomasz
26 czerwca, 2019 13:16

Według rządowych prognoz w założeniach do przyszłorocznego budżetu rząd zapisał, że średnie wynagrodzenia wzrośnie z 4700 do 5200 złotych, czyli o 500 złotych. Jeśli mamy gonić ( a tak obiecywano) musimy dostać więcej.

Rysiek
26 czerwca, 2019 22:07
Reply to  Tomasz

Odpowiadając na to Twoje stanowisko, przedstawię prognozowaną podwyżkę dla pracowników innego resortu siłowego. W zawartym porozumieniu dotyczącym podwyżek dla pracowników Policji zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020. Obecnie znana jest propozycja rządowa tego wskaźnika określona w projekcie rządowym. Średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej wyniesie wg propozycji RM – 106,0 proc. w ujęciu nominalnym (oznacza to, że wynagrodzenia w 2020 r. nie będą automatycznie waloryzowane tym jednym wskaźnikiem). Czyli – automatycznych podwyżek w… Czytaj więcej »

Henryk
27 czerwca, 2019 06:12
Reply to  Rysiek

Trzeba było brać 600 zł od lipca a potem od stycznia kolejne 200 zł i każdy już miałby spokojną głowę, a tak z tych 500 zł znowu wyjdzie 300 i zostaniecie z ręką w nocniku jak zwykle.

Rysiek
27 czerwca, 2019 11:27
Reply to  Henryk

A skąd wiesz, że z tych 600 od lipca nie przypadłoby ci jedynie łącznie np. 400 albo mniej?? Jaką spokojną głowę?? Gdyby w roku przyszłym były gdzie indziej podwyżki wyższe a byłyby to – co byście wówczas tu pisali?? W I półroczu br pracownicy wielu zakładów otrzymali łącznie w skali miesięcznej /6 miesięcy/ po ok. 150 – 200 zł więcej. Łącznie daje to szacunkowy przychód wyższy niż w roku ubiegłym o ok. 500 zl w skali miesiąca i co?? Tak wyraźnie się poprawiło?? W II półroczu ten miesięczny przychód będzie na pewno wyższy również o 150-200 zł od tego, co… Czytaj więcej »

Rysiek
27 czerwca, 2019 11:33
Reply to  Henryk

Napisałeś: ….„z tych 500 zł znowu wyjdzie 300 i zostaniecie z ręką w nocniku jak zwykle.”
Może raczej należałoby napisać – „zostaniemy”.
A co myślałeś? Że jak będzie naliczeniowo np. 500 to ty tą kasę do podstawy otrzymasz??
Podwyżki w sferze budżetowej nalicza się nieco inaczej, jak w tartaku czy gorzelni.
Tam z reguły jest jedna – najniższa możliwa stawka, bez żadnych premii i dodatków.
Jeżeli więc zwiększają wynagrodzenia o np. 100 zł, to te 100 zł dodają do istniejącej stawki, która jest jedynym składnikiem wynagrodzenia. Oczywiście to podwyżka brutto a netto to ok. 29% mniej….

Grzesiek
27 czerwca, 2019 13:35
Reply to  Henryk

Przecież nawet P Kazimierczak był prxeciwny tej opcji 600 bo ponoć nie ma różnicy… nie dość, że poczekamy to stracimy min 120zł.logika.

Rysiek
28 czerwca, 2019 13:07
Reply to  Grzesiek

Dużo o tym piszesz, więc napisz o tej różnicy, bo ja ją widzę ale na minus a nie plus.
Że dlaczego na tym czekaniu stracimy minimum 120 zł?

Grzesiek
27 czerwca, 2019 18:29
Reply to  Rysiek

https://finanse.wp.pl/wojsko-szuka-informatyka-placi-niecale-2-tys-zl-na-reke-6396515743545473a
Rysiek… pierwszy lepszy z sieci link. Najniższa za rok ponad 1700 netto a pensja netto informatyka 1800 z 10%
premią??? I to po tych extra super hiper podwyżkach… MON.
Oni dbają o nas. Tak dbają, że aż media leją z ofert pracy w jw.

