Skip to main content

TARCZA „rodzynkiem” na Manifestacji

By 30 września, 20181 października, 2018Aktualności

W dniu 22 września 2018 r. przedstawiciele naszego Związku uczestniczyli w Manifestacji Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych pod hasłem: Polska potrzebuje wyższych płac! Z żadnym z haseł, które zawarte były na plakatach obwieszczających tę manifestację nie można było się nie zgodzić, stąd miały one pełne poparcie ze strony naszych Związkowców. Można tylko się dziwić, że pracownicy cywilni wojska byli w tej manifestacji reprezentowani wyłącznie przez jedną spośród siedmiu organizacji działających w resorcie obrony narodowej.

Hasła, które są obecnie najbliższe Pracownikom Cywilnym Wojska i problemy, które wymagają pilnego rozwiązania w resorcie obrony narodowej zostały zawarte w piśmie z postulatami, skierowane zostały do Ministra Obrony Narodowej (czytaj TUTAJ). Zabrzmiały tam hasła:

  • MAMY DOŚĆ – Łamania zasad dialogu społecznego i niedotrzymywania zobowiązań!
  • MAMY DOŚĆ – Niepewności naszego zatrudnienia i wynagrodzenia!
  • MAMY DOŚĆ – Naruszania zasad kształtowania wynagrodzeń!
  • MAMY DOŚĆ – Niskich płac!
  • MAMY DOŚĆ – Bycia tanią siłą roboczą Polskiej Armii!
  • MAMY DOŚĆ – Dysproporcji płac na tożsamych stanowiskach pracy i w tożsamych jednostkach wojskowych!
  • MAMY DOŚĆ – Tworzenia centralnie – bez porozumienia ze stroną społeczną – funduszy nagród i konfliktowego nagradzania!

Dzień 22 września 2018 r. był również 1042 dniem od kiedy w Ministerstwie Obrony Narodowej zaczął urzędować Minister Dobrej Zmiany. Od dnia 16 listopada 2015 r. zabrakło czasu na spotkanie się Ministra Obrony Narodowej ze Stroną społeczną reprezentującą ponad 40 tysięcy pracowników cywilnych zatrudnionych w resorcie obrony narodowej (RON).

Obecnie urzędujący Minister Mariusz Błaszczak, gdy był Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji „tęsknił” za zróżnicowaniem związków zawodowych, wskazując na resort obrony narodowej, gdzie działa siedem organizacji. Ta tęsknota została szybko zweryfikowana. W sobotę mijał 257 dzień od kiedy Minister Błaszczak objął obecny urząd i przez ten czas ani Minister, ani żaden z sekretarzy i podsekretarzy stanu nie spotkali się z ustawowymi przedstawicielami pracowników resortu obrony narodowej.

TE LICZBY TO SĄ SWOISTE REKORDY!

Tak długiego okresu bez spotkania Ministra Obrony Narodowej (1042 dni), czy okresu bez spotkania któregokolwiek z wiceministrów obrony narodowej (257 dni) z przedstawicielami związków zawodowych działających w resorcie obrony narodowej – nigdy w historii funkcjonowania związków zawodowych w wojsku nie było! A trzeba wskazać, że kalendarz dolicza cały czas kolejne dni do tych wartości…

Czy więc można się dziwić, że pracownicy cywilni wojska wyszli w sobotę na ulicę? Na to pytanie odpowiedź nasuwa się sama. Nie, nie można. Jeżeli nie ma dialogu wewnątrz resortu, to o ten dialog trzeba „zawalczyć”. Gdy wystąpienia, postulaty czy pisma pozostają bez odpowiedzi – manifestacja stała się naturalną, kolejną formą domagania się dialogu…

W trakcie manifestacji przedstawiciele „TARCZY” byli ze wszech miar aktywni, by zaprezentować społeczeństwu problemy swojego środowiska. Wiceprzewodnicząca Marzena ZAWADA przywitała się ze wszystkimi na Placu Trzech Krzyży wypowiadając m. in. zdanie „Na konia mieli, na siano zabrakło”. Materiał zobaczysz TUTAJ.

Następnie aktywnie udzielała wywiadów dla mediów wraz z Wiceprzewodniczącą Dorotą WOŹNIAK oraz innymi działaczami naszego Związku. Zainteresowanie wzbudziły odcinki wypłat, z których jednoznacznie można było się dowiedzieć o wysokości otrzymywanych wynagrodzeń. Nie były one zgodne z tymi, które są oficjalnie prezentowane przez urzędników Ministerstwa na posiedzeniach Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

W trakcie przejścia pod Kancelarię Premiera duże zainteresowanie wzbudzały hasła:

„F-16 STARTUJE, PRACOWNIK WOJSKA GŁODUJE”

„NIE CHCEMY ŻOŁDU, ŻĄDAMY WYŻSZYCH PŁAC”

czy ten „o Panu, który zapytawszy o zarobki nasze… usiadł i zapłakał.”

(przed Kancelarią – ZOBACZ)

Przed Kancelarią Premiera przemawiał również Przewodniczący Marek KAZIMIERCZAK, który m. in. wskazał na okres bez dialogu z obecnym Kierownictwem MON, wprowadzanie nagradzania zamiast poprawy wynagrodzeń oraz nawiązał do problemu wynagradzania pracowników terenowych organów administracji wojskowej.(MK)   

Zobacz również filmy nagrane podczas manifestacji

Film 1   Film 2  Film 3

więcej zdjęć z manifestacji znajdziesz w GALERII

0 0 votes
Article Rating
Subskrybować
Powiadom o
214 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz M.
30 września, 2018 12:15

Szacunek i uznanie dla wszystkich uczestników, którzy poświęcili swój wolny czas przyjeżdżając z różnych zakątków naszego kraju, by wykrzyczeć/upomnieć się o wszystkich Pracowników Cywilnych Wojska zatrudnionych w RON.

Jasiu z "S"
30 września, 2018 15:24

Podwyżki mamy już załatwione. po 600 zł od nowego roku załatwiła nam Tarcza tym, że się pokazała w Warszawie. Takiego kawału nie słyszałem od wielu lat …Ha ha ha.

30 września, 2018 17:04
Reply to  Jasiu z "S"

Skąd ty masz takie informacje, Jasiu z „S”? Gdybyś zapoznał się z naszymi postulatami, zorientowałbyś się, że tam nie ma żadnej kwoty podwyżek dla Pracowników Cywilnych Wojska. Chcemy poprostu adekwatnego wynagrodzenia i wynagradzania dla PCW stosownie do realizowanych zadań i obowiązków na nich ciążących. Oczywiście, nie akceptujemy tego, aby podwyżki były jak piszesz: „po 600 zł”, czyli po równo. Uważamy, że dla jednych byłoby to za dużo, natomiast dla innych – za mało. Dlatego w pierwszej kolejności kierujemy do MON postulaty o podjęcie dialogu ze Stroną społeczną i rzetelne podejście do kwestii wynagradzania pracowników, tzn. naprawienie tego co jest obecnie… Czytaj więcej »

Eva
1 października, 2018 18:54

Jasiu z „S” skąd w Tobie tyle jadu ? W każdej wypowiedzi plujesz nim na lewo i prawo. Chyba wszyscy tu obecni mają już dość tych wypocin. Nie możesz przeboleć, że TARCZA coś zrobiła, że miała tyle odwagi i wyszła na ulicę, aby pokazać nasze niezadowolenie, że walczy o godność pracowników RON, że nie klęczy na kolanach i żebrze o 100 zł podwyżki (jak to robią inni) ? Szlag Cię trafia, że w opinii wielu pw, przedstawiciele tego związku zasłużyli sobie na uznanie. Również ode mnie i nie tylko, wielki szacun dla Tych wszystkich, którzy w sobotę poświęcili swój wolny… Czytaj więcej »

Rysiek
30 września, 2018 18:03
Reply to  Jasiu z "S"

Ten „kawał” polega na tym, że gdy my się w Warszawie „pokazujemy” – Ty i tobie podobni liżecie d..y przedstawicielom władz merdając ogonkami i skamląc o 20-30 zł a następnie ogłaszając wiekopomny sukces. Ta wasza działalność to typowe społeczne szkodnictwo. Jesteście jak ten cierń w d…e. Drażnicie, uwieracie, jątrzycie i pozbyć się was nie można… Jeżeli sukcesu nie będzie, to jedynie przez takich jak ty i tobie podobnych. Zamiast bowiem nas w pełni poprzeć i wraz z nami walczyć o jak największe środki na pracownicze wynagrodzenia – wy jedynie piach w tryby sypiecie. W dodatku judaszowo ględząc o współpracy. Z… Czytaj więcej »

Jasiu z "S".
1 października, 2018 07:18
Reply to  Rysiek

(…-MK)

Benek
1 października, 2018 10:01
Reply to  Rysiek

Panie Rysiu ma pan 100 procent rację wy byliście walczycie a oni plują i się poniżają taka banda

Jasiu z "S".
1 października, 2018 10:04
Reply to  Rysiek

Po co ściemniasz, że nie dostałeś pieniędzy na fundusz nagród . Ja dostałem już w lipcu .a czyżby RBLog i nie podlegał pod IWSZ a Centrum podlega.. A może ty nie dostałeś w 1 RBLog Wałcz. Bo 2 RBLog już dawno ma środki na koncie.To pokazuje jakim jesteś cienkim działaczem związkowym o ile można tak w o ogóle Cię nazwać. Skoro nie potrafisz takiej prostej rzeczy załatwić to postaram Ci pomóc. Tylko podaj prawdę gdzie nie ma środków a w ciągu kilku najbliższych dni będziesz miał na koncie u Pracodawcy.Nie takie rzeczy załatwiałem pozytywnie.

1 października, 2018 11:08
Reply to  Jasiu z "S".

Widać, jak się orientujesz w tych sprawach, skoro piszesz, że 2 RBLog ma zabezpieczenie w planie finansowym środki na utworzenie 2% funduszu nagród.
Otóż oficjalnie cię informuję, że dotychczas nie otrzymał zmiany planu w tym zakresie, zresztą jak i pozostałe RBL-ogi.
Środki te już dawno powinny być w budżecie pracodawców, jednak coś musiało się w DB MON zaciąć, że akurat cztery RBL-ogi tej kasy nie dostały!
Tak więc masz możliwość teraz podjęcia działań aby tę prostą sprawę załatwić w ciągu kilku najbliższych dni.

Jasiu z "S".
1 października, 2018 11:28

Dzisiaj już rozmawiałem z płk. Pawłem Bielickim( Księgowy 2 RBLog i potwierdził, że środki na fundusz nagrodowy te 2 % zostały wstrzymane. Mówił też o Tobie ,że kiedyś tam dzwoniłeś. Ale nie było jeszcze końcowej decyzji. Pismo przyszło dopiero w piątek 28 września 2018r. do Komendantów RBLog .Podjąłem już dzisiaj działania w tym temacie.Negatywna odpowiedź trafiła na pismo Komendanta do 3 RBlog od pana Szefa IWSZ..

1 października, 2018 12:58
Reply to  Jasiu z "S".

Dzwoniłem, bo z dokumentów (II części planu zatrudnienia i wynagrodzeń) wynikało, że nie mają jeszcze tych środków zabezpieczonych.
Ty otrzymujesz te dokumenty w tym samym czasie co TARCZA ale nic z tym dotychczas nie zrobiłeś a nawet jeszcze dzisiaj na forum napisałeś, że wszystko jest OK, bo 2 RBLog tę kasę ma… Dokładnie napisałeś dziś o 10:04 cyt.: Bo 2 RBLog już dawno ma środki na koncie.
Rozumiem, że koszula bliższa ciału i ważne, że w Centrum kasa jest cyt.: Ja dostałem już w lipcu .a czyżby RBLog i nie podlegał pod IWSZ a Centrum podlega.

I tyle w temacie!

Jasiu z "S".
1 października, 2018 11:44

Jak byś chciał wiedzieć to 2 RBLog wykorzystał swoje środki i teraz mu brakuje bo nie dostał tych obiecanych od Ministra Macierewicza. Nie wątpię ,że je dostanie w najbliższym czasie i pozostałe RBL-ogi ale tak jak powyżej napisałem podjąłem się próby pozytywnego załatwienia tej sprawy i doprowadzę ja pozytywnie do końca. Na tą chwilę to problem jest taki ,że, panuje ogólny bałagan w Departamencie Budżetowym.

1 października, 2018 13:07
Reply to  Jasiu z "S".

Działania to już zostały podjęte wcześniej, jak tylko wyszła sprawa, że tych środków RBL-ogi nie dostały. Ty byś w ogóle ich nie podjął, gdybyś na stronie TARCZY nie dowiedział się dzisiaj, że tych środków w RBL-ogach nie ma! Czyli możesz podziękować nam, że przynajmniej wyjdziesz z twarzą, że dołączysz się do grona tych, które w tym zakresie podjęły działania. A co masz do załatwiania tych środków? One powinny być niezwłocznie – przy najbliższej zmianie decyzji budżetowej – po złożeniu stosownych wniosków przez dysponentów budżetu skierowane do pracodawców. Tutaj nic nie trzeba załatwiać, tylko panować nad realizacją wynagrodzeń pracowniczych! Wnioski o… Czytaj więcej »

Eva
1 października, 2018 19:01

Jasiu z „S” ha, ha, ha, ale konfabulujesz, a nie pisałam już, że nos Ci urósł jak u Pinokia 🙂

eelaa
30 września, 2018 19:41
Reply to  Jasiu z "S"

A ten Jasiuuuuu jak zwykle znów swoje.
Dlaczego na owc takich rewelacji nie podajesz??

Jasiu z "S".
1 października, 2018 07:05
Reply to  eelaa

Zainteresuj się rozwojem członków w związkach.A nie tu szlochasz i ryczysz.

eelaa
1 października, 2018 15:02
Reply to  Jasiu z "S".

Ech Jasiuuuuu Twoim członkiem napewno się nie zainteresuję :-))

BRUNON
12 października, 2018 17:06
Reply to  Jasiu z "S"

Za to „S” załatwia nas i „dba” o godną płacę dla pracowników resortu ON.

Marcin
30 września, 2018 20:04

Jasiu z „S”, a gdzie Ty byłeś w czasie protestu OPZZ, w którym pracowników RON reprezentowała jedynie „TARCZA”.
Bałeś się wyściubić nosa i wesprzeć manifę? Chyba tak, bo dla ciebie lepiej nic nie robić i tylko narzekać a może znowu, jak się uda – sypną po 150-200 zł w 2019 r.
Jak można się naśmiewać z protestu ludzi pracy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem ale nie boją się wyjść i zaprotestować.
To oburzające.

Jasiu z "S".
1 października, 2018 07:03
Reply to  Marcin

Widzisz moŻe ty nie wiesz albo te towarzystwo wzajemnego popierania nie pouczyło Cię ale jak ty wyszedłeś na ulice to ja od 10 lat staram się dla takich jak ty aby więcej zarabiali .Tylko jest jeden problem albo trafiają się związki pracodawców które widza interes RON (…-MK) jak piszesz to najpierw spytaj o kim chcesz napisać i zrób 50 % tego co ja a wtedy się wymądrzaj. Jestem członkiem NSZZ |S| a nie członkiem OPZZ i ta demonstracja mnie nie obchodziła .Obchodzą mnie wynagrodzenia pw podczas negocjacji przy stole i to co robią moje struktury związkowe na najwyższym szczeblu (KK)… Czytaj więcej »

Grzesiek
30 września, 2018 23:03

Ja proponuję każdy wpis Jasia po prostu kasować.jest niereformowalny i tyle.przegiął już.Panie Marku każdy wie co solidarność odpie….a.

Jasiu z "S".
1 października, 2018 06:46
Reply to  Grzesiek

(…-MK)

Jasiu z "S".
1 października, 2018 10:22
Reply to  Grzesiek

Ty w pierwszej kolejności naucz się ortografii bo pokazujesz jakie masz wykształcenie i jak takim jesteś ” prostym ” człowiekiem a Tarcza Tobą manipuluje. Dzięki Solidarności możesz się publicznie wypowiadać ,wyjść legalnie na ulicę i zademonstrować. (…-MK) To na tyle co mam w tym temacie do powiedzenia.

Grzesiek
1 października, 2018 11:18
Reply to  Jasiu z "S".

To jakie mam wykształcenie??? I niczego nie muszę sie uczyć.wystarczy mi wykształcenia do tego co robię i wystarczy mi do tego żeby czytać ze zrozumieniem i wyciągać odpowiednie wnioski.nie obrażaj i nie ubliżaj ludziom.pokazujesz prawdziwe swoje oblicze.może i dobrze.nikt mną nie manipuluje.ja byłem na proteście.Ty nie.was nie bylo.tyle i aż tyle.to wy pieknie gadacie i układacie się z rządem.nie ja i nie opzz i nie tarcza.idz z tego forum już.wszystkich pouczasz szydzisz i wysmiewasz działania.o co Ci chodzi czlowieku kolorowy??? Przestaniesz??? Napisz o co Ci tak na prawde chodzi??? Masz pole do popisu.

Rysiek
1 października, 2018 12:51
Reply to  Jasiu z "S".

Może on i jest prostym człowiekiem ale za to ty jesteś zwyczajnym ch…m, o czym wielokrotnie mieliśmy się okazję przekonać. Co zaś mamy dzięki Solidarności to my wszyscy dobrze wiemy i nam tego pokazywać nie musisz, bo to nie propagandowa polityczna agitka tylko forum związkowe. Moja żona dobrze wie, co ma dzięki Solidarności – 32 zł emerytury… Jej się pochwal, że jesteś z tego związku. Napewno ciebie z uwagą wysłucha aby się dowiedzieć, czy to jest to, o co w pamiętnym sierpniu walczono. Co zaś do meritum… Jeżeli jesteś członkiem Solidarności to co tu w ogóle robisz?? Wydaje ci się,… Czytaj więcej »

Grzesiek
1 października, 2018 11:20

Jasiu i do czego pijesz z tą ortografią w moim komentarzu???? Bo nie bardzo czaje baze

Grzesiek
1 października, 2018 11:40

O kropki pod koniec zdania i brak odstępu między starym a nowym???
Masakra .. jak Tobie takie rzeczy przeszkadzają to nie mam pytań

Dyzio marzyciel
1 października, 2018 16:56

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fus-fundusz-ubezpieczen-spolecznych,33,0,2417441.html
Nie zeby rzucac sie na to ale jak widac sa mozliwosci aby zwiekszyc fundusz placowy. Moze jak wczesniej MON przesunal pieniazki do innego resortu to teraz do MONu mozna przesunac 360mln zl i dac wszystkim pracownikom wojska po 600zl podwyzki? To by mozna wowczss nazwac podwyzka a nie zwiekszeniem zarobkow o kwote zwiekszenia minimalnej krajowej. Pomarzyc dobra rzecz…

Rysiek
1 października, 2018 20:09

To prawda. Uważam jednak, że nie potrzeba przesuwać środków z zewnątrz do budżetu MON, gdyż jest on taki, że w nim są te środki na nasze podwyżki w kwocie, o której piszesz. Jeżeli słyszymy więc, że w MSWiA pensja od lipca przyszłego roku wyniesie średnio na etat więcej o 550 zł niż w grudniu tego roku – to u nas mogłaby ona wynosić nawet 600 zł i w samych nakładach na nasze płace są te środki. W dodatku byłoby to w końcu – po latach – danie satysfakcji finansowej pw za to, że wytrzymali tą wojskową „optymalizację” wyrażającą się w… Czytaj więcej »

eric
1 października, 2018 21:15

Jasiu, mówisz że nas było mało na proteście, że nas nie było widać itp… My robimy wszystko żeby poprawić płace i sytuacje PCW, a ty wkoło piszesz że S się staracie, rozmawiacie itp. tylko, że tyle lat już to robicie i waszych efektów nie widać, czego nie można powiedzieć o nas. Boicie się wyjść i tyle. Tak się staracie, że macie zwykłych pracowników w d…e. Każecie aby siedzieć i czekać a później cieszyć się z 40 zł, bo dali… Cała wasza filozofia… Dalej się układajcie z rządem… Mówisz, że 8 lat nic nie było a teraz, że za tego rządu… Czytaj więcej »

2 października, 2018 10:37

INFORMUJĘ WSZYSTKICH, ŻE W DNIU DZISIEJSZYM WŁADZE ZWIĄZKU PRACOWNIKÓW WOJSKA „TARCZA” – W TROSCE O POZIOM DYSKUSJI ORAZ PRZESTRZEGANIE PODSTAWOWYCH ZASAD SPOŁECZNYCH, W TYM ZWŁASZCZA KULTURY DYSKUSJI – POSTANOWIŁY POZBAWIĆ NA STAŁE MOŻLIWOŚCI WYPOWIADANIA SIĘ OSOBY PISZĄCEJ NA TYM FORUM POD RÓŻNYMI NICKAMI A W OSTATNIM OKRESIE PISZĄCEJ POD NICKIEM: Jasiu z „S”.

2 października, 2018 10:57

W związku z powyższym, począwszy od dnia dzisiejszego wpisy osoby posługującej się nickiem Jasiu z „S” – nie będą zamieszczane na stronie naszego forum.

Grzegorz M.
2 października, 2018 12:02

Gratuluję decyzji.

Rysiek
2 października, 2018 11:55

Powyższą informację pozostawiam bez komentarza, bo komentarza nie wymaga. Może jedynie stwierdzić ze nikt nie pozwoliłby sobie na taki totalny obciach, jaki prezentował nam przez długi czas kolega z „S”. W moim przekonaniu absolutnie nie oznacza to, że nasz Związek odrzuca współpracę ze wszystkimi partnerami społecznymi, bo tak oczywiście nie jest. My chcemy współpracować z każdym, komu bliskie są związkowe ideały i zasady. One są dokładnie takie same, bez względu na kolor związkowych sztandarów. Nadal – z utęsknieniem – czekamy na oferty poważnej współpracy na zasadach właściwie pojętego partnerstwa i równości. Czas „związkowych przystawek” Koleżanki i Koledzy z Solidarności, czy… Czytaj więcej »

Michal
2 października, 2018 12:51

Wczoraj w Polsat News Premier przekazał że w przyszłym roku rząd planuje podwyżki dla pracowników budżetówki będzie to taka kwota której od kilku lat nie było mało tego tam jest jeszcze coś takiego jak mnożnik i my to również zmieniamy tak by była korzyść dla wszystkich pracowników – zapewnił.
Wiec Panowie po co te nerwy?

Rysiek
2 października, 2018 15:52
Reply to  Michal

Pan Premier ostatnio bardzo dużo mówi i dużo obiecuje… Jego przywilej i prawo, bo to on rządzi. A jednak ja – słysząc latami różne zapewnienia – takie np. jak ten nasz szumnie swego czasu przez przedstawicieli resortu MON ogłoszony program trzyletniej poprawy naszych wynagrodzeń – zachowuję dystans i wstrzemięźliwość w zachwytach i nadziejach. Dlatego, że przecież niedawne decyzje i zapewnienia przedstawicieli władz w naszej sprawie okazały się niewiele warte a rzeczywistość jest taka, że zamiast po 250 zł – tysiące pw w tym roku po parę złotych albo zgoła nic nie dostała. Pan premier oczywiście ma rację, gdy mówi to,… Czytaj więcej »

ktos
2 października, 2018 17:10
Reply to  Michal

Przed wyborami to sobie można obiecywać wszystko.
Niech pokaże na papierze podpisane.

Michal
2 października, 2018 15:23

A tu jeszcze coś na poprawę humorów ile zarabiają Ukraińcy w Polsce i jakie mają przywileje mieszkanie itd. JA SIĘ PYTAM:
DO CZEGO MY DOSZLIŚMY W TYM KRAJU?
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/zarobki-ukraincow-w-polsce-analiza-personnel-service/50r41kr

Rysiek
2 października, 2018 22:13
Reply to  Michal

No właśnie. Ile oni zarabiają a ile my za tą naszą pracę na rzecz obronności. Nie pisze tu o tych, których wynagrodzenia od lat wydatnie podnoszą tą naszą średnią płacę w resorcie. Piszę tu o tych tysiącach pracowników resortu, którzy wykonują najżmudniejszą najcięższą, wymagającą największego psychicznego i fizycznego wysiłku pracę. Pracę w dodatku niezwykle odpowiedzialną, gdyż popełniony błąd może powodować wręcz niewyobrażalne następstwa. To praca często w warunkach skandalicznych, w poniemieckich lub jeszcze carskich schronach, bez światła, bez ogrzewania i bez dostępu do wody. To praca w warunkach szkodliwych uciążliwych i niebezpiecznych – z groszową zapłatą za utratę zdrowia. A… Czytaj więcej »

Grzesiek
3 października, 2018 13:49

A może to przez to że chcą się pytać jakim prawem tam bylismy??? Hehe będa konsekwencje i straszonko?? A może to przez wybory za rok…będa się przymilać i podlizywać…nieważne.ważny jest efekt końcowy dla nas wszystkich.zobaczymy.mnie boli to bardzo.podwyżki dla zołnierzy o 656zl a dla nas… hm hm..ja uważam że minimalnie powinismy dostać 300 do zasadniczej.reszta skutki i równanie do innych…jesli nie to bedziemy tylko coraz bardziej oddalac się od innych.

Dyzio marzyciel
3 października, 2018 14:14
Reply to  Grzesiek

Jakie 300zl? Minimum 600zl bo zawsze do 500zl odpusci sie. Mozna powiedziec, ze ta podwyzka w tej kwocie nalezy sie Nam jak psu buda… Odpuszczone bedzie do 300zl to zejda do 200zl i bedzie powtorka z rozrywki.