Rysiek
28 czerwca, 2019 08:11
Reply to  Grzesiek

Zgoda Grześ i dlatego coś mi się wydaje, że te najniżej wynagradzane grupy pracownicze niewiele na przyszłej podwyżce zyskają, bo płace na stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji są w resorcie żenująco niskie. Różnice w łącznym wynagrodzeniu np. wojskowego i cywilnego ochroniarza nie są tak duże, jak różnice w wynagrodzeniu cywilnego i wojskowego kierownika, brygadzisty, specjalisty czy technika lub informatyka. I choćby tu niektórzy nadal dziamgali, że stanowiskom zajętym przez byłych….. zero kasy, to podwyżka i to znaczna na tych stanowiskach być musi. W przeciwnym razie ci ludzie z pracy w wojsku po prostu odejdą a kandydatów do pracy za te pieniądze… Czytaj więcej »

Rysiek
28 czerwca, 2019 12:09
Reply to  Grzesiek

Mnie wyszło netto – 1982 zl …. i na poczatek oraz bez stazu czyli z małym dorobkiem zawodowym to blisko 3 stówy ponad to minimum czyli wlasciwie – standard.
Prosze bardzo — https://www.rp.pl/Wynagrodzenia/307299957-Nie-kazdy-informatyk-zarabia-wielkie-pieniadze.html
Więc nie demonizujmy.

Wiewiórka
27 czerwca, 2019 20:06
Reply to  Rysiek

Chciałabym się dowiedzieć, jak po dzisiejszym spotkaniu odnośnie dodatkowych pieniążków i podwyżek na przyszły rok?

Olo
27 czerwca, 2019 13:48

Dostał ktoś oszczędności za pierwsze półrocze?

pracownik
27 czerwca, 2019 17:25

https://finanse.wp.pl/wojsko-szuka-informatyka-placi-niecale-2-tys-zl-na-reke-6396515743545473a

Pozdrawiam informatyk za 2400 na rękę ze stażem 10 lat w MON

eelaa
27 czerwca, 2019 18:58
Pretensja
27 czerwca, 2019 21:49
Reply to  eelaa

https://finanse.wp.pl/wojsko-szuka-informatyka-placi-niecale-2-tys-zl-na-reke-6396515743545473a
Cała prawda nie tylko o informatykach w mon ale o wszystkich pracownikach PW

Rysiek
28 czerwca, 2019 08:49
Reply to  eelaa

A dokładnie przeczytałaś ten artykuł?? A zapoznałaś się z wymaganiami?? A jak myślisz?? Ile jest pracy dla informatyków po średnim?? Gdzie oni mają takie kokosy?? Może tego nie wiesz ale aktualnie trudniej o dekarza niż o informatyka po np. studium informatycznym. Nie demonizujmy, bo ja zupełnie nie wiem dlaczego ten informatyk z podstawowymi umiejętnościami ma być przyjęty za wynagrodzenie wyższe niż np. jakikolwiek inny technik?? W raporcie, na który powołuje się artykuł zaznaczono od jakich uwarunkowań zależy płaca informatyka. Dodatkowo wskazano, że 25% najgorzej wynagradzanych informatyków (stanowisko ogólne) zarabia poniżej 3600 PLN brutto. A teraz policzmy: 2500 zasadniczej + 250… Czytaj więcej »

Tomasz
28 czerwca, 2019 11:50
Reply to  Rysiek

Wymagania opisano takie, żeby ktokolwiek się zgłosił. Faktyczne obowiązki i stawiane wymagania będą szybko rosły, tylko pensja nie. Za chwilę się okaże, że jest jedynym w jednostce, który ma ogarnąć wszystko co przełożeni wyobrażają sobie pod pojęciem informatyka, łącznie z planowaniem, zakupami, inwestycjami, sprawozdaniami, szkoleniami użytkowników i stertami papierów do wypełniania pomimo tego, że są komputery. No i w razie kontroli jest się zawsze winnym. W ogóle, to chyba tylko budżetówka nazywa stanowiska tak ogólnym, niewiele mówiącym pojęciem informatyk. W prywatnych firmach specjalizacja poszła tak daleko, że nazwa stanowiska mówi konkretnie czym dany pracownik się zajmuje i to najczęściej w… Czytaj więcej »