Rysiek
3 października, 2018 14:58

Grześ – jeszcze raz dzięki, że z nami byłeś. Efekt tej Twojej i innych „roboty” już jest w zaproszeniu na spotkanie. Co ono przyniesie – zobaczymy. Jedno jest pewne, czasu na odwlekanie i przeciąganie nabrzmiałych problemów już nie ma. Najgorszy jest ten pierwszy raz. On się już dokonał i nikt ludzi już nie zatrzyma, jeżeli okaże się, że jest to jak zwykle gra znaczonymi kartami… Może nie do świadomości wszystkich – zarówno po stronie resortu, jak i społecznej – to dotarło, więc informuję wprost: Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy… Z dniem 22 września bieżącego roku zakończył się bezpowrotnie okres ściemniania,… Czytaj więcej »

4 października, 2018 12:12
Reply to  Rysiek

I słusznie! W końcu miarka się przebrała.

Grzesiek
4 października, 2018 14:46
Reply to  Rysiek

I jak tam po spotkaniu?

5 października, 2018 08:50
Reply to  Grzesiek

Grzesiu, po spotkaniu wszystko OK.
Nie miało ono takiego charakteru, jaki zakładaliśmy z drugiej strony – tak się zastanawiając – po prostu takiego nie mogło mieć.
W końcu spotykaliśmy się z Pełnomocnikiem MON.
Niebawem na naszej stronie ukaże się nowa aktualność w tej sprawie.
Pozdrawiam.

Grzesiek
5 października, 2018 11:56

Szkoda. 🙁

TOAW
5 października, 2018 13:59

Panie Marku ale zaskoczymy się na „+” czy będzie jak zwykle?

Tommy75
4 października, 2018 17:18
Reply to  Rysiek

Bardzo jestem ciekawy czy ten nasz genialny przemarsz ze złotoustą p. Marzeną na czele (na konia mieli…) zrobił na decydentach wrażenie i w ogóle go oglądali.
Kurcze, skoro MON ma mld-y na stałe bazy usa, to dlaczego RON jest najpodlej wynagradzany w całej budżetówce?
Ten rok jest rekordowy pod wzg budżetu MON a w kolejnych latach będzie dalej rósł.
Stać ich z pewnością!!!
Bardzo jestem ciekawy czy w 2019 sypną kasą tak, jak ratownikom medycznym, pielęgniarkom, cywilom MSWiA…

jutka
4 października, 2018 12:52

Dzielicie się tu swoimi refleksjami i spostrzeżeniami, więc może i ja dorzucę swoje trzy grosze 😉 Wszyscy, którzy byli z nami na manifestacji mogą stwierdzić, że było nas widać i słychać 🙂 A o to przecież chodziło – taki był cel tego naszego udziału. Ja mam podwójną satysfakcję, bo cuda robiono, żeby nas w Krzesinach zastraszyć, zniechęcić i wyjazd nam utrudnić. W jakimś stopniu to się nawet powiodło, ponieważ wiele osób z udziału się wycofało. Jednakże Ci, którzy zastraszyć się nie dali, spisali się na medal. Do dziś jednak nie mogę pojąć tej histerii, jaka dopadła Dowódcę i oficerów z… Czytaj więcej »

Rysiek
6 października, 2018 18:34
Reply to  jutka

W pełni zgadzam się z wypowiedzią Koleżanki. Trudno mi pojąć, że ci, którzy nie potrafią zapewnić podwładnym godziwych warunków pracy i płacy – robią wiele, aby ustawową działalność związkową storpedować, czy choćby utrudnić. Na domiar nie potrafią odróżnić politycznej agitacji od ustawowej działalności związkowej zgodnej z prawem. Prawdopodobnie nie znają także stosownych zapisów PUZP w kwestii współpracy wojskowych pracodawców z funkcjonującymi na terenie kierowanych przez nich zakładów związkami zawodowymi. Brak rozeznania i wiedzy, czy celowa działalność?? Wydaje się, że w tych naszych zakładach pracy są radcy prawni. Powinni pracodawcom doradzać a nie wpychać ich w przysłowiowe maliny, bo lądowanie w… Czytaj więcej »

Michał
4 października, 2018 13:48

Witam mam pytanie wiadomo coś w sprawie pieniędzy na 11 listopada.
Pozdrawiam.

Strażak WSP
5 października, 2018 10:51
Reply to  Michał

Wielki szacunek dla Tarczy.

Rysiek
6 października, 2018 10:46

Nie wydaje się celowym aby informacja o spotkaniu Przewodniczącego Związku z Pełnomocnikiem musiała spychać na dalszy plan informacje o naszym proteście… Mając na uwadze, że w trakcie tego spotkania nie doszło do konkretnych i decydujących ustaleń i uzgodnień, uważam za wystarczające skomentowanie tego spotkania przez jego uczestników na naszym forum. Istotne jest, że istnieje wola nawiązania konstruktywnego dialogu. Tyle, że – Szanowny Panie Dyrektorze… Wiedząc, że zapoznaje się Pan z naszą dyskusją na tym forum pragnę – jako pracownik wojska i członek tego Związku – przesłać Panu następującą informację… My – pracownicy resortu obrony narodowej – nie mamy ani chęci,… Czytaj więcej »

Grzesiek
6 października, 2018 15:56
Reply to  Rysiek

No niestety Rysiek.woli nie ma od dawna żeby coś u nas realnie zmienić… mam pytanie. W grę wchodzą jakieś jeszcze protesty?? Tylko nasze? Nasz pracowniczy protest pariasow Ron???

MAREK kAZIMIERCZAK
7 października, 2018 20:24

Ostatecznie, mając na uwadze, że ze spotkania z Pełnomocnikiem nie był sporządzany oficjalny protokół, zdecydowałem się na przedstawienie przebiegu spotkania z naszego punktu widzenia – w komentarzach do tematu Manifestacji. Uwzględniając zakres tematów podjętych w trakcie spotkania przewiduję, że przebieg tego spotkania będzie się składał z 2 części. Spotkanie z Pełnomocnikiem MON W dniu 04 października 2018 r. odbyło się spotkanie Pełnomocnika MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi – Pana Wojciecha DROBNEGO z Przewodniczącym Związku Pracowników Wojska „TARCZA” – Kol. Markiem KAZIMIERCZAKIEM, któremu towarzyszył Kol. Grzegorz MARECKI – Przewodniczący Organizacji Związkowej Nr 9/M w Warszawie. Termin tego spotkania, jak również… Czytaj więcej »

7 października, 2018 20:48

Wznowienie prac nad Układem Następnie Pełnomocnik podniósł kwestię braku prac w zakresie zmian do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy, które zostały zawieszone w styczniu br. przez związki zawodowe. Wskazałem, że nie rozumiem dlaczego Minister Obrony Narodowej dotychczas nie spotkał się z przedstawicielami pracowników cywilnych wojska. Z treści Oświadczenia Strony społecznej wynika, że związki zawodowe oczekiwały, iż w trakcie spotkania z Ministrem uzyskają wiedzę w zakresie planowanych na rok 2018 podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, jak również omówienia polityki zatrudnieniowo-płacowej w odniesieniu do pracowników resortu obrony narodowej. Obecnie jest już po podwyżkach i w zasadzie pozostaje „jedynie” do omówienia kwestia przedmiotowej polityki,… Czytaj więcej »

Rysiek
7 października, 2018 22:22

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Postaram się jakoś to skomentować z mojej pozycji – z pozycji szeregowego pracownika wojska wynagradzanego /wynagrodzenie zasadnicze/ poniżej najniższej płacy, po ponad 45 latach służby i pracy w resorcie. Aby nie było wątpliwości parę dodatkowych szczegółów: – dwa kierunki wyższego wykształcenia, – niezliczona ilość różnych specjalistycznych kursów i szkoleń, – uprawnienia dotyczące pracy z bronią itp. itd., – doświadczenie na różnych stanowiskach, w tym dowódczych i wychowawczych w wojsku, – nieposzlakowana opinia, – certyfikat bezpieczeństwa i parę innych itp. itd… Wojsko to wszystko wycenia na wynagrodzenie niższe od minimalnego i to po tegorocznych podwyżkach… A… Czytaj więcej »

pracownik
8 października, 2018 13:59
Reply to  Rysiek

Jak tak sięgnę pamięcią to był czas, że autentycznie nie dojadałem kiedy np zachorowałem i za obciętą pensje (albo raczej jałmużnę) zwyczajnie mi brakowało na jedzenie.
Wstyd mi było prosić kogokolwiek o pomoc.
Dobrze, że moi przyjaciele z RON podali pomocną dłoń.
Ale co tam Pełnomocnik, czy inni decydenci mogą wiedzieć o tym, co czuje głodny człowiek kiedy perspektywa zjedzenia pajdy chleba z czymkolwiek – nawet z musztardą to szczyt marzeń.
Oby nigdy więcej.

od głodu, ognia, wojny i znieczulicy pracodawcy wybaw nas Panie.

janusz
8 października, 2018 18:38
Reply to  Rysiek

Już raz zwróciłem uwagę trochę pokory

Rysiek
8 października, 2018 20:13
Reply to  janusz

Nie pamiętam Twojej wypowiedzi i nie wydaje mi się, aby była w tym wątku. Ponieważ odpowiadasz na mój post to może zechcesz swoją wypowiedź uściślić po to, aby była nie tylko dla mnie w pełni zrozumiała. Kto nie ma tej pokory – ja??? Mam – po 45 latach służby i pracy – na kolanach błagać o to, aby zechciano wynagradzać mnie na poziomie wyższym od minimalnego wynagrodzenia?? Godząc się na wielotysięczną redukcję zatrudnienia nie mieliśmy w sobie pokory?? Godząc się na wieloletnią obojętność posłów SKON i kierownictwa resortu, które już parę lat nie znajduje czasu, aby nas wysłuchać nie mieliśmy… Czytaj więcej »

Jutka
8 października, 2018 20:37
Reply to  janusz

Przez tę pokorę i takich jak ty jesteśmy właśnie w czarnej dupie! Wygodnie ci tam?
Urządziłeś się w niej? To siedź, twoja sprawa.
Ale nas w nią nie wpychaj, bo mamy dość ochłapów spadających z pańskiego stołu.

Rysiek
8 października, 2018 21:08

Mówią nam „więcej pokory”. Mamy rok 2018… Poniżej fragmenty mojego wystąpienia przed Sejmową Komisją Obrony Narodowej z dnia 14 kwietnia 2011 r. czyli sprzed ponad siedmiu lat… Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo, Każdego roku pochylacie się nad problemami naszego pracowniczego środowiska z wielkim zatroskaniem. Prezentowane są szczegółowe dane i wyliczenia mówiące o tym, że Resort Obrony Narodowej czyni wszystko aby w ramach posiadanych środków i możliwości, niejako na bieżąco reagować na niekorzystne zjawiska zaistniałe w środowisku pracowniczym. Słyszymy o konieczności zmian, o tym, że będzie lepiej a głoszone podczas obrad Komisji tezy przedstawicieli związków zawodowych o złej sytuacji środowisk pracowniczych… Czytaj więcej »

jan
9 października, 2018 19:57
Reply to  Rysiek

a przed chwilą mówili, że pielęgniarki na wschodzie kraju dostaną podwyżkę 400 pln (od września) i 600 pln od stycznia. Fajnie, a my???????????????

Toja
10 października, 2018 07:23
Reply to  jan

W styczniu nie 600 pln tylko 200 pln trzymajmy się faktów. Mnie i zapewne inne osoby pracujące w MON interesuje raczej co z pieniędzmi na 11 listopada, ponieważ chodzą słuchy że może nic z tego nie być.