Rysiek
28 czerwca, 2019 17:01
Reply to  Tomasz

Zgoda – dokładnie tak z tym, że takie spojrzenie na pracę i zakres obowiązków informatyków jest powszechne w zasadzie w całej budżetówce a pod tym, że cyt.: „obowiązki i stawiane wymagania będą szybko rosły, tylko pensja nie” podpisuję się w pełni…

Michał
28 czerwca, 2019 13:34

I jak tam dzisiejsze rozmowy?
Wiadomo coś?
I czy się przede wszystkim odbyły?
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

28 czerwca, 2019 16:19
Reply to  Michał

Odbyły się, wiadomo coś a poniżej informacje ze spotkania. Wypłata jednorazowa w sierpniu – 500 zł; Wypłata jednorazowa we wrześniu – 200 zł; Wypłata jednorazowa w październiku – 200 zł; Wypłata jednorazowa w listopadzie – 200 zł; Wypłata jednorazowa w grudniu – 200 zł. Zagwarantowana podwyżka od 1 stycznia 2020 r. w przeciętnej wysokości 500 zł. Kolejne rozmowy we wrześniu, które mogą spowodować, że wypłaty w miesiącach od września do grudnia będą w wyższych kwotach niż te obecnie przewidywane 200 zł. Uwzględniając powyższe kwoty, jak również majową wypłatę w wysokości 500 zł wychodzi, że uruchomiono oszczędności na poziomie 1800 zł,… Czytaj więcej »

Michał
28 czerwca, 2019 17:00

Panie Marku a jeżeli ktoś był na zwolnieniu to jak to będzie liczone? Wiadomo coś?

28 czerwca, 2019 17:32
Reply to  Michał

Ustaliliśmy, że będzie pismo w tej sprawie takie, jak w zakresie kwietniowych wypłat.
Podział nastąpi w wyniku porozumienia pracodawcy z organizacjami związkowymi.

Rysiek
28 czerwca, 2019 19:15

No to ja w tej sprawie jednoznacznie…
Broń was Panie Boże przed kręceniem w tej kasie, przed zawłaszczaniem jej przez tych wciąż nienasyconych,
przed wydziwianiem… przed kombinowaniem komu zabrać aby drugiemu dodać.
To ludzie nie ta kasa.
To pieniądze należne każdemu tak, jak podwyżka wynagrodzeń zasadniczych ….
Nie kombinujcie i nie dzielcie ludzi…
Dajcie każdemu to, co dla niego przypadnie bez durnowatych warunków, jedynie różniących i dzielących ludzi…..

Jasiu
29 czerwca, 2019 06:58
Reply to  Rysiek

Do kogo te słowa. Ty możesz rządzić tylko w składzie Mosty i jak Ci pan przewodniczący Wiesiek pozwoli. Będą spisane zasady podziału i Tobie nic do tego. I ja tu łapkę nad tym trzymam. Kto będzie uważał za słuszne i racjonalnie, tak podzieli u siebie i nikt nie będzie patrzył na jakiegoś żałosnego Rysia i jego „wyśmienite” pomysły. Ty możesz rządzić swoimi gaciami. Będą takie zasady, jakie ustali strona społeczna. A strona społeczna – to wiesz kto. Zapytaj Marka o zasady, już były rozmowy podczas spotkania na pewno nie będzie tak, jak TY chcesz. To się mylisz, każdemu się nie… Czytaj więcej »

Grzesiek
29 czerwca, 2019 09:47
Reply to  Jasiu

Jasiu trochę popłynąłeś.od dawna ludzie dostają podwyżki większe niż pozwala na to ich kategoria zaszeregowań… u nas już były akcje ze zmianami samych kategorii zaszeregowań danego pracownika.po co takie rzeczy piszesz…. czyli co.jak ktoś ma mało ale już dobija do krańca kat. 9 – to dostanie tylko np. 100 zł… a ten co ma kosmos, bo jest w 13 grupie – to dostanie 700???
W 3rblogu jedni mają 200, inni 370 i to Ci, co mieli więcej i to znacznie… absurdy.przestań pisać głupoty