10 października, 2018 10:05
Reply to  Toja

Toja, już wcześniej pisałem w tym temacie w poprzedniej aktualności. Na chwilę obecną w dyspozycji u Ministra ON (faktycznie w DB) znajduje się kwota ok. 7 mln zł w obszarze płac i w zasadzie nie ma co marzyć o jednorazówkach, bo jeszcze nie zabezpieczono nawet 2% funduszu nagród utworzonego – zgodnie z decyzją budżetową MON – w czterech RBL-ogach! Wszyscy jednak wiemy, skąd się biorą środki na wypłaty jednorazowe. Z „zaoszczędzonych” kwot na uposażeniach żołnierzy. I to sprawia, że nadzieją na wypłatę jednorazówek zawsze istnieje, bo wystarczy odpowiednia zmiana w budżecie i przeniesienie określonej kwoty z uposażeń na wynagrodzenia. Obecnie… Czytaj więcej »

12 października, 2018 23:18

I pierwsza z decyzji Ministra już jest. W Dzienniku Urzędowym MON została w dniu dzisiejszym pod poz. 163 opublikowana decyzja Nr 137/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 października 2018 r., na podstawie której z obszaru uposażeń na wynagrodzenia pracowników przeniesiona została kwota 33 mln zł. W ramach tej kwoty (33 mln zł), 1,5 mln zł zasiliło wynagrodzenia członków KSC zatrudnionych w Urzędzie MON, stąd wynagrodzenia pracowników cywilnych ron – jak łatwo ustalić – zwiększyła kwota 31,5 mln zł. Nie ma pewności, czy te działanie wiąże się z odpowiednim uhonorowaniem pracowników z okazji Święta 11 Listopada ale jest wielce prawdopodobne,… Czytaj więcej »

Tommy75
9 października, 2018 23:12

Rząd rozbudził apetyty lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, położnych, nauczycieli generalnie chyba całej budżetówki. Wsadził kij w mrowisko dając ok. 1000 pln podwyżki funkcjonariuszom sop ku zazdrości całej mundurówki. Nie trzeba być prorokiem żeby nie przewidzieć, że pozostali funkcjonariusze będą protestować i walczyć o podobne profity. Wczoraj dołączyli do protestu funkc. ITD. I dobrze, bo nie ma tygodnia żeby premier nie chwalił się rekordowym wpływem z vatu, cit, podatku paliwowego ograniczeniem szarej strefy czyli budżet państwa pęka w szwach! SUPER każdy dostanie coś przed wyborami. MY W MON MAMY SWÓJ OGROMNY BUDŻET tylko nie potrafię zrozumieć dlaczego żołnierze dostają co chwile… Czytaj więcej »

TOAW
10 października, 2018 07:49

Mnie to zaczyna przerażać wszyscy dostają, a my nie… Tylko obowiązki dochodzą teraz jeszcze „wielka” akcja promocyjna znowu spada na pracowników najmniej zarabiających w sferze budżetowej MON mianowicie na pracowników WKU. Robotę trzeba swoją zrobić i jeszcze stanie w mobilnych punktach informacyjnych i to wszystko za 2400 zł brutto… Czekam tylko aż to wszystko pierdzielnie kiedyś… Jeszcze trochę i będzie zmiana pokoleniowa i byli żołnierze dorabiający np. w WKU się skończą. I co wtedy – młody przyjdzie za 2400 zł brutto? Wątpię… Znowu będą wolne stanowiska przez pół roku a praca będzie podzielona pomiędzy pracownikami do czasu znalezienia nowego. Panie… Czytaj więcej »

Dyzio marzyciel
10 października, 2018 20:36
Reply to  TOAW

Mądry Polak po szkodzie. Taka będzie reakcja. Zgadzam się z Tobą. Oczekują cudów za prawie minimalną krajową. To jest kpina w żywe oczy. Muszą wcielać w życie nowe pomysły bo zapewne słupki podczas prezentacji nie wyglądają tak jak by oczekiwano. Tylko czy ktoś pomyślał o tym, że taki pracownik to ma nikły wpływ na to. Nikt nikogo nie zmusi do wstąpienia do wojska. Jednak to nie ten ze szczytu będzie ślęczał w namiocie ze stolikiem ulotek a ten z samego dołu czyli My zwykli pracownicy i to jeszcze w ramach swoich godzin pracy. Nikt wówczas oczywiście za Nas pracy nie… Czytaj więcej »

10 października, 2018 22:18

Napisałeś: Nikt też głośno nie powie, że to urzędnicy MON podnoszą średnią korpusu służby cywilnej w wojsku.
Oczywiście Dyzio marzycielu, nikt tak nie powie, bo – jak na razie – to pracownicy TOAW tę średnią… obniżają. 🙂

Dyzio marzyciel
11 października, 2018 06:46

Panie Marku i później padają słowa „Czego Wy chcecie? Przecież średnia zarobków u Was to …”. Tylko nikt nie wychyla się z informacja jakie instytucje wchodzą w skład KSC w RON. Albo udają, że nie wiedzą o tym 😉

11 października, 2018 09:50

Masz rację. Prezentowanie na stronie MON przeciętnej płacy KSC obejmującej pracowników Urzędu MON i TOAW nie jest dla Was-TOAW korzystne.
A jednocześnie jest bardzo korzystne dla Urzędu MON.
To jest tak jak z państwową budżetówką.
Prezentując przeciętną tam osiąganą nikt nie widzi, że w ramach tej wartości ujmowane są również wynagrodzenia pracowników cywilnych wojska, które obniżają poziom średniej w państwowej budżetówce.

Rysiek
11 października, 2018 09:25

Dyzio napisał: „Nikt też głośno nie powie, że to urzędnicy MON podnoszą średnią korpusu służby cywilnej w wojsku.” I wydaje mi się, że jednak miał rację… Korpus służby cywilnej w mon składa się, jak i wszędzie z urzędników i pracowników SC. Ci pierwsi są zatrudniani na podstawie mianowania a pracownicy w oparciu o kodeks pracy na umowy o pracę. Wynagrodzenia tych grup zawodowych też są oparte na innych zasadach i bynajmniej nie w pełni porównywalne. Istnieje jeszcze grupa urzędników Urzędu MON, którzy tą średnią w istotny sposób zawyżają dlatego jakakolwiek średnia dla ksc jest i pozbawiona sensu, i wręcz nieuczciwa,… Czytaj więcej »

11 października, 2018 10:21
Reply to  Rysiek

Rysiu, dobrze, że przedstawiłeś tutaj te różnice ale myślę, że Dyzio – pisząc o urzędnikach MON – tak naprawdę nie miał na myśli rzeczywistych urzędników SC, która to grupa – obok pracowników SC – wchodzi w skład korpusu służby cywilnej. Nie wiem, jak jest teraz ale w 2014 r. na ok. 3000 członków ksc w resorcie ON – tych urzędników SC było jedynie 78. A więc nie mogli mieć aż tak znacznego wpływu na poziom przeciętnych wynagrodzeń całego ksc w ron. Myślę, że chodziło Mu o poziom wynagrodzeń pracowników Urzędu MON, który jest prawie dwukrotnie wyższy od tego, jaki mają… Czytaj więcej »

Dyzio marzyciel
11 października, 2018 11:44

Dokładnie Panie Marku chodziło mi o Urzędników zatrudnionych w MON a nie w TOAW. Tak jak Pan wspomniał, Ci Urzędnicy zatrudnieni w TOAW raczej mają znikomy wpływ na średnią zarobków z uwagi niewielką ich liczbę. Powinni to rozdzielić i pokazać jak rzeczywiście wyglądają zarobki pracowników TOAW. Tylko po co robić sobie problem jak w chwili obecnej dobrze to wygląda na papierze 🙂

Alojz
12 października, 2018 08:17

Dokładnie, 26 lat pracy i 2000 pensja, masakra, zapieprzamy na premię przełożonych, my premia 150 brutto a przełożony 5000.

Dyzio marzyciel
15 października, 2018 18:03

https://www.google.pl/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojsko-pensje,231,0,2418663.html%3famp=1
Czy ktoś z Państwa-pracowników wojska ma średnio 3700 zł miesięcznie?
Skąd oni to biorą?
No, ludzie i to jeszcze średnia jest.
O co tu chodzi?

15 października, 2018 20:48

Ano, Dyzio marzycielu, prawdą jest, że rzeczywiście przeciętne, czy średnie wynagrodzenie pracowników cywilnych wojska wynosiło w II kwartale ok. 3700 zł. Przeciętnie więc pracownik cywilny wojska otrzymywał brutto około tego, co otrzymywał… kapral w swoim uposażeniu ZASADNICZYM, bo miał je na poziomie 3690 zł. Gdy kapral miał wysługę lat np. 3 lata – to już jego uposażenie było wyższe o ponad 100 zł od przeciętnego wynagrodzenia pracownika cywilnego wojska. Spośród pracowników, tą przeciętną płacę w wojsku otrzymywał: Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak, jego wiceministrowie, dyrektorzy departamentów w Urzędzie MON, jak również cała rzesza dyrektorów jednostek organizacyjnych ron i kierownicy… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
17 października, 2018 01:05

A to już profesjonalny wykłady na ten temat.

Rysiek
16 października, 2018 07:36

„Czy ktoś z Państwa-pracowników wojska ma średnio 3700 zł miesięcznie? Skąd oni to biorą?” Te 3700 zł miesięcznie /brutto/ to kwota z podatkiem i składkami na ZUS. Jeżeli odliczymy od niej ok. 29% to pozostanie netto ok 2600 zł. Oczywiście jednak i ta kwota nie jest powszechna w środowiskach pracowniczych. Należy jednak przy jej uwzględnianiu wziąć pod uwagę m.in. – nagrody i premie jednorazowe otrzymywane w ciągu roku, – odprawy i nagrody jubileuszowe itp. Jeżeli więc mamy np. 10 pracowników, których ta średnia po zliczeniu wynosi netto np. 2000 zł, bo np. połowa z nich ma po 1800 netto a… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
17 października, 2018 01:03
Reply to  Rysiek

Rysiu
Bardzo ładnie to przedstawiłeś.

BLACK METAL
18 października, 2018 21:22

Niestety, prawdziwe pieniądze w KSC zaczyna zarabiać się tylko w urzędzie MON, jako specjalista w TOAW miałem mnożnik 1,6 co daje 3100 podstawy i z tej podstawy 15% wysługi co daje ok. 500 zł.
Moja pensja po 16 latach pracy w strukturach TOAW wynosiła 3600.
W MON na stanowisko specjalisty zaproponowano mi mnożnik 2,2 co daje z wysługą 15% kwotę 4700 brutto.
Takie są dysproporcje płacowe.
WSzW i WKU są w „ogonie” KSC niestety a wykonują naprawdę niewdzięczną robotę, za którą są kijowo wynagradzani, dlatego ludzie uciekają kiedy jest okazja.

18 października, 2018 21:50
Reply to  BLACK METAL

Tak jest, bo to urzędnicy z MON pilnie czuwali nad tym, aby w strukturach terenowych płaca była zdecydowanie niższa niż w Urzędzie.
Nawet wówczas, gdy w ramach reorganizacji WKU w 2010 r. uzyskano oszczędności funduszu płac w terenowej KSC, zdecydowali, że nie trafią one do TOAW…
Chociaż trzeba wskazać, że niektóre związki też w tym maczały palce.
Byli takim psem ogrodnika…
Jak widać… skutecznym.

BLACK METAL
18 października, 2018 22:02

Panie Marku, dziś rozmawiałem ze swoim Szefem przy podpisywaniu obiegówki, jak dowiedział się ile zyskuje to spuentował „nie mam argumentów żeby Pana zatrzymać”. Sad but true.

Grzegorz M.
19 października, 2018 06:53
Reply to  BLACK METAL

Szanowny kolego w swoich działaniach nie jesteś osamotniony.
Również w moim kręgu wiele osób intensywnie poszukuje innej pracy a tych, którzy już odeszli – pracodawca nie był w stanie zatrzymać.
Niestety, poza warunkami płacy kolejnym czynnikiem negatywnym jest bardzo częste zwiększanie zakresu wykonywanych prac i mnożenie się wręcz czynników stresu a skrajnie… nawet działań noszących znamiona mobbingu.
Nasi pracodawcy coraz częściej zaczynają traktować nasze zakłady pracy, jak własne „folwarki”.
Nie muszę chyba pisać nic więcej w tym temacie, bo wszyscy zapewne to znacie z własnego podwórku.

Tommy75
16 października, 2018 09:50

Minister 10.000 brutto, trzech wartowników OWC po 2500 brutto to średnia 4300 pln!!! Więc o co kruszyć kopie? Skoro jest tak dobrze. Bardzo bardzo krzywdzące są te statystyki!!! Dlaczego MON nie napisze, że ok 35 tys. pracowników RON zapier…a za 2300-2600 brutto. Przy takim budżecie resortu to jest skandal i potwarz!!! Przy takiej metodologii, nigdy ubogi cywil nie odbije się od dna!!!!! Wstyd mi, że w biedrze czy lidlu – po 3 latach – zarabia się więcej niż w RON po 15-tu. Musimy nagłaśniać w massmediach trudne położenie materialne tych tysięcy „maluczkich trybików machiny”. Wspomnę słowa klasyka „NA KONIA MIELI… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
17 października, 2018 01:06
Reply to  Tommy75

I wszystko jasne skąd bierze się ta średnia.

Jutka
20 listopada, 2018 19:06
Reply to  Tommy75

Pozdrawiam Cię @Tommy75 🙂

TOAW
16 października, 2018 15:22
biedaki_moniaki
17 października, 2018 07:18
Reply to  TOAW

Na 100.000 żołnierzy po średnio 655 zł to jest, ale dla o połowę mniejszej populacji cywilnych pracowników – to już nie da rady nawet 300 zł. Ot matematyka ala MON jak pragnę zdrowia – nikt tego nie pojmie.

Piotr
17 października, 2018 12:45

Promilitaria21 z 16.10.
W przyjętym przez rząd Mateusza Morawieckiego przyszłorocznym budżecie państwa zapisano że w przypadku resortu obrony wydatki osobowe mają się zwiększyć o 22%.
Dotyczą one także środków na wzrost liczebności armii o 10 000 czemu ma służyć promocja Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej a także wzrost wynagrodzeń pracowników cywilnych resortu ON.
Czyli jest to pozytywna informacja?