Jasiu
29 czerwca, 2019 13:34
Reply to  Grzesiek

a kogo kat. zaszeregowania kończy się na 9 kategorii, bo z tego co ja wiem to może przeskoczyć np. do 10 kat. o ile ma zaszeregowanie od 8-10. Chodzi mnie o takich, co mają 4, 5, 6 z przodu na płacy zasadniczej. Ci zostaną zablokowani z podwyżkami. Tobie na pewno to nie grozi. Prawda. Jak nie będzie zmieniona tabela, to tyle będą dostawać i to nie są żadne głupstwa.

Grzesiek
29 czerwca, 2019 16:27
Reply to  Jasiu

U nas chodzi plotka, tzn. chodziła rok temu, że spłaszczyli tabele.stąd kiedyś Marka pytałem o tabele itp.. oczywiście, że się obawiam o to, że znowu u nas 99% ludzi w składzie wyruchają. Możesz podać widełki kat 9 i kat 10? Aktualne, jeśli się coś zmieniło.

29 czerwca, 2019 21:27
Reply to  Grzesiek

IX – od 1580 do 2800
X – od 1630 do 3000
Miałem właśnie układ pod ręką, więc wyręczam w tej kwestii Jasia. 🙂

Jasiu
30 czerwca, 2019 07:13

Dzięki.

Rysiek
29 czerwca, 2019 17:23
Reply to  Jasiu

Będą otrzymywać więcej niż maksymalna stawka w maksymalnej dla nich kat zaszeregowania, bo resort wprowadzi zasadę aby im o te 6% płace podnieść, choć nie musiałby tak postąpić, gdyż te planowane 6% nie jest obligatoryjne dla wszystkich.
Trudno jednak tych wszystkich ludzi karać jedynie za to, że już się w widełkach płacowych nie mieszczą. To jeden z licznych problemów, jakie trzeba będzie rozpatrzyć i rozwiązać. I to niezwłocznie…
No ale nasze tęgie związkowe głowy typu Jasiu na pewno sobie z tym poradzą.

Rysiek
29 czerwca, 2019 13:04
Reply to  Jasiu

Gdybyś potrafił chociaż raz przeczytać ze zrozumieniem, to co piszą inni – to byś zrozumiał, że moja wypowiedź dotyczyła tych zwiększonych do końca tego roku premii a nie podwyżki w roku przyszłym. Dlaczego to napisałem?? Aby takie „reformatoły”, jak co niektórzy nie poróżnili załóg swoimi dziwacznymi pomysłami w sprawie podziału tych zwiększonych premii, jak to miało miejsce w moim zakładzie pracy bardzo niedawno a co tu w szczegółach opisywałem. Tego dotyczyła moja wypowiedź, dlatego całe to twoje ujadanie jest, jak kula w płot. Jedynie odniosę się więc do tego fragmentu, w którym piszesz cyt.: „Będą takie zasady, jakie ustali strona… Czytaj więcej »

Jasiu
30 czerwca, 2019 07:28
Reply to  Rysiek

No właśnie, po raz pierwszy zrozumiałeś to, co napisałem. Strona społeczna to działacze na dole a nie wytyczne jakiegoś Rysia, co nie ma pojęcia, jak podzielić te środki. Na pewno, znając życie weźmiesz sobie najwięcej, bo się zbliża jubileuszówka i czas powoli się pakować do miski, czyli na „podwójną” emeryturę. Widzisz, ja nie muszę nikogo pytać, bo mam raz ustalone zasady podziału premii lub nagród i tak samo zawsze je stosuję. A co do mojego wyboru i 12 lat bycia przewodniczącym, to wiem jedno – trzeba być skutecznym i pron muszą to widzieć w swoich portfelach. Ja ci kiedyś pisałem,… Czytaj więcej »

Jasiu
30 czerwca, 2019 07:49
Reply to  Jasiu

Zapomniałem jeszcze napisać, że ty prorokowałeś, że zjadam swój ogon z funduszu wynagrodzeń i niedługo zabraknie pieniędzy a ja cały czas jestem na topie i tak dzielę, że np. zrobiłem podwyżki u siebie w zeszłym roku np. od lipca i cały czas starcza pieniędzy w JW.
Marek niedługo może będzie miał okazję porozmawiać u mnie z pron, to się prawdy dowie o mnie i o mojej działalności związkowej. A to, co zrobię w następnym roku – to będzie dopiero mistrzostwo świata.
Nie będzie u mnie pron w mojej JW, który będzie zarabiał mniej niż 2 ???????? zł.

Rysiek
30 czerwca, 2019 19:46
Reply to  Jasiu

Przestań, bo właśnie pobiłeś rekord śmiesznosci i samochwalstwa…. A co do tych 12 lat przewodniczenia… To już do cna zapomniałeś, jak się pracuje?? I przez te 12 lat mon płaci ci za nic robienie i obrzucanie epitetami wydumanych wrogów na netowych forach?? No a jak tak dalej pójdzie, to pobijesz i przewodniczącego Jagiełłę i Kamieńskiego w tym związkowym „urzędowaniu”. Nie pisz, co zrobisz, bo myśmy już z tych twoich opowiadań tą twoją „Kanadę” poznali. To enklawa miodem i mlekiem płynąca…. Istna kraina szczęśliwości wszelakiej a tobie wdzięczni pracownicy zapewne już pomnik budują …. Ty nam tu nie pisz o tym,… Czytaj więcej »

Rysiek
30 czerwca, 2019 19:57
Reply to  Jasiu

Napisałeś: Na pewno, znając życie weźmiesz sobie najwięcej,

A kiedykolwiek wziąłem??
Kiedy??
Gdzie??
Komu??
Oto twój styl obrzucania ludzi gównem.
Masz dowody?? Proszę o ich publiczne podanie.
I nie przykładaj gościu do innych swojej miarki, bo ja też mogę oddać w ten chamski i świński sposób.
Chcesz??
No….

Jasiu.
1 lipca, 2019 07:34
Reply to  Rysiek

A kwotę 1300 zł po co chciałeś podnosić, jak nie dla siebie. Przecież zbliżała się nagroda jubileuszowa (45 lat). Tak czy nie.

Rysiek
1 lipca, 2019 09:09
Reply to  Jasiu.

A kiedy Jasiu ja o tej kwocie 1300, czy np. 750 zapisanych w układzie mówiłem?? No kiedy?? 10, czy 15 lat temu?? Nie, Jasiu – nie zbliżała mi się żadna jubileuszówka co nie oznacza, że co 5 lat jej nie otrzymuję… Gdyby nawet, to co do jubileuszówki ma kwota najniższego resortowego wynagrodzenia? No co???? Oczywiście nic, chłopie nie ma, bo od tej najniższej nie liczone są żadne jubileuszówki czy np. odprawy emerytalne i rentowe. Odsyłam do PUZP, który czas najwyższy abyś poznał, jeżeli tak bardzo chcesz go zmieniać…. I kat. zaszeregowania jest istotna dla paru dodatków a wasz upór sprawił,… Czytaj więcej »

Jasiu.
1 lipca, 2019 09:50
Reply to  Rysiek

Masz rację ta średnia pracy to na pewno powyżej 35 lat ale to nie pw tylko byli „mundurowi” i to jest te ale…………. Przecież te 25% od 1300 zł to i tak dużo.
Marek chciał zlikwidować ten dodatek od 1300 zł a kwotę tego dodatku wliczyć w pensję zasadniczą. Co do kwoty 1300 zł to miało być, że twoim celem jest podniesienie kwoty 1300 zł do wzrostu dodatku stażowego a nie jubileuszówki.
Po prostu zwykły błąd pisarki każdemu się zdarza, tym bardziej przy takich upałach.
(…-MK)

Rysiek
2 lipca, 2019 08:59
Reply to  Jasiu.