17 października, 2018 15:12
Reply to  Piotr

Tak, jest to Piotrze pozytywna informacja, jeżeli okaże się prawdziwa. W przyjętym w dniu 25 września br. projekcie budżetu MON na rok 2019 zapisano zwiększenie wydatków na uposażenia żołnierzy i wynagrodzenia pracowników na poziomie ok. 11%. A więc jeszcze brakuje kolejnych 11%. Trzeba również pamiętać, że zwiększenie armii o 10 tys żołnierzy, to wzrost wydatków na uposażenia o … 10%, bo na dzień dzisiejszy jest żołnierzy ok. 100 tys. Poza tym, w bieżącym roku był wzrost wynagrodzeń pracowników w stosunku do roku poprzedniego o ok. 320 zł. Faktycznie uruchomiono kwotę… 200 zł. Pozostała została rozdysponowana po… uważaniu – poza Stroną… Czytaj więcej »

17 października, 2018 22:52
Reply to  TOAW

No i Prezydent podpisał dziś stosowne rozporządzenie dla żołnierzy, które podnosi wielokrotność kwoty bazowej przeciętnego uposażenia żołnierza z 3,20 do 3,63. Podstawą wyliczenia jest kwota bazowa czyli 1523,29 zł. Łatwo więc wyliczyć, że (3,63-3,20) X 1523,29 zł = 655,01 zł Skąd zatem u Prezydenta wzięło się 540 zł??!! Na portalu mundurowym napisali, że… Kwota została pomniejszona o uśrednioną „trzynastkę” i dodatek za wieloletnią służbę. To znaczy, że do przeciętnego uposażenia żołnierzy już się nie będzie liczyło trzynastki i tego dodatku??!! Można było jeszcze odliczyć dodatek: – specjalny, – służbowy, – motywacyjny, – kompensacyjny, – wyrównawczy a kwota wzrostu uposażeń żołnierzy… Czytaj więcej »

Paweł
17 października, 2018 17:09

Czy wiadomo coś w sprawie pieniędzy na 11 listopada. Bo coraz bliżej ta data a tu cisza.

17 października, 2018 21:00
Reply to  Paweł

Nie taka cisza, poszukaj w tym wątku moich odpowiedzi dla Toja, w tym tej, której udzieliłem w dniu 12.10.2018 r. o godz. 23:18.

Grzesiek
21 października, 2018 09:39

Coś mi się wydaje, że dużo osób się zawiedzie tymi pieniążkami na 11-go.ich wysokością.jeśli coś będzie w ogóle.obstawiam, że coś tam sypną wprawdzie, ale około 500 zł brutto lub max 700 zł…

21 października, 2018 22:43
Reply to  Grzesiek

Grześku, na dziś rzeczywiście można mówić o kwocie 500 zł, jednak jak wcześniej pisałem, po analizie sprawozdań z realizacji uposażeń za 9 miesięcy, może się okazać, że są jeszcze możliwości, żeby tę kwotę zwiększyć. Zatem Twój wpis ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym w pierwszej kwocie, natomiast ten max może jednak być wyższy. Te 100-lecie to jednak pojawia się raz w historii i te 500 zł nie jest czymś nadzwyczajnym, skoro wcześniej wypłacane były kwoty 1000 zł i wyższe w zasadzie „na co dzień”… Jest jeszcze trochę czasu na kolejne decyzje Ministra. Uważam, że ostateczne decyzje zapadną pod koniec nadchodzącego… Czytaj więcej »

Grzesiek
22 października, 2018 11:10

Panie Marku.będą jeszcze organizowane protesty jakieś w naszej sprawie? jest szansa zawalczyć o ładne, dość wysokie podwyżki w roku 2019.tzn. tak wynika z tego, co czytałem o przyszłorocznym budżecie. Dzieje się coś teraz w naszej sprawie?? Inne związki chyba w letargu.

Rysiek
22 października, 2018 13:00

Być może ta okolicznościowa nagrodo-premia będzie lub nie… czas pokaże. Ja na ten temat wypowiedziałem się ponad pół roku temu i spokojnie czekam na to, co się wydarzy. Kolejna sprawa, to kwestia realizacji naszych postulatów przez MON… Trwa cisza… Jeżeli jednak odpowiedzialni za dialog społeczny i rozwiązywanie nabrzmiałych problemów pracowników wojska myślą, że to wyczekiwanie uda się przeciągać w nieskończoność to się mylą. Może się bowiem okazać, że ta – z takim rozmachem obchodzona – rocznica odzyskania niepodległości będzie zaprawiona nutą goryczy. Wygląda na to, że wśród pracowników wojska rozpocznie się dramatyczny protest głodowy. Może wówczas, gdy media zainteresują się… Czytaj więcej »

Grzesiek
23 października, 2018 11:16
Reply to  Rysiek

Rysiek.przeczytaj to.
http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/8106-27-ix-dwie-podwyzki-w-przyszlym-roku-pracownikow-cywilnych-sluzb-mswia .
To, oprócz tej podwyżki dla żołnierzy…załamać się idzie.my coraz bardziej, w coraz bardziej przyspieszającym tempie oddalamy się od wszystkich… a miało być inaczej. Masakra, co z nami robią.

TOAW
23 października, 2018 14:51
Reply to  Grzesiek

Za te wszystkie lata bez podwyżki, chociaż tyle bym chciał dostać…

pracownik
23 października, 2018 17:46
Reply to  TOAW

100 zł netto za te 8 lat zamrożenia by dużo zmieniło

24 października, 2018 10:26

Ptaszki ćwierkają, że w dniu dzisiejszym do pracodawców powinny dotrzeć informacje o podjętej w MON decyzji o wypłatach jednorazowych z okazji 11 Listopada.
Wskazane naliczenie to kwota 500 zł, natomiast wypłaty mają nastąpić do 9 listopada br.
Ponadto mają zostać uruchomione środki celowego funduszu nagród, który w bieżącym roku został utworzony w kwocie 504 tys. zł. Przewiduje się, iż nagroda wypłacana ze środków tego funduszu nie będzie niższa niż ok. 1500 zł – otrzyma ją zatem ok. 336 pracowników cywilnych wojska.

danuta
24 października, 2018 10:51

czyli na bogato ? 340 zł. netto- szok

TOAW
24 października, 2018 11:55

Jak to okaże się prawdą to z wielkiej chmury mały deszcz…. i jeszcze czekam za informacjami, „że jednak w przyszłym roku pracownicy mon nie dostaną podwyżek”, ale Panie Marku jestem pełen uznania, że walczycie. Pozdrawiam

Grzesiek
24 października, 2018 13:55

Czyli tyle ile parę dni temu napisałem.super. napisze więcej.będzie coraz gorzej…

Ktoś
24 października, 2018 17:28

No to jest kompromitacja.
Żeby na takie święto były takie sumy to nawet wstyd komuś powiedzieć.
Wojsko widać docenia cywili.
Że tak zapytam – kto z tych 336 pracowników dostanie tę kasę i kto będzie o tym decydował?
Bo coś mi się zdaje, że w tych 336 to będzie samo szefostwo. Pospólstwo może się oblizać.

24 października, 2018 22:14
Reply to  Ktoś

Kto to dostanie?
Napewno dostaną tę kasę pracownicy cywilni wojska. A jacy?
A więc ci pracownicy, których pracodawcy do końca tego tygodnia – drogą służbową – przedstawią do MON, w ramach limitów ilościowych otrzymanych z góry.
Niektórzy pracodawcy mieli na to czas do… dzisiaj.

Rysiek
24 października, 2018 18:34

To jeszcze dodajmy, że te po 500 zł /brutto/ to bynajmniej nie po tyle dla wszystkich, gdyż w dalszym ciągu obowiązuje zasada uzależniająca wysokość tych nagrodo-premii od wymiaru czasu pracy i okresu faktycznie świadczonej pracy… Wystąpiliśmy jako związek o wyższą nagrodę/premię uzasadniając to szczególnymi okolicznościami. Widocznie jednak woli większego ulżenia pracownikom i ich rodzinom nie było. Z kilku zapewne względów, o których tu pisał nie będę. O jednym wszak napisze – o maraźmie strony społecznej, która biernie czeka na to aż kartofle same się wykopią… Usiłowania jednego małego związku niewiele tu zmienią, jeżeli główni reprezentanci strony społecznej będą nadal prezentowali… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
24 października, 2018 19:00

500 zł brutto i miejsce na grającej ławce – tak świętuje Pracownik Wojska 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – bo przecież Służymy Niepodległej.
Szanowne Kierownictwo MON takiej żenady chyba nikt nie zakładał w najczarniejszych scenariuszach.
Zakończę swój wpis, bo niecenzuralne słowa cisnąć się na usta…

25 października, 2018 11:59

Okazało się ostatecznie, że nagród z celowego funduszu Ministra nie będzie 336 jak wcześniej pisałem – tylko 318. Pisma w tej sprawie poszły już do pracodawców i do końca tygodnia mają oni zgłosić pracowników do wyróżnienia. Niektórzy pracodawcy, mając na uwadze drogę służbową – musieli przedstawiać swoje kandydatury do wczoraj do 12:00 i mieli na to tylko chwilę.
Wszystko jest robione w takim pośpiechu, jakby w MON o Święcie 11 Listopada dowiedzieli się wczoraj…
A przecież o tym, że w 2018 roku będzie 100-lecie odzyskania niepodległości wiedziano już… 100 lat temu…

Toja
24 października, 2018 11:54

A co w temacie zawieszenia zatrudniania nowych pracowników ?

25 października, 2018 13:26
Reply to  Toja

Zapewne chodzi Ci o pismo Ministra Łapińskiego Nr 1078 z 23 października br. Może się w końcu w tym zakresie coś ruszy, bo występujące wakaty na stanowiskach w znacznej ilości, bo ponad 3 tysiące stanowisk to lekka przesada. A przecież środki z tych wakatów są wykorzystywane w pełni. Osobiście uważam, że znacznie ciekawszym pismem jest to wysłane z Dowództwa Generalnego o nrze 55991 z dnia 4 października br., którego termin realizacji upływa w dniu dzisiejszym. Jak widać podejmowane są działania w zakresie skutków a nikt się nie zajmuje przyczynami. Tak to już u nas jest. Leczy się pacjenta… ale za… Czytaj więcej »

Paweł
24 października, 2018 15:18

Skandal. Te 500zl to są pieniądze zabrane z 15 sierpnia

Pracownik
24 października, 2018 22:03
Reply to  Paweł

Wstyd się w domu przyznać, że się dostało taką premię od ministra.
Z racji tego, że ta kwota mnie osobiście wkurzyła postanowiłem przelać ja w całości na klinikę budzik.
Pozdrawiam.

K karol
25 października, 2018 00:52
Reply to  Paweł

500 brutto, na rękę wiadomo że mniej

BRUNON
25 października, 2018 09:48

No to już wiem na kogo głosować w przyszłorocznych wyborach a raczej na kogo nie głosować.
Panie Błaszczak, to żenada.
Wstyd dla pana a upokorzenie dla nas, pracowników pana resortu.

TOAW
25 października, 2018 15:27
Reply to  BRUNON

Teraz chociaż widać ile ich słowa znaczą… i jak nas CENIĄ

Tommy75
25 października, 2018 15:22

To się poPISali!!!
Ręce same składają się do oklasków…
WSTYD I ŻENADA. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.

Tommy75
25 października, 2018 16:23

Czyli patrząc na cywili w MSWiA to od nowego roku będziemy na szarym końcu z wynagrodzeniami.
RON NA CZELE GDY ODWRÓCISZ TABELE!!!

Grzesiek
25 października, 2018 18:45
Reply to  Tommy75

A Jagiełło dalej w zaparte, że pracownicy cywilni gonią pozostałych w sferze budżetowej.że jesteśmy zadowoleni i nastroje nie są takie złe…gonimy.hmmm ciekawe co, bo na pewno nie innych w budżetówce i to powinny wszystkie związki nasze głośno mówić.program 105 plus to ściema.jesteśmy nieszanowani i nigdy nie będziemy.i teraz to wiem..to się z takimi ludźmi nie zmieni.aha i gdzie ten Jasiu co tak kwiczał, że będzie to 2000 brutto i że Marek nic nie wie…że się dowie w swoim czasie…jacy ludzie w związkach, takie efekty…sama Tarcza nic nie zmieni.a my to powinniśmy Panie Marku jako całość pracownicy Mon w liczbie przynajmniej… Czytaj więcej »

benek
25 października, 2018 18:55
Reply to  Tommy75

witam, kiedyś zwalniali i mówili, że za te etaty będzie więcej kaski, nic nie dali a teraz jeszcze więcej zatrudnili i też nie ma kasy dla nas, nigdy nas nie szanowali, taka prawda mon nas tylko wykorzystuje

eric
25 października, 2018 19:23

To nam sypnęli, 500 zł… Widać gdzie nas ma MON, jak i rząd, głęboko w d….
Z tego co słyszałem, to nasze pieniążki poszły na poczet podwyżek z MSWiA…
Może się mylę, ale takie słuchy chodzą…
Co do dodatkowych nagród dla 336 pracowników wojska, to widzę to tak, że to 500 zł brutto pupilków dowódców nie będzie satysfakcjonować i trzeba im będzie sypnąć więcej, wszędzie są tacy „sygnaliści”…
Jaja sobie z nas robią…
Trzeba Panie Marku strajkować, a najlepiej w takie dni, kiedy są jakieś ćwiczenia albo spotkania NATO w Polsce.
Niech zobaczą, jak jest…

TOAW
25 października, 2018 21:51
Reply to  eric

Zawsze można protestować w tzw. tygodnie mobilnych punktów promocyjno-informacyjnych gdzie co miesiąc cały tydzień pracownicy TOAW robią z siebie „debili” i stoją w marketach, dworcach i promują kampanię „zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

Rysiek
30 października, 2018 18:10
Reply to  TOAW

Słowo się rzekło – kobyłka u płota… Jakiś czas temu napisałem, że protestując przeciwko ustawicznemu lekceważeniu naszych pracowniczych postulatów przez kierownictwo resortu – zamierzam podjąć protest głodowy. Rozpocznę go od godzin rannych w dniu 5 listopada czyli w poniedziałek, rezygnując z przyjmowania pokarmów oraz ograniczając się do przyjmowania napojów. Oczywiście zamierzam pracować do czasu, gdy stan zdrowia mi na to pozwoli. Gdy nie przyniesie to skutku – zrezygnuję także z przyjmowania napojów do czasu aż ktoś w końcu zrozumie, że gdy w moje ślady pójdą także inni – to sprawy nie będzie już można zamieść pod przysłowiowy dywan… O szczegółach… Czytaj więcej »

Tommy75
29 października, 2018 19:12

Proponuję dodatkowo PROMOWAĆ „ZOSTAŃ CYWILEM W MON”.
To jakaś masakra z tym pseudo wynagrodzeniem.

pracownik
29 października, 2018 21:47
Reply to  Tommy75

#zostan_murzynem_ron

Akcja skierowana do patriotów-łowców promocji w biedronce, którzy potrafią obejść się bez luksusów, takich jak np. ciepły posiłek czy też buty na zimę.

Pracownik
30 października, 2018 17:01
eelaa
30 października, 2018 21:27
Reply to  Pracownik

Brawooo!! Kiedyś węgiel był finansowany (kupowany) z mon-u, teraz drogi.
A pisałam wiele razy, że dla pracowników wojska nie ma kasy, to nie chcieli mi wierzyć 🙁
Smutne rzeczy się dzieją 🙁

pracownik
31 października, 2018 12:41
Reply to  eelaa

Czekam aż z budzetu mon będą refundowane leki dla seniorów i program 500+
To jest żenujące.

Grzesiek
31 października, 2018 05:57
Reply to  Pracownik

Sens wydawania pieniędzy z Monu na drogi lokalne jest.nie upatrujmy w tym nic nadzwyczajnego.sieć dróg, infrastruktura też wpływa ma zdolności obronne kraju.i o tym kiedyś oglądałem program.problem jest inny.nawet jak są pieniądze – to woli żeby przeznaczyć je dla nas w pełni nie ma.baaa i nie będzie.mamy być dziadami nie tylko w Mon ale całej budżetówce.

benek756
2 listopada, 2018 20:13
Reply to  Pracownik

To są wielkie jaja – dla pracowników gówno a na drogi kasa jest. trzeba coś zrobić z tym, jak będziemy zabezpieczać poligony i ppw i inne to na L4 albo na telefon. Bo związki mają nas w dupie. taka prawda i się nie pluć, bo nie mają związki żadnych argumentów do obrony.

Rysiek
5 listopada, 2018 08:47

Zgodnie z zapowiedzią – protestując przeciwko totalnemu lekceważeniu naszych pracowniczych postulatów przez kierownictwo resortu – rozpocząłem w dniu dzisiejszym ta moją głodówkę…. Potrwa dotąd aż odpowiedzialni za naszą pracę i nasze płace osoby nie podejmą rzeczywistych i konkretnych działań, aby nasze liczne sprawy i bolączki załatwić. Może się jednak okazać, że nie doczekam się chwili, gdy ci – na konto, których latami pracujemy – zechcą w końcu zauważyć i nas, i nasze problemy. Co wówczas?? Ano nic, po prostu nic… może jedynie trafię do szpitala lub na długotrwałe zwolnienie… A życie?? To nasze zafajdane życie z jego codzienną harówą, zabieganiem… Czytaj więcej »

pracownik
5 listopada, 2018 10:32
Reply to  Rysiek

Rysiek mój szacunek za ten ruch.
Trzeba mieć odwagę żeby to zrobić.
Myślę, że powinniśmy Ci okazać wsparcie i solidaryzować się z Tobą.

Janek
6 listopada, 2018 01:13
Reply to  pracownik

Tylko czy ktoś o tym usłyszy i się zainteresuje. Wątpię.

Strażak WSP
5 listopada, 2018 12:47
Reply to  Rysiek

Rysiu jesteś WIELKI, ogromny szacunek dla Ciebie, że potrafisz walczyć o zwykłych, szarych pracowników cywilnych wojska.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i wytrwałości.

Grzegorz M.
5 listopada, 2018 19:21
Reply to  Rysiek

Pełen Szacunek – Rysiu.

Tommy75
6 listopada, 2018 12:46

Koniecznie trzeba wykonać anonimowy telefon do radia i maila do telewizji o głodówce cywila mon. Tutaj gorąca prośba do kolegi MARKA K. o realizację w/w pomysłu lub namiary na Ryśka: jaka JW, JAKIE MIASTO, ADRES KONTAKTOWY…… I dopiero wtedy się wszyscy przekonamy jaką OGROMNĄ WŁADZĘ mają MEDIA W XXI WIEKU!!!!!! Władza się pos….a ze strachu, gdy usłyszą opinię społeczeństwa i wtedy będzie można łatwiej wypierdolić na zbity pysk tych kilku osobników odpowiedzialnych od lat za lewą stronę tabeli!!!! Broń Boże, nie mam na myśli ministra, premiera itd. gdyż im kilku skurwysynów z MON-u przedstawia uśrednione wynagrodzenia a nie informuje, że… Czytaj więcej »

TOAW
6 listopada, 2018 19:48
Reply to  Tommy75

A może związki w imieniu wszystkich „biedo-moniaków” napiszą do https://uwaga.tvn.pl/kontakt albo do http://www.interwencja.polsatnews.pl/# i przedstawią tragiczną sytuację pracowników, nagłośnią protest głodowy Ryśka? I przydałby się komentarz Ministra Obrony Narodowej co on na to, że 40 tys. pracowników wojska zarabia ochłapy?

Janusz
6 listopada, 2018 20:29
Reply to  Tommy75

Oby nie obróciło się to przeciwko wam – nam. Przestrzegam.

TOAW
7 listopada, 2018 10:07
Reply to  Janusz

Nie zapominajmy słów św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. …”
Jak raz damy za wygraną, to zawsze będziemy pomijani.
Ile razy słyszałem słowa „Ty to w wojsku pracujesz to masz kupę kasy” albo „po co wam podwyżki wy dużo zarabiacie”. No tak, jak się zobaczy średnią w MON https://www.defence24.pl/mon-ujawnia-wynagrodzenia-pracownikow to można odnieść wrażenie, że naprawdę się zarabia godnie.
Koleżanki i Koledzy, jak jest szansa na nagłośnienie naszego bytu i nieszczęsnego wynagrodzenia – to trzeba to robić. Pamiętajmy o tym!
Dość głodowych pensji!
„F-16 STARTUJE, PRACOWNIK WOJSKA GŁODUJE”

Pracownik
7 listopada, 2018 12:08
Reply to  Janusz

Rozwiń Janusz, proszę.
Co może być gorzej? 300 zł na boże narodzenie nie dostaniemy?
Co masz na myśli?

Rysiek
9 listopada, 2018 10:56
Reply to  Janusz

Od jakiegoś czasu tu kraczesz i durnowato straszysz. Wydaje ci się, że chorego na raka płuc postraszysz szkodliwością palenia papierosów.
Wal się gościu i zamiast nas w pion ustawiać – napisz co zrobiłeś aby nie tylko samemu się stosownie ustawić, ale i dla innych coś w tym życiu zrobić…
Przepraszam za ton ale jestem głodny.
Jeżeli to będzie trwać nadal, to w przyszłym tygodniu przestanę także pić i sprawy wówczas potoczą się szybko…

kuba
9 listopada, 2018 04:57
Reply to  Tommy75
pracownik
9 listopada, 2018 10:43
Reply to  kuba

A podobno z terrorystami się nie negocjuje.
Jak widać tylko szantażem i terrorem można coś wywalczyć.
Rysiu może lepiej przerwij te cichą głodówkę, bo nikt się tym chyba nie interesuje.
Szkoda Twojego zdrowia.
Pozdrawiam.

Rysiek
9 listopada, 2018 18:06
Reply to  pracownik

Nie – nie przerwę, bo to także moja indywidualna wojna z systemem, który wykorzystując nas jednocześnie nas totalnie ignoruje i lekceważy. Przyjdzie może czas, że będzie nas więcej.
Wówczas to, co wydaje się niemożliwe – stanie się możliwe.
Może już niebawem…

Rysiek
9 listopada, 2018 10:51
Reply to  kuba

Ten Twój przytyk pod naszym adresem nie jest do końca trafiony, bo Pan Brudziński negocjował z funkcjonariuszami a nie z pracownikami a to inna bajka.
Pracownicy MSWiA zostali usatysfakcjonowani podczas wcześniejszych rozmów z podsekretarzem stanu w tym ministerstwie. A my??
Jest, jak jest. Jeżeli paru usiłuje coś robić a cała reszta uskutecznia totalną leżochę. Ale takie mamy w monie związki zawodowe.
Ale czego mają być inne, jeżeli pracownikom to pasuje??

Grzegorz M.
9 listopada, 2018 13:04
Reply to  kuba

kuba – po której stronie Ty stoisz?
Wydaje mi się, że jest to Nasza wspólna sprawa – Pracowników Wojska: zrzeszonych i tych niezrzeszonych, Tarczy ale i pozostałych sześciu Związków a Ty tymczasem chcesz stanąć z boku i pytasz „a Wy?”.
Przemyśl to proszę.

kuba
9 listopada, 2018 05:01
Reply to  Tommy75

Brudziński na szefa MON-u!!!

Rysiek
6 listopada, 2018 23:02

Dziękuję za słowa uznania ale na nie nie zasłużyłem. Tego co robię, nie robię dla poklasku i wyrobienia sobie w związku uprzywilejowanej pozycji. Nie dbam o to, co sprawiło, że dawno zrezygnowałem z wszelkich funkcji związkowych. Robię po prostu swoje. Usiłuję – tak, jak potrafię sprzeciwiać się temu, czemu sprzeciwia się moja społeczna wrażliwość i przyzwoitość. To wszystko. Jakoś sobie radzę, chociaż nie wiedziałem, że to takie trudne… Wyostrzają mi się zmysły. Staję się jakiś lżejszy i nawiedziły mnie dziwne sny. To jednak dopiero początek… To już nie tylko moje zmaganie się z systemem mnie całkowicie lekceważącym ale także z… Czytaj więcej »

Rysiek
7 listopada, 2018 09:54

W związku ze zbliżającym się terminem wypłaty tej naszej jubileuszowej nagrodo-premii, kilka słów o tym, jak ten problem został załatwiony w moim zakładzie pracy… Jak wiadomo funkcjonują w nim 3 związki zawodowe: NSZZ PW, Solidarność i ZPW „TARCZA”. Zgodnie ze stosownymi wytycznymi, wraz z przedstawicielami pracodawcy podjęliśmy się zadania opracowania projektu porozumienia w sprawie zasad podziału tych środków… Projekt taki powstał w trybie natychmiastowym i po dodatkowych konsultacjach, w wyniku których wyłączyliśmy z niego zapis o pominięciu tych pracowników, którzy nie byli wliczani do Rb-70 na koniec czerwca br. – zyskał on naszą pełną akceptację. No i się zaczęło, albowiem… Czytaj więcej »

Pracownik
8 listopada, 2018 00:42
Reply to  Rysiek

NSZZ PW _ Nadal Skutecznie Zatruwamy Życie Pracownikom Wojska.
Tfu. Zaraza pierwszego sortu.

K karol
9 listopada, 2018 13:31
Reply to  Pracownik

MSWiA daje 655 (2019r) i 500 (2020r) .
Ile da MON nam biedakom ?
To pytanie do naszych wielkich ZZ …
Czy jakieś rozmowy trwają ?
Czy czas na masowe L4 w RON ?

Rysiek
9 listopada, 2018 18:15
Reply to  K karol

No właśnie: Czy jakieś rozmowy trwają ? Zrobimy tak… W połowie przyszłego tygodnia przestanę pić i zapewne ten mój protest szybko się zakończy. Może zdążę parę słów mediom powiedzieć o tym, jak nas nasi decydenci w resorcie obrony narodowej traktują… Jeżeli ten sygnał ostrzegawczy nie podziała, to kiedyś zdesperowani pracownicy wojska wezmą sprawy we własne ręce ale dobrze się to dla wielu nie skończy… Nie chcecie rozmawiać to wieszczę, że prędzej czy później będziecie mieli do czynienia z wybuchem społecznego gniewu i kryterium ulicznym. To pisze w przededniu tego naszego narodowego święta, w którym ta nasza niepodległość miesza się z… Czytaj więcej »

Janek
10 listopada, 2018 06:09
Reply to  Rysiek

Panie Marku kiedy chcecie to nagłośnić jak Rysiek z głodu umrze .