Napisałeś: Co do kwoty 1300 zł to miało być, że twoim celem jest podniesienie kwoty 1300 zł do wzrostu dodatku stażowego a nie jubileuszówki. No właśnie – jak nie kijem go, to pałką. No to teraz wyjaśnimy sobie, o co chodzi z tym dodatkiem funkcyjnym… Jest on naliczany od debilnej i nie wiadomo skąd wziętej kwoty 750 zł czyli takiej, jaką niektórzy w niedzielę dają na tacę… Podałem przykłady stanowisk związanych z odpowiedzialnością za ludzi, sprzęt i wiele innych spraw, gdzie tacy pracownicy, jak np. d-ca warty pobierają ten dodatek nierzadko w wysokości 30 zł BRUTTO miesięcznie. Podałem także parę… Czytaj więcej »

Rysiek
2 lipca, 2019 11:49
Reply to  Rysiek

No to jeszcze w temacie tej waszej głupoty, która dosięga tysiące pracowników resortu: – dosięga tych z ponad 20-letnim stażem… – dosięga pracujących na zmiany… – dosiega pracujących w skrajnie trudnych, szkodliwych i niebezpiecznych warunkach… No ale zatrzymajmy się przy kolejnym debiliźmie wojskowej solidarności, wyrażającym się w przekonaniu, że byłym t….m, którzy mają duży staż – zarobić nie damy …. Przyjmijmy np. że ta najniższa byłaby podniesiona do 1500 zł, czyli o 200 zł… Dodatek stażowy za staż pracy od 25-45 lat wynosi od 5-25% tej najniższej… Przyjęliśmy, że wzrosła ona o 200 zł. Te 5-25% tej kwoty – to… Czytaj więcej »

Jasiu.
2 lipca, 2019 12:13
Reply to  Rysiek

Widzisz, Rysiu u mnie są chętni na d-cę warty a dlaczego, bo mają większy dodatek funkcyjny niż 30 zł (5×30 zł=150zł czyli 20% od 750 zł). Jak myślisz a kto im to załatwił, jak nie chwalipięta Jasiu. I znowu Ci, Rysiu udowodniłem nie buzią a czynami się pozyskuje członków. Ja nie śpię, jak TY tylko działam. A jak bym miał jeszcze możliwość korzystania z pomocy takiej, jak TY np. z Marka K. to by mnie nosili, jak Faraona. Ktoś ustalił widełki w załączniku nr 3 a dlaczego dowódcy warty mają mieć 5% dodatku funkcyjnego a nie np. 20% tak, jak… Czytaj więcej »

Henryk
2 lipca, 2019 13:57
Reply to  Jasiu.

Bardzo proszę Panu Jasiowi, jak najszybciej załatwić lektykę i nosić go jak Faraona!
To skandal, że taki cenny pracownik musi wciąż chodzić na piechotę.
Proszę się tym natychmiast zająć, bo jak to czytam, to włosy stają dęba na takie zaniedbanie.

Jasiu.
3 lipca, 2019 06:28
Reply to  Henryk

Henryku, właśnie budują lektykę. A skąd wiesz, że chodzę na piechotę a nie mam np. do dyspozycji samochodu służbowego. Przecież zapisy w PUZP mi go gwarantują.
Tylko, że ja nie jestem z NSZZ PW i – jak dotychczas – z tego przywileju korzystam.

Rysiek
3 lipca, 2019 13:40
Reply to  Jasiu.

Nie przesadzasz jak zwykle??
Które zapisy w PUZP ci to gwarantują ??

Jasiu.
4 lipca, 2019 06:18
Reply to  Rysiek

Jak ty nie znasz tak prostych zapisów z PUZP art. 72 ust. 1 pkt. 2, to o czym z Tobą rozmawiać.
T0, po takim blamażu pokazuje co ty masz za wiedzę o przepisach związkowych wprowadzonych do PUZP w 1996 r. i ty masz reprezentować pracowników ron.
Ucz się Rysiu, bo jeszcze trochę Ci brakuje do mnie z tą wiedzą.