Janek
15 listopada, 2018 16:12
Reply to  Janek

Cisza. Czyli te działania są pozorowane, jak większość poczynań związków (wszystkich).
Na wszystko przyjdzie czas, taka śpiewka od lat i nic się nie zmienia.

jutka
16 listopada, 2018 09:35
Reply to  Janek

Przestań Janek jątrzyć.
Dopuszczasz do siebie taką myśl, że nie możemy w tej chwili pisać o działaniach jakie podejmujemy?
To, że nie piszemy – nie znaczy, że nic nie robimy.
Zrobiłeś coś kiedyś, żeby poprawić sytuację płacową WSZYSTKICH pracowników?
To może pochwal się.
Z przyjemnością tu wszyscy przeczytamy.

Eva
17 listopada, 2018 22:56
Reply to  jutka

jutka Jestem pewna, że mało kto (albo nawet nikt) z piszących tu na forum osób, mógłby dorównać Ci w walce o polepszenie sytuacji pracowników ron, więc to absolutnie nie podlega dyskusji. Już kiedyś pisałam o Tobie „Jutka jesteś wielka” bo zawsze byłaś i jesteś zaangażowanym związkowcem. Nie dziw się jednak, że ludzie tu obecni chcą się dowiedzieć cokolwiek na temat tego spotkania. Wszyscy jesteśmy już zdesperowani i dlatego czekamy na choćby jeden promyk nadziei, że w końcu nasza sytuacja zmieni się na lepsze. Chwytamy się tej nadziei, jak tonący brzytwy. Mam jednak obawy, po wypowiedzi Ryśka, czy to spotkanie przyniosło… Czytaj więcej »

jutka
19 listopada, 2018 16:21
Reply to  Eva

Witaj @Eva 🙂 Przeczytaj jeszcze raz, co napisał @Janek: „Czyli te działania są pozorowane, jak większość poczynań związków (wszystkich)” To jest chęć dowiedzenia się czegokolwiek, czy wrzucanie po prostu gówna w wentylator? Kompletnie Was, ludzie nie rozumiem. O jakiej Ty, @Evo desperacji piszesz? Wiesz, jaki odsetek pracowników RON uczestniczył w proteście? 0,3% Robi wrażenie, co nie? Gdzie była reszta z 43 tys pracowników RON? Proszę mi nie pisać, że mało kto o proteście wiedział, bo to nieprawda. Wiesz na czym tak naprawdę polega nasza tragedia? Nie jesteśmy w stanie czegokolwiek dla siebie wywalczyć. Nie miej do mnie urazy ale taka… Czytaj więcej »

broda
19 listopada, 2018 23:55
Reply to  jutka

Cóż Jutka – nic dodać, nic ująć.

Grzesiek
21 listopada, 2018 15:46
Reply to  broda

Panie Marku.czekamy na opis sytuacji po ostatnim spotkaniu.tak mi sie kręci w głowie pomysl żeby zaczać dawac ankiety w jw czy pracownicy czują się godnie wynagradzani tak jak to Blaszczak mówi…czy my pracownicy czujemy się doceniani.wszędzie w koło podwyżki po 656 po 800 po 1000zł a my dalej gonimy najniższą…

Rysiek
21 listopada, 2018 23:47
Reply to  Grzesiek

Grzesiu, Zebrałem się, żeby Tobie i innym odpowiedzieć, bo zasłużyliście sobie w pełni na to aby się prawdy dowiedzieć. Z moich informacji wynika, że w tej chwili resort nie jest gotowy: – do żadnych konkretnych rozmów; – do żadnych negocjacji płacowych; – do czegokolwiek, co dawałoby nam jakąkolwiek nadzieję na poprawę naszej sytuacji. Dlaczego?? Bo wszystko wskazuje na to, że my jesteśmy jakaś ekstremą, prawdopodobnie kierowaną przez wrogie siły a nasze postulaty protesty i nawet to pisanie na tym forum to nierealne i wydumane mrzonki. To przesadyzm i czarnowidztwo, bo sytuacja pracowników cywilnych wojska jest dobra a wszyscy (czytaj inne… Czytaj więcej »

Grzesiek
23 listopada, 2018 20:04
Reply to  Rysiek

Kurde.Rysiek.my na prawde będziemy dziadami… i nigdy nikogo nie dogonimy.Pan Marek coś nie pisze.Rysiek Ty dalej protestujesz?? Przestan,szkoda zdrowia.Oni nie chcą żebyśmy zarabiali godnie i tyle.nie oszukujmy się.może być tak że znowu będzie plus minus 150 do zasadniczej… śmiech.

namoro
24 listopada, 2018 19:06
Reply to  Grzesiek

Naprawdę Was, którzy tu dyskutujecie nie rozumiem: twierdzicie, że jesteście pokrzywdzeni przez niskie zarobki, podwyżki itp., ale nie dociera do Was co jest tego przyczyną. Otóż, dopóki są osoby, które za każdą kaskę przyjdą sobie posiedzieć ze starymi kumplami w pracy, dopóty nikt nie weźmie na poważnie tzw. pracowników.
Zawsze to powtarzałem i nie jestem jedyny, nawet żołnierze zawodowi to potwierdzają: tą krecią robotę robią emeryci mundurowi i dopóki ktoś nie wpadnie na pomysł, żeby na czas pracy (była taka sytuacja za rządów SLD) jako pracownik zawieszać emerytury, tak będzie.

24 listopada, 2018 23:25
Reply to  namoro

Nigdy – namoro – nie było takiej sytuacji, o której piszesz, chociaż rzeczywiście za rządów SLD zauważono problem.
Chodziło o fakt wypłacania z budżetu MON dwóch świadczeń: wojskowej emerytury i pensji pracownika wojska-emeryta wojskowego.
Nawet pamiętam artykuł, który ukazał się wówczas w tej sprawie w Gazecie Prawnej.

Jutka
25 listopada, 2018 00:00
Reply to  namoro

Chciałam tylko nieśmiało zauważyć @namoro, że najbardziej radykalnej formy protestu podjął się właśnie emeryt. Jeśli zwróci uwagę MON na nasze problemy i spowoduje, że zaczną poważnie podchodzić do nas i problemu naszych skandalicznych płac – nie będzie to ironia losu?

jutka
22 listopada, 2018 13:38
Reply to  Grzesiek

Lubię takie konstruktywne posty @Grzesiek, bo każdy pomysł jest w cenie.
Ankietę co prawda już przerabialiśmy ale może warto do tej formy wyrażenia opinii wrócić, zwłaszcza w kontekście tego, co głosi resort, czyli z tego, że pozostałe organizacje związkowe a co za tym idzie i ich związkowcy są… z corocznych podwyżek zadowoleni.
Może obnażylibyśmy to zadowolenie w pełnej krasie 😛

Grzesiek
23 listopada, 2018 20:13
Reply to  jutka

Więc zróbmy to…ja już nie wiem co ma się zdarzyć żeby w końcu ten Mon był gotowy na rozmowy.póki co on nigdy nie jest gotowy.nigdy… zawsze coś jest przeszkodą.zawsze.a inne związki to naprawdę zgraja kretynów.naprawdę inne związki twierdzą, że jesteśmy zadowoleni z zarobków???? To super.nie wiedziałem, że związki pracownicze są po to, żeby chronić interesy Resortu a nie nas wszystkich…ręce opadają. Ja się już chyba wypalam i psychicznie.Mon jest nieugięty jako jedyny resort…

Grzesiek
23 listopada, 2018 20:15
Reply to  Grzesiek

Te spotkania, to tak jak Rysiek pisze pozoranctwo.nic więcej.dosłownie nic.efekty, jak zwykle w maju.
. 150zł…

Rysiek
24 listopada, 2018 00:50
Reply to  Grzesiek

Zrobimy ta….., powołamy oddolny związkowy pracowniczy komitet redakcyjny i ten ZPKR wystąpi z listem otwartym do Pana Ministra ale także Pana Prezydenta, Sejmu, Senatu i Pana Premiera oraz mediów a my w resorcie, będziemy zbierać pod tym listem podpisy poparcia. Jeżeli to nie pomoże, to wówczas pozostanie nam tylko jedynie – ostateczne rozwiązanie naszych problemów. Ja jednak twierdzę, że nie będzie ono potrzebne, bo się porozumiemy. Ja po prostu wierzę w zbiorową mądrość i w troskę o nasze wojsko. Wszystkich, bez względu na ich wyznanie, poglądy i zapatrywania. Bo obronność to nasza wspólna sprawa, to kwestia dalszego istnienia oraz rozwoju… Czytaj więcej »

Tommy75
20 listopada, 2018 09:56
Reply to  jutka

Noooo to klawisze dostali podwyżki jak policja. Ciekawe jak zachowa się MON.

iza
20 listopada, 2018 15:44
Reply to  Tommy75

SW – podpisano porozumienie.
I tu nie zapomniano o pracownikach cywilnych.
Od 1 stycznia 2019 – 300 zł, od 1 lipca 2019 – 250 zł i od 1 stycznia 2020 – 400 zł.
Czas się zastanowić nad naszym losem…

TOAW
21 listopada, 2018 20:58
Reply to  iza

Kolejna grupa wynegocjowała podwyżki
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy-z-kas-rezygnuja-z-protestu-rzad,17,0,2422033.html
po cichu liczę, że nasza będzie podobna pozdrawiam i życzę wytrwałości w negocjacjach.

Grzesiek
22 listopada, 2018 12:39
Reply to  TOAW

Nie liczyłbym na to, TOAW.

radek
19 listopada, 2018 19:39
Reply to  Eva

Są zawody, gdzie można…
95 proc. pracowników Narodowego Banku Polskiego otrzymało nagrody okolicznościowe w wysokości po 6 tys. zł każdy. Premie zostały przyznane z okazji Święta Niepodległości. Po cichu, ale dosadnie.
Tylko u nas ta cisza p. Jutko – się nie sprawdza.

jutka
20 listopada, 2018 11:55
Reply to  radek

Ty tak poważnie @radek? Myślisz, że to zasługa samych pracowników NBP, czy góry, która o tym zdecydowała? Najwyraźniej nasze „szefostwo” inaczej ocenia i wycenia swoich podwładnych. Pamiętasz słynne 105+ Macierewicza? Dlaczego następca – kolokwialnie rzecz ujmując – ma w pompie deklaracje i ustalenia poprzednika? To nie władza się przecież zmieniła a minister. Z tego samego nadania jest! Zgodnie z założeniami 105+ podwyżka w tym roku miała wynieść 250 zł a w przyszłym 270. Pamiętasz ile chcieli dać? 185 zł. Na tyle zasługiwaliśmy wg resortu. Pytałam dyrektora DSS czy kwota 165 mln zł, o którą zwiększony jest przyszłoroczny budżet w całości… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
20 listopada, 2018 16:23
Reply to  jutka

jutka – z bólem ale muszę Ci przyznać rację.
Wszystko wskazuje na to, że to jedna wielka kpina z Pracowników Cywilnych Wojska.

radek
21 listopada, 2018 20:42
Reply to  jutka

Nie napisałem, że zrobili to pracownicy. Nie jestem aż tak naiwny, zbyt długo żyje. Ale liczy się efekt, nie chęci. A u nas jeszcze coś innego – najbardziej ojcowie i matki sukcesu.
Nie piszę źle o TARCZY. Tylko proszę się nie dziwić, że tak mało chodzi na te manifestacje.
Najpierw niech się nam góra związków pogodzi i wypracuje wspólne stanowisko, a i tłumy się znajdą. Może wtedy pracodawca dostrzeże coś, czego jeszcze nie musi się obawiać – jedności.

jutka
22 listopada, 2018 10:38
Reply to  radek

Ręce opadają 🙁 Na początku piszesz, że nie jesteś naiwny a za chwilę o wspólnym stanowisku związków. Nadal do wielu z was nie dociera, że tego wspólnego stanowiska nigdy nie będzie? Przecież niektóre związki powstały po to, żeby pracowników trzymać za mordę. Dopóki tego nie zrozumiecie, będziecie się wlec z płacami w ogonie budżetówki. Pamiętacie, jak Jasiu nabijał się tu swego czasu z naszych (Marka) postulatów sprzed dwóch lat, żeby walczyć o podwyżki w wysokości 600 zł? Te pieniądze wtedy były, trzeba było tylko dać podwyżki z wyłączeniem pierwszego kwartału i zrezygnować z dwóch – sierpniowej i grudniowej – jednorazówek.… Czytaj więcej »

radek
23 listopada, 2018 07:37
Reply to  jutka

Pozwolę sobie Panią zacytować …będziecie się wlec z płacami w ogonie budżetówki. Brzmi to bardzo podobnie do wypowiedzi w swoim czasie rzecznika rządu, że… rząd sam się wyżywi. Rozumiem, że My będziemy – Pani nie będzie. To wszystko. I nie moja naiwność za tym przemawia. Odpowiedziała Pani wszystkim, jak to wygląda w praktyce. Czyli zawsze będziemy jechać po kresce, a Wasze działania /celowo użyję tego zwrotu ale dotyczy wszystkich związków działających w MON/ – to fikcja. Macie gotową receptę na sukces ale w nią nie wierzycie. Może czas najwyższy to nagłośnić nie w swoich ale na forum wszystkich pracowników. Każdy… Czytaj więcej »

jutka
23 listopada, 2018 11:31
Reply to  radek

Napisałam „Wy”, mając na myśli tych, którzy biadolą a żadnych konstruktywnych działań nie podejmują. Nie utożsamiam się z nimi, bo od lat walczę o NASZ lepszy byt, choć walka ta przypomina czasami walenie głową w mur.
Pomimo tego, wierzę w sukces ale musisz mieć świadomość @radek, że jeśli go osiągniemy, będzie to w dużej mierze zasługa Rysia.
A pomysł z nagłaśnianiem świetny.
Nagłaśniaj 🙂

Rysiek
16 listopada, 2018 10:37
Reply to  Janek

Nie Janku – ta cisza nie oznacza, że nasze związkowe działania są pozorowane. Ona oznacza, że pozorowane są działania tych, z którymi nasz związek za wszelką cenę chce nawiązać konstruktywny dialog. Nie będę się rozpisywał, bo muszę oszczędzać siły. Ja bowiem także tych moich działań nie pozoruję i chociaż bieda w latach młodości nauczyła mnie odporności na głód – wiek robi swoje, bo to wszystko przychodzi zbyt późno. Myślałem, że będę mógł tą moją głodówkę zakończyć, bo w końcu ktoś zacznie nas dostrzegać i z nami konstruktywnie rozmawiać. Nic takiego się jednak nie stało a ostatnie rozmowy z przedstawicielami resortu… Czytaj więcej »

Tomasz
16 listopada, 2018 21:19
Reply to  Rysiek

Zdrowia życzę, a wytrwałości nie więcej niż potrzeba.

broda
16 listopada, 2018 10:55
Reply to  Janek

Kolego Marku-jakie wieści ze spotkania ?
Czy możesz uchylić rąbek tajemnicy ?

16 listopada, 2018 15:06
Reply to  broda

W niedługim czasie na stronie zostanie zamieszczona nowa aktualność poświęcona m. in. temu spotkaniu. Pozdrawiam.

pracownik
21 listopada, 2018 20:53
Reply to  Rysiek

Do kolekcji:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy-z-kas-rezygnuja-z-protestu-rzad,17,0,2422033.html

PODWYŻKI W SKARBÓWCE
Porozumienie ze związkowcami zakłada podwyżki wynagrodzeń i uposażeń od 1 stycznia 2019 r. o 655 zł brutto miesięcznie.

Grzesiek
9 listopada, 2018 20:36
Reply to  K karol

Nam dadzą 150 do zasadniczej w ramach gonienia mswia hehe… prawda, Panie Marku????

9 listopada, 2018 23:41
Reply to  Grzesiek

Funkcjonariuszom proponowano wcześniej 309 zł a żołnierze zawodowi mieli dostać 656 zł… Ostatecznie, jak widać funkcjonariusze wywalczyli 655 zł a dodatkowo od 2020 r. – 500 zł, natomiast żołnierze zawodowi… 540 zł ale bez wysługi i dodatkowego uposażenia rocznego… czyli wychodzi na to, że żołnierze zawodowi – z tymi składnikami – otrzymali… 656 zł. Ciekawe będzie określenie stawek uposażenia zasadniczego, bo może się zdarzyć, że żołnierz po gimnazjum pełniący służbę wartowniczą, bądź siedzący za kółkiem pojazdu służbowego dyrektora departamentu będzie miał znacznie wyższe zasadnicze od… informatyka dbającego o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni. Ciekawe, jak na proponowane stawki zareagują najlepsi, na których czekają… Czytaj więcej »

Piotr
10 listopada, 2018 13:04

Wczoraj związkowcom mundurowym i szefowi MSWiA udało się podpisać porozumienie. Policjanci otrzymają trzy podwyżki. Dwie pierwsze w wysokości w sumie 655 zł brutto w 2019 roku oraz kolejną (500 zł brutto) w 2020 roku. Źródło Onet

10 listopada, 2018 13:17
Reply to  Piotr

Swoje wpisy dokonuję na podstawie wypowiedzi osób bezpośrednio zaangażowanych w dialog i uczestniczących w spotkaniach ze stroną MSWiA a nie z wpisów dziennikarzy. Moje źródło informacji poniżej:
http://nszzp.pl/aktualnosci/podziekowania-przewodniczacego-nszz-policjantow/

Piotr
13 listopada, 2018 13:59

Suma podwyżek dla Policji o której Pan pisał jest taka sama będą dwie podwyżki na kwotę 655 zł łącznie i tu pytanie czy może nie lepiej jest negocjować tak jak inne związki dwie podwyżki i ta druga w połowie przyszłego roku ponieważ jeśli nie byłoby pieniędzy na taką sumę powiedzmy 500 zł od stycznia w budżecie państwa na przyszły rok to może znalazłby się pieniążki na sumę 250zl od stycznia i 250zl od II połowy roku. Jak państwo wiecie to są już zupełnie inne koszta do budżetu. Pozdrawiam.

13 listopada, 2018 17:28
Reply to  Piotr

Zgadzam się z Tobą, Piotrze, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że nie tylko my – TARCZA, czy MKK bierzemy udział w negocjacjach MON. Swego czasu, gdy przedstawialiśmy uruchomienie podwyżek w innym terminie z odpowiednio wyższymi ich kwotami – przedstawiciele największego związku w ogóle nie chcieli na ten temat rozmawiać. Skończyło się więc na tych skromnych kwotach od 1 stycznia… NSZZ PW argumentował swoje „obawy” faktem, iż uruchamianie podwyżek w innym terminie niż od 1 stycznia danego roku generuje koszty przechodzące na rok następny a w takiej sytuacji nie możemy MON stawiać. Jak widać, akurat w przypadku MSWiA nikt takich obaw… Czytaj więcej »

Grzesiek
13 listopada, 2018 21:51

nszpw to pojeby.na prawde

Janek
9 listopada, 2018 21:35
Reply to  K karol

Jak tam protest głodowy , jeszcze trwa i czy sprawa została gdzieś nagłośniona .

9 listopada, 2018 23:43
Reply to  Janek

Wszystko Janku po kolei. Również na nagłośnienie tego protestu przyjdzie czas.

radek
10 listopada, 2018 10:14

To najbardziej nieodpowiedzialne słowa jakie można było napisać. Protest głodowy trwa i przyjdzie czas na jego nagłośnienie. Fakt w przyjmowanych płynach można zawrzeć wszystkie składniki potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu, ale po co czekać aż p. Ryszard zapomni o naturalnym odruchu żucia a po zaprzestaniu przyjmowania płynów ma jeszcze stracić zdrowie . W imię czego?. W imię tej ” kolei”?.

10 listopada, 2018 13:24
Reply to  radek

Dlaczego sądzisz, że osoby związane z przyczynami podjęcia głodówki przez Rysia nie wiedzą jeszcze o tym fakcie.
Przecież nie jest to reakcja na działanie związków zawodowych ale instytucji odpowiedzialnych za sytuację socjalno-bytową pracowników cywilnych wojska.
Dla informacji Czytelników, w przyszłym tygodniu mamy spotkanie w Ministerstwie i z pewnością ten temat będzie jednym z zasadniczych, które poruszymy chociaż spodziewamy się, że wcześniej może się on znaleźć na stronach niektórych mediów.

radek
10 listopada, 2018 13:51

Dlaczego tak sądzę. Bo nie o te osoby mi chodziło, o których Pan pisze. Oni o sytuacji socjalno-bytowej pracowników doskonale wiedzą i bez protestu p. Ryszarda. A jeśli się mylę , to tym bardziej głosy takie jak p. Ryszarda powinny wybrzmiewać trochę dalej niż tylko w zaklętym kręgu gabinetów. Policja wykorzystała swoje 5 minut w czasie gdy ich obecność stała się 11- tego niezbędna po decyzji włodarzy miasta. A pomogła w tym paradoksalnie p. Prezydent W-wa, zapewne nieświadomie.

pracownik
22 listopada, 2018 19:40

Strasznie cicho się zrobiło. Od spotkania 14-tego troszkę minęło… było aż tak źle?
Rysiu, żyjesz chłopie?

jutka
23 listopada, 2018 08:13

Prośbę mam kochani,
możecie mi napisać czy komuś wyświetla się strona TARCZY przez MILNET-I ?

Tomek
23 listopada, 2018 18:56
Reply to  jutka

Ja nie mam problemu. Pracuje w Krakowie

Jutka
24 listopada, 2018 13:21
Reply to  Tomek

Dzięki Tomek, widocznie to tylko u nas jakieś przejściowe problemy 🙂

Eva
25 listopada, 2018 22:20
Reply to  Jutka

Witaj @Jutko Dziękuję, że pochyliłaś się nad moim postem i bardzo obszernie na niego odpowiedziałaś. Wiesz, trudno mi nie przyznać Ci racji, ponieważ wszystko co napisałaś polega na prawdzie. Nie uraziłaś mnie, lecz zawstydziłaś. Uświadomiłaś mi kilka rzeczy oraz to, czym z zasady jest desperacja. Teraz wiem, że nadużyłam znaczenia tego słowa. Fakt, co to za desperacja siedzieć na tyłku, biadolić na forum, nie robić nic i czekać, aż inni załatwią nam podwyżkę. @jutka trafnie określiłaś – to nasza TRAGEDIA. Niestety. Napisałaś: „Żeby każda z tych akcji odniosła sukces, potrzeba solidarności wśród pracowników i determinacji…” – i tu po stokroć… Czytaj więcej »

Marek Kazimierczak
24 listopada, 2018 07:58

W dniu wczorajszym, tj, 23 listopada 2018 r. została w Dzienniku Urzędowym MON – pod poz. 183 – opublikowana decyzja Nr 158/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2018 r. http://www.dz.urz.mon.gov.pl/dziennik/pozycja/decyzja-183-decyzja-nr-158mon-z-dnia-23-listopada-2018-r-zmieniajaca-decyzje-w-sprawie-kierowania-ministerstwem-obrony-narodowej/ Piszę o tym, gdyż decyzja ta dotyczy również pracowników cywilnych wojska poprzez to, że Departament Spraw Socjalnych (DSS) – realizujący zasadniczy zakres spraw dotyczących pracowników wojska – zmienił swoją podległość. Od wczoraj DSS podlega pod Sekretarza Stanu w MON Pana Wojciecha SKURKIEWICZA. Uważam, że jest to dobra decyzja Ministra Błaszczaka, gdyż z jednej strony jest to przeniesienie pracowniczej problematyki pod Sekretarza Stanu co wiąże się z podniesieniem jej… Czytaj więcej »

25 listopada, 2018 19:11
Reply to  eelaa

Dziękuję Ci eelaa, za umieszczenie tej informacji na naszej stronie.
Z wiadomych względów, nie jest dla nas zaskoczeniem, że taki materiał się ukazał ale miło, że go znalazłaś.
Świadczy to o tym, że nasze środowisko zaczyna być aktywne, czego akurat Tobie nigdy tego nie można było zarzucić.
Pozdrawiam.

eelaa
25 listopada, 2018 20:34

☺️

new
25 listopada, 2018 20:11
Reply to  eelaa

Czytałem artykuł, ale zaraz zginie w odmętach internetu.
Wszyscy, którzy czytają powinni udostępnić na facebooku.
Ja już to zrobiłem.

25 listopada, 2018 21:47
Reply to  new

Dziękuję Ci za to. Masz też rację z tymi odmętami. Dlatego udostępnianie tego artykułu może być swego rodzaju testem, jak bardzo nasze środowisko jest zainteresowane upublicznianiem problemów, z którymi się borykamy. Czy rzeczywiście chcemy wyjść na zewnątrz, czy też borykać się z problemami w dotychczasowym stylu… we własnym kotle. Niestety, podejrzewam jednak, że to drugie. Gdy o nas nie piszą – narzekamy, że nie jesteśmy w mediach, natomiast, gdy piszą, nie robimy ruchu, aby to upowszechnić. Ot, nasza szara rzeczywistość. My jednak dalej będziemy robić i tak swoje. Nowa aktualność na stronie TARCZY już jest. Dzisiaj jest to aktualność… rocznicowa.… Czytaj więcej »

Grzegorz M.
25 listopada, 2018 20:08

Rysiu, cieszę się, że Twój protest został przez media zauważony i opisany. Jeszcze raz moje wielkie uznanie i szacunek wobec Twojej postawy.

krzychuloq
27 listopada, 2018 21:10
Reply to  Grzegorz M.

Ten były oficer lotnictwa oraz członek Związku Pracowników Wojska „TARCZA” od lat walczy o poprawę sytuacji prawie 45 tysięcy osób cywilnych, które pracują na rzecz armii. Ich sytuacja jest naprawdę kiepska. Pomimo ostatnich podwyżek, pensje zasadnicze ponad 70 proc. pracowników wojska pozostają w okolicach płacy minimalnej. Na dowód członkowie związku „TARCZA” pokazują dziennikarce Onetu tzw. paski wypłat. Wynika z nich, że kierownik sekcji informatyki w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, gdzie stacjonują myśliwce F-16, chluba polskiej armii, zarabia ok. 2,6 tys. zł netto. Nie lepiej jest na innych stanowiskach: starszy referent w bazie dostaje na rękę ok. 2 tys.… Czytaj więcej »

214
0
Would love your thoughts, please comment.x