O Rysiek
4 lipca, 2019 16:58
Reply to  Jasiu.

Ten zapis, na który się powołujesz brzmi dokładnie, jak poniżej: Art. 72. 1. Szefowie i dowódcy wojskowych jednostek organizacyjnych sfery budżetowej zapewniają, w miarę możliwości, instancjom ponadzakładowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska oraz Sekcji Krajowej Pracowników Cywilnych Ministerstwa Obrony Narodowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, odpowiednie warunki do wypełniania ich statutowych zadań, w szczególności poprzez: 1) udzielanie pomocy w organizowaniu związkowych konferencji, narad i szkoleń, 2) udzielanie niezbędnej pomocy technicznej i organizacyjnej, udostępnienie środków transportowych, 3) umożliwienie korzystania z odpowiednich lokali wraz z wyposażeniem technicznym Ponieważ, jak zwykle nie trybisz, to ci to z polskiego na nasze przełożę: Po… Czytaj więcej »

Jasiu
8 lipca, 2019 12:24
Reply to  O Rysiek

Ty nieuku i ośle w miarę możliwości jeżdżą osoby funkcyjne różnych związków np. w 2 RBLog z innych składów na spotkania z Komendantem.
Widzisz, nawet taki jesteś pusty, że nie wiesz, że twoja przewodnicząca ELA co ma 12 członków w 2 RBlog jeździ samochodem z Elbląga do Warszawy a ja nie jeżdżę samochodem służbowym, tylko swoim pojazdem prywatnym. Widzisz i znowu Ci mor…. utarłem.
Co byś chciał mnie przykleić to zawsze dostajesz po łapach i się ośmieszasz Rysiu.

2 lipca, 2019 14:13
Reply to  Jasiu.

Dodatek funkcyjny dla dowódcy warty może wynosić od 5 do do 25% czyli od 37,5 do 187,50 zł. Dla zastępcy komendanta te wartości to od 5 do 35% czyli kwoty od 37,5 do 262,50 zł. Dla komendantów OWC te wartości stanowią od 26 do 50% czyli od 195 do 375 zł. U największego budżetowego wojskowego pracodawcy wartości te kształtują się na poziomie: – dowódca warty – od 90 do 150 zł, co daje przeciętnie ok. 108 zł; – zastępca komendanta OWC – od 75 do 263 zł(?!), co daje przeciętnie ok. 163 zł; – komendant OWC – od 195 do… Czytaj więcej »

Jasiu.
3 lipca, 2019 06:22

Bardzo ładny wykład, tylko nie wiem dla kogo, czyżby dla Rysia. Ja starałem się i zadbałem na tyle, na ile mogłem dla OWC i dzisiaj mają zgodnie z tym, co napisałeś – 20, 25, 35% dodatku funkcyjnego a czy to dużo, czy mało – niech Rysiu się wypowie, co on zdziałał dla swojego OWC.
Według mnie można jeszcze podnieść, bo są jeszcze możliwości.

3 lipca, 2019 08:11
Reply to  Jasiu.

Witaj, w zasadzie do Was obu. Rysiu chce podnosić bazę podczas, gdy są jeszcze możliwości przy obecnej kwocie 1300 zł, natomiast Ty piszesz, że mają dużo ale – jak się okazuje – na tle innych nie mają wcale tak dużo…
Osobiście uważam, że te dodatki funkcyjne powinny być traktowane bardziej poważnie niż dotychczas, bo są zasadniczym składnikiem wynagrodzenia dającym możliwość podniesienia pensji osobom zajmującym stanowiska kierownicze. A tak się obecnie nie dzieje.

Rysiek
3 lipca, 2019 13:58

Czyli zgoda co do tego, że ten i wiele innych problemów płacowych wciąż czeka na poważne potraktowanie.
Zamiast tego, niektórzy działacze ujadają z uporem na pewnego najzwyklejszego, szeregowego….członka…. 🙂